PDA

Pogledaj cijelu verziju : Opet ja. Nesto sa cd-romom



Gregor847
08-01-2008, 21:53
Sve normalno, ugasim kompjuter. Kasnije ga upalim i na login screenu nesto strasno koci. Nekako dođem do desktopa. Tamo isto strašno koci, pa restartujem. Ovaj put sve brzo, super, sve do desktopa. Tamo mi pokaze found new hardware: Dvd-rom, nakon toga cd-rom i onda opet zakoci. Znaci ocito je nesto sa hardwarom, posto kad sam izvukao IDE kablove radi normalno. Sta mi vi savjetujete? Da li da napokon zovem egzorcistu ili šta?

R@pt0r
08-01-2008, 22:01
Sve normalno, ugasim kompjuter. Kasnije ga upalim i na login screenu nesto strasno koci. Nekako dođem do desktopa. Tamo isto strašno koci, pa restartujem. Ovaj put sve brzo, super, sve do desktopa. Tamo mi pokaze found new hardware: Dvd-rom, nakon toga cd-rom i onda opet zakoci. Znaci ocito je nesto sa hardwarom, posto kad sam izvukao IDE kablove radi normalno. Sta mi vi savjetujete? Da li da napokon zovem egzorcistu ili šta?

Ili nisi kako treba spojio IDE kablove (iako vjerujem da nije do toga, ali svejedno malo bolje uguraj jer nekad pinovi ne ulegnu kako treba pa to zna malo zezat), ili ti jednostavno ne valjaju IDE kablovi. Probaj ih zamjenit ako imaš zamjenske. A na kraju krajeva ako niš ne uspiješ reinstaliraj Windows.

Gregor847
09-01-2008, 12:57
Ovo me vec malo nervira. Provjerio sam IDE kablove, dobro su spojeni. I nesto zanimljivo, kad upalim kompjuter bez cd-roma opet mi pise new hardware detected cd-rw i tad zakoči. Pokušao sam i bez dvda, opet isto.
Cd je na istom IDEu kao HD, ali dvd je na odvojenom tako da je ovo malo konfuzno

Gregor847
09-01-2008, 16:39
Ljudi pomagajte, moram ovo rijesiti sto prije :(