PDA

Pogledaj cijelu verziju : FRAPS



SkunK
26-12-2007, 13:01
Koristim najnoviji FRAPS (2.9.3) i imam par pitanja jer mi neke stvari ne idu u glavu :

- S ovim programom nemogu uhvatit screenshot Windows destkopa?? Zasto ne radi, a kad udjem u igru i opalim F10 onda mi uredno uhvati screenshot?

- Jel se isplati pobrisat FRAPS i koristiti Camtasiu za sve ostalo?

I da, par winamp pitanja :

Uglavnom, imam par artista pod Local Media koje vise ne slusam, ali nigdje ne vidim opciju da ih izbrisem? Kako da ih izbrisem ( a i kako da editiram imena nekih drugih? ).

Isto tako imam posebnu "poziciju" za winamp prozore - mogu li ih nekako "zakljucat" da ih moram otkljucat da bi ih mogao maknut?

Hvala.

SkunK
26-12-2007, 13:46
Ostala pitanja?

Burek_fr0m_SPACE
26-12-2007, 16:08
- S ovim programom nemogu uhvatit screenshot Windows destkopa?? Zasto ne radi, a kad udjem u igru i opalim F10 onda mi uredno uhvati screenshot?
FRAPS hvata screenshotove samo kada je pokrenuta neka Direct3D ili OpenGL aplikacija, što isljučuje uobičajan Windows desktop, ali opet, uključuje Vistin Aero desktop jer tada sveukupan prikaz desktopa ide kroz Direct3D, tako da tada možeš čak i vidjeti framerate Windowsa (!!1one). Za slikanje desktopa ti preporučujem Gadwin Printscreen - besplatan i podesiv program uz koji ti vjerovatno neće nikada ništa više trebati što se tiče hvatanja screenshotova, bilo u igrama, bilo na Windowsovom desktopu. Za snimanje videa po Windowsu ćeš ipak morati tražiti nešto drugo (Camtasia, npr.). Što otprilike odgovara i na tvoje drugo pitanje...

H4ck€r
26-12-2007, 16:16
fraps koristi samo za igre,a camtasiu za sve ostalo

SkunK
26-12-2007, 18:12
Da ali camtasia moze i hvatat Screenshot u igrama i u Windowsu + snimat video zapise.

Zar nije onda logicno da pobrisem FRAPS i koristim Camtasiu posto je ona sve u jednom ?

str33t6l0w
26-12-2007, 18:43
pa jer ti netko brani da obrises fraps i isprobas camtasiu i vidiš šta ti je bolje?

SkunK
26-12-2007, 19:26
Pitam za savjete... misljenje, i jeli po vasem imam pravo jer mi se neda drkat 10 sati oko tih programa.

H4ck€r
26-12-2007, 20:26
Pitam za savjete... misljenje, i jeli po vasem imam pravo jer mi se neda drkat 10 sati oko tih programa.

evo moga misljenja,kad snimas u igri ti upalis fraps i kliknem minimize i upalis igru i hvatas ss-ove.

kao sto si rekao to se moze i sa camtasia ali dok ti namjestis da snima cijeli ekran i pali se 10 sekundi nego fraps.

ovo ti govorim kako ja radim i kako je jednostavnije.