PDA

Pogledaj cijelu verziju : Broj iz textboxa u varijablu



DragonSoul
11-01-2008, 19:24
Skinuo sam jučer Visual C# Express, jer želim početi sa XNA, samo što izgleda nema teorije da si sve potrebno poskidam(56k, veza puca svaka 2h) :shock: E, ali meni sada treba jedan program. Poredao sam već gumbove i posavio labele. Želim da iz jednog textboxa dobijem upisani broj tako da pritisnem enter ili preko gumba "potvrdi", ali da su obije opcije moguće. Želio bi da se taj broj spremi u varijabli s kojom bi ja onda pomoću switcha izvuka točan podatak. I da, zanima me još koja je naredba da se program ugasi, zbog Exit gumba.

Tracer
14-01-2008, 10:35
Skinuo sam jučer Visual C# Express, jer želim početi sa XNA, samo što izgleda nema teorije da si sve potrebno poskidam(56k, veza puca svaka 2h) :shock: E, ali meni sada treba jedan program. Poredao sam već gumbove i posavio labele. Želim da iz jednog textboxa dobijem upisani broj tako da pritisnem enter ili preko gumba "potvrdi", ali da su obije opcije moguće. Želio bi da se taj broj spremi u varijabli s kojom bi ja onda pomoću switcha izvuka točan podatak. I da, zanima me još koja je naredba da se program ugasi, zbog Exit gumba.

Nisam jako dugo radio u VC++u, no znam da bi sadržaj TextBox-a mogao dobiti funkcijom GetWindowText. Za izlaz iz programa bi moglo obični Close() ili PostMessage(WM_CLOSE);

Ne garantiram pošto nisam jako dugo radio u tome...

Iron Storm
14-01-2008, 15:59
Ja ti sad mogu reći kompletan kod za sve to što želiš, ali u VBu (Visual Basic), te naravno dobro komentiran kako bi ga ti mogao prevesti u VC# ako hoćeš (VB je isto managed jezik), no za sve naprednije pitaj Bureka, on ti je VC# programer. Za gašenje programa bi trebala postojati metoda Close, samo ne znam u kojem obliku.

Luka
14-01-2008, 20:52
Skinuo sam jučer Visual C# Express, jer želim početi sa XNA, samo što izgleda nema teorije da si sve potrebno poskidam(56k, veza puca svaka 2h) :shock: E, ali meni sada treba jedan program. Poredao sam već gumbove i posavio labele. Želim da iz jednog textboxa dobijem upisani broj tako da pritisnem enter ili preko gumba "potvrdi", ali da su obije opcije moguće. Želio bi da se taj broj spremi u varijabli s kojom bi ja onda pomoću switcha izvuka točan podatak. I da, zanima me još koja je naredba da se program ugasi, zbog Exit gumba.

za dobiti broj iz teksta, uz pretpostavku da je ispravno napisan :


double broj = double.Parse(textBox1.Text);

za izaći iz aplikacije :


Application.Exit();

za enter i za gumb moras postaviti event handler, ako neznas kako javi

DragonSoul
17-01-2008, 08:43
Ne znam kako postaviti event handlere. Trebao bih i tu pomoć. Ovo drugo sam uspio, i napravio sam metodu sa switchom, da kad napravim to sa enterom ne moram cijeli switch kopirati u njega nanovo.

DragonSoul
17-02-2008, 21:15
Sorry na dobule postu, ali uvijek još čekam.....