PDA

Pogledaj cijelu verziju : Cpu & Chip Fan Speed Low



Hammerfall
08-01-2008, 16:56
Imam stari komp maticna Asus A8N-E i procesor soc 939 Athlon 3200+
I kad palim komp izbacuje mki error da mi se chip i cpu fan vrte presporo ili da se uopce ne vrte. A ja otvorim komp i oba rade to jest cpu radi a chip neznam koj je to al svi ventilatori koje imam rade restarto sam biose i nista pomagajte!!!

R@pt0r
08-01-2008, 17:44
Imam stari komp maticna Asus A8N-E i procesor soc 939 Athlon 3200+
I kad palim komp izbacuje mki error da mi se chip i cpu fan vrte presporo ili da se uopce ne vrte. A ja otvorim komp i oba rade to jest cpu radi a chip neznam koj je to al svi ventilatori koje imam rade restarto sam biose i nista pomagajte!!!

Rekao si da ti izbacuje neki error da ti se fanovi vrte presporoSili da se uopće ne vrte, pa si provjerio i vidio da oba rade. Ako rade, možda rade presporo? Kako kaže taj error, zar ne.

Hammerfall
08-01-2008, 17:48
.Kak da ih ubrzam ali nevjerujem da je to jer su oboje dosada radili normalno da in taj chip fan koj je to

R@pt0r
08-01-2008, 18:56
.Kak da ih ubrzam ali nevjerujem da je to jer su oboje dosada radili normalno da in taj chip fan koj je to

Ubrzavaš ih iz BIOS-a (probaj nač opciju...fan speed npr.). A ovo što kažeš chip fan to ti je vjerojatno chipset fan, ventilator na chipsetu. Probaj malo proć kroz BIOS da nađeš kako ih ubrzat.

Evo nađi ovaj dio http://img117.imageshack.us/my.php?image=biosuo7.jpg

Edit: I ako ti je ovaj Q-Fan Controller Enabled probaj stavit na Disabled.