PDA

Pogledaj cijelu verziju : Imperial Library(sve o svijetu TES IV:Obliviona)



Glass
27-03-2006, 22:15
Svakome kome je nešto nejasno u svijetu Tamriel neka posjeti Imperial Library (http://til.gamingsource.net/)

Moj savjet pročitajte "History of Tamriel" (http://til.gamingsource.net/history/)
sve će vam biti mnogo jasnije.

Akul
28-03-2006, 19:53
Ako imate nekih pitanja o svijetu TES-a, slobodno pitajte.

P. S. Tamriel je koninent i carstvo. Svijet se zove Nirn.

Glass
28-03-2006, 20:00
Da sam rekao Nirn većina bi dobila ? iznad glave.

Akul
28-03-2006, 20:23
Znam, ali ne postoji okvir "Zanimljivosti" :)

Glass
28-03-2006, 20:27
Znam, ali ne postoji okvir "Zanimljivosti" :)

Neka posjete faq na stranici i riješeno.

Unnamed
03-09-2006, 19:23
Mene zanima nešto u vezi daggerfalla(nisam igrao igru, ali nešto mi je čudno). U kojim se provincijama odvija radnja daggerfalla. Čudno mi je jer piše da se igra odvija na površini velikoj kao dvije velike britanije a kad u tes: arena (igrao sam preko dos boxa) vidim mapu cijelog tamriela(ono u početku kad biraš rasu) tamriel mi izgleda manji od dvije velike britanije. Je li se radnja daggerfalla uopće odvija na tamrielu? :? :?

Prince-Artas
03-09-2006, 20:27
Mene zanima nešto u vezi daggerfalla(nisam igrao igru, ali nešto mi je čudno). U kojim se provincijama odvija radnja daggerfalla. Čudno mi je jer piše da se igra odvija na površini velikoj kao dvije velike britanije a kad u tes: arena (igrao sam preko dos boxa) vidim mapu cijelog tamriela(ono u početku kad biraš rasu) tamriel mi izgleda manji od dvije velike britanije. Je li se radnja daggerfalla uopće odvija na tamrielu? :? :?

čini mi se da im aš cijeli tamriel na raspolaganju

[_[_[Sk8man]_]_]
03-09-2006, 21:51
Naravno da se radnja dagerfalla odvijala u tamrijelu.Sve TES igre su se odvijale u tom svijetu.Po meni je zato TES serijal toliko poseban.Odvija se u jednom svijetu i to je super jer su sve igre iz TES serijala nekako povezane.A citav svijet Tamrijela ima svoju istoriju, kulturu, i obicaje i to je ono sto po meni ovaj serijal cini posebnim.

Unnamed
04-09-2006, 14:25
:? Ali meni tamriel izgleda manji od dvije velike britanije.

Prince-Artas
04-09-2006, 21:10
_]_]]Naravno da se radnja dagerfalla odvijala u tamrijelu.Sve TES igre su se odvijale u tom svijetu.Po meni je zato TES serijal toliko poseban.Odvija se u jednom svijetu i to je super jer su sve igre iz TES serijala nekako povezane.A citav svijet Tamrijela ima svoju istoriju, kulturu, i obicaje i to je ono sto po meni ovaj serijal cini posebnim.


lol on pita da li se daggerfall odvija u cijelom tamrielu dok su morrowind i oblivion ograničeni na jednu provinciju

Glass
04-09-2006, 22:36
Koliko ja znam svaki TES se odvija u samo jednoj provinciji Tamriela dakle Daggerfall se odvija samo u High Rocku.

Prince-Artas
04-09-2006, 22:58
Koliko ja znam svaki TES se odvija u samo jednoj provinciji Tamriela dakle Daggerfall se odvija samo u High Rocku.

čini mi se da se arena i daggerfall odvijaju u cijelom tamrielu
ovo je sa wikipedije


Daggerfall, like the other games in the Elder Scrolls series, takes place on the fictional continent of Tamriel. The journey through these realms is made difficult by a wide range of formidable enemies, the strongest of which are the Daedra.

Daggerfall is the largest Elder Scrolls game to date, featuring a game world estimated as being about 160,000 square miles — roughly twice the size of Great Britain — with over 15,000 towns, cities, villages, and dungeons for the player's character to explore. According to Todd Howard, Elder Scrolls programmer, the game's sequel, The Elder Scrolls III: Morrowind is 0.0001 percent the size of Daggerfall. Vvardenfell, the explorable part of the province of Morrowind in the third game has 10 square miles, including all of the delta regions on the fringes (the mainland Vvardenfell is about 6 square miles). The Elder Scrolls IV: Oblivion has approximately 16 square miles to explore. In Daggerfall, there are 750,000+ non-player characters (NPCs) for the player to interact with, compared to the count of around 1000 NPCs found in Morrowind and Oblivion.

An automap was implemented to help players navigate through the lengthy tombs and ancient underground fortresses. Players have to visit approximately 6-8 provincesSin order to finish the game, although a total of 47 areas are present. A limited array of building blocks were used to construct the towns and dungeons, causing some reviewers to complain about the game's monotony. In 2002, Morrowind, the third game in the series, responded to this issue with a smaller, more detailed world with unique-looking cities.

johnterry-26
21-10-2007, 09:39
koji je nastavak najbolji da posudim od prijatelja?jeli oblivion?koja je min konfiguracija?

B4j4
21-10-2007, 10:07
evo njega opet :rotfl:
neg reci kaj u daggerfallu igras i u imrerial cityu kak u oblivionu i mozes i na vvardenfelu bit ?

B4j4
21-10-2007, 10:17
a imas kakav linky za mene di je objasnjena radnja daggerfalla ?

cropir
21-10-2007, 11:49
gledao sam neke DF videje i bas bi ga zaigrao...

edit: kad instaliram moram odabrat path do CDa i kazem E:/ (browsam) a on veli The CD path is not valit (nes tog tipa)

Prince-Artas
21-10-2007, 12:15
koristiš windows isntaler?
ako da u device manageru isključi sve cd/dvd pogone osim onog u kojem je cd od daggerfalla, ili ako koristiš image onda ostavi samo virtualni drive a ostale isključi

cropir
21-10-2007, 12:48
talkin' to a noob here, malo objasni bolje :D
u my computeru imam samo jedan pogon, dobro i floppy imam.

Prince-Artas
21-10-2007, 14:15
a neznam onda, ja imam 2 i virtual drive, javljao mi je isti error
onda sam isključio 2 drivea i mountao image u virtualni pogon i instalirao

cropir
21-10-2007, 14:52
koji image?

btw otkad modovi razgovaraju o...ratskimpi stvarima? :D

B4j4
21-10-2007, 16:34
pa nie to piratija... smijes ti napraviti image...

cropir
21-10-2007, 18:14
aha...wateva, zna itko sta da napravim?

The Great Duck
10-11-2007, 18:27
Da odgovorim na postove s početka teme,svi su u krivu.Provincije koje spominje Wikipedia su zapravo dijelovi provincija Hammerfell i High Rock,u kojima se odvija igra,i koje su provincje Tamriela,ali ne u cijelom teritoriju obje provincije,već području znanom kao Illiac Bay.

Rang€r
18-11-2007, 13:49
omg sad sam pogledo nekoliko dilmica arene i df-a i glazba mi je super, pogotovo ona kad ulazi u df a u gradu snijeg pada i ona super glazba :)))
mozda jednoga dana kad nadem igru, pocnem igrati...

Deamon
18-11-2007, 19:03
Tamriel se zove cijeli kontinent tj, zajednica svih 9 provincija
(High Rock,Skyrim,Morrowind,Black Marsh,Cyrodiil,Elsweyr,Valenwood,Summerset Isle i Hammerfall)
Stari Aleyd-i ili High elfovi koji su vladali Cyrodiilom nazvali su svijet Nirn
i Daggerfall se ne odvija u High rocku nego u Hammerfallu
Pogledajte Sluzbenu stranicu i sve ce vam biti jasno

Arbiter of Change
18-11-2007, 19:10
Sa tim da se i carstvo (sa pokojnim carem na čelu) također naziva Tamriel.

Deamon
18-11-2007, 19:17
tako je
Uriel Septim ih je ujedinio
mi moze netko reci kakav efekt ima wabbajack kad ga ispalim na nekog

Mafioz0r
29-11-2007, 15:27
Evo kako rade pivo u Valenwoodu... (jedna od zanimljivijih priča s Imperial Librarya) (http://www.imperial-library.info/obscure_text/dreadful_theft.shtml)S :D

Mafioz0r
29-11-2007, 19:07
Ma to sam postao u Morrowind topicu (čitaj : krivom topicu), i tamo sad piše "Briši post." Btw pukao si ti još odavno, ali ti se ljudi boje reći jer znaju da imaš čejnsov. :D