PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem s performanceom(molim vas odgovorite i pomozite mi)



bonesplitter
07-01-2008, 21:05
Imam problem s performansama,sve mi igre pocinju lagano stekat a komp sam formatirao prekjucer,mislim,ej,NOVA MAKINJA!!!!A SVE MI F*CKING SHTEKAAA!!!!CAK I GTA:San Andreas sve na low,draw distance totalno snizen,reza 600X400x16 bit color!!!!!!!!POMAGAJTE!!1! :? :twisted:molim pomozite,prijeko potrebna mi je pomoc kod toga jer se bojim da nisam skupio koji virus... :( :cry:

callista
07-01-2008, 21:42
ako ti gta šteka na tako malim rezoluvijama onda stvarno nešto nije u redu. odi u task manager ctrl+alt+delete i viid kolko ti je zauzeće procesora dok ništa ne radiš, i vidi kolko je zauzeće dok igraš gta( samo minimiziraj, jel) pa javi. imaš li kakav bolji antivirus? skeniraj cijelu sistemsku particiju. nakon toga defragmentiraj disk. vidjećemo kasnije. ako ništa ne upali jedino što ti je preostalo jest reinstaliranje windowsa. ionako si rekao da je kanta potpuno nova pa sumnjam da imaš pretrpan disk...

Gravestone_bluz
07-01-2008, 21:46
pogledaj kolko ti stvari u registryu radi
kupi neki kvalitetni antivirus, skeniraj...

Ivan_87
07-01-2008, 22:35
daj ti nama napiši koju konfu imaš i koje drivere za grafičku i dal ti šteka ili ti nešto usporeno kad šetaš po windowsima ??? koje windowse imaš

hvala

bonesplitter
07-01-2008, 23:20
evo ti moje konfe(ako nisi vidio u sigu) amd athlon 64 x2 4000+,1GB ram 667MHz,ati radeon x1650 pro 512 MB(driver je omega 3.8.442),160 GB hard disk(2 particije,jedna napola puna a druga prazna totalka,ali ne zadugo,hehe)...a steka mi samo u igrama,neznam sto je to,a sutra ce se provjeriti nakon dobre crne kave to sto si mi ti rekao za CPU,ali nije velika,ja mislim da se ne koristi niti 60%... :?

Ivan_87
07-01-2008, 23:58
evo ti moje konfe(ako nisi vidio u sigu) amd athlon 64 x2 4000+,1GB ram 667MHz,ati radeon x1650 pro 512 MB(driver je omega 3.8.442),160 GB hard disk(2 particije,jedna napola puna a druga prazna totalka,ali ne zadugo,hehe)...a steka mi samo u igrama,neznam sto je to,a sutra ce se provjeriti nakon dobre crne kave to sto si mi ti rekao za CPU,ali nije velika,ja mislim da se ne koristi niti 60%... :?

skini najnovije drivere na http://www.ati.comSdx9 driver
http://game.amd.com/us-en/drivers_catal ... radeonx-xp (http://game.amd.com/us-en/drivers_catalyst.aspx?p=xp/radeonx-xp)

nezaboravi izbrisat stare najprije

Svinjoguz
08-01-2008, 00:52
ti omega driveri sto imas su ti alternativni driveri koji nisu sluzbeni vec su namijenjeni entuzijastima, dakle modificirani driveri...
skini najnovije drivere s adrese koju je borlic5 stavil

scorpion667
08-01-2008, 01:14
Hm.. meni to mirise na problem s hard diskom. jeli ti ukljucen dma mode?

Ivan_87
08-01-2008, 01:27
ja sam svoje reko ;;ovi driveri nevaljaju koje imaš 90% sam siguran da je to problem :killyou:

RayDX
08-01-2008, 03:01
Hm.. meni to mirise na problem s hard diskom. jeli ti ukljucen dma mode?

Da, ovo definitivno provjeri jer ovo ti može drastično onesposobiti funkcionalnost računala. To je retardirana greška koju windows radi (nakon 6 read errora, iako se nikad ne dogode, pc ti se prebaci u PIO mode) i ja sam osobno imao problema s njom.

bonesplitter
08-01-2008, 11:42
Hm.. meni to mirise na problem s hard diskom. jeli ti ukljucen dma mode?

Da, ovo definitivno provjeri jer ovo ti može drastično onesposobiti funkcionalnost računala. To je retardirana greška koju windows radi (nakon 6 read errora, iako se nikad ne dogode, pc ti se prebaci u PIO mode) i ja sam osobno imao problema s njom.

Vidis,ja neznam kakot to pogledati,objasnite sto je to uopce,jebemti,n00b sam teski!!! :twisted: :cry: