PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nevidljivi zid



Booby
07-01-2008, 19:42
Znate svi što je to - fiktivni zid koji vam ograničava kretanje u igri ako se radi u otvorenom prostoru. Zna biti jako frustrirajuće, ali se u novije vrijeme programeri trude što bolje riješiti taj problem.

IMO, nevidljivi zid je najbolje riješen u igri Gothic - ukratko, neki čarobnjaci su napravili čarobni zid koji ograđuje prostor u kojem se nalaze zatvorenici (i lik kojim vi upravljate) ali nešto je pošlo po zlu i čarobni zid je ispo puno veći nego što su to čarobnjaci htjeli. Pogađate, vaš je cilj ukloniti upravo taj zid.

Što vi kažete?

RayDX
07-01-2008, 20:08
Nije to do programera. Programeri jednostavno štite igrače da ne odu predaleko pa se ne znaju vratiti, a na drugu stranu, teren iza tih "nevidljivih zidova" jest zapravo nedorađen, samo čistine za overlay teksturom često. Jednostavno nema detalja tamo, a od velike bi koristi bio neki algoritam koji bi radio random teren kako igrač prolazi kroz njega. No, opet, sa ovom današnjom tehnologijom, zasad nedostižno i nepotrebno. The wall stays!

mravojed20
07-01-2008, 20:22
Morrowind je imao beskonačno more, najbolje što sam dosad vidio.

Oblivion je imao doslovno nevidljivi zid.. :thumbs1:

RayDX
07-01-2008, 20:34
Morrowind je imao beskonačno more, najbolje što sam dosad vidio.

Oblivion je imao doslovno nevidljivi zid.. :thumbs1:

Ima i Crysis i San Andreas. Najpametnija stvar je postaviti visoke prirodne prepreke te dodati dodatni kôd u igru u slučaju da ima letjelica koje igrač može koristiti, da pri određenoj Y broju (visina) motori se jednostavno pregriju, nekad ugase i takva rješenja. Ako ima cestovnog prometa treba postaviti neku blokadu i eventualno vojnu stražu koja ima korist tako da otjera igrača. Ima mnogo maštovitih načina ali vi igrači ste toliko tvrdoglavi da jednostavno morate lunjati oko rubova mape... Stay ingame!

streetrace777
07-01-2008, 20:35
Cini mi se da GTA SA isto ima beskonacno more :)

Nodakim
07-01-2008, 20:37
ja mislim da nema,da se na jednom jesto samo okrenes ili samo stojis u zraku makar izgleda da letis ili vozis...

Rang€r
07-01-2008, 21:23
ma bas me briga sto oblivion ima nevidljivi zid(mada se to ne bi moglo reci za svako podrucje) npr. ko sto imas filimice gdje ljudi odu u skyrim, morrowind etc.

taj nevidljivi zid uopče nije bitan, svejedno mi oce ga biti ili nece...

SkunK
07-01-2008, 21:24
Tetris ima dobar zid :)

Orla
07-01-2008, 22:07
Motocross Madness 2, najbolje šta sam dosad vidia, svaka mapa je okružena ogromnom strmom planinom (ali igra svejedno dopušta da se popneš gore s motorom). Gore je ravnina, i ako ideš put napred jedno 10 metara, čuješ kao pucanj iz topa i lansira i tebe i motor negdi bogu iza nogu :rotfl: Pad je uvijek spektakularan...
Taj zid su tako dobro iskoristili da je posta jedna od glavnih baza u igri :D

Bishop_45_(2)
07-01-2008, 23:04
inace, ne kuzim zasto bi to nekome bilo frustrirajuce, ali u UT2k4 kada ona sexy announcerica poce: "Ion cannon activating in 9 ... " ahh :cry: volim ju.

ZorgTheBorg
07-01-2008, 23:20
Maštovite verzije ftw... ali najgora stvar je definitivno čisti, nevidljivi zid.

Sterpo
07-01-2008, 23:23
u battlefieldima je dobro rješeno.
odeš van mape i komandant ti sere da ćeš biti streljan :)

Arbiter of Change
07-01-2008, 23:45
O da, Oblivion tu razvaljuje - doslovno poruka "You can't go further, turn back" ili tako nešto.

Demon Hunter
08-01-2008, 01:08
Sad ja se nesjecam ali u par igara sam bas zaglavio na pojedinima mjestima!Ali nije nevidljivi zid!

Kao sto je reko kolega prethodno da igraci ne odu oredaleko...a i glupo bi bilo da je svjet neogranicen da nema kraja kolko bi nam trebalo da ga istrazimo!

Dali WoW ima Nevidljivi zid?

Jopax
08-01-2008, 08:21
Jedno od boljih rješenja nevidljivog zida je u CoD-u, oko područja igre imate minska polja i upozorenja, ako odlutate tamo gdje ne treba paf nema vas više :D

Gravestone_bluz
08-01-2008, 09:46
Sad ja se nesjecam ali u par igara sam bas zaglavio na pojedinima mjestima!Ali nije nevidljivi zid!

Kao sto je reko kolega prethodno da igraci ne odu oredaleko...a i glupo bi bilo da je svjet neogranicen da nema kraja kolko bi nam trebalo da ga istrazimo!

Dali WoW ima Nevidljivi zid?
ima u planinama nekim i u jos ne napravljenim podrucjima a sto se vode tice kad plivas predaleko krenes umirat.

Bishop_45_(2)
08-01-2008, 09:53
Kao sto je reko kolega prethodno da igraci ne odu oredaleko...a i glupo bi bilo da je svjet neogranicen da nema kraja kolko bi nam trebalo da ga istrazimo!


TES 2: Daggerfall

Hrvoje
10-01-2008, 16:17
Crysis uopče nema zid. :)

Korpse
10-01-2008, 16:33
Morrowind je imao beskonačno more, najbolje što sam dosad vidio.

Oblivion je imao doslovno nevidljivi zid.. :thumbs1:
signed.

Peyo
10-01-2008, 17:57
Crysis uopče nema zid. :)

Nema zid. Ali se uvijek upali alarm na vojnom brodu i onda si odmah ubijen

Hrvoje
10-01-2008, 19:27
Da ali i ti dalje možeš ići prema njima.Ja sam se tako jednom izvukel iz toga, nisu me ubili. :)

Peyo
10-01-2008, 19:44
Da ali i ti dalje možeš ići prema njima.Ja sam se tako jednom izvukel iz toga, nisu me ubili. :)

I dokle si došao ?

Hrvoje
10-01-2008, 20:07
Da ali i ti dalje možeš ići prema njima.Ja sam se tako jednom izvukel iz toga, nisu me ubili. :)

I dokle si došao ?
Dosta daleko brod je pucao na mene, i ostali čamci. :)

Tegla Ajvara
10-01-2008, 20:44
u battlefieldima je dobro rješeno.
odeš van mape i komandant ti sere da ćeš biti streljan :)


1000% najbolje rjeseno, za takav tip igre.

Plexihack
10-01-2008, 20:57
[quote="Demon Hunter":2kzn7cva]Sad ja se nesjecam ali u par igara sam bas zaglavio na pojedinima mjestima!Ali nije nevidljivi zid!

Kao sto je reko kolega prethodno da igraci ne odu oredaleko...a i glupo bi bilo da je svjet neogranicen da nema kraja kolko bi nam trebalo da ga istrazimo!

Dali WoW ima Nevidljivi zid?
ima u planinama nekim i u jos ne napravljenim podrucjima a sto se vode tice kad plivas predaleko krenes umirat.[/quote:2kzn7cva]

Nije istina,preplivao sam od Teldrassila do Darkshore-a...

WoW ima nevidljivi zid,npr. na katedrali u SW-u,površina koja je manje kosa nego krov,ali svejedno se nemožete popesti gore jer zapnete :-x

CheeseW01f
10-01-2008, 20:58
u battlefieldima je dobro rješeno.
odeš van mape i komandant ti sere da ćeš biti streljan :)


1000% najbolje rjeseno, za takav tip igre.
U pravu si 101% i najbolji dio je što u BF-u opće nema potrebe da prelaziš granicu mape.

Niđo
10-01-2008, 23:06
u battlefieldima je dobro rješeno.
odeš van mape i komandant ti sere da ćeš biti streljan :)


1000% najbolje rjeseno, za takav tip igre.
U pravu si 101% i najbolji dio je što u BF-u opće nema potrebe da prelaziš granicu mape.

pa to je bezveze najbolje je kad imas zid a ne da se gubis po stazi i da ti on prijeti da ces ti biti strijeljan!

seahawk37
10-01-2008, 23:16
da ali vice city se zapucas u nevidljivi zid helicem iznad mora :)
joj to me znalo tak izivcirat...

ChR0NoS
10-01-2008, 23:23
čini mi se da se u oblivionu nevidljivi zid nestaje sa modom Oscuros Oblivion Overhaul
možeš iči dokle te volja, dok sa druge strane planina koje vidimo iz cyrodila nema tekstura, ali zna biti zanimljivo otputovati ponovo u morrowind :rotfl:

Freerider_031
13-01-2008, 19:01
[quote="Demon Hunter":1411frbe]Sad ja se nesjecam ali u par igara sam bas zaglavio na pojedinima mjestima!Ali nije nevidljivi zid!

Kao sto je reko kolega prethodno da igraci ne odu oredaleko...a i glupo bi bilo da je svjet neogranicen da nema kraja kolko bi nam trebalo da ga istrazimo!

Dali WoW ima Nevidljivi zid?
ima u planinama nekim i u jos ne napravljenim podrucjima a sto se vode tice kad plivas predaleko krenes umirat.

Nije istina,preplivao sam od Teldrassila do Darkshore-a...[/quote:1411frbe]

mozda si to uspio ali sa azuremysta se ne moze do darkshorea..... a jebeno je ak ides na krivu stranu..... ko ja... tak sam skuzio da je Azertoh ploca ko sto u ljudi za zemlju mislili

Lord Jambrek
13-01-2008, 19:55
Motocross Madness 2, najbolje šta sam dosad vidia, svaka mapa je okružena ogromnom strmom planinom (ali igra svejedno dopušta da se popneš gore s motorom). Gore je ravnina, i ako ideš put napred jedno 10 metara, čuješ kao pucanj iz topa i lansira i tebe i motor negdi bogu iza nogu :rotfl: Pad je uvijek spektakularan...
Taj zid su tako dobro iskoristili da je posta jedna od glavnih baza u igri :D


EEEE to mi je legendarno bilo, moram tu igru opet nabavit, odličnost.

FioPro
13-01-2008, 19:57
Morrowind je imao beskonačno more, najbolje što sam dosad vidio.

Oblivion je imao doslovno nevidljivi zid.. :thumbs1:

Ima i Crysis i San Andreas. Najpametnija stvar je postaviti visoke prirodne prepreke te dodati dodatni kôd u igru u slučaju da ima letjelica koje igrač može koristiti, da pri određenoj Y broju (visina) motori se jednostavno pregriju, nekad ugase i takva rješenja. Ako ima cestovnog prometa treba postaviti neku blokadu i eventualno vojnu stražu koja ima korist tako da otjera igrača. Ima mnogo maštovitih načina ali vi igrači ste toliko tvrdoglavi da jednostavno morate lunjati oko rubova mape... Stay ingame!

Slažem se sa tobom.... Samo pretpostavljam da si mislio z os, a ne y :D

RayDX
13-01-2008, 20:00
Morrowind je imao beskonačno more, najbolje što sam dosad vidio.

Oblivion je imao doslovno nevidljivi zid.. :thumbs1:

Ima i Crysis i San Andreas. Najpametnija stvar je postaviti visoke prirodne prepreke te dodati dodatni kôd u igru u slučaju da ima letjelica koje igrač može koristiti, da pri određenoj Y broju (visina) motori se jednostavno pregriju, nekad ugase i takva rješenja. Ako ima cestovnog prometa treba postaviti neku blokadu i eventualno vojnu stražu koja ima korist tako da otjera igrača. Ima mnogo maštovitih načina ali vi igrači ste toliko tvrdoglavi da jednostavno morate lunjati oko rubova mape... Stay ingame!

Slažem se sa tobom.... Samo pretpostavljam da si mislio z os, a ne y :D

Da lol, tek sam sad skužio :rotfl:

Leoo
14-01-2008, 21:02
Ali najjace je onda nac bugove neke
Ma igram inace cod2 gdje tamo sve mozes doc :D to je onda kewl

Hrvoje
15-01-2008, 08:11
Pro street nama nevidljivi zid. :)