PDA

Pogledaj cijelu verziju : Nekako mi je ovo cudno.



FUXY
02-01-2008, 00:17
Evo slozio sam ja novi komp.
Athlon 5000, X1950pro, i Gb rama.
I nekako mi je cudno npr igram Cod2 i zakljucani mi fps na 250 i znaju opast do 190. Jel to normalno. tj ja sam mislio da ce to stalno drzat 250.
Nekako imam osjecaj da sve to ne radi ako bi trebalo. Ili se varam. Neznam.

Prince-Artas
02-01-2008, 00:24
ako imaš neko super oko koje osjeti takav pad onda sigurno imaš neki problem

r0pe
02-01-2008, 00:26
tako je sve promjene iznad eto otprilike 40 FPS se nevide, i FPS ti se stalno mjenja tako da nema razloga za brigu :wink:

Slayer
02-01-2008, 00:44
:hangin: mozda potjece iz supermenova roda, ispusta laserske zrake i hvata do 1000fpsa u sekundi :boohoo:


tako je sve promjene iznad eto otprilike 40 FPS se nevide, i FPS ti se stalno mjenja tako da nema razloga za brigu :wink:

mislim da se nevide iznad 25-26

NITROS
02-01-2008, 00:46
Covjek vas nigdje nije pitao da li ce to primjetiti vec vas je pitao da li je normalno da se dogada pad FPSa. I odgovor je normalno je. Ovisi jos o kolicini detalja na kojima igras, o pozadinskim programima i slicno. Jako puno utjecaja moze biti. I jos jedna stvar vidi se razlika izmedu 100fps i 40fps!!! Recimo u kasnjenju metaka, pogotovo kod brzih igara. A i manje se umaraju oci ako igrate na 100fpsa nego na 20-40fps :)

r0pe
02-01-2008, 01:52
kak se manje umaraju kad ni nevide razliku?

Lord Jambrek
02-01-2008, 04:24
kak se manje umaraju kad ni nevide razliku?

Zato jer je slika brža i dinamičnija, ja osobno vidim skok sa 30 na 60, osjeti se i vidi veća dinamičnost na 60 i 100. Ugodnije je oku jer je puno dinamičnije i nema trokiranja i pizdarija.

@FUXY

Probaj lock FPS komandu na 0 da vidiš koliko ti je onda FPS, a onda će ti ići do maximuma. Nemoj se čudit uopće ako ćeš na FPS locku imati veće padove. Ja naprimjer igram CoD2 u MP i imam u jednoj mapi oko 500FPS-a, ali čim stavim lock na npr. 300 on mi neće držat uvijek na 300 nego će imat framedropove. Ista stvar kao sa brzinom vožnje, iznad 100 ćeš auto natjerat bez problema, ali probaj ga konstanto održavat na 100KM/h i uvijek ćeš ići malo u plus pa malo u minus.


Igranje na 30 i 100 FPS-a se osjeti jer je manji frame skipping (izraz za koji većina ovdje nije ni čula)


I te COD pizdarije da će ti brže relaodat na 333 FPS nego na 250 i ta sranja su totalne gluposti.

1. Monitor ako je na 100Hz neće iscrtat više od 100 sličica
2. Igra će već na 60 FPS-a raditi normalno jer je frame skipping minimalan, ovo dalje nećete niti primjetiti. Ta sranja da sporo puca se osjete tek na 15-25 FPS-a kada je frameskipping drastičan

02-01-2008, 10:37
E al ga serete s tim fremes per seconda da ne povjerujem.

Nije bitno jel on ima 30 ili 300 fps-a bitno je da taj fps ne pada ispod 30,ili minimalno 25.Jer nekim minimumo se smatra 25-30 fps-a....do 40 je već veoma ugodno igranje,a 60 gotovo sam vrh di više nema potrebe za više fps-ova.

Ak je pingvinu dosta 14-fps-ova onda bude i tebi FUXY 190 :P


A kaj ti misliš da je 1950 serija bog?I da ti nebudeš dobio pad fps-ova.Taj call of duty možda je starija igra ali ne očekuj čuda.Pogotovo to ovisi o tvojoj rezoluciji,detaljima,AA i AF postavkama pa sve do nivoa i njegovog masanja detalja i neprijatelja što može dovesti do pada fps-a.

Ali ono s 220 na 190....pa čovjeće ljudi igraju s 25 fps-a pa se ne bune.Sve dok ti ne pada do 25-30 je super. :wink:

Karlo_from_Bjelovar
02-01-2008, 11:13
ja igram gw (guild wars) s 21 fps i sav sam sretan, nekad i na 19 padne, a opcenito mi se bas igra ni ne svida previse (dosadno mi lvl-at lika)... :roll:

RIPtheREAPER
02-01-2008, 11:23
Daj molim vas tisina...kad vam diablo 2 padne na 2 fpsa onda se pocnite zalit
:roll:

NITROS
02-01-2008, 11:30
E al ga serete s tim fremes per seconda da ne povjerujem.

Nije bitno jel on ima 30 ili 300 fps-a bitno je da taj fps ne pada ispod 30,ili minimalno 25.Jer nekim minimumo se smatra 25-30 fps-a....do 40 je već veoma ugodno igranje,a 60 gotovo sam vrh di više nema potrebe za više fps-ova.

Ak je pingvinu dosta 14-fps-ova onda bude i tebi FUXY 190 :P


A kaj ti misliš da je 1950 serija bog?I da ti nebudeš dobio pad fps-ova.Taj call of duty možda je starija igra ali ne očekuj čuda.Pogotovo to ovisi o tvojoj rezoluciji,detaljima,AA i AF postavkama pa sve do nivoa i njegovog masanja detalja i neprijatelja što može dovesti do pada fps-a.

Ali ono s 220 na 190....pa čovjeće ljudi igraju s 25 fps-a pa se ne bune.Sve dok ti ne pada do 25-30 je super. :wink:

Ti ga sad malo zesce seres. 40fpsa uopce nije ugodno ako se igra neka brza multiplayer igra :)

02-01-2008, 11:33
E al ga serete s tim fremes per seconda da ne povjerujem.

Nije bitno jel on ima 30 ili 300 fps-a bitno je da taj fps ne pada ispod 30,ili minimalno 25.Jer nekim minimumo se smatra 25-30 fps-a....do 40 je već veoma ugodno igranje,a 60 gotovo sam vrh di više nema potrebe za više fps-ova.

Ak je pingvinu dosta 14-fps-ova onda bude i tebi FUXY 190 :P


A kaj ti misliš da je 1950 serija bog?I da ti nebudeš dobio pad fps-ova.Taj call of duty možda je starija igra ali ne očekuj čuda.Pogotovo to ovisi o tvojoj rezoluciji,detaljima,AA i AF postavkama pa sve do nivoa i njegovog masanja detalja i neprijatelja što može dovesti do pada fps-a.

Ali ono s 220 na 190....pa čovjeće ljudi igraju s 25 fps-a pa se ne bune.Sve dok ti ne pada do 25-30 je super. :wink:

Ti ga sad malo zesce seres. 40fpsa uopce nije ugodno ako se igra neka brza multiplayer igra :)

ha ha...dovoljno je da ne pada ispod 30...za multiplayer je bitan što niži ping...
Isto tako multiplayer pucačine za max preglednost se igraju na full smanjenim detaljima uz promjenjen enemy color.

NITROS laku noć :wink:

Gwin
02-01-2008, 11:37
Ti ga sad malo zesce seres. 40fpsa uopce nije ugodno ako se igra neka brza multiplayer igra :)

bullshit..

u Trackmania Nations, koji ne dozvoljava pogreške, na bumper camu, pri prosječnoj brzini od 400kmh, je sasvim dovoljno 30-ak frejmova da uspješno odvoziš stazu..

Grim Fandango
02-01-2008, 12:34
Ja sam igrao godinu dana na 100 fpsa cod 2, a sada igram na 330 fpsa (čitaj imam hd 3870, 4 gb rama i 3,0 ghz procesor) i vidim razliku

02-01-2008, 12:43
Ja sam igrao godinu dana na 100 fpsa cod 2, a sada igram na 330 fpsa (čitaj imam hd 3870, 4 gb rama i 3,0 ghz procesor) i vidim razliku

a daj mi reci kakva je to razlika na istoj rezi,detaljima and stuff??

+koji baš me zanima kakav to refresh rate imaš na monitoru...sigurno preko 150... :rotfl:

NITROS
02-01-2008, 13:06
[quote="amd freak":2dvinwuq]E al ga serete s tim fremes per seconda da ne povjerujem.

Nije bitno jel on ima 30 ili 300 fps-a bitno je da taj fps ne pada ispod 30,ili minimalno 25.Jer nekim minimumo se smatra 25-30 fps-a....do 40 je već veoma ugodno igranje,a 60 gotovo sam vrh di više nema potrebe za više fps-ova.

Ak je pingvinu dosta 14-fps-ova onda bude i tebi FUXY 190 :P


A kaj ti misliš da je 1950 serija bog?I da ti nebudeš dobio pad fps-ova.Taj call of duty možda je starija igra ali ne očekuj čuda.Pogotovo to ovisi o tvojoj rezoluciji,detaljima,AA i AF postavkama pa sve do nivoa i njegovog masanja detalja i neprijatelja što može dovesti do pada fps-a.

Ali ono s 220 na 190....pa čovjeće ljudi igraju s 25 fps-a pa se ne bune.Sve dok ti ne pada do 25-30 je super. :wink:

Ti ga sad malo zesce seres. 40fpsa uopce nije ugodno ako se igra neka brza multiplayer igra :)

ha ha...dovoljno je da ne pada ispod 30...za multiplayer je bitan što niži ping...
Isto tako multiplayer pucačine za max preglednost se igraju na full smanjenim detaljima uz promjenjen enemy color.

NITROS laku noć :wink:[/quote:2dvinwuq]

Slusaj me freak ti si samozvani Quake prvak u Hrvatskoj sa tweakinim configom. Ja znam da je razlika izmedu 100fpsa i 40fpsa velika. Igram vec 5 godina aktivno multiplayer igre u clanovima. Od wolfensteina, eta do etqw. I sad me nebudes ti ucio da se ne vidi to. Oci se puno manje naprezu ako je brza izmjena slicica.

@gwin
cuj stari ovak. Igrao sam trackamaniu dosta dugo i pri tim brzinama je to nista prema brzim FPSima.

Da bar dode stena ili neko od starih wolfera pa da vam malo ukaze na probleme, jer jednostavno nemam vise volje se prepirati. Svaki dan kada dodem netko mi ili obrise post ili se zakaci za mene.

EDIT:

naravno da je dosta 30fpsa kad nije zahtjevna sto se tice primjecivanja protivnika, metaka i slicno jer ih nema.
Znam da ne oprasta igra greske, ali to je nista prema multiplayer igrama pogotovo kad se zakacis face 2 face, tu igraju ulogu samo tvoj skill i fpsi jer na mecevima je vecinom ping jednak kod obje strane.

@freak

cuj znam ja dosta o multiplayer igrama i znam sto je lag, ping i slicno.

Btw. ako vec jesi tak dobar quake igrac molim te da mi se javis na msn pa dodes na gamer.hr forum i reci tamo da si najbolji quake igrac, da vidim koliko ces dugo prezivjeti :)

Gwin
02-01-2008, 13:13
@gwin
cuj stari ovak. Igrao sam trackamaniu dosta dugo i pri tim brzinama je to nista prema brzim FPSima.
a gle.. ja znam koji sam na ljestvici i znam koje sam staze vozio.. i znam da mi je bilo teže odvozit "Brown Stains" ili "Wall City" nego igrat UT ..
poanta je i dalje.. 30fps je i više nego dovoljno za ugodno igranje..

02-01-2008, 13:16
1.Sereš hebene kvake jer ak je fps-lockan na 30 i na njemu stoji isti je kurac jel na 30 ili na 100.Nema usporavanja i igra ide kak treba.Ak ti lega na multuplayeru nije do konfe već do servera i pinga!I nemoj me hebeati jer znam da je tako!
2.To što ti mene prcaš s detaljima oko quake-a i želiš napraviti flejm nemre bit niže nego kaj je.Za tvoj info nikad kod nas u hrvatskoj nije bilo javnog natječaja u q3-u.A ja znam kaj sam napravio 2006-godine u 8 mjesecu.Igrači sa gamera-a hr su nula.Da nula.Sagledaj se na tr3x-a,pay-a,dizela i ekipu i onda možda shvatiš zakaj su bili prvaci europe prošle godine.Da prvaci ali to to neznaš.Isto tako neznaš koji mi je nick in game i isto tako neznaš zašto sam igrao za XII klan i chitao.Zto stfu i odrasti.

Ja tebe neču prcati mighty haxore koji je mene molio da ga naučim nekim stvarima.Nisam hacker niti ču to ikada znati.A znanje koje imam neču sigurno davati drugima.Uči sam,mene nisu učili!

3.Za partiju quake-a sam uvijek... tako da nema problema...ali se ja njima nemaj kaj javljat,ak sumnjaju na mene nek me izazovu...a ionako kaj ti imaš s time...ne radi sranja di ih netreba,..

I ne žali se ko jadno dijete da te svi napadaju već jednom priznaj da u krivu sam!

hrvoje07
02-01-2008, 13:30
reactiontime = 1second /fps+ 1second/mouse usb rate + 1second/screen display refresh

To je u q3 engine-u, znaci, q3, et, cod2, i u cod4 ista stvar, btw stabilnost fps-a je prioritet !

Pa ti govori da je jednako igrati na 60fps i na 125fps, svaki ozbiljniji igrac zna da to nije tako...

02-01-2008, 13:38
reactiontime = 1second /fps+ 1second/mouse usb rate + 1second/screen display refresh

To je u q3 engine-u, znaci, q3, et, cod2, i u cod4 ista stvar, btw stabilnost fps-a je prioritet !

Pa ti govori da je jednako igrati na 60fps i na 125fps, svaki ozbiljniji igrac zna da to nije tako...

no shit e???

ako je fps-lokan na 30 i ne pada to je dovoljno!Po xxxx puta!

hrvoje07
02-01-2008, 13:41
da jer je 1/30 i 1/333 jednako, fakat !

callista
02-01-2008, 13:46
da jer je 1/30 i 1/333 jednako, fakat !
razumiješ li ti uopće što ti čovjek govori?

02-01-2008, 13:46
da jer je 1/30 i 1/333 jednako, fakat !

30 fps-ova je dovoljno za fucking hebeni nubovski gameplay bez legga!!!
333 fps-ova ti nemreš imati da se pojedeš jer te blocka refresh rate!!!

NITROS
02-01-2008, 13:56
1.Sereš hebene kvake jer ak je fps-lockan na 30 i na njemu stoji isti je ***** jel na 30 ili na 100.Nema usporavanja i igra ide kak treba.Ak ti lega na multuplayeru nije do konfe već do servera i pinga!I nemoj me hebeati jer znam da je tako!
2.To što ti mene prcaš s detaljima oko quake-a i želiš napraviti flejm nemre bit niže nego kaj je.Za tvoj info nikad kod nas u hrvatskoj nije bilo javnog natječaja u q3-u.A ja znam kaj sam napravio 2006-godine u 8 mjesecu.Igrači sa gamera-a hr su nula.Da nula.Sagledaj se na tr3x-a,pay-a,dizela i ekipu i onda možda shvatiš zakaj su bili prvaci europe prošle godine.Da prvaci ali to to neznaš.Isto tako neznaš koji mi je nick in game i isto tako neznaš zašto sam igrao za XII klan i chitao.Zto stfu i odrasti.

Ja tebe neču prcati mighty haxore koji je mene molio da ga naučim nekim stvarima.Nisam hacker niti ču to ikada znati.A znanje koje imam neču sigurno davati drugima.Uči sam,mene nisu učili!

3.Za partiju quake-a sam uvijek... tako da nema problema...ali se ja njima nemaj kaj javljat,ak sumnjaju na mene nek me izazovu...a ionako kaj ti imaš s time...ne radi sranja di ih netreba,..

I ne žali se ko jadno dijete da te svi napadaju već jednom priznaj da u krivu sam!

Opet ti jedno te isto tovis. Jebemu ja ti govorim da ima utjecaj ping i lag, ali da se osjeca razlika izmedu 30fps i 100 fps da me jebes.

Gwin
02-01-2008, 14:03
reactiontime = 1second /fps+ 1second/mouse usb rate + 1second/screen display refresh
ne znam tko je pisao ovu smiješnu formulu..

1/refresh ?? LCD ili CRT.. s obzirom da nije isto..
1/mouse usb rate?? što kod mene na razeru znači 1/1000. mda.. big fuckin deal 0.001 sekundi će bitno utjecat na response time.
1/fps ?? mda.. 1/30 je 0.03s. to je identično vrijeme reakcije onog famoznog "čekić u koljeno" testa. a taj test se bazira na totalno autonomnoj reakciji leđne moždine.. komunikacija oko-mozak-ruka zahtijeva DALEKO više vremena. tak da imaš i milion frejmova, nećeš dobit podatak na vrijeme.. jer je procjena kretanja protivnika + odluka smjera kretanja ruke + odluka za strejf na drugoj ruci ipak kompliciraniji proces.. i neće nikad bit toliko brz..

hrvoje07
02-01-2008, 14:06
da jer je 1/30 i 1/333 jednako, fakat !

30 fps-ova je dovoljno za fucking hebeni nubovski gameplay bez legga!!!
333 fps-ova ti nemreš imati da se pojedeš jer te blocka refresh rate!!!
Radi se o tome da ja ne govorim da će monitor prikazati 333 fps vec da je reaction time miša (odnosno smoothness igre) bolji sa vecim fps-om.

Ovo što ti govoriš bi bilo u pravu da je rijec o nekom drugom engine-u (iako sumnjam da ijedan radi na drugi nacin).

@gwin: vjeruj mi to ti utjece, probaj igrati sa 1000hz na mišu pa poslije toga na 125hz, možes sam probati http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/USB-Mouserate-switcher.shtml
anyways, formulu je izvukao Raziel, ako neznaš tko je on googlaj "aiming by raziel"

lov-alien
02-01-2008, 14:16
heh ovi su mi smjesni sto govore da je 60 fps dovoljno, za mp nije kao sto nitro kaze
npr svi koji igraju cod2 vec duze vrijeme znaju da je velika razlika izmedu 60 i 125fps i da se na 125 meci od strojnica puno bolje lijepe i jednostavno u sukobu dvojce s npr thomsonima puno lakse ce ubit ovaj s 125 u locku nego drugi s 60 a i za mnoge jumpove je potrebno 125 fps u cod2 a razliku izemedu locka na 125 i 250 jest sto je na 250 lakse izvest jumpove i kod poluautomatskih pusaka je moguce brze ispucati iako to baš i nije velika razlika ali ako ste nekakav skilled igrac svakako je dobro imati barem 125 u cod2.
Sto se tice refresh ratea od monitora on nema veze s fps a dobro je imati minimum na 75. jer ako je vise oko ne prepoznaje razliku a na manje prepoznaje i zato moze loše utjecati na vid tako i fps oko moze razlikovati do nekih 70 a a dalje vam fps znaci za pucanje ,jumpove itd.
isto je i kod cod4 za ugodno igranje je dovoljno i 60 fps a ako zelite nekog prsa u prsa srediti nekim oruzjem koje brzo izbacuje metke npr scorpion bit ce puno lakse s 125 nego sa 60 fps.
normalno za neke druge igre mozda netreba 125 pa ni 80 fps da bi nekog lakse ubili ovisi o engineu sad neznam tocno za fear ali se sjecam da s nekih 90 fps se isto osjetila razlika.......

FioPro
02-01-2008, 14:22
[quote="Grim Fandango":3fdsx7jr]Ja sam igrao godinu dana na 100 fpsa cod 2, a sada igram na 330 fpsa (čitaj imam hd 3870, 4 gb rama i 3,0 ghz procesor) i vidim razliku

a daj mi reci kakva je to razlika na istoj rezi,detaljima and stuff??

+koji baš me zanima kakav to refresh rate imaš na monitoru...sigurno preko 150... :rotfl:[/quote:3fdsx7jr]

Na LCD-ovima većih dijagonala koji imaju refresh rate 60Hz, svaka promjena iznad 60FPS-a je nevidljiva, a ja imam 17 inča na 75Hz i framerate u UT3 niti ne može ići iznad 75 jer sam ga locko u smooth framerate na 75. Sve iznad refresh rate-a monitora je nevidljivo jer vam monitor jednostavno ne može prikazati razliku iznad svoje frekvencije....

Dakle, framerate koji je na vašoj grafulji jest onaj velki ( 330 ), ali na vašem monitoru je framerate jednak refresh rateu. Dakle, ako imate refresh rate monitora od 75Hz, svejedno je dali imate framerate "u računalu" od 75 ili 300, jednostavno je svejedno radi monitora koji vam u oba slučaja prikazuje 75 sličica u sekundi. Monitor brže jednostavno ne može, makar grafička može, no to vam u praksi ništa ne znači.ž

Konkretno... Moj frent ima stari CRT na 1280x1024, istoj rezi kao i moj LCD. Njegov CRT je na 85Hz i maximalni framerate u UT3 mu je 85 i iznad ne ide. Kod mene je max 75 jer je monitor na 75Hz. A kompovi su nam isti - grafičke tjeraju UT3 na istom framerate-u, ali on "vidi" 10 sličica više jer mu je monitor "brži"...

lov-alien
02-01-2008, 14:36
pa da jest da nije potrebno imati refresh rate vise od 75 a fps nema veze s tim jer nije vazno kako ti vidis igru vec kako ti radi a za to je potreban odredeni fps kao sto sam napiso vec
@fiopro neide ti vise fps jer ti je ukljucen sync every frame ako ima ta opcija u ut

Gwin
02-01-2008, 15:35
ja ne mogu vjerovat..,

pa koliko bi fps po vama bio real life?? ono.. dok hodate po cesti??
ljudsko oko je sporo. ne kuži više od 24-25 frejmova.
ZATO je moguće gledat film u kinu a da nitko ne vidi crnu crtu između sličica..
ZATO je moguće šibicarenje.. jer je ljudsko oko sporije od ruke..pa samo rijetki skuže di je prokleta kuglica..

bezimeni
02-01-2008, 15:53
Nije stvar u tome što oko može vidjeti,tj. što nemože vidjeti nego je stvar u tome koliko će brzo igra reagirati na tvoje komande.Npr. poznata je stvar u Colinu da su vozna svojstva daleko bolja i da je auto upravljiviji kada igra radi na 60 fps- i više nego na 35 fps-a.

02-01-2008, 15:55
ja ne mogu vjerovat..,

pa koliko bi fps po vama bio real life?? ono.. dok hodate po cesti??
ljudsko oko je sporo. ne kuži više od 24-25 frejmova.
ZATO je moguće gledat film u kinu a da nitko ne vidi crnu crtu između sličica..
ZATO je moguće šibicarenje.. jer je ljudsko oko sporije od ruke..pa samo rijetki skuže di je prokleta kuglica..

ma pusti ih..nek se vesele... :wink:

NITROS
02-01-2008, 16:11
da jer je 1/30 i 1/333 jednako, fakat !

30 fps-ova je dovoljno za fucking hebeni nubovski gameplay bez legga!!!
333 fps-ova ti nemreš imati da se pojedeš jer te blocka refresh rate!!!
Radi se o tome da ja ne govorim da će monitor prikazati 333 fps vec da je reaction time miša (odnosno smoothness igre) bolji sa vecim fps-om.

Ovo što ti govoriš bi bilo u pravu da je rijec o nekom drugom engine-u (iako sumnjam da ijedan radi na drugi nacin).

@gwin: vjeruj mi to ti utjece, probaj igrati sa 1000hz na mišu pa poslije toga na 125hz, možes sam probati http://www.softpedia.com/get/Tweak/System-Tweak/USB-Mouserate-switcher.shtml
anyways, formulu je izvukao Raziel, ako neznaš tko je on googlaj "aiming by raziel"

O jebote sad si ga i ti zasrao :))

Gwin
02-01-2008, 16:13
Nije stvar u tome što oko može vidjeti,tj. što nemože vidjeti nego je stvar u tome koliko će brzo igra reagirati na tvoje komande.Npr. poznata je stvar u Colinu da su vozna svojstva daleko bolja i da je auto upravljiviji kada igra radi na 60 fps- i više nego na 35 fps-a.!

zanimljivo..čudno kak nisam primjetio dok kad sam prešao sa 7900GTX na HD3870..
ali sam primjetio kad sam promijenio keybu...

NITROS
02-01-2008, 16:15
Jebemu decki ak je tak pa zasto kupujete onda zvijerske kartice kad vam je 30fps cist dosta? Ak mozete tak igrati super. Ja nemogu i kupim zato jacu graficku, ali kod vas vidim da to ne igra ulogu pa cemu trositi novce?

Btw. stvar je u tome da frend igra pro street na 30fps, a ja na 60fps i da me jebes da je ugodnije kod mene igrati.

FioPro
02-01-2008, 16:23
pa da jest da nije potrebno imati refresh rate vise od 75 a fps nema veze s tim jer nije vazno kako ti vidis igru vec kako ti radi a za to je potreban odredeni fps kao sto sam napiso vec
@fiopro neide ti vise fps jer ti je ukljucen sync every frame ako ima ta opcija u ut

Nema veze... To tako i onako utječe samo na ono što grafička radi... Monitor je još uvijek limitiran na 75Hz čisto iz tehničkih razloga ne može prikazati više. To što igra "u kompu" radi brže ne znači gotovo ništa u praksi...

lov-alien
02-01-2008, 16:26
amd i gwin nobine upalite cod2 pa probajte lokat prvo fps na 60 a kasnije na 125 i dokazite si sami ako nevrerujete jer ocito vam nije nest jasno
@fiopro to znaci itekako puno jer na vise fps se puno bolje lijepe meci jest da to ovisi i o pingu i serveru a probaj si sam dokazat ako nevrerujes

Gwin
02-01-2008, 16:28
Jebemu decki ak je tak pa zasto kupujete onda zvijerske kartice kad vam je 30fps cist dosta? Ak mozete tak igrati super. Ja nemogu i kupim zato jacu graficku, ali kod vas vidim da to ne igra ulogu pa cemu trositi novce?
to samo znači da si razmažen.. 8)
ja sam kupio grafu zbog detalja na Witcheru.. a ne zbog brzine..
bio je jednako igriv na 7900GTX na 33fpsa, kao i sad na HD3870 na 60fps. samo kaj je sad ljepše jer sam mogao uključit 16AF i 4AA. da mogu dignut detalje jšo više, dignuo bi.. jer je sve iznad 30fpsa glatko..

i opet.. NITKO OD VAS NIJE DOŠAO U KINO I REKAO "OVAJ FILM IMA LOŠ FREJMREJT"

lov-alien
02-01-2008, 16:37
pa gle gwin mislim da je za svaki sp dovoljno 30fps glavno da je dobra grafika pa tako i film moš gledat na 24 ili kolko vec ide a u mp kad
pucas puno bolje je imati nekih 100 nego cak i 60 ocito ne igras bas mp pa zato niti neznas

bezimeni
02-01-2008, 16:41
Nije stvar u tome što oko može vidjeti,tj. što nemože vidjeti nego je stvar u tome koliko će brzo igra reagirati na tvoje komande.Npr. poznata je stvar u Colinu da su vozna svojstva daleko bolja i da je auto upravljiviji kada igra radi na 60 fps- i više nego na 35 fps-a.!

zanimljivo..čudno kak nisam primjetio dok kad sam prešao sa 7900GTX na HD3870..
ali sam primjetio kad sam promijenio keybu...

poznata je stvar da je auto u toj igri( Colin3,4 i 5) postao upravljiviji kada bi smanjio detalje i dobio viši broj fpsa više od 40-50.....Neznam za tvoje digitalne kontole na tipkovnici jer prezirem to,ja koristim analogne gljive na gamepadu ali nisam ja to izmislio, o tome se pisalo i pričalo.Slična je stvar i u COD-u gdje je broj fps-a povezan uz brzinu reakcija i brzini nišanjenja kada pričamo o multi-u.Nebitno je koliko oko može prepoznati ili koliko monitor može prikazati,jednostavno neke igre reagiraju brže.

02-01-2008, 16:42
pa gle gwin mislim da je za svaki sp dovoljno 30fps glavno da je dobra grafika pa tako i film moš gledat na 24 ili kolko vec ide a u mp kad
pucas puno bolje je imati nekih 100 nego cak i 60 ocito ne igras bas mp pa zato niti neznas

OK..ajmo sad ovako...

Sad ti meni onda objasni zašto svi proizvođači igara preporučuju 30fps-a za normalan tj preporučen frame rate u svojim igrama...zašto tomshardwer i svo ostali govore da je 25-30 taman za igranje...

I sad ono najbitnije ja ljepo igram q3 na 30fps-a lokanih..dakle ne pada,ne raste....stavim 20 playera...naravno na singleplayer...i ne vidim nikakvih zastoja niti usporenja...

a po tvojem da sad idem igrat multiplayer to po tvojem nebi bilo to...a lol....kaj pravi igrači imaju dx10 poligone na sebi :D

NiX4
02-01-2008, 16:43
dečki pročitao sam ovu cijelu temu i jedino što imam za reći je :


Bit će bolje

FioPro
02-01-2008, 16:44
Nije stvar u tome što oko može vidjeti,tj. što nemože vidjeti nego je stvar u tome koliko će brzo igra reagirati na tvoje komande.Npr. poznata je stvar u Colinu da su vozna svojstva daleko bolja i da je auto upravljiviji kada igra radi na 60 fps- i više nego na 35 fps-a.!

zanimljivo..čudno kak nisam primjetio dok kad sam prešao sa 7900GTX na HD3870..
ali sam primjetio kad sam promijenio keybu...

poznata je stvar da je auto u toj igri( Colin3,4 i 5) postao upravljiviji kada bi smanjio detalje i dobio viši broj fpsa više od 40-50.....Neznam za tvoje digitalne kontole na tipkovnici jer prezirem to,ja koristim analogne gljive na gamepadu ali nisam ja to izmislio, o tome se pisalo i pričalo.Slična je stvar i u COD-u gdje je broj fps-a povezan uz brzinu reakcija i brzini nišanjenja kada pričamo o multi-u.Nebitno je koliko oko može prepoznati ili koliko monitor može prikazati,jednostavno neke igre reagiraju brže.

Onda su to loše optimizirane igre :yuck:

I dosta o MP-u jer je tamo ping daleko najvažniji...

bezimeni
02-01-2008, 16:47
@FioPro da li si mislio i na multi u lanu,koliko je tamo ping važan....

lov-alien
02-01-2008, 16:52
hahaha amd vidim da si nobina malo veca kaj se tice mp igara
to sto preporucuju 30 pa jest na sp je dovoljno ko bog kaj ce ti vise pa nisi takav nob da nebi mogal ubit bota
ako mi nevjerujes da fpsi toliko znace u codu instaliraj ga i mozda shvatis nakon nekih 1000 ili koliko bi ti vec trebalo sati igranja koliko su vazni fps ili pitaj nekog iskusnijeg tko igra cod2 kakva je razlika izmedu 30 i 125
za quake neznam ali smijesno mi je da igras na 30 fps i da ti je to dovoljno u mp

02-01-2008, 16:59
hahaha amd vidim da si nobina malo veca kaj se tice mp igara
to sto preporucuju 30 pa jest na sp je dovoljno ko bog kaj ce ti vise pa nisi takav nob da nebi mogal ubit bota
ako mi nevjerujes da fpsi toliko znace u codu instaliraj ga i mozda shvatis nakon nekih 1000 ili koliko bi ti vec trebalo sati igranja koliko su vazni fps ili pitaj nekog iskusnijeg tko igra cod2 kakva je razlika izmedu 30 i 125
za quake neznam ali smijesno mi je da igras na 30 fps i da ti je to dovoljno u mp

to za njubinu si doma mami pričaj i nauči se komunicirati s ljudima.Jer da mi to kažeš u oči dobio bi u glavu ti jasno?

I prestani širiti te svoj dezinformacije i čitaj bolje kaj piše.Nisam rekao da igram q3 na 30fps-a nego da mogu.


A to što ti primječuješ razliku u fps-ovima između sp-a i mp-a je malo veća provala...a samo zato jer imaš ping...koji ti je u biti gori ne fps. :yuck: ...a ping na mp i na serverima nemre bit 0...ako se ti na njega spajaša!

lov-alien
02-01-2008, 17:13
rekal sam da ti fps puno vise znaci u mp a ne da se razlikuje, i po stoti put ti kazem da si sam dokazi ili pitaj nekog iskusnijeg mp gamera ako meni nevjerujes jer mi se stvarno neda vise tupiti
lol ping to ti je jedino vazno za mp ?hahah

NITROS
02-01-2008, 17:49
E ovako u COD2 postoji jedna finta sa crouncanjem i nisanjem, ti toliko puta pritisnes crouch da te protivnik ne vidi iza kutije ali popije metak, ali uvijet je da ima manje fpsa od tebe. Igrali smo u LANu i testirali te neke tipseve.

U MP su najvazniji skill, ping (bolje receno lag, jer i na malim pingovima moze biti laga) i fps

Cali
02-01-2008, 18:34
kad će te već jednom shvatiti da sa amd freakom nema smisla natezat se? mogli bi ste i batine dobit lol.... :D

B4j4
02-01-2008, 19:11
E ovako u COD2 postoji jedna finta sa crouncanjem i nisanjem, ti toliko puta pritisnes crouch da te protivnik ne vidi iza kutije ali popije metak, ali uvijet je da ima manje fpsa od tebe. Igrali smo u LANu i testirali te neke tipseve.

U MP su najvazniji skill, ping (bolje receno lag, jer i na malim pingovima moze biti laga) i fps
da... zato ja puno puta popijem metak.. damn... :-x
isto tako u codu neke skokove nemos napravit ako nemas odreden broj fps-a :wink: dokaz da su fps-i vazni....

kikl0p
02-01-2008, 19:24
evo ja ima blizu 1000h cod2 i znam o cemu pricaju nitros i lov alien i da sve to stoji, igro sam na 60 fps na 90 i sad na 167 i mogu rec da se vidi razlika jer za mp onaj igrac koji ima vise fps je u prednosti
za sp je dosta 30 fps al ako se u mp nadu igrac s 30 i 250 i imaju recimo automate ovaj s 30fps nema sanse protiv ovoga s 250 jer duplo brze puca ima manji recoil i vise prezivi
barem sto se tice cod2.....

Slayer
02-01-2008, 19:34
evo ja ima blizu 1000h cod2 i znam o cemu pricaju nitros i lov alien i da sve to stoji, igro sam na 60 fps na 90 i sad na 167 i mogu rec da se vidi razlika jer za mp onaj igrac koji ima vise fps je u prednosti
za sp je dosta 30 fps al ako se u mp nadu igrac s 30 i 250 i imaju recimo automate ovaj s 30fps nema sanse protiv ovoga s 250 jer duplo brze puca ima manji recoil i vise prezivi
barem sto se tice cod2.....

........................ ne, ja mislim da to ne ovisi o fpsima, nemozes brze pucat imas li 4 ultre u sliu ili neku jadnu grafu prije 4 godine, to ovisi o procesoru, jer bi onda ovaj sa 4 ultre pucao i reloadao za nanosekundu dok bi ovaj za 2 sekunde......

Lord Jambrek
02-01-2008, 19:38
evo ja ima blizu 1000h cod2 i znam o cemu pricaju nitros i lov alien i da sve to stoji, igro sam na 60 fps na 90 i sad na 167 i mogu rec da se vidi razlika jer za mp onaj igrac koji ima vise fps je u prednosti
za sp je dosta 30 fps al ako se u mp nadu igrac s 30 i 250 i imaju recimo automate ovaj s 30fps nema sanse protiv ovoga s 250 jer duplo brze puca ima manji recoil i vise prezivi
barem sto se tice cod2.....

........................ ne, ja mislim da to ne ovisi o fpsima, nemozes brze pucat imas li 4 ultre u sliu ili neku jadnu grafu prije 4 godine, to ovisi o procesoru, jer bi onda ovaj sa 4 ultre pucao i reloadao za nanosekundu dok bi ovaj za 2 sekunde......

Sve ima i svoje granice, ali ovo što kiklop zbori je istina, štoviše, ovaj sa 40 će već isto popušit metak. Jednostavno je frameskipping veći na nižim FPS-ima i to je neizdvojiva činjenica. Na 10-15 FPS-a se već pojavljuje elipsa.

kikl0p
02-01-2008, 19:42
nije stvar samo utome da ja vidim te fps stvar je u tome da se igra izvodi na tih 250 ili 30fps ako tako zamislimo ima razlike velike

02-01-2008, 19:44
ok kak vi velite..ak vidite razliku onda ok...mada ne igram cod 2 pa nemogu suditi... :wink:


@Cali:a jebiga kad ne vidim veće razlike.. :)

Gwin
02-01-2008, 20:42
ja i dalje ne mogu vjerovat..

pa nije igra brža zbog frejmrejta..
igra je brža jer kad smanjite grafiku je manji broj paketa koje mora poslat preko mreže
veći frejmrejt je samo koincidencija..

dajte se naučite neke osnove funkcioniranja TCP/IP i internet protokola prije nego serete o hardveru

bezimeni
02-01-2008, 20:50
Pa kaj veličina/broj paketa sa podacima koji putuju od tvog kompa pa do servera ovise o grafičkim postavkama same igre.Koliko ja znam šalješ informacije o kretanju likova i putanjama metka,oružju koji koristiš i sl.Pa ne šalješ valjda kompletnu igru.Znam ponešto o kako paketi i na koji način putuju ali nisam siguran da to ima veze sa samim detaljima koji su postavljeni unutar igre.
Možda sam i u krivu,ako znaš to u detalje i imaš volje objasni mi u par rečenica.

FioPro
02-01-2008, 20:57
Mislim da igra šalje samo ovo što je bezimeni napisao, a ne sve sa mape. To nebi imalo smisla jer svi igrači to imaju pa nema potrebe slati. Ono što se treba slati su podaci o kretnjama metaka, likova i drugih sitnica... Sigurno da se ne šalju teksture !

Možda se Gwin malo zabunio kada je rekao "igra je brža jer kad smanjite grafiku je manji broj paketa koje mora poslat preko mreže"

Gwin
02-01-2008, 21:06
ima veze..
zato kaj ti se smanjuje broj poligona i wireframe tvog lika.
jer kad spustiš detalje u igri.. broj poligona na tvom liku pada.. isto tako pada i broj točaka na mreži kostura..

znači.. na high postavkama tvoj komp šalje info za svaki poligon tvog lica, ruke, oružja, tijela.. onaj tko prima, prima cijeli paket.. i raspakirava ga sukladno svojim grafičkim postavkama. onaj tko igra na high će raspakirat cijeli paket u njegovoj punoj blještavosti. onaj tko igra na low će raspakirat samo osnovne poligone.. tak da može raspoznat di je ruka, a di je glava. a sad jel tip ima brkove ili nema nije bitno..

pakiranje i raspakiravanje zauzima procesorsku snagu. što samim time smanjuje broj informacija koje dolaze do grafe..
ako cpu raspakira manji paket, odnosno, ako raspakira samo neke dijelove paketa, prije će poslat podatke na grafu.što rezultira većim frejmrejtom. a ako cpu mora raspakirat cijeli "high" paket onda ispada da grafa čeka raspakiravanje paketa, jer umjesto 20.000 poligona, cpu mora poslat na grafu podatke o 200.000 poligona. što rezultira ljepšom slikom, ali manjim frejmrejtom na ekranu.

tako da frejmrejt nije uzročnik boljeg responsa, nego je samo slučajni indikator brže komunikacije kompa sa serverom.

s time da tvrdim da na današnjim brzim vezama, sve iznad 30 frejmova ne bi smjelo utjecat na gejmplej.. jer ti ne možeš brže pucat.. nego server može imat lag, odnosno zakašnjele informacije..pa onda dolazi do promašivanja protivnika

i ne.. nema smisla da vi igrate na high, šaljući velike pakete, da bi usporili ostale, jer ste u stvari usporili sebe.. jer ih cpu mora zapakirat.. a onda te pakete treba uploadat..

McPingvin_v2.0
02-01-2008, 21:07
Hehe, vidim da se priča o lockanju Q3-a na 30 FPS-a... Koliko me pamćenje služi zlatni FPS-ovi su 43, 76, 125 i 333 ;)

Gwin
02-01-2008, 21:09
To nebi imalo smisla jer svi igrači to imaju pa nema potrebe slati. Ono što se treba slati su podaci o kretnjama metaka, likova i drugih sitnica... Sigurno da se ne šalju teksture !nisam se zabunio.. jer da komp ne šalje podatke o tvojem liku i njegovim poligonima, protivnik bi vidio samo točku na ekranu, ne bi vidio di ti je glava, a di noga, da li klečiš ili ležiš, ne bi znao da li tvoj lik ima brkove, da li je zelen, da li mu lijeva noga krvari, da li ima prigušivač na pušci...

NITROS
02-01-2008, 21:13
Evo pital sam stare wolfere na gamer.hr i svi su se jednoglasno slozili da je ugodnije igrati na 100fps nego na 30fps i da se kod wolfensteina osjeti razlika. Eto ja sam samo dokazao jos jednom ono sto sam htio.

Cali znam da nema prepirke sa freakom, sad me pokusava gaziti na svakome podforumu.

lov-alien
02-01-2008, 21:15
@gwin poligoni svakog lika su pohranjeni i ne salju se nego se samo salje informacija o njihovom polozaju

FioPro
02-01-2008, 21:17
@gwin poligoni svakog lika su pohranjeni i ne salju se nego se samo salje informacija o njihovom polozaju

I ja mislim...

bezimeni
02-01-2008, 21:23
Igrao sam ArmA: Armed Assault dosta preko neta i pošto je igra loše optimalizirana isprobavao sam igrati na različitim grafičkim opcijama kao bi dobio što više fps-a.Nisam primjetio nikakvu razliku u količini potrošenog prometa promjenama grafičkih postavki.Ako one utječu na broj paketa ond bi se po toj logici i promet morao podebljati.

NITROS
02-01-2008, 21:47
Evo sad cu vam copy paste nabaciti od lika koji se kuzi u fpsove vise od nas svih skupa.

(@vib|ender) 100>>>> 30
(@vib|ender) btw
(21:42:04) (@vib|ender) ljudsko oko ne reagira na fps
(21:42:08) (@vib|ender) neg na svjetlosne podrazaje

(@vib|ender) zato je kada gledas u monitor
(21:42:14) (@vib|ender) crt
(21:42:25) (@vib|ender) koji ima 60hz refreshrate
(21:42:31) (@vib|ender) losije neg kad gledas u 100hz
(21:42:47) (@vib|ender) ljudsko oko primjeti i podrazaje ako je razlika dovoljno velika i preko 500fpsa

copyright ogrec

Jerry
02-01-2008, 21:48
uključujem se u pola rasprave,al da,iako ljudsko oko ne vidi 250 fpsa,ugodnije je igrat na 250 fpsa nego na 30

NITROS
02-01-2008, 21:52
sad sam gore napisao da vidi podrazaja iznad 500fps

(21:43:06) (@vib|ender) np
(21:43:15) (@vib|ender) mada ne kuzim zas se opce natezes s budalama
(21:43:17) (@vib|ender) :)


eto to je za kraj :)

HalF-DeaD
02-01-2008, 22:04
Nhf, Amd, naravno da je sa 30 fpsa dosta da se bude prvak. Sa čitovima.

;)

mravojed20
02-01-2008, 22:20
Nemoj provocirati. 30fpsa je dovoljno za ugodno igranje igara, bio to SP ili MP.

Ako sakaš u igri, nikakvih 300 fpsova, i "gejmerski miš" od 700kn sa podlogom od 500kn ti neće pomoći.

Slayer
02-01-2008, 22:20
pa da sve vam je doktorski objasnio gwin, potvrdio je ono sto sam ja reko "zdravo seljacki"

ali neki jos uvijek misle da sve ovisi samo o fpsima...


uključujem se u pola rasprave,al da,iako ljudsko oko ne vidi 250 fpsa,ugodnije je igrat na 250 fpsa nego na 30

ja jos uvijek nekuzim kako je na zemlji toliko puno nadčovjeka koji hvataju do 1000fps-a, dok mi obicni smrtnici hvatamo do 26....

Jerry
02-01-2008, 22:35
igraj s 26 fpsa i igraj s 125 ffs

Gwin
02-01-2008, 22:40
@gwin poligoni svakog lika su pohranjeni i ne salju se nego se samo salje informacija o njihovom polozaju
I ja mislim...
yup.. možda sam se krivo izrazio.. ali svejedno..

zar zaista mislite da je isto slat informacije o položaju 20.000 poligona i slat informacije o 200.000 poligona??

u svakom slučaju.. FRAMERATE nema utjecaja na brzinu pucanja nečijeg thompsona.. u tom slučaju nitko sa slabom grafom ne bi mogao nikog ubit.. jer bi ekipa sa 2x8800Ultra imala milion frejmova na 800x600 i izbjegavali bi metke kao Neo u Matrixu

Neven <R>
02-01-2008, 22:44
Sad je'l neka razlika ne znam, meni naime većina igara radi ispod 30 FPS-a. :)

Ali da je sve iznad 100 FPS i slično "pr0 gam0r" preseravanje, to je, jer je to u rangu kupovanja skupih miševa, micanja tekstura i osvjetljenja u igrama. Bilo kome normalnom kome je cilj samo se zabaviti igranjem je dovoljno i 60.

McPingvin_v2.0
02-01-2008, 22:46
http://www.100fps.com/how_many_frames_c ... ns_see.htm (http://www.100fps.com/how_many_frames_can_humans_see.htm)

Hvala mom susjedu s 3. kata :)

bezimeni
02-01-2008, 22:51
Vidim da neki nisu ni probali pošteni miš , tipkovnicu ili gamepad pa laprdaju o preseravanju.Razlika između dobre i loše periferije se osjeti pri surfanju netom a gdje neče pri igranju.Zamisli si situaciju da gotovo nikada ne moraš podignuti miš sa podloge kako bi dobio željenu poziciju.Nezamislivo jelda?Zamisli si tipkovnicu koja ima mekane tipke prilikom tipkanja pa ti se prsti ne umaraju.
I ako ne brijete na ljepotu onda vjerovatno imate gabore za cure ili žene pošto vam je atraktivan izgled na zadnjem mjestu.
Isprike na laprdanju tema je i tako otila u krivom pravcu.

MasaKrisT
02-01-2008, 22:52
zanimljivo kako jednu stranu drze iskusni gameri,a drugu cod2 igraci....
priklanjam se prvima:)skill brate skill:)

02-01-2008, 22:54
Nhf, Amd, naravno da je sa 30 fpsa dosta da se bude prvak. Sa čitovima.

;)

gle dečko ne seri previše jer bi te mogao zbog ovog prijaviti.Previše seruckaš,uz to nisi čitao temu kak spada...jer da jesi bi znao kaj sam za to napisao.Isto tako neču tebio jednom pojedincu opet objašnjavat o čem je riječ.Pogotovo dok se tako ponašaš.
Sam rekao da radiš offtopic i flejm??

Zato get the fuck out of here ak nemaš koju pametnu vezanu uz temu...

:-x

Pas mater retardiranu i kak onda nebi kleo i isuse Bogove i majke...

I tema je ošla u krasan kurac :-x

Neven <R>
02-01-2008, 22:58
Vidim da neki nisu ni probali pošteni miš , tipkovnicu ili gamepad pa laprdaju o preseravanju.Razlika između dobre i loše periferije se osjeti pri surfanju netom a gdje neče pri igranju.Zamisli si situaciju da gotovo nikada ne moraš podignuti miš sa podloge kako bi dobio željenu poziciju.Nezamislivo jelda?Zamisli si tipkovnicu koja ima mekane tipke prilikom tipkanja pa ti se prsti ne umaraju.

Oprosti što nemam puno novaca da ih trošim na te gluposti, a da ih imam trošio bi i ih na pametnije stvari nego da imam 1-2% bolje performanse u igrama.

Ja se ispričavam.

NiX4
02-01-2008, 22:59
Nhf, Amd, naravno da je sa 30 fpsa dosta da se bude prvak. Sa čitovima.

;)


ajde složi 1000 konfa i fof ako nemaš što pametno za reći

02-01-2008, 23:02
Vidim da neki nisu ni probali pošteni miš , tipkovnicu ili gamepad pa laprdaju o preseravanju.Razlika između dobre i loše periferije se osjeti pri surfanju netom a gdje neče pri igranju.Zamisli si situaciju da gotovo nikada ne moraš podignuti miš sa podloge kako bi dobio željenu poziciju.Nezamislivo jelda?Zamisli si tipkovnicu koja ima mekane tipke prilikom tipkanja pa ti se prsti ne umaraju.

Oprosti što nemam puno novaca da ih trošim na te gluposti, a da ih imam trošio bi i ih na pametnije stvari nego da imam 1-2% bolje performanse u igrama.

Ja se ispričavam.

dao bih se kladit da bi te bezimeni prao u bilo kojoj online pucačini sa ms-om za 20kn! :wink:

Tipkovnica nije toliko bitna...pogotovo ne za pucačine...w.s.a.d..i 1 2 3 4 5 za oružja kod večine...

Dok miš da...ali 800dpi je čist dovoljno...


Ono što je bitno je to da nije bitan miš i tipkovnica koliko skill in game..ali i skill korištenja tog miša i tipkovnice...

npr ja imam genius miša već 2 godine skoro i ne bi ga mjenjao sad za niš..baš zato jer sam se privadio i savršeno mi paše.

Gwin
02-01-2008, 23:03
oooodeee offtopic...

ja ću ovo zasad lockat.. prije nego se pobijemo ovdje..