PDA

Pogledaj cijelu verziju : Graficka neprima dovoljno struje...



Sickmanno1
12-01-2008, 11:34
Ovo mi se pocelo desavati prije 2 dana....ostavio sam komp ukljucen preko noci da skida torrente i ujutro se probudim, a komp iskljucen. Upalim ga i u win visti mi javi da mi grafa neprima dovoljno struje :?

Graficka je Inno3D 8800GT Overclock Edition
Napajanje je Chieftec 750W Cable Management...

Pitanje je da li je moguce da mi je nekako rikno ovaj 6 pinski konektor koji daje energiju grafickoj ili je u necemu drugom problem :o...i ono vaznije pa jel to moze samo od sebe riknut...napajanje nije staro ni 3 tjedna :/

RayDX
12-01-2008, 11:58
Ova anomalija o premaloj distribuciji energije na 8800GT već je postala kultni problem. Dakle, morat ćeš dodati još jedan izvor energije. Uštekaj 4-pinski molex connector koji inače stoji m/b only i trebalo bi raditi, uglavnom piše ti i u priručniku mislim da je to za dodatnu snagu što se tiče PCI-E uređaja. Mom frendu je to riješilo problem ;)

12-01-2008, 11:59
Napajanje nemre bit preslabo....teško je suditi kaj se desilo jer nam nisi ni naveo na koji način se komp ugasio.Jel si vidio BSOD ili se sam od sebe ruknuo.Može biti čak i do os-a a i nemora.Mi možemo samo sad nagađati.Najbolje bi bilo sve rastaviti i ponovno složiti,cijelu konfu i testirati nakon toga.Ako se to opet događa staviti novi os.A ako se opet imap roblema znaš da je do nekog hardwera.Dobro pogledaj dal ti hladnjaci dobro stoje na procu,grafu i chipsetu,da ne bi to bila kakva reakcija pregrijavanja ili zato kaj hladnjak nije dobro postavljen.Sve žice ponovno rastavi i iznova sastavi.

RayDX:da to nije spojil komp se nebi ni upalil.

RayDX
12-01-2008, 12:04
Napajanje nemre bit preslabo....teško je suditi kaj se desilo jer nam nisi ni naveo na koji način se komp ugasio.Jel si vidio BSOD ili se sam od sebe ruknuo.Može biti čak i do os-a a i nemora.Mi možemo samo sad nagađati.Najbolje bi bilo sve rastaviti i ponovno složiti,cijelu konfu i testirati nakon toga.Ako se to opet događa staviti novi os.A ako se opet imap roblema znaš da je do nekog hardwera.Dobro pogledaj dal ti hladnjaci dobro stoje na procu,grafu i chipsetu,da ne bi to bila kakva reakcija pregrijavanja ili zato kaj hladnjak nije dobro postavljen.Sve žice ponovno rastavi i iznova sastavi.

RayDX:da to nije spojil komp se nebi ni upalil.

Mom frendu je radila 3 tjedna. Znam samo da me je u jednom trenutku zvao da mu ja popravim i sve što sam napravio jest ubacio navedeni 4-pinski molex connector. Nek provjeri, nikad ne znaš! Dobro bi mi došla 3D reprezentacija te grafičke. :D

12-01-2008, 12:06
Da ali napajanje je staro 3 tjedna.A to mu se počelo dešavati prije 2 dana.3x7=21-2=19.To znači da je to napajanje već nekih 19 dana kod njega i nevjerujem da nije zaigrao niti jednu igru.Ako znamo da je igrao igre onda i znamo da je grafa crpila dosta energije,a to mu je napajanje i davalo.Tako da sumanjam da je do 4-pinskog kabela.A i znam sickmana da ne bi to zaboravio uštekat. :wink:

RayDX
12-01-2008, 12:11
Ako vjeruješ da je tako, onda ok... U tom slučaju, slažem se sa prijedlogom amda, a ako imaš više detalja, javi ovdje!

Sickmanno1
12-01-2008, 15:01
Napajanje nemre bit preslabo....teško je suditi kaj se desilo jer nam nisi ni naveo na koji način se komp ugasio.Jel si vidio BSOD ili se sam od sebe ruknuo.Može biti čak i do os-a a i nemora.Mi možemo samo sad nagađati.Najbolje bi bilo sve rastaviti i ponovno složiti,cijelu konfu i testirati nakon toga.Ako se to opet događa staviti novi os.A ako se opet imap roblema znaš da je do nekog hardwera.Dobro pogledaj dal ti hladnjaci dobro stoje na procu,grafu i chipsetu,da ne bi to bila kakva reakcija pregrijavanja ili zato kaj hladnjak nije dobro postavljen.Sve žice ponovno rastavi i iznova sastavi.

RayDX:da to nije spojil komp se nebi ni upalil.

Komp je usao u hibernaciju...i dok sam dosao u win visti desilo onda su mi driveri od grafe javili da mi grafa neprima dovoljno struje....mislim komp radi sve pet..samo sad u zadnje vrijeme dok igram neku igru znam mi pobijeci opet u hibernaciju i moram restartat komp i onda mi opet radi igra :/

Probal sam i na XP ista stvar mi se desila tak da mislim da nije do os-a problem...

Nista budem danas otvorio komp i dobro sve pregledao, pa javim rezultate...

thx na pomoci...

Gwin
12-01-2008, 20:35
umm..grafa teško može ostat bez struje.
prije će se desit da će grafa povuč previše struje, pa da će matična dobit premalo.. u kojem slučaju se komp gasi jer se gasi matična.

a s druge strane, moguće je da je otkazao 12V rail na koji je spojen pci-e konektor te da mu je pala max amperaža.. probaj kompletno promijenit railove. trebao bi imat tablicu sa rasporedom railova, pa prespojit kabel..
najteže vjerojatna varijanta je da se oštetio pci-e kabel pa da mu je pala propusnost..

Sickmanno1
12-01-2008, 20:43
hmm, promijeno sam PCI-E kabel kabel i sad sve sljaka dobro..probo sam igrat igru jedno pol sata i nista se nije desilo i otvrtio sam 3d mark06 uspijesno...budem vidio ako se neugasi preko noci, jerbo mi se 2 dana zaredom ugasio preko noci...

Karlo_from_Bjelovar
12-01-2008, 21:06
mozda dode casper dok spavas i ugasia ga? 0o

Gwin
13-01-2008, 02:08
hmm, promijeno sam PCI-E kabel kabel i sad sve sljaka dobro..
hmm.. jesi li :
a. promijenio kabel a ostavio ga u istom slotu tj. na istom railu
b. promijenio kabel i promijenio slot
c. ostavio isti kabel, a promijenio slot ??

komp ne bi smio ić sam od sebe u hibernaciju..

Sickmanno1
13-01-2008, 03:19
hmm, promijeno sam PCI-E kabel kabel i sad sve sljaka dobro..
hmm.. jesi li :
a. promijenio kabel a ostavio ga u istom slotu tj. na istom railu
b. promijenio kabel i promijenio slot
c. ostavio isti kabel, a promijenio slot ??

komp ne bi smio ić sam od sebe u hibernaciju..

posto imam modularno napajanje, uzeo sam iz kutije novi PCI-E kabel i stavio ga u novi slot i ustekao u graficku...znaci b

Gwin
13-01-2008, 11:12
ako komp sad radi dobro, onda mogu bit 3 stvari.

fizički rail nije mogao stradat, jer onda komp ne bi radio uopće
moglo je otić
- elektronika koja uređuje amperažu na virtualnim railovima
- konektor za kabel, na samom napajanju
- kabel

probaj napravit cross-check sa različitim kablovima na različitim konektorima.
opcije 1 i 2 će se jednako manifestirat.. tako da neovisno o kablu, taj slot neće dobro radit.
ako je 3. baci kabel :D
ako je 1 ili 2 ja bih ga odnio na servis.. da tamo utvrde da nije 1. jer ako je 1, onda je moguće da je neš skureno, i da bi moglo otić dalje.. a ako na servisu utvrde da je 2. onda nema brige..

Sickmanno1
13-01-2008, 12:32
Hmm fora je ta sto nisu svi kabeli na slotovima...

Ovo napajanje ima 4x PCI-E....2 su u slotovima a 2 su direktna iz napajanja...ako me shvacas...newbie sam sto se tice napajanja pa neznam kak bi ti objasnil, a kao sto vec znas kabel nemogu baciti jel ide direktno iz napajanja....a sad ovaj sta sam ustekao je isao iz slota. (Jebate sam sebe nekuzim lol).

No evo cudno nije mi se sad komp preko noci ugasio...i da zaboravio sam napomenuti da sam jos i u biosu dao 0.3W dodatno PCI-E :rotfl:

Gwin
13-01-2008, 13:02
to u biosu nema veze..
to je struja koja ide preko matične..
ali ako grafa dobiva struju preko napajanja, onda se struja sa ploče praktički ignorira..

skužio sam kaj hoćeš reć. 2 su fiksna, a dva modularna..

kak se ponašaju ostali naponi??
ak su oni stabilni, onda je 95% da se fizički oštetio ili taj fiksni kabel ili konektor na njemu..

Sickmanno1
13-01-2008, 14:25
Pa problema nemam s ostalim naponima...samo me muci graficka...googlo sam dosta u vezi tog pitanja i otkrio sam razno razne gluposti u vezi GT...npr nekim likovima se ista stvar dogadala sa p35-ds3 plocom...dok su promijenili plocu sve im sljakalo...drugima se pak popravila stvar dok su promijenili napajanje s kojim je sve bilo u redu :? . Fakat sam vec pomalo zbunjen, no eto preko noci mi jucer nije otisao u hibernaciju...pa mislim da sam rijesio problem.

Da znas vec sam poceo misliti da nije softverski hvar...kao da grafa prima dovoljno struje al da driveri krivo ocitavaju...neznam dal je to moguce <_<

Btw...jel ima kakav program gdje bi mogao ucitati koliko mi snage dobiva grafa i koliko joj je potrebno ?