PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mafia 2



Stranica : 1 2 3 4 [5] 6 7

la50
14-08-2010, 11:09
Mafia 2 PS3 Version: It Only Does Everything…But Grass (http://www.tqcast.com/2010/08/13/mafia-2-ps3-version-it-only-does-everything-but-grass/)

Haha :rotfl:
Hahahahaha,"rumor has it that grass DLC will be included for PSN Plus subscribers soon after release" :rotfl:

Ementaler
14-08-2010, 18:30
Svašta, nisam čuo da neće biti trave u PS3 verziji. Stvarno im ne bi trebao biti problem i to napravit na mašini poput "trojke".

Inače, kao i većina ovdje, odigrah demo i odličan je. Pazilo se na detalje i to mi se posebno sviđa.. i da, melee borba mi odlična za ovakvu sandbox igru.. dosta različitih "finishing movesa" ima.

bezimeni
15-08-2010, 08:47
Odigrao demo .Jako zadovoljan .Napucavanje je odlično kako i efektna policijska potjera .Probao sam samo simulacijski dio vožnje i traži lagano navikavanje .Kontrole su odlične , grafika vrlo dobra a optimalizacija bolja nego u najluđim snovima. Na 1680x1050 pri svemu na high osim vertikalnog osvježavanja koje po difoltu uvijek gasim benčmark mi pokazuje prosječnih 50 fpsova :pray: ( q8200 ,4 gb rama , 5770 1 gb ).Naravno bez fizike koja će i onako biti igriva tek kroz koju godinu za prosječnog gamera u ovoj igri .

Jedina zamjerka je nešto lošija grafika na prvi pogled ...pogotovo vegetacija po gradu .Ali to se zaboravi nakon par minuta..tj. čim počne akcija.Igrat će se barem 2-3 puta :thumbs2: .

Izgubljeni
15-08-2010, 09:10
Meni nikako jasno nije kako neki ljudi mogu dizat u nebesa prvi dio Mafie, igra je dobra,no nikakvo remek djelo, kao što mnogi opsiuju, barem zasad što sam igrao (sad sam na 10 misji ja mislim). Prepostavljam da je grafika tad bila među boljima, priča je zasad ok i ugođaj su super pogodili, napucavanje i vožnja treba malo vremena da se privikne, ali je super kad se navikne. Loše je izvedba side misija i ''free-roaminga''. A igra je puna bugova, i da igram sa zadnjim patchem. Da vidimo jednu situaciju, tip je zapeo u stol i on mene puca, a ja njega nemogu , nego stol pogađam -.-, krasno. I tako 3 puta dok je napokon normlano bilo. Ugl zasad bi bila neka 8. Mafia 2 izgleda fantastično jedva cekam prec 1 dio i prebacit se na 2. :)

bezimeni
15-08-2010, 09:19
Zato jer je u trenutku izlaska bila nešto jedinstveno...od atmsfere , priče , grafike , igrivosti.Nema smisla igru nakon toliko godina i sa sadašnjim gamerskim iskustvom uspoređivati u odnosu na vrijeme kada je došla i što je onda predstavljala .

la50
15-08-2010, 09:26
Prva Mafija je po meni i dan danas remek djelo.U toj igri je sve na mjestu atmosfera,priča,igrivost i linearnosti koju ja volim.I bugovi,koji bagovi?Ja u puno puta što sam prošao igru nisam niti jednom naišao na neki bug :P.

bezimeni
15-08-2010, 10:13
Meni je demo zgadio sve druge igre :( .Sad samo čekam punu verziju jer mi samo to i igra .

la50
15-08-2010, 10:18
Meni je demo zgadio sve druge igre :( .Sad samo čekam punu verziju jer mi samo to i igra .
Haha.A dobro,nije još puno ostalo do full igre.
U ta dva tjedna odigraš jedinicu.

Aral
15-08-2010, 10:42
I meni je tak, nemam volje niš igrat, osim sc2 malo xD Možda jedinicu opet probam, iako nemam neku posebnu želju to igrat ^^

Izgubljeni
15-08-2010, 11:14
Zato jer je u trenutku izlaska bila nešto jedinstveno...od atmsfere , priče , grafike , igrivosti.Nema smisla igru nakon toliko godina i sa sadašnjim gamerskim iskustvom uspoređivati u odnosu na vrijeme kada je došla i što je onda predstavljala .
I tad kada je došla, nebih je toliko dizao u nebesa, ako se ne varam i GTA III je izaša u slicnom vremenskom doba, pa je puno kompleksnijai kompletnija igra nego Mafia,neki kazu nemogu se uspoređivat te dvije igre, a tu izjavu nikako ne shvacam, igre su dosta slicne osim vremenskog doba. Obje imaju free roaming, obje imaju Drive by. Obe imaju velik grad i možeš krast aute, te te policija gonja i ima wanted sistem. Jedina razlika je to šta Mafia od GTA III ima boljeg glavnog lika i radnju. Dok je GTA III pobjeđuje u svakom drugom segmentu. Ima puno side misija, koje su zabavne. Peteroduplo više sadržaja i življi grad. Ako Mafia nije pucala na free roaming, zašto onda napravit onako velik grad? Imam osjecaj ko da su devoplepri rekli kad su napravili grad, ''uh ko ce sad još i te puste side misije ubacivat, e mato amo mi tu i tamo ubacit koju side misiju tek tako da se ljudi ne žale.'' A bugovi uvik smetaju, ma kad god igra izašla, a ja sam naišao do sad na njih hrpu. Dobra je Mafia igra ali bugovi i neki nedostatci je sprečavaju da bude odlična, a daleko od toga da je remek djelo. ;)

bezimeni
15-08-2010, 11:24
Prvi dio je definitivno remek djelo :wink: .

Izgubljeni
15-08-2010, 11:31
hahaha ok. Vidim nema više smisla ništa pisat :D. No zato bi Mafia 2 mogla ispast jedna briljatna igra.

Deadwalker
15-08-2010, 12:21
Konacno stavio skidati demo. Reportam dojmove^^

Bara
15-08-2010, 12:40
Tek sada vidim da sam demo igrao 4 sata... gušt mi se zabiti iza svoje kuće i ubijati val za valom policajaca :)

Niko Bellic
15-08-2010, 13:02
Kratak je demo. :(

vukopas
15-08-2010, 15:30
Demo je bezobrazno kratak :(
Mogli su bar staviti cijelu misiju u demo kad već neče biti u punoj igri.

BTW jel neko našao svih 5 playboya koji se pojavljuju u demou?
Znam da je jedan u safehouse-u, jedan u dučanu s oblekom a jedan u gun shop-u. Ostale nisam našao.

W3DR4N
15-08-2010, 15:39
Četrvrti je na šanku u kafiću, a peti na kutiji s cugom u prostoriji kod onog debelog kojeg propucaš.

Praetorian
15-08-2010, 16:33
Konacno stavio skidati demo. Reportam dojmove^^

Jes odigrao?

Deadwalker
15-08-2010, 19:26
Odigrao demo. Za sada prezadovoljan. Sve je jako filmski odrađeno te tehnicki vrlo ispolirano. O Physx-u sada vise necu pisati, tu sam vec sve rekao u drugoj temi. Gameplay, grafika, zvucni efekti, prezentacija price mi je ovako na prvi pogled super odradena. Mozda ce trebati malo privikavanja na vozni model, al to nije nist strasno. Imam dojam da ce ova igra biti dosta linearna, iako je na free-roam principu. Sto ovdje nije nikako losa stvar^^
Imam dojam da bi ovo mogao biti uz SC 2 pravi ljetni hit

Praetorian
15-08-2010, 21:18
I atmosfera je fenomenalna, izgled kuće. Likovi su mi zakon, ponašanje auta, zvuk je isto zakon.
Biće linearna, ali i bolje imat će zato super misije i priču, evo upravo sam u predzadnjoj misiji u Mafiji one, kako ta igra rula i dan danas.

Mirogamemasta
16-08-2010, 19:59
Ne mozes plivati, bice fail. :P
Ne mogu vjerovati da u igri ne mozes plivati, al ajde to nije bitno.
U voznji se mora paziti, jedan jaci frontalni udar i umires.
Steta sto se kamera u autu automatski izravnava nakon kratkog vremena. Naviknuo sam se na kameru u GTA IV gdje mozes gledati iz bilo kojeg kuta.

playyy
16-08-2010, 20:26
odakle ti da se nece moci plivati ? u demou se vjerovatno nije moglo da bi ogranicili kretanje

pa i da ne mozes wat ever, kolko si plivo u recimo gta4 :/

bezimeni
16-08-2010, 20:29
Pa neće moći ni voziti npr. helikopter pa nema veze.Mafiji to ni ne treba .Nisu trebali uvesti ni ono presvlačenje i kupovinu odjeće , hranjenje u restoranu i sl. ...totalno nepotrebno i čisto kopiranje gta.

BigBongman
16-08-2010, 20:32
a jel ima pucanja iz avta??

GODSKILLER
16-08-2010, 23:31
benchmark sve na max. fizika off prosjek 40fps rank C (1920x1080)
benchmark sve na max. fizika high prosjek 18fps rank E (1920x1080)

dual core E6750(2,66) 4GB DDR2, GTX 260

W3DR4N
16-08-2010, 23:54
Bio je poduži intervju s developerima Mafije. Pokušali su nedostatke u gameplayu argumentirati na šaljiv način, no ipak izgleda da se oko gameplaya nisu ni trudili previše.
Nema sidejumpova jer developeri tvrde na mafijaši nisu svemirski marinci. Nema pucanja iz vozila jer moraš biti koncentriran na promet. Nema motora. Nema pucanja na slijepo iz covera. Nema plivanja jer mafijaši imaju pametnijeg posla od toga.
Izbačen je javni prijevoz u igri, jer kažu da je procesorski prezahtjevan. Grad je dvostruko manji nego u prvom nastavku, te je maknuta periferija. Ukoliko ste koristili autobus glitch u demu, to je cijela igriva mapa. Trostruko manja od GTA IV. Šesterostruko manja od San Andreasa.

Sickmanno1
17-08-2010, 00:20
Imas temu Mafia vs GTA gdje se usporeduju te dvije igre.

U GTA nema tommy guna i stoga mafia win :P

Praetorian
18-08-2010, 09:54
Bio je poduži intervju s developerima Mafije. Pokušali su nedostatke u gameplayu argumentirati na šaljiv način, no ipak izgleda da se oko gameplaya nisu ni trudili previše.
Nema sidejumpova jer developeri tvrde na mafijaši nisu svemirski marinci. Nema pucanja iz vozila jer moraš biti koncentriran na promet. Nema motora. Nema pucanja na slijepo iz covera. Nema plivanja jer mafijaši imaju pametnijeg posla od toga.
Izbačen je javni prijevoz u igri, jer kažu da je procesorski prezahtjevan. Grad je dvostruko manji nego u prvom nastavku, te je maknuta periferija. Ukoliko ste koristili autobus glitch u demu, to je cijela igriva mapa. Trostruko manja od GTA IV. Šesterostruko manja od San Andreasa.

Bitna mi je atmosfera i misije, to GTA nijedan nema, svaki sam prešo toliko da pređem, Mafia je za uživanje.

W3DR4N
18-08-2010, 10:03
Bitna je kvalitetna sandbox igra, sto Mafia nikad nece biti s developerima koji se ne posvecuju detaljima.

Praetorian
18-08-2010, 10:08
Igra je puna detalja, MafiaII demo me je više oduševio nego GTA IV cijeli, demo sam igro 12 sati, GTA IV sam prešo za 20 sati, i nisam imao volje rješavati side misije, jer su dosadne kao i cijela igra. Gta IV ima gledajući sveukupno dobru priču, ali su misije loše..., i uopće nemam volje krenut u ponovni prolazak, mislim da neću ni epizode nabavljat, jer nakon Mafie II dema, sam potpuno izgubio volju za GTA kao serijal.

bezimeni
18-08-2010, 10:17
Evo demo sa otključanim oružjima...moram priznati da ova fizika izgleda prilično impresivno ( dio kada puca po asfaltu ) .

oWxLcGsIMFQ&feature=player_embedded

W3DR4N
18-08-2010, 10:31
Preatorian, koji su to detalji? Pojasni mi.
Mafia 2 ima ograniceniju gameplay mehaniku cak od prvog dijela, osim sto su dodali polovican cover sistem.

Doctor Freak
18-08-2010, 10:33
Preatorian, koji su to detalji? Pojasni mi.
Mafia 2 ima ograniceniju gameplay mehaniku cak od prvog dijela, osim sto su dodali polovican cover sistem.

Nisu dodali cover sistem, nego su ga ukrali od drugih i jos ga ucinili prosjecnim :)

A da ima detalja, yeahhhh my ass...

Praetorian se ionako vec dokazao u temi di smo razglabali o zahtjevnosti igre di smo zakljucili da u vecini slucajeva namata na prazno...posto ga je MAFIJA 2 toliko privukla da drugo ništa ne valja i drugo ništa ne zahtjeva 15" monitor :(

Upravo zato se osjeca andeom cuvarom ovog topica, zbog cega na svaku kritiku kod igre gleda kao neprijateslji nastrojen stav, a u svom tom inteligentnom ponasanju mu najvise pomaze lik sa avatara...njegov BOG ;)

Deadwalker
18-08-2010, 10:47
Bio je poduži intervju s developerima Mafije. Pokušali su nedostatke u gameplayu argumentirati na šaljiv način, no ipak izgleda da se oko gameplaya nisu ni trudili previše.
Nema sidejumpova jer developeri tvrde na mafijaši nisu svemirski marinci. Nema pucanja iz vozila jer moraš biti koncentriran na promet. Nema motora. Nema pucanja na slijepo iz covera. Nema plivanja jer mafijaši imaju pametnijeg posla od toga.
Izbačen je javni prijevoz u igri, jer kažu da je procesorski prezahtjevan. Grad je dvostruko manji nego u prvom nastavku, te je maknuta periferija. Ukoliko ste koristili autobus glitch u demu, to je cijela igriva mapa. Trostruko manja od GTA IV. Šesterostruko manja od San Andreasa.

Ovo jesu nedostaci, slazem se, ali Mafia 2 je totalno usmjerena na prezentaciju glavne radnje tj. vise je linearna igra, nego li sandbox kao sto je GTA IV. Igra ide na nekakvu filmsku atmosferu te dok se covjek uzivi u nju zaboravis na ove ostale sitnice. Barem ja. Dalje, očito je da su svu pažnju usmjerili na prezentaciju glavne radnje te se nisu bavili manjim detaljima. Sto opet prema demou izgleda kao pun pogodak. Ova igra će biti kao ME 2. Interaktivni film. Sad se jedino postavlja pitanje da li je zbilja bilo potrebno toliko vremena da igra izađe za linearno iskustvo od 20-ak sati? Tesko. Igra će biti odlična za 2-3 prolaska, ali ne opravdava činjenicu da smo morali toliko čekati od prve Mafie te sigurno nece imati trajnost kakvu ima GTA IV. Ekspanzije i epizoda kakve daje Rockstar sigurno nece biti. Mafia 2 će po pitanju prezentacije biti maestralno odrađena i vjerojatno upečatljivija od GTA, ali po pitanju sadržaja i trajnosti GTA će Mafiu debelo šišati.

W3DR4N
18-08-2010, 10:56
Igra je puna detalja, MafiaII demo me je više oduševio nego GTA IV cijeli, demo sam igro 12 sati, GTA IV sam prešo za 20 sati, i nisam imao volje rješavati side misije, jer su dosadne kao i cijela igra. Gta IV ima gledajući sveukupno dobru priču, ali su misije loše..., i uopće nemam volje krenut u ponovni prolazak, mislim da neću ni epizode nabavljat, jer nakon Mafie II dema, sam potpuno izgubio volju za GTA kao serijal.

Deadwalker
18-08-2010, 10:58
Dobro Weky, bude covjek pojasnio, strpi se :)

Praetorian
18-08-2010, 11:46
Igra je puna detalja, MafiaII demo me je više oduševio nego GTA IV cijeli, demo sam igro 12 sati, GTA IV sam prešo za 20 sati, i nisam imao volje rješavati side misije, jer su dosadne kao i cijela igra. Gta IV ima gledajući sveukupno dobru priču, ali su misije loše..., i uopće nemam volje krenut u ponovni prolazak, mislim da neću ni epizode nabavljat, jer nakon Mafie II dema, sam potpuno izgubio volju za GTA kao serijal.



Poanta je Mafia I i II je bolja od svakog GTA nastavka, zašto? zato što Gta-ovi imaju dobru priču ali su misije glupe, Mafia tu briljira, i Mafia II je puna detalja...

Mirogamemasta
18-08-2010, 12:09
Bio je poduži intervju s developerima Mafije. Pokušali su nedostatke u gameplayu argumentirati na šaljiv način, no ipak izgleda da se oko gameplaya nisu ni trudili previše.
Nema sidejumpova jer developeri tvrde na mafijaši nisu svemirski marinci. Nema pucanja iz vozila jer moraš biti koncentriran na promet. Nema motora. Nema pucanja na slijepo iz covera. Nema plivanja jer mafijaši imaju pametnijeg posla od toga.
Izbačen je javni prijevoz u igri, jer kažu da je procesorski prezahtjevan. Grad je dvostruko manji nego u prvom nastavku, te je maknuta periferija. Ukoliko ste koristili autobus glitch u demu, to je cijela igriva mapa. Trostruko manja od GTA IV. Šesterostruko manja od San Andreasa.

Ovo jesu nedostaci, slazem se, ali Mafia 2 je totalno usmjerena na prezentaciju glavne radnje tj. vise je linearna igra, nego li sandbox kao sto je GTA IV. Igra ide na nekakvu filmsku atmosferu te dok se covjek uzivi u nju zaboravis na ove ostale sitnice. Barem ja. Dalje, očito je da su svu pažnju usmjerili na prezentaciju glavne radnje te se nisu bavili manjim detaljima. Sto opet prema demou izgleda kao pun pogodak. Ova igra će biti kao ME 2. Interaktivni film. Sad se jedino postavlja pitanje da li je zbilja bilo potrebno toliko vremena da igra izađe za linearno iskustvo od 20-ak sati? Tesko. Igra će biti odlična za 2-3 prolaska, ali ne opravdava činjenicu da smo morali toliko čekati od prve Mafie te sigurno nece imati trajnost kakvu ima GTA IV. Ekspanzije i epizoda kakve daje Rockstar sigurno nece biti. Mafia 2 će po pitanju prezentacije biti maestralno odrađena i vjerojatno upečatljivija od GTA, ali po pitanju sadržaja i trajnosti GTA će Mafiu debelo šišati.

Napokon... totalno se slazem. :bravo:
:rotfl: Obozavam kad ljudi kazu da su im misije u GTA IV bile dosadne. A sta mislite da ce misije u Mafiji 2 biti drukcije?
Odigrao sam misiju u demo. Odi tamo, ubij sve neprijatelje, dodi do zadane mete, ubij ga, izadi van i pobjegni od policije - isto kao GTA IV.
Jedino su cut scene malo ozbiljnije od onih u GTA. Ali sam se zato u GTA nasmijao 50 puta. (Sto ne znaci da i GTA zna biti ozbiljan).
Sto se covera tice drago mi je da nema pucanja na slijepo jer bi se onda cinilo kao da su cover sistem uzeli od GTA IV.

Aral
18-08-2010, 12:10
GC 10: Tools of the Trade Trailer (http://www.gametrailers.com/video/gc-10-mafia-ii/703045)

Deadwalker
18-08-2010, 12:20
Pobrisao neke postove. Ajmo bez nepotrebnog vrijedanja. Danas sam dobre volje i ne da mi se pisati opomene.

Nastavite s topicom i bez spama molim :)

Praetorian
18-08-2010, 12:26
Dead tebe stvarno cijenim :thumbs2:


Ontopic, sviđa mi se što će biti oružja iz drugog svjetskog rata, MG42, šmajser, Garand...

Aral
18-08-2010, 12:30
Da, opakih stvarčica ima. Jedno je sigurno, neće nam falit igračkica ^^

Chieftain
18-08-2010, 22:10
Osobno sam veliki fan 1. dijela Mafije i prešao sam igru negdje 5-6 puta i razmišljam o još jednom prelasku prije izlaska 2. Demo Mafije 2 sam igrao i jako mi se sviđa i jedva je čekam. Sviđa mi se cover sistem, skupljanje Playboya, malo teži način upravljanja autom, način na koji te policija lovi i još mnogo toga. Jedna od rijetkih stvari koja me se nije dojmila je mnogo lakše ciljanje sa Tommy gunom jer mi je na 1. bio gušt dok je prilikom rafaliranja puška divljala.
Pošto vidim da se svađate oko detalja u igri budem se nadovezao... Istina igra nema mnogo detalja, ali ih opet ima dosta. Neki od kojih sam ja vidio su prodavači novina koji viču na cesti pa ljudi koji dolaze i kupuju iste, ulični čistaći cipela, korištenje telefona, popravljanje automobila, dimljenje guma prilikom naglog starta, kad felge lete prilikom ulaska u zavoj, pa zatim kad opljačkam dućan i pobjegnem ubrzo kroz izlog se može vidjeti prodavača/prodavačicu kako uzima telefon i zove policiju ili kad ubijem prodavača i dođem do tog dućana nakon nekog vremena na vratima je žuta traka i piše nešto tipa crime scene... Jedan od meni najzanimljivijih je kad sam opljačkao dućan i pobjegao, a baš kad je došla policija je neki crnac prolazi pored dućana i onda su njega uhitili što pokazuje odnos prema crncima u godinama kad se igra odvija. Detalja bi mogao još mnogo nabrojat, ali mi se neda više.
Na kraju, igra možda neće biti u rangu sa 1. ali isto tako mislim da neće ni failati.

la50
18-08-2010, 22:26
Ontopic, sviđa mi se što će biti oružja iz drugog svjetskog rata, MG42, šmajser, Garand...
Kolko ja znam nešto se govorilo da Garand kao neće bit u duji...neznam šta su sad na kraju odlučili.
Btw trailer nije neki ali te podsjeti da će priča i amtosfera biti do jaja :D.

Sickmanno1
18-08-2010, 22:55
Jedan od meni najzanimljivijih je kad sam opljačkao dućan i pobjegao, a baš kad je došla policija je neki crnac prolazi pored dućana i onda su njega uhitili što pokazuje odnos prema crncima u godinama kad se igra odvija.

To bi se i u danasnjim godinama desilo ^^

D.O.M.I.
18-08-2010, 23:52
Jedan od meni najzanimljivijih je kad sam opljačkao dućan i pobjegao, a baš kad je došla policija je neki crnac prolazi pored dućana i onda su njega uhitili što pokazuje odnos prema crncima u godinama kad se igra odvija.

To bi se i u danasnjim godinama desilo ^^

u većini slučajeva i nije daleko od istine ^^

Interceptor
19-08-2010, 09:14
Bokte,ako je istina ovo s crncem što je chieftain napisao,to je :pray: :pray:

IGoR_2803
19-08-2010, 09:35
Pošto vidim da se svađate oko detalja u igri budem se nadovezao... Istina igra nema mnogo detalja, ali ih opet ima dosta. Neki od kojih sam ja vidio su prodavači novina koji viču na cesti pa ljudi koji dolaze i kupuju iste, ulični čistaći cipela, korištenje telefona, popravljanje automobila, dimljenje guma prilikom naglog starta, kad felge lete prilikom ulaska u zavoj, pa zatim kad opljačkam dućan i pobjegnem ubrzo kroz izlog se može vidjeti prodavača/prodavačicu kako uzima telefon i zove policiju ili kad ubijem prodavača i dođem do tog dućana nakon nekog vremena na vratima je žuta traka i piše nešto tipa crime scene... Jedan od meni najzanimljivijih je kad sam opljačkao dućan i pobjegao, a baš kad je došla policija je neki crnac prolazi pored dućana i onda su njega uhitili što pokazuje odnos prema crncima u godinama kad se igra odvija. Detalja bi mogao još mnogo nabrojat, ali mi se neda više.
Na kraju, igra možda neće biti u rangu sa 1. ali isto tako mislim da neće ni failati.

osobno ništa od ovog nisam vidio jer nisam baš ljubitelj igranja demo verzija igara, ali ako je ovo stvarno razina detalja u igri, onda svaka čast...

vukopas
19-08-2010, 09:36
Zanimljivo je i to da u mafiji 70% crnaca nosi pištolj sa sobom i da ce te poceti ubijati cim dobe i najmanji razlog za to.

IgGy
19-08-2010, 09:58
I Mafia 1 je bila daleko linearnija negoli bilo koji GTA naslov dosad, pa je opet jedan od najboljih naslova ikad. Mafiu 1 sam obožavao zbog fantastično karakteriziranih likova, izvrsne radnje, fenomenalnog modela vožnje, izvrsno karakteriziranog glavnog lika i jebeno tužnog kraja igre :)

Ni Mafia 1 nije imala cover sustav, stoga neće me smetati ima li Mafia 2 pucanje naslijepo ili ne.

Uspije li proizvođač igrača u tolikoj mjeri emocionalno povezati sa svim likovima u Mafiji 2, imamo winnera.

Bude li Mafia 2 "blockbuster experience" u kojima vas u većini slučajeva boli kita za likove i glavnog lika, već isključivo za eksplozivnu akciju, tada će ova igra biti epic fail.

Praetorian
19-08-2010, 10:01
Osobno sam veliki fan 1. dijela Mafije i prešao sam igru negdje 5-6 puta i razmišljam o još jednom prelasku prije izlaska 2. Demo Mafije 2 sam igrao i jako mi se sviđa i jedva je čekam. Sviđa mi se cover sistem, skupljanje Playboya, malo teži način upravljanja autom, način na koji te policija lovi i još mnogo toga. Jedna od rijetkih stvari koja me se nije dojmila je mnogo lakše ciljanje sa Tommy gunom jer mi je na 1. bio gušt dok je prilikom rafaliranja puška divljala.
Pošto vidim da se svađate oko detalja u igri budem se nadovezao... Istina igra nema mnogo detalja, ali ih opet ima dosta. Neki od kojih sam ja vidio su prodavači novina koji viču na cesti pa ljudi koji dolaze i kupuju iste, ulični čistaći cipela, korištenje telefona, popravljanje automobila, dimljenje guma prilikom naglog starta, kad felge lete prilikom ulaska u zavoj, pa zatim kad opljačkam dućan i pobjegnem ubrzo kroz izlog se može vidjeti prodavača/prodavačicu kako uzima telefon i zove policiju ili kad ubijem prodavača i dođem do tog dućana nakon nekog vremena na vratima je žuta traka i piše nešto tipa crime scene... Jedan od meni najzanimljivijih je kad sam opljačkao dućan i pobjegao, a baš kad je došla policija je neki crnac prolazi pored dućana i onda su njega uhitili što pokazuje odnos prema crncima u godinama kad se igra odvija. Detalja bi mogao još mnogo nabrojat, ali mi se neda više.
Na kraju, igra možda neće biti u rangu sa 1. ali isto tako mislim da neće ni failati.


Zakon, uhvatili su crnca samo zato što je crn.
Igy to se i ja nadam da nebude samo eksplozivna akcija, već da se baž vežem za te likove, da mi bude stalo za njih ako poginu itd. Kao u Mafiji 1, samo da nebude kraj tužan ko u jedinici.

Deadwalker
19-08-2010, 10:21
I Mafia 1 je bila daleko linearnija negoli bilo koji GTA naslov dosad, pa je opet jedan od najboljih naslova ikad. Mafiu 1 sam obožavao zbog fantastično karakteriziranih likova, izvrsne radnje, fenomenalnog modela vožnje, izvrsno karakteriziranog glavnog lika i jebeno tužnog kraja igre :)

Ni Mafia 1 nije imala cover sustav, stoga neće me smetati ima li Mafia 2 pucanje naslijepo ili ne.

Uspije li proizvođač igrača u tolikoj mjeri emocionalno povezati sa svim likovima u Mafiji 2, imamo winnera.

Bude li Mafia 2 "blockbuster experience" u kojima vas u većini slučajeva boli kita za likove i glavnog lika, već isključivo za eksplozivnu akciju, tada će ova igra biti epic fail.

o tome sam ja prije pričao. Igra je usmjerena pretežito na glavnu radnju i daleko je vise linearno iskustvo, nego sandbox. A kolko sam vidio prema demou, biti ce to zasigurno "blockbuster experience". Samo opet kazem, nije bas trebalo toliko vremena proci za 20-ak sati glavnog questa, kako god bio dobro odrađen. Kako rekose Weky, vec smo mogli sada imati i Mafiu 3. :)

Bara
19-08-2010, 12:17
Evo ja baš na 19. misiji u jedinici, jebem ti, sada se bojim igrati dalje kada pričate o tužnom kraju :(


"klanjam ti" lolololol

Chupacabra
19-08-2010, 12:23
uhite crnca? Bit će zakon :pray:

Samo da implementiraju opciju upirana prsta, npr opljackam ducan, izadjem, dodje policija, ide prema meni, uprem prst u random crnca i win! :)

Plus sve ovo sta si pricao, zvuci super. Nazalost ja cu to jedino moci igrati na gaikaiju kad dodje u hrv :(

Aral
19-08-2010, 12:51
GC 10: The Ties That Bind Trailer (http://www.gametrailers.com/video/gc-10-mafia-ii/703212)

Chieftain
19-08-2010, 16:09
Nice trailer :D
Nego, sam ja slijep ili u igri se ne može trubit? :?

Praetorian
19-08-2010, 18:04
Može se trubit ali sam zaboravio koja je tipka, probaj s E.

la50
20-08-2010, 13:02
Taj trailer je "star",vidio sam ga pred kojih tjedan dana na official stranici od mafije.

Aral
21-08-2010, 07:44
GC 10: Earning Your Keep Trailer (http://www.gametrailers.com/video/gc-10-mafia-ii/703302)

Lagano sam na putu da postanem pravi mafijaš :)

Praetorian
21-08-2010, 10:08
GC 10: Earning Your Keep Trailer (http://www.gametrailers.com/video/gc-10-mafia-ii/703302)

Lagano sam na putu da postanem pravi mafijaš :)

I ja :pray:

Mirogamemasta
21-08-2010, 11:27
Kako obozavam onu scenu cipelarenja. It never gets old...

la50
21-08-2010, 11:40
Igrat će se igrat :D
dvaesčetvrog xD

ScorpiuS
21-08-2010, 12:07
Igrat će se igrat :D
dvaesčetvrog xD
24/7 :D

la50
21-08-2010, 18:33
Misliš 8/24 :rotfl: :rotfl:

ScorpiuS
21-08-2010, 18:37
Ne, mislim 24/7 (http://en.wikipedia.org/wiki/24/7)S:rotfl: :rotfl:

la50
21-08-2010, 20:12
Aha :rotfl:
8/24 24/7 xD

Doctor Freak
22-08-2010, 11:22
Saznao sam iz provjerenih izvora da igra teži 7GB... ;)

la50
22-08-2010, 11:33
Saznao sam iz provjerenih izvora da igra teži 7GB... ;)
Da,i ja isto xD.Ali to nikad nisam kužio,kako može tako rano već igra izbiti na te torrente i rapidshare itd.Mislim,znam da ima ljudi koji dobiju full igru prije njenog rilis dejta ali koji drek oni uploadaju igru koju imaju...

Xero
22-08-2010, 11:54
Možda imaju veliko srce pa žele da svi uživaju u toj igri.

Aral
22-08-2010, 12:05
Da, teška je nešto preko 7gb-a, kao i svaka druga igra manje više u današnje vrijeme. Jedva čekam ovo zaigrat, predobro. Mislim da će ovo biti jedna od rijetkih igara sa odličnom movie-like atmosferom.

Praetorian
22-08-2010, 12:51
Da standard 7 gb, brzo će se nabavit :D

BigBongman
22-08-2010, 13:50
kad ono izlazi?

la50
22-08-2010, 17:55
24 za US a 27 za Jurop.

Jašar
22-08-2010, 18:38
24 za US a 27 za Jurop.
A već danas za republiku internet :)

playyy
22-08-2010, 20:52
e zato bi trebali ubacit neki eater egg u svaku verziju sto daju za prewiev sta li vec, pa da vide ko je pustio van

vukopas
22-08-2010, 21:11
lol
kolko bi onda easter eggova trebali raditi? Nije li lakse samo nekakav dodatni broj ubaciti u kod igre?
A i neznam kolko njima smeta sto je igra vec zavrsila na netu jer ionako treba serial za instalaciju (kojeg jos nema).

playyy
22-08-2010, 21:38
pa dobro ne mora easter bit cijela tajna mapa, slikica neka :)

Jašar
23-08-2010, 10:41
Molim da netko uleti čim nađe ključ za vrata ove igre :)

Deadwalker
23-08-2010, 18:18
Mafia 2 IGN review (http://pc.ign.com/articles/111/1115076p2.html)

Ocjena: 7/10

Čini se da je igra na kraju malo podbacila

Praetorian
23-08-2010, 18:22
Super ja zadovoljan recenzijom, a ocjena ko ocjena, neke igre imaju 9/10, 10/10 pa mi nevaljaju, a one od 4/10 su mi bolje, tak da je to kod mene relativno.

Aral
23-08-2010, 18:28
Pa, prema IGNu možda i ja al opet, volio sam igre i sa puno manjom ocjenom tak da ono. Pitanje je samo kako će se to odrazit općenito u gamerskim krugovima, plus još treba čekat druge recenzije. Malo mi je žao kaj je dobila takvu ocjenu al opet, treba probat igru i sagledat dobro loše i dobre strane. A ako je igra zabavna...igrat čemo ovak i onako.

Čisto izvućeno iz recenzije,


Now, at first glance, Empire Bay looks like an open world – one teeming with missions and quests for you to take Vito on. It isn't. You'll have one mission at any time and it's always one that drives the story forward. All the icons on the map – clothing stores, gun stores, and so on – are just ways to enhance that mission.

Pretpostavljam da ima istine i u tome.

W3DR4N
23-08-2010, 18:32
Bilo je za očekivati.

Worthaur
23-08-2010, 18:32
"My first playthrough took just a bit more than 10 hours, but there are the Playboy centerfolds and wanted posters to double back for."

Meh =/

Praetorian
23-08-2010, 18:34
Sutra igra stiže u Ameriku jedva čekam, već sam se dogovorio s rođakom.

Aral
23-08-2010, 18:35
Ipak nemožemo očekivat da u današnje doba igra ponovi ono kaj je napravila prva Mafija. Nije da je igra loša, spašava je produkcija, priča i završno poliranje. Da je riječ o nekom drugom naslovu, mislim da ne bi prošao tako dobro.

Praetorian
23-08-2010, 18:40
Minus je što nema side misija, jbga, neće biti bolje od GTA IV.

Deadwalker
23-08-2010, 18:41
Problem kod Mafie 2 je što se deklarira kao open-world iskustvo, a ona to nikako nije. Riječ je o linearnom iskustvu od 20-ak sati koje će zasigurno zadovoljiti mnoge. Ali će teško biti igra koja će se pamtiti kao prvi nastavak.

Aral
23-08-2010, 18:45
Kao što smo svi znali, story driven igra. Nije da je to loše, kako kome; al ipak...

Mirogamemasta
23-08-2010, 19:13
Da je niste prenapuhavali, nebi nista reko, a ovako...
Izgleda da nece biti 24/7 vec 24/1.
Sve u svemu siguran sam da nas ocekuje izvrsna prica. :thumbs2:

bezimeni
23-08-2010, 19:14
Hebo ja nečije ocjene .Najbolji fps svih vremena je na toj stranici dobio 8.2 ( stalker ) a jedan od najgorih 9.5 ( Call of Duty: Modern Warfare 2 ) tak da oni od mene dobivaju :D .

http://img571.imageshack.us/img571/3420/200pxfuckoff.th.jpg (http://img571.imageshack.us/i/200pxfuckoff.jpg/)


Zaključujući po demou igra bez problema zaslužuje 89/100

Praetorian
23-08-2010, 19:16
Ma rece su shit, recimo Mafia 1 je u Enter časopisu bila popljuvana...

Aral
23-08-2010, 19:20
Hebo ja nečije ocjene .Najgori fps svih vremena je na toj stranici dobio 8.2 ( stalker ) a jedan od najbolji 9.5 ( Call of Duty: Modern Warfare 2 ) tak da oni...

Fix'd :D

Igrat će se mafija, skru ocjene, ko da je to nekog ikad zaustavilo u igranju.

bezimeni
23-08-2010, 19:26
Hebo ja nečije ocjene .Najbolji fps svih vremena je na toj stranici dobio 8.2 ( stalker ) a jedan od najgorih konzolaških smeća namjenjenih za za djecu do 12 godina 9.5 ( Call of Duty: Modern Warfare 2 ) tak da oni...

Fix'd :D

Igrat će se mafija, skru ocjene, ko da je to nekog ikad zaustavilo u igranju.


Mislim da sam ipak ovako mislio :thumbs2:

Aral
23-08-2010, 19:48
:D

Sutra dolazi preko Bare...baš se guštam igrat, već danima nisam niš pošteno igrao, i to samo jer čekam da ovo dođe.

BILI
23-08-2010, 19:57
Hebo ja nečije ocjene .Najbolji fps svih vremena je na toj stranici dobio 8.2 ( stalker ) a jedan od najgorih 9.5 ( Call of Duty: Modern Warfare 2 ) tak da oni od mene dobivaju :D .

http://img571.imageshack.us/img571/3420/200pxfuckoff.th.jpg (http://img571.imageshack.us/i/200pxfuckoff.jpg/)


Zaključujući po demou igra bez problema zaslužuje 89/100
hahahah

Sigurno trollas,pa nemos mi rec da ti CoD 6 nevalja,ili da je najgori fps *facepalm,MP je toliko dobar da mi SP ni ne treba

Jerry
23-08-2010, 22:17
cod6 dobar ? :bravo: :bravo:

=PcP=F@N
23-08-2010, 22:24
bitno da ste zahajpali skoro ko stevo za ajfona

bolji od GTA 4,LoL,mozda bude mafia 3 ali mozda

igra je dobra,ali i po demu se vidilo,daleko je to od GTA 4

Aral
23-08-2010, 22:24
Ne dobar, nego odličan.

Constantine
23-08-2010, 22:44
cod6 je mp igra,ti ne igras mp,dakle,nemaspravo glasa.

BILI
23-08-2010, 22:45
cod6 dobar ? :bravo: :bravo:
http://cdn2.knowyourmeme.com/i/15945/original/Double_Facepalm_by_ScotlandForLife.jpg?1252113155

MP je odlican

Aral
23-08-2010, 23:01
cod6 je mp igra,ti ne igras mp,dakle,nemaspravo glasa.
A gle frende, govori za sebe. MW2 je za mene SP igra, i to kakva. MP je samo sporedna stvar koja je i onako bolja u MW1. Jedini pravi MP fps je UT, Q3, HL te eventualno CS. Sve ostalo je dječja igra.

Sickmanno1
23-08-2010, 23:03
Najbolji fps svih vremena je na toj stranici dobio 8.2 ( stalker )

lol

playyy
23-08-2010, 23:07
noobovi cim neko napise da je cod6 mp igra ili je debil il se do sad nije susreo sa pojmom mp

inace ova mafija mi ne izgleda tak duboko ko gta al igracese

Aral
23-08-2010, 23:08
inace mislio sam da je ovaj nfs skroz free, ovako nista :)
Koji random ulet :rotfl:

playyy
23-08-2010, 23:09
inace mislio sam da je ovaj nfs skroz free, ovako nista :)
Koji random ulet :rotfl:


'bem ti zakasnio sa editom xd, ma otvorio u drugom tabu nfs :D

W3DR4N
23-08-2010, 23:11
Navodno već početkom 2011. izlazi GTA V.

Aral
23-08-2010, 23:13
Super, ak bude tak dobro optimiziran ko četvorka, onda ćemo ga svi igrat kak treba.

Dania
23-08-2010, 23:16
I sad jel' je topic o novoj Mafiji ili o C.O.D.-u 6 koji ne postoji? :rotfl:
Ja iskreno, jedva čekam nastavak, jedinica je rulala...barem je, za razliku od ostalih klonova ili sličnih -imala radnju ili barem konstrukciju za zabaviti se, a ne samo "preći" što prije :(

Bartuc
23-08-2010, 23:21
Super, ak bude tak dobro optimiziran ko četvorka, onda ćemo ga svi igrat kak treba.

Kaj briješ, pa GTA IV je bio genijalno optimiziran, samo ti je trebao quad core i radi ko urica u FullHD-u xD

Mda...

Constantine
23-08-2010, 23:22
cod6 je mp igra,ti ne igras mp,dakle,nemaspravo glasa.
A gle frende, govori za sebe. MW2 je za mene SP igra, i to kakva. MP je samo sporedna stvar koja je i onako bolja u MW1. Jedini pravi MP fps je UT, Q3, HL te eventualno CS. Sve ostalo je dječja igra.
ne,cod6 je multiplayer fps,SP traje 4-5h a mp igras mjesecima,barem je tako trebalo bit,ali su sjebali igru.

Jerry
24-08-2010, 00:18
MP igraš 10 minuta dok di ne dopizdi m16 sa điđi-miđama koje nećeš nikad koristit, i raznim geđetima koje ćeš još manje koristit

Aral
24-08-2010, 07:05
cod6 je mp igra,ti ne igras mp,dakle,nemaspravo glasa.
A gle frende, govori za sebe. MW2 je za mene SP igra, i to kakva. MP je samo sporedna stvar koja je i onako bolja u MW1. Jedini pravi MP fps je UT, Q3, HL te eventualno CS. Sve ostalo je dječja igra.
ne,cod6 je multiplayer fps,SP traje 4-5h a mp igras mjesecima,barem je tako trebalo bit,ali su sjebali igru.
Možda tebi. MP je bilo bezveze igrat i u prvom MW2, o ovom da ne pričam. SP kampanja se pamti, kao i u MW1. Zbog toga je igra dobra. I zbog MP-a, kakav god bio. Svatko svoju igru ocjenjuje. Al da ne idem u off bezveze, pošto je ta priča prožvakana sto puta i zato igra je tolko bolesno dobra i uspješna.

In other, more important news related to topic:

Exclusive Bringing the Action to Life Diary (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-bringing-mafia-ii/703368)
Omg obavezno pogledajte ovo, kako je rađen motion capture, VA, soundtrack...stvarno zanimljivo.

Forbs
24-08-2010, 09:41
Igra danas izlazi??Eh gledam da skinem sa steama ...Neda mi se čekati dok dođe kod nas u algoritam..

Constantine
24-08-2010, 10:26
A gle frende, govori za sebe. MW2 je za mene SP igra, i to kakva. MP je samo sporedna stvar koja je i onako bolja u MW1. Jedini pravi MP fps je UT, Q3, HL te eventualno CS. Sve ostalo je dječja igra.
ne,cod6 je multiplayer fps,SP traje 4-5h a mp igras mjesecima,barem je tako trebalo bit,ali su sjebali igru.[/SPOILER][/quote]
Možda tebi. MP je bilo bezveze igrat i u prvom MW2, o ovom da ne pričam. SP kampanja se pamti, kao i u MW1. Zbog toga je igra dobra. I zbog MP-a, kakav god bio. Svatko svoju igru ocjenjuje. Al da ne idem u off bezveze, pošto je ta priča prožvakana sto puta i zato igra je tolko bolesno dobra i uspješna.

In other, more important news related to topic:

Exclusive Bringing the Action to Life Diary (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-bringing-mafia-ii/703368)
Omg obavezno pogledajte ovo, kako je rađen motion capture, VA, soundtrack...stvarno zanimljivo.[/quote]
ne,kako ne kuzis,poanta online fps-a je da se igra online,mozda ne za tebe,ali za vecinu ljudi je,a tu mw2 faila.

Praetorian
24-08-2010, 10:36
http://www.gametrailers.com/video/exclusive-bringing-mafia-ii/703368]ExclusiveSBringing the Action to Life Diary

Baš sam pogledao ovaj video, i sad mi je jasno zašto su igru radili 8 godina, stvrano su se potrudili oko detalja.

Aral
24-08-2010, 10:43
Nisu osam godina nego su prvi trailer pustili u 8.mj 2008, znači igra je u produkciji možda koji godinu prije, tak neš, pa računaj do danas. To kaj je Mafia došla 2002., ne znači da je dvojka od tad u produkciji.

Praetorian
24-08-2010, 10:45
Znam to, ali sam pročito negdje da su developeri rekli da nakom Mafie II nećemo morati ponovno čekati 8 godina do sljedeće igre.

Aral
24-08-2010, 12:11
Pa dobro, to je zato kaj nisu odmah počeli s razvojem, što je razumljivo.

Nee Joe
24-08-2010, 13:24
Mafia II dobila 8.5/10 na GameSpotu, 7.0 na IGN-u.... Slažem se sa GameSpotovm ocjenom, iako sam i sam očekivao malo više od igre, al je ipak ispala famozna... Što vi mislite?

Sickmanno1
24-08-2010, 13:27
Pa prvo bi je trebali odigrati, zar ne?

Nee Joe
24-08-2010, 13:30
Pa prvo bi je trebali odigrati, zar ne?

A možda su neki (poput mene) pre-orderali? :D Al dobro još uvijek ju igram :D

chiEEEF
24-08-2010, 14:09
upravo je skidam,vidit cemo sta ce bit :D :D :D :D

Nee Joe
24-08-2010, 14:59
upravo je skidam,vidit cemo sta ce bit :D :D :D :D

Steam?

Doctor Freak
24-08-2010, 15:04
Jeste čuli za debilnost da kad se igra prođe više nema free ride-a već vas automatski baci u main menu : )))))


I onda imate dvije opcije...ili opet new game...ili loadat zadnji save game...

Praetorian
24-08-2010, 15:07
Vito i joe su ti koji su ubili tommya iz prve mafie na 14 chapteru ima ta scena kada oni dođu u njegovo dvorište i joe ga ubije.

:pray: :pray:

Praetorian
24-08-2010, 15:14
Jeste čuli za debilnost da kad se igra prođe više nema free ride-a već vas automatski baci u main menu : )))))


I onda imate dvije opcije...ili opet new game...ili loadat zadnji save game...

Malo glupo, ali i u GTA IV isto moram loadat zadnji save tak da je više manje isto.

MoD
24-08-2010, 15:15
Malo glupo, ali i u GTA IV isto moram loadat zadnji save tak da je više manje isto.
:rotfl:
Malo si zabrijo...

Praetorian
24-08-2010, 15:17
Malo glupo, ali i u GTA IV isto moram loadat zadnji save tak da je više manje isto.
:rotfl:
Malo si zabrijo...
Pojasni, prešo sam GTA IV i ak hoću freromat stisnem ili continue ili load.

MoD
24-08-2010, 15:20
100% igre nisi sigurno prošao... Iako i nakon 100% možeš free roam-at. Onak, u svakom GTA je tako.

Praetorian
24-08-2010, 15:23
100% igre nisi sigurno prošao... Iako i nakon 100% možeš free roam-at. Onak, u svakom GTA je tako.

Da nisam 100 posto, prešo sam 83 posto, planiram još jednom preć da vidim drugi kraj, i da se pripremim za epizode.

Jašar
24-08-2010, 16:57
100% igre nisi sigurno prošao... Iako i nakon 100% možeš free roam-at. Onak, u svakom GTA je tako.

Da nisam 100 posto, prešo sam 83 posto, planiram još jednom preć da vidim drugi kraj, i da se pripremim za epizode.
Svejedno je netočno to što si naveo :)

Praetorian
24-08-2010, 18:36
Ak sve bude u redu sutra ću zaigrat :D

Jašar
24-08-2010, 20:07
Javljam vam se poslije prvog chaptera. Igru igram više manje na low ali je grafika više no dobra, mehanika kretanja i pucanja je za sada izvrsna. Ne znam je li prigovor na to sa igna po meni stvarno bio bez razloga ili će se tijekom igre magično pogoršati ali uspoređujući s GTA IV (izvinite, moram) nemam onaj iritantan dojam usporenosti.

Za vožnju još ne znam jer imam problema s blokiranjem igre. Ne znam je li za to odgovorna minimalna konfiguracija, to što mi ovi windowsi već predugo čekaju format i svako malo i sami odapnu ili je stvar u samoj igri. Kako god, do tog famoznog laga popraćenog crnim screenom FPS je sasvim pristojan i sve je na mjestu...

Doduše, većina vas je igrala demo ali eto, za one koji sumnjaju u nabavku radi reviewova, ne slušajte ih :)

Nee Joe
25-08-2010, 07:27
Jeste čuli za debilnost da kad se igra prođe više nema free ride-a već vas automatski baci u main menu : )))))


I onda imate dvije opcije...ili opet new game...ili loadat zadnji save game...

Da, navodno će Free-Ride biti poseban DLC koji će se morati kupiti kako bi nam free-ride bio dostupan bez misija. Definitivno najveći minus igre, iako ja žežim po gradu bezveze i tijekom misija :D

ScorpiuS
25-08-2010, 12:14
Prešao sam igru i... Dali zaista nema free roam moda?

Praetorian
25-08-2010, 12:30
Prešao sam igru i... Dali zaista nema free roam moda?
Kud prije, ak oćeš free room nemoj rejšavat misiju i radi po gradu šta hoćeš. Ja sam u chapteru 3, igra je preodlična, igram jedno 8 sati, i ja free romam nerješavam misije da mi duže potraje. Imam i dlcove :D njih čuvam za novi prelazak igre.

Constantine
25-08-2010, 14:01
presao sam i ja,igra je dobra,pric je super,ali ipak kao da mi nesto fali,vise side misija.
I AI vozaca me smeta,policajci nisu normalni,luđaci se zabiju u tebe sa autom,a najbolje mi je dok jurim 200 km/h na autocesti i najedanput se bez ikakvog razloga auto ispred mene prestroji u moj trak i sudarim se s njim :rotfl:

Mirogamemasta
25-08-2010, 14:10
Vec ste presli? :shock: Pa koliko traje igra? Koliko vremena vam je trebalo da predete misije?

Freddy
25-08-2010, 14:12
zasto zivoti stalno padaju? jel to neki bug ili nest moram napravit da to prestane?

Tsaя
25-08-2010, 14:15
Nabavio sam cijelu igru, odlična je.

TutBlut
25-08-2010, 14:46
Pa koliko ta igra traje ako su neki več prešli?

ScorpiuS
25-08-2010, 14:51
Pa koliko ta igra traje ako su neki več prešli?
12-13 sati.

Shaka
25-08-2010, 14:53
Pa koliko ta igra traje ako su neki več prešli?
12-13 sati.
onda ni nema smisla usporedivati sa gta IV...

Constantine
25-08-2010, 15:00
Pa koliko ta igra traje ako su neki več prešli?
10h ravno.

playyy
25-08-2010, 15:11
sta imas free roamat? kad predes igru i tako si sve vidio. neki bas nemaju pametnijeg posla :D

D.O.M.I.
25-08-2010, 15:32
oduševljenje koje je trajalo nakon što sam isprobao demo brzo je prošlo nakon što sam počeo full igru, naime na istim grafičkim postavkama demo je letio dok ovo prilično trza i šteka čak i u cutscenama :O

Aral
25-08-2010, 15:39
oduševljenje koje je trajalo nakon što sam isprobao demo brzo je prošlo nakon što sam počeo full igru, naime na istim grafičkim postavkama demo je letio dok ovo prilično trza i šteka čak i u cutscenama :O
Što nije istina jer igra leti u usporedbi s demom...barem meni.

Počeo igrat btw, ko pravi život čovječe, zasad full happy. A ovo u vezi free roama, koji će mi to vrag. Al opet, ja sam tip koji voli "linearne, story driven" igre, tak da mi ovo uber paše. Idem sad, da mi Joe nađe posao ^^

ScorpiuS
25-08-2010, 15:41
sta imas free roamat? kad predes igru i tako si sve vidio. neki bas nemaju pametnijeg posla :D
Pa šta što sam sve vidio i dalje želim igrat. I trebali su free roam stavit u igru odmah a ne putem DLC-a.

D.O.M.I.
25-08-2010, 15:42
istina je, šteka čak i u meniju dok je igra pauzirana, cut scene trzaju lagano dok je gameplay potpuno isprekidan

Doctor Freak
25-08-2010, 15:45
istina je, šteka čak i u meniju dok je igra pauzirana, cut scene trzaju lagano dok je gameplay potpuno isprekidan

Ak je tak kod tebe ne znaci da je i kod drugih. Jesi razmisljao o tome?

D.O.M.I.
25-08-2010, 15:48
jesam li ijednom svojom riječi ili izjavom rekao da je tako i kod drugih ? :roll:
samo sam prenio svoje trenutne dojmove nakon što sam započeo igru , i dok ovo pišem stanje se popravilo a trzanje gotovo pa nestalo i sve ide relativno dobro :)

bezimeni
25-08-2010, 17:43
Odigrao nekoliko nivoa...igra leti .Optimalizirana je odlično a izgleda vrlo dobro .Priča je zanimljiva , gameplay klasičan za ovakav tip igre .Ništa pretjerano oduševljavajuće i ništa pretjerano razočaravajuće . Vrlo dobra igra ali ne i odlična .GTA IV je jednostavno postao klasa za sebe i tu nema nazad .Tko se jednom mesa najede od zelja se više ne može zasititi ...a pišem ovo kao fan prve Mafije. Pokušaji humora su upravo pokušaji.Kada bi Niko vozio razgovori u automobilu su znali biti urnebesni ...a ovo je prilično tužno kada je humor u pitanju . Previše su pokušavali kopirati GTA ...

Zadovoljan sam igrom za sada ali...( mislim da mi se ovo neće dati prelaziti više od jednom ) .

MasaKrisT
25-08-2010, 18:26
Instalirao ,krenuo,igra leti...sad nemam vremena igrati,ali cini mi se da cu biti odusevljen:)

Duke of Earl
25-08-2010, 18:35
Eurogamer Review (http://www.eurogamer.net/articles/2010-08-23-mafia-ii-review?page=2)


4/10


Nda.

Tsaя
25-08-2010, 19:13
Doso sam u 14. chapter, igra je sve bolja i bolja.

Aral
25-08-2010, 19:43
Eurogamer Review (http://www.eurogamer.net/articles/2010-08-23-mafia-ii-review?page=2)


4/10


Nda.
Brijem da se malo forsaju. Rukavina na djelu :)

Fora je onaj vozni model, simulacijski i normalan. Plus, gume se savijaju pod težinom, bolesno.

Chieftain
25-08-2010, 19:57
Eurogamer Review (http://www.eurogamer.net/articles/2010-08-23-mafia-ii-review?page=2)


4/10


Nda.

Pročitao sam recenziju i moram reći da je lik ni više ni manje nego tard... ocjena nema veze sa igrom, a išao sam pogledat koliko je dobila i Mafia 1 i imao sam šta za vidjet, isto 4/10. Prešao sam već igru i da, igra traje kojih 12h, ali sviđa mi sve. Po meni je dostojna biti nastavak 1. U igri mi se ne sviđa to što mi djeluje ko da su namjeravali napravit igru dužu, ali iz nekog razloga (pare, rok...) su te djelove igre ili maknuli ili od njih napravili kratke videe. Zbog tog skraćivanja igre, ista djeluje prebrzo i bilo bi bolje kad bi radnju razdužili. Isto tako mi smeta nedostatak Free ridea i skupljanja nabrijanih auta, ubijanje mafioza i policije. Misije su odlično napravljene i ima jedna koja povezuje 1. i 2. (neću spojlat). Kako sam već napomenuo igri fale misije koje bi je činile cijelijom, razumljivijom i punijom, ali nadam se da će DLC-ovi barem nekako to nadopuniti. Dijalozi, gluma i animacije su napravljene vrhunski i svi proizvođači bi se mogle ugledat na Mafiu 2 (pogotovo Bethesda). Na kraju igre sam bio pomalo razočaran kratkoćom jer sam očekivao dužu igru (što me je podsjetilo na dugotrajnost Mass Effecta 2 i dalo mi veliku želju za ponovnim prelaskom iste) i zadnji fight mi nije izgledao kao zadnji , ali me ujedno šokirao i iznenadio izvodom kraja koji također upućuje na skoro pa siguran nastavak priče. Ja igru ne bih uspoređivao sam GTA-om IV jer je puno drugačija od Mafie, ali kad bi birao između te dvije igre odabrao bi Mafiu. Igru svakako treba odigrat zbog vrhunke priče, gameplaya, glume, dizajna, muzike itd.

Aral
25-08-2010, 20:26
Potpis. Igra ima toliko sitnih detalja, to je nevjerojatno.

Praetorian
25-08-2010, 21:11
Da stvarno je puno detalja, ovi iz eurogamera su na drogama, ili jednostavno nemaju ukus. Stvarno je zakon kak se gume savijaju od težine.

Nee Joe
25-08-2010, 21:14
Vec ste presli? :shock: Pa koliko traje igra? Koliko vremena vam je trebalo da predete misije?

Mafia II je odlična, al što se tiče misija i prelaženja nije ni približno dugačka kao GTA IV... Prođeš za desetak sati...

Najžešći mi je chapter kad sa Joeom idemo koknuti Tommya.. Suza mi je navrla na oko kad sam se sjetio kraja jedinice i kako Tommy prima sačmu u prsa, a sad je ovdje umetnuto kao dio priče... Izvrstan story line

Doctor Freak
25-08-2010, 22:01
Fora mi kak kažete da je glavni adut Mafije 2 priča:

Chapter 2:


Dolazim doma, majka sretna sa sestrom. Nema suza. Pitaju me dal sam dobro. Odmah idem jest. Nakon toga me steraju na spavanje. Ne nemam snage pitat sestru ima li sta novo, niti išta dalje pričamo.

Probudim se, uđem u kuhinju...stara mi kaze da moram nac novi posao....bez kako je bilo...bez ičeg drugog : ))



I eto ti scene kako se dočeka covjek koji dolazi iz bojišta : )))))))))))))


Neću govoriti o tome koliko su kvalitetnije i dulje bile takve animacije kod gta4.


Loše.

Jašar
26-08-2010, 01:30
Fora mi kak kažete da je glavni adut Mafije 2 priča:

Chapter 2:


Dolazim doma, majka sretna sa sestrom. Nema suza. Pitaju me dal sam dobro. Odmah idem jest. Nakon toga me steraju na spavanje. Ne nemam snage pitat sestru ima li sta novo, niti išta dalje pričamo.

Probudim se, uđem u kuhinju...stara mi kaze da moram nac novi posao....bez kako je bilo...bez ičeg drugog : ))



I eto ti scene kako se dočeka covjek koji dolazi iz bojišta : )))))))))))))


Neću govoriti o tome koliko su kvalitetnije i dulje bile takve animacije kod gta4.


Loše.
Zvuči ko moj život. To što tamo kod tebe otvaraju DVD za feštu kad se netko vrati više je stvar tvoje sredine :)

la50
26-08-2010, 02:24
Budimo realni bolji doček niti nemožeš očekivat pošto si kriminalac,sva sreća pa te stara uopće pustila u kuću :P.

Marvin OCX
26-08-2010, 02:27
Budimo realni bolji doček niti nemožeš očekivat pošto si kriminalac,sva sreća pa te stara uopće pustila u kuću :P.

:)

Mato_Ivanovac
26-08-2010, 07:01
Trebam hitno pomoč,igramo frend i ja Mafia II prelazimo i došli na 61% i u onoj brodskoj luci završili misiju i ispiše svakih 5-6minuta ovo Rob shops or bring cars to bruski na mapi nema ništa novo dodano,nezz di da otpeljam auto.

Praetorian
26-08-2010, 09:42
U 6 sam chapteru, nemogu vjerovat kak je igra predobra, likovi su :pray: , radnja i priča su mi savršeni. Baš imam osjećaj da sam tamo. Svaka misija mi je zakon, nijedna nije bezvezna.

Aral
26-08-2010, 10:40
I ja došao baš na 6. chapter, likovi i VA ownaju, karakterizacija je odlična.

Forbs
26-08-2010, 10:48
Krenuo također igrati...Igra me iznanadila svojom kvalitetom..Trenutno na 3. dijelu priče..

Praetorian
26-08-2010, 10:52
I igrajte na hard, ja sam se iznenadio koliko igra može biti teška bez obzira na cover sistem ako se igra na hard. zakon mi je bilo ono po snijegu kak polagano auto zatrpava.

playyy
26-08-2010, 11:06
meni se isto svida, atmosfera predobra bas se uzivis, za razliku od one trakavice gta4, kojeg sam pokuso prec 2 puta al ne ide

W3DR4N
26-08-2010, 11:12
Najvece razocarenje godine. Eurogamer je napravio fantastican pregled bez fanboyizma.

Aral
26-08-2010, 11:22
Naravno. Ne bi se čudio da si ti recenzirao tu igru.

Bartuc
26-08-2010, 11:30
I onda ti recenzent poput Vedrana recenzira igru i čudi se što nitko ne kupuje originale :D

ScorpiuS
26-08-2010, 11:55
Najvece razocarenje godine. Eurogamer je napravio fantastican pregled bez fanboyizma.
Slažem se sa Eurogamerom, ali ne u potpunosti. Imam osjećaj da su oni spustili ocjenu previše samo zbog toga što su forsirali taj "neutral" stil rezenziranja.

Mato_Ivanovac
26-08-2010, 12:16
Imam pitanje,zašto nema više misija nakon chaptera 15 ja mislim da je 15 ili 16,na 71% sam i nema više šta za prelazit.

ScorpiuS
26-08-2010, 12:21
Imam pitanje,zašto nema više misija nakon chaptera 15 ja mislim da je 15 ili 16,na 71% sam i nema više šta za prelazit.
Ostaje ti za proći na Hard i pokupit sve Playboy magazine i Wanted postere za 100%.

Aral
26-08-2010, 13:37
Kad si u zatvoru :pray: Kako dobro napravljeno, predivno.

Jerry
26-08-2010, 16:15
weky, jel tebi plačaju da sereš po igri il ? :shock:

vukopas
26-08-2010, 16:27
On ti to iz gušta.

Raoul Duke
26-08-2010, 17:10
Definitivno,chapter 6 je najbolji!! :D..

Jašar
26-08-2010, 17:27
Najvece razocarenje godine. Eurogamer je napravio fantastican pregled bez fanboyizma.
Gluposti pričaš. Shvaćam da vas je GTA IV sve razmazio i uspoređujući igru s njim, Mafia defintiivno ne može imati previsoku ocjenu...ali spuštati ocjenu ispod IGNove je čisto izdrkavanje.

Nee Joe
26-08-2010, 17:35
Slažem se sa ocjenama većine (Gamespot, IGN, Giant Bomb...), ali ne i EuroGamera. Spustili su ocjenu toliko zato što su previše očekivali od igre, koja se ionako napuhavala kao blesava još od prije dvije godine. Nije desetka/10, al je definitivno 8 ili 8.5, gledano iz perspektive da ova igra nema izuzetno famoznog prethodnika (bar za PC, za konzole nije briljirao, dok bi za Mafiu II rekao da je jednako dobra na svim platformama).

Sickmanno1
26-08-2010, 18:23
Presao sam igru i meni je za ono 9/10. Bila bi cista desetka da se nisam susreo sa nekim bugovima i da kraj nije tak lame (IMO).

No jedno je sigurno. Ova igra nije napravljena da bude bolja od GTA IV.

Doduse meni je duplo bolja i mislim da ce se samnom sloziti svatko ko nesmatra GTA IV nekakvih mega djelom.

Mafia mi je pruzila bash ono sto sam zelio. Dobru pricu (iako je kraj mogao biti bolji), zanimljive likove, fenomenalnu glazbu, prekrasnu, a opet nezahtijevnu grafiku, prekrasan grad koji bi suxxao da je veci (ovako je najlijepse jerbo da je veci onda bi mi bilo naprono vozikat se stalno, ovako sam gustao), zanimljive misije i par odlicno uklopljenih lokacija bez kojih bi igra bila pomalo dosadna...

Sve u svemu prezadovoljan sam igrom :thumbs2:

Xero
26-08-2010, 18:26
Maloprije sam prešo igru sad sam tužan :( Ko će dočekat sve te DLCove.

ScorpiuS
26-08-2010, 18:27
Ja sam već dva dana tužan zbog završetka.

Xero
26-08-2010, 18:28
Sad treba pronać sve playboye imam ih samo 12 :D

Praetorian
26-08-2010, 19:37
Prešo sam 6 chapter, koji je bio predobar. Btw izaće DLc za free ride.

IgGy
26-08-2010, 20:23
Najvece razocarenje godine. Eurogamer je napravio fantastican pregled bez fanboyizma.

Eurogamer su pretenciozni idioti koji misle da su njihove kritike bogomdane.

Mafia 2 je baš ono što je i trebala biti - nastavak Mafie i to radi baš kako i treba.

Mafia 2 se igra u jednom dahu baš kao što se igrala i Mafia 1.

Durin
26-08-2010, 21:04
A meni je komp još uvijek na popravku. :twisted: :-x

Nee Joe
26-08-2010, 21:11
Najvece razocarenje godine. Eurogamer je napravio fantastican pregled bez fanboyizma.

Eurogamer su pretenciozni idioti koji misle da su njihove kritike bogomdane.

Mafia 2 je baš ono što je i trebala biti - nastavak Mafie i to radi baš kako i treba.

Mafia 2 se igra u jednom dahu baš kao što se igrala i Mafia 1.

Slažem se sa Iggyem i sa Sickom i njegovim pregledom. Doduše, da nije tako bugovita, igra bi bila čista desetka (i da nije tako kratka). Iako sam GTA IV fan, moram priznat da je Mafia izuzetan konkurent i u žanru i u priči, ali GTA ostaje uz svoje epizodne nastavke jedini pravi sandbox za mene...

la50
26-08-2010, 23:27
Mafia 2 je baš ono što je i trebala biti - nastavak Mafie i to radi baš kako i treba.
Mafia 2 se igra u jednom dahu baš kao što se igrala i Mafia 1.
Potpis

Slayer
26-08-2010, 23:35
Mafia 2 se igra u jednom dahu baš kao što se igrala i Mafia 1.

Doslovno.... Igra ima 7-10 sati gameplaya ovisno o skillu igraca...

Mislim stvarno :pray: ali bilo bi mi draze da su za te novce i ljude napravili seriju...

Jos nemogu vjerovati da je tako kratka, istina potpuni filmski dozivljaj i mnogo detalja, a gameply i grafika da ne pricam, igra je odlicna ali ne moze mi trajati jedva 10ak sati, taman se zagrijes za igru a kad tamo...

KATASTROFA!!!

izadu krediti....

Marvin OCX
27-08-2010, 00:25
Chapter 6 dok sam ispusio dvije cigare :?

ScorpiuS
27-08-2010, 00:38
Mafia 2 se igra u jednom dahu baš kao što se igrala i Mafia 1.
Doslovno.... Igra ima 7-10 sati gameplaya ovisno o skillu igraca...

No kada izađe Free Ride DLC igrat ćeš igru dok ne izađe Mafija 3.

W3DR4N
27-08-2010, 07:40
Da, svakako. Iducih 10 godina ces se voziti po praznom gradu koji je sve skupa velik kao samo jedna regija u Just Cause 2. :rotfl:
U Mafiji 2 je free ride beznacajan jer igra nema nikakav sadrzaj.

Nee Joe
27-08-2010, 07:59
Jadan Weky, suočio se sa puno neistomišljenika u ovoj temi, pa i sa Iggyem :D

Aral
27-08-2010, 08:00
Presao sam igru i meni je za ono 9/10. Bila bi cista desetka da se nisam susreo sa nekim bugovima i da kraj nije tak lame (IMO).

No jedno je sigurno. Ova igra nije napravljena da bude bolja od GTA IV.

Doduse meni je duplo bolja i mislim da ce se samnom sloziti svatko ko nesmatra GTA IV nekakvih mega djelom.

Mafia mi je pruzila bash ono sto sam zelio. Dobru pricu (iako je kraj mogao biti bolji), zanimljive likove, fenomenalnu glazbu, prekrasnu, a opet nezahtijevnu grafiku, prekrasan grad koji bi suxxao da je veci (ovako je najlijepse jerbo da je veci onda bi mi bilo naprono vozikat se stalno, ovako sam gustao), zanimljive misije i par odlicno uklopljenih lokacija bez kojih bi igra bila pomalo dosadna...

Sve u svemu prezadovoljan sam igrom :thumbs2:
Ni ja ne bi ovo bolje rekao. Iako još nisam prešao igru, uživam u svakom trenutku.

@Veky: Istina, free roam je čista glupost nakon prelaska, mapa nema nikakvog sadržaja i apsolutno ništa te ne zove natrag da se voziš. U gta4 eventualno i imaš kaj radit, a JC2 je izvan konkurencija kao predvodnik pizdarija koje možete napravit na mapi mimo kampanje.

Nakon što je pređem, pauzirat ću koji tjedan i onda ću je još jednom preć. Nakon toga više neznam, možda u neko dogledno vrijeme...

IgGy
27-08-2010, 08:18
Da, svakako. Iducih 10 godina ces se voziti po praznom gradu koji je sve skupa velik kao samo jedna regija u Just Cause 2. :rotfl:
U Mafiji 2 je free ride beznacajan jer igra nema nikakav sadrzaj.

Isto kao što je i u Mafiji 1 free ride bio beznačajan, no sumnjam da je to nekome pretjerano smetalo.

Istina, možemo se držati argumenata da je prošlo točno osam godina otkako je izašla Mafia 1, i da je developer mogao osmisliti nešto kompleksniji dizajn. S time se i ja slažem.

No, s druge strane, GTA je od prvog naslova oduvijek bio sandbox. Mafia nije. Osobno, prije ću zapamtiti igru po njenoj vrhunskoj radnji i fenomenalno osmišljenim likovima i načinom na koji se igrač postupno veže s njima, negoli igru koja ima sve to, ali i sandbox gameplay koji zasigurno neće moći biti bolji od GTA-a 4 i taj bi nedostatak ovu igru samo uništio.

Ponavljam, Mafia 2 je upravo ono što je i trebala biti - nastavak Mafije 1 i to radi baš kako treba.

W3DR4N
27-08-2010, 08:56
Mafia nema dobro osmišljene likove. Ona ima plagijate filmskih likova.
Mislim frajer se zove Vito i doslovno je dizajniran po mladom Brandu.
http://img218.imageshack.us/img218/4295/mafia2thegodfather.jpg

Joe je kopija Salvatorea iz Sopranosa.
Salieri je kopija Paula iz Goodfellasa.
...

Pogledaju mafijaške filmove, izvuku par stereotipa i eto ti novog nastavka Mafie.

W3DR4N
27-08-2010, 08:56
Mafia nema dobro osmišljene likove. Ona ima plagijate filmskih likova.
Mislim frajer se zove Vito i doslovno je dizajniran po mladom Brandu.
http://img218.imageshack.us/img218/4295/mafia2thegodfather.jpg

Joe je kopija Salvatorea iz Sopranosa.
Salieri je kopija Paula iz Goodfellasa.
...

Pogledaju mafijaške filmove, izvuku par stereotipa i eto ti novog nastavka Mafie.

Aral
27-08-2010, 09:29
I kaj ti treba više, cilj i je kopija likova iz popularnih serija i fimova...barem bi ja tak radio, a ne izmišljao neku seljačku facu koja glumi mafijaša.

Horny Devil
27-08-2010, 09:32
Mafia nema dobro osmišljene likove. Ona ima plagijate filmskih likova.
Mislim frajer se zove Vito i doslovno je dizajniran po mladom Brandu.
Brando

Joe je kopija Salvatorea iz Sopranosa.
Salieri je kopija Paula iz Goodfellasa.
...

Pogledaju mafijaške filmove, izvuku par stereotipa i eto ti novog nastavka Mafie.

Uuuuuuuuu, I can do that!!!!1111

GTA4 nema dobro osmišljene likove. On ima plagijate filmskih likova.
Mislim Niko je bosanski Srbin i doslovno je dizajniran po Vladimiru Mashkovu iz Behind Enemy Linesa(gdje glumi bosanskog Srbina).
http://j.imagehost.org/0819/vm.jpg

Goldberg je kopija Jacka Thompsona.
Little Jacob je stereotipni Jamajcanin iz vise-manje bilo kojeg filma u kojemu se Jamajcani pojavljuju.
...

Pogledaju par filmova, izvuku par stereotipa i eto ti novog nastavka GTA.

Rekao bih da nesto slicno mogu napisati za bilo koju igru.

IgGy
27-08-2010, 09:39
Pogledaju mafijaške filmove, izvuku par stereotipa i eto ti novog nastavka Mafie.

Svaki lik u svakom GTA-u je stvoren prema masu stereotipa i klišeja iz holivudskih trilera, krimića i komedija. Znači li to da si se zato manje povezao s tim likovima?

Mislim, o čemu pričaš? I pticama na grani je jasno da su Mafia 1 i 2 nastali po uzoru na mnoge mafijaške filmove. I što je u tome loše? Ako radiš igru o mafiji, čemu otkrivati toplu vodu? I GTA je jako daleko od otkrivanja tople vode u radnji.

Uživaj u radnji i likovima čovječe, a ne razmišljaj o stereotipima i klišejima.

Doctor Freak
27-08-2010, 10:26
Da, svakako. Iducih 10 godina ces se voziti po praznom gradu koji je sve skupa velik kao samo jedna regija u Just Cause 2. :rotfl:
U Mafiji 2 je free ride beznacajan jer igra nema nikakav sadrzaj.

Isto kao što je i u Mafiji 1 free ride bio beznačajan, no sumnjam da je to nekome pretjerano smetalo.

Istina, možemo se držati argumenata da je prošlo točno osam godina otkako je izašla Mafia 1, i da je developer mogao osmisliti nešto kompleksniji dizajn. S time se i ja slažem.

No, s druge strane, GTA je od prvog naslova oduvijek bio sandbox. Mafia nije. Osobno, prije ću zapamtiti igru po njenoj vrhunskoj radnji i fenomenalno osmišljenim likovima i načinom na koji se igrač postupno veže s njima, negoli igru koja ima sve to, ali i sandbox gameplay koji zasigurno neće moći biti bolji od GTA-a 4 i taj bi nedostatak ovu igru samo uništio.

Ponavljam, Mafia 2 je upravo ono što je i trebala biti - nastavak Mafije 1 i to radi baš kako treba.


Pa da mi je priča i neznam kakva, a ova nije bome ništ posebno, ništ ne viđeno, i kada mi to sve skupa traje ono maksimalno 10 sati da to i je problem za takvu igru.

Niti ču je pamtiti dok sam živ zbog te vaše famozne priče, niti cu se vremenski naigrati, a izgubit su ono barem 300kn iz dzepa ;)

Uz GTA 4 dobijem ono 3-5X više gameplaya i netrebam kupovat još silne DLC-ove da mogu igrat free roam i da mogu ulazit u bordel ili npr u kuglanu.

W3DR4N
27-08-2010, 10:29
Ne mogu se uziviti jer sam to vec vidio, i sad to isto igrati u B-produkciji je zamorno.

Lako mozes reci za GTA da ima losu pricu, ali nju ne hvale ni najzadrtiji fanovi, kako to recimo cine s Mafijom, koja je samo prosjecna igra. Usporedi Mass Effect s bilo cim drugim. Witchera, pa i Modern Warfare.

Bara
27-08-2010, 10:38
E ljudi, počeo igrati Mafiu II sinoć, mislim da sam na čepteru IV, ona misija kada ideš opljačkati onu draguljarnicu.

Uglavnom, što mi se događa, kada pucam Vito odjedanput spremi oružje, i to mi se događa potpuno nasumično. Evo primjer, policajac me puca i sada ja naciljam i opalim 2 metka, u redu, pogodim ga lik je na podu, potegnem još jedanput i on ultra brzo spremi oružje i pogleda u nebo. Dosta smeta jer hoću kao čovjek ispucati 7 metaka u nekoga a ne da mi svaki drugi metak Vito spremi pištolj i trzne pogled prema nebu, ne samo da je iritirajuće nego mi puno otežava igru koju ionako igram na hard.

Ako je itko iskusio sličan problem, volio bih da mi pomogne.

IgGy
27-08-2010, 10:41
Ne mogu se uziviti jer sam to vec vidio, i sad to isto igrati u B-produkciji je zamorno.

Lako mozes reci za GTA da ima losu pricu, ali nju ne hvale ni najzadrtiji fanovi, kako to recimo cine s Mafijom, koja je samo prosjecna igra. Usporedi Mass Effect s bilo cim drugim. Witchera, pa i Modern Warfare.

Evo, ja sam zadrti GTA fan i u GTA-u od trećeg naslova najviše što me držalo uz igru su bili radnja, likovi i sandbox. Da GTA ima samo dobar sandbox, budi siguran da igri ne bih ni primirisao, isto kao što me i Just Cause držao jedva nekoliko dana nakon napisane recenzije jer su mu radnja i likovi parodija njih samih.

Štoviše. GTA 3, Vice City, San Andreas i GTA IV najviše su mi ostali u sjećanju upravo zbog izvrsne radnje i izvrsnih likova.

Mafia 1 i 2 ima za dva koplja bolje osmišljene likove i radnju negoli bilo koji GTA naslov dosad. I Mafia i GTA su po nečemu jedinstveni.

Što se Mass Effecta tiče, radi se o čistom plagijatu Star Treka i Star Warsa zapakiranog u prosječni shooter iz trećeg lica s ponekim RPG elementima.

Evo, to i ja mogu.

No Mass Effect me fascinirao. Oba naslova. Jer ga nisam gledao kroz prizmu "to sam već vidio u Star Treku i Star Warsu" nego kao jedinstveni, individualni proizvod izvrsne radnje i izvrsnih likova, kao i odlične igrivosti.

W3DR4N
27-08-2010, 11:03
Potvrđeno je da su DLC-ovi o kojima pričate ekskluziva za Playstation 3.

Rofl@PC :rotfl:

Aral
27-08-2010, 11:03
Mafia2 igra B produkcije? :rotfl: E sad si ga zasro do kraja Veky. Pa da je sve ostalo sranje, produkcija sigurno nije. Ak je tak onda slobodno i DA, ME2, Witcher i sve ostalo pada u zaborav :(

MasaKrisT
27-08-2010, 11:07
Kako vam se da raspravljati(i ja gluposti kazem ovo je forum)? Mislim da je Iggy sve rekao,ovo je igra koja se igra zbog dozivljaja i price ,a ne letanja po gradu i kojekakvih bonus misijica. Neznam zasto se uopce usporedjuju te dvije igre kada se u vise komponenata razlikuju nego sto si slice. Ja sam sinoc od komada dosao do chaptera 8 i rekao si stani,imas ispit sutra,tako da cu je nocas preci vjerojatno.Pa sutra opet:)

Constantine
27-08-2010, 11:08
Što se Mass Effecta tiče, radi se o čistom plagijatu Star Treka i Star Warsa zapakiranog u prosječni shooter iz trećeg lica s ponekim RPG elementima.
.
to se moze rec za bilo sto SF.

Aral
27-08-2010, 11:12
Što se Mass Effecta tiče, radi se o čistom plagijatu Star Treka i Star Warsa zapakiranog u prosječni shooter iz trećeg lica s ponekim RPG elementima.
.
to se moze rec za bilo sto SF.
Lol, očito nisi čitao sf. Da je o fantasyu riječ, onda bi već mogli pričat o tome.

Deadwalker
27-08-2010, 11:19
Ja ne znam kako vam se da opće raspravljati s Wedranom o nečemu. Toliko očigledno trola da to vidi i pijanac sa 3 promila u krvi.

Aral
27-08-2010, 11:29
Neznam za druge, ali kad on nešto napiše jako teško se oduprijeti nešto ne napisat :)

Doctor Freak
27-08-2010, 11:42
Ja ne znam kako vam se da opće raspravljati s Wedranom o nečemu. Toliko očigledno trola da to vidi i pijanac sa 3 promila u krvi.


Zašto bi covjek trollao??? Ima drukciji pogled na igru i to je to. Koliko ja znam prica nije sve kaj ulazi u ocjenu igre. Pa joj se ni nemogu davati ocjene koje ne zaslužuje.

I meni je gro igara koje se vama sviđaju a dobile su visoke ocjene, za primjer ne sviđaju. Pa ne trollam, već imam drukciji ukus i pogled na takve igre.

MasaKrisT
27-08-2010, 11:44
Je ali ti nemas drugaciji pogled na 99.98% igara kao on.Fenomen.

Doctor Freak
27-08-2010, 11:52
Pa ak fakat trolla onda mora biti debil da su mu takve stvari zabavne.

I GTA 4 je i dalje bolja igra koja zaslužuje veću ocjenu šta god vi rekli o adutima Mafije.

MasaKrisT
27-08-2010, 12:01
I Starcraft je bolji rts od svih ostalih zajedno pa ne nabijam nikome to na nos.Zaboli me za gta u ovoj temi .Ima tema mafia vs gta pa tamo pilajte.

W3DR4N
27-08-2010, 12:04
Pa sta nije zalosno da Gay Tony, koji je DLC, traje 3-4 puta duze od Mafie. A Mafijin DLC ce dodati free roam. :rotfl:

Aral
27-08-2010, 12:15
Žalosno je još više kaj se te dvije igre uopće uspoređuju :( Slične, a opet toliko različite.

Nee Joe
27-08-2010, 12:19
Slažem se sa Freakom i Wekyem da su GTA IV i njegovi DLC-ovi bolji od Mafie II, štoviše, ja jesam GTA fanboy. Al se ne slažem s njima da je Mafia II loša igra. I ne trebamo više o tome raspravljat... Geeezzzz...

Slayer
27-08-2010, 12:24
mafia 2 je vise ko film dok je GTA IV igra ^^

i ponavljam sto sam vec reakao, mafia 2 je prekratka

Jerry
27-08-2010, 12:41
prešao sam jutros mafiu, igra me očarala. toliko se čovjek uživi u to sve, da imaš stvarno osjećaj da si u tom "svijetu" :D svaka čast developerima. možda da je bilo chaptera više, ali i ovako je super. najbitnije u mafiji je priča, što je bilo i u prvom dijelu. ako mi se kolje po gradu, glumi supermena, igrat ću GTA IV. ako želim odigrat dobru igru s pričom, odigrat ću mafiu 2 i gotovo :D po meni je igra za 9/10, samo zbog kratkoće

Doctor Freak
27-08-2010, 13:26
Slažem se sa Freakom i Wekyem da su GTA IV i njegovi DLC-ovi bolji od Mafie II, štoviše, ja jesam GTA fanboy. Al se ne slažem s njima da je Mafia II loša igra. I ne trebamo više o tome raspravljat... Geeezzzz...


-Ja nisam rekao da Mafia 2 ne valja niti da je ijedna igra bolja od druge, nego sam govorio koja igra zasluzuje vecu ocjenu
-Gta 4 je globalno bolja igra od Mafie 2
-Mafia 1 je globalno bolja igra od Mafie 2

W3DR4N
27-08-2010, 13:30
mafia 2 je vise ko film dok je GTA IV igra ^^

i ponavljam sto sam vec reakao, mafia 2 je prekratka

Heavy Rain je poput filma. Mafia je obicna igra s međusekvencama.

Nee Joe
27-08-2010, 13:32
[quote="Nee Joe Hendrix":1sza4uwg]Slažem se sa Freakom i Wekyem da su GTA IV i njegovi DLC-ovi bolji od Mafie II, štoviše, ja jesam GTA fanboy. Al se ne slažem s njima da je Mafia II loša igra. I ne trebamo više o tome raspravljat... Geeezzzz...


-Ja nisam rekao da Mafia 2 ne valja niti da je ijedna igra bolja od druge, nego sam govorio koja igra zasluzuje vecu ocjenu
-Gta 4 je globalno bolja igra od Mafie 2
-Mafia 1 je globalno bolja igra od Mafie 2[/quote:1sza4uwg]

To i ja tupim već 3 dana... Mafia II je odlična, izuzetno igriva i predivna igra, ali nije bolja od Mafie I i GTA četvorke...

Doctor Freak
27-08-2010, 13:41
I o čemu vi brijete da je kraj tužan???

Pa ništa nije definirano...kao da u trojci nemože bit nastavak...da se Joe ipak nekako spasio...iz onog auta...i eto scenarija za novi nastavak...

Niti smo vidli da je Joe ubijen, niti smo vidli kakva je buducnost naseg glavnog lika.

Bara
27-08-2010, 14:01
Slažem se sa Freakom, Hendrixom i Wedranom, iako jedino odbijam ovaj argument da je Mafia II B produkcije, to baš nije istina :).

pa da ponovimo:

Mafia I je bolja od Mafie II

GTA IV je bolji od Mafie II

Mafia II nije film

i sada jedna moja:

Mafia II je trebala i mogla biti puno bolja nego što sada jest

hansi
27-08-2010, 14:01
[quote="Nee Joe Hendrix":s2uvfnem]Slažem se sa Freakom i Wekyem da su GTA IV i njegovi DLC-ovi bolji od Mafie II, štoviše, ja jesam GTA fanboy. Al se ne slažem s njima da je Mafia II loša igra. I ne trebamo više o tome raspravljat... Geeezzzz...


-Ja nisam rekao da Mafia 2 ne valja niti da je ijedna igra bolja od druge, nego sam govorio koja igra zasluzuje vecu ocjenu
-Gta 4 je globalno bolja igra od Mafie 2
-Mafia 1 je globalno bolja igra od Mafie 2[/quote:s2uvfnem]
u istom postu si rekao da nisi rekao da je ijedna igra bolja od druge i da je gta 4 globalno bolja igra od mafie 2........
i vekica, ja tebe volim kad ne trolas, mozes pomalo i tako to, al nemoj previse

Aral
27-08-2010, 14:03
Sad sam se sjetio glavne razlike između Mafie2 i GTAIV. Mafiu2 u vrijeme izlaska možete igrat kak spada na normalnim konfama, dok GTAIV niste mogli. U biti možete, al godinu danas kasnije, sa brdo command lineova i tweakanja.

I da, ovo nije tema za takve rasprave, zašto mod ne prebaci sve ovo u mafia vs gta temu, tak da ovdje možemo fino nastavit pričat ko ljudi o igri, a ne ko djeca u vrtiću. Svi znamo da nikad nećemo doć do zaključka da je jedna ili druga igra bolja ili lošija.

Bartuc
27-08-2010, 14:13
Stao sam na CH4 i za sada sam zadovoljan. Atmosfera u igri briljira, strašno mi se sviđa taj zimski ugođaj. Fizika vozila mi se također sviđa, nisu pretjerali sa nekom kvazi realnošću, tako da su vozila savršeno upravljiva i gušt ih je voziti. Voice Acting je vrlo dobar, jedino mi je stara od Vitoa užasna, a i ponekad imam dojam da je naglasak forsiran. Grafika je odlična, igra izgleda fenomenalno, pogotovo u večernjim satima kada čitav grad dobije vlažan i zaleđen štih. Misije su za sada OK, ništa spektakularno, ali još je ovo početak igre. Također je humor do jaja, par puta sam se fino nasmijao (uleti komadima i sl.). Također mi se sviđa optimizacija igre, igram na max detaljima sa max AF i upaljenim AA bez trzanja.


Sa negativne strane... Likovi su nekako ukočeni, upravljanje glavnim likom je čudno, nekako je lik twitchy :D

BigBongman
27-08-2010, 14:16
evo skupile se pare ali nemogu kupiti igru do prvog :(
ali bar cu onda dobiti flat :D

sada da pitam:
kolko čaptera ima?
kolko dugo je snjeg u igri(do kog čaptera)?
i kakva je optimizacija?

Bara
27-08-2010, 14:19
Stao sam na CH4 i za sada sam zadovoljan. Atmosfera u igri briljira, strašno mi se sviđa taj zimski ugođaj. Fizika vozila mi se također sviđa, nisu pretjerali sa nekom kvazi realnošću, tako da su vozila savršeno upravljiva i gušt ih je voziti.


Zima, fizika vozila u game settings namještena na realistic, pokušaj skrenuti pri 20 millja na sat, I dare you :S

Aral
27-08-2010, 14:24
Fora je kad nekaj radite, pucate, ovo ono, onda vam se obleka počne prljati, kul detalj.

Constantine
27-08-2010, 14:24
I o čemu vi brijete da je kraj tužan???

Pa ništa nije definirano...kao da u trojci nemože bit nastavak...da se Joe ipak nekako spasio...iz onog auta...i eto scenarija za novi nastavak...

Niti smo vidli da je Joe ubijen, niti smo vidli kakva je buducnost naseg glavnog lika.
ti nisi cuo za spoiler tag,jelda?

Bartuc
27-08-2010, 14:25
@bigbongman

Za sada imam dojam da je igra dosta bolje optimizirana od GTA 4. Sve na max mi ne trza, radi savršeno. Dok je GTA 4 bio na rubu fluidnosti pri max detaljima.


@Bara, neću :P

Sickmanno1
27-08-2010, 14:37
Sad ce ti doci AMD i rec ce da nije na maxu jel ti nije ukljucena fizika i AA do ibera :P

Bartuc
27-08-2010, 15:31
E da, fiziku nemam uključenu. Zaboravio sam na to :D Nisam je niti probao uključiti jerbo imam ATI. A AA ima samo On i Off, nisam vidio da se može podesiti razina AA...

=PcP=F@N
27-08-2010, 15:34
Sad sam se sjetio glavne razlike između Mafie2 i GTAIV. Mafiu2 u vrijeme izlaska možete igrat kak spada na normalnim konfama, dok GTAIV niste mogli. U biti možete, al godinu danas kasnije, sa brdo command lineova i tweakanja.

I da, ovo nije tema za takve rasprave, zašto mod ne prebaci sve ovo u mafia vs gta temu, tak da ovdje možemo fino nastavit pričat ko ljudi o igri, a ne ko djeca u vrtiću. Svi znamo da nikad nećemo doć do zaključka da je jedna ili druga igra bolja ili lošija.


i ja sam se sjetio ko je razlika izmedu GTA4 i mafia 2

GTA 4 se i danas igra i prodaje naveliko dok ce mafiu 2 za mjesec dana zaboravit jer je nista posebno.

Marvin OCX
27-08-2010, 15:36
Nema neke vece razlike kad se ukljuci fizika osim u padu frejmova...

Bartuc
27-08-2010, 15:41
Tak sam si i mislio, u 90% igara je ta fizika bacanje bureka u oči...

flander
27-08-2010, 15:54
prešal sma igru, 10h33min mi je trebalo

jedino kaj sam se razočaral kaj nema free roam i kaj je Ai građana jako loš...a pajkane su digli u nebesa, po recenzijama sam gledal da su nemilosrdni i da im se teško riješit, a neznam baš :D

Izgubljeni
27-08-2010, 16:02
Došao do 10 Chaptera, prvu mafiu prezirem ali ovaj mi se sviđa, vidim makli su da oni policajci vas zaustave na svakom drugom skretanju ili je barem, umanjeno te mi nije toliko iritantno ko u prvom dijelu, zanimljiva priča iako ima par bedastoća (primjerice: ako su sad vec skupili para, zašto joe još živi u onom svom smrdljivom i starom stanu, a ne kupi villu kao i vito? vito je dosad promjenio 4 mjesta stanovana -.- i onaj dio kad se ide ubiti luca, pa pusti vita da se tuce, mogao ga je pet puta u glavu spucat, ali dobro ovakvih bedastoca ima i u filmovima)
ali opet svi govorite priča je fantastična. Ok, otkad je priča u igri najvažniji segment? Po meni bi to trebao biti gameplay, koji je ovde osrednji, ništa loše, a bome ništa ni pretjarano dobro. Simpatični su detalji da se prlja odjeća, savijaju gume pod autom te slično, ali napucavanje je npr ok, ništa revucionalno ni fascinirajuće, ima nedostataka kao što je nemoućnost blind fire u coveru, što gotovo svaki TPS ima, nema čučenja tj. ima ali je loše napravljeno, više pari da se malo zgrbi nego išta drugo, nema drive by, što je cak i prvi dio imao, malo sadržaja po gradu. Atmosfera je dobra i soundtrack mi je GENIJALAN. Ima zanimljivih misija. Zasad čisto ok. Kad prijeđem igru i kad sve slegne ide ukupni dojam :P.

@Bartuc
ONQfbGBtitY
Eto, pa vidi jeli vrijedno framedropova.

Bartuc
27-08-2010, 16:10
OK je, većina se svodi na te particle efekte koji mi nisu bitni pošto na njih niti ne obračam pozornost u žaru igranja. Ali definitivno doprinosi atmosferi igre, pogotovo kada se auto razletio i komadi razbacali po cesti.


Nego, to nije čisti PhysX, kako se onda ATI kartice nose sa tom fizikom? Morati ću probati večeras ili sutra...

Aral
27-08-2010, 16:13
Mafia2 Review (http://www.gametrailers.com/video/review-hd-mafia-ii/703566)

Neznam jel bilo il ne...enivej, 7.7.

Durin
27-08-2010, 18:10
Rijetko kada je kritika rušila igru za koju premoćna većina običnih non-reviewera tvrdi da je odlična. Uvijek je obrnuto.

bezimeni
27-08-2010, 20:24
Negdje sam pri kraju ...vrlo dobra igra. Gušt se napucavati kada su taj dio napravili kako treba ( bolje nego u GTA ) .Također je gušt pratiti priču .Uživam i u grafici jer je odlično optimalizirana ...jedino smeta užasni pop up pri kojem auti iskaču već na tridesetak metara te loše napravljena vegetacija .Misije su solidne a najveći problem je što je to sve već viđeno .Npr. prati auto i pazi da ti ne pobjegne ali i da te ne primijeti...igrao to prije deset godina u Driveru .Također glavnom liku fali karizme ....nije mi uvjerljiv. Najgluplje mi je što na kraju svake misije moram hodati do trećeg kata gdje mi se nalazi stan kako bih legnuo spavati .Veliki je i minus što su zaključali mnoge stvari pa ih namjeravaju otključavati i dodatno naplatiti DLC-ovima .

Sve u svemu vrlo dobra igra ali i dosta veliko razočarenje s obzirom na očekivanja .

Aral
27-08-2010, 20:42
Sve u svemu vrlo dobra igra ali i dosta veliko razočarenje s obzirom na očekivanja .
Ovim je u biti sve rečeno.

Raoul Duke
27-08-2010, 21:26
Meni je igra fenomenalna,10 sati nije puno,al ja sam gustao,dostojan nastavak jedinice imo.

Izgubljeni
27-08-2010, 22:06
Negdje sam pri kraju ...vrlo dobra igra. Gušt se napucavati kada su taj dio napravili kako treba ( bolje nego u GTA ) .Također je gušt pratiti priču .Uživam i u grafici jer je odlično optimalizirana ...jedino smeta užasni pop up pri kojem auti iskaču već na tridesetak metara te loše napravljena vegetacijaS.Misije su solidne a najveći problem je što je to sve već viđeno .Npr. prati auto i pazi da ti ne pobjegne ali i da te ne primijeti...igrao to prije deset godina u Driveru .Također glavnom liku fali karizme ....nije mi uvjerljiv. Najgluplje mi je što na kraju svake misije moram hodati do trećeg kata gdje mi se nalazi stan kako bih legnuo spavati .Veliki je i minus što su zaključali mnoge stvari pa ih namjeravaju otključavati i dodatno naplatiti DLC-ovima .

Sve u svemu vrlo dobra igra ali i dosta veliko razočarenje s obzirom na očekivanja .
Slažem se u apsolutno svemu osim ovom boldanom, pošto se time ne optercujem :P. Inače ja sam sad na 14 chapteru i prepostavljam da nemam još puno, dobra je igra, neka osmica mi je zasad. Al ajde još malo pa gotovo :P.