PDA

Pogledaj cijelu verziju : Rasprava:zasto oblivion nevalja



kulamasta
28-03-2006, 01:36
Ajmo ljudi se sada malo uozbiljiti, malo se razbuditi i pogledat istini u oci...
Zamislimo da ste posljednjih par godina zivjeli u pecini i da nikada niste culi za Oblivion i nikada da niste imali prilike pusiti taj silan hype oko njega... Jedino sto ste napravili u toj pecini odigrali ste HL2 Doom 3 i Far Cry prije 2 godine... Kako ste to uspjeli u pecini odigrat, ne pitajte jer nije niti bitno.
Vratite se domeka iz pecine i nadjete na stolu konfu na kojoj ste presli HL2, Doom 3 i Far Cry... i do nje vidite kako stoji DVD na kome pise Oblivion. Nikad cuo pomislite, al ajde da vidim... I instalirate vi tu igru na svoju konficu od gige rama, 6600 gt, semproncica 2500+ i razmisljate kako ste igrali far cry na 1280*1024 high detalji aa x2 af x 4 i kako je igra bila prekrasna... HL 2 je radio i bolje! ...instalacija se blizi kraju.
Gotovo, pokrenete igru bez ikakvih ocekivanja, vec hladna srca i mirne glave...
Tu dolazimo do grafike.... Pa vas moram pitat dragi moji forumasi, na koju vi to grafiku svrsavate??? 100% sam siguran da na ovome forumu 90% vas ima konfe slicnima onoj koju sam naveo ako ne i slabije, i na toj konfi Oblivion izgleda... hm... ok, ali daleko losije od igara koje su stare pa i vise od 2 godine!!!! Ja vjerujem da Oblivion rula na nekoj 7800 Gt 512 mb, ali mi nije jasno na koju vi to grafiku svrsavate????? Ono sto vi vidite na svojima mutnima crt monitorima (isto ko i ja) je tek osrednj grsfiks slabija od jednoga metuzalema poput Far Crya, pa mi nije jasno cemu toliko vasi uzdasi odusevljenja????

Fizika????
Dajte molim vas... Niti do koljenja Half Lifeu 2...

Konzolitis????? I TO KAKAV!!!! Damage za mac oznacen jednom brojcicom... od kada znam za sebe i za rpg nisam vidio takvo pojednostavljenje!!! Konverzacija sa likovima? malo morgen... Cemu uopce moguce postavljanje pitanja sa nase strane? ...vjerojatno da se stekne dojam... neznam ni sam sega...

AI? jes... pogotovo kada kradete.... bas igram Divine Divinity, igru stariju i od Secena, onda znate koliko je sati, i zamislite, kada ukradete predmet a nitko vas nevidi, znate sto se desi??? NISTA!!!! upravo onako kako i treba... znamo kako je to izvedeno u Oblivionu...

Vec sam i ranije negdje komentiro large font poradi mutnih televizora nasih kolega konzolasa....

Nema vise medium armora??? ko je ikada u nekome rpg vidio krasnoga barbara a k tomu i orca a da na sebi nema neki fancy medium armor??? Nikada to nitko nije vidio jer da postoji takav Orc vlastiti narod bi ga satro... Ukidanje razlike izmedju shoet blade i long blade??? pod isto staviti blunt weapons i i axe??? Cujte, kuzim ja da pucaju oni na konzolase, ali mi nije jasno zasto oni konzolase smatraju takvima debilima pa da nemogu se snac sa medium armorom, sa minor skillovima, sa odvojenim skillom za axe i blunt weapons... da sam konzolas, osjetio bih se uvrijedjenim...
Na ovome sam forumu primjetio jedan post nekog clana koji kaze, da mu fali jedan quest do kraja igre???? WTF??? prije koliko je ono izisla???

Sto se tice borbe... ah... to je pocela troika u Bloodlinesu sa velikim pojednostavljenjem borbe da nebi konzolasi bili u cudu kada opale protivnika a njemu HP ne pada, a to je sada uvedeno i u Oblivion... (opet se pitam, zasto vas konzolase developeri smatraju... hmmm... nedovoljno inteligentnima pa sve moraju pojednostavit do bola?)...

Ahhhh.... iskreno... nije Oblivion losa igra, dapace...Ali.... Kada sam bio puno mladji, igrao sam Dagerfall... i stvarno sam osjetio ogroman respekt naspram te igre... IGRETINE!!!! Em je bila ogromna, em je bila zbugirana, mapa nije dreka vredila, niste imali blagoga pojma kuda krenut.... Genijalna igra!!! Jednostavno osjecali ste respekt i strahopostovanje...ah... a oblivion? je... vjerujem da je lijep na 7800 gt... i vjerujem da moze bitri i zabavan, ali na zalost elder scrols serijal se prevorio u jedan light frp lijepoga izgleda za mlade konzolase... novi nastavak vjerojatno ce biti jos vise pojednostavljen... Ali nije me toga strah... Strah me sto ce napraviti od Fallouta... smrc

28-03-2006, 08:20
Tu dolazimo do grafike.... Pa vas moram pitat dragi moji forumasi, na koju vi to grafiku svrsavate??? 100% sam siguran da na ovome forumu 90% vas ima konfe slicnima onoj koju sam naveo ako ne i slabije, i na toj konfi Oblivion izgleda... hm... ok, ali daleko losije od igara koje su stare pa i vise od 2 godine!!!! Ja vjerujem da Oblivion rula na nekoj 7800 Gt 512 mb, ali mi nije jasno na koju vi to grafiku svrsavate????? Ono sto vi vidite na svojima mutnima crt monitorima (isto ko i ja) je tek osrednj grsfiks slabija od jednoga metuzalema poput Far Crya, pa mi nije jasno cemu toliko vasi uzdasi odusevljenja????
nije grafika toliko lijepa koliko je kompleksna...7800gtx,high detalji.
polje lavande(ili nečeg što izgleda isto ko lavanda)stoji ispred,iza,lijevo i desno od tebe...i njiše se...a travu je jako kompleksno renderirati,jel je ima PUNO,jako PUNO.
što se tiče usporedbe fc i tes,po meni je jedno vda slabija u oblivionu od far cry-a...but,jey,that's just me :wink:


Fizika????
Dajte molim vas... Niti do koljenja Half Lifeu 2...
ok,zero arguments here

hl2,misija di si na plaži,imaš dizalicu i moraš auto prenjet...vrti malo dizalicu i primjetićeš da se ponaša ko bič...što je poprilično nerealno za jednu sajlu fi=5 cm


Konzolitis????? I TO KAKAV!!!! Damage za mac oznacen jednom brojcicom... od kada znam za sebe i za rpg nisam vidio takvo pojednostavljenje!!! Konverzacija sa likovima? malo morgen... Cemu uopce moguce postavljanje pitanja sa nase strane? ...vjerojatno da se stekne dojam... neznam ni sam sega...
slažem se...igra je jebeno pojednostavljena(osim izgleda lika)
a konverzacija je onolika kolika terba biti da bi se dobile nužne informacije...u morrowindu je to bilo puuuno bogatije :/


Nema vise medium armora??? ko je ikada u nekome rpg vidio krasnoga barbara a k tomu i orca a da na sebi nema neki fancy medium armor??? Nikada to nitko nije vidio jer da postoji takav Orc vlastiti narod bi ga satro... Ukidanje razlike izmedju shoet blade i long blade??? pod isto staviti blunt weapons i i axe??? Cujte, kuzim ja da pucaju oni na konzolase, ali mi nije jasno zasto oni konzolase smatraju takvima debilima pa da nemogu se snac sa medium armorom, sa minor skillovima, sa odvojenim skillom za axe i blunt weapons... da sam konzolas, osjetio bih se uvrijedjenim...
Na ovome sam forumu primjetio jedan post nekog clana koji kaze, da mu fali jedan quest do kraja igre???? WTF??? prije koliko je ono izisla???
as said before,igra je prepojednostavljena...ovo za armor mi nesmeta,ni to što su long i short blade stavili u jedno...ionako koristim luk&che...strijelu :) ,a kad je neprijatelj blizu,long blade,shtit i touch spellovi :)

nema šanse,osim ako dečko nije igrao 24 sata dnevno,jer imaš 16 vrata obliviona koja moraš zatvorit+gro sporednih misija


Sto se tice borbe... ah... to je pocela troika u Bloodlinesu sa velikim pojednostavljenjem borbe da nebi konzolasi bili u cudu kada opale protivnika a njemu HP ne pada, a to je sada uvedeno i u Oblivion... (opet se pitam, zasto vas konzolase developeri smatraju... hmmm... nedovoljno inteligentnima pa sve moraju pojednostavit do bola?)...
istina,debilana i to teža...di je napetost iz morrowinda,helt ti je prikraju,a ni neznaš kolko helta ima protivinik,i zadnjim udarcem ga zgromiš :pray:


Ahhhh.... iskreno... nije Oblivion losa igra, dapace...Ali.... Kada sam bio puno mladji, igrao sam Dagerfall... i stvarno sam osjetio ogroman respekt naspram te igre... IGRETINE!!!! Em je bila ogromna, em je bila zbugirana, mapa nije dreka vredila, niste imali blagoga pojma kuda krenut.... Genijalna igra!!! Jednostavno osjecali ste respekt i strahopostovanje...ah... a oblivion? je... vjerujem da je lijep na 7800 gt... i vjerujem da moze bitri i zabavan, ali na zalost elder scrols serijal se prevorio u jedan light frp lijepoga izgleda za mlade konzolase... novi nastavak vjerojatno ce biti jos vise pojednostavljen... Ali nije me toga strah... Strah me sto ce napraviti od Fallouta... smrc
nisam igrao dagerfall,ali sumnjam da je starija od sečena,nedavno mu se promjenila treća brojka starosti...i ne nastala,nego promjenila :)
da,tes je postao light rpg sa jebenom pričom,grafikom i atmosferom.
:(





da remiziramo...nećemo dobit savršenu igru,jer bi si devoloperi mogli postaviti previsoke standarde,a kupci nastavka bi se mogli razočarati...

oblivion je zaražen lakšim oblikiom konzolitisa,samo mu treba jedan "Cure desease" i sljedeći nastavak je gg

mravojed
28-03-2006, 09:45
Oblivionu treba jedan ogromni patch koji će:

-stabilizirati igru
-napraviti crime system kako spada
-napraviti level scaling kako spada


skillove debili neće mjenjati iako mi i to smeta...kako možeš biti dobar s bodežom i odjednom se početi služiti sa dai katanom i biti ful efikasan a prvi put je uzmeš u ruku? :cry:

Frost
28-03-2006, 09:57
Sve što ste rekli je istina, no nemožeš uspoređivati grafiku sa HL2, HL2 je zatvorena igra dok oblivion ima 16 miljakvadratnih. preglednost terena je stvarno zapanjujuća, kada si nekolio kilometara udaljen od glavnoga grada, na brdu i promatraš ga, drvo i trava se njišu pokraj tebe, šumi vjetar, ma samo ti sniper fali :)

Fizika je lošija neko su govorili ali je opet ima, to je važno, a ne da je sve "sljepljeno" jedno za drugo(ja happy).

Igra je pojednostavljena, više nije HardCore, ali jebiga, sada se možeš više posvetiti istraživanju itd...

Borba mi je bolje rješena nego u morovindu, ako fađam lika onda ga i pogodim i točka a ne da sam u njemu i da ga fulam, veliki plus!

Naravno da igra nije ispunila očekavanja (barem sva nije), no ja sam i govorio da se ne očekuje to sve kaj su oni rekli, jer bumo se razočarali, iako je nisam.

whiskey
28-03-2006, 10:34
Vjerovali ili ne glavni quest možete prici za 3 dana!! Game over!! GG

28-03-2006, 11:07
pa i nije gg :)




meni smeta (ne)učinkovitost luka&strijele :/


ako te neprijatelj neskuži,ok,ali ako te skuži,skoro 0 heltha mu ode :(

Frost
28-03-2006, 11:14
Ovisi kakav ti je skil, ja sam thief i archer, te ubijem lika najviše za 5 puta, ako su jači. Ako me ne skuži gotove sve ubijam iz prve.

kulamasta
28-03-2006, 12:44
Fizika????
Dajte molim vas... Niti do koljenja Half Lifeu 2...
ok,zero arguments here



evoga, sam pocetak Obliviona dok si u zatvoru, kraj tebe stoji ko neka zdjela i flasa cini mi se... opali ju sakom, i sto se desi??? jedva da se pomakne...

U HL fizika nije savrsena, interakcija sa okolisem je vise sminka nego realna korist, ali ipak postoji odredjena, u odnosu na druge igre velika interakcija sa predmetima koji sr ponasaju koliko-toliko realno...

Dux
28-03-2006, 16:04
ma budite samo ponosni šta uopće možete pokrenuti oblivion, ja sa radeonkom 9250 jedva da pokrenem...ma da i ne pričam :cry:

Wizard
28-03-2006, 16:06
Igra je dobra sta serete, grafika je odlicna, igrivost savrsena, mozda malo prejednostavna ali inaceje dobra

str33t6l0w
28-03-2006, 16:55
grafa je odlicna ako imate neku pilu od kompa.... ja na svojoj 9550 igram na 640x480... ali svi detalji do kraja.... i jos sam overclocko grafu... i imam 512 rama.. nemam para za jace.. ali sta se moze moram se nekako snalazit.....

fizika nije losa ali naspram hl2 je velika razlika....(hl2 pobjeđuje)

grafa je prezahtjevna..... far cry sam igro na puno vecoj rezi i detaljima....

igrivost je super samo sto su uveli onaj kompas... ne sviđa mi se.... prije smo morali trazit neki quest a sad samo pratis kompas i sve rjeseno.....

i nisu trebali izbacit one minor skillove... prvi post govori sve ;)

ali igra je kakva je i zato se nekima sviđa a nekima ne....

Glass
28-03-2006, 17:17
1.Igra je izašla puno poslije HL2 i Far Cry i normalno je da je zahtijevnija
2.Ovo RPG a ne FPS, normalno je da fizika lošija
3.Istina konolitis je malo sjebo ali i dalje je odlična igra
4.Oblivion kratak :rotfl: :rotfl: :rotfl:
5.MODOVISljudi, modovi, pa to je ono što će dati život Oblivionu kao što su svojevremeno dali život Morrowindu

Wizard
28-03-2006, 17:27
Nisam ni ocekivao fiziku ni grafiku kakvu ima HL2, jebiga meni je ode vazna igrivost i nisam igra ranije TES-ove (igra sam malo Morrowind) pa nebi mogao usporedjivat sa starim TES-ovima ali inace igra mi je odlicna malo me je razocarala po svim najavama, i svemu ostalome, ali se igra sigurno isplati igrat i prec i isplati se na nju potrosit nekih stotinjak sati zivota

Prince-Artas
28-03-2006, 18:55
morrowind mi je puuuuuuno bolji od obliviona ali oblivion je isto vrlo dobar no konzolitis je sasrao puno toga pogotovo izbornike

Akul
28-03-2006, 21:33
Nekoliko činjenica:

1. Tko još uspoređuje RPG s FPS-om? HL2 je poznat po fizici. Far Cry je poznat po grafici, a Oblivion je poznat što pokušava sve to staviti u sebe. Inače se ne bi radio 3.5 godina, već 20 dok igra ne bude perfektna u svakome segmentu!

2. Što te iznenađuje to što mač ima samo jedan broj? Bethesda je već rekla da u borbi više nema bacanja kockica. Formula je: skill+strength+luck+item+još nešto. To što više nema bacanja kockica nije konzolitis jer i konmzole imaju bacanje kockica.

3. O krađi: Izvrsno je napravljeno. Lopovi napokon imaju svoj status i ne može svaka budala više biti lopov.

4. Spajanje skillova je napravljeno radi balanse. 7 skillova svaka klasa i sedam ih semože birati a 14 ne. Spajanje mi ne smeta.

5. Jedino mjesto gdje sam ja vidio Medium Armor skill je Morrowind a tamo i nije bio nešto.

6. Ajde ti napravi tako velik, detaljan svijet, svim NPC-evima daj voice-acting i dijaloge i sve to testiraj! U ovoj generaciji igara nije lako randomizirati radi grafike i potrebne kompleksnosti i zato se ne nadaj novome Daggerfallu godinu ili dvije!

7. O onome tko je prešao igru: ili igra 24 sata dnevno (mora da je kinez), ili je nabavio Beta verziju ili, jednostavno, laže.

8. Morrowind je imao Health Bar ako imaš patch ili ekspanziju.

9. Fizika je napravljena zato: - da OB buide prvi RPG s fizikom
- da se aktiviraju zamke u dungeonovima
- radi fore

10. Ako ne voliš kompas, ne koristi ga! Na Planet Elder Scrolls postoji mod koji ga isključuje ako ti baš smeta. Inače ga nije teško ignorirati a ako ga netko želi koristiti, neka ga koristi. Sloboda odabira.

11. Stvoritelju topica: Meni se čini da ti vidiš konzolitis i tamo gdje ga i nema.

12. naravno da su neki razočarani. koja igra nije barem nekoga razočarala?

13. Oblivion je bolji od Morrowinda, samo neki toliko vole Morrowind da ih nije ni briga za to.

Frost
28-03-2006, 21:46
:bravo: :pray:

whiskey
28-03-2006, 23:40
Glavni quest možeš prici za cca 20 sati igranja. Po osnovnoj matematici to ti je 6-7 sati igranja dnevno. Da pojednostavim još više , 3 dana igranja! Ne lažen , a i kinez nisan! :)

kulamasta
29-03-2006, 00:13
Nekoliko činjenica:

1. Tko još uspoređuje RPG s FPS-om? HL2 je poznat po fizici. Far Cry je poznat po grafici, a Oblivion je poznat što pokušava sve to staviti u sebe. Inače se ne bi radio 3.5 godina, već 20 dok igra ne bude perfektna u svakome segmentu!

Nitko ne usporedjuje RPG sa FPS vec grafiku u tim igrama, a grafika je jaaaak adut na koji Oblivion igra...


2. Što te iznenađuje to što mač ima samo jedan broj? Bethesda je već rekla da u borbi više nema bacanja kockica. Formula je: skill+strength+luck+item+još nešto. To što više nema bacanja kockica nije konzolitis jer i konmzole imaju bacanje kockica.

Svi znamo od kuda i od kada potjece rpg... I mislim da bacanje kockica je fundament svakoga rpg-a... oduzimanje bacanja kockica rpg-u, po meni je kao nogometu oduzimanje lopte, dakle, njegovoga fundamenta... Kazem ti sto sam cito u vezi bloodlinesa...


3. O krađi: Izvrsno je napravljeno. Lopovi napokon imaju svoj status i ne može svaka budala više biti lopov.

To moze biti tvoje subjektivno misljenje i tu ne ulazim... moje je jednostavno drugacije


4. Spajanje skillova je napravljeno radi balanse. 7 skillova svaka klasa i sedam ih semože birati a 14 ne. Spajanje mi ne smeta.


Djeljenje skilova na major i minor daje puno vece mogucnosti u kreiranju lika i prilagodbu zahtjevima igraca... Jedino ako nekima to nije bilo previse kompleksno...


5. Jedino mjesto gdje sam ja vidio Medium Armor skill je Morrowind a tamo i nije bio nešto.S
Medium armor postoji u svim D&D igrama, bilo na na kompu bilo na ploci... a tih igra je punooooo


6. Ajde ti napravi tako velik, detaljan svijet, svim NPC-evima daj voice-acting i dijaloge i sve to testiraj! U ovoj generaciji igara nije lako randomizirati radi grafike i potrebne kompleksnosti i zato se ne nadaj novome Daggerfallu godinu ili dvije!S

Za sve to oni su placeni...


7. O onome tko je prešao igru: ili igra 24 sata dnevno (mora da je kinez), ili je nabavio Beta verziju ili, jednostavno, laže.S

Evo decko sa ovoga foruma to kaze... i kaze da nije kinez? Laze li mozda?
ali i Morrowind su neki prelazili i u kracem vremenu :)




11. Stvoritelju topica: Meni se čini da ti vidiš konzolitis i tamo gdje ga i nema.S

hehehehehe... Konzolitis je ocit, po mome subjektivnome misljenju i preocit, nekima to smeta, npr. kao meni, neki su prema tome ravnodusni, a neki u tome vide prednost. Meni najvise smeta cjelokupno pojednostavljanje igre, ali to nije slucaj samo sa Oblivionom vec sa svim igrama koji sa PC-a polako emigriraju na konzole... Uzmi samo Baldurs Gate na PC-u i njegov port na konzolu.... dvije razlicite igre...


12. naravno da su neki razočarani. koja igra nije barem nekoga razočarala?S

Nisam ja nesto razocaran previse jer je bilo ocito po najavama kuda Oblivion ide... Iako bi osobno vise volio da je sve to islo u nekome drugom smjeru...
Ja osobno imam veca ocekivanja od Neverwinter Nights 2 i Dragon Age...


13. Oblivion je bolji od Morrowinda, samo neki toliko vole Morrowind da ih nije ni briga za to.

Oblivion je u nekim segmentima u odnosu na Morrovind korak naprijed, a u nekim segmentima korak nazad

29-03-2006, 07:41
:rotfl:


ne uspoređuješ fps i rpg,nego grafiku među njima :rotfl:


tak je jedan idiot na nekom forumu pokrenuo pool:jesu bolji generalsi ili unreal2

njegov glas:unreal2-ima bolju grafiku



sad se i ovo na to svodi...nemožeš uspoređivati grafiku između žanrova,aloooo

IgGy
29-03-2006, 10:20
:rotfl:


ne uspoređuješ fps i rpg,nego grafiku među njima :rotfl:


tak je jedan idiot na nekom forumu pokrenuo pool:jesu bolji generalsi ili unreal2

njegov glas:unreal2-ima bolju grafiku



sad se i ovo na to svodi...nemožeš uspoređivati grafiku između žanrova,aloooo


Pa dobro covjece, ali Oblivion je RPG iz prvog/treceg lica. Da je Oblivion RPG s pogledom iz pticje perspektive tipa Diablo, Dungeon Siege, Neverwinter Nights i uostalom 90% klasicnih RPG-ova, tada bi doista bilo idiotski uspoređivati graficki izgled s recimo igrama poput Far Cry ili H-L 2.

Uostalom, zakljucili smo kako The Elder Scrolls, RPG fransiza (pogotovo zbog naslova Morrowind i Oblivion) nije bas tako konvencionalna, nije li?

Stoga ne vidim zasto u tom slucaju nije normalno uspoređivati grafički izgled, Ragdoll i sve one ostale estetske elemente s nekim eye-candy FPS-ovima.

29-03-2006, 10:21
pssst,mislio sam da neće skužiti :oops:

whiskey
29-03-2006, 10:30
Evo decko sa ovoga foruma to kaze... i kaze da nije kinez? Laze li mozda?
ali i Morrowind su neki prelazili i u kracem vremenu Smile

Nemoj da ti decko zabije nešto u vrat dok spavaš... Ja nisam decko!! Ja sam gamer!!!! GAMER , get it?!?!?! :rotfl:

Akul
29-03-2006, 10:52
Nitko ne usporedjuje RPG sa FPS vec grafiku u tim igrama, a grafika je jaaaak adut na koji Oblivion igra...


Jedini jak adut u grafici Obliviona na koji on igra je grafika šuma. ANIMACIJE I DOSTA DRUGIH STVARI I DALJE NEVALJA.



Svi znamo od kuda i od kada potjece rpg... I mislim da bacanje kockica je fundament svakoga rpg-a... oduzimanje bacanja kockica rpg-u, po meni je kao nogometu oduzimanje lopte, dakle, njegovoga fundamenta... Kazem ti sto sam cito u vezi bloodlinesa...


Tri stvari koje čine RPG su (po važnosti):
1. skillovi - ako samo to igra ima, onda se kaže da igra ima neke RPG elemente
2. questovi - ako neka igra ima samo 1. i 2. element, onda je igra polu-RPG
3. dungeoni (ili slično) - ako ima sve tri, onda je igra RPG

Većina RPG-a koriste kocku radi slave D&D-a (zasluženo), ali TES svakim svojim nastavkom postaje sve manje "Običan RPG" i sve više "TES RPG".



Djeljenje skilova na major i minor daje puno vece mogucnosti u kreiranju lika i prilagodbu zahtjevima igraca... Jedino ako nekima to nije bilo previse kompleksno...


Sada moraš birati 7 skillova osim 10 i to otežava igru jer moraš birati manje skillova te tako treba unaprijed razmišljati što hoćeš.



Medium armor postoji u svim D&D igrama, bilo na na kompu bilo na ploci... a tih igra je punooooo


Ajde mi nabroji.



Za sve to oni su placeni...


Baš zato i ne riskiraju. Napraviti randomizirani svijet mogao bi biti uspijeh, ali i propast. To nije više lako napraviti radi grafike (što možda i nije važno) i radi kompleksnosti. Današnji standardi više nisu: "Odi do točke X i ubij Y" već mora biti razvijena priča, više završetaka i svega toga što bi trebalo dosta duuugo raditi a postoji velika šansa da sve to propadne.




hehehehehe... Konzolitis je ocit, po mome subjektivnome misljenju i preocit, nekima to smeta, npr. kao meni, neki su prema tome ravnodusni, a neki u tome vide prednost. Meni najvise smeta cjelokupno pojednostavljanje igre, ali to nije slucaj samo sa Oblivionom vec sa svim igrama koji sa PC-a polako emigriraju na konzole... Uzmi samo Baldurs Gate na PC-u i njegov port na konzolu.... dvije razlicite igre...


Pojedniostavljenje nema nikakve veze s konzolitisom. Pojednostavljenje radi konzola je možda počelo kao šala, ali je prerastalo u vrstu rasizma. Jednina stvar na koju konzole mogu utjecati su inventar (što se može izdržati) i kontrole namijenjene gamepadu (a nitko se nije žalio da je to problem u Oblivionu). I konzolaži i PC-aši su gameri, a RPG je popularan na obadvije platforme bio to akcijski RPG ili TB RPG.



Oblivion je u nekim segmentima u odnosu na Morrovind korak naprijed, a u nekim segmentima korak nazad

Jedini segment u kojeme je Oblivion korak natrag su skillovi, a segmenta u kojima je korak naprijed ima puno više (bolja balansa, mogućnost da se igra sa ratnikom, magom, lopovom i assasinom bez mješanja klasa, kvalitetniji questovi, veći i ljepši svijet, bolja borba i stealth........... puf)


P. S. Zašto uopće komentiraš igru kad si i Morrowind nazvao looserom u jednom topicu? Bilo je očito da Oblivion cilja više na Morrowind neko na prošle nastavke i da TES serijal sve više odudara od drugih RPG-ova (radi čega i jest poznat i hvaljen kad smo već kod toga) ne gubeći ni jedan važan RPG element (koji su to, vidi gore). Ustvari, čak ih i poboljšava.

Davorin
29-03-2006, 10:57
:boohoo: vi ste hrpa ljubomornih i isfrustriranih igrača koji bi htjeli najbolje alienware konfiguracije na svojim stolovima, a sad je izašao Oblivion i vas većina imate stare kanturine i nemožete nabrijati detalje grafike i ostalog, pa ste odmah našli pljuvat po igri koju jedva da i pokrenete. što se tiče vaših 9600 ili nedaj Bože 9550 i sl. igranje takve igre je za usporedit sa drkanjem, a na grafikama kao što su x800 (moja) 2 GB rama kingm.hc. rama je ugodno sexanje, a za 7800 i ostale pile se može usporedit sa dobrom jebačinom. i zato prekinite srat zaposlite se i kupite si komp za barem 15000 kuna. i onda započnite igru kao što je Oblivion. a ne ih uspoređivat sa usranim far cry-em i hl2 koji su mi dobro radili i na 9250 sasvim solidno. prestanite srat isfrustrirana nacijo. još smo uvijek na jebenom balkanu! a što se tiče igrivosti pojedinih igara.....ne bih komentirao.

Glass
29-03-2006, 10:58
OK Oblivion ima svojih mana ali koja igra nema.
Glavna razlika između Obliviona i HL2 ili Far Crya je ta što su HL i FC FRS a Oblivion RPG jednostavno ih nemožeš uspoređivati, jer se onda može reći da je HL2 debilan jer se u njemu nemože krasti ili da je FC glup jer nema iterakcije s likovima kakvu ima Oblivion.
Istina Oblivion pati od konzolitisa koji je za razliku od drugih igara većim dijelom izlječiv, ako ti se nesviđa kompas izgasi ga, ako ti se nesviđa pera, srce i slične gluposti promjeni ih....
Kažeš da sustav kockica postoji u svim RPG igrama i na ekranu i na ploči, pa zar neshvaćaš da taj sustav sustav više nije potreban na ekranu već da je došlo vrijeme da RPG evolira na sljedeći level što jer i smisao RPG.
Osim toga sustav kockica je samo zastarijelo nasljeđe igara s ploče koje ponajprije zbog snage i brzine računanja kompjutera više nije potrebno.

Akul
29-03-2006, 11:48
OK Oblivion ima svojih mana ali koja igra nema.
Glavna razlika između Obliviona i HL2 ili Far Crya je ta što su HL i FC FRS a Oblivion RPG jednostavno ih nemožeš uspoređivati, jer se onda može reći da je HL2 debilan jer se u njemu nemože krasti ili da je FC glup jer nema iterakcije s likovima kakvu ima Oblivion.
Istina Oblivion pati od konzolitisa koji je za razliku od drugih igara većim dijelom izlječiv, ako ti se nesviđa kompas izgasi ga, ako ti se nesviđa pera, srce i slične gluposti promjeni ih....
Kažeš da sustav kockica postoji u svim RPG igrama i na ekranu i na ploči, pa zar neshvaćaš da taj sustav sustav više nije potreban na ekranu već da je došlo vrijeme da RPG evolira na sljedeći level što jer i smisao RPG.
Osim toga sustav kockica je samo zastarijelo nasljeđe igara s ploče koje ponajprije zbog snage i brzine računanja kompjutera više nije potrebno.

Svaka čast majstore!!! :fof: :fof:


On topic: Kad smo već kod konzolitisa, pogledajmo malo zašto je Bethesda napravila invenoty specijalno za konzole?
Odimo malo u prošlost kad je Morrowind izašao za konzole. Istina, igra je bila super i hvaljena, ali radi kontrola mnogi su je prestali igrati. Ako Oblivion opet bude imao kontrole specijalno za PC, onda će Bethesda izgubiti dosta XBox360 publike koji će također biti razočarani jer ne mogu igrati igru (ipak su i oni gameri).
PC verzija nema takvih problema i nije nikoga makla ća od igranja. Uz malo navikavanja, to više i nije problem jer ipak mi imamo našeg miša. A modovi će vjerojatno sve to popraviti, bili to službeni ili neslužbeni. A konzolaška publika ne može imati neslužbene modove jer ih je nemoguće prenositi.
Bethesda je što se tiče inventara napravila mudar potez i tako zadovoljila obadvije strane igrača.

kulamasta
29-03-2006, 12:38
:rotfl:


ne uspoređuješ fps i rpg,nego grafiku među njima :rotfl:


tak je jedan idiot na nekom forumu pokrenuo pool:jesu bolji generalsi ili unreal2

njegov glas:unreal2-ima bolju grafiku



sad se i ovo na to svodi...nemožeš uspoređivati grafiku između žanrova,aloooo

eto... da ti sada nekaj odgovorim na ovo sigurno bi se uvrijedio pa bolje da sutim

kulamasta
29-03-2006, 12:59
OK Oblivion ima svojih mana ali koja igra nema.
Glavna razlika između Obliviona i HL2 ili Far Crya je ta što su HL i FC FRS a Oblivion RPG jednostavno ih nemožeš uspoređivati, jer se onda može reći da je HL2 debilan jer se u njemu nemože krasti ili da je FC glup jer nema iterakcije s likovima kakvu ima Oblivion.
Istina Oblivion pati od konzolitisa koji je za razliku od drugih igara većim dijelom izlječiv, ako ti se nesviđa kompas izgasi ga, ako ti se nesviđa pera, srce i slične gluposti promjeni ih....
Kažeš da sustav kockica postoji u svim RPG igrama i na ekranu i na ploči, pa zar neshvaćaš da taj sustav sustav više nije potreban na ekranu već da je došlo vrijeme da RPG evolira na sljedeći level što jer i smisao RPG.
Osim toga sustav kockica je samo zastarijelo nasljeđe igara s ploče koje ponajprije zbog snage i brzine računanja kompjutera više nije potrebno.

Sorry decki ali ako pisem na kineskome, molim vas upozorite me jer nebi zelio biti toliko nejasan koliko izgleda da jesam.... ok? Nitko ne uzporedjuje Far Cry i Oblivion kao igre... VEC GRAFIKU U TIM IGRAMA!!!! dakle... grafika je u pitanju.... ok? sve jasno? idemo dalje... a grafika je ono sto Oblivion cini Next Gen igrom...

Ovo sa kockicama uopce se ne slazem...
A naposljetku i Oblivion ima svoje "kockice", naravno pojednostavljene...

**********

netko je pitao da mu nabrojim igre gdje postoji medium armor... ok

Morrowind, Dagerfall, Baldurs Gate, Baldurs Gate 2, Icewind Dale, Icewind Dale 2, Neverwinter Nights, KOTOR, KOTOR 2, Dungeon Master, Dungeon Master 2, Pool of Radiance, Temple of Elemental Evil itd...

Dalje, ja cijelo vrijeme pricam o cinjenicama, a glavna je da je Oblivion pojednostavljen i da mrvicu vise naginje konzolama, koji su isto gameri kao i mi :D, nego prijasnji naslovi... I to su cinjenice... Mislim da bi se tu svi trebali sloziti oko toga...

Dalje sam naveo svoje osobno misljenje da mi se to ne svidja, sto ne znaci da se drugima to ne svidja, a i vidljivo je po ovoj temi da uistinu ima takvih... I zato nevidim di je problem?????

I u prvome postu rekao sam izricito da je Oblivion odlicna igra, samo ja sam osobno ocekivao da ce biti malo drugacija....

A sto se tice Teme gdje sam stavio Morrowind medju gubitnike... Sve mi dodje da niti to ne komentiram, ali eto, zbog moga kineskoga dolazi do zabuna... Dakle, trazila se lista od 5 najboljih RPG-a... Morrowind je ispao gubitnik samo iz razloga sto nije bio medju prvih 5 vec je bio eto, na sedmome ili osmome mjestu, sto je vrloooooo dobar rezultat, dapace odlican! Medju prvih 5 nije bio zato jer mi se ne svidja nacin Level Up-a kod lika.... Vjerojatno ste primjetili da volim D&D pravila, pa tako mi je i drago kada skupljam expirience poput hrcka... A i to je vec polako demode? jelda? Al meni ne smeta sto nije Fancy... :D

Kirby
29-03-2006, 13:52
Vidio sam samo screenshotove ali mislim da znam na šta OP cilja.
Evo mojih "prvih doživljaja":

Priroda - odlično. Međutim,već viđeno u 3Dmark2002 (ili koji već).
Nebo - valjda ovi u bethesdi nisu izlazili iz ureda jedno 3.5 godine
Dizajn likova i monstera - otpustite dizajnera.
Interface - Space Quest 3 "type-in" sustav ga dere za dva koplja.

Kad vidim kako monsteri (a i glavni lik) drže oružja odma mi se žuri na :toilet:

Uglavnom, dobra grafika kod mene ima samo jedan kriterij: da li se u svojem virtualnom okruženju osjećam ugodno ili ne. Ukoliko ne, nešto sa engineom ne valja.

A to da mi svjetlost sunca probija kroz lišće u šumi dok mi žabe krekeću ispod nogu... za to radije uzmem 2 dana pa odem na Plitvice. Sve dok takva grafika nije ujednačena sa fizikom, kretanjem likova i svim drugim stvarima, do tada sama po sebi nema smisla.

Primjer *stvarno* izbalansirane današnje grafike je WoW i nekoliko drugih igara. Može moj pet biti sastavljen od 4 poligona, ali ako se kreće kao mačak - onda je mačak.

Evo creenshota koji mi je zapeo za oko:
- goblini izgledaju kao da nisu ništa jeli 10 godina.
- da imaju tako dugačke nokte ne da ne bi mogli držat oružje normalno nego bi se u procesu još ranili (da ne komentiramo kako goblin drži dagger)
- položaj ruke lika koji drži sjekiru - LOL?
- mali prst na ruci lika je iste dužine kao ostali prsti? LOL?
- Drška sjekire je duplo deblja nego što bi trebala biti
itd.


http://pcmedia.ign.com/pc/image/article/698/698405/the-elder-scrolls-iv-oblivion-20060324061536519.jpg

Danny
29-03-2006, 15:46
Vi ste izgleda svi tako pametni. Evo vam Construction Set pa radite. Da vidim kako cete napravit.

Igra je jednostavno ogromna, I po mojem misljenju je u svakom aspektu naprednija od Morrowinda.

Vidim da usporedujete grafiku izmedu RPG i FPS igra. Naravno, grafika je grafika.. ali. FPS ima DALEKO manje sadrzaja nego igra tipe Oblivion. U FPS igrama tocno znas kamo ce netko tko bude igrao ici. Ima se mozda napraviti mapa za 1/10 Obliviona (sto je upitno). Dakle.. da Oblivion ima samo 1/10 mape mogu se kladit da bi se mogli usredotocit na usavrsavanje svega, ali sa igrom ovolike velicine to nije moguce.

Takoder prije nego se pocne pljuvat po koje kakvim bugovima i iritantnim stvarcicama trebalo bi pricekat koji patch. Neznam ako ste kad zaigrali Morrowind kad je izasao..

A to da grafika cini Oblivion next gen igrom je totalno sranje. Grafike je za mene grafika.. ako gameplay stima igrao bi ovo i sa grafikom od Morrowinda.

@Kirby ... grafika u WoW izbalansirana? Prestah citati na tom dijelu.. :?

[edit]SKirby.. jesi ti puko? Nemoj da sad idem trazit screenove od WoW-a. Ti stvarno mislis da ces primjetit da su nokti nekom sranju predebeli ili kako drzi noz. Jebota igram nekih 5 sati danas i koljem ih i nisam nijednom primjetio to. Razlog? Uzivam u igri umjesto da trazim glupe male greske. I bas bi te vidio gledat na nokte dok te ovaj kolje.

Kirby
29-03-2006, 16:33
[edit]SKirby.. jesi ti puko? Nemoj da sad idem trazit screenove od WoW-a. Ti stvarno mislis da ces primjetit da su nokti nekom sranju predebeli ili kako drzi noz. Jebota igram nekih 5 sati danas i koljem ih i nisam nijednom primjetio to. Razlog? Uzivam u igri umjesto da trazim glupe male greske. I bas bi te vidio gledat na nokte dok te ovaj kolje.

Gle, nije mi bio problem ubijati crvene piksele sa plavim pikselima dok sam se kretao između smeđih i plavih piksela. Dapače, jako sam se dobro zabavljao.

Ali ako je ekipa počela naplaćivati grafiku i zvuk (i proizvođači igara i proizvođači hardvera), onda očekujem da će tamo neki dizajner, prije negoli se uputi u 3d modeliranje oružja, uzeti tu-i-tamo koju knjigu o srednjevjekovnom oružju i proučiti materiju.

Zanimljivo, neke kompanije imaju tu ružnu naviku ne-amaterskog pristupa žanru. Dovoljno je samo pogledati silnu paletu Star Wars licenciranih igara pa ti je odmah jasno koja kompanija zna posao, a koja ne. A sve se, kao, zna i sve je dokumentirano i nacrtano unaprijed.

/rant

Glass
29-03-2006, 16:56
Znate što jebite se svi vi, meni je igra odlična a ako ćete tražiti dlaku u jajetu slobodno to i napravite, te umjesto da se zabavljate uspoređute fiziku sa HL2, gledajte kolike nokte imaju goblini i općenito izigravajte budale tako da vam se drugi mogu rugat.

Kirby
29-03-2006, 17:04
Znate što jebite se svi vi, meni je igra odlična a ako ćete tražiti dlaku u jajetu slobodno to i napravite, te umjesto da se zabavljate uspoređute fiziku sa HL2, gledajte kolike nokte imaju goblini i općenito izigravajte budale tako da vam se drugi mogu rugat.

:pray:

Napokon. Sad kad smo uspješno ubili glupi thread možemo se ići igrati :)

Akul
29-03-2006, 18:24
Znate što jebite se svi vi, meni je igra odlična a ako ćete tražiti dlaku u jajetu slobodno to i napravite, te umjesto da se zabavljate uspoređute fiziku sa HL2, gledajte kolike nokte imaju goblini i općenito izigravajte budale tako da vam se drugi mogu rugat.S

:fof: :fof: :fof: :fof: :fof:

Wizard
29-03-2006, 19:00
Znate što jebite se svi vi, meni je igra odlična a ako ćete tražiti dlaku u jajetu slobodno to i napravite, te umjesto da se zabavljate uspoređute fiziku sa HL2, gledajte kolike nokte imaju goblini i općenito izigravajte budale tako da vam se drugi mogu rugat.Spa jebote to je jedina istina, kad bi tako trazili glupe greske u HL2 ili FC ili bilo cemu drugome isto bi ih nasli so umisto da serete ovde o jednoj od najboljih igara danjasnice kupite je jer pretpostavljam da je vecina vas ni nema i predjite je, uzivajte i shvatite savrsenstvo nikad nije i nikad nece postojati, naucite u zivati u onome sto imate a ne traziti dlaku u jajetu

VVombat
29-03-2006, 19:20
Znate što jebite se svi vi, meni je igra odlična a ako ćete tražiti dlaku u jajetu slobodno to i napravite, te umjesto da se zabavljate uspoređute fiziku sa HL2, gledajte kolike nokte imaju goblini i općenito izigravajte budale tako da vam se drugi mogu rugat.Spa jebote to je jedina istina, kad bi tako trazili glupe greske u HL2 ili FC ili bilo cemu drugome isto bi ih nasli so umisto da serete ovde o jednoj od najboljih igara danjasnice kupite je jer pretpostavljam da je vecina vas ni nema i predjite je, uzivajte i shvatite savrsenstvo nikad nije i nikad nece postojati, naucite u zivati u onome sto imate a ne traziti dlaku u jajetu


sto je to savrsenstvo??

jeli to ono sto nikad necemo postici?

Wizard
29-03-2006, 19:22
Je to ti je to jer to ne postoji tomu se treba nadati to se treba truditi postici ali se nikad nece postici upravo zato je to savrsenstvo

Glass
29-03-2006, 19:24
Savršenstvo je ono čemu uvijek treba težiti ali nikad postići.

VVombat
29-03-2006, 19:30
zamislite da se sve igra ne izdavaju dok se ne rijese svi bugovi i sve optimizacije ne rijese tj. da se sve ceka dok ne bude savrseno vjerojatno bismo oblivion cekali nekih 12-13 godina...

kome bi se to dalo cekati...


mozda zato Dukem Nukem:Forever vec 6-7 godina u proizvodnji :D

BINUX
29-03-2006, 19:43
:boohoo: vi ste hrpa ljubomornih i isfrustriranih igrača koji bi htjeli najbolje alienware konfiguracije na svojim stolovima, a sad je izašao Oblivion i vas većina imate stare kanturine i nemožete nabrijati detalje grafike i ostalog, pa ste odmah našli pljuvat po igri koju jedva da i pokrenete. što se tiče vaših 9600 ili nedaj Bože 9550 i sl. igranje takve igre je za usporedit sa drkanjem, a na grafikama kao što su x800 (moja) 2 GB rama kingm.hc. rama je ugodno sexanje, a za 7800 i ostale pile se može usporedit sa dobrom jebačinom. i zato prekinite srat zaposlite se i kupite si komp za barem 15000 kuna. i onda započnite igru kao što je Oblivion. a ne ih uspoređivat sa usranim far cry-em i hl2 koji su mi dobro radili i na 9250 sasvim solidno. prestanite srat isfrustrirana nacijo. još smo uvijek na jebenom balkanu! a što se tiče igrivosti pojedinih igara.....ne bih komentirao.

Svaka ćast majstore potpuno se slažemo.

BINUX
29-03-2006, 19:47
Znate što jebite se svi vi, meni je igra odlična a ako ćete tražiti dlaku u jajetu slobodno to i napravite, te umjesto da se zabavljate uspoređute fiziku sa HL2, gledajte kolike nokte imaju goblini i općenito izigravajte budale tako da vam se drugi mogu rugat.

Bravo tako je meni je isto fenomenalna a to ko šta misli il uspoređuje zaboli me K...C

VVombat
29-03-2006, 19:54
ja sada mogu reci da imam smece od komp-a ali mi je drago sto mogu igrati tu igru bar na low(na koje detalje i igram :) )

ja jedino kod te igra imam par zamjerki a ne da sada gledam fiziku ili takve neke gluposti ili da serem kako HL2 ima bolju grafiku samo zato jer igram Oblivion na low...

Big_Mad_Cro
30-03-2006, 20:05
1. Uspoređivat Oblivion sa Far Cray je ko uspoređivat šah sa križić kružić
2. A što se tiće usporedbe Oblivion - Morrowind i dužini igre EVO VAM GA :twisted: :fof: :killyou:

http://speeddemosarchive.com/Morrowind.html
-- film koj pokazuje kako se morrowind prelazi za 14 i pol minuta skupa sa kreiranjem lika :D :D :D
-- ima i onaj drugi sa 7 min

01-04-2006, 22:15
Savršenstvo je ono čemu uvijek treba težiti ali nikad postići.

slažem se

oblivion nije savršena igra, naravno, ali je najbliže od svih ostalih

tri stvari koje je dijele od savršenstva su
1. posebni save filovi za oba lika s kojima igram
2. oružje koje se trenutno koristi (ali nije u ruci) lebdi u zraku na liku s kojim igram
3. ja ne živim u tom svijetu

Thoroughbred B
01-04-2006, 22:43
opcenito ne mozete usporedjivati grafiku igrica koje nisu radjene na istom engine-u

T.N.T.
01-04-2006, 22:50
opcenito ne mozete usporedjivati grafiku igrica koje nisu radjene na istom engine-u

tako je, ne možemo uspoređivati tetris i space invaders...

02-04-2006, 10:29
[quote="Thoroughbred B":39d45ttt]opcenito ne mozete usporedjivati grafiku igrica koje nisu radjene na istom engine-u

tako je, ne možemo uspoređivati tetris i space invaders...[/quote:39d45ttt]
:thumbs2:

kulamasta
03-04-2006, 01:16
ah... sto dalje to gore... ova je igra RPG ko sto je... neznam... a najjaci je leveling... prakticki uz malo volje i bolesnog mozga u samome tutorialu mozes doc do zadnjega 50 lvl... Istina, nije niti Morrowind po tome pitanju punjo bolji... ali u Oblivionu to se bas nekak istice... rpg bez exp pointa je ko piva bez alkohola... cemu uopce questove rjesavat ako ne za npr. 2000 exp? za zlato koje ionako mozes pokrast? ah... Fallout, vracam se tebiiiiiiiii.... :D

03-04-2006, 15:53
plvl peak je 225

Wizard
03-04-2006, 16:03
Leveling je tako glupo napravljen, dizes nekakve major, minor i druge skillove umisto da ti lipo kazu treba ti toliko i toliko expa do tog i tog lvla i taj quest i kreep daje toliko expa i gotovo (kao u WoW-u)

kulamasta
03-04-2006, 16:14
leveling je katastrofa... ako se zeli napravaiti stvarno jak lik razvijen do kraja, pod major skilove moraju se staviti stvari koje uopce se ne koriste a mogu se po zelji brzo razvit a pod minor staviti ono sto se koristi u igri!!!

kada dobijemo 3 grupe minor skilla po 10 poena onda idemo na brzaka dobit 10 poena iz majoor skilova da napravimo level up i da dobijemo iz iz tri atributa +5. Ako su nam major skilovi oni koje koristimo u igri napravit cemo pre brzo level up i necemo moc dobiti dobar bonus na atribute... znaci minor = glavni skilovi, major = oni koji su nepotrebni za ista drugo osim za level up

T.N.T.
03-04-2006, 17:33
ma nemate pojma, leveling je super napravljen...

tako je uvijek bilo u TES serijalu... 8)

kulamasta
03-04-2006, 17:37
...i oduvjek nevalja, a sa daljnjim pojednostavljenjem jos vise dolazi do izrazaja

T.N.T.
03-04-2006, 17:39
...i oduvjek nevalja, a sa daljnjim pojednostavljenjem jos vise dolazi do izrazaja

drugačiji ne znaći i lošiji... :wink:

Wizard
03-04-2006, 17:42
U ovom slucaju znaci :twisted:

T.N.T.
03-04-2006, 17:44
U ovom slucaju znaci :twisted:

nebih se složio... :naughty:
:fof:

Glass
03-04-2006, 17:54
Leveling je odličan jer sada ti raste ono što koristiš a ne ono sa exp. kada lupaš sa mačem a exp. poitove stavljaš u magiju.

Akul
03-04-2006, 18:36
1. Zašto Oblivion koristi skill sustav umjesto expirience sustava pitate? Evo ogovora:

ZATO ŠTO JE TO ELDER SCROLLS!!!!

Da nema toga, taj serijal više ne bi bio isti jer je to jedna od stvari zašto je TES specijalan! Nemam ništa protiv EXP sustava, ali imam protiv toga da su sve igre iste. Gdje bi svijet bio da sve igre nose u imenu Fallout i uvijek su jednake?

P. S. Ako ti smeta ovaj sustav leveliranja, tada igraj neki drugi RPG koji ga ima. Ne bi ih trebalo biti teško naći. Ima ih i previše. Ničeg novog u njima. Uvijek jednak i nikad promijenjen.

2. Zašto rješavati questove ako ne dobivaš posebnu nagradu?
Evo jedno pitanje za tebe:
Zašto igrati igru kad ti ne da ništa, a ti trošiš novac?
Evo odgovora:
RADI ZABAVE!! Kupio si igru da se zabavljaš, a ne da gledaš koje nagrade dobivaš! Ako hoćeš nagrade tada si isprogramiraj program koji te traži da upišeš svoje ime i uvijek ti daje 2000 bodova!

3. Citat:


"ako se zeli napravaiti stvarno jak lik razvijen do kraja, pod major skilove moraju se staviti stvari koje uopce se ne koriste a mogu se po zelji brzo razvit a pod minor staviti ono sto se koristi u igri!!!"


Nije da te vrijeđam, ali one koji rade takve stvari zovem čudacima. Zašto? Jer očito uživaju u tome da si upropaste igru. Biti superjak u nekoj igri nije zabavno ni jednom pravom igraču jer nema izazova.

kulamasta
03-04-2006, 18:41
oni briju na neku realnost kaj se toga tice, i u Morrowindu i u Oblivinu... samo, ovo je IGRA A NE REAL LIFE!!! i ono sto u stvarnome zivotu savrseno funkcionira u igri nemora funkcionirat tako dobro, a niti ne funkcionra!

Kako dici armor skill bilo light bilo heavy??? nadjite stakora pa neka lupa po vama... svakih 5 minuta piknite heal da ostanete na zivotu.. a skill samo raste....

Kako dis blade, hant to hand i blunt skill? sumonirajte obicnog kostura koji vam nista nemoze i rasturajte po njemu... a skill raste...

i tako mozete dic sve skillove do maksimuma a da uopce ne igrate igru! oprostite, ali to nije dobro...

Wizard
03-04-2006, 18:44
Ali zasto bi neko kupia igru za 400kn da bi udara stakora ili kostura ako moze uzivati u onome sto igra nudi

kulamasta
03-04-2006, 18:52
1. Zašto Oblivion koristi skill sustav umjesto expirience sustava pitate? Evo ogovora:

ZATO ŠTO JE TO ELDER SCROLLS!!!!

Da nema toga, taj serijal više ne bi bio isti jer je to jedna od stvari zašto je TES specijalan! Nemam ništa protiv EXP sustava, ali imam protiv toga da su sve igre iste. Gdje bi svijet bio da sve igre nose u imenu Fallout i uvijek su jednake?

P. S. Ako ti smeta ovaj sustav leveliranja, tada igraj neki drugi RPG koji ga ima. Ne bi ih trebalo biti teško naći. Ima ih i previše. Ničeg novog u njima. Uvijek jednak i nikad promijenjen.

2. Zašto rješavati questove ako ne dobivaš posebnu nagradu?
Evo jedno pitanje za tebe:
Zašto igrati igru kad ti ne da ništa, a ti trošiš novac?
Evo odgovora:
RADI ZABAVE!! Kupio si igru da se zabavljaš, a ne da gledaš koje nagrade dobivaš! Ako hoćeš nagrade tada si isprogramiraj program koji te traži da upišeš svoje ime i uvijek ti daje 2000 bodova!

3. Citat:


"ako se zeli napravaiti stvarno jak lik razvijen do kraja, pod major skilove moraju se staviti stvari koje uopce se ne koriste a mogu se po zelji brzo razvit a pod minor staviti ono sto se koristi u igri!!!"


Nije da te vrijeđam, ali one koji rade takve stvari zovem čudacima. Zašto? Jer očito uživaju u tome da si upropaste igru. Biti superjak u nekoj igri nije zabavno ni jednom pravom igraču jer nema izazova.

nije da ja tebe zovem idiotom al tebi neke stvari nisu jasne...

jedna od bitnih stvari u svakome RPG je kreiranje lika i njegov razvitak... ili nije mozda? i raditi super lika nije uopce glupo niti ne ubija igrivost dapace, moras znat igrat igru da bi to mogao napravit... pitaj to svakoga igraca Diabla... Jos bolje, pitaj bilo kojega igraca igra po D&D pravilima sto znaci za igru ako si pogrijesio u izgradnji lika... nemozes ju zavrsit u uber lik je nuznost... i to nije nista lose... Samo je lose sto je to U Oblivionu napravljeno totalno Debilno i bez imalo logike!

Nemoraju sve igre biti iste, dapace... jednostavno level up sistem u Oblivionu je los!!! Jednostavnoi nije prikladan kompjuterskim igrama!

A za ono sto se tice nagrada u obliku exp... to opce ne zelim komentirat... ili se pravis glup ili si toliki zderac marketinskog hypea da jednostavno nisi u stanju priznat sebi da nemora sve bitidobro sto je u oblivionu...

Pozdrav! :D

kulamasta
03-04-2006, 18:55
Ali zasto bi neko kupia igru za 400kn da bi udara stakora ili kostura ako moze uzivati u onome sto igra nudi

Ja po stoti put ponavljam da je igra dobra i igram ju, ali i napominjem stvari koje nevaljaju... a leevel up sistem nevalja!

pidjama
03-04-2006, 19:14
Ali zasto bi neko kupia igru za 400kn da bi udara stakora ili kostura ako moze uzivati u onome sto igra nudi

Ja po stoti put ponavljam da je igra dobra i igram ju, ali i napominjem stvari koje nevaljaju... a leevel up sistem nevalja!

kulamasta

igram elder scrolls od Arene, da su promjenili level up sistem nebi ni uzeo oblivion jer to nebi bio više elder scrolls.

ako si očekivao da će biti drugačije pretpostavljam da nisi nikada igrao TES serijal.

i slažem se, da je igra dobra. :D

Akul
03-04-2006, 19:15
1. Zašto Oblivion koristi skill sustav umjesto expirience sustava pitate? Evo ogovora:

ZATO ŠTO JE TO ELDER SCROLLS!!!!

Da nema toga, taj serijal više ne bi bio isti jer je to jedna od stvari zašto je TES specijalan! Nemam ništa protiv EXP sustava, ali imam protiv toga da su sve igre iste. Gdje bi svijet bio da sve igre nose u imenu Fallout i uvijek su jednake?

P. S. Ako ti smeta ovaj sustav leveliranja, tada igraj neki drugi RPG koji ga ima. Ne bi ih trebalo biti teško naći. Ima ih i previše. Ničeg novog u njima. Uvijek jednak i nikad promijenjen.

2. Zašto rješavati questove ako ne dobivaš posebnu nagradu?
Evo jedno pitanje za tebe:
Zašto igrati igru kad ti ne da ništa, a ti trošiš novac?
Evo odgovora:
RADI ZABAVE!! Kupio si igru da se zabavljaš, a ne da gledaš koje nagrade dobivaš! Ako hoćeš nagrade tada si isprogramiraj program koji te traži da upišeš svoje ime i uvijek ti daje 2000 bodova!

3. Citat:


"ako se zeli napravaiti stvarno jak lik razvijen do kraja, pod major skilove moraju se staviti stvari koje uopce se ne koriste a mogu se po zelji brzo razvit a pod minor staviti ono sto se koristi u igri!!!"


Nije da te vrijeđam, ali one koji rade takve stvari zovem čudacima. Zašto? Jer očito uživaju u tome da si upropaste igru. Biti superjak u nekoj igri nije zabavno ni jednom pravom igraču jer nema izazova.

nije da ja tebe zovem idiotom al tebi neke stvari nisu jasne...

jedna od bitnih stvari u svakome RPG je kreiranje lika i njegov razvitak... ili nije mozda? i raditi super lika nije uopce glupo niti ne ubija igrivost dapace, moras znat igrat igru da bi to mogao napravit... pitaj to svakoga igraca Diabla... Jos bolje, pitaj bilo kojega igraca igra po D&D pravilima sto znaci za igru ako si pogrijesio u izgradnji lika... nemozes ju zavrsit u uber lik je nuznost... i to nije nista lose... Samo je lose sto je to U Oblivionu napravljeno totalno Debilno i bez imalo logike!

Nemoraju sve igre biti iste, dapace... jednostavno level up sistem u Oblivionu je los!!! Jednostavnoi nije prikladan kompjuterskim igrama!

A za ono sto se tice nagrada u obliku exp... to opce ne zelim komentirat... ili se pravis glup ili si toliki zderac marketinskog hypea da jednostavno nisi u stanju priznat sebi da nemora sve bitidobro sto je u oblivionu...

Pozdrav! :D

Radi moje pristojnosti, u gornjeme sam postu promijenio riječ IDIOT u čudak, pa ću sada reći:
Ti si usrana seronja, glupan, idiot...

Dobro, a sad krenimo na stvar:

1. Očito nisi nikad završio TES, zar ne? Za razliku od većine RPG-a gdje razviješ lika do kraja, i tada igraš MQ, u TES-u toga nema! Trenutno igram Morrowind s likom koji na težini 100 kolje i najače neprijatelje. Je li to zabavno? Ne.
Ako ti igraš RPG da bi imao uber-charactera, tada smanji težinu OB-a kada dobiješ level koji smatraš perfektan. Ako više voliš zabavu kroz cijelu igru (jer ona nema kraja), tada igraš kako spada. Vidiš? Developeri su ti dali izbor.

2. Otkad je logično da kad ubiješ 100 trolova da naučiš provaljivati brave? Logika očito nema nikakve veze s ovime o čemu govorimo.

3. Ne padam pod marketinški hype i nije me briga što oni kažu. Ali kad igram neku igru, igram je da je igram, ne zato da je uspoređujems drugim igrama ili zato da napravim super lika i tada umirem od dosade.
Znam koje su negativnosti Obliviona (interface je loš (mada ne uspoređujem igre, uvijek se sjetim Gothica II kad je interface problem), svijet je mogao imati i viže unique itema, stealth je mogao biti bolji) ali puno pozitivnih stvari poništavaju negativne.

4. @Kulmasta:
Treba da doista uživaš u igri ako to radiš :)

kulamasta
03-04-2006, 19:17
btw... level up sistem je promjenjen :D

a zasto lupat po stakoru a 400 kn dao za igru... hmm... zato da na level upu dobijem +5 na strengt... :) ja sam od onih cudnih koje vesele takve stvari :D :D :D

pidjama
03-04-2006, 19:20
btw... level up sistem je promjenjen :D



o čemu ti?

priznaj da ni nemaš igru...

ništa nije promjenjenu u lvl up sistemu od morrowinda

kulamasta
03-04-2006, 19:46
O Oblivionu imamo major skils kojima radimo level up lika i minor skills kjima nemozemo radit level up ali se racunaju na bonus atribute pri levelingu... u Morrowindu imamo major skills i minor skills koji se koriste za level up i ostale skilove koji se ne koriste za level up... Takodjer u Oblivionu ima manje skilova nego sto ima Morrowind...

Priznaj da nikada nisi niti cuo za te igre sve do nedavno :D

pidjama
03-04-2006, 19:51
O Oblivionu imamo major skils kojima radimo level up lika i minor skills kjima nemozemo radit level up ali se racunaju na bonus atribute pri levelingu... u Morrowindu imamo major skills i minor skills koji se koriste za level up i ostale skilove koji se ne koriste za level up... Takodjer u Oblivionu ima manje skilova nego sto ima Morrowind...

Priznaj da nikada nisi niti cuo za te igre sve do nedavno :D

4 major i 4 minor je zamjenjeno za 7 major.

gdje je tu velika promjena?

ti tu pričaš o načinu level up-a... ti bi htio exp level up... pa onda fino igraj diablo.

nije TES za tebe...

:D

Akul
03-04-2006, 20:31
<snip>


Ustvari, bilo je 5 major i 5 minor skillova.

U Morrowindu je bilo više skillova ali neki od njih su bili beskorisni (unarmored na primjer)

kulamasta
03-04-2006, 20:52
je, 5/5 je... beskorisne skollove koristim iskljucivo za dobar leveling...

Glass
03-04-2006, 21:30
OBLIVION NIJE D&D IGRA NITI KORISTI IŠTA OD D&D SVIJETA UKLJUČUJUĆI LEVELING SISTEM!!!!
AKO HOĆEŠ D&D IGRAJ NEKU DRUGU IGRU A NEŽALI SE NAMA I NEDIŽI MI ŽIVCE!!!!!!!!!!!!!!

Big_Mad_Cro
03-04-2006, 21:32
BRAVO!!! To je isto kao da ja konstatiram da je Monkey Island 3 loša simulacija aviona... Bolji je Flight Simulator... :fof: :fof:

Akul
03-04-2006, 21:35
OBLIVION NIJE D&D IGRA NITI KORISTI IŠTA OD D&D SVIJETA UKLJUČUJUĆI LEVELING SISTEM!!!!
AKO HOĆEŠ D&D IGRAJ NEKU DRUGU IGRU A NEŽALI SE NAMA I NEDIŽI MI ŽIVCE!!!!!!!!!!!!!!S

:fof:

Napokon netko osim mene tko to zna.

kulamasta
03-04-2006, 21:39
i btw... kada naucis izbaciti predmet iz inventorija ukljuci se u raspravu... ok?

Glass
03-04-2006, 21:56
i btw... kada naucis izbaciti predmet iz inventorija ukljuci se u raspravu... ok?

To je posljedica konzolitisa a ovo što ti pišeš je posljedica glupitisa.

P.S.: Igru sam dobio danas u 18:00 sati tako da nije baš čudno da još nisam sve pohvatao.

kulamasta
03-04-2006, 22:04
ne sorry... potpuno si u pravu... Zamisli mene glupoga, Oblivion usporedjujem sa D&D igrama, a potpuno razliciti zarnovi....

Glass
03-04-2006, 22:10
ne sorry... potpuno si u pravu... Zamisli mene glupoga, Oblivion usporedjujem sa D&D igrama, a potpuno razliciti zarnovi....

Nisu potpuno različiti žanrovi :wink: ali jednostavno TES odbija D&D pravila jer ih očito smatra zastarijelima, a sudeći prema prodaji TES naslova vjerujem da imaju PUNO istomišljenika u svijetu.

kulamasta
03-04-2006, 22:17
TES jednostavno zeli biti jako komercijalan i zeli se jako puno prodavat i zeli da svaki vlasnik X-boxa ima po jedan primjerak igre...
I zato je svaka igra u TES serijalu manja nego prethodna (Morrowind manji nego Daggerfall, Oblivion manji nego Dagerfall... Arenu nisam igro pa neznam kakvo je stanje sa njom), I sam kazes da se primjecuje konzolitis, Skilova je manje nego prije, jednostavno se pojednostavljuje i razvodnjava...
Eto, toliko od mene u ovoj temi... tko je skuzio neke stvari, ok, tko nije, nema veze, ionako je to samo igra...

Pozdrav!

tydeth
04-04-2006, 12:38
TES jednostavno zeli biti jako komercijalan i zeli se jako puno prodavat i zeli da svaki vlasnik X-boxa ima po jedan primjerak igre...
I zato je svaka igra u TES serijalu manja nego prethodna (Morrowind manji nego Daggerfall, Oblivion manji nego Dagerfall... Arenu nisam igro pa neznam kakvo je stanje sa njom), I sam kazes da se primjecuje konzolitis, Skilova je manje nego prije, jednostavno se pojednostavljuje i razvodnjava...
Eto, toliko od mene u ovoj temi... tko je skuzio neke stvari, ok, tko nije, nema veze, ionako je to samo igra...

Pozdrav!
Mislis Oblivion manji nego Morrowind :wink:

A to sto govoris i je vise manje istina nazalost.

Akul
04-04-2006, 12:48
i btw... kada naucis izbaciti predmet iz inventorija ukljuci se u raspravu... ok?

To je posljedica konzolitisa a ovo što ti pišeš je posljedica glupitisa.

P.S.: Igru sam dobio danas u 18:00 sati tako da nije baš čudno da još nisam sve pohvatao.

Za one koji ne znaju: Da bi bacio item iz inventora, trebaš držati SHIFT i stisnuti na njega.

revenion
19-05-2006, 23:12
ili samo drzati click na itemu i paziti da ima dovoljno mjesta da ga izbacis ne u inventoriju nego izvana da moze stat na neko mjesto najbolje je gledat u nebo i onda ga izbacit