PDA

Pogledaj cijelu verziju : molim pomoc ljudi koji se razumiju u hard diskove



vinja
29-03-2006, 23:41
imam veliki problem s hard diskom wd1200bb, ukupna velicina hdd je 120GB, do neki dan je radio normalno, sve super, imao sam dvije particije jednu od 10 gb za sistem, ostatak za storage, ali kad sam nekidan isao micati system i sve pobrisati s harda i napraviti jednu particiju, posto imam jedan manji hdd od 40 gb na koji sam mislio staviti sistem htio sam da mi ovaj od 120 gb bude u komadu kao jedan veliki storage, uzeo sam program od western digital (data lifeguard diagnostic tolls) i formatirati hdd, ovaj od 40 gb je ispao dobro ali ovaj od 120 gb je ispao od 31,4 gb tj nestalo je gotovo 90 gb s hdd, pokusao sam ga ponovo foramtirati ali opet isto, probao sam ga u biosu naterat da bude 120 gb ali neide (C 14593, H 255, S 63 = 120 gb) , probao sam ga u fdisku napratviti ali neide , probao sam ga u windowsima formatirati ali neide, probao sam ga opet participirati na jednu od 10 gb i jednu od 110 gb ali neide on kaze da je napravio ali kad restartas komp on opet po istom, probao sam restartati bios ali opet isto, probao sam promjeniti kablove ali isto, probao sam sa jumperima ali opet isto, comp mi je bio overclociran ali vratio sam frekfrenciju na staro ali opet isto!
Dali mi moze netko pomoci???? Dvala unaprijed!!!

MetallicA
30-03-2006, 00:04
dobro to je malo previse za mene da citam ajd sad polako komp ti nece primit dva harda odjemput (120 i 40 giga)???

Cali
30-03-2006, 00:44
trebalo bi napravit low level format, možda se mbr nešto zblesiro....

Tonach
30-03-2006, 08:22
nisi ga namjestio da bude "slave disk"

i taj od 40gb ti mora bit aktivna particija

Harry
30-03-2006, 10:29
Imao sam isti problem...Naime,ja imam jedan hard od 40Gb koji mi je Master i na njemu su mi Windowsi (C particija), a imam i jedan od 200Gb koji mi je Slave. Ovako...Imaš tri mogućnosti problema. Prva je da nisi dobro postavio jumpere,druga da imaš prestar Bios,a treća da ti Windowsi (ako imaš Xp) ne žele prepoznati disk u punom kapacitetu. (ovo zadnje je bio moj problem).
Ako je riječ o ovom trećem, trebaš si staviti jedan od Service packova, najbolje odmah 2 ako ti matična bude htjela radit s njim. Meni nije htjela radit i rušio se sistem makar i sa novim Biosom tako da sam morao staviti Service pack 1. Nakon stavljanja Windowsa i formatiranja,sve radi...Nadam se da sam pomogao

vinja
30-03-2006, 22:15
ma rijeiso sam problem prilikom formatacije diska se nesto posemerilo sa mislim da se zove sektori ili tako nekako bilo je 66xxxxxx(x su neki brojevi koje neznam vise napamet ) a trebao je biti broj 234441648 koji je trebalo upisati da sve radi normalno, kad sam to upisao sve je proradilo normaln, to sam upisao sa programom data lifeguard tools sto se moze skinuti na western digital stranici ako jos netko bude trebao http://www.westerndigital.com!!!

Zlays66
09-04-2006, 21:59
imam jedan hd od 40 gige i radi dobro, imam drugi od 200 gige i npr. kada nesto kopiram ili nesto radim na njemu ili kada igram igrice koje su instalirane na njemu usporava mi. sto da radim sta sta sta :D