PDA

Pogledaj cijelu verziju : Ajde malo help :)



NITROS
09-01-2008, 13:41
Evo sad da ja vas pitam.

7900GT 512MB je otisla vjerojatno u vjecna lovista i odnio sam ju na servis, sada sam na 8600GT i igre mi rade bolje nego na 7900GT (vjerojatno jer je ovoj otisla memorija) i sad da se vratim na temu.

Dodatu cu neke pare i vjerojatno uzeti 8800GT 512MB. Stvar je u tome da nisam jos siguran da li cu opce imati mogucnost zamjene za drugu karticu.

Sad vasa preporuka za graficku do 2000kn.

I da li ce biti dovoljno ovo napajanje od 420W.

09-01-2008, 13:43
Za napajanje ne brini,držat če.

Kaj se tiče grafe imaj i na umu 3870 koja ti ima nešto nižu cijenu od 8800 gt i nešto malo je sporija.Da se mene pita uzeo bih nju.Uz to je novija i manje se grije.A uz to priča se da ati trenutno ima bolje drivere od nvidi-e. :wink:

NITROS
09-01-2008, 13:49
Za napajanje ne brini,držat če.

Kaj se tiče grafe imaj i na umu 3870 koja ti ima nešto nižu cijenu od 8800 gt i nešto malo je sporija.Da se mene pita uzeo bih nju.Uz to je novija i manje se grije.A uz to priča se da ati trenutno ima bolje drivere od nvidi-e. :wink:

Hmm da i to sam razmisljal, ali je finta da mi trenutno treba stabilan komp, a nemam vremena za windowse micati :)) pa prelaskom na ATi mogao bih se zajebati.

Sto se tice napajanja, stvar je sljedeca, primjetio sam da ima STRASNE oscilacije napona, a planiram jos dodati 2 harda od 320GB pa sam razmisljal o corsairu 520W

09-01-2008, 13:55
Za sad nemoj mjenjat napajanje.Poslije ak če bit potrebe budeš stavio jače.Ono je kvalitetno i ak neče biti dovoljno neče zajebat ostale komponente već če ti se komp restartat ili zaleđivati.A do onda nema potrebe za promjenom.


Za drivere ne brini.Prvo izbrišeš nvidi-ine iz add/remove...nakon toga iz ukolni u potpunosti s programom zvanim driver cleaner-označiš nvidia graphic driver,te ih on očisti i iz registrija te nakon toga ko da ih nikad nije ni bilo.

Napraviš restart i staviš nove atijeve.Ako ne koristiš 2 monitora i ostale điđe-miđe netrebaju ti oni veći driveri sa ati control centerom.Već si skineš samo grafički driver.Ima ti 17 mb (najnoviji su ti 7.12) i nemaš hebanja u trayu niti ničim.


P.S:Kaj ne da je najgore sebi nekaj kupovat.Mi pomažemo drugima,a kad je pitanje o nama onda smo tak nesigurno.Koma.Isto je i s menom kao i s tobom.Kad idem nešt kupovat uvijek pitam ljude makar znam odgovor. :D

NiX4
09-01-2008, 13:59
da amd kada sam te pitao za kučište onda je bilo belaje


ako ti neće biti dosta taj TAGAN onda je ovaj Corsair way to go!

NITROS
09-01-2008, 14:11
Za sad nemoj mjenjat napajanje.Poslije ak če bit potrebe budeš stavio jače.Ono je kvalitetno i ak neče biti dovoljno neče zajebat ostale komponente već če ti se komp restartat ili zaleđivati.A do onda nema potrebe za promjenom.


Za drivere ne brini.Prvo izbrišeš nvidi-ine iz add/remove...nakon toga iz ukolni u potpunosti s programom zvanim driver cleaner-označiš nvidia graphic driver,te ih on očisti i iz registrija te nakon toga ko da ih nikad nije ni bilo.

Napraviš restart i staviš nove atijeve.Ako ne koristiš 2 monitora i ostale điđe-miđe netrebaju ti oni veći driveri sa ati control centerom.Već si skineš samo grafički driver.Ima ti 17 mb (najnoviji su ti 7.12) i nemaš hebanja u trayu niti ničim.


P.S:Kaj ne da je najgore sebi nekaj kupovat.Mi pomažemo drugima,a kad je pitanje o nama onda smo tak nesigurno.Koma.Isto je i s menom kao i s tobom.Kad idem nešt kupovat uvijek pitam ljude makar znam odgovor. :D

Bas sam to htio napisati. Ono znam okvirno sto bi htio, ali uvijek iz par izvora provjerim :))

Ma znam postupak s driver cleanerom :))) nije to bed, ali znam da znaju se windowsi zblesirati pa ono :)

Ma vjerojatno cu uzeti HD3870, vidjet cu uopce kak stojim s novcima :)
Jer trenutno u kompu mi je najbucnija komponenta bas to napajanje, a i najvise me bode u oci sa svojom snagom :)
Btw. htio sam jos pitati od koga da uzmem HD3870, mislim koji proizvodac? Asus, MSI, Gigabyte?

09-01-2008, 14:19
Gledaj što manju cijenu i što više garancije.Sve je to isti šljam :D

NITROS
09-01-2008, 14:24
Gledaj što manju cijenu i što više garancije.Sve je to isti šljam :Dhehe ;)) mislio sam radi bundle, jer znam da se uz sapphire dobival onaj black box, jel se to jos uvijek dobiva?

09-01-2008, 14:27
Gledaj što manju cijenu i što više garancije.Sve je to isti šljam :Dhehe ;)) mislio sam radi bundle, jer znam da se uz sapphire dobival onaj black box, jel se to jos uvijek dobiva?

zove se Sapphire Atomic :)...ima ima..ali pazi to je gotovo nemoguče nabaviti kod nas a uz to plačaš puno više love za te neke gadet stvari :)

Ewo kak izgleda ta kartica u takvom pakovanju:

http://www.overclockersclub.com/reviews ... ic_hd3780/ (http://www.overclockersclub.com/reviews/sapphire_atomic_hd3780/)


Po meni jedno od najboljih do sad.. :wink:

NITROS
09-01-2008, 14:32
uuu nice :))

Ma kupujem u melcompu. A oni imaju direkt iz njemacke i austrije kartice. Za tjedan dana mi dode bilo koja kartica. Budem bas pitao za ovo atomic, ionak mi treba kutija za CDe od graficke maticne i to. Ova kutija od LanParty ploce se vec raspala :P

NITROS
10-01-2008, 09:47
Ajde dajte ljudi molim vas pomozite. Znam da je bilo stotine topica, ali sad mi dosla cijena za 7900GT jer je otisla na servis i u zamjenu za 30 eura nadoplate mogu dobiti jednu od ove dvije gore kartice. Sad vas molim da mi sto prije napisete koju da uzmem jer sam na knap sa vremenom. Ljudi me cekaju da koju mi naruce graficku karticu.

Please !!!!

U pitanju su EVGA 8800GTS 512MB i Gainward 8800GTS 512MB

BRZI ODGOVOR MOLIM !!!!

Karlo_from_Bjelovar
10-01-2008, 10:15
ne znam, uzmi koja ti je ljepsa i koja ti se cini da ima bolje hladenje... i bundle ofc... :wink:

R@pt0r
10-01-2008, 10:21
Ajde dajte ljudi molim vas pomozite. Znam da je bilo stotine topica, ali sad mi dosla cijena za 7900GT jer je otisla na servis i u zamjenu za 30 eura nadoplate mogu dobiti jednu od ove dvije gore kartice. Sad vas molim da mi sto prije napisete koju da uzmem jer sam na knap sa vremenom. Ljudi me cekaju da koju mi naruce graficku karticu.

Please !!!!

U pitanju su EVGA 8800GTS 512MB i Gainward 8800GTS 512MB

BRZI ODGOVOR MOLIM !!!!

Ista "pašta" samo drugo pakovanje. Uzmi od EVGA-a :wink:

P.S. Odgovorio sam najbrže što sam mogao :)

Edit: I ja bi jednu takvu :cry:

NITROS
10-01-2008, 10:32
Evo za 10-12 dana bude u mojem kompu :)))

Evga fkors :))) ima malo bolje hladenje po testovima.

NITROS
11-01-2008, 00:16
Heheh jos evo jedno pitanje. Da li da uzmem Corsair HX520 ili neko drugo napajanje? Mora biti modularno, jer mi ne stala 8800GTS u kuciste, ne pitajte kako :D danas mjerio kablove, prezaguseno je sve to, pa mi treba modularno.

Zanima me kakva je Liberty serija od enermaxa i tagan modularna serija, posto to mogu dobiti ono trenutno :)

Gwin
11-01-2008, 00:41
koju god da uzeo nećeš pogriješit..

NITROS
11-01-2008, 00:52
koju god da uzeo nećeš pogriješit..
Jer Tagan nekako nebih opet uzeo, preglasno je, trenutno najglasnija komponenta u kompu.

Corsair bi uzeo, ali moram ga narucivati, a enermax liberty mogu vec sutra uzeti, a znam da su jebena ta napajanja, samo sto su dosta skupa.

Zaboravil sam dodati, stvar mi je u SATA napajanjima, onim konektorima, trebao bih 4 takva minimalno.

Dyslexia
11-01-2008, 00:54
Preporuka za enermax predobra napajanja. Steta sto ih kod nas nemozes nigdje nac. Uglavnom uzimi enermaxovo tu nema dileme.

NITROS
11-01-2008, 00:55
Preporuka za enermax predobra napajanja. Steta sto ih kod nas nemozes nigdje nac. Uglavnom uzimi enermaxovo tu nema dileme.

Mozes, melcomp. Sva enermax napajanja :)))

Dyslexia
11-01-2008, 01:08
Pa onda uzimaj sta cekas, vec da si uzeo bilo bi kasno :)

NITROS
11-01-2008, 01:12
Sutra idem tam i idem se dogovoriti oko cijene i koje cu uzeti, mislim da enermax ima dulju garanciju pa ono. Vidjet cu na licu mjesta, iako su mi oni vec nudili da si uzmem Tagana ili Liberty, ali prije je kostal1100kn liberty od 500W!!!

Dyslexia
11-01-2008, 01:14
Ma uzimi enermax nemozes pogrijesit. Znas onu staru kolko para toliko muzike :)

bezimeni
11-01-2008, 08:19
Da i onda lagano razmisli o novoj platformi jer ti procesor ne iskorištava tu grafičku kako treba :) .

NITROS
11-01-2008, 10:46
Da i onda lagano razmisli o novoj platformi jer ti procesor ne iskorištava tu grafičku kako treba :) .

znam znam, ide sad stari clock gore 2.7GHZ :)

Ja planiram na AM3 preci, AM2 mi se ne isplati, a intela necu :P

11-01-2008, 11:25
Da i onda lagano razmisli o novoj platformi jer ti procesor ne iskorištava tu grafičku kako treba :) .

znam znam, ide sad stari clock gore 2.7GHZ :)

Ja planiram na AM3 preci, AM2 mi se ne isplati, a intela necu :P

maj men :P

Ma ne brini dobro bude proc koristil grafu...ako bude zbilja radilo na 2.7 onda nemaš kaj tu previše muljat.Glupo bi bilo sad prelazit na intel i trošit pare iz razloga što tvoja trenutna konfa tjera sve.Jel tak?Je!

NITROS
11-01-2008, 12:58
Pod vodom je radio 0-24 na 2.7GHZ, ak nece na tome bude na 2.6 :P

Ne isplati mi se trenutno prelaziti na druge platforme kad je DDR3 pred vratima.

11-01-2008, 13:09
Pod vodom je radio 0-24 na 2.7GHZ, ak nece na tome bude na 2.6 :P

Ne isplati mi se trenutno prelaziti na druge platforme kad je DDR3 pred vratima.

Ma 2.5 ti je taman. :wink:

NITROS
11-01-2008, 13:14
Evo drzao sad u rukama HX520 :))) bolesno, vjerojatno cu ga uzeti.

NITROS
11-01-2008, 13:55
Khmm evo HX520 danas ide u komp

11-01-2008, 13:58
Mjenjaj sig...čekamo još grafu :D

Cali
11-01-2008, 14:19
Evo drzao sad u rukama HX520 :))) bolesno, vjerojatno cu ga uzeti.

najbolje napajanje koje možeš izabrati za te pare. imam ga i ja, nečujan, modularana, tanki kabeli, sve 5.....

stabilno radi moja konfa, a radila bi i da imam 2 gtx-ice u sli-u.

NITROS
11-01-2008, 15:03
Evo drzao sad u rukama HX520 :))) bolesno, vjerojatno cu ga uzeti.

najbolje napajanje koje možeš izabrati za te pare. imam ga i ja, nečujan, modularana, tanki kabeli, sve 5.....

stabilno radi moja konfa, a radila bi i da imam 2 gtx-ice u sli-u.

Da kupio sam ga, meni bas fali ta tisina :)) u noci mi razdere komp usi kad su torrenti ukljuceni :)
A modularno mi bude poboljsalo protok zraka ono. Bas me zanima u 4 idem s posla pa idem se zabavljati s napajanjem :)

Gwin
11-01-2008, 16:52
javi.. baš me zanima kak ti se sviđa "mali brat" :D

NITROS
11-01-2008, 18:05
JEBENI KURAC JE NAPAJANJE. jebemu pas mater. 800kn dao i sad pucketa neki kurac iz njega. Isprobao sve moguce kombinacije, ali neznam koji mu je. Onak cuje se iz napajanja da kao zuji, ali to je neko pucketanje.

Ljudi pomognite.

NITROS
11-01-2008, 18:26
Ide na servis napajanje, nemoze se tu nista :)

Gwin
11-01-2008, 18:38
??? prvi put čujem.. kakvo pucketanje?

callista
11-01-2008, 18:39
jeli to puscketanj otprilike onako tiho kada spojiš recimo dvije žice istog smjera struje?

NITROS
11-01-2008, 18:50
??? prvi put čujem.. kakvo pucketanje?

Evo pitao decke na pcekspertu i vele ovak. Da postoje neke verzije koje pucketaju i moraju se reklamirati. Naravno kakve sam ja srece nabasao sam bas na tu verziju.

Inace pucketanje vam je slicno kao kad UPS ravna struju, ako je netko to cuo. I to konstantno, tak da ono.

FioPro
11-01-2008, 19:20
??? prvi put čujem.. kakvo pucketanje?

Evo pitao decke na pcekspertu i vele ovak. Da postoje neke verzije koje pucketaju i moraju se reklamirati. Naravno kakve sam ja srece nabasao sam bas na tu verziju.

Inace pucketanje vam je slicno kao kad UPS ravna struju, ako je netko to cuo. I to konstantno, tak da ono.

Dokaz da i renomiranim proizvođačima tu i tamo pobjegne koji loši proizvod... Kad se to masovno radi mora biti i greške tu i tamo...

NITROS
11-01-2008, 19:22
??? prvi put čujem.. kakvo pucketanje?

Evo pitao decke na pcekspertu i vele ovak. Da postoje neke verzije koje pucketaju i moraju se reklamirati. Naravno kakve sam ja srece nabasao sam bas na tu verziju.

Inace pucketanje vam je slicno kao kad UPS ravna struju, ako je netko to cuo. I to konstantno, tak da ono.

Dokaz da i renomiranim proizvođačima tu i tamo pobjegne koji loši proizvod... Kad se to masovno radi mora biti i greške tu i tamo...

SAmo je problem sto se to uvijek meni dogada :D

11-01-2008, 19:26
Ma nisi jedini..par puta sam se već susreo s tim problemom.Al je specifično da se uvijek čuje to pucketanje bez obziran na marku i model napajanja.


Kod nas je problem to da sutra kad nitros vrati napajanje i dobije novo neki drugi user bude opet dobil to napajanje koje ne valja...pa ako prođe prođe.To je problem i to je jako bezobrazno.Da ne pričam da se znalo nabavljati komponente sa takvim njima "sitnim" greškama uz puno nižu cijenu da bi se prodavale kao nove bez greške sa punom cijenom.Možda za to neznate ali toga kod nas ima.

FioPro
11-01-2008, 19:35
Meni je jednom na grafičkoj zakazao ventilator i vratio ju u HGSpot na servis jer je još bila pod garancijom... Opet se desio isti problem - vent se tu i tamo zaustavi.

Sad, ili sam takve sreće da sam strefio dva sfušana modela, ili drugo da su mi podvalili istu samo su ju malo očistili... Ovo durgo mi je vjerojatnije... Ta grafulja radi još dan danas, ali se na njoj ništ ne igra... To je 6600GT i kad je vent znao zakazati radila je smiješne stvari od San Andreasa kad se pregrijala... Stvarno si se mogao nasmijati kakvi bugovi su se počeli javljati...

bezimeni
11-01-2008, 19:53
Ide na servis napajanje, nemoze se tu nista :)

viewtopic.php?t=19699&start=45 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=19699&start=45)

eto tu sam danas spominjo da ljudi imaju problema sa cvrčanjem,pucketanjem i sličnim glupostima...jebiga,nema savršenog napajanja.

NITROS
11-01-2008, 20:44
Ma nisi jedini..par puta sam se već susreo s tim problemom.Al je specifično da se uvijek čuje to pucketanje bez obziran na marku i model napajanja.


Kod nas je problem to da sutra kad nitros vrati napajanje i dobije novo neki drugi user bude opet dobil to napajanje koje ne valja...pa ako prođe prođe.To je problem i to je jako bezobrazno.Da ne pričam da se znalo nabavljati komponente sa takvim njima "sitnim" greškama uz puno nižu cijenu da bi se prodavale kao nove bez greške sa punom cijenom.Možda za to neznate ali toga kod nas ima.
Evo poslal sam engleskom supportu pitanje i oni su mi rekli da mi mogu zamjeniti odma napajanje da samo formu potpisem, ali cu sutra to rijesiti u servisu, decki u melcompu sigurno nebudu da li to napajanje dalje :)

NITROS
12-01-2008, 12:04
Evo doslo novo napajanje. Ja super zadovoljan. Malo zapucketa samo kad se upali komp na sekundu. Komp mi je sad ultra hladan 29-31 celzijus na procu, jer se tagan jako zagrijaval i sad imam manje kablova. Sve u svemu JAKO zadovoljan.

Tih je za popizdit, samo sad moram zmisliti kak da utisam hardove :)

12-01-2008, 12:12
Evo doslo novo napajanje. Ja super zadovoljan. Malo zapucketa samo kad se upali komp na sekundu. Komp mi je sad ultra hladan 29-31 celzijus na procu, jer se tagan jako zagrijaval i sad imam manje kablova. Sve u svemu JAKO zadovoljan.

Tih je za popizdit, samo sad moram zmisliti kak da utisam hardove :)

Super,baš mi drago,jer uvijek imaš neki peh. :D

Tako je valjda trebalo biti.Vidiš sad si mi dao ideju da napišem tekst o utišavanju računala.

Eventualno jedan mali hint za hardove:Nabavi si onu tanku crnu spužvu,koju možeš dobiti sa novim komponetama i stavi sa svake strane di je hard-na dijelu di se šarafi.Idok češ šarafiti spužva če se skupiti ali če spriječiti jačinu vibriranja...a uz to mu možeš AAM roknut na minimum i nečeš ga niti čut više. :wink:

NITROS
12-01-2008, 12:28
Evo doslo novo napajanje. Ja super zadovoljan. Malo zapucketa samo kad se upali komp na sekundu. Komp mi je sad ultra hladan 29-31 celzijus na procu, jer se tagan jako zagrijaval i sad imam manje kablova. Sve u svemu JAKO zadovoljan.

Tih je za popizdit, samo sad moram zmisliti kak da utisam hardove :)

Super,baš mi drago,jer uvijek imaš neki peh. :D

Tako je valjda trebalo biti.Vidiš sad si mi dao ideju da napišem tekst o utišavanju računala.

Eventualno jedan mali hint za hardove:Nabavi si onu tanku crnu spužvu,koju možeš dobiti sa novim komponetama i stavi sa svake strane di je hard-na dijelu di se šarafi.Idok češ šarafiti spužva če se skupiti ali če spriječiti jačinu vibriranja...a uz to mu možeš AAM roknut na minimum i nečeš ga niti čut više. :wink:

Razmisljao sam o tome, ali budem kada stavim SATA diskove samo, sad imam i jednog pata pa se grije ko sam vrag, pa bi se s tim jos vise grijal

Gwin
12-01-2008, 20:36
znači.. struja dobra kažeš ??

NITROS
13-01-2008, 00:09
znači.. struja dobra kažeš ??

Pa da i na jucerasnjem je bila struja odlicna samo jebiga cvrcalo je prejako, stvarno neizdrzivo. Naponi su ono full stabilni.

NITROS
25-01-2008, 13:47
Jebote slusajte ovo :))) Krivu grafu su mi narucili nisu 8800GTS sa 512MB nego EVGA 8800GTX sa 768MB tak da moram cekati jos jedan tjedan. ONO BAS GG :D

NITROS
26-01-2008, 12:38
EVGA 8800GTS 512MB G92 GTS chip IN DA HOUSE :)))

http://img210.imageshack.us/img210/9966/novagrafalh5.jpg (http://imageshack.us)


Napravit cu i mali review, ali mi se danas fakat neda. Idem uzivati u FPSima :D

26-01-2008, 12:39
čestitam...ugodno igranje. :wink:

Jedva čekam review.

Svinjoguz
26-01-2008, 14:13
ajd ajd nitros, congratz, odvrti par testova, posebno me zanima kakvo ce bit zagrijavanje kartice sa stock kulerom

26-01-2008, 14:22
ajd ajd nitros, congratz, odvrti par testova, posebno me zanima kakvo ce bit zagrijavanje kartice sa stock kulerom

mene više kak se bude proc ponašal...al nitros stavi ga na default.. :D

NITROS
26-01-2008, 15:56
Evo ovako za pocetak.

Odvrtio crysis. Vrtim ga na high na 1280x1024 sa 4x antialajzingom i stvarno lijepo ide, nema trzanja nicega. Framerate nisam racunao. Nadalje hladnjak je tisi od VF900!!!!!

Proc se nemoze mjeriti sa grafom :(( Clocknuo sam ga na 2.2GHZ i memoriju na 440mhz, ali reza u 3Dmarku mi je 8800markova :((( naravno grafa ima skoro 4000 markova na svakom testu, a proc samo 1600 :((

temperatura grafe je izmedu 47 i 49 celzijusa sa otvorenim kucistem i slozenim protokom zraka koji jos struji po cijeloj duzini grafe. Hladnjak nisam jos skidal, niti ga ne mislim jos dugo jer je cisto tih i dobro hladi grafu.

http://www.pcekspert.com/articles/543.html

ovdje imate test moje graficke. Ja nemam danas vremena za napisati full recenziju, ali cu u sljedecih par dana napraviti recenziju s fotografijama. Moram malo i istestirati to sve :)