PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp se restarta kod nekih igara. HELP amd freak i ostali



Peyo
02-01-2008, 13:21
Ovako. Već mi se neko vrijeme u nekim igrama restarta komp sam od sebe i više nemogu to trpjet. :-x Recimo radi Gears of war-a mi se gasio na određenom mjestu kada trebam upucati u neki padlock. U John Woo present Stranglehold na loading-u prije početka gameplaya i Moh Airborne kada se load-da 2. level. I u čemu je problem stvarno neznam. Probao sam sam isključit opcije na startup i recovery automatically restart i write debugging information sam stavio na none i nakon toga mi se nije više restartao ali sam opet dobio blue screen of death zbog nekog file-a ati3duag.dll. Inače koristim originalne drivere koje sam dobio uz grafu jer mi većinu igara rade na njima. Probao sam i sa Catalyst ali sa njima nemogu ući u te igre. Probao sam ati3duag.dll u safe modu prebacit iz novi drivera u stare ali onda su mi se boje izmješale na ekranu. Čak sam probao u Catalyst centeru uključiti oba dvije opcije na recovery console ali opet ništa. I NEED BIG HELP !!!

02-01-2008, 13:25
Najpametnije ti bi bilo instalirati novi os...tako bi bio siguran da nije greška u softweru ako je u hardweru.

Daklem stavi friške windowse.Ali prije toga si skini nove drivere za grafu...dakle 7.12 ja mislim da su najnoviji te nove drivere za ploču i zvuk.
Pa opet probaj te igre...ako opet dobiš BSOD onda je do hardwera.

mamlaz
02-01-2008, 14:00
Provjeri ispravnost napajanja... Ako je šrot (tj ono smeće šta dobiješ uz 500kn kućište) slobodno mijenjaj...

Tagan, Cheiftec, Point of View itd... 450W +

Peyo
02-01-2008, 14:26
Probao bih ovo što je amd freak napisao ali mi je prža do 15.01. na servisu a prije 2 tjedna sam ju odfurao na servis (žalosno). Čisto sumnjam da je problem u OS-u jer sam probao Gears of war nakon sljedećeg install-a Winsa i opet isto a sa Catalyst driverima ne mogu ući u igru već mi javlja onaj problem da se obratim Microsoft-u za pomoć, a tako vrijedi i za ostale koje ne rade. A druga stvar je ta što sam probao Stranglehold kod frenda i njemu super radi, ali on ima AMD Athlon 6000+, 2 GB RAM KINGMAX (800MHz), ATi Sapphire Radeon X1950XT 256MB GDDR3 PCI-X, Chieftech 550W. A što se tiče napajanja stavili su mi novo napajane kada sam mijenjao matičnu prije sam imao 400W, a sada su mi stavili 300W (koji papci) jer su brijali kako mi je utor od napajanja klimav. Koštao je 70 kn. Model napajanja je (Pentium IV ATX Switching power Supply MODEL:SZ-300WP4).

mamlaz
02-01-2008, 14:46
Eto, kao što sam i mislio, mjenjaj napajanje. Moj prijedlog:

http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziT ... &Sifra=752 (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=752)
Power Supply FORTRON 400W, HQ, PFC, 2 x 12V, 12cm fan 291KN, i prožvakat će tu konfu bez beda...

Ako imaš malo više budžeta (a na napajanju ne treba nikad štedjeti), onda ovo:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziT ... &Sifra=760 (http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?prikaziTemplate=0&Sifra=760)
Power Supply FORTRON 550W, EPS, HQ, PFC, 2 x 12V 659KN

Peyo
02-01-2008, 15:11
Pošto nemogu izdvojit baš oko 700 kuna, uzet ću ovo prvo. Ve-mil mi baš nije prijeko puta pa ću uzet u HGspotu. Brijem da je točno isti model kao u ve-mil-u i cijena je slična pogledaj: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=26889

Bishop_45_(2)
02-01-2008, 15:48
pregledaj malo temp, mozda ti se nesto kuha; meni se redovno ressa pri pregrijavanju proca ili chipseta !!!

FioPro
02-01-2008, 15:53
Ja imam Antec TP-Trio 550W i moram reći da je jako dobro napajanje. Dok sam kupovo komp prije 9 mjeseci je bilo 820kn, a u starom kompu imam napajanje od 500W, dakle razlika samo u 50W, a to od 500" je koštalo 150kn ;D Koja razlika u kvaliteti !

A većina ljudi misli da je bitna samo snaga u wattima, a drugo zanemaruju... Tako je jedan moj frend za svoju 8800GTS htio uzeti neko napajanje od 450W što bi bilo i dosta ako je dobra firma, ali je on htio tamo neko za 200kn, pa sam mu reko sve ispod 500kn od napajanja za 8800GTS zaboravi...

Bishop_45_(2)
02-01-2008, 15:56
Ja imam Antec TP-Trio 550W i moram reći da je jako dobro napajanje. Dok sam kupovo komp prije 9 mjeseci je bilo 820kn

humm, samo zato sto ti nije zastekalo je dovoljno da bi napajanje nazvali dobrim ???

ne razumijem ovakve komentare ...

FioPro
02-01-2008, 15:58
Ja imam Antec TP-Trio 550W i moram reći da je jako dobro napajanje. Dok sam kupovo komp prije 9 mjeseci je bilo 820kn

humm, samo zato sto ti nije zastekalo je dovoljno da bi napajanje nazvali dobrim ???

ne razumijem ovakve komentare ...

Pa pročitaj njegove specifikacije pa ćeš vidjet da je dobro !

EDIT: A i firma govori puno...

bezimeni
02-01-2008, 15:58
Puno vas kupuje preskupa i prenapuhana napajanja...Vezano uz temu;taj komp nemože tjerati to šrot napajnje od 300 W koje valjda nema ni 150 pravih vata.Kada se napajnje preopterti dodatno se zagrijava te mu padne efikasnost i restarta ti pc.Kupi tog fortrona 400w pnf sasvim dovoljan i više od toga.Sumnjam da su temperature i pregrijavanje procesora,čipseta ili grafe pošto je zimsko vrijeme ali sve je moguće.

02-01-2008, 16:01
Probao bih ovo što je amd freak napisao ali mi je prža do 15.01. na servisu a prije 2 tjedna sam ju odfurao na servis (žalosno). Čisto sumnjam da je problem u OS-u jer sam probao Gears of war nakon sljedećeg install-a Winsa i opet isto a sa Catalyst driverima ne mogu ući u igru već mi javlja onaj problem da se obratim Microsoft-u za pomoć, a tako vrijedi i za ostale koje ne rade. A druga stvar je ta što sam probao Stranglehold kod frenda i njemu super radi, ali on ima AMD Athlon 6000+, 2 GB RAM KINGMAX (800MHz), ATi Sapphire Radeon X1950XT 256MB GDDR3 PCI-X, Chieftech 550W. A što se tiče napajanja stavili su mi novo napajane kada sam mijenjao matičnu prije sam imao 400W, a sada su mi stavili 300W (koji papci) jer su brijali kako mi je utor od napajanja klimav. Koštao je 70 kn. Model napajanja je (Pentium IV ATX Switching power Supply MODEL:SZ-300WP4).

ako si instalao već novi os i ista je stvar,probaj s drugim napajanjem kao što su ti dečki rekli,ali ti preporučam da prvo posudiš od nekog nekog napajanje i da uvjeriš da je problem u njem. :wink:

FioPro
02-01-2008, 16:03
Što se pregrijavanja tiče, otvori kućište i prozor i to bi definitivno trebalo taj problem eleminirati ( ako ga ima ).

Meni je idle temp. grafičke oko 5° niža kad otvorim lijevu stranicu...

02-01-2008, 16:04
Što se pregrijavanja tiče, otvori kućište i prozor i to bi definitivno trebalo taj problem eleminirati ( ako ga ima ).

Meni je idle temp. grafičke oko 5° niža kad otvorim lijevu stranicu...

oš okladu da nije do temperature???Ewo 100% sam siguran...ajd baci okladu :D

Gwin
02-01-2008, 16:04
Ja imam Antec TP-Trio 550W i moram reći da je jako dobro napajanje. Dok sam kupovo komp prije 9 mjeseci je bilo 820kn

humm, samo zato sto ti nije zastekalo je dovoljno da bi napajanje nazvali dobrim ???

ne razumijem ovakve komentare ...
ne.. činjenica da ga proizvodi seasonic i da je na SVIM testovima radilo onako kako proizvođač kaže ga čini dobrim
to napajanje je bio moj drugi izbor kad sam kupio corsaira

FioPro
02-01-2008, 16:05
Što se pregrijavanja tiče, otvori kućište i prozor i to bi definitivno trebalo taj problem eleminirati ( ako ga ima ).

Meni je idle temp. grafičke oko 5° niža kad otvorim lijevu stranicu...

oš okladu da nije do temperature???Ewo 100% sam siguran...ajd baci okladu :D

Dobro :D, vjerujem da nije temp., ali ako bude kad u budućnosti, nek zna... Meni to poljeti jaaako pomaže i ke se samih performansi tiče...

Inače, jedan moj frend nije mogo komp uključiti, pa sam mu reko da provjeri kablove... I gle, kabl od harda i matične su bili malo klimavi pa ih je zabio i sve je radilo ok...

Peyo
02-01-2008, 16:12
Hvala ljudi probat ću sa napajanjem. @amd freak hvala što si mi natuknuo da posudim prvo od nekog, pa da provjerim jer pošto mi je cijela glava u blagdanskim hitovima :) ja kakav jesam odletio bih odmah u PC shop. Thanx ovo mi puno znači :D

02-01-2008, 16:15
np ajd pa javi... :wink:

Karlo_from_Bjelovar
02-01-2008, 17:14
Pošto nemogu izdvojit baš oko 700 kuna, uzet ću ovo prvo. Ve-mil mi baš nije prijeko puta pa ću uzet u HGspotu. Brijem da je točno isti model kao u ve-mil-u i cijena je slična pogledaj: http://www.hgspot.hr/opis.aspx?ID=26889

to napajanje nije pravi fortron 400w PNFS :wink:

bitno da je pnf... kada odes u vemil nagglasi da ti daju PNF... :wink:

callista
02-01-2008, 17:41
350W prave snage kod tog fortrona što je vidio u hgspotu ...dovoljno njemu :wink:

Peyo
02-01-2008, 19:20
A što je to PNF (Bez smijanja molim :) ) i koja je razlika sa time i bez toga?

bezimeni
02-01-2008, 19:24
A što je to PNF (Bez smijanja molim :) ) i koja je razlika sa time i bez toga?
PNF je oznaka za novu seriju fortron napajnja koja je bolja i jača od strije thn serije.