PDA

Pogledaj cijelu verziju : Paranormal



Stranica : [1] 2

Kenyi
04-01-2008, 15:26
Ovdje mozemo pricat o nekim paranormalnim stvarima. Da li vi vjerujete u nekakve portale preko kojeg duhovi iz drugog svijeta prelaze u nas?
Vjerujete li u vanzemaljce?Imali ste nekakvo iskustvo sa necim paranormalnim?
Ispricajte sve o tome sto znate ko zna mozda otkrijemo nesto.
(kiklop za dokaz o postojanju alienskih baza na zemlji koji su nasao na nekom sajtu koji je 12. rusko dijete napisalo necu priznat).

Kablam
04-01-2008, 15:31
Jedanput sam se vozio u Zagreb i odjednom sam na nebu vidio nešto što je imalo ljubičasta,žuta,plava i bijela svijetla.

Maloki
04-01-2008, 15:32
Kenyi, sig ti je abnormalno velik

TvRc
04-01-2008, 15:38
Kenyi, sig ti je obnormalno velik
LOL


nego, u vezi teme.. baš sam mislio otvorit takvu nekakvu, ja mislim da duhovi postoje, onak, tijelo se sastoji od dva dijela: fizički dio i psihički, taj psihički je duša i bioenergija, i možda kad neki ljudi umru taj duhovni dio ostane, i mi ih nemremo vidjet, jer je taj dio nevidljiv, sam je fizički dio vidljiv... eto...

Human m0nst3r
04-01-2008, 15:38
Kenyi smanji sig ili ces majke mi imati mark'd mod status. NE ZAJEBAVAM SE! :-x

Scuderia
04-01-2008, 15:40
Ne vjerujem u te bioenergije and stuff.Živi smo,umrijet ćemo i ti je to.

Joco
04-01-2008, 15:47
ima tu necega...prejednostavno je da ne bi bila istina :|

K4ciga
04-01-2008, 15:47
Kenyi, sig ti jeSobnormalnoSvelik
Abnormalno.

Kenyi
04-01-2008, 15:55
e ono ajd jos jedan post kenyi sig ti je velik i trazim marked.

unknown
04-01-2008, 16:03
j.... i vi u sve vjerujete, za svako sranje postoji logično objašnjenje. Tako su prije par stoljeća ljudi vjerovali da je zemlja ploča

Arbiter of Change
04-01-2008, 16:03
Misterij fazne table.... woooooooo. :D

Joco
04-01-2008, 16:05
Kenyi nemaš sig... :D
enivej...pričao mi je frend o čudnim stvarima koje je vidio na košarci...ima i svjedoka... :? :o naime...lik se kune da je lopta prošla kroz ploču (onu iza koša)...isprva sam mislio da je ili tup ili me zeza kad sam dobio potvrdu od drugog lika koji veze nema sa ovim...obojica su vidjeli loptu kako je išla prema ploči i zatim je jednostavno bila iza ploče bez da u je obišla...
ko u NBA 2006
ea games challenge everything :killyou:

unknown
04-01-2008, 16:13
Kenyi nemaš sig... :D
enivej...pričao mi je frend o čudnim stvarima koje je vidio na košarci...ima i svjedoka... :? :o naime...lik se kune da je lopta prošla kroz ploču (onu iza koša)...isprva sam mislio da je ili tup ili me zeza kad sam dobio potvrdu od drugog lika koji veze nema sa ovim...obojica su vidjeli loptu kako je išla prema ploči i zatim je jednostavno bila iza ploče bez da u je obišla...
ko u NBA 2006
ea games challenge everything :killyou:

to još jedna o većih misterija. Zašto EA games još nije propao !?

DrunkyDuck
04-01-2008, 16:17
to još jedna o većih misterija. Zašto EA games još nije propao !?
Kroz pametnu uporabu shadera je vecini gamerske populacije ispran mozak tako da sad zele bas ono smece koje im se prodaje, makar ostavlja "gorak okus u ustima".

:D

Maloki
04-01-2008, 17:38
Kenyi, sig ti jeSobnormalnoSvelik
Abnormalno.

typo.

Ugl, upravo pogledo prvu epizodu Eureke, prvi put nakon nekih 5 mjeseci, tak da ima se o ćemu raspravljati :)

callista
04-01-2008, 17:47
ja vjerujem u stvari poput bermudskiog trokuta.
a neko je rekao da za sve ima objašnjenje- pa fala bogu da ima objašnjenje, misteriji su tu da se rješavaju i otkrivaju, a onda kad se objasne ta objašnjenja znaju bit zapanjujuća... tako da ti ta tvrdnja ne stoji

prcko
04-01-2008, 17:47
Ponekad znam vidit nekakve cudne oblike faca i objekata u dimu cigarete i u oblacima pa si zamišljam kak se to baš tak samo oblikuje :)

DrunkyDuck
04-01-2008, 17:51
To mozak samo spaja oblike iz sjecanja sa oblicima stvari oko tebe.

Sonic_Moronic
04-01-2008, 18:01
Misterija? Hm... Pa, recimo, čudno mi je kad se zabuljim dugo u svoj odraz u ogledalu (bez treptanja), pa se on deformira i izgledam ko neka gadna beštija...

:D

Sonic_Moronic
04-01-2008, 18:02
Mock me not, NERD-LOOKING SCUM! :D

Kenyi
04-01-2008, 18:04
jest da je zenski jeti paranormalan al nastavite sa temom plz.

Sonic_Moronic
04-01-2008, 18:05
Vjerovati tvojim izvorima? Pa ono, vidio si me masu puta, ne razumijem čemu ti trebaju izvori...

Kablam
04-01-2008, 18:08
ako je vjerovati mojim izvorima ti izgledaš ko ženski jeti... :D

BURN!cssssssssssssssss

Grimm-Reaper
04-01-2008, 18:09
Teško mi je vjerovati da u svemiru koji ima toliko zvijezda, samo kod nas ima "inteligentnog" života. Čak i sa matematičke strane (statistički gledano tj.) šanse su da postoji ne samo jedna već više vrsta diljem svemira koji su dosegli naš nivo inteligencije ili naravno viši.

Što se tiče paranormalnog u smislu, lopta kroz tablu, spodobe u mraku i šta ti ja sve neznam: Postoje stvari koje se mogu (nazovi logično) objasniti. S druge strane, neke stvari je bolje ostaviti neobjašnjene.

Maloki
04-01-2008, 18:12
ajde tema - temporalna dislokacija.
Raspišite se malo dok se ne vratim s lignji, pa bum i ja malo komentiro :)

RayDX
04-01-2008, 18:13
Ovdje mozemo pricat o nekim paranormalnim stvarima. Da li vi vjerujete u nekakve portale preko kojeg duhovi iz drugog svijeta prelaze u nas?
Vjerujete li u vanzemaljce?Imali ste nekakvo iskustvo sa necim paranormalnim?
Ispricajte sve o tome sto znate ko zna mozda otkrijemo nesto.
(kiklop za dokaz o postojanju alienskih baza na zemlji koji su nasao na nekom sajtu koji je 12. rusko dijete napisalo necu priznat).

Po čemu su vanzemaljci paranormalna pojava... Onda smo i mi njima vjerojatno. Vjerovanje nije potrebno, jer ovaj svemir je ogroman... Ja garantiram glavom da postoje. Mars je prije bio planet pun života...

Sonic_Moronic
04-01-2008, 18:14
Ovdje mozemo pricat o nekim paranormalnim stvarima. Da li vi vjerujete u nekakve portale preko kojeg duhovi iz drugog svijeta prelaze u nas?
Vjerujete li u vanzemaljce?Imali ste nekakvo iskustvo sa necim paranormalnim?
Ispricajte sve o tome sto znate ko zna mozda otkrijemo nesto.
(kiklop za dokaz o postojanju alienskih baza na zemlji koji su nasao na nekom sajtu koji je 12. rusko dijete napisalo necu priznat).

Po čemu su vanzemaljci paranormalna pojava... Onda smo i mi njima vjerojatno.

Dođe mi da postam sliku Picarda koji se hvata za čelo... :roll:

cropir
04-01-2008, 18:17
ako je vjerovati mojim izvorima ti izgledaš ko ženski jeti... :D

ja sam cuo da samo od iza izgleda tako. :|

neg bio je topix ovakav... sta se paranormalnog tice, znalo mi se desit da slikam nes i onda se na slici vidi nes cudno.

Sonic_Moronic
04-01-2008, 18:19
Možda si okrenuo aparat na krivu stranu, pa se vidi nešto čudno - ti. :(

cropir
04-01-2008, 18:20
:D

ma ne, ono ko da neki duh ide prema aparatu sa otvorenim ustima n shit...

cropir
04-01-2008, 18:29
meni su duhovi ispali kad bi trznuo ruku kad se slika, kad bi fleš zajebao, kad bi pre mracno bilo i sve to... ne ovo kad je normalna slika.

i dobro izgleda baka. :D

cropir
04-01-2008, 18:35
moze link na sajt taj? jel ima neki komentari na sliku i to?

eXtibO
04-01-2008, 18:53
Keno opet mota gandzu, ne zamjerite mu. ^^

kikl0p
04-01-2008, 19:02
(kiklop za dokaz o postojanju alienskih baza na zemlji koji su nasao na nekom sajtu koji je 12. rusko dijete napisalo necu priznat).
wtf to sam naso na sajtu iz siga koji je jedan od boljih izvora ovakvih informacija nekuzim u cemu je problem

FaTaL_mRkvA
04-01-2008, 19:02
Keno opet mota gandzu, ne zamjerite mu. ^^
wtf to znači?
ja vjerujem u aliene... :D djelomično....
čini mi se bezveze da samo mi postojimo, mora bit još nečega...

DrunkyDuck
04-01-2008, 19:06
neke stvari je bolje ostaviti neobjašnjene
Ne slazem se. Taj recept za propast je do sada dobro funkcionirao.

Kenyi
04-01-2008, 19:13
Keno opet mota gandzu, ne zamjerite mu. ^^

heheh u stay out of this extibo :D

eXtibO
04-01-2008, 19:35
Mah sala, dobar je Keno. Valjda za sve postoji logicko objasnjene? Ali, podosta sam siguran da postoje bice cije se sposobnosti granice sa natprirodnim, sto je vjerovatno neobjasnjivo. Inace, http://www.galaksija.info. Dosta zanimljivih stvari ima, i preporucio bih vam da pogledate, takodzer ima i zanimljivih stvari na njihovom forumu. =)

TvRc
04-01-2008, 19:39
svemir je oooogroman, postoji vjerojatno još brrrrdo mjesta di postoje rase, neki planeti su u razvitku, znači još se stvara život, neki su "gotovi", znači možda neki meteor pao il neš al je izbriso život s planeta, postoji još planeta di je živi stvor, al sumnjam da će doć do nas, jer svemir je PREVELIK da bi se sav otkrio, jer je planet PREMAL da bi sve to uzdržao, sami možete zaključit da čovjek od svojeg postojanja širi vidike, prvo nije vidio dalje od farme, pa istražuje dio zemlje, onda želi cjelu zemlju vidjet, sad mi živimo u vremenu kad se vidici šire na svemir, čovjek sad želi znat više nego što je njegov um spreman shvatit... mislim da ljudska rasa još neće puno, prešli smo polovicu davno, al ima još puno rasa na drugim planetima koje se razvijaju, na svakom planetu se razvija život koj se prilagođava uvjetima, i čovjek neće bit u stanju živjet na marsu, il jupiteru, il drugom planetu, jer uvjeti ne pašu... može probati, al neće uspjet...

FaTaL_mRkvA
04-01-2008, 19:48
mudar govor :thumbs2:

Lord AngelRI
04-01-2008, 19:56
nikad mi se nije desilo ni ništa slično... ali vjerujem...

kikl0p
04-01-2008, 20:02
-_JhnkQXbw8
we all going to die yay

Kenyi
04-01-2008, 20:13
cudno nakon gledanja tog videja na winampu na shuffleu se odma pustila pjesma stairway to heaven.strah me.

cropir
04-01-2008, 20:57
cudno nakon gledanja tog videja na winampu na shuffleu se odma pustila pjesma stairway to heaven.strah me.


:o

neg jako dobar filmic. predobra muzika, slike, sve.

kenyi iz koje epizode CADa ti je avatar? :D

Kenyi
04-01-2008, 20:57
iz nove, ove sa everkvestom 2

Grimm-Reaper
04-01-2008, 21:10
neke stvari je bolje ostaviti neobjašnjene
Ne slazem se. Taj recept za propast je do sada dobro funkcionirao.

Da preobrazim prijašnje stvari. Neke stvaro je bolje ostaviti neobjašnjenima, jer još nismo spremni shvatiti ih.

Nitro3d
04-01-2008, 22:33
Paranormalne aktivnosti?Sasvim normalna stvar.Događa se.

revenion
04-01-2008, 22:34
Paranormalne aktivnosti?Sasvim normalna stvar.Događa se.

signed

al ne vjerujem u vanzemaljska bica... :nonono:

_ZlayA_
04-01-2008, 22:41
ono za 21.12.2012.
yebem im majku to je tri dana prije mog rodjendana..... yebacu majku i asteroidu i alienu koji POKUSA unistiti planetu...
dosta o tom
nego
paranormalno iskustvo sam imao, slicno keninom kada sam sanjao nesto (potresno uglavnom) i kada sam shvatio da je to san i kada sam bio na rubu sna i jave htio sam se okrenuti u krevetu, ali guess what? tijelo mi se nije htjelo pomaknut centa... keno je to pripisao alienskoj otmici, a mene je tad bilo strah da pripisem bilo cemu... inace svako malo imam osjecaj da me neko prati, al to je mozda jer sam suvise oprezan dok hodam gradom...

inace sto se tice vjerovanja u male ruzne zelene (ne kenana one druge) potpuno vjerujem da postoje... jebiga ako naucnici tvrde da je svemir uistinu toliko prostran (zapamti ovu recenicu) onda je nemoguce da smo sami. it would be a waste of space right? ali to ponovo ne mora znaciti da su oni superiorniji od nas?? mozda upravo sad u nekoj svemirskoj pripizdini zive stvorenja kao mi samo sto imaju 3 noge i 8 ruku i 4 oka koji su tek otkrili mikroprocesore. recimo da je svemir toliko prostran, od svih mogucih kombinacija udaljenosti nekog sunca i neke planete JEDNO BAAR mora biti isto kao nasem, isto tako postoji sansa da je ta planeta izlozena meteorima i da se proces stvaranja planete sa zivotom mogao bar 2 puta dogoditi.
e sad sto se tice one recenice o prostranstvu svemira. mozda svemir ima oblik kugle jako prostrane tj. i recimo da u toj kugli se nalazi cirka 8 galaksija... eh... da je to kugla i kad bi smo mi dosli na rub te kugle I krenuli van nje mi bi smo se tako da kazem ''spawnali'' na drugom kraju kugle naravno ponovo na unutrasnjoj strani, i onda kada bi smo ponovoli krenuli naprijed ponovo bi smo dosli do ruba i spawnali se na pocetku, kao da svaki put kad krenemo van kugle ono nas reflektuje na drugu stranu. i tako mi bi smo u noci gledali BESKRAJNU projekciju zvijzda na nebu, sto bi pojasnilo i teoriju o bezbroj zvijezda.

Sonic_Moronic
04-01-2008, 22:47
ono za 21.12.2012.
yebem im majku to je tri dana prije mog rodjendana..... yebacu majku i asteroidu i alienu koji POKUSA unistiti planetu...
dosta o tom
nego
paranormalno iskustvo sam imao, slicno keninom kada sam sanjao nesto (potresno uglavnom) i kada sam shvatio da je to san i kada sam bio na rubu sna i jave htio sam se okrenuti u krevetu, ali guess what? tijelo mi se nije htjelo pomaknut centa... keno je to pripisao alienskoj otmici, a mene je tad bilo strah da pripisem bilo cemu...Sinace svako malo imam osjecaj da me neko prati, al to je mozda jer sam suvise oprezan dok hodam gradom...

inace sto se tice vjerovanja u male ruzne zelene (ne kenana one druge) potpuno vjerujem da postoje... jebiga ako naucnici tvrde da je svemir uistinu toliko prostran (zapamti ovu recenicu) onda je nemoguce da smo sami. it would be a waste of space right? ali to ponovo ne mora znaciti da su oni superiorniji od nas?? mozda upravo sad u nekoj svemirskoj pripizdini zive stvorenja kao mi samo sto imaju 3 noge i 8 ruku i 4 oka koji su tek otkrili mikroprocesore. recimo da je svemir toliko prostran, od svih mogucih kombinacija udaljenosti nekog sunca i neke planete JEDNO BAAR mora biti isto kao nasem, isto tako postoji sansa da je ta planeta izlozena meteorima i da se proces stvaranja planete sa zivotom mogao bar 2 puta dogoditi.
e sad sto se tice one recenice o prostranstvu svemira. mozda svemir ima oblik kugle jako prostrane tj. i recimo da u toj kugli se nalazi cirka 8 galaksija... eh... da je to kugla i kad bi smo mi dosli na rub te kugle I krenuli van nje mi bi smo se tako da kazem ''spawnali'' na drugom kraju kugle naravno ponovo na unutrasnjoj strani, i onda kada bi smo ponovoli krenuli naprijed ponovo bi smo dosli do ruba i spawnali se na pocetku, kao da svaki put kad krenemo van kugle ono nas reflektuje na drugu stranu. i tako mi bi smo u noci gledali BESKRAJNU projekciju zvijzda na nebu, sto bi pojasnilo i teoriju o bezbroj zvijezda.

Lolzors, to ti je lucidni san bio, i nisi se mogao pomaknuti jer se još nisi sasvim probudio, događa se... :wink:

r0pe
04-01-2008, 22:48
Ponekad znam vidit nekakve cudne oblike faca i objekata u dimu cigarete i u oblacima pa si zamišljam kak se to baš tak samo oblikuje :)

isto tako ima i ona faca čovjeka na marsu

http://anomalyhunters.com/cradle/FaceVkg.jpg

Maloki
04-01-2008, 22:48
Ovo u vezi da se nisi mogo pomaknuti - bilo nedavno na telki dokumentarac o tome. Nije te niko oteo, nije nikakvo paranormalno iskustvo, već je sasvim normalno. Probudio si se usred REM faze (il tako nešto, ne sjećam se točno :)) i onda ti mozak paralizira cijelo tijelo na neko vrijeme.

EDIT: Sonic me prestigo :(

DrunkyDuck
04-01-2008, 22:51
paranormalno iskustvo sam imao, slicno keninom kada sam sanjao nesto (potresno uglavnom) i kada sam shvatio da je to san i kada sam bio na rubu sna i jave htio sam se okrenuti u krevetu, ali guess what? tijelo mi se nije htjelo pomaknut centa... keno je to pripisao alienskoj otmici, a mene je tad bilo strah da pripisem bilo cemu... inace svako malo imam osjecaj da me neko prati, al to je mozda jer sam suvise oprezan dok hodam gradom...
Nisi jedini, ovo se dogadja mnogima. Um se probudi, a tjelo ostane paralizirano nekoliko trenutaka dok ne dodje do potpunog budjenja. Takodjer nisi jedini koji je to protumacio kao paranormalno iskustvo.

Sto se tice velicine svemira, sjecate se kad sam spomenuo da je mozda tako velik samo zbog nas? Ne?


EDIT: Eto, uzivajte (Izvor, 7. post (http://forum.net.hr/thread.jspa?threadID=415891&start=100&tstart=100)):

10 na 60-u

Molekula RNKSje lanac koji se sastoji od niza manjih međusobno povezanih ribonukleinskih baza. Tih baza ima četiri vrste. Svaku bazu možemo shvatiti kao jedno slovo. O redoslijedu tih slova ovisi kako će se ta molekula ponašati, kakvog će oblika biti itd. Tako su na primjer današnje tRNK (poseban skup RNK molekula) sposobne prepoznavati tri “slova” u nizu na jednoj drugoj RNK molekuli i tako omogućavaju proizvodnju proteina. Današnje tRNK molekule sadrže u sebi 70-80 slova (baza). Prva samoreplicirajuća RNK morala je biti složenija od današnjih tRNK, morala je biti u stanju samu sebe kopirati pa je razumna pretpostavka da se sastojala od najmanje 100 slova. Ona je mogla slučajno nastati. Možemo pretpostaviti da je u to doba u tadašnjem praoceanu bilo mnogo organskih molekula, aminokiselina, nukleinskih baza… i da su postojali procesi polimerizacije (stvaranja lanaca) gdje su se slova nasumično dodavala i spajala. Koja je vjerojatnost pojavljivanja takve kombinacije od 100 baza koja je sposobna za samoreplikaciju?
Vratimo seSna paradigmu. Palo vam je na pamet i vi ste rekli “Ponovi ovo!”.
Vaša poruka sadrži 9 slova. Kad biste vi izgovarali svoje poruke sasvim slučajno, slovo po slovo, npr. “Kvghoemld!” itd., trebalo bi vam jako puno vremena da sasvim slučajno dođete do ove kombinacije slova - p, o, n, o, v, i, o, v, o. Potreban je ogroman broj pokušaja do slučajnog pogađanja samoreplicirajuće poruke. Kolika je vjerojatnost pojavljivanja samoreplicirajuće molekule RNK koja se sastoji od 100 baza, 100 “slova”?
Treba ispitati koliko ukupno mogućnosti ima. Prvo slovo može biti bilo koje od 4 vrste slova, dakle četiri kombinacije. Za bilo koju od tih četiri kombinacija drugo slovo može biti opet bilo koje od četiri. To je 4 puta 4 kombinacija, odnosno 16 mogućnosti. Svaka od tih 16 mogućnosti može se kombinirati opet s bilo kojim od 4 slova na trećoj poziciji. To je 16 puta 4. Tri baze ili 64 kombinacije. Svako sljedeće slovo tako povećava broj kombinacija 4 puta. Četiri slova će tako imati 256 kombinacija, a pet slova već 1024. Zbog jednostavnosti zaokružimo taj broj na 1000. Pet slova čini oko 1000 kombinacija. Dodamo li još pet slova to je novih 1000 kombinacija gdje svaka od tih 1000 kombinacija od dodatnih pet slova može biti kombinirana s bilo kojom od 1000 kombinacija prvih pet slova. Deset slova sadrži 1000 puta 1000 kombinacija, a to je milijun, broj koji se piše sa šest nula. Novih pet slova, tisuću puta veći broj kombinacija. Petnaest slova ima milijardu kombinacija koja se piše s devet nula ili što bi znanstvenici rekli, to je 10 na 9-u kombinacija. Svaka nova grupa od 5 slova dodaje nove tri nule ukupnom broju kombinacija. Kad stignemo do kraja, do sto slova, dobit ćemo nezamislivo veliki broj kombinacija koji se piše s 60 nula. Taj bi se broj mogao ovako izgovoriti - to je milijun milijardi milijardi milijardi milijardi milijardi milijardi! Ukoliko želite imati realne šanse za slučajno pojavljivanje samoreplicirajuće RNK morate imati barem otprilike toliko pokušaja.
ZamislimoSlitru vode praoceana. Neka se u njoj tijekom određenog razdoblja formiralo (i razgradilo!) oko 10 na 20-u molekula RNK duljine 100 slova. Taj praocean sadrži recimo također oko 10 na 20-u litara. Ukupno dobivamo oko 10 na 40-u različitih pokušaja. To je 10 na 20-u puta manji broj od onog koji nam je potreban! Čak i kad bi pretpostavili da je to trenutno stanje i da se svake sekunde dobiva novih 10 na 40-u molekula, bilo bi potrebno onda čekati 10 na 20-u sekundi i pojavila bi se samoreplicirajuća RNK. Zvuči razumno, ali koliko je to 10 na 20-u sekundi? Vjerovali ili ne, rijetki su ljudi koji dožive svoju trimilijarditu sekundu života. Milijardu sekundi je 31.7 godina. Deset milijardi sekundi ili 10 na 10-u sekundi je dakle više od 3 stoljeća. Treba vam (provjerite) oko 3000 milijardi godina za pojavu samoreplicirajuće RNK na Zemlji, a to je 200 puta više od starosti svemira!
Da razmotrimoSdrugu mogućnost. Možda je u litri vode bilo 10 na 40-u molekula? To je nemoguće jer u jednoj litri vode ima “samo” oko 10 na 25-u molekula vode, a molekule RNK su barem tisuću puta teže od molekule vode pa kad bi u litrenoj boci imali samo molekule RNK bilo bi ih oko 10 na 22-u. Nedostaje nam dakle 20 nula, a na Zemlji nemamo ni dovoljno prostora ni vremena za “uguravanje” još tih 20 nula. Ako nam nedostaje 20 nula onda je vjerojatnost pojavljivanja života na Zemlji jednaka vjerojatnosti izvlačenja jednog jedinog zrnca zlata iz prvog pokušaja, ne gledajući, iz hrpe pijeska, uz napomenu kako je ta hrpa pijeska visoka kao Maunt Everest (oko 10 km). Kolike su vam šanse? Jedan naprema 10 na 20-u!
Želim liSmožda ovime dokazati intervenciju Boga? Zar je pojava prve samoreplicirajuće RNK Njegova intervencija, zar je to dokaz Njegovog postojanja? Ne, ali o tome kasnije. Evo zaključka: na Zemlji nije bilo ni dovoljno prostora ni vremena za 10 na 60-u pokušaja stvaranja samoreplicirajuće RNK. Zašto onda ne uključiti i druge planete? U našoj galaktici ima, ako se ne varam, oko 10 na 11-u zvijezda. Razumna je pretpostavka kako otprilike oko svake desete zvijezde kruži planet sličan Zemlji na kojem su vladali slični uvjeti kao i na Zemlji prije 4.6 milijardi godina i da je na svakom od tih planeta bilo također 10 na 40-u pokušaja stvaranja samoreplicirajuće RNK. U našoj galaktici bilo je dakle 10 na 40-u puta 10 na 10-u pokušaja što iznosi 10 na 50-u. Još uvijek smo kod broja koji je 10 na 10-u puta manji od potrebnog. Sada je vjerojatnost pojavljivanja života u našoj galaktici (ne na Zemlji) jednaka otprilike ovoj vjerojatnosti:
svi ljudi svijeta, uključujući i tek rođenu djecu, igraju super loto, a glavni zgoditak dobivate baš vi! Naša galaktika ipak nije dovoljna. Vjerojatnost pojavljivanja prve samoreplicirajuće molekule postat će realna tek kada u igru uključimo 10 na 10-u galaktika uz pretpostavku kako u svakoj od tih galaktika postoji 10 na 10-u planeta na kojima je bilo 10 na 40-u pokušaja spontanog stvaranja samoreplicirajuće RNK. Ukratko, izgleda da u igru moramo uključiti čitav vidljivi svemir kako bi stigli do broja od 10 na 60-u pokušaja te dobili realnu šansu za pojavu prve samoreplicirajuće molekule negdje u ovom svemiru, u nekoj galaktici, na nekoj planeti.
A sadaSjedno pitanje. Jeste li sakupljali album “Životinjsko carstvo”? Možda neki drugi album? Zamislite sada album “Molekule RNK”, koji ima 10 na 60-u sličica. Ispod polja za sličice piše “ Ne može se replicirati”. Tek ispod zadnjeg polja piše “Može se replicirati”. Odete u trgovinu i kupite 10 na 60-u sličica. Počinjete ljepiti. Na kraju primjećujete kako imate prilično mnogo praznina, a preostao je ogroman broj duplih, trostrukih, četverostrukih, peterostrukih sličica. Svaki statističar brzo će vam izračunati da ćete imati 36.8 posto praznih polja, isto toliko bit će unikatnih sličica. Duplih sličica biti će 18.4 posto, trostrukih 6.1posto, četverostrukih 1.5 posto, peterostrukih 0.3 posto, a dalje je vjerojatnost gotovo nula. Ukoliko ste dobili zadnju sličicu samoreplicirajuće RNK, ona je najvjerojatnije unikat!
MojeSje osobno mišljenje da je ovaj svemir jednostavno tako ogroman zato kako bi postojala realna šansa za pojavu života na samo jednom planetu. Ateistima je time pružena mogućnost u vjerovanje kako je život na Zemlji rezultat slučaja, a ne Božjeg nauma. Međutim, mnoge ateiste bi hipoteza kako se život razvio samo na Zemlji (makar i slučajno) previše iritirala. Zemlja bi se time vratila u središte svemira. Oni koji žele život shvatiti kao nešto prirodno, samo po sebi razumljivo, kao nešto što je ugrađeno u ovaj svemir, zamišljaju ovaj svemir gusto naseljen životom. Pravi razlog za takvo razmišljanje zapravo je negiranje postojanja Boga, jer ako život postoji samo na Zemlji, to bi onda značilo kako je Biblija u pravu, a ovaj svemir stvoren zbog čovjeka. Tako nešto većina današnjih znanstvenika ne može prihvatiti.
VjerovanjeSkako se život rađa sam od sebe, svuda širom svemira, je isto toliko naivno kao i nekadašnje vjerovanje o spontanom nastanku crva, žohara pa čak i miševa iz prljavštine. Zar je dakle zaključak da smo sami u svemiru? Ne! Nismo sami! Bog je s nama! Amen!

Sonic_Moronic
04-01-2008, 22:55
Ok, mislim da bi mi se mozak otopio da to sve pročitam...

King tiger
04-01-2008, 23:40
Ja mislim da je to sve bozje djelo.

Jopax
04-01-2008, 23:44
Ok, mislim da bi mi se mozak otopio da to sve pročitam...

također nemam živaca čitat to

Frky
04-01-2008, 23:56
Imam frendicu koja je dosta toga paranormalnog doživjela!
Od gašenj uličnih lampi kad prođe pored njih, do nekih stvari koje ni ona ne zeli spominjati!

Maloki
05-01-2008, 00:08
Ima lampa u Dugoj Resi koja se svaki put ugasi (ili upali, ako je ugašena) kada prođe neko pokraj nje. Paranormalno?

NowA
05-01-2008, 00:12
aaaah, hellboyev novi avatar mi je namignuo :shock: :o

Maloki
05-01-2008, 00:14
paranormalno!!!

DrunkyDuck
05-01-2008, 00:17
Od gašenj uličnih lampi kad prođe pored njih
Sad si me podsjetio, postoje tekstovi o tzv. indigo djeci koja imaju bolje shvacanje stvari koje ih okruzuju, emocionalniji su (ne na EMO nacin), itd.

Takodjer, jedan od primjera je gasenje ulicnih svjetiljki oko takve djece. Sad, koliko ste puta culi u razgovoru da se u necijoj blizini ugasila ulicna svjetiljka bas kad je ta osoba prolazila. Naravno, ako je uopce to shvatila kao nesto neobicno i isla pricati o tome.

Stvar je u tome da nam se svima dogode cudne stvari u zivotu (Deja Vu, prepoznavanje lica u oblicima, gasenje svjetiljci, sinkroniciteti na satovima - 12:12, 11:11, 12:21, itd.) i svi volimo misliti da je to nesto posebno.
Nakon toga u pricu uskacu teoreticari zavjera, gurui i ostali koji nas pokusaju uvjeriti da i je, a vise o tome u njihovoj knjizi/motivacijskim kazetama.

Babitz
05-01-2008, 00:18
ja svako malo uočim broj 187 oko sebe pa ne mislim da je to neka teorija zavjere :roll:

NowA
05-01-2008, 00:21
ja svako malo uočim broj 187 oko sebe pa ne mislim da je to neka teorija zavjere :roll:

sigurno si napravio double post kad ti je post count doso do 186 :wink:

Samael
05-01-2008, 00:24
Meni se često događa da predvidim nešto što će se dogoditi. Ako sanjam, ima slučajeva kad sanjam nešto se se zaista dogodi nekoliko dana kasnije.

To me ne zabrinjava, jer sam čitao da se to događa mnogim ljudima.

No gledajte, mi koristimo koliko, 3% posto mozga. Vjerojatno onih 97% bi nam omogućavalo da gledamo u budućnost itd...

tako nam mozak funkcionira...on želi upotrijebiti onih ostalih 90%, pa nam se događaju situacije kad predvidimo budućnost. A i moram priznati da je u neku ruku kul 8)

Kron
05-01-2008, 00:25
sinkroniciteti na satovima - 12:12, 11:11, 12:21, itd.

svaki dan, nemreš vjerovat. vec sam se navikao na to...

RayDX
05-01-2008, 00:28
Ja mislim da je to sve bozje djelo.

:rotfl: :rotfl: A meni je uskršnji zeko donio flat rate. :D

kikl0p
05-01-2008, 00:29
@DrunkyDuck
ako smo sami u svemiru kako onda objasnjavas:brojna svjedocenja vezana uz nlo fenomen,snimke,otmice krugove u zitu i jos brdo neobjasnjivih stvari koje se dogadaju na zemlji?
Nemoguce je da je zivot nastao slucajno ali sasvim je logicna i svima prihvatljiva cinjenica da je zivot i svemir nastao od boga koji je svemoguc i sve postoji samo zbog ljudi?A ko je stvorio njega znaci da mora postojat jos barem jedan kreator i tako mozemo u nedogled sve dok ne dobijemo svemir pun inteligentnih civilizacija i napucenih planeta

Jopax
05-01-2008, 00:29
Meni se često događa da predvidim nešto što će se dogoditi. Ako sanjam, ima slučajeva kad sanjam nešto se se zaista dogodi nekoliko dana kasnije.

To me ne zabrinjava, jer sam čitao da se to događa mnogim ljudima.

No gledajte, mi koristimo koliko, 3% posto mozga. Vjerojatno onih 97% bi nam omogućavalo da gledamo u budućnost itd...

tako nam mozak funkcionira...on želi upotrijebiti onih ostalih 90%, pa nam se događaju situacije kad predvidimo budućnost. A i moram priznati da je u neku ruku kul 8)

Također nešto sanjam i taman kad zaboravim taj normalniji san(ne pitajte za nenormalne)sjetim ga se jer se on i dogodi :o

Arbiter of Change
05-01-2008, 00:33
Jedan put sam se ja šetao ulicom sa pripitim prijateljima i najedanput se ugasilo svijetlo ispred nas i iz mraka se došetala nekakva đukela koju moji frendovi kao da nisu vidjeli. Sve bi to bilo dobro da se ja i đukela nismo gledali dobrih minutu i nešto i onda, ne lažem, kao da je napravila nekakvu grimasu podlog smiješka i iskesila sve zube da bi nakon toga kao opaljena otrčala niz ulicu do nekog tipa koja se sagnuo da je počeše po ušima i kao da joj nešto šapće. Nakon toga je bacio pogleda na mene i otišao niz ulicu popraćen paljenjem svijeće pored mene i reakcijom mojih frendova: "Štos stao?".

Natprirodni pesek i gospodar sa posebnim planom za mene, splet okolnosti ili samo alkohol?

Suspiiiiiicious. :roll:

DrunkyDuck
05-01-2008, 00:35
To me ne zabrinjava, jer sam čitao da se to događa mnogim ljudima.
Ovo si sve krivo postavio. Tocno bi bilo ovako:

Meni se cesto ciniSda sam predvidio nesto sto ce se dogoditi...

To me ne zabrinjava jer sam citao da se to dogadja mnogim ljudima.



No gledajte, mi koristimo koliko, 3% posto mozga.
Ne: 10 percent of the brain myth (http://www.snopes.com/science/stats/10percent.asp).
Nije stvar u tome koliko mozga koristimo nego kako ga koristimo.

NowA
05-01-2008, 00:36
Meni se često događa da predvidim nešto što će se dogoditi. Ako sanjam, ima slučajeva kad sanjam nešto se se zaista dogodi nekoliko dana kasnije.

da se to i meni dogada u 90% slucajeva bi imo jebacinu za rucak :D :D

Samael
05-01-2008, 00:38
[quote]To me ne zabrinjava, jer sam čitao da se to događa mnogim ljudima.
Ovo si sve krivo postavio. Tocno bi bilo ovako:

Meni se cesto ciniSda sam predvidio nesto sto ce se dogoditi...

To me ne zabrinjava jer sam citao da se to dogadja mnogim ljudima.



No gledajte, mi koristimo koliko, 3% posto mozga.
Ne: 10 percent of the brain myth (http://www.snopes.com/science/stats/10percent.asp).
Nije stvar u tome koliko mozga koristimo nego kako ga koristimo.[/quote:chpi6evk]

ma fakin anbilivbl...

Ti želiš reći da mi se nešto dogodi, i ja si utuvim da sam to predvidio, onako iz čista mira, a nisam...

jebiga, ima smisla, no opet, ja stojim iza ovoga što sam rekao. Zaista sanjam nešto što će se dogodi.

Frky
05-01-2008, 00:39
Ja često sanjam ljude s kojima sam se družio (ne intimno) dan-dva prije!

Jopax
05-01-2008, 00:40
Jedan put sam se ja šetao ulicom sa pripitim prijateljima i najedanput se ugasilo svijetlo ispred nas i iz mraka se došetala nekakva đukela koju moji frendovi kao da nisu vidjeli. Sve bi to bilo dobro da se ja i đukela nismo gledali dobrih minutu i nešto i onda, ne lažem, kao da je napravila nekakvu grimasu podlog smiješka i iskesila sve zube da bi nakon toga kao opaljena otrčala niz ulicu do nekog tipa koja se sagnuo da je počeše po ušima i kao da joj nešto šapće. Nakon toga je bacio pogleda na mene i otišao niz ulicu popraćen paljenjem svijeće pored mene i reakcijom mojih frendova: "Štos stao?".

Natprirodni pesek i gospodar sa posebnim planom za mene, splet okolnosti ili samo alkohol?

Suspiiiiiicious. :roll:

Kombinacija svega.
Iako mi to žestoko smrdi na treći HP sa onim crnim kerom prije autobusa

Sonic_Moronic
05-01-2008, 00:41
@DrunkyDuck
ako smo sami u svemiru kako onda objasnjavas:brojna svjedocenja vezana uz nlo fenomen,snimke,otmice krugove u zitu i jos brdo neobjasnjivih stvari koje se dogadaju na zemlji?
Nemoguce je da je zivot nastao slucajno ali sasvim je logicna i svima prihvatljiva cinjenica da je zivot i svemir nastao od boga koji je svemoguc i sve postoji samo zbog ljudi?A ko je stvorio njega znaci da mora postojat jos barem jedan kreator i tako mozemo u nedogled sve dok ne dobijemo svemir pun inteligentnih civilizacija i napucenih planeta

Kako objasniti? Fejk, fejk, fejk, fejk, sve fejk.



ma fakin anbilivbl...

Ti želiš reći da mi se nešto dogodi, i ja si utuvim da sam to predvidio, onako iz čista mira, a nisam...

jebiga, ima smisla, no opet, ja stojim iza ovoga što sam rekao. Zaista sanjam nešto što će se dogodi.

Ako je zbilja tako, onda se možeš obogatiti. GG.

RayDX
05-01-2008, 00:43
Još samo 10 godina, pa kad ja krenem čeprkat po ESA. Heheh. Space. The final frontier.

NowA
05-01-2008, 00:44
@DrunkyDuck
ako smo sami u svemiru kako onda objasnjavas:brojna svjedocenja vezana uz nlo fenomen,snimke,otmice krugove u zitu i jos brdo neobjasnjivih stvari koje se dogadaju na zemlji?
Nemoguce je da je zivot nastao slucajno ali sasvim je logicna i svima prihvatljiva cinjenica da je zivot i svemir nastao od boga koji je svemoguc i sve postoji samo zbog ljudi?A ko je stvorio njega znaci da mora postojat jos barem jedan kreator i tako mozemo u nedogled sve dok ne dobijemo svemir pun inteligentnih civilizacija i napucenih planeta

Kako objasniti? Fejk, fejk, fejk, fejk, sve fejk.

i da ti vidis tak nesto, i za tebe bi rekli, laze, fejk, laze

DrunkyDuck
05-01-2008, 00:47
@DrunkyDuck
ako smo sami u svemiru kako onda objasnjavas:brojna svjedocenja vezana uz nlo fenomen,snimke,otmice krugove u zitu i jos brdo neobjasnjivih stvari koje se dogadaju na zemlji?
Cuj ako vec zelis biti Galaksija.org copy/paste fanboy, onda bi mogao reci da "vanzemaljci" dolaze iz druge dimenzije, a ne samo planete. U nekoj drugoj dimenziji bi opet vrijedila nova pravila i nova statistika, a ova nasa ostaje netaknuta.


Nemoguce je da je zivot nastao slucajno ali sasvim je logicna i svima prihvatljiva cinjenica da je zivot i svemir nastao od boga koji je svemoguc i sve postoji samo zbog ljudi?
Ne bih rekao da postoji samo zbog ljudi.


A ko je stvorio njega znaci da mora postojat jos barem jedan kreator i tako mozemo u nedogled sve dok ne dobijemo svemir pun inteligentnih civilizacija i napucenih planeta
Mozda je problem u tvojem shvacanju kreatora.


Zaista sanjam nešto što će se dogodi.
Daj primjer.

Sonic_Moronic
05-01-2008, 00:48
Volim pobijati kiklopa, pa još nešto.

Otkud tebi da je bog svima prihvatljiva činjenica?

RIPtheREAPER
05-01-2008, 00:52
ja sam vidio krugove na povrsini vode :o

flander
05-01-2008, 00:54
kroz ploču (onu iza koša)


to ti se inače zove tabla :wink: :P

Sonic_Moronic
05-01-2008, 00:55
ja sam vidio krugove na povrsini vode :oS:rotfl: Dobra, dobra. :D

Kiklop, aj nam izvuci još neke debilne teorije sa random stranica, baš uživamo u tome.

Aerial
05-01-2008, 00:56
Paranormalno, na žalost, ne postoji.

Ako je izvedivo, onda je normalno.

Simple as that :)

Sve ostalo su priče na razini Crvenkapice...

Sonic_Moronic
05-01-2008, 00:57
Pa, ako tako misliš, onda je paranormalno nešto što se nije smatralo normalnim, ali postoje teorije da je to moguće... I postoje navodni svjedoci.

Aerial
05-01-2008, 01:00
Pa, ako tako misliš, onda je paranormalno nešto što se nije smatralo normalnim, ali postoje teorije da je to moguće... I postoje navodni svjedoci.

Svjedok je vrlo labilan pojam. Osobno, mogu bez problema svjedočiti da sam prije 3 mjeseca vidio zelenog medjveda koji je laserskim zrakama uništavao brodove...

Jesi znao da u Švedskoj učitelje i profesore ne smatraju pouzdanim svjedocima na sudu nakon 30 godina staža? :)

flander
05-01-2008, 01:05
pa evo ti paranormale, Sonic uporno tvrdi da me nije pozdravio danas u 10:16 ujutro na MSN-u, a ja uporno tvrdim da je kad je sve zapisano na Chat logeru, pa ti sad reci nešto...:D

Sonic_Moronic
05-01-2008, 01:05
-.-''

Pa nisam rekao da se svjedocima mora vjerovati. O takvim stvarima se raspravlja.

Hehe, flander... Ja sam siguran da nisam ni dirao msn u to vrijeme, igrao sam Arcanum. A tko će ga znati, možda mi je netko isprao mozak. :D

NowA
05-01-2008, 01:54
kroz ploču (onu iza koša)


to ti se inače zove tabla :wink: :P
tabla ili ploča, lopta je proletjela... :D

aaaaaaah, hellboyev avatar mi je opet namignuo :shock: :o

cropir
05-01-2008, 02:33
hellboy, tko je lik na avataru anyway? bas je kjut. :D

Grimm-Reaper
05-01-2008, 04:16
Ja ću opet po svome. Postoje stvari koje nismo spremni shvatiti, koje nismo sposobni shvatiti i na koncu, stvari koje je bolje da neshvaćamo.

Arbiter of Change
05-01-2008, 09:03
/snip and snap

Kombinacija svega.
Iako mi to žestoko smrdi na treći HP sa onim crnim kerom prije autobusa
To je bilo prije čitanja Harry Pottera. :D

_ZlayA_
05-01-2008, 09:34
hellboy, tko je lik na avataru anyway? bas je kjut. :D

ne znam jel kjut ali mi je namignuo!...

callista
05-01-2008, 09:38
Ja ću opet po svome. Postoje stvari koje nismo spremni shvatiti, koje nismo sposobni shvatiti i na koncu, stvari koje je bolje da neshvaćamo.
slažem se.

TvRc
05-01-2008, 10:22
u jbt, jucer 4 strane sad 7, oke, ove zadnje dvije nisam procito, al sam na 5. vidio neš zanimljivo pa bi htio prokomentirat:
lol

Meni se često događa da predvidim nešto što će se dogoditi. Ako sanjam, ima slučajeva kad sanjam nešto se se zaista dogodi nekoliko dana kasnije.

To me ne zabrinjava, jer sam čitao da se to događa mnogim ljudima.

No gledajte, mi koristimo koliko, 3% posto mozga. Vjerojatno onih 97% bi nam omogućavalo da gledamo u budućnost itd...

tako nam mozak funkcionira...on želi upotrijebiti onih ostalih 90%, pa nam se događaju situacije kad predvidimo budućnost.SA i moram priznati da je u neku ruku kul 8)
čovjek nemože predvidjet budućnost, nekad čovjek baš zbog toga što misli da je vidio budućnost napravi sulude stvari, eo, naprimjer svi smo čuli za proročice u grčkoj, npr. ona kaže nekom liku (nazovimo ga Ivo) da će ga ubit sin ovog drugog lika (marko, sin Jovan), i Ivo ide odma ubit marka da bi spriječio da se sin rodi, al marko već začeo djete, djete se rodio, ivo ubio i ženu, i onda mali jovan baš iz mržnje ubije ivu, a da ivo nije niš napravio vjerojatno ga jovan nebi ni ubio... a što se tiče ovih 90% mozga, vjerojatno su ta indigo djeca koja su iskoristila još dio mozga i vjerojatno se stoljećima razvija mozak i čovjek počinje koristit veći postotak mozga, i to je to...

Aerial
05-01-2008, 11:53
Isuse, zar još postoje ljudi koji ne shvaćaju da koristimo 100% mozga!? :o

Aj, ovako.. da više to konstatiramo - MI KORISTIMO CIJELI JEBENI MOZAK, MKAY? Ne 2%, ne 10%, ne 15% nego 100 %. Okruglih, lijepih, dekadnih 100%.

Dva jednostavna objašnjenja:

1) Fiziološko

Djelovi mozga se djele na centre za upravljanje vidom, sluhom, njuhom, poretima lijeve ruke, pokretima desne ruke, erekciju, ejakulaciju, žvakanje, sranje, pljuvanje, skakanje... itd... Svaki taj centar je mali dio mozga, i svaki taj centar u jednom trenutku nešto radi.

And here goes the catch - NE MOGU SVI RADITI SVE U ISTO VRIJEME.

Pa zato koristiš "10% mozga" u ODREĐENOM TRENUTKU - ako pišeš lijevom rukom, ne treba ti raditi dio mozga koji upravlja desnom rukom.

Dakle, mi koristimo mali postotak mozga u nekom trenutku; ne zato što nam je mozak ograničen, nego zato jer jednostavno nema potrebe da ga cijelog koristimo.

2) Matematičko

Vrlo jednostavno. Obična jednadžba za postotak.

x=d/c*100

x= udio mozga kojeg koristimo
d= dio potencijala kojeg koristimo
u= ukupan potencijal mozga

Uno problemo!
KAKO ZNAMO UKUPAN POTENCIJAL AKO GA NE KORISTIMO? :)

...

Eto, tako da ubuduće pazite što govorite :wink:

ChR0NoS
05-01-2008, 12:02
ja ovako smatram

mozak kao organ iskorištavamo cijeli, ali njegov potencijala iskorištavamo manjim dijelom, neću sada nagađati koliko posto, ali uglavnom koristimo mali dio svoga potencijala, a ostatak potencijala bi nam omogućio da vadimo četrnaesti korijen iz sedamnaest napamet, da naučimo napamet knjigu od 100 strana i slične stvari

kakvo gledanje u budućnost, to je najveća glupost što sam je čuo, dakle pametan i inteligentan čovijek ima sposobnost gledati u budućnost XD

Kenyi
05-01-2008, 12:25
kiklope, stvar je da ti vjerujes u svaku pricu o alienima, cak si i povjerovao onoj djevojci koja ima 200 kila da su je jebali alieni i da im je rodila djete.
@sime good point i dokazano matematicki :D

medusa
05-01-2008, 12:25
Paranormalno, na žalost, ne postoji.

Ako je izvedivo, onda je normalno.

Simple as that :)

Sve ostalo su priče na razini Crvenkapice...

Miracles are not contrary to nature, but only contrary to what we know about nature.
aerial, jesi to mislio u tom smislu?
inače vjerujem u nadnaravno, makar prihvaćam mogućnost koja je vrlo vjerojatna da sam u krivu. imam hrpetine subjektivnih dokaza, ali ne i objektivnih, i iskreno me zaboli za dokazivanje ljudima.

TvRc
05-01-2008, 13:00
Isuse, zar još postoje ljudi koji ne shvaćaju da koristimo 100% mozga!? :o

Aj, ovako.. da više to konstatiramo - MI KORISTIMO CIJELI JEBENI MOZAK, MKAY? Ne 2%, ne 10%, ne 15% nego 100 %. Okruglih, lijepih, dekadnih 100%.

Dva jednostavna objašnjenja:

1) Fiziološko

Djelovi mozga se djele na centre za upravljanje vidom, sluhom, njuhom, poretima lijeve ruke, pokretima desne ruke, erekciju, ejakulaciju, žvakanje, sranje, pljuvanje, skakanje... itd... Svaki taj centar je mali dio mozga, i svaki taj centar u jednom trenutku nešto radi.

And here goes the catch - NE MOGU SVI RADITI SVE U ISTO VRIJEME.

Pa zato koristiš "10% mozga" u ODREĐENOM TRENUTKU - ako pišeš lijevom rukom, ne treba ti raditi dio mozga koji upravlja desnom rukom.

Dakle, mi koristimo mali postotak mozga u nekom trenutku; ne zato što nam je mozak ograničen, nego zato jer jednostavno nema potrebe da ga cijelog koristimo.

2) Matematičko

Vrlo jednostavno. Obična jednadžba za postotak.

x=d/c*100

x= udio mozga kojeg koristimo
d= dio potencijala kojeg koristimo
u= ukupan potencijal mozga

Uno problemo!
KAKO ZNAMO UKUPAN POTENCIJAL AKO GA NE KORISTIMO? :)

...

Eto, tako da ubuduće pazite što govorite :wink:
sve to super i ok, ali naš mozak može još, ne kolko koristimo u jednom trenutku, nego može još podataka primit, razmišljat! znači, nekim ljudima su neke stvari razvijenije, a neke onda moraju bit manje razvijenije, čovjekov mozak može shvatit više nego što sad shvaća, i sam vidiš da su se ljudi tijekom stoljeća usavršavali, znači razvijali se, njihov mozak se razvija i shvaća NOVE stvari, da nije tako mi bi još uvijek imali toljagu u ruci i dlakavi hodali u svojim špiljama...

Kenyi
05-01-2008, 13:01
i sta sad za jedno hiljadu godina ces moci prdnut iz mozga?

TvRc
05-01-2008, 13:03
i sta sad za jedno hiljadu godina ces moci prdnut iz mozga?
:rotfl: sam se ti zajebavaj, sam si napravio ovaj topic

Kenyi
05-01-2008, 13:06
pa ne stvarno, ti ciljas na evoluciju, to znaci da se mi jos razvijamo, specificno si se opredjelio na mozak tako da cu dio sa krilima umjesto ruku izostavit.
Kazes da mozak stalno evoluira, okej i sada bi trebao razviti nove sposobnosti, evo ja cu naprimjer reci sposobnost da pomjera predmete svojim mislima, to nema nikakve veze sa logikom jer evo koliko je mozak evoluirao u posljednjih 4 hiljada godina?
NIKAKO, covjek je zavrsio sa razvijanjem, i sad ovi skeptici oce neke superpowere te pricaju kako je mozak jos neistrazen itd. Te stvaraju mogucnost kako bi se za nekoliko stotina godina nakon "razvijanja" mozga moglo uraditi nesto sto mi smatramo super mocima.

TvRc
05-01-2008, 13:20
ne shvaćaaaaš, nema sposobnosti, al čovjek bolje shvaća kako stvari funkcioniraju, vidiš, napravio je avion jer je shvatio kako će dobit efekt letenja, itd. jel sad shvaćaš?

Kenyi
05-01-2008, 13:21
ah, misunderstood.

TvRc
05-01-2008, 13:22
eto, napokon, čovjek vjerojatno nikad neće bit u stanju micat stvari umom, jedino ak je mutant, al razvija svaćanje... al ljudi JOŠ nisu shvatili da samo škodimo zemlji :-x

Scuderia
05-01-2008, 13:56
pa ne stvarno, ti ciljas na evoluciju, to znaci da se mi jos razvijamo, specificno si se opredjelio na mozak tako da cu dio sa krilima umjesto ruku izostavit.
Kazes da mozak stalno evoluira, okej i sada bi trebao razviti nove sposobnosti, evo ja cu naprimjer reci sposobnost da pomjera predmete svojim mislima, to nema nikakve veze sa logikom jer evo koliko je mozak evoluirao u posljednjih 4 hiljada godina?
NIKAKO, covjek je zavrsio sa razvijanjem, i sad ovi skeptici oce neke superpowere te pricaju kako je mozak jos neistrazen itd. Te stvaraju mogucnost kako bi se za nekoliko stotina godina nakon "razvijanja" mozga moglo uraditi nesto sto mi smatramo super mocima.

Inace,mozak je organ o kojem se najmanje zna,najosjetljivije i sl.

Aerial
05-01-2008, 14:16
Sal ljudi JOŠ nisu shvatili da samo škodimo zemlji :-x

Što je tu loše?

Nitro3d
05-01-2008, 14:20
Kako to misliš,škodimo zemlji?

Nitro3d
05-01-2008, 14:20
Kako to misliš,škodimo zemlji?

Grimm-Reaper
05-01-2008, 14:41
Isuse, zar još postoje ljudi koji ne shvaćaju da koristimo 100% mozga!? :o

Aj, ovako.. da više to konstatiramo - MI KORISTIMO CIJELI JEBENI MOZAK, MKAY? Ne 2%, ne 10%, ne 15% nego 100 %. Okruglih, lijepih, dekadnih 100%.

Dva jednostavna objašnjenja:

1) Fiziološko

Djelovi mozga se djele na centre za upravljanje vidom, sluhom, njuhom, poretima lijeve ruke, pokretima desne ruke, erekciju, ejakulaciju, žvakanje, sranje, pljuvanje, skakanje... itd... Svaki taj centar je mali dio mozga, i svaki taj centar u jednom trenutku nešto radi.

And here goes the catch - NE MOGU SVI RADITI SVE U ISTO VRIJEME.

Pa zato koristiš "10% mozga" u ODREĐENOM TRENUTKU - ako pišeš lijevom rukom, ne treba ti raditi dio mozga koji upravlja desnom rukom.

Dakle, mi koristimo mali postotak mozga u nekom trenutku; ne zato što nam je mozak ograničen, nego zato jer jednostavno nema potrebe da ga cijelog koristimo.

2) Matematičko

Vrlo jednostavno. Obična jednadžba za postotak.

x=d/c*100

x= udio mozga kojeg koristimo
d= dio potencijala kojeg koristimo
u= ukupan potencijal mozga

Uno problemo!
KAKO ZNAMO UKUPAN POTENCIJAL AKO GA NE KORISTIMO? :)

...

Eto, tako da ubuduće pazite što govorite :wink:

:?

medusa
05-01-2008, 14:46
hoće reći: ako oni new age gurui i paranormalci kažu da koristimo samo 10% mozga, a tko zna šta bi sve mogli kad bi smo koristili 100%, kako onda znaju da koristimo 10%, jer ako ne znaju za šta služi ostalih 90% onda nisu mapirali mozak, znači ne znaju ukupnost mozga, te ne mogu odrediti koliki postotak čini pojedini dio
sad sam ja to još kompliciranie pojasnio XD

callista
05-01-2008, 14:51
hoće reći: ako oni new age gurui i paranormalci kažu da koristimo samo 10% mozga, a tko zna šta bi sve mogli kad bi smo koristili 100%, kako onda znaju da koristimo 10%, jer ako ne znaju za šta služi ostalih 90% onda nisu mapirali mozak, znači ne znaju ukupnost mozga, te ne mogu odrediti koliki postotak čini pojedini dio
sad sam ja to još kompliciranie pojasnio XD
slažem se.
a što se tiče ovog gora- možda bismo manje škodili kada ne bi bilo više škoda na zemlji?

Leoo
05-01-2008, 14:52
To da cemo mi moci mrdat stvari umom su ciste fantazije, ali stvar je sto danas svaki idiot moze prezivit u ovom svijetu, i tako oni koji bi trebali evolucijom umrijet prezive..
Ljudi postaju gluplji, a evolucija je stala!
Mi cemo izmislit nove izume, ali necemo razviti mozak!

NowA
05-01-2008, 14:55
Sstvar je sto danas svaki idiot moze prezivit u ovom svijetu, i tako oni koji bi trebali evolucijom umrijet prezive..
Ljudi postaju gluplji, a evolucija je stala!S

poslusaj pjesmu Evolution od KoRn-a, mislim da se u potpunosti slazete, posebno oko ove zadnje recenice

TvRc
05-01-2008, 14:56
Kako to misliš,škodimo zemlji?
1. nemoj double postat
2. škodimo, štetimo,uništavamo... mi samo uništavamo zemlju, svojim izumima uništavamo ovaj planet koj nas je ugostio predivnim morima, zelenim ravnicama, bijelim gorjem... a mi svojim izumima samo uništavamo sve to, mi smo ko paraziti... pogledajte ozon... sve to samo zbog jednog malog, beznačajnog-ČOVJEKA koj želi biti-BOG...

Joco
05-01-2008, 14:57
Sstvar je sto danas svaki idiot moze prezivit u ovom svijetu, i tako oni koji bi trebali evolucijom umrijet prezive..
Ljudi postaju gluplji, a evolucija je stala!S

poslusaj pjesmu Evolution od KoRn-a, mislim da se u potpunosti slazete, posebno oko ove zadnje recenice
samo sto to nije istina :nonono: :nonono:

DrunkyDuck
05-01-2008, 15:09
Ljudi postaju gluplji, a evolucija je stala!
Mi cemo izmislit nove izume, ali necemo razviti mozak!

Evolucija ljudi ce stati onog trenutka kad zadni covjek nestane.

Sonic_Moronic
05-01-2008, 15:09
Kako to misliš,škodimo zemlji?
1. nemoj double postat
2. škodimo, štetimo,uništavamo... mi samo uništavamo zemlju, svojim izumima uništavamo ovaj planet koj nas je ugostio predivnim morima, zelenim ravnicama, bijelim gorjem... a mi svojim izumima samo uništavamo sve to, mi smo ko paraziti... pogledajte ozon... sve to samo zbog jednog malog, beznačajnog-ČOVJEKA koj želi biti-BOG...

I što sad, trebamo svi kolektivni suicid napraviti?

TvRc
05-01-2008, 15:11
@Sonic_Moronic može, ti prvi, mi ćemo za tobom :D




Ljudi postaju gluplji, a evolucija je stala!
Mi cemo izmislit nove izume, ali necemo razviti mozak!

Evolucija ljudi ce stati onog trenutka kad zadni covjek nestane.
slažem se s drunkyem, al neće ljudska rasa još dugo :wink:

DrunkyDuck
05-01-2008, 15:12
I što sad, trebamo svi kolektivni suicid napraviti?
Ne, samo poceti koristiti bogomdani razum.

Sonic_Moronic
05-01-2008, 15:13
Ne nadaj se tomu... Priroda biva uništena, i to je jednostavno tako... Ništa to neće zaustaviti, jer ljudi ne bi mogli prihvatiti takav život...

TvRc
05-01-2008, 15:14
nažalost da, protiv (surove) istine se nemože...
ljudi su već uprskali, kraj se bliži!!! END IS NEAR!!! AAA

NowA
05-01-2008, 15:24
Sstvar je sto danas svaki idiot moze prezivit u ovom svijetu, i tako oni koji bi trebali evolucijom umrijet prezive..
Ljudi postaju gluplji, a evolucija je stala!S

poslusaj pjesmu Evolution od KoRn-a, mislim da se u potpunosti slazete, posebno oko ove zadnje recenice
samo sto to nije istina :nonono: :nonono:

nisam rekao da je istina, samo sam rekao da se slazu

Sonic_Moronic
05-01-2008, 15:29
Mah, ljudi uspijevaju preživjeti uz sve manju intervenciju prirode, ona im sad služi kao odlagalište otpada. Ono, još da počnu masivno klonirati životinje, nestala bi i potreba za "uzimanjem" istih iz prirode, pa bi se povukli u podzemne vault-ove... :D

medusa
05-01-2008, 15:31
sve to samo zbog jednog malog, beznačajnog-ČOVJEKA koj želi biti-BOG...
rekao bih da je bliže 6 milijardi ljudi, a ne jednom čovjeku...

TvRc
05-01-2008, 15:32
Mah, ljudi uspijevaju preživjeti uz sve manju intervenciju prirode, ona im sad služi kao odlagalište otpada. Ono, još da počnu masivno klonirati životinje, nestala bi i potreba za "uzimanjem" istih iz prirode, pa bi se povukli u podzemne vault-ove... :D

isuse, ti si bolestan, razmišljaš ko 80% ljudi ovog planeta, ono: "boli mene ona stvar, idem ja odložit smeće u prirodu, to kaj će neko drugi se rodit sa 3 noge to mene boli briga, tralalalalala..." :D

Jopax
05-01-2008, 15:35
TvRc pravilnije bi bilo reći da su ljudi virus, jer i parazit zna kad mu je domaćin oslabio pa prijeđe na drugoga, ljudi mislie da su bolji od životinja jer imaju razum kojeg uopće ne koriste, ljudi se međusobno ubijaju zbog glupih razloga, pohlepa vlada među ljudima i radi moći i novca se ruše države i državnici ali ovo je već OT pa neću dalje :D

Sonic_Moronic
05-01-2008, 15:39
Mah, ljudi uspijevaju preživjeti uz sve manju intervenciju prirode, ona im sad služi kao odlagalište otpada. Ono, još da počnu masivno klonirati životinje, nestala bi i potreba za "uzimanjem" istih iz prirode, pa bi se povukli u podzemne vault-ove... :D

isuse, ti si bolestan, razmišljaš ko 80% ljudi ovog planeta, ono: "boli mene ona stvar, idem ja odložit smeće u prirodu, to kaj će neko drugi se rodit sa 3 noge to mene boli briga, tralalalalala..." :D

Onak, zajebavam se. I gdje sam ja to rekao da se meni sviđa što je priroda odlagalište hrpe otpada?

TvRc
05-01-2008, 15:54
onaj smajli na kraju bi trebo značit da se šalim, oaj: :D

@Jopax ljudi su gori od životinja :o

MindReader
05-01-2008, 15:58
moje rođenje je imalo paranormalne posljedice :roll:

Sonic_Moronic
05-01-2008, 15:59
Da, pojebao si sve zavjese u okolici...

Kablam
05-01-2008, 16:17
Ima lampa u Dugoj Resi koja se svaki put ugasi (ili upali, ako je ugašena) kada prođe neko pokraj nje. Paranormalno?

Ja se vračam iz škole, prođem pokraj lampe i ona se ugasi.

Aerial
05-01-2008, 16:28
isuse, ti si bolestan, razmišljaš ko 80% ljudi ovog planeta, ono: "boli mene ona stvar, idem ja odložit smeće u prirodu, to kaj će neko drugi se rodit sa 3 noge to mene boli briga, tralalalalala..." :D

Ekšuali, Sonic je možda u pravu.

Otkud nam garancija da smo mi tu da Zemlju očuvamo?
Tko je rekao da moramo paziti na životinje?

Zapravo, Zemlji je puno bolje bez nas. Da se Zemlja htjela očuvati, ne bi nas ni stvorila.

DrunkyDuck
05-01-2008, 18:49
Zemlja nas je stvorila?

unknown
05-01-2008, 18:58
isuse, ti si bolestan, razmišljaš ko 80% ljudi ovog planeta, ono: "boli mene ona stvar, idem ja odložit smeće u prirodu, to kaj će neko drugi se rodit sa 3 noge to mene boli briga, tralalalalala..." :D

Ekšuali, Sonic je možda u pravu.

Otkud nam garancija da smo mi tu da Zemlju očuvamo?
Tko je rekao da moramo paziti na životinje?

Zapravo, Zemlji je puno bolje bez nas. Da se Zemlja htjela očuvati, ne bi nas ni stvorila.

zaboli me moji unuci će se o tome brinuti XD

Aerial
05-01-2008, 19:00
Ne znam tko/što je, samo kažem da veza između Majčice Prirode i nas možda nije toliko idilična koliko bi Zeleni htjeli da bude :)

DrunkyDuck
05-01-2008, 19:11
zaboli me moji unuci će se o tome brinuti
Osim sto se mozda vise nece imati o cemu brinuti.

unknown
05-01-2008, 19:37
zaboli me moji unuci će se o tome brinuti
Osim sto se mozda vise nece imati o cemu brinuti.

zaboli me ja ću krepati prije toga

Stormcrow
05-01-2008, 20:01
zbog ovakvih imamo ovoliko problema sa zagadjenjem zemlje, globalnim otopljavanjem i slicnim...

r0pe
05-01-2008, 21:04
zaboli me moji unuci će se o tome brinuti
Osim sto se mozda vise nece imati o cemu brinuti.

zaboli me ja ću krepati prije toga

tako su rekli i tvoji djedovi :)

a, a sada sam i ja djed

unknown
05-01-2008, 21:08
zaboli me moji unuci će se o tome brinuti
Osim sto se mozda vise nece imati o cemu brinuti.

zaboli me ja ću krepati prije toga

tako su rekli i tvoji djedovi :)

a, a sada sam i ja djed

i jel se brineš o okolišu ?

tmarosi
05-01-2008, 21:16
moje misljnje o svemu tome je bullshit (kao sto sam reko moje misljenje)

sve sto to netko kao vidio, to je samo da dodje u centar paznje ili da stekne neku slavu

samo neke stvari koje mi sada padaju na pamet:

ako i postoje vanzemaljci, neka dodju (ako su vec dosli neki...area 51 i slicno) WTF zataskavaju to

duhovi...cmon hardcore bullshit

neda mi se dalje niti nabrajati

TheJopa
05-01-2008, 21:27
zaboli me moji unuci će se o tome brinuti
Osim sto se mozda vise nece imati o cemu brinuti.

zaboli me ja ću krepati prije toga

tako su rekli i tvoji djedovi :)

a, a sada sam i ja djed

:rotfl: Kako se zva onaj bombon šta ima tu reklamu? ("A sada sam i ja djed")

Aerial
05-01-2008, 21:33
zaboli me moji unuci će se o tome brinuti
Osim sto se mozda vise nece imati o cemu brinuti.

zaboli me ja ću krepati prije toga

tako su rekli i tvoji djedovi :)

a, a sada sam i ja djed

:rotfl: Kako se zva onaj bombon šta ima tu reklamu? ("A sada sam i ja djed")

Werther's Original. Predobar bombon :D

GrimReaper
05-01-2008, 21:51
ja sam poceo gleat dosjei x ..od 1. sezone..

lijepo se prisjetit

Lord AngelRI
07-01-2008, 00:02
ja sam poceo gleat dosjei x ..od 1. sezone..

lijepo se prisjetit

da da.. preporuka svima: četvrtkom na novoj nova SF serija Svemirski Prag!!! super je... obavezno pogledat..

Aerial
07-01-2008, 00:03
ja sam poceo gleat dosjei x ..od 1. sezone..

lijepo se prisjetit

da da.. preporuka svima: četvrtkom na novoj nova SF serija Svemirski Prag!!! super je... obavezno pogledat..

Jel prije ili nakon ponoćnog praga?

Lord AngelRI
07-01-2008, 00:06
[quote=GrimReaper]ja sam poceo gleat dosjei x ..od 1. sezone..

lijepo se prisjetit

da da.. preporuka svima: četvrtkom na novoj nova SF serija Svemirski Prag!!! super je... obavezno pogledat..

Jel prije ili nakon ponoćnog praga?[/quote:2ere77a0]

počinje u 00.00 ili 00.15 tako negdje...

Lord AngelRI
07-01-2008, 00:11
ja sam poceo gleat dosjei x ..od 1. sezone..

lijepo se prisjetit

da da.. preporuka svima: četvrtkom na novoj nova SF serija Svemirski Prag!!! super je... obavezno pogledat..
ček...to je serija? argh...onda sam fulao prokleti drugi dio...bio je poslije 3...ali neeeee...kako bi prokleta nova teve puštala nekakve ružne gadure u normalnim terminima... :-x

da to je serija piše ti gore kada počinje...

http://dnevnik.hr/bin/simple.php?name=n ... n_id=10067 (http://dnevnik.hr/bin/simple.php?name=novaifr&page=http://www.novatv.hr/j/raspored.aspx&section_id=10067)

tu morete pogledat u 00.25 počinje ovaj put...

http://dnevnik.hr/bin/simple.php?name=n ... x?id=12214 (http://dnevnik.hr/bin/simple.php?name=novafr&page=http://www.novatv.hr/j/serija.aspx?id=12214)

ZorgTheBorg
07-01-2008, 11:24
ako i postoje vanzemaljci, neka dodju (ako su vec dosli neki...area 51 i slicno) WTF zataskavaju to
Ako ti daju next gen burek generator u zamjenu za unutarnje organe tvojih bližnjih, gratis malo plutonija, hoćeš li to objaviti svima?


duhovi...cmon hardcore bullshit
Da nema duhova, tko bi proizvodio Globs of Ectoplasm?

Nitro3d
07-01-2008, 14:13
Ja vjerujem u duhove,izvanzemaljce i slična biča.Proučite slučaj "Roswell"

Master_of_Soup
08-01-2008, 14:25
ja sam poceo gleat dosjei x ..od 1. sezone..

lijepo se prisjetit

da da.. preporuka svima: četvrtkom na novoj nova SF serija Svemirski Prag!!! super je... obavezno pogledat..

nova mi je sjebana

Jopax
08-01-2008, 16:05
Gleda li ko onu seriju o alijenima na RTL-u oteti, ja pratim ali sam propustio 2 epizode, damn youz forgettive brain :kill:

Grimm-Reaper
08-01-2008, 17:27
Znam da postajem dosadan, ali rečenica mi jednostavno zvuči pre dobro!

Postoje stvari koje nismo spremni shvatiti, koje nismo sposobni shvatiti i na koncu, stvari koje je bolje da neshvaćamo.

Samael
08-01-2008, 18:05
Gleda li ko onu seriju o alijenima na RTL-u oteti, ja pratim ali sam propustio 2 epizode, damn youz forgettive brain :kill:

Ja gledam, gledao sam je i prije, sve epizode, kad je išla na HRT-u i kad nije bilo idiotskih reklama.

Preodlična serija :pray:

Lord AngelRI
08-01-2008, 19:46
Gleda li ko onu seriju o alijenima na RTL-u oteti, ja pratim ali sam propustio 2 epizode, damn youz forgettive brain :kill:

ja pratim ko i svaku drugi SF seriju... gledo je i prije ali super je!!!!! :pray:


@Master_of_Soup šteta jer je serija zakon!!!!!

TvRc
13-01-2008, 15:31
joj, vidio sam tu seriju, izgleda mi predobro, al sam propustio pol epizoda, i ne stignem pogleat :cry: :cry:

la50
13-01-2008, 17:23
Gleda li ko onu seriju o alijenima na RTL-u oteti, ja pratim ali sam propustio 2 epizode, damn youz forgettive brain :kill:

gledo sam 1 nastavak,dobra je serija,iako ne vjerujem u vanzemaljce,imo sam u osnovnoj kao neke prezentacije za obavit o čemu želiš,a moja frendca je radila o paranormalnom;imaju neke knjige sa slikama duhova,al ko duhovi ostavljaju trag na negativnu slike(znači u negativu slike se vide),i tamo sam vidio neke duhove kako sjede u fotelji,za klavirom,u kafiću

ali govorila je i o sigmama i o kletvama,kao da u americi neki pobožni ljudi od svog rođenja imaju sigme(npr. krvari im iz ruku,čela,nogu),i ispričala je neku priču o kletvi-ko da je bila neka obitelj s nekim prezimenom a svi su bili pobožni a u priči se radi o tome da je vrag bacio kletvu na njih i da je svako dijete te obitelji umrlo na svoj 16 rođendan

TvRc
13-01-2008, 18:30
ma... to su neke priče, možda je ovo s slikama samo napravio neki profić u photoshopu... hehe... al ja brijem da se duhovi nemru uopče vidit, da postoje, al se nemru vidjet... a te kletve, ufff, ma to ti je neka priča za djecu, xD

Lord AngelRI
14-01-2008, 19:44
danas opet se prikazuje oteti baš me zanima šta će bit...

ali stvarno ova serije mi je ful dobra pogotovo kad ona mala priča...

zašto sam ja do sada mislio da se ova tema zove panorama :rotfl:

Jopax
15-01-2008, 00:52
Ova večerašnja epizoda je zakon, sad moram držat svjetlo upaljeno kraj sebe jebote bojim se onog nečeg štali je već ona stvar :scared:

Grimm-Reaper
15-01-2008, 00:57
Jel netko bacio oko ne Heroes-e?

Lord AngelRI
15-01-2008, 21:28
Ova večerašnja epizoda je zakon, sad moram držat svjetlo upaljeno kraj sebe jebote bojim se onog nečeg štali je već ona stvar :scared:

da zakon je bila...


jedva čeka danas.... :)

Tegla Ajvara
15-01-2008, 23:40
O ovom bi mogao cjele dane pricat i pisat, bolje da nepocnem!! :yuck:

Lord AngelRI
16-01-2008, 20:24
vgg serija...ali mi je onaj šerif ili već vatever je taj lik antipatičan...odakle mu pravo dizati onaj dig site u zrak...

pa da ne dolazi vojska jer bi došla garant....

jel zna netko kolko još epizoda ima oteti???

T1H0
25-01-2008, 21:48
kak svi vanzemaljci izgledaju slično u filmovima a nitko ne zna kak izgledaju. možda imaju 3 noge, 2 glave ili tak neš ko čudnovati kljunaš. Svi su vanzemaljci zeleni s velikim glavama. da baš!!

Lord AngelRI
25-01-2008, 21:50
kak svi vanzemaljci izgledaju slično u filmovima a nitko ne zna kak izgledaju. možda imaju 3 noge, 2 glave ili tak neš ko čudnovati kljunaš. Svi su vanzemaljci zeleni s velikim glavama. da baš!!

a čuj takva je percepcija vanzemaljaca u javnosti...

GrimReaper
25-01-2008, 21:53
vanzemaljac može biti sve.. bilo kakav oblik, nemora imat oci i usta, nemora cak niti imat oblik...

T1H0
25-01-2008, 21:55
da pa kak je u filmovima to bezveze. trebo je netko stavit copirajt na velikoglavog zelenog marsovca i obogatit se

Lord AngelRI
25-01-2008, 21:56
vanzemaljac može biti sve.. bilo kakav oblik, nemora imat oci i usta, nemora cak niti imat oblik...


istina ali mi imamo takvu percepciju velike oči mali zeleni itd...

ZorgTheBorg
26-01-2008, 22:14
vanzemaljac može biti sve.. bilo kakav oblik, nemora imat oci i usta, nemora cak niti imat oblik...


istina ali mi imamo takvu percepciju velike oči mali zeleni itd...
Zašto? Čini se 10 puta logičnijim da nisu humanoidi... 0.0001% života na zemlji je humanoidno... sve ostalo nema ruke i noge i mozak... zašto inteligencija postoji baš u humanoidnom obliku?

Možda zato što su alienske humanoidne civilizacije genetski engineerale ljude.... i pritom se jako zeznuli... što bi objasnilo ljubav, nastranosti, razne bolesti, itd

Lord AngelRI
26-01-2008, 22:17
[quote=GrimReaper]vanzemaljac može biti sve.. bilo kakav oblik, nemora imat oci i usta, nemora cak niti imat oblik...


istina ali mi imamo takvu percepciju velike oči mali zeleni itd...
Zašto? Čini se 10 puta logičnijim da nisu humanoidi... 0.0001% života na zemlji je humanoidno... sve ostalo nema ruke i noge i mozak... zašto inteligencija postoji baš u humanoidnom obliku?

Možda zato što su alienske humanoidne civilizacije genetski engineerale ljude.... i pritom se jako zeznuli... što bi objasnilo ljubav, nastranosti, razne bolesti, itd[/quote:3pfbvect]

ne pitaj mene zašto, pa možda jer ljudi koje navodno otimaju tako pričaju da izgledaju pa ono sada svi misle da tako izgledaju i žive u panici dali nam žele zlo ili dobro...

Aerial
26-01-2008, 23:37
Možda zato što su alienske humanoidne civilizacije genetski engineerale ljude.... i pritom se jako zeznuli... što bi objasnilo ljubav, nastranosti, razne bolesti, itd

Ummmmm... right.

ZorgTheBorg
28-01-2008, 13:11
[quote="Zorg_The_Borg":2anh3wv8]Možda zato što su alienske humanoidne civilizacije genetski engineerale ljude.... i pritom se jako zeznuli... što bi objasnilo ljubav, nastranosti, razne bolesti, itd

Ummmmm... right.[/quote:2anh3wv8]
Ummmmm... indeed.

Aerial
28-01-2008, 13:28
Gledao sam jučer neku emisiju o alienskim otmicama ljudi (Discovery kanali su valjda jedina dobra stvar kod maxTV-a) i bila je riječ o metalnim "implantima" koje nađu u ljudima koji tvrde da su bili oteti.
Ispalo na kraju da su to najčešće nekakvi obični komadi željeza koji su se mogli lako naći u tijelu dotične osobe jer radi s alatima...

Fenrir
28-01-2008, 15:40
Da, mislim da sam jednom gledao na rubu znanosti kad je bio prilog o tim ljudim koji trvde da su oteti, a imaju čudne komadiće metale u tijelu. Kaj je bila fora, našli su komadić metala u obliku slova T u ruci jednog "otetog" i kad su ga izvadili, nije ga mogli s ničim smrvit, prerezat , rastopit.

Grimm-Reaper
28-01-2008, 17:18
Matematički je nemoguće da smo jedini "inteligentni" oblik života u svemiru, isto tako je matematički nemoguće da smo jedini humanoidi u svemiru...

Matematički gledano... :rotfl:

Aerial
28-01-2008, 18:18
Matematički je nemoguće da smo jedini "inteligentni" oblik života u svemiru, isto tako je matematički nemoguće da smo jedini humanoidi u svemiru...

Matematički gledano... :rotfl:

Kako nemoguće?... Vjerojatnost može biti 0 :)

medusa
28-01-2008, 20:23
ali mogućnost uvjek postoji

Aerial
28-01-2008, 20:46
ali mogućnost uvjek postoji

Kolika je mogućnost da se voda iz leda pretvori u grif?

Uzmi u obzir da ne postoji nešto što se zove grif.

:)

Ok, ajd, matematiku i logičke pizdarije na stranu, jeste vidili onu sliku koja se u zadnje vrijeme mota po novinama i TV-u? Onaj "bigfoot" na Marsu. Što mislite o tome ?... Obična sjena na stijeni ili humanoid koji ne drži do higijene?

Lord AngelRI
28-01-2008, 21:59
Matematički je nemoguće da smo jedini "inteligentni" oblik života u svemiru, isto tako je matematički nemoguće da smo jedini humanoidi u svemiru...

Matematički gledano... :rotfl:

matematički gledano naša cijela rasa je u lijepim smrdljivim govnima...

Tegla Ajvara
28-01-2008, 22:11
eeeee, cuo sam ja za svasta ali mi se neda o tome pisat. :)

Lord AngelRI
28-01-2008, 22:13
eeeee, cuo sam ja za svasta ali mi se neda o tome pisat. :)

eeee potrudi se pa podijeli to sa nama... :wink:

ZorgTheBorg
29-01-2008, 09:30
Hmm grebete po površini :rotfl:
Imate slijetanje amerikanaca na Mars.... imate baze aliena underground... Nikola Tesla je radio na alienskoj tehnologiji....ameri sada sa Greyima razvijaju oružja... imate mothershipove u orbiti.... imate pun k. aliena na zemlji, neki dobri duhovno razvijeni, neki zli koji žele preuzet Zemlju, neki surađuju s vladom, neki žele spasiti planet, ostatak želi stoku za pokuse, zajedničko im je da koriste tanjuraste brodove sa antigrav pogonom, Bermudski trokut im je nešto tipa Stargate... Budisti u hramovima u Tibetu i neka plemena Indijanaca znaju za one dobre aliene koji se kempaju u orbiti, i spriječit će promijenu polova koja će se dogodit 21.12.2012, kada prestaje kalendar Maya, a koja će biti uzrokom prolaska 12. planeta Sunčeva sustava Nibiru (prošlu promjenu polova preživio je Noa sa Arkom).... a sa Nibirua stiže rasa koja je iz ženke majmuna genetski napravila ljude kao rudare koji će vadit gold za potrebe aliena... onda se ljudi razvijaju... stižu dobri Alieni, ljudi prikupljaju sve o njima u mitologiju i religiju... itd itd

Eto to je otprilike sve što sam čuo....

Aerial
29-01-2008, 11:44
Hmm grebete po površini :rotfl:
Imate slijetanje amerikanaca na Mars.... imate baze aliena underground... Nikola Tesla je radio na alienskoj tehnologiji....ameri sada sa Greyima razvijaju oružja... imate mothershipove u orbiti.... imate pun k. aliena na zemlji, neki dobri duhovno razvijeni, neki zli koji žele preuzet Zemlju, neki surađuju s vladom, neki žele spasiti planet, ostatak želi stoku za pokuse, zajedničko im je da koriste tanjuraste brodove sa antigrav pogonom, Bermudski trokut im je nešto tipa Stargate... Budisti u hramovima u Tibetu i neka plemena Indijanaca znaju za one dobre aliene koji se kempaju u orbiti, i spriječit će promijenu polova koja će se dogodit 21.12.2012, kada prestaje kalendar Maya, a koja će biti uzrokom prolaska 12. planeta Sunčeva sustava Nibiru (prošlu promjenu polova preživio je Noa sa Arkom).... a sa Nibirua stiže rasa koja je iz ženke majmuna genetski napravila ljude kao rudare koji će vadit gold za potrebe aliena... onda se ljudi razvijaju... stižu dobri Alieni, ljudi prikupljaju sve o njima u mitologiju i religiju... itd itd

http://www.hantak.com/images/picard.jpg

I to se sve uspjeva odvijati paralelno bez ikakvih komplikacija?

ZorgTheBorg
29-01-2008, 13:01
http://www.alienshift.com/

Kenyi
29-01-2008, 13:03
sta sam rekao za random alien linkove?
Bez toga zamolio bih.

Dabro
29-01-2008, 18:11
jel itko vidio ovaj video
rNsGgUebYWM
creepy...

Aerial
29-01-2008, 18:12
jel itko vidio ovaj video
rNsGgUebYWM
creepy...

Old school... neki žgoljavi tip kaka u šumi...

kikl0p
29-01-2008, 20:38
ne kuzim zas si stavio Picarda kako se hvata za glavu ovo kaj je reko Zorg sve je istina barem ce tako rec onaj koji je malo proucavo metafiziku i paranormalno NLO-e?

DrunkyDuck
29-01-2008, 21:04
:D Nema tu sto za proucavati, citas "clanke" cije porijeklo ne znas.

Master_of_Soup
29-01-2008, 21:12
Ja bih želio da me otmu sexi alienke i da sa mnom provode orgije.


Inače mislm da je sve ovo banč of crap.

Lord AngelRI
29-01-2008, 21:13
@Zorg_The_Borg jako lijepo da je bar nešto od toga istinito...

Aerial
29-01-2008, 22:32
ne kuzim zas si stavio Picarda kako se hvata za glavu ovo kaj je reko Zorg sve je istina barem ce tako rec onaj koji je malo proucavo metafiziku i paranormalno NLO-e?

Ajd' da vidimo...


Imate slijetanje amerikanaca na Mars.... imate baze aliena underground... Nikola Tesla je radio na alienskoj tehnologiji....ameri sada sa Greyima razvijaju oružja... imate mothershipove u orbiti.... imate pun k. aliena na zemlji, neki dobri duhovno razvijeni, neki zli koji žele preuzet Zemlju, neki surađuju s vladom, neki žele spasiti planet, ostatak želi stoku za pokuse, zajedničko im je da koriste tanjuraste brodove sa antigrav pogonom, Bermudski trokut im je nešto tipa Stargate... Budisti u hramovima u Tibetu i neka plemena Indijanaca znaju za one dobre aliene koji se kempaju u orbiti, i spriječit će promijenu polova koja će se dogodit 21.12.2012, kada prestaje kalendar Maya, a koja će biti uzrokom prolaska 12. planeta Sunčeva sustava Nibiru (prošlu promjenu polova preživio je Noa sa Arkom).... a sa Nibirua stiže rasa koja je iz ženke majmuna genetski napravila ljude kao rudare koji će vadit gold za potrebe aliena... onda se ljudi razvijaju... stižu dobri Alieni, ljudi prikupljaju sve o njima u mitologiju i religiju... itd itd

Ne želim uopće pokušati analizirati sve te stavke, pa ću samo par njih:

- 13. b'ak'tun je počeo 16.09.1618 ... jel netko zna sto se tad dogodilo a da je označilo kraj ondašnjeg načina postojanja?... Ne? I mislio sam.

- Mothershipovi u orbiti nisu mala stvar. Takvi objekti bi:
1) bili jasno vidljivi na par tisuća uređaja za promatranje i analiziranje neba/svemira
2) ometali signale
3) bili u koliziji s par tisuća umjetnih satelita u orbiti uključujući i Međunarodnu Svemirsku Postaju

- Ako postoje mnoge vrste aliena koje su međusobno u sukobu, kako toleriraju jedni druge na takom malom prostoru za sletanje/uzletanje/upravljanje brodovima kao što je Bermudski trokut..?

- Zadnja promjena magnetnih polova bila je JAKO davno. Prije oko 780 000 godina. Interval se još ne zna, može biti između 250k - par milijuna godina. Želiš implicirati da je Noa s arkom plovio prije 780 000 godina? Uzmi u obzir da je to otprilike 500 000 godina prije pojave prvog homo sapiensa.

- Alieni koji imaju tehnologiju izgradnje mothershipova i svemirskog putovanja sigurno imaju i načine kako fuzijom/fisijom mjenjati metale ili BAREM mogu sami napraviti jebene bušilice i uključiti ih.


...

oćemo dalje? :)[/code]

ZorgTheBorg
29-01-2008, 22:58
Err... dont kill me. Samo iznosim činjenice koje su doprle do mene, ne znači da stojim iza njih. Fala na protuargumentima.

BTW šta fali random alien linkovima?!?! Koje prokleto pravilo mi to zabranjuje!!

DrunkyDuck
29-01-2008, 23:08
Samo iznosim činjenice koje su doprle do mene
Vidis, to nisu cinjenice. Cinjenica je nesto definitivno i provjereno.

ZorgTheBorg
29-01-2008, 23:23
Ah shitz grammatic perfectionist attacks.

Ok, čuo sam za to! So what!
Samo @Aerial... motheshipovi prilagode vibracije... pa su nevidljivi... a ne ometaju signale jer je radio tehnologija za njih prastara.... a ne sudaraju se s objektima, jer je nebo, jel, giga uber velika povrsina, a oni su "samo" par kilometara i kreću se antigrav brzinom od 10 macha.... mislim da su tu Arcturianci, Andromedanci, itd... whateva,...

@upitna rečenica završava uskličnikom... neka završava i dalje meni ne smeta, ako tebi smeta lijepo ju zamoli da prestane :boohoo:

Babitz
29-01-2008, 23:25
upitna rečenica završava uskličnikom

fakjea

Jerry
29-01-2008, 23:27
e,mislim hrvatski mi je jača strana,al upitna rečenica završava uskličnikom? :)

Babitz
29-01-2008, 23:29
@upitna rečenica završava uskličnikom... neka završava i dalje meni ne smeta, ako tebi smeta lijepo ju zamoli da prestane :boohoo:*moli ju da prestane

Aerial
29-01-2008, 23:31
Može i zamoli, akšuali... :)

ZorgTheBorg
29-01-2008, 23:33
*rams his head into the wall, after the wall crumbles to dust, heads for another one, leaving a bloody trail*

Jerry
29-01-2008, 23:34
ili probaj zamolit svog frenda u nekom mothershipu da ti signalima i njihovom uber tehnologijom izmjeni post... :roll:

McPingvin_v2.0
30-01-2008, 00:01
motheshipovi prilagode vibracije... pa su nevidljivi...
zaš me ovo podsjeća na onu epizodu southparka kad se ekipa igrala i cartman je imao moć da ima bilo koju moć?

ZorgTheBorg
30-01-2008, 00:02
Hmm... šta ja znam.

Mafioz0r
30-01-2008, 00:24
http://www.alienshift.com/SU zadnjih par dana sam dosta toga pročitao na tom sajtu... i trgo se na većinu tekstova.

NITROS
30-01-2008, 11:09
link uklonjen

za takve stvari se dijeli ban. Btw. znao sam da je neki shit pa sam odma stisao i pogledao commente :)

Aerial
30-01-2008, 11:42
link uklonjen

http://www.blogger.ba/slike/65600.1066791.jpg

Kenyi
30-01-2008, 11:50
ivesha, bez ovakvih linkova i da, ako nemas sta pametno reci...

ivesha
30-01-2008, 13:04
ispričavam se , nisam znao da se ne smije. ja i frend snimili pa sam stavio radi gledanosti..... OK, neće se ponovit

Gravestone_bluz
30-01-2008, 13:11
http://youtube.com/watch?v=1aPNcUJuiLY
zanimljivo i skeri

EDIT: vrlo vrlo skeri

Lord Jambrek
30-01-2008, 13:14
[quote="Zorg_The_Borg":1bcx17m5]motheshipovi prilagode vibracije... pa su nevidljivi...
zaš me ovo podsjeća na onu epizodu southparka kad se ekipa igrala i cartman je imao moć da ima bilo koju moć?[/quote:1bcx17m5]

Good times with weapons :D pre dobra epizoda.


Zorg poznavajući tvoje teorije ne bi se čudio da si ozbiljan, pa molim te reci da nisi jer ak jesi onda si fakat gori od kiklopovih teorija zavjera.

ZorgTheBorg
30-01-2008, 13:21
Err... dont kill me. Samo iznosim činjenice koje su doprle do mene, ne znači da stojim iza njih.
Just as I said. Takve svari su meni izrazito zanimljive, pa sad...

The Great Duck
30-01-2008, 18:20
ispričavam se , nisam znao da se ne smije. ja i frend snimili pa sam stavio radi gledanosti..... OK, neće se ponovit
Može tko reći šta je bilo na tome?
A o onome filmiću koji je Dabro linkao,izgleda kao da je netko montirao Golluma u snimku.

kikl0p
30-01-2008, 18:38
posto sam vec zakljucio da ovakve rasprave nemaju smsla pa cu se probat ''normalno'' ponjet
@McPingvin i onda je Keny pogodio Buttersa shurikenom u oko :rotfl:
a tebi Zorg ak ti se raspravlja o ovakvim stvarima regaj se na galaksija forum a ove antropoide pusti nek se inkarniraju u minerale poslje smrti.....

ZorgTheBorg
31-01-2008, 10:17
Galaksija ima preljudski način razmišljanja... malo ograničeno (ima boljih sajtova)... still, thx

Aerial
31-01-2008, 11:12
Galaksija ima preljudski način razmišljanja...

:o

Ti bi neku stranicu koju editiraju reptili? :)

Mafioz0r
31-01-2008, 11:38
Ma on hoće reći da nije sve u svemiru prilagođeno ljudskom načinu razmišljanja.

ZorgTheBorg
31-01-2008, 13:13
[quote="Zorg_The_Borg":1wrg1rsj]Galaksija ima preljudski način razmišljanja...

:o

Ti bi neku stranicu koju editiraju reptili? :)[/quote:1wrg1rsj]
Ne, nego Zeta-Reticulianci. Haha.

Aerial
31-01-2008, 15:11
Ok, jedno jednostavno pitanje: jel postoji još koji planet osim Zemlje na kojem postoji element sa 79 protona i elektrona, commonly known as Au; zlato?
Ako postoji, zar nije jednostavnije odvući neki mothership do tog planeta i bušiti stijene bez implikacija razinih političko-rasno-međugalaktičkih moralnih sukoba? :)

Maloki
31-01-2008, 17:16
13. b'ak'tun je počeo 16.09.1618 ... jel netko zna sto se tad dogodilo a da je označilo kraj ondašnjeg načina postojanja?... Ne? I mislio sam.

Wiki veli da je te godine počeo 12. b`ak`tun, al nije važno. Važno je da sam točno ovo trebao, sad napokon mogu dokazati frendu i frendici da se nebu ništa strašnoga desilo na 21.12.2012. ^^

Lord Jambrek
31-01-2008, 17:25
deoJUBW9CI8

Interesting

Iako meni većina tih stvari izgleda kao jeftine after effects fore.

Aerial
31-01-2008, 17:41
13. b'ak'tun je počeo 16.09.1618 ... jel netko zna sto se tad dogodilo a da je označilo kraj ondašnjeg načina postojanja?... Ne? I mislio sam.

Wiki veli da je te godine počeo 12. b`ak`tun, al nije važno. Važno je da sam točno ovo trebao, sad napokon mogu dokazati frendu i frendici da se nebu ništa strašnoga desilo na 21.12.2012. ^^

I mene je zbunilo, ali ja sam dobro napisao - 13. baktun je u pitanju. Primjeti da su baktuni počeli od "nulte" godine, nešto slično kao stoljeća, tako da one godine označavaju krajeve baktuna, a ne početak (kao što 101. godina označava početak 2., a ne 1. stoljeća) ...

ma uglavnom, point is, ko što si i reko', ništa važno se nije dogodilo :)

ssalG
31-01-2008, 18:08
Ok, jedno jednostavno pitanje: jel postoji još koji planet osim Zemlje na kojem postoji element sa 79 protona i elektrona, commonly known as Au; zlato?
Ako postoji, zar nije jednostavnije odvući neki mothership do tog planeta i bušiti stijene bez implikacija razinih političko-rasno-međugalaktičkih moralnih sukoba? :)

Naravno da postoji, oko sunca ti trenutačno kruži komet na kojem ima toliko zlata i platine da ukoliko bi ga se ljudi dokopali tržište zlata i platine bi bilo potpuno uništeno.




Ok, čuo sam za to! So what!
Samo @Aerial... motheshipovi prilagode vibracije... pa su nevidljivi... a ne ometaju signale jer je radio tehnologija za njih prastara.... a ne sudaraju se s objektima, jer je nebo, jel, giga uber velika povrsina, a oni su "samo" par kilometara i kreću se antigrav brzinom od 10 macha.... mislim da su tu Arcturianci, Andromedanci, itd... whateva,...

Ako oni mogu prilagođavati vibracije da budu nevidljivi, kretat se brzinom od 10 macha u orbiti koja je doslovce pretrpana starim ljudskim statelitima, mogu mjenjati oblik i zaposjedati ljude,...itd. kojeg oni kurca rade na planetu koji je prema njihovim standardima toliko zaostao da još stoljećima se neće maknuti iz svog zvijezdanog sustava?
Da se Zemlja ne nalazi na kakvom važnom strateškom mjestu u svemiru, pa se razni alieni bore za nju (nije da nemaju još minimalno jedan planet i desetak mjeseca na koje bi se mogli stacionirati, a i otvoreni bi im rat bio puno brži i lakši umjesto ovih "Cloak and Dagger" igara ako su uistinu toliko tehnološko superiorniji od nas), da možda nisu kojim slučajem došli po "My precious" kojeg imaju tone na drugim mjestima ili su možda toliko glupi da mogu smisliti uređaj kojim mogu kontrolirati vibracije da postanu nevidljivi, ali nemogu smislit jebenu bušilicu pa hoće da kopamo zlato za njih.



antropoide pusti nek se inkarniraju u minerale poslje smrti.....

Bolje mineral u sljedećem nego budala u ovom.

Lord Jambrek
31-01-2008, 18:14
kojeg oni kurca rade na planetu koji je prema njihovim standardima toliko zaostao da još stoljećima se neće maknuti iz svog zvijezdanog sustava?


Isto kako ljudi volje proučavati kukce

:wink:

Koliko su zaostali od nas pa su nam opet zanimljivi

Aerial
31-01-2008, 18:19
Evo ovako, ja imam a rather convenient proposal. Pošto se oko te 2012. digla tolika buka i ima toliko (dez)informacija da je taj datum vjerojatno prerastao u najveći spektakl do sad, bilo bi zanimljivo napraviti sljedeći pokus:

Dakle, na nekoj naftnoj platformi u slobodnim vodama (po mogućnosti platforma s vlastitim pravnim zakonima) organizira se meeting. Skupi se 20 racionalista (ilitiga normalni ljudi) i 20 alternativaca (ilitiga 2012 doomsday ljudi). Svaki od njih dobije jednu motornu pilu.
I onda se čeka 21.12.2012.

Kad zazvoni nova godina, analizira se magnetno polje Zemlje. Ako se uvidi da je magnetno polje ostalo kao i prije, onih 20 racionalista uključi motorne pile i pobije alternativce.
Ako se pak dogodi da se magnetno polje izokrenulo, 20 alternativaca motorkama srede racionaliste.

Rezultat - puno manje ljudi će u buduće dizati buku oko proročanstava kad znaju da će 20 ljudi biti izrezano motornim pilama ako budu u krivu :)

kikl0p
31-01-2008, 18:55
ovo vase razmisljanje je ekvivalentno onom od prije 1000g kad su ljudi mislili da je zemlja ploca i centar svemira....
@Glass nije im u interesu da nas samo pobiju vec da se hrane kroz nase negativne emocije iz viseg denziteta

King tiger
31-01-2008, 19:06
ovo vase razmisljanje je ekvivalentno onom od prije 1000g kad su ljudi mislili da je zemlja ploca i centar svemira....

nemoj vise

majke ti
nikad

e

Neven <R>
31-01-2008, 19:10
Link u njegovom sigu sve govori. :>

Al pazi da jednom ne postaneš štrumpf kiklope.

XjUjtwvM6xA

Aerial
31-01-2008, 19:13
Gle, sva mudrost je prestala onog trenutka kad sam vidio onog budista/kineza/nije-zapravo-bitno kako baca novčiće nasumično i uvjeren je da to predviđa budućnost...

(u onom filmu s youtuba na kojeg je netko maloprije dao link)

kikl0p
31-01-2008, 19:26
neznam stvarno sta da vam kazem al kao sto sam i prije naveo zakljucio da ovakve rasprave ne vode nigdje
izgleda da ste vec previse isprogramirani i nema vam spasa....meni je zao sto je tako s vecinom populacije ustvari identicna je situacija s ovcama i tu i tamo se nade crna ovca al ovca je ovca
samo mi je zao sto se covjecanstvo pretvorilo u stado ovaca

King tiger
31-01-2008, 19:31
a samo nas ti i takvi kao ti mozete spasiti ? :(

Neven <R>
31-01-2008, 19:32
@kiklop: Inače ne radim ovakve postove, al.


:pray: :pray: :pray:

Gravestone_bluz
31-01-2008, 19:42
ma kad bi svemirci dosli do nas sigurno bi bili puno napredniji, ne 100-200 godina nego mozda milijune i milijune godina, kao sto sam cuo usporedbu negdje, mi bi bili njima kao sto su nama mravi, a jel mi uzimamo vremena da ucimo mrave novim tehnologijama da se razviju?...ne , oni su nam smetnja i gazimo ih...

McPingvin_v2.0
31-01-2008, 19:43
samo mi je zao sto se covjecanstvo pretvorilo u stado ovaca
pa, inteligencija ekipe koja vjeruje u sve teorije zavjere i je na razini ovce...

ssalG
31-01-2008, 20:02
Ajde dosta ljudi, nećemo valjda vanzemaljske reptile hraniti negativnim emocijama s ovog topica.

Gravestone_bluz
31-01-2008, 20:07
zao mi je al moram ....lol

ZorgTheBorg
31-01-2008, 20:11
Šta ste se tako namjerili na jadne aliene... dovraga, to je svemir, metafizika, neobjašnjivo... eto vam link (http://www.alienshift.com)S(ne, nije random alien link, tamo jednostavno piše svašta) pa imate teorije.

Uglavnom idiotski je pljuvati na mene i kiklopa... čovječanstvo je stado ovaca indeed.... pogledaj samo tabu teme na ovom forumu... pogle nivo rasprave na ovom forumu... pogle prošle postove.... stado ovaca. Jedan mentalitet, jedan način razmišljanja...

Uglavnom, imamo aliensku teoriju, i mene i kiklopa da o tome raspravimo...

kikl0p
31-01-2008, 20:18
a nista odite se onda molit Bogu i odite na ispovjed pa cete bit sretni u raju

Human m0nst3r
31-01-2008, 20:20
Isus ja ne kuzim da vi u to vjerujete. Kao prvo oni krugovi u zitu. Pa dajte malo razmislite, zasto nastaju bas u zitu. Zato jer nisu djelo nekih vanjskih sila nego covjeka. Pratio sam to puno puta i gledao sam na national geographicu ljude kojima je to posao, naravno seljaci im plate da im uniste polje, ali ima slucajeva di ovi to rade namjerno, pa ljudi popizde. Daklem kako to rade! Tako da ih se dvoje troje poreda jednom nogom na veliku letvu, te idu prema naprijed i navode se pomocu uzeta, te tako rade savrsen krug i ostale vrste krivulja. Ono o otimanju ljudi, da su ih oteli vanzemaljci su ljudi koji oce 5min slave na tvu pa se pocnu samo ozljedivati ili sta vec rade da izgleda kao da su ih napali vanzemaljci. Ja u to ne vjerujem niti cu ikada vjerovati. Vjerujem u to koliko i u cudoviste iz lock nessa. To ne moze postojati, nikako. Iz kojeg razloga. Zato jer kada su izumrli dinosauri, onda su svi pomrli, jer njega sigurno to jezero nije spasilo od udara meteora. I ustvari mnoga jezera su nastali nakon tih udara kometa, jer su se stvorili ogromni krateri. Isto tako grand canyon nije sigurno nastao radi vanzemaljaca, nego je nastao djelovanjem leda, koji je trosio stijene, ili ti ga ledeno doba.

Maloki
31-01-2008, 20:22
a nista odite se onda molit Bogu i odite na ispovjed pa cete bit sretni u raju

Daj skuži sebe jbte :pray:

ZorgTheBorg
31-01-2008, 20:32
Isus ja ne kuzim da vi u to vjerujete. Kao prvo oni krugovi u zitu. Pa dajte malo razmislite, zasto nastaju bas u zitu. Zato jer nisu djelo nekih vanjskih sila nego covjeka. Pratio sam to puno puta i gledao sam na national geographicu ljude kojima je to posao, naravno seljaci im plate da im uniste polje, ali ima slucajeva di ovi to rade namjerno, pa ljudi popizde. Daklem kako to rade! Tako da ih se dvoje troje poreda jednom nogom na veliku letvu, te idu prema naprijed i navode se pomocu uzeta, te tako rade savrsen krug i ostale vrste krivulja. Ono o otimanju ljudi, da su ih oteli vanzemaljci su ljudi koji oce 5min slave na tvu pa se pocnu samo ozljedivati ili sta vec rade da izgleda kao da su ih napali vanzemaljci. Ja u to ne vjerujem niti cu ikada vjerovati. Vjerujem u to koliko i u cudoviste iz lock nessa. To ne moze postojati, nikako. Iz kojeg razloga. Zato jer kada su izumrli dinosauri, onda su svi pomrli, jer njega sigurno to jezero nije spasilo od udara meteora. I ustvari mnoga jezera su nastali nakon tih udara kometa, jer su se stvorili ogromni krateri. Isto tako grand canyon nije sigurno nastao radi vanzemaljaca, nego je nastao djelovanjem leda, koji je trosio stijene, ili ti ga ledeno doba.

Hvala, siguran sam da postoji mnogo varalica koji to rade... ali neke stvari se ne mogu objasnit... ili su giga goverment zaheb/prijevara ili nešto really spooky... nabrojit ću ak mi se bude dalo, za sada se obratite linku gore.

Maloki
31-01-2008, 20:35
Ako se ne mogu objasnit, zašto se trudite objašnjavati sve to sa raznim teorijama zavjere, ejlijenima i reptilima željnima vagine? :(

ZorgTheBorg
31-01-2008, 20:37
Ne trudimo se (:)), samo smo naišli na te podatke, i zvuče zanimljivo.

DrunkyDuck
31-01-2008, 20:45
Ne trudimo se, samo smo naišli na te podatke, i zvuče zanimljivo.

Rekao bih da je vise od toga cim vidim da su neki prozvani ovcama zbog onog u sto vjeruju (tocnije, ne vjeruju). I to od koga? Od ovce drugog stada.

E Kiklope, jednom kad naucis koristiti svoj razum biti ces na prvom koraku. Ti si samo odbacio uobicajena slijepa vjerovanja i odabrao ono "posipano skljokicama". To ne mjenja cinjenicu da je i dalje rijec o slijepom vjerovanju.

Jedna knjiga ti nece dati odgovor na sve, kao ni jedan web portal, za prave odgovore ces morati potrositi puno vlastitog truda i nauciti donositi vlastite odluke (sto se odnosi i na vlastiti stav/razmisljanja/vjeru/whatever), a ti za to jos nemas dovoljno discipline.

ssalG
31-01-2008, 20:50
@Zorg i kikl0p

Ja sam stvarno zainteresiran za paranormalno (barem za dio njega) i vjerujem da postoji još mnogo toga na ovom svijetu i izvan njega što još čovjek nezna i što se treba istražiti, no odbijam biti budala koja vjeruje u teorije koje je izmislio bivši nogometaš koji je sebe uvjerio da je on iscijeljitelj izabran zbog svoje hrabrosti da spasi Zemlju.

@ Samo Zorg

Naslov ovog topica je "Paranormalno", a ja vjerujem da taj naziv obuhvaća više od alienske teorije i vas dvojice da o njoj raspravljate.
A samo zato što ste vi te činjenice našli zanimljivim neznači da su one i istinite.

kikl0p
31-01-2008, 21:00
Dobro,nemorate vjerovat odma na pocetku rasprave sam napomenuo da ne ocekujem da cu nesto postic s ovim samo kazem da mi je zanimljivo.
procitao sam vecinu materijala s stranice u sigu nemogu sa sigurnoscu rec da je sve istina,nemogu za nista rec da je istina al po meni ima smisla i bilo koji od transkripata channelinga koji se mogu nac (u ovom slucaju Bringers of dawn i Kasiopejkse transkripte) smatram jako inspirativnim i inteligentnim

medusa
31-01-2008, 21:14
Naslov ovog topica je "Paranormalno", a ja vjerujem da taj naziv obuhvaća više od alienske teorije i vas dvojice da o njoj raspravljate.
A samo zato što ste vi te činjenice našli zanimljivim neznači da su one i istinite.
a čuj, na ovom forumu je nemoguće nabaciti raspravu o paranormalnom. ili us ljudi previše materijalistički nastorjeni i zatvorenog uma, ili im je um toliko otvoren da im pada van (jedna okultistička poslovica je "don't be so open minded that your brains fall out). vjerujem u nadnaravno, ali ljudi, i u nadnaravnom ima logike (čak i ako otkrijete da svemir nema logike :| )

kikl0p
01-02-2008, 18:27
http://bursky.files.wordpress.com/2007/10/alfa.jpg
sto vidite na ovoj slici? Ja vidim kriz,krunu i zmiju koja guta covjeka

Aerial
01-02-2008, 18:40
Ta zmija RAĐA čovjeka, zapravo, koliko god to čudno zvučalo...