PDA

Pogledaj cijelu verziju : Automatsko spajanje na internet



Ripaz
16-12-2007, 14:47
Trebao bi dobit flat ADSL i sada me zanima kako namjestiti da se spoji automatski na internet čim se windowsi dignu. Znači čim upalim kompjuter da mi se automatski spoji na net. BTW koristim Metronet ADSL.

I ako netko zna mane automatskog spajanja neka mi kaže.

C
16-12-2007, 16:54
Desni klik na tu konekciju, Properties i tamo nađeš. Ako to ja imam za miću vezu preko najsporijeg modema na svijetu, onda to ima i dsl veza, a za isdn znam da ima 100%. Podesiš, valjda znaš engleski, i svaki put kada pališ Windows ti automatski poziva...

FaTaL_mRkvA
16-12-2007, 17:32
ajd mi pojasni to malo, cijeli "put" do toga... (šta se može, glup sam :D )
example:
properties->advanced->firewall.......

Ripaz
17-12-2007, 09:08
otkrio sam još jedan naćin. stavite vaš shortcut od interneta i stavite ga u startup folder. samo morate podesiti opciju da vam ne pita stalno pw i un nego da ćim se klikne na shortcut samo pokaže što radi (npr. Onening port, Dialing neki broj itd.)

Nego jel mi tko može reći koje su mane automatskog spajanja ako i ima.

C
17-12-2007, 13:16
Možeš ga staviti i u registry na sličnu foru. :D
Mane su ti iste kao i kada ručno pozivaš. Sve je isto, osim što je automatsko pozivanje, a ne ručno, kako bi se reklo.

Jerry
17-12-2007, 13:33
zato stalna veza na net FTW! :D

spidEY
17-12-2007, 13:36
Eh, kakve vi načine smišljate za spajanje na internet...pa auto connection se nalazi u samom routeru...samo traba namjestiti u njegovom configuration panelu...

spidEY
17-12-2007, 13:36
Sry double post. :wink:

flander
17-12-2007, 13:38
sry mislio sam da nebuš ispravil :D nvm kaj sam napisao prije toga

Ripaz
17-12-2007, 14:57
zato stalna veza na net FTW! :DSZato jer ću skidat dosta toga a pošto ja nisam cilo vrime na kompu potrebno mi je automatsko spajanja tako da mi se automatski skida kada se upali kompić.

C
17-12-2007, 22:09
Pa, kada upališ PC, kao da ti je teško pritisnuti još dva, tj. tri puta klik. :D
Imaš one programe za download, pa skineš neki, recimo "Free Download Manager" i u njemu podesiš da je startup i da sam automatski poziva mrežu, da sam počne skidati programe koje si podesio, uz sve moguće opcije...
Mislim, vrlo jednostavno je podesiti na svakakve načine automatsko pozivanje, skidanje i te pašte...pa, u čemu je problem, već si dobio par odgovora, i još nisi podesio? :o