PDA

Pogledaj cijelu verziju : 5.1 zvučni sustav!? evo i problema



zoky
27-12-2007, 13:53
Već duže vrijeme namjeravam kupiti nekakve zvučnike! pomagajte
nemam zvučnu karticu nego intergriranu 7.1! mislio sam uzeti 5.1 sustav. nešto od Logitecha? (do700 kn) isplati li se ili da spojim na kućno kino ili pak je možda neko bolje 2.1 rješenje ali do 700 kn!

MasaKrisT
27-12-2007, 14:52
imam x-540,i za novce koje das u njih stvarno daju puno.jos da je neka zvucna...a opet amd ce ti vjerojatno preporuciti kvalitetniji 2.1 sound,tako da sacekaj.

Karlo_from_Bjelovar
28-12-2007, 18:25
ja bi uzeo od logitecha Z-3 + creative audgy SE

str33t6l0w
28-12-2007, 18:31
imam x-540,i za novce koje das u njih stvarno daju puno.jos da je neka zvucna...a opet amd ce ti vjerojatno preporuciti kvalitetniji 2.1 sound,tako da sacekaj.

i ja sam frendu isto to preporučio... zvučnici su strava.... preludo.... mislim da će i njemu biti dobri ;) moja preporuka...

FioPro
28-12-2007, 18:32
imam x-540,i za novce koje das u njih stvarno daju puno.jos da je neka zvucna...a opet amd ce ti vjerojatno preporuciti kvalitetniji 2.1 sound,tako da sacekaj.

Ja također imam X540 i moram reći da sam jako zadovoljan, pogotovo sa Matrix funkcijom koja zaista i radi ono što piše da radi i odlična je za stare igre koje nemaju surround, ova funkcija to odlično sređuje... A i daje poseban gušt pjesmama kada u WMP11 uključite još i SRS WOW effect - fenomenalno...

Zvučnu sam baš danas nabavio CL SB X-Fi Xtreme Gamer, do sad sam bio na on-board 7.1 zvučnoj od Realteka

RIPtheREAPER
28-12-2007, 23:29
Kad ste vec na temi o zvucnicima, zanima me sto mislite o Logitech X-530?

Joco
29-12-2007, 01:40
Kad ste vec na temi o zvucnicima, zanima me sto mislite o Logitech X-530?
frend ih ima i ok su mi,fin dizajn i kvalitet zvuka...ali ipak GEnius 5.1 drveni 8) (GeniusSW51Home)

FioPro
29-12-2007, 12:30
X530 i X540 su praktički isti, samo što X540 ima opciju Matrix, i po mom ukusu bolji dizajn...

Što se tiče drvenih Genius zvučnika jedan frend ih ima i zvuk je dobar, ali su ipak prikladniji za gledanje filmova na DVD-u ( tako i on ima ), a Logitech je ipak praktičniji za igre kad ga sparite sa X-Fi karticom... I uostalom, nekima bi možda dimenzije i oblik drvenih Genius bili nepraktični jer su dosta veliki, a moj centralni X540 je montiran na monitor, što sa Geniusovim ne možete izvesti jer ga jednostavno ne možete staviti nigdje drugdje osim na ravnu plohu. Možete ga staviti i na zid, ali onda morate kupovati l-nosače, a X540 ima sve već pripremljeno - rotirajuće postolje, predviđeno za jedan šraf i montirano je !

Ja osobno Geniusove zvučnike nemam kamo smjestiti, a X540 su jako praktični za montiranje i na ravnu plohu, i na zid, i na monitor, a Geniusovi nisu... Dakle, ako vam trebaju zvučnici za kućno kino, i ako ih možete smjestiti, onda uzmite Genius, a ako vam trebaju za igranje i namjeravate centralni namontirati na monitor kao ja, uzmite si Logitech - puno su praktičniji... Još si uzmite ako ništa drugo neki CL Audigy...

zoky
29-12-2007, 14:05
Vidim da se svi slažete oko X-540 tako da mislim da ću ih uzeti. al ću pričekati amd freaka! :killyou:

Gwin
29-12-2007, 14:47
al ću pričekati amd freaka! :killyou:

nemam komentara na ovo.. stvarno ne znam kaj bi reko..

RIPtheREAPER
29-12-2007, 15:05
Vidim da se svi slažete oko X-540 tako da mislim da ću ih uzeti. al ću pričekati amd freaka! :killyou:

lol...amd freak ce ti rec isto to -.-

Joco
29-12-2007, 18:38
al ću pričekati amd freaka! :killyou:

nemam komentara na ovo.. stvarno ne znam kaj bi reko..

ovo --> :rotfl:


:)

Dyslexia
29-12-2007, 18:54
Ne kuzim zasto se svi opterecujete oki tih sranja od zvucnika kao ono ocete slusat ludu glazbu ovo ono. Ma dajte gdje se to moze mjerit sa recimo ovom linijom http://www.prosat.hr/Default.aspx?pid=329S

Nju ja imam, prikljucena ja preko aux kabla na komp i zvuk ne da je dobar nego prelud. Kako ce ovi mali prgavci od logitecha koje sam imao u rukama jer sam jednom prijatelju radio komp i on je kupio taj shit. Dobro to ima zvuk ali bass isuse :yuck: odvratno. Poslusajte na ovoj liniji bass pa onda usporedite. Nego ja u sobi imam 800 wata zvucnika pa znam sta pricam. Bolje vam je da si uzmete ili liniju ili kakvo pojacalo i kupite krasna dva sonyeva stupa i da vidite sta je zvuk a ne ove krsine. To su samo igracke nista drugo, a placate marku.

Joco
29-12-2007, 18:59
hmmm...imao sam liniju(slicna tvojoj,malo slabija,ali slicna) prikopcanu na komp jedno...2 godine i mislio sam da je to vrh vrhova,sve dok nisam kupio muzicku i genius 5.1 gore pomenute :pray: ,ne da su glasni,vec je (u kombinaciji sam audigy-jem) zvuk kvalitetnji 5 puta 8)

MTF*
29-12-2007, 18:59
tu liniju i ja imam... :D
al koj k, cini mi se bez tog subwoofera... :o

Dyslexia
29-12-2007, 19:03
hmmm...imao sam liniju(slicna tvojoj,malo slabija,ali slicna) prikopcanu na komp jedno...2 godine i mislio sam da je to vrh vrhova,sve dok nisam kupio muzicku i genius 5.1 gore pomenute :pray: ,ne da su glasni,vec je (u kombinaciji sam audigy-jem) zvuk kvalitetnji 5 puta 8)

Slusaj nemozes usporedivat jedno pojacalo od 2X100 wata ili kako ima frend 5X100 wata, s obicnim zvucnicima za komp. Je da je mozda tebi zvuk dobar. Ali nije ti to to. Sta ti mozes prikljucit na te svoje prgavce. Nista zato sto imas cinceve. A ja na ovu liniju sam pristeko jos 2 sonyeva stupa tako da sada prakticki imam 5.1. E nesmijem pojacat vise od 15 jer nemozes biti u sobi, a ide do 31. Pa ti onda vidi cije je jace.

FioPro
30-12-2007, 00:16
hmmm...imao sam liniju(slicna tvojoj,malo slabija,ali slicna) prikopcanu na komp jedno...2 godine i mislio sam da je to vrh vrhova,sve dok nisam kupio muzicku i genius 5.1 gore pomenute :pray: ,ne da su glasni,vec je (u kombinaciji sam audigy-jem) zvuk kvalitetnji 5 puta 8)

Slusaj nemozes usporedivat jedno pojacalo od 2X100 wata ili kako ima frend 5X100 wata, s obicnim zvucnicima za komp. Je da je mozda tebi zvuk dobar. Ali nije ti to to. Sta ti mozes prikljucit na te svoje prgavce. Nista zato sto imas cinceve. A ja na ovu liniju sam pristeko jos 2 sonyeva stupa tako da sada prakticki imam 5.1. E nesmijem pojacat vise od 15 jer nemozes biti u sobi, a ide do 31. Pa ti onda vidi cije je jace.

Što ti znači da je jaka kada je iznad 15 nepotrebno ? Pa niti ja svoje X540 ne trebam iznad 66%

30-12-2007, 00:25
Joj dečkiči ajd odite na audiofil pa čete vidjet kaj je zvuk.

Vi se sprdate tu na neke zvučnike za 500-ak kuna i neke linijice i ciljate na razinu buke što je kod glazbe najmanje bitno.

Ak je vama to glasno onda neznam kaj bi bio neki hi-fi za 15k kuna...

FioPro
30-12-2007, 11:03
Joj dečkiči ajd odite na audiofil pa čete vidjet kaj je zvuk.

Vi se sprdate tu na neke zvučnike za 500-ak kuna i neke linijice i ciljate na razinu buke što je kod glazbe najmanje bitno.

Ak je vama to glasno onda neznam kaj bi bio neki hi-fi za 15k kuna...

Činjenica je da je običnim korisnicima takav Hi-Fi od 15k kn nepotreban... Za igre su ti uvrh glave X540/X530... Druga stvar su KEF, AKG i ostale firme... To je već za studije...

NITROS
30-12-2007, 12:23
Meni je zanimljivo kak se svi mladi samo povode da je sto jaci bass i da se sto jace moze pojacati. Mislim hodam gradom i uz sav promet ja cujem kaj osoba kraj mene slusa na slusalicama. Ajme ljudi to je kvarenje sluha kao prvo, a drugo dam se kladiti da polovicu rijeci ne razumijete.

Bio sam u Engleskoj u Bose HiFi ducanu, kada jednom probate te slusalice ili sjednete u kupolu sa tim komponentama vjerujte mi, sranje ce vam biti svaka linija koju vidite.

Bas mene boli kolko watta ima koja od vasih komponenata. Ja zelim uzivati u glazbi i cuti sve rijeci. A ne da kad mi dode frend da okinem na 130 decibela da nas pocnu usi boliti i onda sam ja frajer, a frend ce pricati kak imam jake zvucnike. Daj to su gluposti.

Vidim da pol vas niti nezna sto je uzivanje u glazbi. Trenutno nemam mjesta za neke bijesne zvucnike, ali E-MU ceka nove zvucnike koji dolaze u 9. mjesecu sljedece godine.

@FioPro mislim da vecina nas igra igre na slusalice, jer na zvucnike igram samo kad mi nema nikoga doma, jer kad artiljerija doleti do mene ili slicno to se zdrma cijeli stan.

zoky
30-12-2007, 12:46
Ma mene isto nije briga za baseve i watte. bitno da je zvuk dobar i amen! :) zato sam i postavio pitanje za neke srednje zvučnike jer mislim da do 700 kn ne možeš naći "mrcinu"!

MasaKrisT
30-12-2007, 13:20
hmmm...imao sam liniju(slicna tvojoj,malo slabija,ali slicna) prikopcanu na komp jedno...2 godine i mislio sam da je to vrh vrhova,sve dok nisam kupio muzicku i genius 5.1 gore pomenute :pray: ,ne da su glasni,vec je (u kombinaciji sam audigy-jem) zvuk kvalitetnji 5 puta 8)

Pa ti onda vidi cije je jace.

Koliko ono godina imamo?covjek je trazio razuman 5.1 sustav,a ne ozvucenje za Manowar-ov koncert...

FioPro
30-12-2007, 14:15
@FioPro mislim da vecina nas igra igre na slusalice, jer na zvucnike igram samo kad mi nema nikoga doma, jer kad artiljerija doleti do mene ili slicno to se zdrma cijeli stan.

Imam ja i neke dobre sluške ali većinom igram na zvučnicima... Ipak je dosta bolji užitak...

Meni je najveći gušt slušanja mjuze kad upalim da liniji ili sluške mp3... Doduše dosta je stara i membrane su već dosta osakaćene, ali što ćeš... Još uvijek rula... Na 5.1 mi je gušt gledati filmove i samo neke pjesme koje su stvarno dobre u 5.1 ( Kill Bill - Battle without honor or humanity)...

@NITROS, što se tiče onog dućana... Veliš da su sluške jako dobre... E ja sam isprobo na Radio Kaj sad su dobili nove AKG-ove sluške... Nisam čuo bolji zvuk na sluškama ( na miksetu su spojene )

zoky
01-01-2008, 18:22
što mislite o ovome:
Zvučnici CREATIVE LABS Inspire T6100 499 kn
bolji je taj sustav od x-540

FioPro
01-01-2008, 18:24
što mislite o ovome:
Zvučnici CREATIVE LABS Inspire T6100 499 kn
bolji je taj sustav od x-540

Pogle imaš na Amazon-u ratinge... X540 ima 5 od 5, a ovi imaju 4.5 od 5...

Sa druge strane, ovi su malo jeftiniji...

Tvoj izbor...

EDIT: Kak to da je odključana tema ? ;D LoL

Joco
02-01-2008, 03:48
hmmm...imao sam liniju(slicna tvojoj,malo slabija,ali slicna) prikopcanu na komp jedno...2 godine i mislio sam da je to vrh vrhova,sve dok nisam kupio muzicku i genius 5.1 gore pomenute :pray: ,ne da su glasni,vec je (u kombinaciji sam audigy-jem) zvuk kvalitetnji 5 puta 8)

Slusaj nemozes usporedivat jedno pojacalo od 2X100 wata ili kako ima frend 5X100 wata, s obicnim zvucnicima za komp. Je da je mozda tebi zvuk dobar. Ali nije ti to to. Sta ti mozes prikljucit na te svoje prgavce. Nista zato sto imas cinceve. A ja na ovu liniju sam pristeko jos 2 sonyeva stupa tako da sada prakticki imam 5.1. E nesmijem pojacat vise od 15 jer nemozes biti u sobi, a ide do 31. Pa ti onda vidi cije je jace.
ciljao sam kvalitetu zvuka a ne na jacinu,iako kad pojacam moje genius do kraja,nije prijatno biti u sobi,tako da su mi retko kad do kraja(uobicajno je oko 90%,jer volim,da kada slusam glazbu,slusam glasno u vecini slucajeva),a sto se tice basa,poznato je da je na doticnom geniusu bas prenaglasen,kao sto mi je neko na forumu napomenuo pre kupovine,pa sam se i sam uverio.Pa bas nikada ne pojacavam do kraja,uvek mi je na 50% (kao i u winampu) 8)

RIPtheREAPER
07-01-2008, 14:13
Evo dobio sam X-530 zvucnike od t-coma.
Sve super, sve pet sam sto mi zvucna ne podrzava 5.1 sustav pa mi samo dva zvucnika plus sabwufer rade :P

MasaKrisT
07-01-2008, 14:22
meni to jos nisu ponudili:( dodje postom?

07-01-2008, 14:27
meni to jos nisu ponudili:( dodje postom?

da..ili ih nazoveš :wink:

MasaKrisT
07-01-2008, 15:06
oke deadline je petak.tad zovem.krvi!

RIPtheREAPER
07-01-2008, 16:16
meni su u petak poslali SMS u kojem je ti kazu da ih nazoves na neki broj koji ti pise u poruci. i onda su mi rekli da zvucnici stizu u ponedjeljak oko 4 sata.

FioPro
08-01-2008, 10:34
Evo dobio sam X-530 zvucnike od t-coma.
Sve super, sve pet sam sto mi zvucna ne podrzava 5.1 sustav pa mi samo dva zvucnika plus sabwufer rade :P

Kupi neki Audigy za 200kn i raditi će ko ludi... Ja sam baš danas dobio S510 Cordless desktop i za sad sam zadovoljan... Treba vidjet kako će se baterije trošiti... Ako previše, onda idem natrag na svoju staru Genius kombinaciju corded mouse & keyboard.

Inače, moj ujak je neki dan isto dobio X530 od T-Com-a, a DVD Player mu nema 5.1, a na komp neće stavljati. Sada će vjerojatno kupiti novi DVD Player...

zoky
10-01-2008, 10:38
Evo kupio ja x-540 i sve dobro radi. no kad upalim opciju matrix front zvučnici rade ok, a rear zvučnici mi rade sumnjivo. iz zvučnika se čuje nekako čudo ( čuje se kao da je netko pod vodom). uostalom što je ta matrix funkcija?
promjenio sam drivere ali dalje se to dešava

ps: to se dešava samo kad svira glazba pa se čini kao da je bend pod vodom!

Već neznam što!
Pomagajte :pray:

MasaKrisT
10-01-2008, 10:40
hm dal ti se u equalizeru od drivera nesto mjenjalo?meni je matrix funkcija u pocetku isto bila cudna,ona ti u biti ''simulira''surround na mp3 datotekama

zoky
10-01-2008, 10:43
Mislim da ne. ja isto ništa nisam mjenjao
U realtek driverima equalizer mi je podenešen na funkciju Rock
i ništa drugo

FioPro
10-01-2008, 13:42
Evo ja vam imam X540 i dobro razumijem kako matrix radi...

Matrix funkcija služi za pretvaranje stereo zvuka u 5.1. To naravno nije pravi 5.1 nego izoliranje nekih zvukova od drugih i sa njima se popunjavanju stražnji zvučnici. Sad, to što čuješ čudne zvukove je sasvim normalno i ne znači da ti nešto ne valja sa driverima ili bilo čime jer je skoro pa nemoguće odvojiti neki zvuk u potpunosti, a da u pozadini ne ostane neki zalutali val... Kao što i sam primjećuješ, taj zalutali val proizvodi te neke čudne zvukove. Jer da bi pravilno odvojili neki zvuk treba nam nešto puno opakije od te slabašne funkcije, ali i ona čisto dobro obavlja svoj posao... Jednostavno je jako teško odvojiti neki zvuk bez nekih šumova ili sličnog. Ovdje je to još jako dobro izvedeno...

Ako želiš izbijeći ove čudne zvukove, uključi u driverima zvučne da popunjava sve zvučnike, ali onda ćeš imati samo dva zvuka sa stereo izvora. Naime, onda će ti lijevi prednji i stražnji biti isti. A isto tako će zvuk na desnom prednjem i na desnom stražnjem biti isti...

Ali ne možeš reći da većina pjesmi ne zvuči bolje kad je Matrix uključen. Sa druge strane, kada puštaš svuk sa PRAVOG 5.1 izvora, recimo 5.1 mp3(waw) ili DVD, onda matrix obavezno isključi...

zoky
10-01-2008, 13:47
Ok.
znači sve je u redu
thx :pray:

FioPro
10-01-2008, 13:48
Ok.
znači sve je u redu
thx :pray:

Sve ok... Inače, zadovoljan si sa zvučnicima ? Ja jesam...

Evo kako ja to radim... Imam WMP11 i uključim SRS WOW Effect. Slidere stavim na sredinu... Uključim Matrix i zvuk je bolji od onoga iz Winampa...

zoky
10-01-2008, 13:57
Evo koristim ih 1 dan i mogu reći da sam do sada zadovoljan. valjda bu i dalje sve štimalo
mislim da Logitech ipak nešto valja

zoky
10-01-2008, 14:08
evo jedno pitanje
kak da si promjenim font u profilu(npr. da su mi slova kao tvoja npr.)

FioPro
10-01-2008, 14:23
Isto kao i kad mijenjaš font u postovima, dakle BBCode...
Na početak teksta kojemu želiš smanjiti font staviš , a na kraj teksta

Ja recimo imam 10 font...

Primjer: [size=10]

Lordan1
03-02-2008, 01:39
Već duže vrijeme namjeravam kupiti nekakve zvučnike! pomagajte
nemam zvučnu karticu nego intergriranu 7.1! mislio sam uzeti 5.1 sustav. nešto od Logitecha? (do700 kn) isplati li se ili da spojim na kućno kino ili pak je možda neko bolje 2.1 rješenje ali do 700 kn!
Uzmi logitech X530,ja sam prezadovoljan sa njim.Dobio sam ga preko t-com-a za božič šta je još slađe,mrak je

zoky
03-02-2008, 10:58
Inače već sam si davno uzeo x-540 i zadovoljan sam njime! :wink:
može lock??!! :)

03-02-2008, 10:59
Ma može. :wink:

Ak če trebat odlokat šalji pp.