PDA

Pogledaj cijelu verziju : Grado



MasTar
16-12-2007, 02:32
Pozdrav svima. Mukom nabavio skoro pa legendarne ( i naravno skupe) Grado (http://www.gradolabs.com/frameset_main.htm)Sslušalice iz USA (SR 80). Koristio sam ih dva tjedna i zvučale su predobro...
ALI!!
danas, bez ikakvog razloga je desni zvučnik počeo zvučati hmmm neravno, i nakon nekog vremena je jednostavno prestao raditi. Utiska sam da nije do kontakta tj. žica, jer su debele i zaštićene,već do samog zvučnika mada ne shvatam kako (tehnički). Ima li nade( i da li je iko zapravo razumio o čemu govorim)??! :cry:

R@pt0r
16-12-2007, 03:23
Pozdrav svima. Mukom nabavio skoro pa legendarne ( i naravno skupe) Grado (http://www.gradolabs.com/frameset_main.htm)Sslušalice iz USA (SR 80). Koristio sam ih dva tjedna i zvučale su predobro...
ALI!!
danas, bez ikakvog razloga je desni zvučnik počeo zvučati hmmm neravno, i nakon nekog vremena je jednostavno prestao raditi. Utiska sam da nije do kontakta tj. žica, jer su debele i zaštićene,već do samog zvučnika mada ne shvatam kako (tehnički). Ima li nade( i da li je iko zapravo razumio o čemu govorim)??! :cry:

Neznam šta bi ti rekao osim što mi te je full žao :(
Pa jesi li 100% siguran da je do slušalica a ne do konektora ili zvučne, ili bilo šta drugo što mi sad ne pada na pamet. Si probao spojit kakve druge slušalice ili zvučnike da vidiš dali će na njima radit i lijevi i desni kanal?

šerafciger
16-12-2007, 10:28
Pozdrav svima. Mukom nabavio skoro pa legendarne ( i naravno skupe) Grado (http://www.gradolabs.com/frameset_main.htm)Sslušalice iz USA (SR 80). Koristio sam ih dva tjedna i zvučale su predobro...
ALI!!
danas, bez ikakvog razloga je desni zvučnik počeo zvučati hmmm neravno, i nakon nekog vremena je jednostavno prestao raditi. Utiska sam da nije do kontakta tj. žica, jer su debele i zaštićene,već do samog zvučnika mada ne shvatam kako (tehnički). Ima li nade( i da li je iko zapravo razumio o čemu govorim)??! :cry:

Neznam šta bi ti rekao osim što mi te je full žao :(
Pa jesi li 100% siguran da je do slušalica a ne do konektora ili zvučne, ili bilo šta drugo što mi sad ne pada na pamet. Si probao spojit kakve druge slušalice ili zvučnike da vidiš dali će na njima radit i lijevi i desni kanal?

pa posalji ih na servis(ako imaju garanciju) , jesi ih probo spojit na nesto drugo?

NITROS
16-12-2007, 13:02
Cuj vjerojatno nisu otisle slusalice nego se nesto dogodilo s windowsima. Dogadalo se sa driverima da se zblesiraju. Ovako napravi. Vjerojatno imas doma liniju sa CD playerom. Lijepo ti spoji slusalice na liniju i stavi neki CD i malo preslusaj, ako dobis zvuk i ako ce i dalje krckati e to onda mislim da su sluske otisle kvragu. Ako ce sve dobro raditi lijepo nasnimi iznova drivere za zvucnu.

Sigurno ti blesavo zvuci da se to dogodilo s driverima, ali meni se jako puno puta dogodilo da nicim izazvan windows sjebe drivere od zvucne :)))

MasTar
16-12-2007, 14:21
Da, na početku sam mislio da je zbog drivera ali sam prešao na liniju i isto je bilo. Samo ne shvatam zbog čega i kako tako brzo (za manje od sat) je zvučnik prešao od fully functioning do titrajućeg basa do nikakvog zvuka, i gdje god sam gledao niko nije prijavio takve probleme sa ovim modelom, a što je najgore, ako ste vidjeli slike, plastika oko zvučnika je skroz spojena pa se ne može ni otvoriti.
BTW zvuk je (bio) stvarno odličan i vrijedan je 95$ koje sam dao.

NITROS
16-12-2007, 15:29
Da, na početku sam mislio da je zbog drivera ali sam prešao na liniju i isto je bilo. Samo ne shvatam zbog čega i kako tako brzo (za manje od sat) je zvučnik prešao od fully functioning do titrajućeg basa do nikakvog zvuka, i gdje god sam gledao niko nije prijavio takve probleme sa ovim modelom, a što je najgore, ako ste vidjeli slike, plastika oko zvučnika je skroz spojena pa se ne može ni otvoriti.
BTW zvuk je (bio) stvarno odličan i vrijedan je 95$ koje sam dao.

Ajme sad mi te je fakat zao :((((((((
Si se javio njihovom supportu? Objasni im problem i nadaj se da ce ti odgovoriti.

MasTar
16-12-2007, 17:10
Poslao sam mail supportu ali nisu mi odgovorili.
Ovo će zvučati ludo, ali kada puhnem u slušalicu(jer su driveri otvoreni uhu, tj. nema ničega preko) čujem spiralu kako se pomjeri i zvuk se ponekad vrati na sekundu. Da li neko na forumu zna 'anatomiju' slušalica, tj. zašto se ovo dešava i u čemu je problem?

Gwin
16-12-2007, 18:11
zvuči kao da su slušalice negdje u putovanju tumbale po kutiji i da se neki kontakt odvojio..

NITROS
16-12-2007, 18:27
zvuči kao da su slušalice negdje u putovanju tumbale po kutiji i da se neki kontakt odvojio..

Upravo sam ovo i ja htio postati. Gwin ti ima pravo. Izgleda da se neki kontakt odlemio ili slicno.

Gwin
16-12-2007, 18:30
ne znam.. jel imaju uopće ovlašteni servis ovdje? a ako ne, onda nađi neki provjereni servis ili nekog poznatog nek ih nježno otvori i provjeri spojeve.

MasTar
16-12-2007, 20:40
hmm, nisam mislio da je zbog kontakta jer su žice doista debele i jer se zvučnik gubio bez obzira na to šta sam radio sa žicama, a i ovo sa spiralom mi je sumnjivo, pa sam mislio da je više nešto do spirale ili napajanja, ali ništa ne znam sigurno..
probaću sa audio centrom, hvala vam za sve savjete!!