PDA

Pogledaj cijelu verziju : O Hellboy-u



InfernoCRO
06-01-2008, 03:55
S tim da je najveci spamer na ovom forumu jos u profile-u ima link na forum
na kojem sam upravo pokupio virus prije kojih 45min inace virus brise sve drivere u windows folderu tako da se windowsi nemogu dignuti i jos stavi isti u startup tako da ga pokrene i nakon repaira windowsa
virus tj virus kako bi se izrazio nije ga nasao antivirusni kaspersky BTWSOMG!?!?
Na virus sam naletio ovdje ovo je link na forum ne direktni link na dl
3 post postan od strane nekoga tko se naziva Chaos (a bas si kaos)

Download game by me:
Driven
Booter
Happy New Year!
http://ng-t.highbb.com/off-topic-f12/dd-t28.htm
i tako samja dosao ne sumnjajuci u ista skinuo file Driven
Odmah mi je bilo sumnjivo sto se file u raru zvao driven.exe.bat ali nista ipak sam ga otvorio i on je poceo brisati filove u C:\windows\drivers
iako sam mislio ajde mozda je ovo neka fora ili nesto ali ono vidim stavio ga je i u starup listu i poceo se restartati komp ono omg?
nakon restarta winsi naravno nisu radili
RAPAIR ISTOGA
i tako morao sam napraviti repair winsa
repair se radi tako sto ubacite CD\DVD u CD\DVD rom i stisnete F11 u mom slucaju i windowsi ce se poceti bootati nakon sto produ svoje pisat ce Windows is starting stisnite ENTERSne R i nadite svoju instalaciju winsa i onda enter pa r na nju nakon sto ucita filove restartat ce se i poceti instalaciju trebat ce vam cd-key!
nakon instalacije ce se ponovo restartati komp i pazite da na load screenu restartate komp inace ce se ponovo pokrenu driven.exe.bat
odmah nakon restarta stiscite F8 nonstop dok se ne otvori startup meni pokrenite komp u safe mode-u malo ce potrajati nemojte se brinuti kad udete u windowse izbrisite file koji vam je upravo srusio winse
Stisnite start/search i stavite all files and folders search trazite file po imenu driven i obrisite ga kad ga nadete bit ce 2-3 rezultata
stisnite START/run i upisite msconfig
nakon toga otite u tab startupSi maknite kvacicu sa driven.exeSfile-a
stisnite ok i restartajte windowse ovaj put sigurno
opet ce potrajati startup nakon sto se dignu windose jos obrisite file u Start/All Programs/Startup/ i obrisite i tamo driven.exe ukoliko ga preko search-a vec nista obrisali

HELLBOY HVALA NEZNAM KAKO DA TI OPISEM SVOJE ZADOVOLJSTVO TVOJIM LINKOM MOGAO BI GA I MALO MAKNUTI STA KAZES?

FaTaL_mRkvA
06-01-2008, 09:25
gle, sve je to lijepo, ali ipak, nije hellboy kriv što je neka budala stavila link na virus na tom forumu....može i netko napravit ovdje isto, pa šta? optužit ćeš PCP jer su objavili link na forum u svom časopisu?? :|

DrunkyDuck
06-01-2008, 10:40
Antivirus najbolje funkcionira sa dozom zdravog razuma.

Pokretanje .bat datoteke sa random foruma bez provjeravanje iste (desna tipka>edit) ne spada u to. Kaspersky nije imao sto otkriti jer nije rijec o virusu. Sto se njega tice, ti si mogao i rucno brisati i snimati datoteke.

BTW, uglavnom od vecine aplikacija koje obecavaju mnogo a velicine su <50kb mozes ocekivati ovako nesto. Naravno, ako govorimo o sumnjivim stranicama.

NowA
06-01-2008, 11:29
a jbga, kako tvoj avatar kaze - life is pain

H4ck€r
06-01-2008, 11:51
ali ipak stavljati u profil virus...... kr3ten :D

DrunkyDuck
06-01-2008, 12:02
ali ipak stavljati u profil virus...... kr3ten

Bolje citati:

u profile-u ima link na forumSna kojem sam upravo pokupio virus prije kojih 45min

Samael
06-01-2008, 12:25
S tim da je najveci spamer na ovom forumu...


:?

obrazloženje?

flander
06-01-2008, 14:48
skoro 11k postova...to nek ti bude škola, nemoj klikati na random linkove :D


škola spama? :P

Helena
06-01-2008, 15:17
:rotfl: Tema do jaja. :pray:

prcko
06-01-2008, 15:21
Zaš si nisi nabavio bolji antivirus ko ti kriv.Moj sve blokira.

DrunkyDuck
06-01-2008, 15:24
Zaš si nisi nabavio bolji antivirus ko ti kriv.Moj sve blokira.
Ovo tesko da bi blokirao.

Neven <R>
06-01-2008, 15:26
Nijedan antivirus ne može spriječiti debilizam korisnika.

The Boz
06-01-2008, 15:57
COMODO Firewall je, recimo, otporan na ovo, kao i mnogo drugih.

Ali nema kompenzacije za ljudsku glupost.

NowA
06-01-2008, 16:00
panda antivirus zaustavlja cak i glupost korisnika - totalka mu poremeti razum :rotfl:

medusa
06-01-2008, 16:10
ajde mi reci šta ti bi da mu odeš klikat na sig i downloadati gluposti odatle? a i da si pročitao njegove postove skontao bi čime se bavi (na wof-u je bio otvoren, pa pretpostavljam da je bio i na neonglowu)

C
06-01-2008, 18:15
Evo, Hellboy me obavjestio i maknuo sam infekcije iz siga.
Svatko u sig može stavljati šta hoće. Sig nije moja poslovna stvar, već privatna! I to što si ti klikao na to nema nikakve veze sa linkom koji te doveo do toga preko Hellboya, da njega trebaš odmah tužiti, jer i ja imam isti link u profilu. Sâm si sebi kriv što si išao skidati nešto iz mog siga, a uz to i sumnjivo. Optužio si NeonGlow, koji nije niti išta spomenuo o izlasku igre, točnije demo-a ili sl. Znači, da sam stavio to u sig, ovdje na PC Play forumu, optužio bi PC Play? Ili bi optužio onoga tko ti je dao link od PC Play foruma? Pametan mozgić bi optužio onoga kome je to u sigu, a još pametniji mozgić bi razumio da je sam klikao na to i da je sam pokrenuo.
Anti-virusa za nove viruse nema, i ne možeš spriječiti komandu koja je pisana od strane Windows-ovog programa. To su standardne komande poput "copy-paste" (kako bi se reklo), ili "erase/delete". Da anti-virusi mogu tako nešto spriječiti, vi ne bi mogli promjeniti ime nekom fileu, niti ga kopirati negdje.
Ali, OK, možda ga se nisi riješio 100%, valjda će ti ovo pomoći:
Prva kopija ti je u:
"%systemdrive%\DOCUME~1\ALLUSE~1\STARTM~1\Programs\ Startup\"
Točnije:
"%systemdrive%\Documents and Settings\All Users\Start Menu\Programs\Startup\"
Druga kopija ti je u:
"%systemdrive%\DOCUME~1\DEFAUL~1\STARTM~1\Programs\ Startup\"
Točnije:
"systemdrive%\Documents and Settings\Default User\Start Menu\Programs\Startup\"
I treća kopija ti je u:
"%systemroot%\system32\config\SYSTEM~1\STARTM~1\Pro grams\Startup\"
Točnije:
"%systemroot%\system32\config\systemprofile\Start Menu\Programs\Startup\"

Da ne zaboravim, mogu ih ovdje staviti u sig, da padne još koja žrtva? :D

@medusa - Otišao sam ja s WoF-a, dosadio mi, i tako ništa ne postam.
@The Boz - Aj, plizz, daj mi opet (cijelu) sliku tog Zerlinga s avatara, onog mi počupao HDD kada je riknuo.

Sonic_Moronic
06-01-2008, 18:20
Ajde, dobro, skinuo si.

Ali ne znam zašto si pokrenuo fajl sa nečijeg siga a da nemaš pojma o tom fajlu? Ono, ti voliš klikati svačije sigove?

C
06-01-2008, 18:26
Ako voli klikati, zna on kome se može obratiti. :fof:

Nodakim
06-01-2008, 18:26
sada gledam link u tvojem sigu i izgleda neodoljivo mislim da bum kliknul...

C
06-01-2008, 18:28
Klikaj, svakako sam ih maknuo, pa ne znam šta hoćeš klikati?

Berax0r
06-01-2008, 19:05
Repair windowsa nisam skuzio.Moze netko malo bolje objasniti?Thx
Ne R vec ENTER,pa ce se bootati.... :?
nisam skuzio.znam repairati kada komp mozes ukljuciti ali kada se boota sa cd-a samo znam reinstal.Moze taj repair.

DrunkyDuck
06-01-2008, 19:19
Bootas sa winXP cd-a. Nakon sto odaberes particiju na kojoj su windowsi vec instalirani, setup te upita da li zelis popraviti tu instalaciju ili snimiti windowse na novo (prvo format).

Plexihack
06-01-2008, 19:38
panda antivirus zaustavlja cak i glupost korisnika - totalka mu poremeti razum :rotfl:

Dobio sam bio originalni Panda AV na CD-u :D
Welcome screen 4evah :D

Evo,napravit ću samo za tebe program koji će to popravit :D
Može? :wink:

C
06-01-2008, 19:43
Onda to što sam napisao dobro kopiraj u kôd, da mu ne zezneš još više PC. :rotfl:

C
06-01-2008, 19:51
OK. :kill: :rotfl: