PDA

Pogledaj cijelu verziju : Konzole i MMO



ssalG
08-01-2008, 08:31
Što mislite o MMO igrama na konzolama?
Ja osobno nemislim da bi se konzole i MMO igre trebale miješati jer kao što smo dosad svjedočili na primjeru bezbroj igara koje su rađene i za PC i za konzole to najčešće završi tako da mi dobijemo osakaćeni proizvod zato da bi se on bolje prošao među konzolašima.

Arbiter of Change
08-01-2008, 09:38
Pa već ima MMO za konzole - Final Fantasy XI za PS2.

Rekao bih da u ovom slučaju konzole dobijaju osakaćenu verziju, ako zbog ničega drugog onda zbog ograničenja koja im predstavlja joystick.

prcko
08-01-2008, 14:22
Nejde konzola i mmo.

ssalG
10-01-2008, 20:27
Pa već ima MMO za konzole - Final Fantasy XI za PS2.

Rekao bih da u ovom slučaju konzole dobijaju osakaćenu verziju, ako zbog ničega drugog onda zbog ograničenja koja im predstavlja joystick.

Da ima, ali je cijeli FF serijal uvijek bio usmijeren na konzole.
Da je tvoj teorija točna, onda bi konzolaši bili dobili Oblivion koji bi bio prekompleksan za njihove joystickove, no umjesto toga mi smo dobili do bola pojednostavljen Oblivion.
Što će biti kada se recimo iz nekih novijih MMO igara počnu izbacivati stvari samo zato da konzolašima nebi igra bila prekompleksna, zar stvarno misliš da će se oni potruditi vraćati sve te stvari u igru za PC verziju ili će nam samo servirati osakaćenu verziju igare.

Sonic_Moronic
10-01-2008, 20:38
Da MMO igre pređu na konzole, mi bi patili od posljedica konzolitisa, jednostavno ne može bez toga... No, ono, nije da ih volim. Ne bi mi smetalo igrati sa konzolašima, jer i ovako su mmo-ovi puni debila, ne mogu ovi biti veći...

Dakle, ne paše mi nijedan odgovor iz ankete.

Arbiter of Change
11-01-2008, 00:55
Pa već ima MMO za konzole - Final Fantasy XI za PS2.

Rekao bih da u ovom slučaju konzole dobijaju osakaćenu verziju, ako zbog ničega drugog onda zbog ograničenja koja im predstavlja joystick.
Da ima, ali je cijeli FF serijal uvijek bio usmijeren na konzole.
Da je tvoj teorija točna, onda bi konzolaši bili dobili Oblivion koji bi bio prekompleksan za njihove joystickove, no umjesto toga mi smo dobili do bola pojednostavljen Oblivion.
Što će biti kada se recimo iz nekih novijih MMO igara počnu izbacivati stvari samo zato da konzolašima nebi igra bila prekompleksna, zar stvarno misliš da će se oni potruditi vraćati sve te stvari u igru za PC verziju ili će nam samo servirati osakaćenu verziju igare.
Moja greška, vjerojatno sam trebao napomenuti da je Final Fantasy XI (zajedno sa još jednim MMO na konzolama kojem se sada ne mogu sjetiti imena) iznimka u tom pogledu, bez da sad ulazimo u to da je Final Fantasy serijal (uvijek single-player) do sada bio na konzolama. Mislim da se ne trebamo još neko vrijeme bojati toga da će se MMO žanr prebaciti na konzole, upravo iz razloga jer bi tada konzole trebale dodatnu aparuturu iz razlog jer ovako nikako nisu konkurencija nama na PC-ju (pogledaj FFXI pa ćeš vidjeti kako je ipak vidljiv "konzolitis" čak i nakon PC-porta).

Neću ulaziti u raspravu o Oblivionu, ali mislim da je po nekim čimbenicima poprilično očigledno kako je igra prvenstveno bila ciljana za konzole (forsiranje na 1DVD-u, izbacivanje sadržaja koji je trebao biti u originalnoj igri (horse armor, itd) zato jer je čića Microsoft rekao da će se to distribuirati preko Live-a za XBoxere kako bi i on tu profitirao, a ni Bethesda se nije žalila).

Tejo.hr
11-01-2008, 14:15
Slažu mi se MMOi s konzolama, zašto ne. Ali da budu isti kao na PCu nema šanse sa trenutnom generacijom, kao što nemogu imati niti strategije iste kao i na PCu. Gamepadovi nisu za takve stvari.

prcko
11-01-2008, 14:27
Slažu mi se MMOi s konzolama, zašto ne. Ali da budu isti kao na PCu nema šanse sa trenutnom generacijom, kao što nemogu imati niti strategije iste kao i na PCu. Gamepadovi nisu za takve stvari.
Da,ali vec se polako pomicu te granice jer sad vec mozeš imat i tipkovnicu i miš na nekim konzolama pa je i veca mogucnost igranja strategija i ostalih takvih zanrova šta prije nisu bili moguci na konzolama.

Samael
11-01-2008, 14:56
I kakva je onda razlika?

ono, što u neku ruku nije isto konzola sa tipkovnicom i mišem i PC?

:?

Gravestone_bluz
11-01-2008, 17:22
EDIT: -nvm, mozete deletat post...

DJ Not Nice
11-01-2008, 17:33
Rekao bih da u ovom slučaju konzole dobijaju osakaćenu verziju, ako zbog ničega drugog onda zbog ograničenja koja im predstavlja joystick.

Na Konzole se može priključiti miš, također i tipkovnica. A radit će, naravno, ako igra podržava tip/miš.

A sad što se tiće MMOa za konzole, pa zašto ne. Možda se uvedu neki noviteti. A možda i sve F2P : D

theplaya
11-01-2008, 17:39
da zašto ne mmo na konzolama, pošto nove konzole grafički ne zaostaj uza pcom previše možda cak bude i mmo-a koji ce objediniti konzole i pc

Gaas
11-01-2008, 17:46
[quote="Arbiter of Change":xegnl3j5]Rekao bih da u ovom slučaju konzole dobijaju osakaćenu verziju, ako zbog ničega drugog onda zbog ograničenja koja im predstavlja joystick.

Na Konzole se može priključiti miš, također i tipkovnica. A radit će, naravno, ako igra podržava tip/miš.

A sad što se tiće MMOa za konzole, pa zašto ne. Možda se uvedu neki noviteti. A možda i sve F2P : D[/quote:xegnl3j5]

to je ista pasta ko i kompjuter...konzole sve vise su kompjuteri tako da ono...

Gravestone_bluz
11-01-2008, 18:20
mp3, kamere , konzole, video playeri, media playeri, usb, radio ,pc.... sve ce se to spojit u jedno prije il kasnije

Korpse
11-01-2008, 18:21
ni pod razno!!!

Arbiter of Change
11-01-2008, 18:23
Pretpostavljam da smo raspravljali pod pretpostavkom kako su konzole ograničene samo na gamepad? Ako izbrišemo taj faktor, onda su igrači ti koji su prepreka određenom žanru na nekoj konzoli (da, svi trigger happy klinci, na njih mislim).

Gaas
11-01-2008, 19:06
mp3, kamere , konzole, video playeri, media playeri, usb, radio ,pc.... sve ce se to spojit u jedno prije il kasnije

video playeri, media playeri?
mp3,usb,radio?

ta tvoja lista mi nije bas previse jasna, uglavnom sve sta si tu nabrojao vec je spojeno...

Gravestone_bluz
11-01-2008, 19:14
imas pravo krivo sam se izrazio... zanemari...
:)