PDA

Pogledaj cijelu verziju : 8600GTS



Tonino
23-12-2007, 11:08
Kupio sam prije dva dana 8600 GTS, i dodem doma stavim u komp, instaliram drivere sa CDa, i idem pokrenuti bioshock. Negdje 2min nakon sto sam poceo igrati nestane mi slike i komp mi se zbloka. Probao sam sa CoD 2 i Half Life 2, dogodi se isto. Gledam sta nevalja i pise na kutiji da treba najmanje 400W da radi kak spada, a ja sam imao napajanje od 300W. Sljedeci dan sam kupio napajanje od 500W, stavio ga, ali opet mi se ista stvar događa. Help !!!

Gwin
23-12-2007, 11:39
koje napajanje si imao, a koje si sad kupio?

Gwin
23-12-2007, 11:48
igrom slučaja. meni raptoxx 550W nije htio vrtit 7900GTX. kad sam ubacio pravo napajanje sve je proradilo
tak da je vrlo lako moguće greška u napajanju

bezimeni
23-12-2007, 12:01
Kupio sam prije dva dana 8600 GTS, i dodem doma stavim u komp, instaliram drivere sa CDa, i idem pokrenuti bioshock. Negdje 2min nakon sto sam poceo igrati nestane mi slike i komp mi se zbloka. Probao sam sa CoD 2 i Half Life 2, dogodi se isto. Gledam sta nevalja i pise na kutiji da treba najmanje 400W da radi kak spada, a ja sam imao napajanje od 300W. Sljedeci dan sam kupio napajanje od 500W, stavio ga, ali opet mi se ista stvar događa. Help !!!

napiši KOMPLETNU konfiguraciju koju trenutno imaš uključujuči i to novo napajnje.

vex
23-12-2007, 12:07
..weird


moje Über napajenje MS® od 450W (mos mislit sto ima 450 :D ) goni 8600gt bez problema... :rotfl:




enivejs probaj kod frenda ukljucit tvoje napajanje da vidis je li do toga ..

Cali
23-12-2007, 12:07
Kupio sam prije dva dana 8600 GTS, i dodem doma stavim u komp, instaliram drivere sa CDa, i idem pokrenuti bioshock. Negdje 2min nakon sto sam poceo igrati nestane mi slike i komp mi se zbloka. Probao sam sa CoD 2 i Half Life 2, dogodi se isto. Gledam sta nevalja i pise na kutiji da treba najmanje 400W da radi kak spada, a ja sam imao napajanje od 300W. Sljedeci dan sam kupio napajanje od 500W, stavio ga, ali opet mi se ista stvar događa. Help !!!

bilo bi dobro da deinstaliraš karticu i onda sa driver cleanerom pobrišeš sve drivere od nvidie i atija (ako si imao ati prije).

provjeri da ti ventitlator uredno radi na kartici (iako je nova, znalo se desit da ne radi kako treba ili nije dobro pričvršćen). skini ntune, i provjeri temperature gpu-a.

odi malo u event viewer i pogledaj ako je on šta zabilježio, zašto se blokira.

ukoliko je napajanje u redu, onda je moguće da kartica nije ispravna.

Tonino
23-12-2007, 14:25
Imam Athlon 64 2.2Ghz, 1.5 Gb rama, matična ASRock Dual Series (neznam točno koja). Prošlo napajanje je Enermax 300W, novo je K-mex Neon 500W (tak nes). Probati ću sa novim napajanjem. Ntune kaze da je temp oko 50 stupnjeva.

Toxic
23-12-2007, 14:33
Da nisi imao Ati grafu prije?
A to za napajanje...ovisi koliko je realna snaga...na ovim kvazi napajanjima sto pise 500W moli Boga da je makar 400W...

Gwin
23-12-2007, 15:09
http://www.vidilab.com/doktor/vise.php?id=4610

Kmex nije bez razloga jeftin, a i skuplja napajanja nisu bez razloga skuplja. Preporučam da se ravnate po količini struje koju napajanje daje na 12V i da to svakako ne bude manje od 25A.

K-mex website PZ-500 power supply (http://www.k-mex.com/WebForms/ProductInfoPage.aspx?KindNo=0000000005&ProductNo=0000000055)Sspreadsheet (zanimljivo ime.. keyboard and mouse electronics) kaže da to napajanje ima 16A i 17A na 2 12V raila. što bi trebalo bit dosta
ali s obzirom da nema nigdje review tog napajanja neznam koliko je to stvarna cifra.
nešta drugo mi pada na pamet.probaj napravit preraspodjelu kablova, trebao si dobit manual sa popisom koji kabel je na kojem railu. postoji mogućnost da ti još nešta vuče struju sa istog raila kao i grafa. jer ako railovi nemaju mogućnost preuzimanja opterećenja jedan od drugog, pogotovo ako je tih 16-17A ustvari 14-15A, onda si screwed čim grafa povuče malo više struje.

ko što reče doktor sa vidi linka gore.. jeftina napajanja nisu bez razloga jeftina

Tonino
23-12-2007, 16:05
Evo probao sam sa napajanjem od 420W opet isti problem. Neznam jos cu probati drivere pobrisati sve pa ispocetka jer sam imao ati graficku prije.

Tonino
23-12-2007, 16:28
Obrisao sam drivere i instalirao ponovo i isti problem opet, valjda je u grafickoj neki problem. Nis izgleda da ide na servis, thx anyway za pomoc.

Toxic
23-12-2007, 16:31
Evo probao sam sa napajanjem od 420W opet isti problem. Neznam jos cu probati drivere pobrisati sve pa ispocetka jer sam imao ati graficku prije.
Mislim da znam u cemu je problem... Moj prijatelj je imao ati grafu prije pa sada uzeo bas 8600 (ne znam koju tacno ali mislim gt ) i klali su mu se driveri od atija i nvidie bez obzira sto ih je izbrisao.
Najbolje bi ti bilo reinstall winsa (da ih 100% izbrises) i raditi ce k'o podmazano ;)
Zato sam te i pitao jesi imao ati grafu

Gwin
23-12-2007, 16:49
reinstall winsa nije rješenje..
kak ljudi na netu uspiju istestirat nekoliko grafa na istoj konfi.. nije istina da ekipa na tom's hardware (npr) reinstalira winse svaki put kad rade test nove grafe.

i da.. vjerojatno nije napajanje ako ti tri različita napajanja ne rade :D

23-12-2007, 17:01
reinstall winsa nije rješenje..
kak ljudi na netu uspiju istestirat nekoliko grafa na istoj konfi.. nije istina da ekipa na tom's hardware (npr) reinstalira winse svaki put kad rade test nove grafe.


tako da čiste driver cleanerom.

A vjerujem da je autor teme čistio samo s add/remove-a.

Ostalo je smeća u registriju.

Još više je debilno doć na servis s karticom koja je ok a kriv si ti i tvoj software.

Toxic
23-12-2007, 17:11
Ajd nije vazno kako samo neka se toga rijesi...u tome je problem najvjerovatnije.

Tonino
23-12-2007, 17:48
Drivere sam čistio sa driver cleanerom.I ja isto sumljam da mi se komp moze zblokat pa restartat zbog drivera.

23-12-2007, 17:50
ajd ti lijepo stavi nove winse...pa da zbilja vidiš jel problem u njima il grafi.

23-12-2007, 21:50
je li mozda 8600GTS od gigabyte tu sta imas?? :wink:

Tonino
23-12-2007, 22:59
Reinstalirao windowse i opet neradi. Moja je 3D Club.

23-12-2007, 23:00
Reinstalirao windowse i opet neradi. Moja je 3D Club.

nema ti druge nego reklamirat... :(

23-12-2007, 23:02
Reinstalirao windowse i opet neradi. Moja je 3D Club.

nema ti druge nego reklamirat... :(

znam isto tipa koji je sa 8600GTS imo problema. isto mu se tako ledila u igrama i tako to. i valja je neku grsku naso na njoj.

$p1tf1r3
12-01-2008, 04:55
huh moza je sad kasno za odgovor ali to se meni desilo na 7600gs isto mi je izbacivalo da fali napajanja, ali ja nisam kontao da ona na rubu kartice ima ulaz za 4 pinski kabal s kojim ide i dodatno napajanje i kad sam pristekao radi ko zvjer :killyou:

RayDX
12-01-2008, 12:15
Kupio sam prije dva dana 8600 GTS, i dodem doma stavim u komp, instaliram drivere sa CDa, i idem pokrenuti bioshock. Negdje 2min nakon sto sam poceo igrati nestane mi slike i komp mi se zbloka. Probao sam sa CoD 2 i Half Life 2, dogodi se isto. Gledam sta nevalja i pise na kutiji da treba najmanje 400W da radi kak spada, a ja sam imao napajanje od 300W. Sljedeci dan sam kupio napajanje od 500W, stavio ga, ali opet mi se ista stvar događa. Help !!!

Dečki nije do windowsa
Igra nekad ima memory leak, skini patcheve za igru(e) i definitivno odi na http://www.nvidia.comSte skini najnovije drajvere za tvoju mašineriju i poslije toga update DirectXa... Nema tog Boga da će onda trzati i blokirati.

12-01-2008, 12:21
Kupio sam prije dva dana 8600 GTS, i dodem doma stavim u komp, instaliram drivere sa CDa, i idem pokrenuti bioshock. Negdje 2min nakon sto sam poceo igrati nestane mi slike i komp mi se zbloka. Probao sam sa CoD 2 i Half Life 2, dogodi se isto. Gledam sta nevalja i pise na kutiji da treba najmanje 400W da radi kak spada, a ja sam imao napajanje od 300W. Sljedeci dan sam kupio napajanje od 500W, stavio ga, ali opet mi se ista stvar događa. Help !!!

Dečki nije do windowsa
Igra nekad ima memory leak, skini patcheve za igru(e) i definitivno odi na http://www.nvidia.comSte skini najnovije drajvere za tvoju mašineriju i poslije toga update DirectXa... Nema tog Boga da će onda trzati i blokirati.

Greška mu je u grafi.Ako čitaš topic od početka shvatit češ da je probao reinstal drivera i mjenjanje os-a i to mu se događalo u bilo kojoj igri.Tako da driveri nemaju s tim problemom nikakve veze.Ali da je novi dx i novi driveri za grafu bitna stvar,to stoji. :wink:

RayDX
12-01-2008, 12:34
Kupio sam prije dva dana 8600 GTS, i dodem doma stavim u komp, instaliram drivere sa CDa, i idem pokrenuti bioshock. Negdje 2min nakon sto sam poceo igrati nestane mi slike i komp mi se zbloka. Probao sam sa CoD 2 i Half Life 2, dogodi se isto. Gledam sta nevalja i pise na kutiji da treba najmanje 400W da radi kak spada, a ja sam imao napajanje od 300W. Sljedeci dan sam kupio napajanje od 500W, stavio ga, ali opet mi se ista stvar događa. Help !!!

Dečki nije do windowsa
Igra nekad ima memory leak, skini patcheve za igru(e) i definitivno odi na http://www.nvidia.comSte skini najnovije drajvere za tvoju mašineriju i poslije toga update DirectXa... Nema tog Boga da će onda trzati i blokirati.

Greška mu je u grafi.Ako čitaš topic od početka shvatit češ da je probao reinstal drivera i mjenjanje os-a i to mu se događalo u bilo kojoj igri.Tako da driveri nemaju s tim problemom nikakve veze.Ali da je novi dx i novi driveri za grafu bitna stvar,to stoji. :wink:

Nisam čitao ostatak topica, koliko sam vidio, nije zamijenio grafulju još ili? Uglavnom, ovo su inače problemi softverske prirode. Ah, vidjet ćemo kada dobije novu :D

12-01-2008, 12:36
navikni se na to da neki useri dođu..dobe riješenje problema pa nestanu bez zahvale ili samo odu bez da čekaju odgovor :D

FichoM
12-01-2008, 13:26
Preporučam da se ravnate po količini struje koju napajanje daje na 12V i da to svakako ne bude manje od 25A.

K-mex website PZ-500 power supply (http://www.k-mex.com/WebForms/ProductInfoPage.aspx?KindNo=0000000005&ProductNo=0000000055)Sspreadsheet (zanimljivo ime.. keyboard and mouse electronics) kaže da to napajanje ima 16A i 17A na 2 12V raila. što bi trebalo bit dosta
ali s obzirom da nema nigdje review tog napajanja neznam koliko je to stvarna cifra.
nešta drugo mi pada na pamet.probaj napravit preraspodjelu kablova, trebao si dobit manual sa popisom koji kabel je na kojem railu. postoji mogućnost da ti još nešta vuče struju sa istog raila kao i grafa. jer ako railovi nemaju mogućnost preuzimanja opterećenja jedan od drugog, pogotovo ako je tih 16-17A ustvari 14-15A, onda si screwed čim grafa povuče malo više struje.[/quote]


Kad smo već kod napajanja, molio bi nekog da mi kaže koliko je ovo dobro:

http://img205.imagevenue.com/loc154/th_40355_power_122_154lo.JPG (http://img205.imagevenue.com/img.php?image=40355_power_122_154lo.JPG)

- zanima me koliko ovo napajanje ima Ampera na 12V railu, da li ima 18A, ili se zbrajaju dva 12V raila, dakle 36!???

Cali
12-01-2008, 16:03
pa i nije baš nešto, 18 ampera daje i chieftec na slabijim napajanjima. za nazivnu snagu od 550W može i bolje.

FichoM
13-01-2008, 14:08
pa i nije baš nešto, 18 ampera daje i chieftec na slabijim napajanjima. za nazivnu snagu od 550W može i bolje.

http://lp.pcmoddingmy.com/albums/userpics/Corsair/HX620W/spec.jpg

Pa i ovaj corsair ima 18A na 12V

callista
13-01-2008, 14:33
pa ima ali ima i tri +12 raila, a onaj gore ima 2. nije mala razlika. 200 i nešto w. :wink:

Gwin
13-01-2008, 16:11
corsair nema 3x 18A nego 50A.. ta tri raila su samo prividna, corsair je u bilo kojem trenutku spreman isporučit 50A na bilo koji 12V kabel

ista stvar je sa većinom high power napajanja, samo je elektronski podijeljen na tri različita raila.. ali ako nešta zagusti nije frka, doći će struje prema potrebi, jer će elektronika prebacit potrošnju na drugi strujni krug. PC P&C se od prvog dana protive tom standardu i sva njihova napajanja imaju samo jedan masivni rail..

FichoM.. railove se u principu može zbrajat najnormalnije. samo nemoj zaboravit da je riječ o MAX snazi. npr. corsair ima 3x18A, tj 18A po pojedinačnom railu, ukupno 54A, ali je elektronski limitiran na 50A ukupno
taj tvoj asus a-55ga ima 2 raila na kojima je moguće isporučit 18A. ali piše ti ispod da je ukupno isporučivo 360W, znači 360/12= 30A.. tj.. kad prvi rail opteretiš do maksimuma.. drugi rail ćeš moć iskoristit samo 12A

Lordan1
03-02-2008, 01:35
Kupio sam prije dva dana 8600 GTS, i dodem doma stavim u komp, instaliram drivere sa CDa, i idem pokrenuti bioshock. Negdje 2min nakon sto sam poceo igrati nestane mi slike i komp mi se zbloka. Probao sam sa CoD 2 i Half Life 2, dogodi se isto. Gledam sta nevalja i pise na kutiji da treba najmanje 400W da radi kak spada, a ja sam imao napajanje od 300W. Sljedeci dan sam kupio napajanje od 500W, stavio ga, ali opet mi se ista stvar događa. Help !!!
Pogledaj kako si spojio karticu.Drugo ako si dobio Y-kabel za struju onda spoji oba.A ako to ne upali tada fino vrati karticu i uzmi drugu,imaš valjda garanciju :roll: