PDA

Pogledaj cijelu verziju : Isključivanje C1E i EIST



FichoM
03-01-2008, 15:30
Naime, primjetio sam da mi intelov procesor na laptopu ovisno o opterećenju mijenja množitelj sa 8X na 4X...
- pa sam na PC Expertu našao na stickiju o overclockiranju ovo:


Prije svega - morate isključiti toliko spominjane opcije: C1E i EISTS(Intelove tehnologije ugrađene u procesor koje služe za regulaciju napona i množitelja procesora, ovisno o opterećenju.)

- zanima me kako to isključiti!??

Dyslexia
03-01-2008, 15:33
Odes u bios i tamo imas te opcije. I iskljucih ih, ako lockas proc to obavezno iskljuci.

Gwin
03-01-2008, 15:35
http://www.techpowerup.com/reviews/ECS/ ... config.jpg (http://www.techpowerup.com/reviews/ECS/PF5/images/b_cpuconfig.jpg)

FichoM
03-01-2008, 15:55
Koliko vidim, u mom biosu na laptopu nema tih opcija, jel se mo
e to nekako iz windowsa!??

btw. bios mi je jako star (2 god.), probat cu skinit novu verziju, pa cu vam javit jesam uspio...

FichoM
07-01-2008, 18:04
Evo, još nisam uspio riješit problem,
- ovi biosi na laptopu su oskudni...

- meni smeta to mijenjanje množitelja, i FSBa, čak sam primjetio da mi množitelj ide i na 12X, al naravno sa smanjenjem FSBa...
- grrrr... to ide vjerojatno da se manje struje troši, al meni to nije uopće bitno...

Procesor mi je Pentium M 730...Centrino...

- da li mi netko može pomoći kako da isključim to automatsko mijenjanje FSBa i množitelja!???
- mogu li to napraviti preko SetFSB ili ClockGEN programa!???

FichoM
08-01-2008, 13:27
Samo da vas obavjestim, iako mi je uskraćena pomoć uspio sam riješiti problem,

- skine se program switch XP, koji je freeware, pa se s njime uključi opcija da procesor uvijek radi na maksimalnoj snazi...
Tako, ako neko ima istih problema kao ja da zna kako to riješiti... :wink:

Prince-Artas
09-01-2008, 16:44
ma ja to neću dirat, ionako kad mi je lap uštekan u struju onda mi je full power tj proc na max brzini
štaće mi max brzina dok npr gledam film ili surfam a laptop nije uštekan u struju, samo će mi bateriju "popit"

FichoM
09-01-2008, 17:42
ma ja to neću dirat, ionako kad mi je lap uštekan u struju onda mi je full power tj proc na max brzini
štaće mi max brzina dok npr gledam film ili surfam a laptop nije uštekan u struju, samo će mi bateriju "popit"

Problem je što je kod mene laptop i u struji radio na nižoj frekvenciji, odnosno dynamic switching, naravno, kad treba frekvencija se digne...
- dok mi je u struji baterija mi se ne troši
- a ovaj program je jako jednostavan, i odličan, na njemu su ti sve power postavke... recimo meni kad je u struji sad radi na max performance, a kad je na bateriji onda radi u dynamic switching...

Prince-Artas
09-01-2008, 19:47
aha
ma imam ja sličan program od toshibe za takve stvari