PDA

Pogledaj cijelu verziju : Damn zvučna...



Usagi
25-12-2007, 00:58
Eh... Mislim da sam jedini luđak koji surfa po netu, gledajući informacije u novoj zvučnoj, usred Božićne več... ovaj, jutra. (Sretan Božić, usput) No, štagod...

Uglavnom, ovako, planiram kupiti novu zvučnu (bilo gdje, da je u Zagrebu)... No, VRLO sam ograničen. Imam matičnu ASUS P4P800 SE, staru ko moj pradjed. Dobro, pretjerujem. Al uglavnom, ta matična nije PCI 2.1 compliant. Ili barem tako piše. A nigdje ne mogu nać zvučnu, a da nije potreban PCI 2.1 slot. Dakle, pitanje je POSTOJI li još uopće negdje takva zvučna? Jer, prijeko mi je potrebna, prezirem ovu integriranu. Pa, to bi to bilo... Ako netko može ikako pomoć, hvala. :roll:

avr freak
25-12-2007, 01:05
Neznam..,mislim da ćeš to teže nači..,a i ako neđeš ko zna
kako će to raditi..,naravno zavisi za što ti zvuk treba...

Usagi
25-12-2007, 01:07
Pa, ništa posebno. Samo slušanje glazbe i gaming. Stvar je u tome da ova integrirana ni to ne omogućuje kako treba.

Toxic
25-12-2007, 01:10
Jesi razmatrao kakvu externu zvucnu?

avr freak
25-12-2007, 01:10
A neznam..,nisam neki na tom području..,ali mislim da se ti ne isplati i
da ćeš teško naći..,možda ti netko drugi pomogne,,,stvarno neznam... :|

Usagi
25-12-2007, 01:19
Nisam, ali bih mogao počet. Iako su te nešto skuplje od običnih. Ima kakvih preporuka?

NITROS
25-12-2007, 02:48
gledaj neke USB verzije sound blastera.

25-12-2007, 11:12
Tvoja ploča ima dobe pci ulaze koji nisu prestari.Radit če ti bez problema bilo koja zvučna kartica.Eventualno si updejataj bios.

Do 250kn preporučam Audigy Se....Do 450kn Audigy 4 ili Audigy 2 ZS...a iznad neki od E-MU proizvoda.

avr freak
25-12-2007, 11:19
Valjda znaš updejatati bios..,ak neznaš pogle na forumu...

Zna se ko zna... :pray:

Usagi
25-12-2007, 12:52
Bios sam updateao prije kojih mjesec dana, tako da nije problem. I oke, hvala puno. amd freak, uljepšao si mi dan. Mislim da će mi odabit bit Audigy Se

NITROS
25-12-2007, 13:02
Tvoja ploča ima dobe pci ulaze koji nisu prestari.Radit če ti bez problema bilo koja zvučna kartica.Eventualno si updejataj bios.

Do 250kn preporučam Audigy Se....Do 450kn Audigy 4 ili Audigy 2 ZS...a iznad neki od E-MU proizvoda.

Nemoj preporucati E-MU zbog jednog razloga. Tesko ga je spojiti na nizu klasu kompjuterskih zvucnika, treba poseban kabel kojeg ja nisam nasao nigdje u Hrvatskoj. Tak da niti ja svoju zvucnu ne koristim, vec ju imam u kutiji.

25-12-2007, 13:04
ma to sam onak otprilike...naravno da ovisi o zvučnicima..dobru je izabrao.. :wink:


Sve najbolje Nitros za Božić..neznam jel sam ti čestitao il ne.. :)

NITROS
25-12-2007, 15:45
ma to sam onak otprilike...naravno da ovisi o zvučnicima..dobru je izabrao.. :wink:


Sve najbolje Nitros za Božić..neznam jel sam ti čestitao il ne.. :)

Sve najbolje i tebi :)))


@ontopic da dodam jos jednu stvar. Sto god od ovih kartica gore uzeo dobit ces sigurno bolji zvuk neg sa itergriranom :)

FioPro
25-12-2007, 15:58
Ja sam sad naručio CL Sound Blaster Xtreme Gamer... Pazi kod naručivanja zvučne od CL-a koja ima X-RAM, izgleda da se X-RAM baš ne voli sa nekim igrama... Xtreme Gamer nema X-RAM, Fatal1ty ima...

NITROS
25-12-2007, 17:47
xtreme gamer je sranje :)))
Zvucna koja kosta puno, a koristi softwarea i CPU tak kaj to nije normalno. Xtreme music si trebao kupiti.

bezimeni
25-12-2007, 17:54
Kupi Audigy SE,košta manje od 200 kuna i vrijedi svaku kunu.Mislim da ti nešto bolje za slušanje muzike i igranje nije ni potrebno.

Usagi
29-12-2007, 17:12
Evo, opet ja. Kupih zvučnu, ali kako to obično ide sa novim hardwareom kod mene, imam probleme. Ukratko, nemam pojma u čemu je problem. Nakon što instaliram drivere, u device properties mi piše 'This device cannot start. (Code 10)' ili tako nešto. Pogledao sam sva rješenja za to i isprobavao... Instalirao druge drivere, prebacivao u druge slotove, itd... I nijedno nije radilo. Pa, ako netko ima pojma u čemu je riječ, molio bih da pomogne. :|

bezimeni
29-12-2007, 18:13
Ugasi integriranu zvučnu u biosu.

FioPro
30-12-2007, 00:02
xtreme gamer je sranje :)))
Zvucna koja kosta puno, a koristi softwarea i CPU tak kaj to nije normalno. Xtreme music si trebao kupiti.

Xtreme Gamer je već u kompu i stvarno vrijedi svake kune u kombinaciji sa UT3... Ima još i par dobrih alata, a performanse su bolje nego sa integriranom, a o kvaliteti da ne govorimo... Pogotovo bass koji je puno dinamičniji...

Cali
30-12-2007, 01:55
xtreme gamer je sranje :)))
Zvucna koja kosta puno, a koristi softwarea i CPU tak kaj to nije normalno. Xtreme music si trebao kupiti.

za tvoju informaciju, xtreme gamer je identičan xtreme musicu osim u 2 stvari: smanjen je na pola visine (da stane u htpc) i nema konektor za front panel. xtreme gamer je oficijelno nasljednik extreme musica koji se više ne proizvodi i zamjenjuje ga. potpuno je hardverska kartica (čistokrvni x-fi) i zato toliko košta. s obzirom na to, kartica ne koristi snagu cpu-a. i vjeruj mi nije sranje, ima sve iste opcije kao i xtreme music.

vjerojatno si mislio na xtreme audio koji ustvari je rebrandirani creative audigy se i koji je softverska kartica, te koristi snagu cpu-a.

molim te, nemoj širiti dezinformacije, to što si napisao nije točno.

bezimeni
30-12-2007, 09:25
To oko zauzeća procesora mi je lagano smješno.Na takve stvari bi eventualno trebao obratiti pažnju netko sa prastarim celeronom ali danas kada je dvojezgreni procesor standard i kada večinu vremena nije ni iskorišten kako treba a o Q procesorima da i ne pričam gledati na to je smješno.Eto ja imam audygi se i dok slušam muziku u 24 bita zauzeče procesora je 1-3% s time da mi je u pozadini aktivna opera,antivirus i još neke sitnice...
http://img296.imageshack.us/img296/7016/capturedesktop200712300yf4.th.jpg (http://img296.imageshack.us/my.php?image=capturedesktop200712300yf4.jpg)
istina na slici je zauzeče procesora skoćilo na 8% ali samo zato jer sam slikao ekranski prikaz u tom trenutku ali da ne serem bez veze vidi se po ravnoj crti u task manageru koja je na samom dnu čitavo vrijeme.
Što se samih igra tiče imate test sa uključenim i isključenim zvukom u 3d marku 03 pa uspoređujte..

NITROS
30-12-2007, 12:06
xtreme gamer je sranje :)))
Zvucna koja kosta puno, a koristi softwarea i CPU tak kaj to nije normalno. Xtreme music si trebao kupiti.

za tvoju informaciju, xtreme gamer je identičan xtreme musicu osim u 2 stvari: smanjen je na pola visine (da stane u htpc) i nema konektor za front panel. xtreme gamer je oficijelno nasljednik extreme musica koji se više ne proizvodi i zamjenjuje ga. potpuno je hardverska kartica (čistokrvni x-fi) i zato toliko košta. s obzirom na to, kartica ne koristi snagu cpu-a. i vjeruj mi nije sranje, ima sve iste opcije kao i xtreme music.

vjerojatno si mislio na xtreme audio koji ustvari je rebrandirani creative audigy se i koji je softverska kartica, te koristi snagu cpu-a.

molim te, nemoj širiti dezinformacije, to što si napisao nije točno.

Jep cali hvala. My bad. Ljudi ispricavam se, malo sam fulao naziv kartice.

FioPro
30-12-2007, 23:31
xtreme gamer je sranje :)))
Zvucna koja kosta puno, a koristi softwarea i CPU tak kaj to nije normalno. Xtreme music si trebao kupiti.

za tvoju informaciju, xtreme gamer je identičan xtreme musicu osim u 2 stvari: smanjen je na pola visine (da stane u htpc) i nema konektor za front panel. xtreme gamer je oficijelno nasljednik extreme musica koji se više ne proizvodi i zamjenjuje ga. potpuno je hardverska kartica (čistokrvni x-fi) i zato toliko košta. s obzirom na to, kartica ne koristi snagu cpu-a. i vjeruj mi nije sranje, ima sve iste opcije kao i xtreme music.

vjerojatno si mislio na xtreme audio koji ustvari je rebrandirani creative audigy se i koji je softverska kartica, te koristi snagu cpu-a.

molim te, nemoj širiti dezinformacije, to što si napisao nije točno.

CMSS3D, EAX5.0 i ostale kerifeke kao 24-bitni Crystalizer drastično povisuju klavitetu kako u glazbi, tako i u igrama...

31-12-2007, 10:36
ok lik je kupil zvučnu..

game over :D

Gwin
31-12-2007, 17:02
ok lik je kupil zvučnu..

game over :Dkandidiraš se za moderatora??
ako ne, onda pusti mene da radim taj posao..

31-12-2007, 17:02
ok lik je kupil zvučnu..

game over :Dkandidiraš se za moderatora??
ako ne, onda pusti mene da radim taj posao..

neču bit mod oču bit admin :D

To ti nije posao...posao ti je bit zaštitar...il kaj već..ovo je samo forum...stoga chill out..

FioPro
31-12-2007, 17:03
ok lik je kupil zvučnu..

game over :Dkandidiraš se za moderatora??
ako ne, onda pusti mene da radim taj posao..

Onda ga radi ! Tema je gotova...

31-12-2007, 17:04
točno to :wink:

Gwin
31-12-2007, 17:05
:P

happy ?