PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mafia 2



Stranica : 1 2 [3] 4 5 6 7

Tsaя
21-08-2009, 13:56
Mafia II Updated Impressions



In our previous encounter with Mafia II at E3 this past June, we came away impressed with the game’s 1950s-era tale of organized crime wrapped around one man’s pursuit of the American dream. But one thing that makes this open-world action game from 2K Czech interesting is the way it takes optional missions and intertwines them with the main story structure in a way you don’t really see in games of this genre. That was the focus of a demo led by publisher 2K Games earlier today at GamesCom 2009.

The demo we checked out started with a phone call. The main character Vito receives a message from an associate of his named Giuseppe asking him to come by and pick up some less-than-legitimate papers. Vito agrees to help Giuseppe and sets off to meet him--though only after the player selects an outfit from the wardrobe and a car from his garage. On the way out of the parking lot, you witness a minor auto accident nearby. A fight erupts between the angry fellow and the woman he ran into, giving you the opportunity to walk up and defend her from this guy’s brimming rage. If you choose to help her out, you’ll jump into a fight with the guy and test the game’s melee combat. It relies on just three buttons--light attack, heavy attack, and evade--but manages to look very brutal and convincing.

This little subquest is one of the many examples of how you’re often given the opportunity to take on optional side missions while making your way from one point to another in the city during a larger story mission. That’s something that should help make the city feel much more alive--that feeling that an opportunity might randomly fall into your lap without you having to go searching for an icon on the map to trigger a mission. Another example of these side quests intertwined within the main narrative came just a moment later in the demo when we ran into a gentleman named Steve while walking up the stairs to meet Giuseppe. After exchanging pleasantries, Steve hints that a friend of his has been having some trouble selling cars due to a rival salesman cutting in on his business. Long story short, Steve wants you to mess up some cars belonging to the other guy.

Naturally, the 2K Games rep leading our demo chose to help Steve out in this scenario, further delaying the main story a bit while Vito goes off on his own business. But upon leaving the building, Vito runs into some trouble in the parking lot and gets confronted by a police officer demanding to see a permit for Vito’s gun (which Vito had just brandished to ward off some muggers). The player is given the choice to bribe the cop, show a permit if he’s got one, or just plain run away. The 2K rep went with the third option, causing a wanted icon to appear on the screen and the cop to give chase. Unlike Grand Theft Auto, you can’t just hide and let your wanted level disappear; you’ll need to alter your appearance by running into a clothing store to change clothes so that your last known appearance no longer matches your current one.

There’s actually a different wanted system for when you get in trouble behind the wheel of a car. That particular vehicle goes on record with the police, not the driver, so the easy option is to simply make your way out of the sight of the police tailing you and jump out of the car. But if you ever go back to that car (say, for example, you store it in your garage for a few days and go back to it), you’ll be wanted all over again. But if you’re attached to the vehicle you’re driving and want to make it safe to drive, there’s another option to take the car to a mechanic to have the paint job redone and the license plate swapped.

But let's get back to the mission. After losing his wanted level, Vito makes his way over to the car lot and uses some stealth tactics, such as sneaking in the shadows and taking cover behind crates, to make it in without alerting the guards. He manages to do so and immediately proceeds to toss Molotov cocktails on the cars inside. Chaos ensues as the cars explode, shelves come toppling down, and bits of the ceiling cascade onto the ground in an impressive showing of the game’s destructive environments.

And that’s just about where the demo ended. We walked away from the demo very impressed with Mafia II, thanks in large part to some of these interesting new additions to the open-world action genre and an impressive presentation that blends striking character models with great voice acting. We’re looking forward to bringing you more on this one in the near future.

http://image.com.com/gamespot/images/2009/153/942954_20090603_790screen001.jpg
http://image.com.com/gamespot/images/2009/153/942954_20090603_790screen006.jpg
http://image.com.com/gamespot/images/2009/021/942953_20090122_790screen002.jpg
http://image.com.com/gamespot/images/2007/232/942953_20070821_790screen005.jpg
http://image.com.com/gamespot/images/2007/232/942953_20070821_790screen003.jpg



WOW !!!SKoja priča !!! :thumbs2:
Kad dolazi taj demo ???
Baš fora ovo s policijom i wanted levelom.
Igra je prebrutalna, jedva čekam da dođe u prodaju.
Čak ćeš si moć kupovati novu robu, farbat aute, itd......
:D

la50
21-08-2009, 15:25
Kako će ovo biti luuuda igra ej.Jedva čekam demo pa da uđem u menu i divim se ljepoti pošto mi se neće igra vrtjet ni na 5 fpsa.Ovo što se tiče wanted auta je stvarno super,farbanje auta i mjenjanje njegovih tablica.Onda ovi subquestovi su super,baš kako kaže grad dobije na životu.Nikad neznaš što se novog može dogodit....u ovom slučaju nesreća.Ma kad se ovo pročita čovjek zna da se radi o remek djelu. :bravo: 2K

Tsaя
21-08-2009, 15:34
Kako će ovo biti luuuda igra ej.Jedva čekam demo pa da uđem u menu i divim se ljepoti pošto mi se neće igra vrtjet ni na 5 fpsa.Ovo što se tiče wanted auta je stvarno super,farbanje auta i mjenjanje njegovih tablica.Onda ovi subquestovi su super,baš kako kaže grad dobije na životu.Nikad neznaš što se novog može dogodit....u ovom slučaju nesreća.Ma kad se ovo pročita čovjek zna da se radi o remek djelu. :bravo: 2K


:pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray: :pray:

Točno, u potpunosti se slažem s tobom. :bravo:
Kad sam dobio Mafiu 1, nisam se mogao maknut od kompa, ta je igra bila remekdjelo za mene, a što će tek biti dvica.
Ak mi nebude radila, kupujem novi komp i nema priče.

bezimeni
21-08-2009, 15:54
Možeš slobodno odmah u kupovinu novog kompa...nema šanse da tu igru zaigraš u nekim normalnijim uvjetima na sadašnjem stroju.

la50
21-08-2009, 16:01
Ja radim na štednji neko vrijeme,i negdje oko božića po novu mašinu,iako će me tada vjerovatno grafička kočit,ali ako bude načina da zaigram bez da šteka bit će super.

Tsaя
21-08-2009, 16:36
Možeš slobodno odmah u kupovinu novog kompa...nema šanse da tu igru zaigraš u nekim normalnijim uvjetima na sadašnjem stroju.

Znam, još štedim, mislim kupit novi negdje oko Nove godine.

Ementaler
21-08-2009, 16:52
Jeste vidjeli novi trailer? Izašao je povodom GamesComa jučer, a vidim da ga nema ovdje linkanog.

TRAILER: Mafia 2 - Art of persuasion (http://www.hcl.hr/game-trailers-video-34-Mafia_2___GC_09_Art_of_Persuasion_Trailer.html)

Tsaя
21-08-2009, 16:56
yes, vidio, dobar trailer.
Baš bi htjeo još neki gameplay trailer od nekih 10min. da se divim.

bezimeni
21-08-2009, 16:57
Prekrasno i uvjerljivo i biti će hit ali nekako mi je Niko u GTA IV karizmatičniji lik od ovog mladac-a iz nove Mafije...naravno sudeći samo po trejleru .

ScorpiuS
21-08-2009, 17:20
We're gonna play some ball!
:D HAHAHA, zakon

Trailer nije jednako dobar ko prošli, ali može proć.

Arbiter of Change
21-08-2009, 17:53
Možda sam to ja, ali napaljivati se na ogroman broja auta i paintjob kad je Mafia u pitanju je isto kao gledanje u pogrešnom smjeru jer po meni se original nikako nije vrtio oko takvih "površnih" stvari. Samo se nadam da će uspjeti prenijeti kvalitetnu i realnu priču kroz kvalitetan gameplay bez da se izgube u melodrami, a ove druge stvari mogu slobodno ostati u GTA i Saints Row igrama.

Tsaя
21-08-2009, 18:16
Možda sam to ja, ali napaljivati se na ogroman broja auta i paintjob kad je Mafia u pitanju je isto kao gledanje u pogrešnom smjeru jer po meni se original nikako nije vrtio oko takvih "površnih" stvari. Samo se nadam da će uspjeti prenijeti kvalitetnu i realnu priču kroz kvalitetan gameplay bez da se izgube u melodrami, a ove druge stvari mogu slobodno ostati u GTA i Saints Row igrama.

Kaj smeta to šta ima malo farbanja i šminke kao iz GTA. To će učinit igru još boljom.

ScorpiuS
21-08-2009, 20:10
Legendarnu igru čine sitni detalji poput farbanja auta.

Sgt. Bull
22-08-2009, 02:02
Legendarnu igru čine sitni detalji poput farbanja auta.
Upravo suprotno, često se tvorci igara toliko fokusiraju na detalje da im izmakne velika slika i samim time dobiješ poluprodukt.

Joe_Strummer
22-08-2009, 02:11
Upravo suprotno, često se tvorci igara toliko fokusiraju na detalje da im izmakne velika slika i samim time dobiješ poluprodukt.

Potpis. Ja bih napokon fokusiranu priču u sanbox igrama, a ne neki poluprodukt koji daje razlog za ubijanje i uništavanje. :(

Teon
22-08-2009, 08:31
Ah ... a ja nikad nisam volio Sandbox igre. Oduvjek su mi bile draze linearne, pogotovo u shooterima. Kaj cu se zamarat di moram ic, ocu neku epsku pricu ala Max Payne i hrpu fenomenalnih shootout-a.
Ak mi se igra Sandbox onda odem igrat neki kvalitetni RPG tipa Fallout 2

ScorpiuS
22-08-2009, 10:16
[quote="Sgt. Bull":1pe92hgj]Upravo suprotno, često se tvorci igara toliko fokusiraju na detalje da im izmakne velika slika i samim time dobiješ poluprodukt.

Potpis. Ja bih napokon fokusiranu priču u sanbox igrama, a ne neki poluprodukt koji daje razlog za ubijanje i uništavanje. :([/quote:1pe92hgj]
U igrama popout Saints Row to uništavanje i ubijanje je odlučna stvar, naravno nije u svim igrama situacija ista, ali samo kažem da malo destrukcije i klanja nikome nemože naudit.

Ementaler
22-08-2009, 16:15
Stiglo je još par novih screenshota iz Mafie 2

SCREENSHOTS:SMafia 2 (http://www.hcl.hr/galerija.php?select=22&TekstID=373)

Looking good :friends:

Ghost_Rider
22-08-2009, 16:41
Juce gledao slike,gledao gameplay na youtube,nisam nista skontao.Jedino sam skontao da trckaras kao budala po ulici,ili se varam :? .

la50
22-08-2009, 20:10
Daj javi se kad budeš imao mišljenje o igri a ne ovako,"samo trčkaraš po ulici" wtf šta bi to trebalo značit.Daj pročitaj malo tekst o igri na prošloj stranici,informiraj se o igri(šta će novog bit itd i onda se javi).
Btw jako me dira kad neko sad sere po igri :( igra nije jbt ni izašla.Kad bude izašla i ako bude šit onda je vrieđaj(ali opet znaj da ću je branit ma kakva god bila).

Tsaя
22-08-2009, 20:12
Legendarnu igru čine sitni detalji poput farbanja auta.
Upravo suprotno, često se tvorci igara toliko fokusiraju na detalje da im izmakne velika slika i samim time dobiješ poluprodukt.

U slučaju ove igre se vidi da je priča i gameplay super razrađen pa malo šminke i farbanja neće falit, jer će to igru učinit samo još boljom.
Ak se tebi neda ić farbat auto, nemoj.

Sgt. Bull
23-08-2009, 02:01
U slučaju ove igre se vidi da je priča i gameplay super razrađen pa malo šminke i farbanja neće falit, jer će to igru učinit samo još boljom.Ak se tebi neda ić farbat auto, nemoj.
Prema čemu se vidi da je priča i gameplay super razrađen? Prema screenshotu? Prema dvomintnom gameplay videu? Upravo ovakve gluposti meni najviše idu na živce igra se diže u nebesa i kuje gore uz Isusa a nije ni izašla, već je prodala sigurno desetine hiljada kopija, ono wtf? U kojem segmentu će je farbanje auta napraviti boljom? Onako, jel' igraš j*bene simse pa želiš da ti je auto proljev-žute boje ili igraš igru u kojoj ima daleko bitnijih i većih elemenata od FARBANJA auta?

Dexter PRO
23-08-2009, 05:50
nebu to nikad izaslo :rotfl: mafiaaa rulezz

Tsaя
23-08-2009, 09:13
[quote="HR-Tsar":1a90pnfn]U slučaju ove igre se vidi da je priča i gameplay super razrađen pa malo šminke i farbanja neće falit, jer će to igru učinit samo još boljom.Ak se tebi neda ić farbat auto, nemoj.
Prema čemu se vidi da je priča i gameplay super razrađen? Prema screenshotu? Prema dvomintnom gameplay videu? Upravo ovakve gluposti meni najviše idu na živce igra se diže u nebesa i kuje gore uz Isusa a nije ni izašla, već je prodala sigurno desetine hiljada kopija, ono wtf? U kojem segmentu će je farbanje auta napraviti boljom? Onako, jel' igraš j*bene simse pa želiš da ti je auto proljev-žute boje ili igraš igru u kojoj ima daleko bitnijih i većih elemenata od FARBANJA auta?[/quote:1a90pnfn]

Pa gledao sam sve video trailere i jedan gameplay trailer od 10-15 min., pročitao sve tekstove o igri koji su napisani dosad i iz toga svega se vidi kakva će igra biti.
Po sve tome se vidi da će igra biti super. Malo se informiraj, pa onda seri !!!

Praetorian
23-08-2009, 10:38
Mafia 2 ce biti zakon sigurno, svi dosad game materijali izgledaju stvarno dobri sumnjam da ce biti fail. Kad se sjetim onih formula iz jedinice tjedan dana sam bio na tom nivou.

Sgt. Bull
23-08-2009, 12:26
Pa gledao sam sve video trailere i jedan gameplay trailer od 10-15 min., pročitao sve tekstove o igri koji su napisani dosad i iz toga svega se vidi kakva će igra biti.
Po sve tome se vidi da će igra biti super. Malo se informiraj, pa onda seri !!!
Nah, petnaestogodišnjak na netu. Ne znam ni zašto se trudim. =/
eod

la50
23-08-2009, 12:48
A kuiš nije vrijedno nikakvih svađa oko ovoga,svi ćemo se uvjerit kakva je igra kad bude izašla.No za mene će bit super ma kako god ispala.

mravojed20
26-08-2009, 10:49
Ne znam jeste vidjeli ovo :D

http://www.gametrailers.com/video/gc-09-mafia-ii/54965
http://www.gametrailers.com/video/gc-09-mafia-ii/54956

Tsaя
26-08-2009, 11:33
Baš fora. Super igrica.
Nisam znao da kod mehaničara moš promijeniti gotovo cijeli izgled auta.

Obavezno pogledajte te videe.

la50
26-08-2009, 12:22
Mravojed hvala na linkovima.Meni je baš gušt samo gledat ove gameplaye,vozikanje po gradu,kad je onaj lik izvadio nož pa ti gan(ahaha,skica,pa otrčali supci).Onaj Joe neki jaki lik meni se čini,samo se nadam da neću najebat zbog best frenda kao u prošlom nastavku(Pauila).E jeste skužili onaj neki bar(kod drugog linka) kad je lik išao ukrast auto,kao nekakav lock picking bar(zanimljivo izgleda,baš me zanima čemu će služit).

Tsaя
26-08-2009, 12:55
Preeeeeeeeeeeeeeee jebeno !!!
Super kaj kupujem novu mašinu...valda uskoro, pa će ovo ić glatko.

la50
26-08-2009, 13:13
E moram jos reć da mi se jako sviđa fist fight.

Tsaя
26-08-2009, 13:24
Da.
Ono je fora lik mu doće s nožem ovaj izvadi gun, tip se usere i bježi.
Sve mi izgleda fenomenalno.
Lijepo je što možeš urediti gotovo cijeli auto.
Neznam jel se može u mašini, al iz vana od felgi do registracije. cool

la50
26-08-2009, 15:15
Joj bolje ne ulazit u unutrašnjost auta(kako onaj u kojem se vozač nalazi a kako oni dijelovi koji se nalaze pod haubom) jer bi sad to bila već krajnost.Ima dosta felgi na izbora,valjda će se moć izdizajnirat neki uberkul auto.

Tsaя
26-08-2009, 16:02
Ma, bilo bi pretjerano da se može uređivat unutrašnjost auta i mašine. Ovo je dost. Ipak, pa nije to NFS.

bezimeni
26-08-2009, 20:56
Koliko vidim igra trza isto kao i GTA IV :( .

Arbiter of Change
26-08-2009, 21:01
Rani build, vjerojatno (nadam se bar) treba optimizirati još to sve.

Inače, sviđa mi se što su zadržali "hardcore" pristup policiji. Bar mi je malo lakše jer znam da će odbiti određeni dio GTA publike kojoj je cilj samo porušiti grad i skupiti što više zvijezda. I zaustavljanje zbog prebrze vožnje je predobra stvar.

Tsaя
26-08-2009, 21:14
To mi je baš fora.
Policija te zaustavi i naplati ti kaznu zbog preprze vožnje, ako se odupireš, odluči te uhititi, a ak izvadiš gun, krene te prvo uhutiti mirno, ak počneš pucat, rokaju i oni. cool

la50
26-08-2009, 21:42
Pa kolko ja znam to je bilo i u prvom nastavku(za prolazak kroz crveno svjetlo i vožnju bržu od 60 km/h)samo što je onda kazna bila uhićenje(tj buksa) a sad ovo plaćanje kazne je super stvar.

Grim
26-08-2009, 21:43
Zaustavljanje zbog prebrze vožnje. :pray:

raven5
26-08-2009, 21:46
I u prvom djelu je bilo placana kazne.. Policija mi se cini istom kao i u prvom djelu osim naravno boljeg ai-a..

Grim
26-08-2009, 21:49
Nažalost nisam odigrao prvi dio tako da neznam. :D

la50
26-08-2009, 21:50
Nažalost nisam odigrao prvi dio tako da neznam. :D
Šta si to rekao,odma al odma počni igrat :D.

Raz
26-08-2009, 21:52
Prvi sam nešto malo igrao no odustao jer se velik dio igre odvijao upravo za volanom a nije mi se takav tip igre trenutno igrao. Do sad ovi filmići izgledaju stvarno fenomenalno, nadam se da će sve dobro ispast. :)

U prvom mi je bilo fenomenalno kako su fizikalni modeli automobila i sam koncept da se nesmije prebrzo vozit i općenito kršit prometna pravila bili nevjerojatno dobro odrađeni. Mislim da je to osim Drivera i jedina igra u kojoj su me zaustavili zbog brze vožnje. :)

Grim
26-08-2009, 21:58
Nažalost nisam odigrao prvi dio tako da neznam. :D
Šta si to rekao,odma al odma počni igrat :D.
S obzirom da još imam dosta novih naslova za odigrat, nemam vremena. :(

la50
26-08-2009, 22:10
A ja nisam ništa novo odigrao još od CoJ BiB tako da bi mogao i za tebe preć mafiu :).

Tsaя
26-08-2009, 22:13
Znam da su kazne bile i u jedinici, pa super što su to napravili da bude i u dvojci, samo još bolje.

Vi koji još niste svakako zaigrajte Mafiu 1, jer je igra stvarno super i neznate što propuštate.

mravojed20
26-08-2009, 22:52
Ajde, ajde vi koji niste odigrali Mafiu sramite se, kakve nove igre :(

http://www.crovortex.com/webshop/igra-3 ... eaven.html (http://www.crovortex.com/webshop/igra-3209-Mafia_The_City_of_Lost_Heaven.html)

60kn za original dajte i uživajte u posebnoj igri.

Constantine
26-08-2009, 23:09
:shock:
u pravu si,cijelo vrijeme trazim neku igru koja valja a da mi se ne crasha zbog grafičke na umoru,budem odigrao.

Tsaя
27-08-2009, 09:48
Evo malo lektire !!!
enjoy

New York, meet New York. While Grand Theft Auto IV's Liberty City could not and would not claim to be a facsimile, it wears its influences proudly on the sheer glass sleeves of prominent landmarks, and in the architectural sweeps of its bridges, towers and districts. One imagines Mafia II's Empire Bay pursues the Big Apple with no more of a mind toward replication - even of the equivalent city from the 1950s, when the game is set - but developer 2K Czech does have a mind toward authenticity of another kind: it's out to recreate the life of a post-war gangster, from pin-striped trilby to designer shoes and every phone booth, Billy club and shakedown in-between. They may only be a couple of publishing labels and a few European borders away from one another, but 2K Czech's world of organised crime is another world away from Rockstar North's excellent Grand Theft Auto IV.

This is brought home to sharp, almost jarring effect by the simplest of acts: starting a mission, a process that is now so incidental, so streamlined in modern open-world adventures that we've progressed from driving across a city ignoring traffic regulations, pulling up and walking into a big yellow circle for a briefing, to leaping over the rooftops of cars and buildings at cheetah speed, hurtling down from the sky like a lightning bolt and cratering into an objective icon; and woe betide any game that forces us to press a button or take a breath in the process.

By contrast, in today's demo of Mafia II, wannabe gangster and player-character Vito Scaletti pays off a prostitute, saunters to the fridge in the kitchen to collect a beer, wanders through his apartment in vest and slacks, and meanders to the phone in the hallway, where he receives instructions. Then he strolls off to get dressed, admiring another working girl showering fairly decently in his bathroom in the meantime, and walks downstairs from his apartment - observing a man beating on a front door, pleading with his wife for leniency over some perceived infraction, and a woman scrubbing the tiles - before heading outside to his garage to chew over which car to get into. It should take a while for an impatient gamer such as myself to adjust to the deliberate pace, but in practice the world is so rich with detail that my senses are no less pampered by Empire Bay's painstaking craftsmanship.
'Mafia II' Screenshot 1

Empire Bay is vast - much bigger than the first game's Lost Heaven - and split into around 20 distinct districts.

Where other open-world games compartmentalise, constructing frameworks in technology and mechanical routine and then allowing you to bounce between the story and the funfair stalls of side missions, confident of their foundations and happy to leave you to your own devices within them, Mafia II appears obsessed with your suspension of disbelief and unwilling to leave anything to chance. As you start out in the direction of your calling - a mafia workshop run by Giuseppe, who handles tradecraft - 2K Czech's hand is on almost everything.

The game is capable of a full day-and-night cycle, and I experience most of it in the half-hour demonstration, but the time of day is set to follow events. It will be night-time when Vito torches a protection racket later on, because that's when Vito would torch a protection racket, but it's broad daylight right now for a chance encounter that leaves nothing to chance: some schmo rear-ends the hooker from earlier's car at the traffic lights down the road from Vito's apartment, and starts harassing her. Vito rolls up and intervenes. "Hey pal, knock it off." "And who the f*** are you?" "Someone who doesn't like hearing you talk to a lady like that." Before long his head's on the road with a car door-shaped dent in it, and you're being invited to the young lady's house later "for coffee". There are no loading screens between any of this - nor will there be anywhere, says 2K - and the transition between canned cut-scene events and gameplay is rendered moot by how quickly and easily the smart animation, smooth delivery of the dialogue and unhurried spectacle invest you in events.

A similar scene unfolds after Vito arrives at Giuseppe's workshop. As he's about to enter, a mafia associate is exiting, and the two exchange greetings. The latter, it turns out, has a job for Vito - one of his colleagues is having difficulty getting ahead in the protection racket. "Some asshole's been giving him competition, and that ain't good for business," drawls our new acquaintance. Vito pauses. "You want me to...?" "Nah, nothing like that. Not yet." Your goal, if you want, is to torch some cars in Millville under cover of darkness and without anyone winding up dead. You can accept or decline the side mission - the point of us being shown the scene is so that 2K Czech can emphasise the fact that it is a side mission, and that side missions will be no more surrendered to menus, stat screens and mechanical routine than anything else.
'Mafia II' Screenshot 2

Violence is necessary, but it's a means to an end.

Back to business, and inside the workshop Giuseppe strikes up a conversation. He's got some papers for Vito - they're a gift, for reasons to do with the story which aren't explained - but he also sells guns, ammo, Molotov cocktails, lockpicks and other useful items. Vito says goodbye to Giuseppe, but as he leaves he's accosted by a couple of muggers, who want all his "dough", inevitably. He pulls a gun. "Oh okay... wrong guy, wrong guy!" As they beat it though, a beat cop rolls up and threatens to arrest Vito unless he can produce a firearms licence. That's one option (assuming you have one), the others being to try and bribe the cop (which might work), or, for the purposes of the demo, to simply leg it.

2K Czech says the police system will be aggressive, but that the goal is really to enforce realistic behaviour; to get whoever's controlling Vito to act like a real wiseguy. By this stage the explanation's almost redundant. Vito races off down the street, pursued by the cop, who's by now hurling abuse and tooting on his police whistle, before leaping over a chain fence and ducking down behind a dumpster. The police, 2K points out, only have a physical description - one of the game's degrees of wanted rating - so getting clear of them is fairly easy, and then losing them completely is simply a matter of switching outfits at any store or apartment.
'Mafia II' Screenshot 3

2K Czech's game engine does a great job bringing the key players to life.

Vito needs a car to make his way across down to Millville, so he breaks into a nearby Kingfisher, one of more than 50 fictional vehicles inspired by period equivalents. Breaking a window is an option, but will attract attention, so since we're on a quiet street Vito spends a bit of time using his lockpick by way of a pop-up for shifting pins within the mechanism. As he pulls away, darkness is falling - or rather 2K Czech is drawing a veil of darkness purposefully across Empire Bay - and the streets are quieter, the lighting very different. Without driving the car it's tough to judge the handling, but when rain starts to fall later the back steps out more noticeably at speed, and although we don't see one, 2K says that car chases with bullets flying will smash individual windows, pepper the bodywork with bullet holes, deflate tyres and generally assault the player's composure.


WOW !!!
Bogme će biti odlična igra.
Znači grad je puno veći od onog u jedinici i zove se Empire Bay (NY).
Biti će preko 50 vrsta vozila.
Ovo je fora. Ak imaš dozvolu za oružje policija ti neće ništa ako ga izvadiš, a ako ju nemaš onda te uhiti. cool

Nemogu dočekat da ovo više izađe. Predobra igra.

la50
27-08-2009, 12:28
Dijelove demoa smo vidjeli iz ona dva linka koja je mravojed postao.2K stvarno pazi da sve bude kako valja(prvo su započeli sa onim farbanjem auta i mijenjanjem tablica kako bi makli heat sa njih,sad ovo sa linencom za nošenje oružija,dobri su).U jedinici sam više manje znao cijelu mapu napamet,samo se nadam da će ostati isti način pogleda na mapu pošto će ovo bit očito i dosta teže popamtit.

raven5
27-08-2009, 12:44
Ja se već lagano bojim.. Očekivanja vrtoglavo rastu.. To nikada ne vodi dobrome...

la50
27-08-2009, 13:33
Očekivanja očekivanja,o kojoj god se igri radilo nikad se nebi trebalo očekivat previše.U mom slučaju kako god igra bila meni će se svidjeti jer mafiji nemogu odoliti,neznam za ostale.

Tsaя
27-08-2009, 13:34
Slažem se.

Praetorian
28-08-2009, 16:01
A kad izlazi tocno mafia 2 ?

Tsaя
28-08-2009, 16:06
http://www.vgreleases.com/pc/ReleaseDate-59946.aspx

Praetorian
15-10-2009, 10:56
evo minimalna konfiguracija

Windows XP Service Pack 3
Intel P4 2.8GHz or AMD Atholn XP 3200+
1GB RAM
AGP 8X 256MB Nvidia 6800 or ATI X1600 or better Graphic Card (Shader Model 3 supported )
10GB Hard Disk Space

Recommended system requirements

Windows XP Service Pack 3 / Windows Vista Service Pack 1 or Windows 7
Intel Core 2 Duo 2.4GHz or AMD Atholn 64 X2 Dual core 5000+
1.5GB RAM (For Vista and 7 2GB)
PCI-E 16X 256MB Nvidia 8600 or ATI HD 2600 or better VGA (DirectX 10)
10GB Hard Disk Space

Da bar jesu to zahtjevi ali sumnjam.

Grim
15-10-2009, 10:59
Sumnjam da će to biti pravi zahtjevi, a ako jesu igra će biti užasno optimizirana.

la50
15-10-2009, 12:05
Da bar jesu to zahtjevi ali sumnjam.
Sve si rekao,da bar jesu to zahtjevi ali čisto sumnjam.

Tsaя
15-10-2009, 12:41
Kako dobro, iako neočekivano, ali jednom riječju fenomenalna optimiziranost !!!
Ak je to istina, onda...nemam riječi !!!

:pray: :pray:

la50
15-10-2009, 13:00
Tebi to ništa ne znači jer imaš mrcinu od kompa,meni znači ali pošto sam pesimist vjerujem da neće bit ovako kako piše.

Tsaя
15-10-2009, 13:21
Nemogu dočekati ovu igru, a sad kad vidim ovu optimiziranost, pa sretan sam koda mi je rođendan !!!

-to je postano na forumu od MAfie 2, pa neznam zaš bi tamo lagali

Danas sam naručio komp. Dolazi mi u subotu, jedva čekam !!!

Tsaя
22-10-2009, 10:01
Evo, ovdje piše kad dolazi Mafia 2, jer znam kad sam zadnji put pitao kad izlazi bilo je TBA.
http://pc.ign.com/articles/103/1037140p1.html

Due date: Between February and June 2010.

Praetorian
13-12-2009, 15:45
jel ko probo beta verziju ima 5 gb

Grim
13-12-2009, 15:50
Gdje ima za skinut beta?

Hidraulicar Kreso
13-12-2009, 15:50
sumnjam da su to službena zahtjevanja za igru jer su najavljivali odličnu grafiku i da ih nije briga za kupce, žele napraviti perfektnu igru. A što se tiče ove beta verzije mislim da je fake, dosta ljudi se žali na ispravnost te verzije.

la50
13-12-2009, 15:51
Šta ti pričaš,di ti ima beta od Mafie II............

Praetorian
13-12-2009, 15:52
Ja skidam al mislim da je fake

Grim
13-12-2009, 15:53
There is a mafia 2 beta circling the internet and being downloaded from popular websites. I fell victim to this, so I’m just letting you guys know that it’s a fake. It’s in the form of a .zix file which is a major hassle to open. After opening the file you are presented with over 4gb of errors and useless content, none of which works.

Just a heads up, if you want the beta wait a little longer for czech to release it.

Praetorian
13-12-2009, 15:55
Necu skidat sigurno nece radit cekacu cijelu igru.

ScorpiuS
13-12-2009, 16:29
Kako beta uopće i može radit? Nemogu vjerovat da je netko uopće uspio nasjest na nešto takvo.

Tsaя
13-12-2009, 17:08
za kad je najavljena ta igra ??? kad više izlazi ???
Kad sam to prije gledao uvijek je bilo TBA.

Grim
25-12-2009, 13:22
Mafia 2 Gameplay Interview Part.1 (GT) HD (KabBo3py2EE#ws-normal)S
Mafia 2 Gameplay Interview Part.2 (GT) HD (BHqCMprBu28#ws-normal)

Sve bolje i bolje izgleda, zanimljivo je koliko su se posvetili detaljima.

la50
25-12-2009, 14:20
Haha,vidi se da nisi prije baš virio u ovu temu jer su ovi gameplayi izašli dosta prije...
Igra naravno izgleda strava,po meni se priča nemože falit ma kakva god ona bila,volio bi da je mapa ko i u prijašnjem nastavku.
Sviđaju mi se borbe sa šakama,eksplozije također al bi volio kad bi bile onako strava ko i u Godfatheru duji,zastrašivanje onih lopova koji mlataraju nožem ko neke mange a kad se pištolj izvadi odma se useru...

baldrick_
25-12-2009, 17:36
Kako beta uopće i može radit? Nemogu vjerovat da je netko uopće uspio nasjest na nešto takvo.
pa šta onda rade beta testeri ako beta ne može da radi? traže greške gledanjem u kod?

mravojed20
26-12-2009, 12:50
Hahaha, znači nije samo meni njegov post čudno zvučao :D

Enivej, igra stvarno izgleda sve žešće, ma jedva čekam samo upiti tu atmosferu, to će mi bit dovoljno.

ScorpiuS
26-12-2009, 12:58
Beta je igra koja se mjenja cijelo vrijeme. Igra se u beti ne pokreće standarnom .exe eksekucijum već se mora napraviti poseban .exe za svaku misiju. Vjerovatno bi u toj beti imao 10 GB podataka i 10 min gameplaya.

Feanor
26-12-2009, 13:12
Zavisi u o kakvoj beti pričamo, ako je neka neposredno prije Gold verzije, zašto nebi radilo. Svojevremeno je bila leakala skoro dovršena HL 2 beta koja je imala par bugova više nego krajnja verzija...

Durin
26-12-2009, 13:56
Eh, tko će to dočekati...igra izlazi tek u 5 mjesecu 2010. :?

bezimeni
04-03-2010, 21:08
Igra odgođena za jesen ...vjerojatno kasnu jesen.Imam filing da čekaju grafulje koje bi mogle ovo goniti kako spada .

la50
04-03-2010, 21:12
Mene je ražalostila ta vijest...ali opet,bolje da oni rade na njoj nek je usavršavaju i optimiziraju kako valja.

Deadwalker
04-03-2010, 21:20
Ovo je vec neznam koja odgoda. Pocinje se previse odugovlaciti s igrom :(

Grim
04-03-2010, 21:28
Bolje da čekamo nego da dobijemo poluproizvod. :D

str1k3r
04-03-2010, 21:29
Neka. Nisam pošteno odigrao nitijednu igru od 11. mjeseca prošle jebene godine. :(((((

Feanor
04-03-2010, 21:31
Shitbreak je popizdio, a ako je on ljut....

EDIT: <3

str1k3r
04-03-2010, 21:55
Ne, fakat, nisam ništa pošteno odigrao. :(((((

Osim L4D2. <3

Aral
05-03-2010, 08:05
Što bi rekao moj šogor...SMEĆE :)

Exclusive Boom Boom Boom Trailer (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-boom-mafia-ii/62666)

Kad izađe izađe, igrat ću je. Kad god da to bilo.

Bara
05-03-2010, 08:52
http://www.crovortex.com/novosti/clanak ... ia_II.html (http://www.crovortex.com/novosti/clanak-4590-Mafia_II.html)

Igra je odgođena za svibanj.

W3DR4N
10-03-2010, 22:23
http://www.gametrailers.com/video/exclu ... a-ii/62666 (http://www.gametrailers.com/video/exclusive-boom-mafia-ii/62666)

Novi trailer. Izgleda fantastično.

bezimeni
10-03-2010, 22:27
Nova igra desetljeća ? :D

W3DR4N
10-03-2010, 22:27
Hm, računamo li desetljeće od 2010. ili 2011.? :)

Aral
10-03-2010, 22:29
Da, moglo bi dobro bit...nakon jedno 3-4 odgode koje su je već snašle :(

Praetorian
10-03-2010, 22:48
ovo ce bit najbolja igra, sam da izade ovu godinu.

la50
10-03-2010, 22:50
Moja ljubav,nadam se da ću je volit kao The City of Lost Heaven :D.Trailer je strava,btw ova muzika čini mi se kao glas od ray charlsa...
Btw ste vidjeli ovu vijest Playboy u Mafiji 2 :D. (http://www.hcl.hr/vijesti-mafia-ii-promovira-playboy-3949-27.html)
Igra samo nek bude duža od prvog dijela i bit će najbolja igra mog života.

W3DR4N
10-03-2010, 22:53
btw ova muzika čini mi se kao glas od ray charlsa...

John Lee Hooker

la50
10-03-2010, 22:56
Hvala veky,muzika u ovoj igri bude ownala i to na veliko.

IGoR_2803
11-03-2010, 01:15
Nova igra desetljeća ? :D

trailer izgleda fantastično ali pošto u istom desetljeću izlaze starcraft 2 i diablo 3 ova citirana tvrdnja ne može da bude istinita... :)

ScorpiuS
11-03-2010, 08:44
Nova igra desetljeća ? :D

trailer izgleda fantastično ali pošto u istom desetljeću izlaze starcraft 2 i diablo 3 ova citirana tvrdnja ne može da bude istinita... :)
Tko je reko da Dablo 3 izazi u nadolazećem desetljeću?

W3DR4N
11-03-2010, 08:46
Tko je rekao da će išta valjati? Bude li ko dvojka, teško da će biti marginalno igriv.

Tsaя
11-03-2010, 08:55
Odličan je video. Jedva čekma ovu igru !!

IGoR_2803
11-03-2010, 09:11
Tko je rekao da će išta valjati? Bude li ko dvojka, teško da će biti marginalno igriv.

mnogi koji i dan danas, 10 godina nakon izlaska, igraju na battle.netu se ne bi složili s tobom, ali nevermind, ovo je tema o mafiji 2...

Deadwalker
11-03-2010, 09:21
Važno je samo što Vedran kaže

:eyebrows:

W3DR4N
11-03-2010, 09:22
:wink:

Tsaя
11-03-2010, 12:44
Evo jedan video i preview s IGN-a:

http://pc.ign.com/dor/objects/957839/ma ... ml?show=hi (http://pc.ign.com/dor/objects/957839/mafia-2/videos/mafia2_trl_wildones_31010.html?show=hi)

http://pc.ign.com/articles/107/1076186p1.html

Aral
11-03-2010, 12:51
Nije loše, vidim cover sistem se koristi u velikoj mjeri, što je dobro. Al više od svega me zanima priča, atmosfera, na koji način je to sve posloženo, da imam osjećaj da živim život mafijaša. Sam nek dođe ove godine i sve pet :)

la50
11-03-2010, 12:54
A priča nemože loše ispast,bar po meni priča nemože nikako loše bit.

baldrick_
11-03-2010, 13:12
prvo long tall sally, sad boom boom.. do jaja će biti muzika

ScorpiuS
11-03-2010, 13:29
A priča nemože loše ispast,bar po meni priča nemože nikako loše bit.
Zašto ne? Već sam se naigrao dovoljno igara da znam da priča uvijek može zakazat.

EDIT: Ubacili su ona suluda nadrealna vozikala, me likes! :D

GDra
11-03-2010, 14:12
Ovo mi se jako sviđa, prvi dio nisam igrao, ali ovo hoću.

Grim
11-03-2010, 14:38
Nadam da će biti dovoljno optimizirana... i da ću je moći pokrenuti na višim postavkama. :)

Praetorian
11-03-2010, 14:41
Evo zahtjevi, pojma nemam jel su oficijalni

Windows Vista SP1 or Windows XP SP3
Processor Intel Core 2 Duo 2.8 Ggz or AMD Athlon X2 64 3.0 Ggz
Ram 2g Gb, 20Gb Free Harddrive space
Video Card 512 mb NVIDIA 9400 or 512 mb ATI Radeon HD 3450
Recomended

Windows Vista SP1 or Windows XP SP3
Processor Intel Core 2 Quad 2.5 Ggz or AMD Phenom X3 2.4 Ggz
ram: 3 Gb, 20 Gb of free harddrive space
VideoCard 1024 mb NVIDIA 9600 or 1024 mb ATI Radeon HD 3870

Maximum

Windows Vista SP1 & Windows XP SP3
Processor Intel Core i7 2.8 Ggz or AMD Phenom X4 2.6 Ggz
Ram: 4 Gb, 20 gb of free harddrive space
Video card 2048 mb NVIDIA Quadro FX4700 X2 or 2048 mb ATI Radeon HD 4870 X2


Stvarno su preveliki :(

Grim
11-03-2010, 14:43
Zadovoljan sam, ako bude po tim zahtjevima, ići će mi glatko ma maxu. :)

Raz
11-03-2010, 14:50
:cry:

Sgt. Bull
11-03-2010, 14:51
Krajnje mi je vrijeme da pređem na konzole. :(

ScorpiuS
11-03-2010, 15:02
Koliko GB hard diska??? Ovo ću biti sretan ako vučem na medium.

Aral
11-03-2010, 15:03
20gb čini se...taman xD

GDra
11-03-2010, 15:04
Ovo je gore od GTA4!

Praetorian
11-03-2010, 15:08
Jbga nznam ocu moc igrat, ali za razliku od gta4 bar opravdava zahtjeve. Mafia 2 stvarno izgleda prelijepo za razliku od gta 4.

Bartuc
11-03-2010, 15:12
Zadovoljan sam, ako bude po tim zahtjevima, ići će mi glatko ma maxu. :)

Pa koju mašinu ti imaš? :o


Baš sam pogledao trailer i primila me volja za GTA 4 :D Ne znam zašto pošto su 2 različita svijeta, ovo izgleda kao televizor u boji pokraj GTA 4 (sudeći po trailerima)...

W3DR4N
11-03-2010, 15:17
I prva Mafia je bila bezrazložno prezahtjevna. Developer jednostavno ne zna optimizirati svoj kod.

Praetorian
11-03-2010, 15:22
Nije istina, radila je u to vrijeme na svakom stroju. Ja sam ju igrao na ati 7000, 128mb rama, a za procesor se nesjecam. neki moji prijatelji su imali i slabiji komp pa im je radila.

Sgt. Bull
11-03-2010, 15:24
Nije pitanje da li je radila, već kako je radila. Igranje na 5+ frejmova is not phun.

W3DR4N
11-03-2010, 15:25
Radila je kako spada samo na preskupoj Titanium seriji. MX-ice su bile za stari odpad.

Praetorian
11-03-2010, 15:25
Radila je ko beba.

ScorpiuS
11-03-2010, 15:26
Bila je slabo optimizirana. Sjećam se opasnih padova u FPS-u kada opalim sa šmajserom.

bezimeni
11-03-2010, 15:58
Ja sam prvu mafiu odigrao bez problema na amd 2000 , 256 mb rama i Gf MX 440 64 mb na windowsima 98.Znala je štucnuti ali ništa strašno.Čak su i detalji bili prema višima.

Outmind
11-03-2010, 16:05
Evo jedan video i preview s IGN-a:

http://pc.ign.com/dor/objects/957839/ma ... ml?show=hi (http://pc.ign.com/dor/objects/957839/mafia-2/videos/mafia2_trl_wildones_31010.html?show=hi)

http://pc.ign.com/articles/107/1076186p1.html

I iz not impressed. Izgleda mi kao kum 2, ili u najboljem slučaju kao gta4. To nikako ne opravdava ove astronomske hw zazhjeve.

Grim
11-03-2010, 16:33
Izgleda mnogo bolje od GTA IV, koji je imao ogromne zahtjeve kada je izašao. Nemojte sada tu početi pljuvati jer vam se zahtjevi čine previsoki, nisu previsoki, ne morate vi igrati sa grafikom na maximumu. Igra će izgledati i vrlo solidno na low/med. A i igra još nije izašla, niti je sigurno da su ovo pravi zahtjevi.

Kada igra izađe, ova će konfiguracija graničiti sa prosječnom, a to je recommended:
OS: Windows Vista SP1 or Windows XP SP3
Processor: Intel Core 2 Quad 2.5 Ggz or AMD Phenom X3 2.4 Ggz
RAM: 3 Gb, 20 Gb of free harddrive space
VGA: 1024 mb NVIDIA 9600 or 1024 mb ATI Radeon HD 3870

Tako da će vas većina uspjeti pokrenuti na med/high. A oni koji nećete, pa očito je, PC vam je zastario. :)

ScorpiuS
11-03-2010, 16:36
:(
Neznam kad će to izaći, ali zasad je definitivno previše.

Grim
11-03-2010, 16:38
MoždaSu osmom ili devetom mjesecu ove godine, ako je ne odgode ponovo. Za što postoji velika vjerojatnost.

Bartuc
11-03-2010, 16:49
Nisi rekao koju pilu imaš :-x Fakat nam fali "Moj komp" opcija na forumu :(

kikl0p
11-03-2010, 17:03
fulo si temu lol
al slazem se

Grim
11-03-2010, 17:07
Nisi rekao koju pilu imaš :-x Fakat nam fali "Moj komp" opcija na forumu :(
OS: Windows 7 Enterprise Edition
CPU: Intel Q8200
RAM: 2 X 2 Gb OCZ DDR2 PC2-8500 Reaper HPC Edition 1066 MHz
VGA: Zotac GF 9800GT, 1GB DDR3, ali sada mi za par dana dolazi Gainward GF GTX 285 1GB pa ovu prodajem ili dajem bratu

Još ću si na ljeto promijeniti CPU, RAM i matičnu. :)

IGoR_2803
11-03-2010, 17:09
erm... samo meni se čini da su ovi zahtjevi fake? ne znam tko bi stavljao da je recommended grafa hd4870 x2... prije bi onda stavili hd5870 ili eventualno gtx 285... :?

Edi Sm187
11-03-2010, 18:07
card 2048 mb NVIDIA Quadro FX4700 X2

Hahaha. Koja je ovo laž. Nitko normalan ne bi stavio profesionalnu grafu koja nije za igranje pod maksimalne zahtjeve.

Bartuc
11-03-2010, 19:32
fulo si temu lol
al slazem se


Nisam fulao temu, na prošloj stranici je Grim rekao da će mu igra glatko raditi na max, a za max piše ovo...



Maximum

Windows Vista SP1 & Windows XP SP3
Processor Intel Core i7 2.8 Ggz or AMD Phenom X4 2.6 Ggz
Ram: 4 Gb, 20 gb of free harddrive space
Video card 2048 mb NVIDIA Quadro FX4700 X2 or 2048 mb ATI Radeon HD 4870 X2


... pa me zanimalo kakvu zvijer ima između nogu, ili gdje mu već kućište stoji.

fij
11-03-2010, 20:54
kada ovo izlazi?

Sgt. Bull
11-03-2010, 20:55
q4 2k10

ScorpiuS
11-03-2010, 21:43
Moš mislit. Odgodit će se to još.

Sgt. Bull
11-03-2010, 21:48
Možda i neće, nisu oni Ubisoft pa da mogu sebi priuštiti previše odgađanja.

Aral
11-03-2010, 22:06
A ne, uopće pa ne. Možda bi bilo dobro da i koji DRM ubace xD

ScorpiuS
11-03-2010, 22:16
I onda ne odgode i izbace na tržište zbugirano sranje.

Tsaя
12-03-2010, 08:28
Evo zahtjevi, pojma nemam jel su oficijalni

Windows Vista SP1 or Windows XP SP3
Processor Intel Core 2 Duo 2.8 Ggz or AMD Athlon X2 64 3.0 Ggz
Ram 2g Gb, 20Gb Free Harddrive space
Video Card 512 mb NVIDIA 9400 or 512 mb ATI Radeon HD 3450
Recomended

Windows Vista SP1 or Windows XP SP3
Processor Intel Core 2 Quad 2.5 Ggz or AMD Phenom X3 2.4 Ggz
ram: 3 Gb, 20 Gb of free harddrive space
VideoCard 1024 mb NVIDIA 9600 or 1024 mb ATI Radeon HD 3870

Maximum

Windows Vista SP1 & Windows XP SP3
Processor Intel Core i7 2.8 Ggz or AMD Phenom X4 2.6 Ggz
Ram: 4 Gb, 20 gb of free harddrive space
Video card 2048 mb NVIDIA Quadro FX4700 X2 or 2048 mb ATI Radeon HD 4870 X2


Stvarno su preveliki :(

Ma ko je isro te zahtjeve ??? To nije normalno i nemože biti normalno. Pa to ni Isus nemre vrtit.
Ovo je debela laž. Kolko god Mafia 2 izgledala lijepo, tolko će biti i optimizirana, to 100% znam.
Za max. vam neće trebat i7, nego neki bolji dvojezgreni (npr. CPU INTEL Core2Duo E7500. 2,93Mhz --- možda i slabiji), a grafa, HD4890 bi trebala biti sasvim dovoljna.

Ja imam ovakvu konfu:

MBO: ASUS P7P55D EVO
CPU: Intel i5 750 (2,67 GHz)
VGA: HD5870
RAM: G.SKILL Trident series, DDR3 2000MHz, kit 2x2GB
HDD: Samsung SpinPoint F3 1TB
CASE: HAF 922
PSU: Corsair 650W HX
MONITOR: LCD Samsung SM P2250 22"

- konfa je odlična, ali s njom bi po onim vašim pretpostavkama, igru mogao vrtit na medium, te bi možda i štekala. Nema jebene šanse da su oni zahtjevi istina. 100000000% nisu istina !!!

Praetorian
12-03-2010, 10:52
Tsar pozlatile ti se rijeci :pray: :pray:
Mislim s onim zahtjevima nitko nebi ni kupio igru, vec bi kupovali novi komp.

CAK_CROchef
12-03-2010, 13:59
brijem da ti zbog kucista nece radit :)

ScorpiuS
12-03-2010, 14:09
Šta će ti toliko watta? Pa koliko troši taj procesor?

Praetorian
14-03-2010, 14:38
http://www.hcl.hr/vijesti-mafia-ii-traj ... 75-27.html (http://www.hcl.hr/vijesti-mafia-ii-trajnost-i-multiplayer-3975-27.html)

Samo 15 sati sp-a :( :( :shock: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Constantine
14-03-2010, 14:56
ako bude vrhunski odrađeno filmsko iskustvo onda ok,makar nesto vise sati nebi skodilo.

Deadwalker
14-03-2010, 15:07
To mi je nekako fakat premalo za igru koja se tako dugo ceka. Ni multiplayer nema. Igra ce onda jedino moci ostvari dobru prodaju ako bude imala prezentaciju kao sto ima recimo Mass Effect 2.

la50
14-03-2010, 15:38
Ovaj gameplay (ks5-jgT4Q0o&feature=player_embedded)Sizgleda jako lijepo ali mi je malo bezveze što nije ostala "teška" vožnja auta kao u jednici...

baldrick_
14-03-2010, 23:09
15 sati je standard za sandbox igre, zar ne? ne računam gta

Feanor
14-03-2010, 23:21
Instalirao sam jedinicu, sjetio sam se uber kul misija u crkvi, muzeju, švercanje alkohola u country side-u, tako da nisam mogao odolit. 15 sati nije malo pod uvijetom da freeroaming bude sređen bolje nego u jedinici.

baldrick_
14-03-2010, 23:36
koji beše muzej?

Feanor
14-03-2010, 23:37
Zadnja misija?

EDIT: Barem mislim da je muzej...

Bara
15-03-2010, 12:58
Sve mi izgleda savršeno samo mi se ne sviđa tromost automobila. Jedva čekam sve u svemu.

la50
15-03-2010, 13:02
Kakva tromost brate pa auti lete,da si igrao jedinicu onda bi znao šta znači tromost auta.

Bara
15-03-2010, 13:04
Pa zato i kažem. Jako si dobro zaključio da nisam igrao jedinicu (ironija).

la50
15-03-2010, 13:11
Da si odma ošao po svoj primjerak! :D igra dođe kakvih 60ak kn.
Što se tiče auta možda će ova promjena bit uzbudljivija dok nas drotovi budu ganjali ali će mi nedostajat oni trenuci u jedinici kad bježiš od murije u autu koji jedva ide,napetost do jaja xD.

Feanor
15-03-2010, 13:16
Da si odma ošao po svoj primjerak! :D igra dođe kakvih 60ak kn.
Što se tiče auta možda će ova promjena bit uzbudljivija dok nas drotovi budu ganjali ali će mi nedostajat oni trenuci u jedinici kad bježiš od murije u autu koji jedva ide,napetost do jaja xD.

A mogućnost da se okreneš na krov pri brzini većoj od 60 mph u zavoju je 80%...

la50
15-03-2010, 13:19
Hahaha,istina.E da kad smo kod brzina ja još nisam vidio u gameplayu da ima ono ograničenje(F6 brijem) pa da te murja ne lovi zbog brzanja...

Xero
15-03-2010, 13:21
F5.

baldrick_
15-03-2010, 14:04
Kakva tromost brate pa auti lete,da si igrao jedinicu onda bi znao šta znači tromost auta.
dobro, ovo su ipak auti iz pdesetih, brži su od onih iz tridesetih..

mislim da je zadnja misija u katedrali, mada moguće da je muzej.

ScorpiuS
15-03-2010, 14:11
Muzej je, i ja sam mislio da je katedrala kada sam vidio u prijatelja, ali kad sam ja igrao i slušao u cut-scenama šta se doga ona sam skužio šta je.

BTW, nemojte ni slučajno reć da su auti tromu u Mafiji, pa jeste se vi provozili u Crazy Horeseu.

la50
15-03-2010, 14:38
Kakva tromost brate pa auti lete,da si igrao jedinicu onda bi znao šta znači tromost auta.
dobro, ovo su ipak auti iz pdesetih, brži su od onih iz tridesetih..
mislim da je zadnja misija u katedrali, mada moguće da je muzej.
Pa dobro to je istina bolji jesu ali tolko neznam baš.
Zadnja misija je u muzeju...misija u katedrali je kada prije toga dignemo u hotelu onaj ured u zrak i onda bježimo preko onih zgrada vamo tamo da bi se spustili u crkvu...

BTW, nemojte ni slučajno reć da su auti tromu u Mafiji, pa jeste se vi provozili u Crazy Horeseu.
A jesi ti vozio onaj Taxi s početka igre xD,ako ono nije bilo tromo onda sam ja Tommy Angelo.

ScorpiuS
15-03-2010, 16:19
Pa šta, danas je Mustang trom pa se svejedno vozi. Malo bolji auti u igru su bili daleko okretniji nego šta bi trebali bit.

baldrick_
15-03-2010, 20:40
Kakva tromost brate pa auti lete,da si igrao jedinicu onda bi znao šta znači tromost auta.
dobro, ovo su ipak auti iz pdesetih, brži su od onih iz tridesetih..
mislim da je zadnja misija u katedrali, mada moguće da je muzej.
Zadnja misija je u muzeju...misija u katedrali je kada prije toga dignemo u hotelu onaj ured u zrak i onda bježimo preko onih zgrada vamo tamo da bi se spustili u crkvu...

kao što sam kažeš, kad se digne kancelarija u vazduh, ide se u crkvu, a ne u katedralu.. znao sam za tu crkvu, nego zaboravih da pomenem, znao sam da će neko da iskomentariše. misleh da je moguće da je katedrala, pošto je ono crkva, pa se kao ne bi ponavljali.. ali je muzej

Aral
18-03-2010, 09:19
GDC 10: Authenticity Interview (http://www.gametrailers.com/video/gdc-10-mafia-ii/63271)
GDC 10: Cinematic Experience Interview (http://www.gametrailers.com/video/gdc-10-mafia-ii/63269)

Tsaя
18-03-2010, 10:57
Kako će ova igra rasturat !!!

Kad će više izać ???

ScorpiuS
18-03-2010, 18:55
Trebala bi na jesen. Ali mislim da će još odgađat.

vukopas
18-03-2010, 20:47
Upočetku sam bio malo sumnjičav da če mafia 2 biti "gta 4 wannabe" ali nakon što sam pogledao ovaj novi cinematic experience trailer dosta mi se popravilo mišljenje. Vijest da če igra trajati 15 sati me pogotovo razveselila jer sad znam da priča neče biti rastegnuta kao naprimjer u gta igrama gdje se priča razvija tek svake 10. misije. Sve u svemu samo nek se drže razvijanja priče i likova a manje glupih sporednih stvari poput onih mjenjanja guma na autu i biti če super.

baldrick_
18-03-2010, 21:10
kad pominješ gta, čini mi se da su pre nekolko godina najavljivali da će mafija 2 da ima one fore iz san andreasa - hrana, bildovanje, itd. to su izbacili, jel da?

Tsaя
18-03-2010, 21:14
Negovori se o tome baš previše. To ćemo morat sami otkrit. Znam da ćemo recimo na autu morat ako smo njime bježali od policije promijenit kasnije tablice da nas ne prepoznaju. također ćemo moći mijenjati i još neke sitnice, poput boje, guma/felgi...
ZA to da ćemo čovjeka moć bildat ili hranit nisam siguran da će biti, bar nisam za to još čuo. Nebrini se, bit će ovo odlična igra !!!

la50
26-03-2010, 11:33
Dobili smo datum izlaska,igra izlazi 27. kolovoza(ove godine ofc) :D.

Aral
27-03-2010, 21:17
A ne, riječi im se pozlatile, ako opet ne odgode xD

MAFIA 2 RELEASE DATE ANNOUNCE (http://www.newgamenetwork.com/news/1023/mafia-2-release-date-announced/)

Deadwalker
27-03-2010, 21:19
Nadam se samo da su im te silne odgode od nekakve koristi

Arbiter of Change
27-03-2010, 21:40
Evo malo PC fizike:
ou6YU6tTHUw

Deadwalker
27-03-2010, 21:41
Isssss, kaj Arbie, platili su te da reklamiras Nvidiu?

:P

Arbiter of Change
27-03-2010, 21:52
Ček ček, znam ovo... ironija, right? :)

Deadwalker
27-03-2010, 22:00
:eyebrows:

Tsaя
12-05-2010, 11:10
Exclusive Developer Diary Series Episode II HD (http://pc.gametrailers.com/video/exclusive-developer-mafia-ii/65301)

Kako jebeno izgleda ova igra. Tu igru najviše iščekujem ove godine !!!

U jednom dijelu trailera je obučen u vojnu uniformu, sa partizanskom kapicom, iako nema crvene zvijezde.

bezimeni
12-05-2010, 11:23
Nije to partizanska kapica nego kapica američke vojske iz tog vremena .Po viđenome ovo će biti najbolja igra ikada .

Tsaя
12-05-2010, 11:28
Ma znam da nije partizanska, zajebajem se.
Slažem se da će ovo biti najbolja igra !!! Mislim da izlazi u 8. mjesecu !!!

edit:
27.8.2010

la50
12-05-2010, 11:49
Uf,zar smo sumnjali u njenu kvalitetu.Pare za igru sam skupio već prije par mjeseci,sa strane ostaviš dnevno neku siću i evo ga :D,jedva čekam.
Nešto sam siguran da će oni final udarci bit brutalniji nego u godfatheru.A ona vožnja auta mi izgleda nekako nenadjebivo,možda malo žalim za onim starim autima koji su se jedva vukli ali eto prolaze godine pa tako i auti budu brži.

IGoR_2803
12-05-2010, 12:47
jebiga, ovo neću igrat na ljeto... 22.7. izlazi stacraft 2 tako da za mene narednih godinu dana druge igre ne postoje... :)

Grim
12-05-2010, 21:09
Odlično izgleda, jedina stvar što me zabrinjava je to da bi mogla kratko trajati.

la50
12-05-2010, 21:51
Rekli su da će trajat negdje oko 15 sati.

Tsaя
13-05-2010, 08:00
Rekli su da će trajat negdje oko 15 sati.

S obzirom na to kakva je to vrsta igre i koliko ju dugo čekamo, igra bi trebala imati najmanje 25 sati, 15 je premalo !!! :thumbs1:

Aral
13-05-2010, 09:52
Do sad me igra baš pretjerano nije niš impresionirala, usrali su stvar sa svim tim silnim odgodama i to zbog čega; 15h gameplaya. Al enivej, sigurno će ovo bit dobar komad softvera, igrat će se sigurno.

IGoR_2803
13-05-2010, 10:19
Do sad me igra baš pretjerano nije niš impresionirala, usrali su stvar sa svim tim silnim odgodama i to zbog čega; 15h gameplaya. Al enivej, sigurno će ovo bit dobar komad softvera, igrat će se sigurno.

da, 15h je fakat premalo.. od ovakve igre bi očekivao barem duplo tolko...

Deadwalker
13-05-2010, 13:14
Ne budem jos osudivao igru, al ono, meni je recimo 15 sati sasvim dovoljno, ako je naravno prezentacija igre na zavidnoj razini. Jer uz moj tempo igranja, to ce zasigurno potrajati puno duze... :)

Aral
13-05-2010, 13:21
Neznam, u MW2 to još i može proć te mi se čini da igram puno duže nego kaj igram ali Mafia, pogotovo kad se sjetim koliko je trajala jedinica. Mislim, ne bunim se previše, sve igre se rade danas na tu foru, Mafia2 će bez sumnje imat prebolesno filmsko iskustvo, tak da i tih 15h može potrajat i puno puno duže. Uz moj stil i vrijeme igranja, jedno tjedan dana ću je igrat :)

baldrick_
13-05-2010, 14:16
Ne budem jos osudivao igru, al ono, meni je recimo 15 sati sasvim dovoljno, ako je naravno prezentacija igre na zavidnoj razini.
meni je i gameplay jako bitan

bezimeni
13-05-2010, 15:33
Koliko mene pamćenje služi prvi dio je trajao isto toliko ili čak i manje.Ja i dalje mogu staviti ruku u vatru da će ovo biti najbolja igra ikada takvog ili sličnog tipa....

Raz
13-05-2010, 15:41
Ako će igra ponudit nešto više osim glavnog storylinea (a što sigurno hoće), ne vidim zašto bi 15 sati bilo malo. Može se i Mass Effect proći za 10-ak sati, a i ne mora. :)

W3DR4N
13-05-2010, 15:46
Prva Mafia nije imala nikakav drugi sadržaj osim automobila za onog mehaničara.

Duke of Earl
13-05-2010, 15:52
Zar nisu postojale neke bizarne misije po završetku igru, imao bi svoju kuću i garažu, i neke nerealno nabrijane aute. Ak se dobro sjećam, bilo je i neko morsko čudovište u igri, baš ono WTF nakon ozbiljnog i realističnog glavnog dijela igre.

la50
13-05-2010, 16:37
Veky imala je jedinica na kraju dodatan sadržaj kako ti Duke of Earl reko,vjerovatno ti se to nije dalo igrat.
Kolko se ja sijećam tj previše sam je puta prešao i brijem da je manje trajala...možda više ali samo onda kad su se ponavljale neke teže misije,poput trke ili pak onaj sam početak kad moramo sa taxijem bježat(na ovom smo mislim svi trebali ponavljat par puta jer nije bilo lako).

Tsaя
13-05-2010, 18:16
Ja mislim da je jedinica trajala više od 15 sati. Prvo one redovne misije, pa kasnije onaj bonus sa puno dodatnih misija. To bi se trebalo ubrojat i bilo bi dosta više od 15 sati. Ako ovdje bude tih sadržaja, bit će super.
Ovdije će to biti složeno kao u GTA serijalu. Vozikamo se uokolo i kad nam se ide na misiju odemo na nju (bude označena nekim slovom na mapi ili slično). To mi se čak i više sviđa. Samo da uz sve te misije bude neki bonus ili zanimljivi sporedni sadržaji !!!

baldrick_
13-05-2010, 18:18
taj eventualni bonus sigurno nije uračunat u tih 15 sati

IGoR_2803
13-05-2010, 22:32
Ne budem jos osudivao igru, al ono, meni je recimo 15 sati sasvim dovoljno, ako je naravno prezentacija igre na zavidnoj razini. Jer uz moj tempo igranja, to ce zasigurno potrajati puno duze... :)

pa dobro, meni će trebati mjesec, dva da je prođem, s obzirom da sam sretan ako uspijem 2,3 h tjedno igrat igre... :( ali to ne znači da 15 sati nije malo... mislim, može biti dovoljno 15 sati, ali kad ovakva remek-djela izlaze svake prijestupne godine onda želiš da traje što duže...

la50
13-05-2010, 23:29
Pa normalno da želiš igrat što duže,ja znam da ću potrošit sate na nalazak najljepšeg i najbržeg auta u igri,kao i u preljepim vožnjama auta kroz grad na badnju večer,dok pada snijeg te dok grad svijetli ko božićno drvce :D.Jedva čekam izlazak igre...
Hah,ja tu govorim kao da ću je imat na čemu pokrenut xD.

Kostolomac
13-05-2010, 23:39
Tjedan dana prodaješ guzu na gatu i bit će para :P

Al stvarno igra dobro izgleda po filmićima, očekujem dostojan nastavak :D

la50
13-05-2010, 23:48
Tjedan dana prodaješ guzu na gatu i bit će para :P
Oš bit prva mušterija,btw dobro si me sjetio mogo bi negdje radit,ustvari nebi zbog treninga(mogao bi tražit od kluba da me plaćaju xD...... ili ne ).

Deadwalker
14-05-2010, 09:48
ali kad ovakva remek-djela izlaze svake prijestupne godine onda želiš da traje što duže...

true, ali svejedno, kada bi previse produzivali trajanje igre to bi onda vjerojatno polako ubilo gameplay. Ono, ja sam rade da igra ima normalan zaplet, vrhunac i rasplet nego da previse otezu recimo zaplet ili rasplet. Nema smisla. Rade cu igrati igru krace pa je kasnije x puta ponoviti, samo da satnica bude u dobrom omjeru sa razinom zabave. :)

Doctor Freak
14-05-2010, 18:18
I svi ste naravno zaboravili na hardwerske zahtjeve.

Ajmo molit Boga da ne naprave glupost kao GTA IV.

Deadwalker
14-05-2010, 18:29
Tesko moze biti zahtjevnije od GTA-a IV. A posto sada igram cetvorku bez beda, ne brinem se nist :)

bezimeni
14-05-2010, 19:13
Da budem iskren ovo je jedina igra koju čekam sa nestrpljenjem do kraja ove godine. Za hardverske zahtjeve se ne brinem .....vjerujem da će ići glatko na sadašnjem stroju a ako neće ima u dućanima dobar izbor komponenata :D .

la50
14-05-2010, 21:29
I svi ste naravno zaboravili na hardwerske zahtjeve.

Ajmo molit Boga da ne naprave glupost kao GTA IV.

No i didnt.


Hah,ja tu govorim kao da ću je imat na čemu pokrenut xD.

A bili su objavili ono jednom koja će konfiguracija moć pokrenut ovu igru,nadajmo se da će optimizacija bit na mjestu...

Tsaя
14-05-2010, 22:04
Ma bit će sve uredu. Imam taj osjećaj. Tolka hrpetina ljudi već dugo iščekuje ovu igru, pa nisu ludi pa da zajebu u tako važnom segmentu !!! I puno su puta odgađali, vjerovatno su našli vremena za dobru optimizaciju !

IGoR_2803
15-05-2010, 00:01
I svi ste naravno zaboravili na hardwerske zahtjeve.

Ajmo molit Boga da ne naprave glupost kao GTA IV.

ako kojim slučajem zaseru kao sa gta 4 bit će plakanja po netu... :) meni svejedno, ja ću ionako igrati sc2 u to vrijeme..

Hidraulicar Kreso
15-05-2010, 00:41
Mene ta igra toliko ne privlači, ali me je privuko nešto drugo u vezi te igre što sam davno pročitao u Gameplayu. Najavili su kako ih nije briga kolike hardverske zahtjeve će igra imati jer im je primarno napraviti igru koja će briljirati u svim segmentima, od same grafičke prezentacije, dizajna likovai grada pa nadalje. Ali kako gledam trailere igra i nema neku zadivljujuću grafiku, uglavnom isprobat ću je definitivno, ali da toliko željno iščekujem i ne baš.

baldrick_
15-05-2010, 01:31
zanimljivo da postoji i srpski gameplay i hrvatski gameplay.. ridikilus

Hidraulicar Kreso
15-05-2010, 15:06
zanimljivo da postoji i srpski gameplay i hrvatski gameplay.. ridikilus

U hrvatskom sam pročitao

baldrick_
15-05-2010, 19:42
znam, nisam pitao, konstatujem

Tsaя
19-05-2010, 11:14
Evo neki System Requirements (http://www.vgrequirements.info/mafia-2-pc/), ali vjerovatno nisu pravi. Još ništa nije potvrđeno od developera.

Duke of Earl
19-05-2010, 11:19
Pa zvuče prilično realno, sumnjam da će službeni biti nešto veći ili manji.

Hidraulicar Kreso
19-05-2010, 11:22
Ne vjerujem ja tome, i kako može u recommended spadati 9800gt, od kada je ona podjednaka sa 4870.

flander
19-05-2010, 11:28
Tesko moze biti zahtjevnije od GTA-a IV. A posto sada igram cetvorku bez beda, ne brinem se nist :)


također :D

IGoR_2803
19-05-2010, 13:59
Ne vjerujem ja tome, i kako može u recommended spadati 9800gt, od kada je ona podjednaka sa 4870.

9800 je podjednaka, čak i malo sporija od hd4850, tek tolko da se zna...

Hidraulicar Kreso
19-05-2010, 21:20
[quote="Hidraulicar Kreso":320w3aco]Ne vjerujem ja tome, i kako može u recommended spadati 9800gt, od kada je ona podjednaka sa 4870.

9800 je podjednaka, čak i malo sporija od hd4850, tek tolko da se zna...[/quote:320w3aco]


pa to znam, zato se i pitam od kuda im ideja da nju stave u recommended

IGoR_2803
19-05-2010, 23:53
pa to znam, zato se i pitam od kuda im ideja da nju stave u recommended

aha, sorry, krivo sam pročitao/shvatio tvoj post... :oops:

Tsaя
21-05-2010, 10:20
Mafia II Updated Hands-On - PhysX, APEX, and 3D Vision (http://www.gamespot.com/pc/action/mafia2/news.html?sid=6263165&tag=topslot;thumb;3&mode=previews)

Tsaя
21-05-2010, 10:26
Znači grafika će biti ubojita, a još bolja će biti ako imate 3D naočale. Sad više neznam hoće li baš za sve biti dobro optimiziramna. :?

Aral
21-05-2010, 10:32
Da, ziher ću igrat neku igru s naočalama, lol :) Al opet, kul fičr.

Tsaя
21-05-2010, 10:37
Ma kolko košta taj NVIDIA komplet. Sigurno prek 5k kn.
To je samo reklama, nevjerujem da je puno bolja grafa s tim, možda mrvicu.

Constantine
21-05-2010, 10:43
pa nije grafika bolja,nego je prikaz u 3d

Aral
21-05-2010, 10:44
Pa da, zato ti i bolje izgleda. U biti grafika je ista, vizualni prikaz i doživljaj su drugačiji. Al kvragu i to, daj ti meni normalnu igru :)

baldrick_
21-05-2010, 11:19
3d ugođaj mnogo poboljšava ugođaj, tako da mislim da su 3d naočare podjednako vredne koliko i dobar monitor, ako ne i više

Tsaя
21-05-2010, 12:54
Nezz, kak sad imaju oni 3D TV-i, slušo sam da naočale koštaju preko 2k kn. Bogami skupo !!!

Deadwalker
21-05-2010, 12:56
Mafia II Updated Hands-On - PhysX, APEX, and 3D Vision (http://www.gamespot.com/pc/action/mafia2/news.html?sid=6263165&tag=topslot;thumb;3&mode=previews)

Koja reklama za GTX480 :rotfl:

IGoR_2803
21-05-2010, 13:01
Znači grafika će biti ubojita, a još bolja će biti ako imate 3D naočale. Sad više neznam hoće li baš za sve biti dobro optimiziramna. :?

kakve veze ima ubojita grafika sa optimiziranošću? igra miže imati najbolju moguću grafiku i biti super optimizirana pa da se relativno dobro vrti na starijim strojevima, a može imati i prosječnu ili čak lošu grafiku i biti loše optimizirana pa se loše vrtjeti na novim strojevima...

Raz
21-05-2010, 13:21
Well, jedno je sigurno... ja je ionako neću moći pokrenut. :(

Tsaя
21-05-2010, 14:22
PA vjerovatno uz tu dobru grafiku će doći ne baš dobra optimiziranost za starije storojeve. Al kaj onda. Meni će radit!!! :)

IGoR_2803
21-05-2010, 14:27
PA vjerovatno uz tu dobru grafiku će doći ne baš dobra optimiziranost za starije storojeve. Al kaj onda. Meni će radit!!! :)

igre se obično prilagođavaju novom hardveru, pogotovo ovakve igre koje su same po sebi zahtjevne zbog raznih fensi "featura"...

Hidraulicar Kreso
21-05-2010, 16:44
To je sve čisti marketing, sve se vrti oko love i tjeranja korisnika da si svakih 2 mjeseca mijenjaju konfiguracije. Tako je isto bilo sa Metro 2033, pa se ipak vrtio u high na prosječnoj igraćoj konfi, nadam se da će tako biti i sa Mafiom II, iako nikada nisam igrao jedinicu niti volim takve igre, ali će biti isprobana.

Tsaя
21-05-2010, 16:56
Mislim da će nam dobro doći onaj OnLive, samo da nebude skup.

IGoR_2803
21-05-2010, 17:07
To je sve čisti marketing, sve se vrti oko love i tjeranja korisnika da si svakih 2 mjeseca mijenjaju konfiguracije. Tako je isto bilo sa Metro 2033, pa se ipak vrtio u high na prosječnoj igraćoj konfi, nadam se da će tako biti i sa Mafiom II, iako nikada nisam igrao jedinicu niti volim takve igre, ali će biti isprobana.

ne znam kakav točno izdavač Sima interes u tome da mu potrošač mora mijenjati konfu svaka 2,3 mjeseca?

Constantine
21-05-2010, 18:50
Mislim da će nam dobro doći onaj OnLive, samo da nebude skup.
skuplji od ulaganja u hardware nemoze bit.

Hidraulicar Kreso
21-05-2010, 21:40
[quote="Hidraulicar Kreso":37qrd7g1]To je sve čisti marketing, sve se vrti oko love i tjeranja korisnika da si svakih 2 mjeseca mijenjaju konfiguracije. Tako je isto bilo sa Metro 2033, pa se ipak vrtio u high na prosječnoj igraćoj konfi, nadam se da će tako biti i sa Mafiom II, iako nikada nisam igrao jedinicu niti volim takve igre, ali će biti isprobana.

ne znam kakav točno izdavač Sima interes u tome da mu potrošač mora mijenjati konfu svaka 2,3 mjeseca?[/quote:37qrd7g1]

Pa ima korist od raznoraznih hardware gurua koji moraju posjedovati apsolutno najjaču konfu za igranje ili iznadprosječni PC za igranje, te kojima nije problem izdvojiti veliku svotu novaca na jednu komponentu te u cjelosti na na kompletan PC. Znam da je logičnije da se svima vrti odlično s obzirom na konfu, ali ne vjerujem da će tako biti, negdje se mora prodavati ekstreman hardver a kod vrlo zahtjevnih igara je to slučaj. Pošto je današnji gaming u cjelosti zasnovan na odličnoj grafičkoj prezentaciji evo ti podloga za izradu grafički zahtjevnije, i neoptimiziranije za slabije konfe kako bi se novi hardver prodavao.

baldrick_
21-05-2010, 22:18
ti, brale, pišeš i pišeš, al samo tralala.. kakve koristi ima izdavač ako korisnik potroši silne pare na kompjuter? te pare sigurno ne idu izdavaču igara.


Mislim da će nam dobro doći onaj OnLive, samo da nebude skup.
skuplji od ulaganja u hardware nemoze bit.
to važi isključivo ako si, da prostiš, budala, pa moraš da igraš svaku igru na maksimalnoj rezoluciji sa najvećim nivoom detalja.

Feanor
21-05-2010, 22:23
To se kaže onako kako su autori zamislili igru :D , i da rađe ću čekat godinu il dvije dok ne promjenim dio hardvera pa odigrat igru onako kako spada, nego trpit da mi ista trzucka i još jako loše izgleda, ne hvala...
Imam dugi, dugi igraći staž i sve to, i u zadnje vrijeme nemam potrebu odigrat sve što izađe na tržište i nije mi se problem strpit godinu il dvije da nesto odigram pošteno...

baldrick_
21-05-2010, 22:25
ima tu i onaj faktor aktuelnosti.. znaš, izađe igra, odigra je cela ekipa, pa se onda o tome raspavlja.. socijalni faktor. a toga nema ako je igraš godinu-dve kasnije

Feanor
21-05-2010, 22:27
ima tu i onaj faktor aktuelnosti.. znaš, izađe igra, odigra je cela ekipa, pa se onda o tome raspavlja.. socijalni faktor. a toga nema ako je igraš godinu-dve kasnije

Družim se sa negejmerima, par DOTA-ša i to je sve...

Hidraulicar Kreso
22-05-2010, 00:23
ti, brale, pišeš i pišeš, al samo tralala.. kakve koristi ima izdavač ako korisnik potroši silne pare na kompjuter? te pare sigurno ne idu izdavaču igara.

[quote="Über Tsar":3ik6r3a6]Mislim da će nam dobro doći onaj OnLive, samo da nebude skup.
skuplji od ulaganja u hardware nemoze bit.
to važi isključivo ako si, da prostiš, budala, pa moraš da igraš svaku igru na maksimalnoj rezoluciji sa najvećim nivoom detalja.[/quote:3ik6r3a6]

Ne idu izdavaču igara, ali tako opstaje i hardverska industrija, kome bi se inače prodavale najskuplje grafe nego samim igračima koji traže najekstremnije, ne piše ja baš tralala, to je sve krug.

Grim
27-05-2010, 08:26
Mafia II Collector’s Edition Announced (http://mediakick.org/2010/05/26/mafia-ii-collectors-edition-announced/)
http://mediakick.org/wp-content/uploads/2010/05/mafia_ce_digicomp.jpg


2K Games has announced a Collector’s Edition for Mafia II.

It will contain a Collectible SteelBook casing, Made Man pack – giving players access to in-game dlc, a Hardcover Art Book, a Mafia II Orchestral Sountrack and a Map of Empire Bay. No price was listed for the Collector’s Edition.

“The first Mafia title was a critical success, and we are excited to deliver an epic sequel to fans of the game and of Mafia entertainment,” said Christoph Hartmann, president, 2K. “By offering downloadable content and special editions of Mafia II, we are able to show our appreciation for those guys wise enough to reserve their copies early.”

In addition to the Collector’s Edition, 2K Games has announced that certain UK retailers will provide free downloadable content to customers who pre-order Mafia II.

Deadwalker
27-05-2010, 08:35
ima tu i onaj faktor aktuelnosti.. znaš, izađe igra, odigra je cela ekipa, pa se onda o tome raspavlja.. socijalni faktor. a toga nema ako je igraš godinu-dve kasnije

Ili imas Bartuca na forumu koji pocne igrati nesto godinu dana staro pa onda pocne jos pola foruma opet. :)


Ne idu izdavaču igara, ali tako opstaje i hardverska industrija, kome bi se inače prodavale najskuplje grafe nego samim igračima koji traže najekstremnije, ne piše ja baš tralala, to je sve krug.

Ovo ti bas ne drzi vodu. Vecina danasnjih igara je multiplatformska tj. igre se rade na konzole, a zatim se konvertiraju na PC. Svi znate mogucnosti danasnjih konzola. Rijetko koja igra se radi posebno za PC kao sto je recimo bio slucaj za Metro 2033. Ekstremni hardware kupuje zanemarivi broj korisnika na trzistu i takve kartice se vecinom proizvode u nekoliko tisuca primjeraka. Realnije stanje je PC racunalo od 600-800€ koje je danas u rangovnoj cijeni sa konzolama te je u stanju vrtiti bez problema sve nove igre. Izdavacu je u interesu da PC igra bude sto bolje optimizirana jer si tako povecavaju bazu mogucih kupaca.
Mafia II ce biti ista stvar. Jest da igra naveliko reklamira nove Nvidia grafulje, ali ce to biti naslov koji ce se bez nekih vecih problema vrtiti na prosjecnom PC-u. Kao sto je bio slucaj za spomenuti Metro 2033.

Tsaя
28-05-2010, 09:02
http://crotrailers.co.cc/2010/05/27/maf ... ysx-video/ (http://crotrailers.co.cc/2010/05/27/mafia-2-nvidia-physx-video/)

Prejebeno !!!

Tsaя
09-06-2010, 17:51
Mafia 2 demo u kolovozu !!! (http://mafia-daily.net/)

Worthaur
09-06-2010, 18:10
Dobro da ne izlazi u kolovozu

baldrick_
09-06-2010, 22:00
to je za ljude koji kupuje originale da isprobaju, pa da vide dal će da kupe. nije za tebe da utoliš radoznalosti 3 godine pre izlaska igre