PDA

Pogledaj cijelu verziju : wireless



M1M3
30-12-2007, 13:54
Susjed ima router i spaja se na net bežično. Rekao mi je da se vjerojatno netko spojio preko njega tj. netko skida podatke jer mu bežična veza nije zaštičena zaporkom. Pokušao sam ući u podešenja routera i kad sam krenuo upisati admin i 0000 kao korisničko ime i zaporku javilo mi je da dotični nisu točni tj. neki kreten koji mu je to spajao je vjerojatno to promijenio. I sad vas pitam :) ako resetiram router hoće li se sve vratiti na tvorničke postavke (hoće li opet korisničko ime i lozinka za ulazak u podešenja routera biti admin i 0000?). Da zaštitim bežičnu konekciju moram li staviti WEP opciju pa upisati npr. 13 znamenkasti pass?
Hvala Vam unaprijed :)
Peace, sve najbolje

Iron Storm
30-12-2007, 14:02
Reci ti koji koji prvo router imaš.
Drugo, admin i password su ti navedeni u manualu (ne ljuti se na mene što ti to ponavljam). Manual ne služi za ukras.
Treće, odmah nakon spajanja routera i osposobljavanja mreže moraš zaštititi router pomoću podešenja routera.
Četvrto, WEP ključ služi za zaštitu, tj. da se nitko neovlašten ne može spojiti na WLAN ako nema WEP ključ, i tako ćeš najbolje zaštititi router.

M1M3
30-12-2007, 15:12
nemam pojma koji je router, zaboravio sam :D uglavnom, hoće li se lozinka i kor ime vratiti na tvorničke postavke ako ga resetiram? Jer znam da kad se router resetira da se "briše" kor ime i lozinka za spajanje na net koji su upisani prilikom konfiguriranja samog routera, zato se bojim da se oni izbrišu a da ona za ulazak u postavke ostanu iste (onako kako je korisnik stavio dakle ne admin i 0000 nego npr patka i pas) :D

pacman23
31-12-2007, 00:06
sve se briše i kor. ime i lozinka i podaci za net...