PDA

Pogledaj cijelu verziju : rpc server unavailable



Gwin
25-12-2007, 17:55
daklem..

dfi nf4 sli-d ploča
athlon x2 3800+
4x512 DDR
radeon 3870

sinoć sam upiknuo novu grafu i odlučio reinstalirat windoze. ono, čisti install drajvera itd..

instalacija puca. iz nekog razloga se ne diže "windows installer", što sam riješi tako da sam ga uključio manualno
drugi, puno gluplji problem je u naslovu. određene instalacije, poput drajvera za ploču i za grafu pucaju pri pokretanju sa greškom "rpc server not available"

što će reći da mogu raspakirat drajvere za grafu i updejtat ih preko control panela, ali ne mogu instalirat catalyst control center niti hydravision
isto tako ne mogu instalirat kompletne drajvere za chipset. rezultat toga je nepravilan management mrežnih resursa. iako su mrežne na ploči i instalirane, windowsi iih ne prepoznaju.

onak. lost in space.. any ideas?

25-12-2007, 18:23
probaj ovo:

Microsoft Windows 2000 and XP


Log in as Administrator.

Click Start, Settings, Control Panel.

Click Administrative Tools.

Click Services.

Double-click RPC.

In the Service window select Automatic Startup.

Restart the computer.


RPC is Remote Procedure Call - it's a system service which needs to be enabled for an install to work - <lots> of Windows processes depend on the RPC service.

Check under Control Panel/Administrative Tools/Services and make sure that both RPC functions are started and set to Automatic.

bezimeni
25-12-2007, 18:28
Da li si stavio Microsoft NET Framework1.1 i 2.0 sa nadogradnjama za isti?

Gwin
26-12-2007, 03:35
i jedno i drugo.. nije prošlo..

problem zaobiđen, instalacija integriranih windowsa sa sp2 i zadnjim fixevima je riješila problem.. iako još uvijek ne znam zašto je sad pucalo kad sam sa istog cda instalirao komp prije 3 mjeseca..