PDA

Pogledaj cijelu verziju : Modeliranje i animacija(općenito)



cerberi
24-12-2007, 10:15
Evo ljudi vidim da se dosta piše o animaciji, a još više i o modeliranju pa evo tu postajte sve što vas zanima, ak vam treba pomoć oko nečega i tako to...da ne skrećete sa tema u ostalim temama. :D

Što god vam treba pomoć ili ako tebate neki savjet o mod.Si anim.Ssamo pišite i postajte ovdje...

Luka
24-12-2007, 11:11
Blender ... ustvari ne koristim ga, nikako da ga naučim :)

cerberi
24-12-2007, 11:19
imam i ja blendera ali mi je nekako kompliciran...puno mi je jednostavnije bilo naučiti mayu neg blendera. Ali super stvar je što ima super importere i exportere..zbog toga ga i koristim najviše...e da, i dobro je što je freeware

RayDX
24-12-2007, 12:24
Ja portam između 3ds maxa, maye, cineme 4D i Zbrusha po potrebi... Odlični alati.

svengerencir
24-12-2007, 14:22
blender znam koristit već solidno,samo
nikak da ga spojim sa svojim igrama
zbog one svjetlosti to kao spriteove,
tu bi mogao biti program cb model pro,
premda je jako lagan,ali meni se sviđa :D

LukA33
24-12-2007, 17:34
evo ja imam jedno pitanje u vezi 3ds maxa, radim neki tut za game character i radim samo jednu stranu a kad probam stavit symetry modifier kao i tut-u ali mi onda tijelo izgleda deformirano nebude uopće spojene dvije strane nego budu nešto kao izmješane

RayDX
24-12-2007, 17:55
evo ja imam jedno pitanje u vezi 3ds maxa, radim neki tut za game character i radim samo jednu stranu a kad probam stavit symetry modifier kao i tut-u ali mi onda tijelo izgleda deformirano nebude uopće spojene dvije strane nego budu nešto kao izmješane


Mora se nalaziti na presjeku koordinata, čitaj X = 0 Y = 0 Z = 0 te orijentiran u smjeru u kojem se obavlja modifikacija simetrije. Inače dobiješ tvoj simptom.

Horus
24-12-2007, 18:16
Imaš mali križić blizu gdje ti piše symetri, klinkneš na njega i odaberš mirror, klikneš na move tool i odabereš smjer koji ti treba. Ako ti se s krive strane stvori klikneš na flip i to ti je to

cerberi
24-12-2007, 18:59
http://img513.imageshack.us/img513/2715/simetrijago6.th.png (http://img513.imageshack.us/my.php?image=simetrijago6.png)

evo znači mora ti se model nalaziti na osi npr.y = 0 da biš ga mogao simetrirat preko te iste osi...kontaš???

LukA33
24-12-2007, 19:37
probo al neradi tako kako ste vi rekli

cerberi
24-12-2007, 19:56
može biti da imaš opcije pod tom simetrijom...da namjestiš kako hoćeš da je program izvede...samo nagadjam ne radim u 3dsmx-u
ja mislim da u mayi dok modeliraš istovremeno ti se simetrira druga strana lika al nisam siguran već sam zaboravio kako to ide nisam dugo radio u njoj

C
25-12-2007, 04:40
Koristim Wings 3D u sklopu sa 3DS Max-om (strogo samo modeliranje), DAZ 3D i XSI, a i Anim8or koji je lošiji od DAZ-a. Imam Mayu i Cinemu4D, ali Mayu ne mogu instalirati...
Po mom mišljenju, lakše je animirati, nego modelirati, jer je u animiranju doslovno sve gotovo na gotovo.
Zadnji put sam modelirao davno-davno, a volju za time sam izgubio, kada mi je riknuo HDD, tj. kada sam ga zdrmao, pa sam se bacio u hackerske/crackerske/lajmerske vode gdje nemam što za izgubiti, a zabavno je. Ne znam što da uradim, kako bi se vratio modeliranju i animiranju, jer ako opet nešto ode u hurac, ubit' ću se. Od silnih projekata, preživio mi je samo jedan modelčić...a i on mi je postao kao uspomena na ružna događanja i svo vrijeme koje mi je otišlo u nigdjezemsku.
Možda bi me Burek from Space motivirao sa novim Nojz-om ili možda da NeonGlow krene iz silnih priča u akciju...

Mr.X.
25-12-2007, 13:00
uzmi mirror, stvori jedan objekat od ta dva zatim spoji središnje vertexe svaki zasebno tako da se spoje ravno u sredini... kužiš?

UnrealOOP
26-12-2007, 18:17
Ja koristim MotionBuilder Sza animaciju.

Bishop_45_(2)
26-12-2007, 18:34
da, ja imam pitanje:

Sada kada Autodes ima i 3D SM i Mayu, ce oboje nastaviti izlaziti, ili ce nekako mergati ta dva prog. ???

Mr.X.
26-12-2007, 19:17
Nastavit će se razvijati svaka zasebno.

cerberi
27-12-2007, 11:47
bez brige oba dva će se razvijat posebno...neće ih spojit u to budi uvjeren 100%...kakav je to program motionbuilder???

Barathrum
14-01-2008, 23:59
Evo ljudi vidim da se dosta piše o animaciji, a još više i o modeliranju pa evo tu postajte sve što vas zanima, ak vam treba pomoć oko nečega i tako to...da ne skrećete sa tema u ostalim temama. :D

Što god vam treba pomoć ili ako tebate neki savjet o mod.Si anim.Ssamo pišite i postajte ovdje...

uz Zbrush i 3ds Max nista drugo mi nije potrebno.
max nudi tolike nadogradnje i dodatke kakve bi ostali autodeskovi mogli smao pozeljeti, uz to sto max ima sad i uredjenu "gravitaciju" i neke ostale stvari nemoras recimo ko u mayi ili slicnima sve rucno raditi vec pustis neka malo program radi i za tebe.
zbrush koristim kod organskog modeliranja i to samo za detalje, humanoide osnovnu forumu radim splinovima u maxu.
zbrush koristim i za displacement mape tako da ne moram pretjerivati sa poligonima vec uz vrlo malu kolicinu poligona dobijem isti rezultat kao netko sa 10 puta vishe poligona. (neopterecujem procesor i graficku pa vise memorije i herca ostavljam za postavljanje scene i animiranje cime olaksavam i ubrzavam rad jer nema stekanja i dugog cekanja da se neka naredba izvrsi.)
uz sve to neizostavan je photoshop, sto sam naravno "masterirao", izrada textura, bumpinga, displacementa i slicnih stvari uz poneki crtezh ponekad mi bude drazi od svih 3d stvari :D

Barathrum
15-01-2008, 00:06
Koristim Wings 3D u sklopu sa 3DS Max-om (strogo samo modeliranje), DAZ 3D i XSI, a i Anim8or koji je lošiji od DAZ-a. Imam Mayu i Cinemu4D, ali Mayu ne mogu instalirati...
Po mom mišljenju, lakše je animirati, nego modelirati, jer je u animiranju doslovno sve gotovo na gotovo.
Zadnji put sam modelirao davno-davno, a volju za time sam izgubio, kada mi je riknuo HDD, tj. kada sam ga zdrmao, pa sam se bacio u hackerske/crackerske/lajmerske vode gdje nemam što za izgubiti, a zabavno je. Ne znam što da uradim, kako bi se vratio modeliranju i animiranju, jer ako opet nešto ode u hurac, ubit' ću se. Od silnih projekata, preživio mi je samo jedan modelčić...a i on mi je postao kao uspomena na ružna događanja i svo vrijeme koje mi je otišlo u nigdjezemsku.
Možda bi me Burek from Space motivirao sa novim Nojz-om ili možda da NeonGlow krene iz silnih priča u akciju...

nebih se slozio..onaj koji zna raditi sa layerima, krivuljama i scenom bi ti rekao nesto malo drukcije.
sve je jednako tesko, jer kad pomislis da si zavrsio sa modeliranjem dolazi animiranje koje niukom slucaju nije jednostavno koliko se cini.
animiraj biped koji vozi bicikl i skace sa njega a bicikl pada, lik se doceka na noge u cucnju.
jednostavna animacija ali vijdet ces koliko posla.

Barathrum
15-01-2008, 00:08
da, ja imam pitanje:

Sada kada Autodes ima i 3D SM i Mayu, ce oboje nastaviti izlaziti, ili ce nekako mergati ta dva prog. ???

najvjerojatnije hoce, jer o ukusima se ne raspravlja a i sumnjam da bi se mayovcima to svijdleo a njih ima dosta.

Greatboy
09-03-2008, 17:48
imam i ja blendera ali mi je nekako kompliciran...puno mi je jednostavnije bilo naučiti mayu neg blendera. Ali super stvar je što ima super importere i exportere..zbog toga ga i koristim najviše...e da, i dobro je što je freeware

Ja kad sam prelazio sa Blendera na 3ds Max, max mi je bio čudan i kompliciran, jer Blender i Max imaju totalno drugačija sučelja i način rada!
Ali Blender je dobar samo što se u njemu brzo modelira i može se exportati u dosta 3d programa uključujući 3ds i mayu!

Ali Blender ima lošiji rendering i manje alata!
:yuck: