PDA

Pogledaj cijelu verziju : DirectX 11 comes in 2009!



R@pt0r
11-01-2008, 04:35
IZVOR (http://www.fudzilla.com/index.php?option=com_content&task=view&id=5036&Itemid=1)

Eto pa prokomentirajte malo!

Hugh Bliss
11-01-2008, 04:38
Pa nema još niti pravihSdx10 igara, a nagodinu već izlazi novi dx. :?

bezimeni
11-01-2008, 07:05
Mislim da se ja dolaskom GT5 a to bu ove godine laganini prebacujem na PS 3 .Za igranje starijih igri baziranih na dx 9 imam dovoljno snažan komp i u kombinaciji sa PS 3 imam zabave više nego dovoljno.
Pričekam 3-4 godine pa se onda vratim na pc nadogradnju...jer ako stalno želiš biti u koraku sa tehnikom ispada ko porez na glupost.

Skorgon
11-01-2008, 08:13
Pričekam 3-4 godine pa se onda vratim na pc nadogradnju...jer ako stalno želiš biti u koraku sa tehnikom ispada ko porez na glupost.

E tu imas pravo... Stvarno kako im je vec dosla ta ideja da izdaju dx11, a za dx10 ima jos premalo igara. Preskupo je za nas smrtnike davati svaki mjesec za nadogradnju kompa da bi mogao igrati nesto novo kako treba!!!! Bolje se ko sto bezimeni kaze malo prebaciti na PS3 ili Xbox, a to ce te jeftinije izaci sveukupno nego stalna nadogradnja kompa!!! A hvala bogu za Xbox i PS3 ima dosta igara sa vrhunskom grafikom!!!

R@pt0r
11-01-2008, 11:26
Slažem se. Evo napokon mogu zavrtit dx9 kako treba (do Crysisa :yuck:), pa odjednom dx10, pa dx10.1 i sad ovo dx11 WTF. Dobro hvala bogu da to još nije toliko sigurno... Ma nek si strpaju taj dx11 I DX10 u zicu :killyou:

11-01-2008, 11:29
Mislim da je ovo već navlačenje za nos nas smrtnika jer teraju tehnologiji naprijed i time jedino nas provociraju.Poserem se i po dx-u i po vistu da moram bit tak bezobrazan.Samo da se brzo napravi izda i ajmo odma novi hardware.Pa mi napravi crysis veli dx10 podrška onda ga nemrem igrat na konfi za 20k kuna kak spada?Čekajte malo ko tu koga sad hebe?Jel oni rade 3dmark 2007 ili igru?A ruku na srce da crysis ima neku posebnu grafu je bullshit.
Molim Boga da to prestane jer više ne stigneš to sve pratiti.

Ivan_87
11-01-2008, 11:45
totalna zajebancija i poigravanje sa nama smrtnicima :killyou:

vraćam se na totalni dx9 :D

Ivan_87
11-01-2008, 11:51
Mislim da je ovo već navlačenje za nos nas smrtnika jer teraju tehnologiji naprijed i time jedino nas provociraju.Poserem se i po dx-u i po vistu da moram bit tak bezobrazan.Samo da se brzo napravi izda i ajmo odma novi hardware.Pa mi napravi crysis veli dx10 podrška onda ga nemrem igrat na konfi za 20k kuna kak spada?Čekajte malo ko tu koga sad hebe?Jel oni rade 3dmark 2007 ili igru?A ruku na srce da crysis ima neku posebnu grafu je bullshit.
Molim Boga da to prestane jer više ne stigneš to sve pratiti.

Pa cuo sam da se Crysis ne prodaje u ogromnim brojevima.Izgleda da ga je EA popusio...

popušit će svi oni kad se grafe počnu u duplo manjem broju kupovat :D

11-01-2008, 11:53
Mislim da je ovo već navlačenje za nos nas smrtnika jer teraju tehnologiji naprijed i time jedino nas provociraju.Poserem se i po dx-u i po vistu da moram bit tak bezobrazan.Samo da se brzo napravi izda i ajmo odma novi hardware.Pa mi napravi crysis veli dx10 podrška onda ga nemrem igrat na konfi za 20k kuna kak spada?Čekajte malo ko tu koga sad hebe?Jel oni rade 3dmark 2007 ili igru?A ruku na srce da crysis ima neku posebnu grafu je bullshit.
Molim Boga da to prestane jer više ne stigneš to sve pratiti.

Pa cuo sam da se Crysis ne prodaje u ogromnim brojevima.Izgleda da ga je EA popusio...

Gledao sam na stranom forumu anketu za igru godine.

Crysis 9%
Call of duty 4 60%


Sve ti je jasno :wink:

Previliki hype je bio za crysisom,svi su ih napdali da se to nek napravi čim prije.Oni su to napravili kao neoptimizirani poluproizvod i hebi ga sad.A i pitaj boga kolko su im proizvođači hardwera platili da igra ispadne takva.

Ivan_87
11-01-2008, 11:57
[quote="amd freak":3qxupzsg]Mislim da je ovo već navlačenje za nos nas smrtnika jer teraju tehnologiji naprijed i time jedino nas provociraju.Poserem se i po dx-u i po vistu da moram bit tak bezobrazan.Samo da se brzo napravi izda i ajmo odma novi hardware.Pa mi napravi crysis veli dx10 podrška onda ga nemrem igrat na konfi za 20k kuna kak spada?Čekajte malo ko tu koga sad hebe?Jel oni rade 3dmark 2007 ili igru?A ruku na srce da crysis ima neku posebnu grafu je bullshit.
Molim Boga da to prestane jer više ne stigneš to sve pratiti.

Pa cuo sam da se Crysis ne prodaje u ogromnim brojevima.Izgleda da ga je EA popusio...

Gledao sam na stranom forumu anketu za igru godine.

Crysis 9%

Call of duty 4 60%


Sve ti je jasno :wink:

Previliki hype je bio za crysisom,svi su ih napdali da se to nek napravi čim prije.Oni su to napravili kao neoptimizirani poluproizvod i hebi ga sad.A i pitaj boga kolko su im proizvođači hardwera platili da igra ispadne takva.[/quote:3qxupzsg]

uostalom ovo je tek prvi crysis i malo su se precjenili u prodaji nisu ostvarili ni pola želja,a cod je odlična igra za koju svi znaju da će bit HIT kad izađe neki novi nastavak,uostalom veći hit je u svoje vrijeme bio far cry nego crysis sad :)

callista
11-01-2008, 12:02
a šta je sa temom "vijesti iz svijeta hardwarea" ??

11-01-2008, 12:17
a šta je sa temom "vijesti iz svijeta hardwarea" ??

šaljite pp gwinu...voli dobivati pp poruke. :D

Svinjoguz
11-01-2008, 12:41
buraz za par mjeseci kupuje PS3... :D

Durin
11-01-2008, 13:07
Opet?A Microsoft je do prije par mjeseci govorio da neće više sa dx-om ići dalje neko duže vrijeme nakon dx10.1. :?

FioPro
11-01-2008, 13:15
Istina ispada kao porez na glupost, ali kada gledate Hrvatska je dosta malo tržište. U Americi imaju daleko veće plaće, a cijene hardwarea su za negdje trećinu manje. Njihova kupovna moć je daleko veća što se toga tiče i nije im toliki problem kao nama koji čekamo svaku prijestupnu godinu da nešto kupimo...

Cali
11-01-2008, 14:17
samo se nadam da neću morat instalirat i neki novi windows da bi mogao imat dx11... codename "wienna"....

11-01-2008, 14:27
samo se nadam da neću morat instalirat i neki novi windows da bi mogao imat dx11... codename "wienna"....

wienna bi trebala biti puno bolji os od viste...

me-xp

vista-wienna

FioPro
11-01-2008, 14:28
samo se nadam da neću morat instalirat i neki novi windows da bi mogao imat dx11... codename "wienna"....

Da... LoL možda će to biti wienna only kao što je 10 Vista only...

@ AMD - iskreno se nadam ( pa zar lošiji od Viste uopće mogu napraviti ? )

Cali
11-01-2008, 14:32
samo se nadam da neću morat instalirat i neki novi windows da bi mogao imat dx11... codename "wienna"....

wienna bi trebala biti puno bolji os od viste...

me-xp

vista-wienna

pa ok, ja se ne mogu požaliti, već par mjeseci koristim vistu x64 (koja btw radi puno bolje nego 32bit), i osim par sitnih problema je sve ok.

kad sam pronašao sve drivere i programe koji rade kako treba, onda je ok.

FioPro
11-01-2008, 14:37
S novijim High-end hardwareom Vista radi solidno, ali je koma sa starijim hardwareom i driverima za isti, a probleme rade i driveri za hardware manje poznatih proizvođača.

Ali vjerojatno najveći problem predstavljaju driveri za zvuk...

R@pt0r
11-01-2008, 15:42
Da vas ispravim nije Vienna već 7, dakle Windows 7. Vienna je staro kodno ime.

11-01-2008, 15:54
Da vas ispravim nije Vienna već 7, dakle Windows 7. Vienna je staro kodno ime.

Ja mislim da su govorili da bude vienna posebno a 7-ica posebno.

R@pt0r
11-01-2008, 15:57
[quote="R@pt0r":23k959wz]Da vas ispravim nije Vienna već 7, dakle Windows 7. Vienna je staro kodno ime.

Ja mislim da su govorili da bude vienna posebno a 7-ica posebno.[/quote:23k959wz]

"Na konferenciji u Orlandu, Microsoftovi predstavnici su potvrdili da će se nova verzija Windows operativnog sistema na tržištu pojaviti kroz tri godine. Novi Windows, ranije poznat pod kodnim imenom Vienna, preuzeo je novo interno kodno ime - 7, ponovo će se pojaviti u 32 i 64-bitnim verzijama"

Tako kažu... :wink:

11-01-2008, 16:03
a ok onda :)

Svinjoguz
11-01-2008, 16:26
eh a ja mislio da ce DX10 bit barem do 2012. :D
mutavi proizvodjaci hoceju da kupujemo svake godine novu grafu...zelim vooodoo2 vremena :D

Gwin
11-01-2008, 16:50
a šta je sa temom "vijesti iz svijeta hardwarea" ??šaljite pp gwinu...voli dobivati pp poruke. :Dsteram te nekud..

a fuada abazoviča treba kastrirat.. tip je iznio hrpu gluposti zadnje vrijeme da to nije normalno...

Sickmanno1
11-01-2008, 17:24
Ma kakav isusov PS3...pa i na njemu neke igre stekaju a nemozete si pomoci (Pes 2008)...

FioPro
11-01-2008, 19:16
Konzole su isplative za igranje. Ali ako imate high-end PC onda dobivate sav eye-candy sadržaj, a računalo vam može poslužiti za još nebrojeno više stvari od konzole. Mžda jesu konzole jeftinije, ali su igre na njima ponekad malo defektne, a računajte si da niti konzole nisu tako jeftine jer vam uz njih treba još i HDTV ako želite igrati u punom sjaju konzole u HD rezi. A onda vam to cijenovno dođe skoro isto ko PC koji je dosta jači od te konzole sa HDTV-om...

bezimeni
11-01-2008, 19:48
HDTV imam,to mi je najmanji problem... a ono što mene zanima je GT5.Ta igra nebu trzala 100% a imam se kaj igrati pola godine samo sa tom igrom.32" lcd mi stoji tek ispred bračnog kreveta,zalegnem se ,gamepad u ruke i igram najbolju igru svih vremena..dosadilo mi se non stop grbaviti se ispred pc-a.A nije samo GT5...stiže još vrhunskih naslova.Znam,igre su skupe ali nije mi problem svakih 2-3 mjeseca kupiti jednu vrhunsku original igru.Ostatak viška vremena lako popunim na pc-u..net..starije igre itd.

Dugo sam ja u pc svijetu,predugo...neda mi se više nadograđivati računalo,jednostavno gubim volju.Vista mi se gadi,imao sam ju par mjeseci i odletila je zauvjek.DX 10 me ne zanima a DX 11 još manje.Želim optimalizirane igre i ne želim svakih 6-12 mjeseci nadograđivati pc.

FioPro
11-01-2008, 19:51
Ustabiliti će se to jer će prodaja svega toga padati i biti će prisiljeni stati raditi nebuloze sa tim DX-om. Slijedeće 2-3 godine su burne...

Razlog svemu tome je rapidan razvitak tehnologije koji naši džepovi ne mogu pratiti... A neće bome niti konzole vječno tjerati sve igre... Nešto duže od PC-a da, ali ne puno...

Jedna stvar je bila prije par godina kada je PS2 rulao godinama. ONda igre nisu tako naglo bivale sve napradnije. Danas je to slučaj i konzole bi se trebale sve više razvijati paralelno sa igrama. A opet, niti današnje najzahtjevnije i najljepše za vidjeti igre ne možete igrati na konzolama... A osim Crysis-a sve igre manje više rade normalno na svakom PC-u koji nije stariji od jedno 4 godine...

Svinjoguz
11-01-2008, 21:25
Konzole su isplative za igranje. Ali ako imate high-end PC onda dobivate sav eye-candy sadržaj, a računalo vam može poslužiti za još nebrojeno više stvari od konzole. Mžda jesu konzole jeftinije, ali su igre na njima ponekad malo defektne, a računajte si da niti konzole nisu tako jeftine jer vam uz njih treba još i HDTV ako želite igrati u punom sjaju konzole u HD rezi. A onda vam to cijenovno dođe skoro isto ko PC koji je dosta jači od te konzole sa HDTV-om...

pa nisu bas hdtvi tak skupi, ja sam u vemilu uzo neki vrhunski samsungov za 5,5k kuna (32 incha), a vidio sam neke dobre lgove za 4,5k kn, nije lose s obzirom da su takvi televizori pred godinu-dvije kostali po 10-15k kuna..

RayDX
11-01-2008, 21:42
Ova vijest je poprilično dokaz da je XP završio sa svojom karijerom. DirectX 9.0 će definitivno ostati dugo korišten od strane mnogo ljudi iz buntovnog razloga što je Microsoft zaključao DirectX10 na kernel Viste te se mnogi još nisu dovoljno razvili da shvate da je gotovo, novi directx nikada neće vratiti na XP jer se nalazi na novo nastalom kernelu koji je potpuno imkompatibilan sa XP platformom. Razočaravajuća je činjenica da je moć D3D10ke iskorištena na nivou D3D9ke. NIti jedna korisna funkcija koju je D3D10 ponudio od strane developera nije iskorištena osim možda famoznog geometry shadera, minornih poboljšanja u interakciji sa hardverom i lighting sustava. Doduše, arhitektura D3D10tke je bila poprilično zanimljiva, ali ne i revolucionarna, pa je samo "zaključavanje" na Vistu upropastilo njegov potencijal. DirectX 10.1 je totalni bezobrazluk jer to će biti minorni zahvat na postojećoj arhitekturi, ali problem je što će zahvat biti odrađen na hardveskom nivou, postavljajući nove image quality standarde za proizvođače. Dakle, bulšit.

Naprotiv vaših postova, ono što stvarno daje nadu za novi početak jest DirectX 11. Pošto dolazi sa novim windowsom kodnog imena 7, uvjeren sam da će Microsoft uvidjeti svoje greške te razvijati DirectX i Codename 7 na kernelu Windows Viste tako da neće biti ekskluzivno za Codename sedmicu. Sve u svemu, GG i nadam se da neće zasrati... Uživajte u sadašnjim naslovima na directx9ki i onda skočite na 11. Isto sranje je bilo kod skoka sa DirectX trice na peticu.

11-01-2008, 21:55
@RayDX:ide tebi taj dx...a meni je baš jedno od naj ne zanimljivijih područja.Imaš pravo na neki način treba ignorirati taj dx 10 i vistu i čekati Windows 7(viennu) te dx 11.Mislim da če tako i biti.Barem kaj se mene tiče.Za sad je premalo igara sa dx10 arhitekturom,vista ima mnoge probleme,hardwere je skup...i nije to sve kak spada.Kupiš grafulju za 2 k kuna i nemreš vrtjet crysis kak spada je zbilja katastrofa.

Burek_fr0m_SPACE
11-01-2008, 22:28
Nekako mi je ta vijest suhoparna i sumnjiva, s obzirom da još ne znamo šta je to planirano za DX11, tj. šta bi to novo trebao donijeti što do sada nismo imali. Kako god, nisam oduševljen... a sad da se vratim na OpenGL...

RayDX
11-01-2008, 22:30
Nekako mi je ta vijest suhoparna i sumnjiva, s obzirom da još ne znamo šta je to planirano za DX11, tj. šta bi to novo trebao donijeti što do sada nismo imali. Kako god, nisam oduševljen... a sad da se vratim na OpenGL...

Lega, je l' tvoje ime možda Aleksandar Carmack? Hehe, OpenGL je sjajan po mogućnostima i dovoljno moćan, ali dajmo priliku i DirectXu :D

Cali
12-01-2008, 03:25
Nekako mi je ta vijest suhoparna i sumnjiva, s obzirom da još ne znamo šta je to planirano za DX11, tj. šta bi to novo trebao donijeti što do sada nismo imali. Kako god, nisam oduševljen... a sad da se vratim na OpenGL...

Lega, je l' tvoje ime možda Aleksandar Carmack? Hehe, OpenGL je sjajan po mogućnostima i dovoljno moćan, ali dajmo priliku i DirectXu :D

pretpostavljam da si mislio na John Carmack-a iz ID softwarea??

RayDX
12-01-2008, 11:31
Nekako mi je ta vijest suhoparna i sumnjiva, s obzirom da još ne znamo šta je to planirano za DX11, tj. šta bi to novo trebao donijeti što do sada nismo imali. Kako god, nisam oduševljen... a sad da se vratim na OpenGL...

Lega, je l' tvoje ime možda Aleksandar Carmack? Hehe, OpenGL je sjajan po mogućnostima i dovoljno moćan, ali dajmo priliku i DirectXu :D

pretpostavljam da si mislio na John Carmack-a iz ID softwarea??

Interna spika, zaboravi :D
Back on topic!

FioPro
12-01-2008, 11:54
@RayDX:ide tebi taj dx...a meni je baš jedno od naj ne zanimljivijih područja.Imaš pravo na neki način treba ignorirati taj dx 10 i vistu i čekati Windows 7(viennu) te dx 11.Mislim da če tako i biti.Barem kaj se mene tiče.Za sad je premalo igara sa dx10 arhitekturom,vista ima mnoge probleme,hardwere je skup...i nije to sve kak spada.Kupiš grafulju za 2 k kuna i nemreš vrtjet crysis kak spada je zbilja katastrofa.

Ja čekam DX11 i novi Windows i onda kupujem novu matičnu i proc i grafulju... Napajanje i sve ostalo će držati će držati, jedino ću možda trebati baciti DDR3 RAM ( vrlo vjerojatno )...