PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problemi sa autoplay cd/dvd



theplaya
19-12-2007, 18:19
imam problem: dvd player/pržilica mi nece auto pokrenuti ni dvd ni cd medije bezobzira što bilo na njima, nisam nigdje iskljucio tu opciju niti znam gdje se može uljuciti, može li mi netko pomoci? imam na pcu i cd-rom koji normalno autoplay pokrece medije.

Snake
19-12-2007, 19:16
hah može bit svašta.. updejtiraj firmware za taj uređaj ako ne znaš koji je vidiš na everestu ili sličnom programu... ako ne pomogne uninstaliraj ga s device managerom pa ponovo instaliraj kad ga windowsi prepoznaju, a ako to ne radi onda ga baci u smeće i uzmi novi :boohoo:

Duh
19-12-2007, 19:32
ili probaj dići winse nanovo...imao sam sličan problem koji je nestao upravo nevedenom metodom...bacanje na otpad je uvijek zadnje rješenje

takoder sam imo taj problem i rijesio ga na nacin kao i ti.A bacanje przilice na otpad zbog autoruna :shock:

Burek_fr0m_SPACE
19-12-2007, 19:32
imam problem: dvd player/pržilica mi nece auto pokrenuti ni dvd ni cd medije bezobzira što bilo na njima, nisam nigdje iskljucio tu opciju niti znam gdje se može uljuciti, može li mi netko pomoci? imam na pcu i cd-rom koji normalno autoplay pokrece medije.
Kada već kažeš da ne znaš ni gdje se ta opcija nalazi, moguće je da ti je isključena. Downloadaj i instališi TweakUI (http://download.microsoft.com/download/f/c/a/fca6767b-9ed9-45a6-b352-839afb2a2679/TweakUiPowertoySetup.exe), te u njemu otiđi My Computer > AutoPlay > Drives i upali checkboxove ako su ugašeni.

theplaya
19-12-2007, 19:55
hvala valjda ce nešto do ovoga pomoci :?

C
20-12-2007, 00:09
Ako imaš TweakUi i RegToy, logično je da ti se autorun pokvari. Jer TweakUi ima manje opcije (one osnovne), a RegToy sve moguće (npr. prioritet memorije...), i logično je da ti se zezne, tj. da ti ponekad autorun radi kako treba, ponekad uopće ne radi, a ponekad ti pokrene autorun 2×. Ja inače imam te probleme, ali mi ne smetaju.