PDA

Pogledaj cijelu verziju : Problem pri paljenju



GrannyKiller
26-03-2006, 13:46
Ljudi, imam veeeeliki problem: kada palim komp, i prođe onaj Windows logo, jednostavno se zacrni ekran, i ništa....nekad se sam restarta, a nekad ne. I tako mogu uć u Windowse tek nekon negdje petog pokušaja. Već sam peti put formatirao disk i nanovo instalirao windowse i sve i svaki put je sve OK neko vrijeme i onda tako opet počne.
Svaki putmi to počne nekon štoi nešto instaliram, prošli put je bilo zbog MS BootVis-a, sad je počelo nakon instalacije bežičnog modema (koji se često sam disconnecta i onda se više ne mogu spojit ako ne ugasim komp i opet ga upalim a onda se neće upalit)

Molim vas pomozite mi jer me to stvarno izluđuje :? :? jučer sam skoro potrgao komp i spalio napajanje (ne pitajte kako).... :-x

sorryte zbog duge poruke ali....eto.

White
26-03-2006, 14:18
Možda te neko zajebava preko bežićnog modema?!?!

Thoroughbred B
26-03-2006, 14:22
Ocisti registry s tune up utilites 2006 programom

GrannyKiller
26-03-2006, 14:25
e da, ako vam to što znači, koristim ovu konfu:;

P4 2.8@3.01, 512kB L2, 800 MHz
ASUS P4P800 E-Deluxe, s478, i865PE
2x512 MB DDR 400 (nisam siguran koja marka)
Sapphire 9800 Pro 128 MB (clockana na 411/700) + Zalman VF-700 Cu (crkno mi originalni)
2x Seagate Baracuda 80 GB, 8 MB cache, 7200 rpm, PATA
Pioneer DVD-ROM
Asus DVD-RW prža
MS industrial 550W napajanje (događala su mi se sranja s njim, pa sumnjam da je on uzrok svih problema)
neka zvučna (Creative...mrak je, dobar zvuk, bez drivera:)

i još koristim:

TuneXP 1.5
TuneUp 2006
CCleaner
O&O Defrag v8 Pro
NOD 32
Ad-Aware SE Pro
Spybot S&D


----------------------------------------------------

sve sam to koristio i prije, ali nije bilo nikakvih problema. nedavno sam priključio Gigaset USB adapter 108 (za WLAN) kako bi si mogao umrežiti kompove i ne radi ni to kako treba - recimo odjednom se disconnecta (radio se ugasi) i moram ugasit (restart ne pali) komp da bi se mogo opet spojit.

također se često događa da mi se komp odjednom zaledi :twisted:

GrannyKiller
26-03-2006, 14:26
Ocisti registry s tune up utilites 2006 programom

koristim ga redovito. thx anyway

Thoroughbred B
26-03-2006, 14:34
Ocisti registry s tune up utilites 2006 programom

koristim ga redovito. thx anyway
Napajanje ti je teski da ne kazem sta :wink: Prvo sto bih zamjenio,takodjer po meni favorit za opisane probleme,jer ako je registry cist,onda hardware stvara problem,imas dosta komponenti trebas imat bolje (kvalitetnije) napajanje

GrannyKiller
26-03-2006, 14:50
znam, no nije bilo ničeg boljeg kad sam kupovo :( imam je jedno rezervno napajanje u ormaru (staro MS 400W, isto shit, ali nije se još kvarilo), pa ću probat s tim, ako je u njemu stvar, kupujem neko novo Hiperovo modularno 8)

btw, znaš li možda zašto imam ove probleme s modemom ? to me isto nervira :(

P.S. koje napajanje ti imaš?

Thoroughbred B
26-03-2006, 15:06
znam, no nije bilo ničeg boljeg kad sam kupovo :( imam je jedno rezervno napajanje u ormaru (staro MS 400W, isto shit, ali nije se još kvarilo), pa ću probat s tim, ako je u njemu stvar, kupujem neko novo Hiperovo modularno 8)

btw, znaš li možda zašto imam ove probleme s modemom ? to me isto nervira :(

P.S. koje napajanje ti imaš?
Levicom 450W,ali kupujem Seasonic S12 600W jer mi treba...
Sto se modema tice,neznam,nisu tipicni problemi,opet moze biti do napajanja,i modem se napaja...mozda reinstalacija drivera za modem pomogne,ili update drivera

GrannyKiller
26-03-2006, 16:10
thx. probat ću ovako:

1. reinstalacija modema i svega vezanog za to
2. isprobat ću drugo napajanje
3. napravit ću provjeru diska na errore i defragmentaciju
4. probat ću isključit DVD čitač jer sam imao nekih sitnih problema s njim

i ako ništa od toga ne upali, reinstaliram windowse (imam do kraja mjeseca Flat-rate pa da to iskoristim, ionako je većinu vremena komp upaljen)

a ako to ne upali....e onda stvarno ne znam :(

sad me j**e to što mi flat-rate traje još 5 dana, a ja bi ovo htio sad riješit :-x

Thoroughbred B
26-03-2006, 16:22
thx. probat ću ovako:

1. reinstalacija modema i svega vezanog za to
2. isprobat ću drugo napajanje
3. napravit ću provjeru diska na errore i defragmentaciju
4. probat ću isključit DVD čitač jer sam imao nekih sitnih problema s njim

i ako ništa od toga ne upali, reinstaliram windowse (imam do kraja mjeseca Flat-rate pa da to iskoristim, ionako je većinu vremena komp upaljen)

a ako to ne upali....e onda stvarno ne znam :(

sad me j**e to što mi flat-rate traje još 5 dana, a ja bi ovo htio sad riješit :-x
Ja redovito svakih 6 mjeseci stavljam friske windowse,puno experimentiram s svakakvim file-vima koji se vezu za sistemski registry tako da moram.Disk defragment dosta toga ubrza i popravi

GrannyKiller
26-03-2006, 16:55
j****a....ja u zadnje vrijeme to radim svakih 2 tjedna :rotfl:

Prince-Artas
26-03-2006, 18:36
thx. probat ću ovako:

1. reinstalacija modema i svega vezanog za to
2. isprobat ću drugo napajanje
3. napravit ću provjeru diska na errore i defragmentaciju
4. probat ću isključit DVD čitač jer sam imao nekih sitnih problema s njim

i ako ništa od toga ne upali, reinstaliram windowse (imam do kraja mjeseca Flat-rate pa da to iskoristim, ionako je većinu vremena komp upaljen)

a ako to ne upali....e onda stvarno ne znam :(

sad me j**e to što mi flat-rate traje još 5 dana, a ja bi ovo htio sad riješit :-x
Ja redovito svakih 6 mjeseci stavljam friske windowse,puno experimentiram s svakakvim file-vima koji se vezu za sistemski registry tako da moram.Disk defragment dosta toga ubrza i popravi

ja još češće. svaka 3-4 mjeseca uvjek nešta userem eksperimentiranjem

GrannyKiller
26-03-2006, 21:46
je li moguće da sam stvari možda zeznuo sa TotalUninstall-om(više ga ne koristim) ili TuneXP-om

GrannyKiller
31-03-2006, 13:27
napokon sam skužio u emu je problem - modem stvara poteškoće, a sad da li te to točno driver ili hardver neznam, ali skupa ne rade. kada je samo jedno "prikopčano" (driver ili modem) sve šljaka, a kada je sve, onda neće.

našao sam privremeno rješenje - prikopčat modem tak kad se komp upali (to mi sad norrmalno šljaka) ali ne znam kak da to trajno riješim :(