PDA

Pogledaj cijelu verziju : problem sa novom grafičkom, help



Jack5
25-03-2006, 20:07
kupio sam asus V9520 video suite geforce 5200. prije nisam imao grafičku a matična mi je asus P4SGX-MX.
Problem je da mi uopće računalo ne prepozna grafičku,sve sam isprobao,probao sam deinstalirat drivere ali ništa. nikako da prepozna.
uz nju sam dobio i neka dva konektora i neki kabal.
pri spajanju u vodiču mi piše ovo:" Use a video signal cable to connect your analog monitor vga connector(15 pin male) to the connector on the card(15 pin female)." Da li to što znači? Nemam blage veze kak da s ovim što imam povežem grafičku i monitor?
Šta da napravim

Prince-Artas
25-03-2006, 21:29
5200. promašena investicija

Thoroughbred B
25-03-2006, 21:57
Pa plavi kabel spoji u graficku,onaj koji ide iz monitora u maticnu jer ti maticna ima integriranu graficku,boze :rotfl:

Jack5
26-03-2006, 09:50
Pa plavi kabel spoji u graficku,onaj koji ide iz monitora u maticnu jer ti maticna ima integriranu graficku,boze :rotfl:

PA SPOJIO SAM ONAJ KABAL OD MONITORA NA JEDAN ONAJ PORT OD GRAFIČKE PA SVEJEDNO NIŠTA, EKRAN MI OSTAJE CRN.
ŠTO SE TIČE NOVIH DRIVERA ONI MI SE NEĆE UOPĆE POKRENUT.
SAD MI JOŠ PIŠE "ERROR LOADIND nview.dll The specified module could not be loaded.

ŠTA SADA?

goGAMERo
26-03-2006, 10:39
kupio sam asus V9520 video suite geforce 5200. prije nisam imao grafičku a matična mi je asus P4SGX-MX.
Problem je da mi uopće računalo ne prepozna grafičku,sve sam isprobao,probao sam deinstalirat drivere ali ništa. nikako da prepozna.
uz nju sam dobio i neka dva konektora i neki kabal.
pri spajanju u vodiču mi piše ovo:" Use a video signal cable to connect your analog monitor vga connector(15 pin male) to the connector on the card(15 pin female)." Da li to što znači? Nemam blage veze kak da s ovim što imam povežem grafičku i monitor?
Šta da napravim


looooool, čuj nije imao grafičku! :rotfl:


Ali svakao uradi što ti je napisao Thoroughbred B

Jack5
26-03-2006, 10:44
TO SAM NAPRAVIO ALI NIŠTA. IMATE KAKVU IDEJU? šTA ZNAČI "BOOT YOUR COMPUTER FROM THE WINDOWS OS"

Thoroughbred B
26-03-2006, 10:46
Pa plavi kabel spoji u graficku,onaj koji ide iz monitora u maticnu jer ti maticna ima integriranu graficku,boze :rotfl:

PA SPOJIO SAM ONAJ KABAL OD MONITORA NA JEDAN ONAJ PORT OD GRAFIČKE PA SVEJEDNO NIŠTA, EKRAN MI OSTAJE CRN.
ŠTO SE TIČE NOVIH DRIVERA ONI MI SE NEĆE UOPĆE POKRENUT.
SAD MI JOŠ PIŠE "ERROR LOADIND nview.dll The specified module could not be loaded.

ŠTA SADA?
Vrati kabel na graficku u maticnoj udji u windowse i makni trenutne display drivere...sve,iako te nisam najbolje razumio,kada stavis novu graficku i kabel u nju i upalis kompjuter,sto se dogadja?Jer nije mi jasno ako ti je ekran CRN kako uopce uspijes pokusat instalirat drivere za novu graficku??Daj malo detaljnije opisi sto se dogadja kada stavis novu graficku karticu...

Thoroughbred B
26-03-2006, 10:47
TO SAM NAPRAVIO ALI NIŠTA. IMATE KAKVU IDEJU? šTA ZNAČI "BOOT YOUR COMPUTER FROM THE WINDOWS OS"
Da boot-ash kompjuter putem windows CD-a,koliko vidim tebe jos neke stvari zezaju

ivan
26-03-2006, 11:16
spoji monitor na integriranu grafu, uđi u bios i stavi da ti je primarna grafa na agp-u... sejvaj i kad se računalo počne restartat ugasi ga...
spoji monitor na novu grafu i problem je riješen ;)

Thoroughbred B
26-03-2006, 11:36
spoji monitor na integriranu grafu, uđi u bios i stavi da ti je primarna grafa na agp-u... sejvaj i kad se računalo počne restartat ugasi ga...
spoji monitor na novu grafu i problem je riješen ;)
Dobar,samo disable integrated graphics

Jack5
27-03-2006, 10:40
EKRAN MI JE CRN JER JE MONITOR SPOJEN NA NOVU GRAFIČKU,KOMJUTER SE UPALI ALI SE NE VIDI NIŠTA;
INAČE KAKO DA UĐEM U BIOS?

Thoroughbred B
27-03-2006, 10:44
EKRAN MI JE CRN JER JE MONITOR SPOJEN NA NOVU GRAFIČKU,KOMJUTER SE UPALI ALI SE NE VIDI NIŠTA;
INAČE KAKO DA UĐEM U BIOS?
Spoji na graficku u maticnoj i udji bios tako da odmah pri prvom screen-u stisnes tpku "delete' i tamo pod "integrirane periferije" (inace pise na engleskom) iskljucis integrated graphics

Jack5
27-03-2006, 14:32
hvala,probat ću pa ćemo vidit