PDA

Pogledaj cijelu verziju : Produkcija sve skuplja,Igre sve lošije!!!



Pudli
11-01-2008, 19:40
Ljudi šta vi mislite o tome...Igre su sve losije a u njih se ulozi pun k****.Neke novije igre koje su veliko sranje su kostale vise nego npr neka jako dobra igra prije par godina.Gaming mi se gadi u zadnje vrijeme svako 5 min izadnje neka igra niti nemozes pratit gaming. :? Ako tema postoji onda stavite lock

Nodakim
11-01-2008, 19:45
totalno,,sve novije igre su čisto sranje(od 3.mjeseca 2007)

DrunkyDuck
11-01-2008, 19:55
Ne znam bas dal' su igre skuplje no slazem se oko opadanja kvalitete igara.

Sto ces, naucili su g*vno upakirati u lijep omot. Ok, naucili su ranije, sad su usavrsili.

ChR0NoS
11-01-2008, 19:55
čini mi se da se razvojni tim bilo koje igre u zadnje vrijeme trudi jedino oko grafike, dok ih nimalo nije briga za gameplay

FioPro
11-01-2008, 19:58
Varaš se... Tokom 2007. su izašle neke od najboljih igri u zadnjih par godina. 2006. je bila loša, a 2008. teško da će nadmašiti 2007.

Da navedem primjere ? Nije potrebno... Pogledajte izbor za igru godine na forumu... I ona igra koja je zadnja je odlična...

Konkretno odlične igre su CoD4, UT3, Crysis, BioShock, WiC, The Witcher, Sam&Max, World of Warcraft: The Burning Crusade, The Orange Box ( zapravo 3 odlične igre )...

Sve te igre su izašle u drugoj polovici godine i odlične su... Zato cut the crap da nema dobrih igri... Istina ima puno igri koje nemaju duše, ali ima i dosta dobrih... A više od 5 dobrih igri godišnje vam niti ne treba, a 2007. je imala na desetke dobrih igri ako računate i konzole, a sam PC preko 10 naslova uz koje ste se mogli jako dobro zabaviti...

Pudli
11-01-2008, 19:59
čini mi se da se razvojni tim bilo koje igre u zadnje vrijeme trudi jedino oko grafike, dok ih nimalo nije briga za gameplaySlazem se s tobom samo tu grafiku dizu!!Dok gamplay u k**** jedino mozda su dobri koji imaju od prije neke poznate nastavke kao npr cod

Megger
11-01-2008, 20:00
slazem se... produkcija igra postaje sve skuplja, cak pocinje polako nadmasivati filmsku industriju... Al uzalud...

DrunkyDuck
11-01-2008, 20:01
Crysis? 1/3 igre koji kosta 350kn?

WoW, ekspanzija za virtualni posao?

Uostalom, nesto ti fali igara na tom popisu, znas li koliko ih je izaslo 2007.? Ovo nije ni 1%.

Sterpo
11-01-2008, 20:03
pa neznam ima dobrih naslova
evo npr. COD4 ima odličnu igrivost kao i grafiku :wink:

FioPro
11-01-2008, 20:04
Zašto se svi tako ljutite... ? Glavno da ima pokoja dobra igra... Loših je oduvijek bilo i uvijek će ih biti. Možda ih u zadnje vrijeme ima malo više, ali dobrih igri još ima... A dovoljno vam je da odigrate samo nekolicinu dobrih igri... A njih uvijek ima. Ako pak mislite igrati svaku igru koja izađe, to nema smisla... Možda izlazi premalo dobrih igri, ali meni su UT3, CoD4, Warhammer 40k i The Orange Box čisto dovoljni za par mjeseci zabave, pa i više... UT3 ću igrati godinama...

@DrunkyDuck, znam da sam ih samo nekolicinu navo, ali me druge niti ne zanimaju, jer uz ove imam sasvim dosta zabave i ne treba mi više, a igre su odlične...

THUNDER_DINIX
11-01-2008, 20:06
da, sve vise ulazu u izradu, a sve losije su

Pudli
11-01-2008, 20:07
Zašto se svi tako ljutite... ? Glavno da ima pokoja dobra igra... Loših je oduvijek bilo i uvijek će ih biti. Možda ih u zadnje vrijeme ima malo više, ali dobrih igri još ima... A dovoljno vam je da odigrate samo nekolicinu dobrih igri... A njih uvijek ima. Ako pak mislite igrati svaku igru koja izađe, to nema smisla... Možda izlazi premalo dobrih igri, ali meni su UT3, CoD4, Warhammer 40k i The Orange Box čisto dovoljni za par mjeseci zabave, pa i više... UT3 ću igrati godinama...
Ne ljutimo se mi nego ulozu jako puno novaca u propalu stvar koji niko nece igrat..Neka radje nahrane pola afrike :rotfl:

Samael
11-01-2008, 20:09
30 milijuna dolara, a konačni proizvod Stranglehold?

:rotfl:

Hebote, da imaš ideje, možeš uzeti 10 milijuna, napraviti kick-ass igru i 20 milijuna potrošiti na druge stvari

hahaha, koji idioti

FioPro
11-01-2008, 20:10
Zašto se svi tako ljutite... ? Glavno da ima pokoja dobra igra... Loših je oduvijek bilo i uvijek će ih biti. Možda ih u zadnje vrijeme ima malo više, ali dobrih igri još ima... A dovoljno vam je da odigrate samo nekolicinu dobrih igri... A njih uvijek ima. Ako pak mislite igrati svaku igru koja izađe, to nema smisla... Možda izlazi premalo dobrih igri, ali meni su UT3, CoD4, Warhammer 40k i The Orange Box čisto dovoljni za par mjeseci zabave, pa i više... UT3 ću igrati godinama...
Ne ljutimo se mi nego ulozu jako puno novaca u propalu stvar koji niko nece igrat..Neka radje nahrane pola afrike :rotfl:

Ali ima developera koji i tuku lovi a i rade odlične igre... U globalu možda ima sve više igri... Ali to vama ništa ne znači... Nitko vas ne sili da ih igrate ! Nađite si neku igru koja je dobra, a njih ima uvijek. Nekad više nekad manje, ali ih ima... I više od 5 igri ti nije potrebno... A 5 odličnih ćeš naći bez problema...

DrunkyDuck
11-01-2008, 20:19
Pogledajmo ovako. 1999 u gamingu:

Age of Empires II: The Age of Kings
Battlezone II: Combat Commander
Discworld Noir
Driver
Dungeon Keeper 2
Freespace 2
Gabriel Knight 3: Blood of The Sacred, Blood of The Damned
Half-Life: Opposing Force
Heroes of Might and Magic III
Homeworld
Jagged Alliance 2
Kingpin: Life of Crime
Omikron: The Nomad Soul
Outcast
Planescape: Torment
Quake III Arena
Re-Volt
RollerCoaster Tycoon
Sid Meier's Alpha Centauri
Star Wars: Episode I Racer
Starsiege: Tribes
System Shock 2
Unreal Tournament
Wheel of Time
X-Wing Alliance

Nodakim
11-01-2008, 20:26
Konkretno odlične igre su CoD4,The Witcher, Sam&Max,The Orange Box




zajedno sa S.T.A.L.K.E.R.-om ništa drugo nije vrijedno moje pažnje a da je izašlo ove godine


a crysis bi bio točno ono na šta je autor mislio

Pudli
11-01-2008, 20:29
Konkretno odlične igre su CoD4,The Witcher, Sam&Max,The Orange Box




zajedno sa S.T.A.L.K.E.R.-om ništa drugo nije vrijedno moje pažnje a da je izašlo ove godine


a crysis bi bio točno ono na šta je autor mislio
Tocno tako ja sam crysis preso ali me nije puno zadivilo kao ni vecinu...

Izgubljeni
11-01-2008, 20:40
ma crysis je benčmark...

Nightyx
11-01-2008, 20:43
Igre su sve skuplje, ali i sve bolje. Vrijeme ide naprijed, pa tako i sve za njim...Igre jesu kvalitetnije, ali to je to, više nemaju duha, koji je nekada bio prisutan...

Duh
11-01-2008, 21:03
Neznam jel dobra tema al po meni je Ubisoft poceo proizvoditi sve gore igre.Samo da ne upropaste Assassin creed.

Hugh Bliss
11-01-2008, 21:15
Varaš se... Tokom 2007. su izašle neke od najboljih igri u zadnjih par godina. 2006. je bila loša, a 2008. teško da će nadmašiti 2007.

Da navedem primjere ? Nije potrebno... Pogledajte izbor za igru godine na forumu... I ona igra koja je zadnja je odlična...

Konkretno odlične igre su CoD4, UT3, Crysis, BioShock, WiC, The Witcher, Sam&Max, World of Warcraft: The Burning Crusade, The Orange Box ( zapravo 3 odlične igre )...

Sve te igre su izašle u drugoj polovici godine i odlične su... Zato cut the crap da nema dobrih igri... Istina ima puno igri koje nemaju duše, ali ima i dosta dobrih... A više od 5 dobrih igri godišnje vam niti ne treba, a 2007. je imala na desetke dobrih igri ako računate i konzole, a sam PC preko 10 naslova uz koje ste se mogli jako dobro zabaviti...

Slažem se.

Nodakim
11-01-2008, 21:25
moram priznati da sam fallout tek onako zapravo zaigro tijekom ovog ljeta te da je komentar bio :o
Nisam mogao vjerovatni da nešto iz 1998 može biti tako dobro,zamišljao sam igru kao linearnu,jednostavno,bez ikakve slobode odlučivanja,što je kdo RPG žanra ključno,takvo što nisam vidio nikada,The Witcher je ok i imaš neke opcije šta učiniti,ali to nije to,možda jedino u KOTOR-u sse može vidjeti nešto slično
Sve nabrojene igre(osim orange boxa i Sam And Maxa(humor je jedina stvar u industriji koju je jako teško reciklirati) ne donose ništa novo osim grafike i malo više zabave

prcko
11-01-2008, 22:57
Skupo,a manje zabavno mislim ovisi od igre do igre.

RayDX
11-01-2008, 22:57
@Geralt - Nemoj me krivo shvatiti, ali nije li kvalitetna zabavaSsmisao igara i zabavneSindustrije?

Nodakim
11-01-2008, 23:00
krivo si shvatio,zabavno je ali ne toliko koliko su bile druge igre

RayDX
11-01-2008, 23:05
krivo si shvatio,zabavno je ali ne toliko koliko su bile druge igre

Englezi imaju jako zanimljivu funkciju u svom jeziku... It goes like: "In my opinion, bla bla"

Dakle, to je tvoje mišljenje. CoD4 je ponudio jednu od najboljih ratnih priča ikad! Definitivno veliki plus i igra je predobra uzevši u obzir mnoštvo novih malih stvarčica koje su uveli u overall gameplay.

Samael
11-01-2008, 23:53
Jel Oblivion spada u tu grupu igara; velika novci itd. ali loše realiziran konačni produkt?

Prince-Artas
11-01-2008, 23:59
Jel Oblivion spada u tu grupu igara; velika novci itd. ali loše realiziran konačni produkt?

dobar prijam od kritike i publike
ne baš, iako nas ima dosta na forumu koji misle drugačije, al opet smo u manjini

r0pe
12-01-2008, 00:02
Igre su sve skuplje, ali i sve bolje. Vrijeme ide naprijed, pa tako i sve za njim...Igre jesu kvalitetnije, ali to je to, više nemaju duha, koji je nekada bio prisutan...

postali smo prerazmaženi

Lord Jambrek
12-01-2008, 01:09
Sto ces, naucili su g*vno upakirati u lijep omot. Ok, naucili su ranije, sad su usavrsili.

Lijep omot?

Svaki gamer koji je prije par godina kupio originalnu igru znat će da je dobio veliku kutiju, unutra CD, manuali i još razne pizdarije, kutije us bile predivne, danas se 99% igara dobiva u DVD boxu sa printanom ambalažom, ako želiš dobru staru kartonsku kutiju dobrih dimenzija onda plaćaš puno.

str33t6l0w
12-01-2008, 02:13
ako želiš dobru staru kartonsku kutiju dobrih dimenzija onda plaćaš puno.

ili jednostavno odeš do obližnje trgovine u kojoj imaju ovakvu situaciju:

http://www.totalportal.hr/firedesk/Kultura/Doga%F0aji/kartonske-kutije.jpg

i natrpaš sve igre u kartonske kutije for free!.. i kupiš 2-3 markera, išaraš to lijepo... i imaš unique box art....

Hrvoje
12-01-2008, 08:08
Mislim da danas kaj se tiče igara ljudi samo oče pokupiti novce, a s time uopče ne gledaju kvalitetu igre. :-x

Pudli
12-01-2008, 12:21
Mislim da danas kaj se tiče igara ljudi samo oče pokupiti novce, a s time uopče ne gledaju kvalitetu igre. :-xsLAZEM SE U POTPUNOSTI S TOBOM

Arbiter of Change
12-01-2008, 12:28
Slažem se sa temom, ali po meni nove i skuplje igre nisu loše nego samo nezanimljiveSzato jer su do sada već ispucane skoro sve dobre ideje te ih sada samo, ili bar pokušavaju, recikliraju sa boljom grafikom. Ono na čemu bi se sada trebalo poraditi, a izgleda da devsi s tim imaju problema isto tako kao što i slijepe mase većinom odbijaju odmak od ustaljenih vrijednosti, je originalnostSkoja bi ponovno privukla igrače svih uzrasta.

DrunkyDuck
12-01-2008, 12:42
Sto ces, naucili su g*vno upakirati u lijep omot. Ok, naucili su ranije, sad su usavrsili.

Lijep omot?

/cut

...

G*vno = srz igre, lijep omot = shaderi (recimo).

Shvacas li sad?


Ono na čemu bi se sada trebalo poraditi, a izgleda da devsi s tim imaju problema isto tako kao što i slijepe mase većinom odbijaju odmak od ustaljenih vrijednosti, je originalnostSkoja bi ponovno privukla igrače svih uzrasta.
Mozda cak i ne sama originalnost, buduci da je dosta toga vec izmisljeno. Volio bih samo da se ponekad razradi prica i mehanika igre.


A tko uopce spominje CoD4 kao losu igru? Pogledajte jos jednom zadnji post na prvoj stranici u kojem su neke od najboljih igara koje su izasle 1999. godine. Sad taj popis usporedite sa igrama koje se smatraju najboljima u 2007. Za pocetak, popis iz 2007 je dosta kraci. Druga stvar, na popisu iz '99e nema igara koje su tamo tek toliko da se popis popuni, sve su igre koje su zasluzile svoju poziciju.

Herr Schnitzel
12-01-2008, 15:55
Mislim da treba sve pogledati unazad, i shvatimo da igre zapravo i nisu loše, dapače. To da su bez duha, možda i je, ali neke ga i dalje imaju.
To da nemaju je samo privid. Vidjet ćete o čemu pričam za godinu-dvije.

I igre iz 99-te su tada bile najmodernije i bile su smatrane "bezdušnim"...

DrunkyDuck
12-01-2008, 16:23
Stvarno ne znam koja je igra s tog popisa '99e smatrana bezdusnom.

Niđo
12-01-2008, 16:52
mislim da najljepsi odgovor na ovu temu ima Arbiter of Change i u potpunosti se slazem s njim mi smo sve odigrali i sad jedino dobivamo bolju grafu a prica je slicna kao i ostalim igrama

Arbiter of Change
12-01-2008, 16:58
Mozda cak i ne sama originalnost, buduci da je dosta toga vec izmisljeno. Volio bih samo da se ponekad razradi prica i mehanika igre.
Mislim da bi nove ideje mogle dovesti do koliko-toliko novih mehanika u igrama, a i u pričama naravno (mislim da tu kao primjer dobro prolaze igre sa PS2: Okami i Grim Grimoire, igre koje su uzele već postojeće mehanike i dobrano ih promjenile/uvele nove elemente).

@Niđo:
Hvala, hvala. :)

Niđo
12-01-2008, 16:59
nema na cemu ali sta je najbolje najbolje je :pray:

MarkaN
12-01-2008, 17:28
Pogledajmo ovako. 1999 u gamingu:

Age of Empires II: The Age of Kings
Battlezone II: Combat Commander
Discworld Noir
Driver
Dungeon Keeper 2
Freespace 2
Gabriel Knight 3: Blood of The Sacred, Blood of The Damned
Half-Life: Opposing Force
Heroes of Might and Magic III
Homeworld
Jagged Alliance 2
Kingpin: Life of Crime
Omikron: The Nomad Soul
Outcast
Planescape: Torment
Quake III Arena
Re-Volt
RollerCoaster Tycoon
Sid Meier's Alpha Centauri
Star Wars: Episode I Racer
Starsiege: Tribes
System Shock 2
Unreal Tournament
Wheel of Time
X-Wing Alliance

to je... barem što se PC gaminga tiče... :roll:

Plexihack
12-01-2008, 17:42
ma crysis je benčmark...

:pray: :pray: :pray:

Igre se rade na serijskoj traci...što će nekoj tvrtci 30 milijuna dolara za nastavak neke igre,ako su prvi dio napravili u garaži sa budžetom koji im je pokrivao marendu -.-'

Bishop_45_(2)
12-01-2008, 18:58
ma crysis je benčmark...

:pray: :pray: :pray:

Igre se rade na serijskoj traci...što će nekoj tvrtci 30 milijuna dolara za nastavak neke igre,ako su prvi dio napravili u garaži sa budžetom koji im je pokrivao marendu -.-'

hmm, mislim da je ovo jako nepravedno i nepromisljeno, nadasve krivo; naime, marenda za cijeli ured debelih amera, pa to mi ne zvuci kao bas tako malena svota, barem ne tako malena svota kao ona koju dobiju 'garažni dev-ovi' !!!

Hugh Bliss
12-01-2008, 19:32
Mislim da treba sve pogledati unazad, i shvatimo da igre zapravo i nisu loše, dapače. To da su bez duha, možda i je, ali neke ga i dalje imaju.
To da nemaju je samo privid. Vidjet ćete o čemu pričam za godinu-dvije.

I igre iz 99-te su tada bile najmodernije i bile su smatrane "bezdušnim"...

Potpisujem

Rang€r
12-01-2008, 23:43
y, ali ima iznimaka, CoD4, ETQW, TF2, CoH OF, The Whitcher...

Regnikolarna Deputacija
13-01-2008, 01:47
Neko je bio reko još davno na nekom drugom topicu da je sad sve bolja grafika i te tehničke stvari, ali da više-manje fali glavno, a to je ideja. Slažem se.
A možda nisam neki fan novih igara jer mogu samo slinit za njima (na komp mi stane nešto staro max. 2005/06 - dakle, to je novo).

FioPro
13-01-2008, 11:35
ma crysis je benčmark...

Jest benchmark, ali je vrhunski izveden benchmark... Cry Engine 2 je jako opak...

@Hugh Bliss, drago mi je da se barem neko slaže sa mnom...
@Arbiter of Change, imaš pravo da su neoriginalne. Jednostavno je sve već ispucano. Ali recimo meni je UT3 urnebesno zabavan iako je skoro isti kao predhodnici. Jednostavno mi se to sviđa i nema potrebe da nešto mijenjaju... Ali ima i originalnih igri... Recimo Portal... A i TF2 je dosta maštovit...

Veliki razlog zašto ljudi pljuju po novim igrama je to da su dosta zahtjevne, barem one najatraktivnije koje i moraju imati najljepšu grafiku... Drugi razlog je isti onaj zbog kojeg moj djed ne želi DVD Player... To je nešto novo i ne valja i on to iz inata ne želi koristiti... Tako je i s igrama. Ima dosta nostalgičara koji su svojom nostalgijom zaslijepljeni. Možda su vam onda sve igre bile jako dobre jer su bile jedne od prvih tog tipa jer je sve bilo još u začecima... Za nastavke tih "prvih" igri kažete da nisu dobri jer vam ne ostaje onaj dojam da je to nešto jako
posebno i novo ( pa nastavnci niti ne trebaju biti nešto jako novo ). A ponekad su nastavci istih puno bolji, ali ne djeluju svježe jer su na isti foru. To ne znači da su lošiji. Novi nastavci su tehnički puno bolje izvedeni, a priča je manje više ista... I zašto vam je toliki problem reći da je ta igra dobra, kada je jako slična onoj staroj koja je bila odlična skoro u svemu osim u svježini, samo je tehnički bolje izvedena ? Ja se ne žalim da je novi UT lošiji od starih kao što većina govori. On je odličan. Jest da je sve skoro isto i da se ništa skoro nije promijenilo, ali on je i dalje odlična igra kao i onaj iz '99 i spreman je pružiti puno zabave...

Pudli
13-01-2008, 11:45
Imas pravo da neki ljudi nevole nove igre jer su prejake za njihove kompove..I jos jedna stvar igre izlazi ko da pada kisa nemozes niti pratit.Tamo u 2000 godinu su izasle 20 igra :) i to je to sve si od igro a sad nemozes nista niti pratit

Arbiter of Change
13-01-2008, 11:56
@Arbiter of Change, imaš pravo da su neoriginalne. Jednostavno je sve već ispucano. Ali recimo meni je UT3 urnebesno zabavan iako je skoro isti kao predhodnici. Jednostavno mi se to sviđa i nema potrebe da nešto mijenjaju... Ali ima i originalnih igri... Recimo Portal... A i TF2 je dosta maštovit...

Naravno shvaćam ja to i to je jedan od razloga zašto bi ja odmah prodao sve živo ako bi ikada napraviti remake Morrowinda, samo zato da ga mogu igrati, pa makar taj remake bio samo grafički/voice acting/itd. Ali ne znam, kod mene inačeSne leti ta fora sa reciklažom istog proizvoda u ljepšem paketu (da, mislim na vas EA bagro).

@Pudli:
Da, igre su jednostavno poludjele sa zahtjevima koje mi ovdje jednostavno nikako ne možemo pratiti (mislim, vidi ove prosvjede što će sad zbog povećanja cijena osnovnih potrebština pa se zapitaj), ali po meni je jakoSmalo tih istih opravdalo (ako takvo što uopće i prolazi) svoje zahtjeve. Također kao najbolji primjer svega toga navodim Crysis kod kojega, po meni nažalost, gubiš više od polovine doživljaja ako ne možeš grafiku naštancati dovoljno visoko kako bi se divio ljepoti okoline.

Uglavnom, veliki problem modernih igara je oslanjanje na čistu tehnologiju umjesto da je ona samo sredstvo pomoću koje će izraziti svoje ideje.

Herr Schnitzel
13-01-2008, 13:01
Arbiter svaka čast.
:pray:

Predlažem da ti se da rank "Mudrac godine"

Plexihack
13-01-2008, 13:35
ma crysis je benčmark...

:pray: :pray: :pray:

Igre se rade na serijskoj traci...što će nekoj tvrtci 30 milijuna dolara za nastavak neke igre,ako su prvi dio napravili u garaži sa budžetom koji im je pokrivao marendu -.-'

hmm, mislim da je ovo jako nepravedno i nepromisljeno, nadasve krivo; naime, marenda za cijeli ured debelih amera, pa to mi ne zvuci kao bas tako malena svota, barem ne tako malena svota kao ona koju dobiju 'garažni dev-ovi' !!!

Ja govorim o tim garažnim dev-ovima,ne amerima(zaposlenicima EA) koji se prežderavaju fakin krafnama i rade neku trash igru -.-'

nosferatu25
02-02-2008, 20:18
nije tačno da su igre sve lošije! pa pogledajte samo: ut3, cod4, crysis, bioshock, gears of war, the witcher - sve su izašle u 2007 godini... skoro svaka od njih spada u sam vrh svog žanra, i tvrditi da su igre koje su izlazile pre 10 i kusur godina bolje od ovih samo zbog manje cene i budžeta bilo bi veoma... jadno. :?

Iron Storm
02-02-2008, 21:37
Da a na drugoj strani imamo: NFS koji od Carbona postaje sve lošiji, Juiced, Halo 2 (GfW), Oblivion (po većini ovdje), gotovo sve iz produkcije EA itd.
No zato će biti par bisera ove godina (StarCraft 2, Empire:Total War, Alan Wake...) koje se isplati čekati i dočekati.

KI KI
02-02-2008, 21:51
nije tačno da su igre sve lošije! pa pogledajte samo: ut3, cod4, crysis, bioshock, gears of war, the witcher - sve su izašle u 2007 godini... skoro svaka od njih spada u sam vrh svog žanra, i tvrditi da su igre koje su izlazile pre 10 i kusur godina bolje od ovih samo zbog manje cene i budžeta bilo bi veoma... jadno. :?
po meni sve već viđeno samo kaj ovo ima prokleto bolju grafiju koja meni netreba!

Korpse
02-02-2008, 22:01
Ne znam bas dal' su igre skuplje no slazem se oko opadanja kvalitete igara.

Sto ces, naucili su g*vno upakirati u lijep omot. Ok, naucili su ranije, sad su usavrsili.
same here

Svinjoguz
02-02-2008, 22:11
dajte molim vas ljudi...
kad se sjetim baldurs gatea 2 ili tormenta i usporedim sa ovim danasnjim izmetima padne mi mrak na oci...
quake 2 i 3 koji su imali prejebenu atmosferu, kad pogledate crysis on recimo nema nikakvu atmosferu....
od novijih igara valja samo CoD4, Civ 4(kojeg sad igram :D ) i mozda witcher...

Luka
02-02-2008, 22:33
tesko pitanje .. novije igre uglavnom imaju odlično odrađen grafički dio .. ali se previše developeri koncentriraju na to, bitnije stvari zbog kojih igre i postoje kao što su gameplay i atmosfera su zapuštene i to je problem kod novijih igra. svaka čast iznimkama

nosferatu25
02-02-2008, 22:37
Da a na drugoj strani imamo: NFS koji od Carbona postaje sve lošiji, Juiced, Halo 2 (GfW), Oblivion (po većini ovdje), gotovo sve iz produkcije EA itd.
No zato će biti par bisera ove godina (StarCraft 2, Empire:Total War, Alan Wake...) koje se isplati čekati i dočekati.

ne možeš reći da nije bilo loših naslova i u ono vreme kada su se igrali starcraft, diablo 2 ili morrowind... po meni, bioshock je sam vrh fps gejmanja i stoji rame uz rame sa half-lifeom... jesi u pravu što se tiče zle EA korporacije koji cede svaki naslov dok ga ne pokrije prašina, ali nemojmo suditi o svim novijim igrama na osnovu gorepomenutih.. :?

Blacky_123
02-02-2008, 22:52
Danas svi se brinu oko grafike...
Ma jebo njih grafika...nek da dobru igrivost i pricu i to je to.
Pa pogledajte WoW, grafika je za kur.. al je igriva u pm

Iron Storm
02-02-2008, 23:16
Da a na drugoj strani imamo: NFS koji od Carbona postaje sve lošiji, Juiced, Halo 2 (GfW), Oblivion (po većini ovdje), gotovo sve iz produkcije EA itd.
No zato će biti par bisera ove godina (StarCraft 2, Empire:Total War, Alan Wake...) koje se isplati čekati i dočekati.

ne možeš reći da nije bilo loših naslova i u ono vreme kada su se igrali starcraft, diablo 2 ili morrowind... po meni, bioshock je sam vrh fps gejmanja i stoji rame uz rame sa half-lifeom... jesi u pravu što se tiče zle EA korporacije koji cede svaki naslov dok ga ne pokrije prašina, ali nemojmo suditi o svim novijim igrama na osnovu gorepomenutih.. :?

Ne sudim o novijim igrama na osnovu gore spomenutih, i znam da je i u ono vrijeme bilo loših igara. No tada je bilo još i dosta svježine, danas se ista tema reciklira po 50x, i ako se neki naslov izdvoji iz tone istih naslova, onda je to dobar posao. Nisam dosta novih naslova igrao (osim CoD4 i par demoa ostalih) pa onda neću o ovima koje nisam isprobao. Slažem se da se većina njih fura na grafiku (Crysis anyone?), ali šta će ima grafika bez igrivosti (opet Crysis - dobar je on, ima "ono nešto" te se vidi da su se potrudili). A kad EA jednom iscijedi NfS, Fifu i ostale, nadam se da će se netko dočepati toga pa ponuditi svježinu tim franšizama, baš kao što je bio slučaj i sa Tomb Raiderom.

Napalm3x
02-02-2008, 23:53
Ja neki dan bio kupit NFS PRO STREET, ali nisam. 439kuna, daj molim te CARBON košta 399kuna. Sve jadne igra koštaju puno, a jeftine su još i dobre i igrive.

Deadwalker
22-09-2008, 13:23
Eto, u zadnje vrijeme kak citam postove o novim igrama na ovom forumu sve vise stranica se svodi o tome kak su igre neoptimizirane, kak je nemoguće dobit normalan framerate i to uz mainstream racunalo, kako ima puno bugova u igrama i sl. Pomalo mi sve to ide na zivce jer smatram da bi se prvenstveno trebalo raspravljat o gameplay-u, o problemima u nekim levelima ili recimo sta nam se najvise sviđa u pojedinoj igri i sl. Nažalost, nismo mi krivi sto jedno minimalno 50 stranica(npr tema o crysis-u) ode o tome kak normalno igrat igru, kak si povećat framerate i sl jer o tim stvarima zapravo opće nebi trebalo bito previse rasprave. Danas silni milijuni odu u produkciju igara, a na kraju na tržistu dobivamo poluproizvode. Mislim da se svi možemo zapitat sto se to kvragu desava? Ono, zar je tak tesko se jos malo potrudit da kupac dobije proizvod koji ce radit kak spada. Mislim da nije bas svejedno da li ce igra radit normalno ili neće, kad je moras colati lijepih 300, 400 ili 500kn. I sta se onda desava. Dobivamo poluproizvode, dolaze negativne recenzije, kupci gube živce, a izdavači imaju slabu prodaju(btw to posebno mislim za pc igre). Smatram da će gaming industrija morat se jos vraski potrudit da recimo dostigne kvalitet i popularitet filmske industrije jer ovo vise nema smisla. Mi patimo, a izdavači samo gube novce jer sve to dodatno tweakanje igara naravno kosta, a u ostalom je automatski odmah slabija prodaja. Mislim da bi svi bili sretniji i zadovoljniji kad bi cijela stvar oko igara bolje fukcionirala. Srecom, postoje timovi poput Blizzarda i Bioware-a koji se stvarno potrude da dobijemo kvalitetan proizvod. Ostali bi se fakat trebali ugledati na njih...Eto, rekao sam sto mi je bilo na pameti...Recite nesto i vi...

ZorgTheBorg
24-09-2008, 09:37
To više nije upitno, jer kako god bilo - money making side wins. Igrači dobivaju poluproizvode igrive samo na high-end konfama zato da bi što češće kupovali novi komp, tako financirali hardware proizvodnju, i da bi kupovali nastavke maskirane u standalone igre, također kako bi financirali software proizvodnju. Dokle god ima razmaženih klinaca, njima će se prilagođavat (čitaj - sakatit) igre kako bi hypeom i grafikom ubili tri muhe jednim udarcem (lijepa grafika i kratka igra = kupi proizvod, kupi novi hardver, kupi novi nastavak).

GeForce
24-09-2008, 10:48
znaš nebi meni bio problem kupovati original igre da ja znam da ono što sam uložio to sam dobio natrag.tako jednostavno,uloženo dobiveno.No kad gledam ove nove igre za mene je od ajmo reći (bubam) 100 igara godišnje jedno 5 ili 8 dobrih naslova koje stvarno se isplati igrati i dati 500Kn(iako ni one nevrijede 500-600Kn ali ajde otom potom...).Problem je što danas je sve u novcu i proizvođači igara više neguraju na kvaliteti i uživanciji nego samo reklami i što bržem izlasku igara.Neka grafika blješti sve se miče i skače aza ostalo ma ih šiša bitno da kupe igru...Nije uredu sa njihove strane što tako rade igre i stvarno mi je žao kad mogu na 2 ruke prebrojati dobre i kvalitetne naslove vrijedne igranja u jednoj cijeloj godini.ali šta ćeš takva su vremena...ili uzmi ili ostavi..nema nam druge :)

ScorpiuS
24-09-2008, 12:50
Slažem se da su igre sve gore, ali opet. Možda je zbog nas, ili što smo prezahtjevni, ili što smo sve to već vidjeli. Skupe jesi, jedinstven je zbog toga Bionic Rearmed, ali mi ne ide u glavu kako konzolašije mogu dati 0,5k kuna za igru koja će im dosaditi za tjedan dana.

Deadwalker
24-09-2008, 12:53
Slažem se da su igre sve gore, ali opet. Možda je zbog nas, ili što smo prezahtjevni, ili što smo sve to već vidjeli. Skupe jesi, jedinstven je zbog toga Bionic Rearmed, ali mi ne ide u glavu kako konzolašije mogu dati 0,5k kuna za igru koja će im dosaditi za tjedan dana.

Igre za konzole su skuplje zato sto je njihova izrada puno zahtjevnija i skuplja, al opet s druge strane konzolasi nemaju briga sa sistemskih zahtjevima, neoptimizaronoscu i sl. pa prije nego kupe igru ocekuju od nje da ce se zabavit na duze vrijeme i to im je zapravo jedina briga. A i stopa piratizacije je visestruko manja pa su recimo mnogi "prisiljeni" kupit origigi...

Snake
24-09-2008, 13:06
definitivno stoji činjenica da su igre sve skuplje a lošije. prije je bilo manje igara, ali je barem svaka treća bila zabavna. i danas dakako ima odličnih naslova, samo što ti se prvo mora ogadit deset igara oko koji se digao veliki hype da bi naletio na nešto kvalitetno. to me polako podsjeća na filmsku industriju gdje je u jednoj godini 50% novih filmova neki prosjek žanra, 30% ih je ultra loše, 15% su blockbuster sranja koja pokazuju da filmska industrija industrija zabave a ne umjetnosti. i tek se nekih 5% nađe ljudima po ukusu i može se reć ovo će se pamtit, ovo je kvalitetno.

GeForce
24-09-2008, 14:24
dobra usporedba sa filmovima.definitvno postaju isti...

ScorpiuS
24-09-2008, 16:51
Pa u neku ruku i jesu jer će za nekih 10 godina ako ne i manje video igre postati interaktivni film.

W3DR4N
24-09-2008, 16:58
Usporedba s filmom je katastrofalna.

Naime,
Filmska industrija =/= Hollywood

Film može snimiti bilo tko talentiran s osammilimetarskom kamerom i PC računalom za kućnu montražu. Njega može proslaviti čisti talent.

Godišnja izlazi na stotine vrhunskih filmova, no tko može i stigne pratiti hongkongšku kinematografiju, bollywoodsku, skandinavsku i ine druge.
Statistički, bollywood, tj. indijska kinematografija napravi nekoliko puta više filmova godišnje od Hollywooda, no njih će tek 2% izaći iz matične zemlje.

Igru ne može napraviti bilo tko, jer zahtjeva puno više vremena, a sam tvorac je zakinut za neminovnu i preskupu tehnologiju.
Uvijek će izaći jedan Audiosurf, koji je relativno lagana zabava, no vrhunski projekti poput Crysisa, Serious Sama, Witchera i drugih uzlaznica, zahtjevaju godine odricanja i entuzijazma.

RIPtheREAPER
24-09-2008, 17:24
Pogledajmo ovako. 1999 u gamingu:

Age of Empires II: The Age of Kings
Battlezone II: Combat Commander
Discworld Noir
Driver
Dungeon Keeper 2
Freespace 2
Gabriel Knight 3: Blood of The Sacred, Blood of The Damned
Half-Life: Opposing Force
Heroes of Might and Magic III
Homeworld
Jagged Alliance 2
Kingpin: Life of Crime
Omikron: The Nomad Soul
Outcast
Planescape: Torment
Quake III Arena
Re-Volt
RollerCoaster Tycoon
Sid Meier's Alpha Centauri
Star Wars: Episode I Racer
Starsiege: Tribes
System Shock 2
Unreal Tournament
Wheel of Time
X-Wing Alliance

e fala na listi

ovi sta se zale na cijene igara su u pravu...sto je previse previse je, 400 kuna dat za igru koju cu igrat mjesec dana zbog lose igrivosti?? pa nisam jebeni rokfeler da mi pare rastu na drvecu

al zato su tu torrenti <3

Rang€r
24-09-2008, 17:36
Pogledajmo ovako. 1999 u gamingu:

Age of Empires II: The Age of Kings
Battlezone II: Combat Commander
Discworld Noir
Driver
Dungeon Keeper 2
Freespace 2
Gabriel Knight 3: Blood of The Sacred, Blood of The Damned
Half-Life: Opposing Force
Heroes of Might and Magic III
Homeworld
Jagged Alliance 2
Kingpin: Life of Crime
Omikron: The Nomad Soul
Outcast
Planescape: Torment
Quake III Arena
Re-Volt
RollerCoaster Tycoon
Sid Meier's Alpha Centauri
Star Wars: Episode I Racer
Starsiege: Tribes
System Shock 2
Unreal Tournament
Wheel of Time
X-Wing Alliance

e fala na listi

ovi sta se zale na cijene igara su u pravu...sto je previse previse je, 400 kuna dat za igru koju cu igrat mjesec dana zbog lose igrivosti?? pa nisam jebeni rokfeler da mi pare rastu na drvecu. Iako nisam ljubitelj Q3A i UT su također bili najjači u svoje vrijeme, a i dan danas se igraju...

al zato su tu torrenti <3

to su sve igre iz '99. ?

pola sam ih igro i nijedna nije loša... dapače aoe 2 i homm3 su u vrijeme kad su izašli bili najjači u svom žanru(da aoe2 mi ej bolji od sc)... rolercoster tycoon sam igro sa 8 godina i super se zabavljo i opet mi dođe da ga zaigram...

Snake
24-09-2008, 21:03
Usporedba s filmom je katastrofalna.

Naime,
Filmska industrija =/= Hollywood

Film može snimiti bilo tko talentiran s osammilimetarskom kamerom i PC računalom za kućnu montražu. Njega može proslaviti čisti talent.

Godišnja izlazi na stotine vrhunskih filmova, no tko može i stigne pratiti hongkongšku kinematografiju, bollywoodsku, skandinavsku i ine druge.
Statistički, bollywood, tj. indijska kinematografija napravi nekoliko puta više filmova godišnje od Hollywooda, no njih će tek 2% izaći iz matične zemlje.

Igru ne može napraviti bilo tko, jer zahtjeva puno više vremena, a sam tvorac je zakinut za neminovnu i preskupu tehnologiju.
Uvijek će izaći jedan Audiosurf, koji je relativno lagana zabava, no vrhunski projekti poput Crysisa, Serious Sama, Witchera i drugih uzlaznica, zahtjevaju godine odricanja i entuzijazma.

kad kažem film mislim na dugometražni uradak koji će se pojavit u kinu ili u dvd izdanju, a ne neki home-made pornic. reci, koliko ti poznaš ljudi koji su se proslavili filmovima montiranim kod kuće?
usporedba je gruba i u toj grubosti čisto odgovara velikom dijelu crta gaming industrije. vrhunski projekti koje si nabrojao slični su hollywoodskim projektima, a kao bollywood se može uzeti tržište shareware igara. o poimanju izvrsnog filma neću raspravljat jer znam da ne odustaješ lako od svog mišljenja čak i kad si u krivu.

nije točno da film može snimiti bilo tko - tom izjavom sprdaš se s umjetnosti filma općenito. na filmu radi cijeli tim i ne možeš reć da je lakše snimit dobar film nego napravit dobru igru. to bi onda značilo da je bilo teže sklopit star wars force unleashead igru nego snimit Star Wars Revenge of the Sith film. moš mislit.

W3DR4N
24-09-2008, 21:17
Naravno da može.
Morao si bar čuti za primjer...
Blair Witch Project, koji je zaradio oko 250 milijuna američkih dolara na uloženih 20-ak tisuća, i to iz vlastitog džepa nekolicine entuzijasta. Sve zahvaljujući briljatnom umu iza minimalističkog marketinga, kao i vjerodostojnoj snimci kamere iz ruke. Filmčina i po.

Bollywood nije nikakav shareware, jer je raskošniji i skuplji hollywooda, te je takva usporedba uvredljiva.

Snake
24-09-2008, 21:36
ha, pa blair witch je iznimka za film koliko i penumbra za igru. uostalom takvi primjeri su vrlo rijetki i to bi se lako moglo pripisati sretnom spletu okolnosti. ako si gledao drugi dio dotičnog filma znaš i zašto.
bollywood ne uspoređujem sa sharewareom u vidu raskoši i skupoće već po popularnosti. postoji dobar dio publike koji prati shareware tržište, a dobar dio publike koja prati bollywoodske filmove u usporedbi na europski/američku filmsku kulturu svodi se "samo" na područje Azije.

bezimeni
24-09-2008, 21:37
Robert Rodriguez, klik (http://www.imdb.com/name/nm0001675/)S, se doslovno proslavio svojim kućnim filmovima od par tisuća dolara.Mariachi, El je snimio za 7000 $ .

W3DR4N
24-09-2008, 21:38
Analogija ti je kriva.
Svaki će igrač probati kakvu takvu shareware igru recimo s našeg diska, tek toliko da se s nečim zabavi jer vani pada kiša.
S druge strane, nitko neće pogledati indijski film tek toliko da pogleda film. Jednostavno imaju ciljani segment ljudi, tu kod nas.

Chappi
24-09-2008, 21:41
volio bih kad bi sad onako malo igra ilazilo kao prije i uz to da su odlicne...Sad igre izlaze ko da kisa pada ali svaka stota vrijedi spomena