PDA

Pogledaj cijelu verziju : RPG Svih Vremena



Dropper
15-12-2007, 17:58
Ja sam inace ljubitelj RPGSzanra!
Zanima me koji vam je najbolji RPG svih vremena bio i ostao?!
I zanima me koje RPG-ove sada igrate?!

RPG rulz!!!! :yuck: :thumbs2:

Svinjoguz
15-12-2007, 18:06
Planescape Torment...

probaj pa ces vidjet, niti u jednoj drugoj igri neces vidjet takvu pricu, likove i arhitekturu

bonesplitter
15-12-2007, 18:08
hmmmm,evo dvojim se oduvijek izmedu Diabla II - LoD i LOTR - BfME :gitara: :eyebrows: :pray:

DrunkyDuck
15-12-2007, 18:09
Teme:

Najbolji RPG (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=15169)
RPG Preporuka (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=13316)


Savjet:

http://www.pcplay.hr/forum/templates/subSilver/images/icon_mini_search.gifSPretražnik (http://www.pcplay.hr/forum/search.php)

bonesplitter
15-12-2007, 18:12
:rotfl: ,zajebo sam se,ne BfME nego NWN 2... :killyou:

flander
15-12-2007, 18:13
WoW

+1

Kadamon-sama
15-12-2007, 18:20
meni definitivno fallout 1&2.vecina drugih rpg-a naspram falloutu izgleda kao hack&slash,jos nisam naisao na rpg
gdje si toliki broj situacija mogao rjesit without killing somebody.takoder mi je zapanjujuce da igra koja izgleda ko
fallout ima bolju atmosferu nego 90% danasnjih 3D rpg-a s ko zna kakvim grafikama,efektima,zvukovima itd.
nekako sve u toj igri štima,a i činjenica da oba2 djela možeš preći za par minuta,po tom znaš da je fakat dobra igra jer malo je igara koje ti toliku slobodu puštaju.

rpg-i koje trenutno igram-ff x, dragon quest 8, disgaea i the witcher

Rocchiro
15-12-2007, 18:38
morrowind bez konkurencije

Wade
15-12-2007, 18:43
diablo 2 bez ikakve konkurencije
morrowind drugi ali kilometrima od diabla 2

SkunK
15-12-2007, 18:54
Diablo 2,Diablo kao djed svih rpg-a, Morrowind i Oblivion,Fallout.

Dropper
15-12-2007, 19:03
ne shvacam sto vi vidite u diablu????!!!!!
ja ga nikad nisam probo niti vidio kako neko igra!!!!
grafika je uzas+nije iz prvog lica nogo ti ko debil gledas iz "aviona"!!!

za igrovost neznam! mozda je probam!

DrunkyDuck
15-12-2007, 19:06
Bas suprotno, neki od najboljih RPGova nemaju veze sa 3D grafikom.

Dropper
15-12-2007, 19:09
jeli diablo 2 na dvd-u ili na cd-u?i koliko zauzima prostora na hdd-u?

Lord Jambrek
15-12-2007, 19:11
3 CD-a+LoD expanzija 1 CD

ChR0NoS
15-12-2007, 19:17
Morrowind...apsolutno savršena igra...navedoh u ovom citatu zašto:

Eh... Daklem...po meni najbolje igra ikad je Morrowind... jednostavno me uspjela privući tolikom slobodom, tolikim prostorom, pričom toliko dubokom da sam se htio preseliti u Vvardenfell...prvi put kad sam ušao u igru i sreo Fargotha... jednostavno iskustvo koje se ne da opisati...prva borba...jednostavno fenomenalno...glazba od koje se ni sad ne mogu odvojiti...prva noć na kiši i grmljavini...prvi izlazak sunca na obalama Ascadian islesa uz savršeno vedro nebo i odsjaj sunca u vodi...strava koju sam osjetio pri prvom padu u vodu i napadu velike ribetine...pobjeda nad zlom kojeg se cijela pokrajina bojala i zatim beskrajna zahvalnost naroda s kojima sam komunicirao...jednostavno ta igra me uvukla u svoj svijet više nego što sam mogao zamisliti...prekrasna je...S:pray:
potpisujem ovo

Dropper
15-12-2007, 19:22
Bas suprotno, neki od najboljih RPGova nemaju veze sa 3D grafikom.

u to vjerujem...
u ćemu je onda čar diabla 2 ?

Marcellius09
15-12-2007, 19:28
vrag 2

DrunkyDuck
15-12-2007, 19:33
u ćemu je onda čar diabla 2 ?

Iskreno, vise sam uzivao uz prvi nastavak. No svejedno, prva stvar je sto naginje prema akciji - hack 'n' slash. Nakon toga ugodjaj igre. Leveli su drugaciji svaki put kad krenes ispocetka, a i questovi, dakle, vuce te da odigras vise puta.

Manje bitno, no animacije te kvalitete su rijetko vidjene, cak i u novijim igrama.


No valjda sve ovisi o tvom stavu kad (i ako) krenes igrati.

reiki_
15-12-2007, 19:49
final fantasy X , arcanum

SnowFlake
15-12-2007, 19:52
bah čim netko kaže morrowind bez premca znam da nije igro fallout
:)
a ako je igro ju je jučer i odmah unistaliro

Da_killah
15-12-2007, 20:10
:P morrowind, ispred kotora i diabla 2. i ne, nisam igrao fallout

Gwin
15-12-2007, 20:21
Diablo 2,Diablo kao djed svih rpg-a, Morrowind i Oblivion,Fallout.obožavam ovakve slinavce.. "bog je 6 dana stvarao svijet, a sedmi dan je stvorio Diablo"
to kaj ste se vi rodili nakon Diabla ne znači da mi ostali nismo igrali rpg-ove i prije toga

Dungeon Master na Amiga500 FTW..
a koliko se sjećam, nije li prvi fantasy RPG bila Ultima??

Bishop_45_(2)
15-12-2007, 20:35
znaci KOTOR (ane, ...), Fallout, Arcanum, Vampire the masquerade (zapravo njega sam igrao jako davno i zapamtio sam ga kao jako zabavnog, e sad, mogao bih ga ponovo potraziti), pa tek nakon njih svi oni phantasiy-i ...

btw mali deja vu na temu ove teme ..... :|

SH4D0W
15-12-2007, 20:46
Chrono Trigger... needless to say itz needless to say...

Nightyx
15-12-2007, 21:05
Oblivion (nemojte me napadati, jer se morrowinda i nisam baš naigrao)...

SnowFlake
15-12-2007, 21:35
bah čim netko kaže morrowind bez premca znam da nije igro fallout
:)
a ako je igro ju je jučer i odmah unistaliro
ane, nisam igrao Fallout...nisam igrao ni Fallout 2...nisam ih ni prešao...i zato volim Morrowind...nemoj sipati te mudrosti...



ne zato nego jer si rekao bez premca,morrowind nisam igro baš pa ne mogu ni suditi ali igor sam fallout i mogu reći da je stara htjela zvatii hitnu...

Aerial
15-12-2007, 21:41
"Time is not your enemy. Forever is."

:pray:

Planescape: Torment

Rang€r
15-12-2007, 21:47
Oblivion definitivno...

The Great Duck
15-12-2007, 22:28
Oblivion definitivno...
Ovo opraštam ako nisi igrao Morrowind ili Daggerfall,ili bilo koji drgui praviSRPG.Inače je ovo bogohuljenje.

On topic,najbolji RPG mi je Morrowind.

Samael
15-12-2007, 22:31
Morrowind...apsolutno savršena igra...navedoh u ovom citatu zašto:

Eh... Daklem...po meni najbolje igra ikad je Morrowind... jednostavno me uspjela privući tolikom slobodom, tolikim prostorom, pričom toliko dubokom da sam se htio preseliti u Vvardenfell...prvi put kad sam ušao u igru i sreo Fargotha... jednostavno iskustvo koje se ne da opisati...prva borba...jednostavno fenomenalno...glazba od koje se ni sad ne mogu odvojiti...prva noć na kiši i grmljavini...prvi izlazak sunca na obalama Ascadian islesa uz savršeno vedro nebo i odsjaj sunca u vodi...strava koju sam osjetio pri prvom padu u vodu i napadu velike ribetine...pobjeda nad zlom kojeg se cijela pokrajina bojala i zatim beskrajna zahvalnost naroda s kojima sam komunicirao...jednostavno ta igra me uvukla u svoj svijet više nego što sam mogao zamisliti...prekrasna je...

ja signam jer se apsolutno slažem s tobom... :pray:

Dropper
15-12-2007, 22:36
[quote="Rang€r":1th34iil]Oblivion definitivno...
Ovo opraštam ako nisi igrao Morrowind ili Daggerfall,ili bilo koji drgui praviSRPG.Inače je ovo bogohuljenje.

On topic,najbolji RPG mi je Morrowind.[/quote:1th34iil]

sta je daggerfall

Rang€r
15-12-2007, 22:43
[quote="Rang€r":149pgsff]Oblivion definitivno...
Ovo opraštam ako nisi igrao Morrowind ili Daggerfall,ili bilo koji drgui praviSRPG.Inače je ovo bogohuljenje.

On topic,najbolji RPG mi je Morrowind.[/quote:149pgsff]

df nisam igro, al sam vidio neke gameplay trailere, dobro izgleda, a glazba je super, bolja od mw i ob zajedno, mw sam igro, ali oblivion ga owna, mada ni mw nije los...

ja da mogu igrat kak spada oblivion na barem low postavkama igro bi ga... puno

Svinjoguz
15-12-2007, 23:07
"Time is not your enemy. Forever is."

:pray:

Planescape: Torment

to care, planescape torment nema konkurencije, ove igre sa vitezima su jedna te ista, sa istim kucama i crkvama koje vidjamo svaki dan u rl, torment je nesto posebno, nesto sto niste vidjeli u bilo kojoj drugoj igri
:pray:

Windwalker
15-12-2007, 23:52
The Witcher, definitivno.

Nisam ga prešao ni pola, a već je gotovo zbacio s prijestolja cara - Morrowind.

Rang€r
15-12-2007, 23:54
hmmm, kad ga budem mogo pokrenut, pa kad ga pokrenem, pa kad se razocaram...

Snake
16-12-2007, 02:33
fallout 1&2, bez ikakve dvojbe

Peyo
16-12-2007, 03:46
Legend of dragon :pray:





http://www.imagehosting.com/out.php/i1450382_megsig1.png

Nightyx
16-12-2007, 08:59
The Witcher, definitivno.

Nisam ga prešao ni pola, a već je gotovo zbacio s prijestolja cara - Morrowind.
lol :|

Gwin
16-12-2007, 09:14
The Witcher, definitivno.

Nisam ga prešao ni pola, a već je gotovo zbacio s prijestolja cara - Morrowind.??
a Eye of the Beholder? Betrayal at Krondor?

morrowind je dobar, ali car nikako

Maze
16-12-2007, 09:20
Morrowind za mene. Uz Final Fantasy 7. Morrowind mi je puno bolji od Obliviona, ne znam zašto, ali po nečemu je, po priči kao prvo recimo, ali ima i oblivion super strana..

Ja sam igrao Fallout, 1 i 2 i igra je ok, ali meni nekak ne paše..

Plexihack
16-12-2007, 09:59
Morrowind || Avernum trilogija (sa napomenom na trilogija)

Ali sada prije zaigram MW nego Avernum...

EDIT:
Kako sam mogao zaboraviti Breath Pirates...

Sonic_Moronic
16-12-2007, 10:13
Reći ću da je Diablo kralj hack'n'slasha, no drugo neću suditi... Nažalost, nisam imao vremena ni mogućnosti da probam mnoge rpg legende. Igrao sam Fallout, Arcanum i Morrowind no nisu me jako privukle. Ali ja ŽELIM da me privuku, i znam da nekako mogu u tome uspjeti...

Vorban
16-12-2007, 10:23
WoW i Diablo , stvarno se ne mogu odlučiti između ove dvije igre

SnowFlake
16-12-2007, 10:46
The Witcher, definitivno.

Nisam ga prešao ni pola, a već je gotovo zbacio s prijestolja cara - Morrowind.
lol :|


nije lol igra zaslužuje to...

Nightyx
16-12-2007, 10:58
The Witcher, definitivno.

Nisam ga prešao ni pola, a već je gotovo zbacio s prijestolja cara - Morrowind.
lol :|


nije lol igra zaslužuje to...
možda je dobra, ali zasigurno nije najbolja, a pogtovo ne od morrowinda...

SkunK
16-12-2007, 11:18
Diablo 2,Diablo kao djed svih rpg-a, Morrowind i Oblivion,Fallout.obožavam ovakve slinavce.. "bog je 6 dana stvarao svijet, a sedmi dan je stvorio Diablo"
to kaj ste se vi rodili nakon Diabla ne znači da mi ostali nismo igrali rpg-ove i prije toga

Dungeon Master na Amiga500 FTW..
a koliko se sjećam, nije li prvi fantasy RPG bila Ultima??

Kakve slinavce? To je moje misljenje a to sta ti mislis da ces ispast faca ako koristis izrazre tipa "Amiga500" je tvoj problem niti me ne zanima, ali nemoj me prozivat kad nisi bio prozvan ok?

SnowFlake
16-12-2007, 11:19
youz gonnza get zguzit!

Windwalker
16-12-2007, 11:34
The Witcher, definitivno.

Nisam ga prešao ni pola, a već je gotovo zbacio s prijestolja cara - Morrowind.
lol :|


nije lol igra zaslužuje to...
možda je dobra, ali zasigurno nije najbolja, a pogtovo ne od morrowinda...

Svatko ima pravo na svoje mišljenje.
Ja trenutno prelazim Witchera, i svaka sekunda igre je uživancija.

Nisam rekao da je bolji od Morrowinda, ali da bi mogo.

Objektivni zaključak ću moći donjeti tek par mjeseci nakon što pređem Witchera, dok oduševljenje splasne.

Gwin
16-12-2007, 12:07
Kakve slinavce? To je moje misljenje a to sta ti mislis da ces ispast faca ako koristis izrazre tipa "Amiga500" je tvoj problem niti me ne zanima, ali nemoj me prozivat kad nisi bio prozvan ok?
daj molim te.. diablo2 nije rpg uopće, a kamoli da je djed svih rpgova
kao što sam napisao gore, prvi fantasy RPG je bila Ultima (1980), debelo prije nego što je uopće osnovan Blizzard (1991)
što znači da si ti slinav. jer svatko tko je ikad ČUO, a kamoli igrao igre poput Eye of the Beholder, King's Quest, Krondor, DND: Champions of Krynn, Dungeon Master, Crystals of Arborea i hrpu sličnih, neće NIKAD izjavit takvu GLUPOST da je diablo djed svih rpgova

i da.. prozvat ću svakog tko uspije izvalit ovakvu idiotsku izjavu.

Wade
16-12-2007, 12:15
diablo nije djed ali da ga se ne zove rpgom to je fkt :o

i svatko tko ga nije igrao neka zaigra pa ce shvatiti zasto je predobar (ja ne bi mijenjao ni grafiku koju diablo ima za neku noviju)

Nightyx
16-12-2007, 12:17
The Witcher, definitivno.

Nisam ga prešao ni pola, a već je gotovo zbacio s prijestolja cara - Morrowind.
lol :|


nije lol igra zaslužuje to...
možda je dobra, ali zasigurno nije najbolja, a pogtovo ne od morrowinda...

Svatko ima pravo na svoje mišljenje.
Ja trenutno prelazim Witchera, i svaka sekunda igre je uživancija.

Nisam rekao da je bolji od Morrowinda, ali da bi mogo.

Objektivni zaključak ću moći donjeti tek par mjeseci nakon što pređem Witchera, dok oduševljenje splasne.

et vidiš, a morowind se ne može preći, igrivost beskonačna, zaraznost zajamčena, a što se tiče života, izgubite ga :rotfl:

Arbiter of Change
16-12-2007, 12:20
Stari RPG i novi RPG su danas JAKO drugačija stvar i jednostavno ne vidim što se sad tu shvađate (eh, bar je konstruktivno, ako ne jednostano). A to da su igre kao Eye of the Beholder, Betrayal at Krondor, Dungeon Master, Wizardry (malo mi je manji repertoar starijih RPG-ova) odlične igre i da su one udarile temelje definitivno stoji. Sa druge strane, mnoge novije igre igre su unaprijedile žanr do relativne neprepoznatljivosti kad pogledaš starije uratke.

Wade
16-12-2007, 12:23
Stari RPG i novi RPG su danas JAKO drugačija stvar i jednostavno ne vidim što se sad tu shvađate (eh, bar je konstruktivno, ako ne jednostano). A to da su igre kao Eye of the Beholder, Betrayal at Krondor, Dungeon Master, Wizardry (malo mi je manji repertoar starijih RPG-ova) odlične igre i da su one udarile temelje definitivno stoji. Sa druge strane, mnoge novije igre igre su unaprijedile žanr do relativne neprepoznatljivosti kad pogledaš starije uratke.

pa no, mozda je d2 hack 'n slash al je i dalje rpg :?

Gothmog
16-12-2007, 12:23
ne shvacam sto vi vidite u diablu????!!!!!
ja ga nikad nisam probo niti vidio kako neko igra!!!!
grafika je uzas+nije iz prvog lica nogo ti ko debil gledas iz "aviona"!!!

za igrovost neznam! mozda je probam!

Klap-klap...eto mladog narastaja...

Ja se ne mogu odlucit za najbolji RPG,i to sam vec bio napisao u jednoj drugoj temi,ali kad se vec govori o novim,starim i ne tako starim RPG-ovima,onda vrijedi i izdvojiti takmace...

Stari - Menzoberranzan (mozda jer je to moj prvi RPG-koji sam bio skopčao :) )

- TES II: Daggerfall (ola! la!!)

Ne tako stari - TES III: Morrowind (nema se sta rec ovdje)

Novi - The Witcher (instant zaraza)

Iron Storm
16-12-2007, 12:24
Rijetko RPGove igram,najbolji mi je SW:KotOR 1, pa zatim dvojka. Počeo sam Oblivion, na prvi pogled mi se nije svidio, ne znam kakav će biti kad stignem malo dalje, a i moram naći DVD...

Ne, nisam igrao ni Morrowind, ni Fallout, ni Diablo, a bome ni WoW

Gwin
16-12-2007, 12:27
diablo nije djed ali da ga se ne zove rpgom to je fkt :o

i svatko tko ga nije igrao neka zaigra pa ce shvatiti zasto je predobar (ja ne bi mijenjao ni grafiku koju diablo ima za neku noviju)
daj mi molim te objasni kak je diablo rpg?? roleplaying game znači da ti glumiš nekog lika. određuješ njegove postupke. kaj ti glumiš u diablu? nisi donio niti jednu ODLUKU u igri. nemaš uopće IZBOR nešta napravit. to je linearan fantasy hack'n'slash. nikakav RPG. niti jedan tvoj kill neće promijenit tok igre. deus ex je RPG, jer tvoji postupci utječu na tijek i kraj igre. u diablu imaš samo izbor ubiti kojeg monstera više u nadi da ćeš dobit bolji item. a to, po samoj definiciji, nije ROLEPLAY

ChR0NoS
16-12-2007, 12:32
fallout 2 mi je zakon, odmah uz morrowind kao najbolji rpg po meni...
možda čak i bolji, ali tu sitnicu nisam još razlučio u svojoj glavi

Neven <R>
16-12-2007, 12:35
Ja bi od starijih odabrao Betrayal at Krondor i Lands of Lore. (eye of the beholder i slične nisam igrao)

Od novijihSdefinitivno Baldur's Gate serijal.

SkunK
16-12-2007, 12:38
Kakve slinavce? To je moje misljenje a to sta ti mislis da ces ispast faca ako koristis izrazre tipa "Amiga500" je tvoj problem niti me ne zanima, ali nemoj me prozivat kad nisi bio prozvan ok?
daj molim te.. diablo2 nije rpg uopće, a kamoli da je djed svih rpgova
kao što sam napisao gore, prvi fantasy RPG je bila Ultima (1980), debelo prije nego što je uopće osnovan Blizzard (1991)
što znači da si ti slinav. jer svatko tko je ikad ČUO, a kamoli igrao igre poput Eye of the Beholder, King's Quest, Krondor, DND: Champions of Krynn, Dungeon Master, Crystals of Arborea i hrpu sličnih, neće NIKAD izjavit takvu GLUPOST da je diablo djed svih rpgova

i da.. prozvat ću svakog tko uspije izvalit ovakvu idiotsku izjavu.

Daj se poslusaj, pa u svakom slucaju sta ako je on za mene djed svih RPG-ova? Ti to nemozes promjenit jer je to moje misljenje, i daj probaj shvatiti da nisam to rekao za Diablo 2 nego Diablo 1, i probaj shvatit da je Diablo rpg, jedino ako tvoje visocanstvo zna bolje od wikipedie i diablo communitya.
http://en.wikipedia.org/wiki/Diablo_%28video_game%29

Gwin
16-12-2007, 12:50
Diablo is a dark fantasy-themed action role-playing game



A role-playing game (RPG; often roleplaying game) is a game in which the participants assume the roles of fictional characters and collaboratively create or follow stories. Participants determine the actions of their charactersSbased on their characterization, and the actions succeed or fail according to a formal system of rules and guidelines. Within the rules, players can improvise freely; their choices shape the direction and outcome of the games.

koji dio ovog boldanog je inkorporiran u diablo?
TO je ono šta čini RPG igru. a izgleda da je cijela jedna generacija uspjela to zaboravit.. uključujući i autora članka na wikipediji

Toxic
16-12-2007, 12:50
Mislim da ce mnogi popljuvati moje misljenje ali nema veze jer ''de gustibus non est disputandum''.
Meni su najbolji RPG-i KOTOR 1 i 2 i Fable...Fable me jednostavno ocarao...
Jest prekratak ali sam ga zato presao vise puta s razlicitim stilovima.

Cahura
16-12-2007, 12:56
najduže koji me zadržio i josh me uvijek drzi je Guild Wars... Znam da ce me mnogo rulje sada popljuvati... ali ta igra ima nesto sto Morrowind i oblivion i bilo koji drugi rpg nema

SkunK
16-12-2007, 12:57
action role-playing game
Srole-playing game

Diablo to i je i bit ce, od dana kada si prvi puta stavio health potion u inventory.

Outmind
16-12-2007, 12:59
Ajme koje pitanje. Ne znam koji bih rpg uvrstio kao naj naj rpg ikada, ali evo nekoliko mijih favorita. Netko je spomenuo betrayal at krondoer, i tu se slžem da je jedno, od najboljih rpg-iskustava koje sam stekao ko klinac. Zatim morrowind, koji me je držao dugo kao ni jedna druga igra. Volio sam i baldure i iwd-e, još kad bi imali sustav borbe koji je (nažalost samo on) imao toee, divota. Dobri su mi i final fntasy-i. Ne bih se mogao odlučiti glasati ni za jednu od navedenih igara jer bih sigurno zakinuo ove ostale u kojima sam jednako toliko uživao.

Gwin
16-12-2007, 13:04
action role-playing game
Srole-playing game

oke.. može kompromis??

diablo je uzeo NEKE elemente RPG-a ali sam po sebi nije klasični free-choice RPG?

ja sam nažalost dovoljno star da sam odigrao previše klasičnih RPG-ova, što na kompu, što na papiru, pa me boli kad se diablo gura u istu skupinu

ezav
16-12-2007, 13:20
Planscape Torment i naravno Fallout serijal ....

Jedini prave RPG igre ... tocka ...

I da Diablo1&2 nisu RPG u punom smislu nego Hack&Slash ... tocka ...
ALi su zabavne :rotfl:

revenion
16-12-2007, 13:37
Morrowind...a neznam,zato kaj je jednostavno Morrowind...+kaj imam vise od 200+ modova ukljucenih i dvije ekspanzije...

Teon
16-12-2007, 13:49
Fallout (nemrem se odlucit 1 ili 2), i KotOR :pray:

Dropper
16-12-2007, 13:51
od jucer pa do danas sam se naslusao nesto starih nesto novih RPG-ova
ali jedini problem koji me muci jest gdje cu ih nabavit. ove starije pira(tske) necu nigdje nac jer su stare preko 5 godina (ispravite me ako grijesim) a orididi ne mogu nigdje nac iz istog razloga.....
prijedlozi???????

:cry: :?

Dropper
16-12-2007, 13:56
Fallout (nemrem se odlucit 1 ili 2), i KotOR :pray:

jel kotor kratica od necega ili je to puni naziv jer je ne mogu nac na guglu ni na wikipedi-i?[/list]

DrunkyDuck
16-12-2007, 14:09
Diablo (http://www.crovortex.com/webshop/igra-1368-Diablo.html)
Diablo 2 (http://www.crovortex.com/webshop/igra-31-Diablo_2.html)
Fallout Collection (http://www.crovortex.com/webshop/igra-2932-Fallout_Collection.html)
Morrowind: Game Of The Year Edition (http://www.crovortex.com/webshop/igra-2569-Morrowind_Game_Of_The_Year_Edition.html)

Outmind
16-12-2007, 14:21
Fallout (nemrem se odlucit 1 ili 2), i KotOR :pray:

jel kotor kratica od necega ili je to puni naziv jer je ne mogu nac na guglu ni na wikipedi-i?[/list]

Knights of the old republic - rpg u starwars svvijetu, i to začudo prilično dobar.

Bishop_45_(2)
16-12-2007, 14:50
Fallout (nemrem se odlucit 1 ili 2), i KotOR :pray:

jel kotor kratica od necega ili je to puni naziv jer je ne mogu nac na guglu ni na wikipedi-i?[/list]

Knights of the old republic - rpg u starwars svvijetu, i to začudo prilično dobar.

jedina dobra stvar koju je lucas arts uspio izdati u ovom tisucljecu :wink: !!!

Wade
16-12-2007, 15:43
diablo nije djed ali da ga se ne zove rpgom to je fkt :o

i svatko tko ga nije igrao neka zaigra pa ce shvatiti zasto je predobar (ja ne bi mijenjao ni grafiku koju diablo ima za neku noviju)
daj mi molim te objasni kak je diablo rpg?? roleplaying game znači da ti glumiš nekog lika. određuješ njegove postupke. kaj ti glumiš u diablu? nisi donio niti jednu ODLUKU u igri. nemaš uopće IZBOR nešta napravit. to je linearan fantasy hack'n'slash. nikakav RPG. niti jedan tvoj kill neće promijenit tok igre. deus ex je RPG, jer tvoji postupci utječu na tijek i kraj igre. u diablu imaš samo izbor ubiti kojeg monstera više u nadi da ćeš dobit bolji item. a to, po samoj definiciji, nije ROLEPLAY

aj ocito nikad nisi igrao diablo a i ako jesi onda si ga igrao do 20 lvla pa ti neke stvari nisu jasne
predlazem da ga zaigras pa cemo vidjeti kako akcije nemaju posljedice :D
dotad prestani srati i furati svoje gluposti, svadjas se oko necega sto je glupo i bjelodano gg :boohoo:

W3DR4N
16-12-2007, 15:47
Ne trudi se gwin, već sam pokušao objasniti ovo šta ti sad pričaš o diablu i rpgu. Slažemo se.

Meni je najdraži RPG Baldur's Gate 2. Grafički toliko nevjerojatan, pričom i karakterizacijom toliko dubok.

Felix
16-12-2007, 16:22
Meni osobno se najvise sviđa morrowind,jednostavno za mene ima sve sto trazim u jednom rpgu,rado bih dao duplu cijenu da takve igre rade i danas.

Aerial
16-12-2007, 17:35
Meni je najdraži RPG Baldur's Gate 2. Grafički toliko nevjerojatan, pričom i karakterizacijom toliko dubok.

Ne volim odabirati samo jedan naslov (odabrao sam Torment) jer mi ih se hrpa sviđa... U svakom slučaju Baldur mi je fkorz ekvivalent remek-djelcu :)

callista
16-12-2007, 18:35
morrowind je bio i ostati će najbolja igra ikada. tu nema rasprave.

bezimeni
16-12-2007, 19:00
STALKER
ako moram izdvojiti samo jedan onda je to stalker, ujedno i jedna od najboljih igara uopče.Samo za dlaku mi je bolji od Deus Ex-a.

emerald
16-12-2007, 19:23
U životu sam igrao sam od RPG-ova igrao sam Might & magic VII (7,sedam),Diablo,TES Oblivion i TES Morrowind i trenutno mi je najbolji potonji.Oblivion mi previše zastajkuje (preslab komp imam),Diablo mi baš i nije bio nešto dobar-ne vidim zabave u brzom klikanju mišem,a M&M VII...sada ne znam što mi je točno bio problem u njemu pa da ga nisam baš puno igrao.

EDIT:"preslam" u "preslab"

emerald
16-12-2007, 20:26
i da ti je pila dovoljno jaka nemoj igrat oblivion...i smanji sig...700x50@30kb

A več jesam igrao,malo a kako rekoh imam slab komp

Jel sig sad OK?

Nightyx
16-12-2007, 20:50
i da ti je pila dovoljno jaka nemoj igrat oblivion...i smanji sig...700x50@30kb

A več jesam igrao,malo a kako rekoh imam slab komp

Jel sig sad OK?

nije jbt...

PAZI => MAX => 700x50 ti to nešto govori?????

za ovo 700 ti je ok, ali nije i za ovo 50 :rotfl:

al aj možda i prođe :)

whiskey
16-12-2007, 21:30
Kakvih sam sve gluposti procita u ovih 6 stranica teme svetog mi žanra da je to prestrašno.. Ozbiljno razmišljam da svedem svoj prosjecan broj postova po tjednu sa 3 na 1. :)
Šta se tice odabrira najboljih RPG-ova, odabirem njih nekolicinu daklem množinu jer posli bi mi bilo ža šta sam zapostavija ostale face. Ajmo ovako pocet. Half lajf, niid for spiid, diablo , stalker... Šalim se naravno heretici. A sad prava lista. Fejbl ..vidi opet ja! Moram prekinut dok mogu. Ajd bez zajebancije sad. Planescape Torment, Arcanum, Fallout 2, BG ,Septerra Core, Deus Ex, Icewind Dale, grad Kotor, Bloodlines, Mask of the Betrayer, mogu ajde i Witchera ugurat tu negdi. To su erpiđovi u pravom smislu rici. Postoje i hack&slash erpiđiovi na kojima također znam gubiti sate al o njima cu kad bude otvorena tema "najbolji hack&slash RPG".

SnowFlake
16-12-2007, 21:31
STALKER
ako moram izdvojiti samo jedan onda je to stalker, ujedno i jedna od najboljih igara uopče.Samo za dlaku mi je bolji od Deus Ex-a.

to nije rpg,to je fps sa elementima rpg-ija

Nightyx
16-12-2007, 21:32
@whiskey - Di ti je Morrowind?

whiskey
16-12-2007, 21:35
Svaka cast Morrowindu, super igra. AL ipak triba bit za nijansu bolja da bude na popisu velicanstvenih. Vrlo je blizu inace :)

Lord Myrkul
16-12-2007, 21:50
slazem se gotovo u potpunosti sa whiskey-em, iako nisan odigra sc, deus ex ni fallout(nemojte me lincovat pls), a toliko slusan o tome planescape tormentu ali nigdi ga ne mogu nac... :cry:

bezimeni
16-12-2007, 21:52
STALKER
ako moram izdvojiti samo jedan onda je to stalker, ujedno i jedna od najboljih igara uopče.Samo za dlaku mi je bolji od Deus Ex-a.

to nije rpg,to je fps sa elementima rpg-ija

Pojam rpg-a je preširok da bi ovako nešto tvrdio.Neki su i auto simoliciju sa ps GT proglasili največim rpg-eom svih vremena zbog ugrađenog sustava nadogradnji automobila koji time mjenjaju vozna svojstva :wink: .Da stalker je RPG a to što je pogled iz prvog lica i što imaš pušku a ne mač ne mjenja ništa na stvari.

Sonic_Moronic
16-12-2007, 21:54
Ok, da li se to meni čini ili su nekim ljudima sve igre u kojima radite ma i najmanje promjene na svom liku ili objektu, rpg igre?

DrunkyDuck
16-12-2007, 22:00
Jos cu na ovoj temi procitati da je i Bioshock RPG.

bezimeni
16-12-2007, 22:09
Jos cu na ovoj temi procitati da je i Bioshock RPG.

Da, nadograđuješ oružja i fizičke moči.O tvojim postupcima zavisi kakav ćeš kraj dobiti tako da da,ta je igra rpg.

DrunkyDuck
16-12-2007, 22:11
Gdje je inventar? :D

bezimeni
16-12-2007, 22:14
Gdje je inventar? :D

Samo mi ideš na ruku,i u GT imaš "inventar" ,garžu sa autima...da li je to onda stvarno rpg :wink: .

DrunkyDuck
16-12-2007, 22:19
I u Super Mariu imas nadogradnju moci, da li je to RPG?

Recimo ovako, nadogradnja oruzja i moci u Bioshocku jednostavno nema tu neku "tezinu" da bi se igra nazvala RPGom. Dobivanje istih je slicnije dobivanju novog oruzja na mapi nego nekoj ozbiljnijoj RPG nadogradnji buduci da nema nekih ogranicenja vezanih uz mogucnosti lika, jednostavno nadjes upgrade/plazmid, pokupis/ubrizgas i to je to.

bezimeni
16-12-2007, 22:29
OK.malo sam pretjerao..Bioshock je fps dok su rpg elementi tek dodatak koji nisu srž te igre.Ali za stalker mi niko nemože tupiti da nije rpg.Igra ima 5-6 različitih završetaka koji ovise o tvojim postupcima,nadogradnje u obliku artifekata,biranje misija,kupovina i prodaja,razgovori s drugim likovima,inventar....

=PcP=F@N
16-12-2007, 22:31
Kotor 1
Kotor 2
Oblivion
Morrowind
Diablo 2



moji favoriti

Simon the Dreamer
16-12-2007, 22:32
A jebene li rasprave...

Po meni velika trojka: Fallout, Baldur's Gate, Elder Scrolls. Morrowind je puuuno bolji od jednog npr Bloodlinesa, a Icewind Dale je h'n's. Itd itd.

DrunkyDuck
16-12-2007, 22:38
Ma Bioshock je FPS sa tragovima RPG-a.

Sto se tice Stalkera, uglavnom se slazem, ali ni u njemu RPG nije srz igre. Npr, nema podizanja skillova nego je to ovisno o artefaktima/opremi.

Recimo ovako, sto se tice FPS/RPG spojeva System Shock je na samom vrhu, Stalker 50-50, a Bioshock ubacuje neke RPG elemente u promilima i to vise iz zajebancije, tek toliko da mogu reci da je duhovni nastavak System Shocka.

Svinjoguz
16-12-2007, 23:02
deus ex je odlican spoj rpg/fps

Sonic_Moronic
16-12-2007, 23:06
Uhvatilo me zadnjih dana rpg ludilo, igram sada Neverwinter Nights, vraćam se Falloutu i tražim Arcanum cd...

DrunkyDuck
16-12-2007, 23:07
Instalirao sam Fallout 2 danas, XP ga je odbijao pokrenuti pa sam odustao...

Sonic_Moronic
16-12-2007, 23:10
Čudno... Si probao pečirat?

Svinjoguz
17-12-2007, 00:18
da cudno, meni radi na xp normalno...
da probas compatibility mod :wink:

Prince-Artas
17-12-2007, 10:30
sumnjam da drunky to već nije probao..

Aerial
17-12-2007, 11:32
Hm, ja imam i prvi i drugi Folaut na XP pa mi oboje rade normalno...

Teon
17-12-2007, 12:23
Hm, ja imam i prvi i drugi Folaut na XP pa mi oboje rade normalno...

Same here (Collection ftw :D )

E da... Deus Ex owna, a i kako sam mogao zaboraviti na Diablo !

Dropper
17-12-2007, 19:12
Kotor 1
Kotor 2
Oblivion
Morrowind
Diablo 2



moji favoriti



plz odaberi nejboljeg,znam da su svi dobri ali malo promisli pa mi reci jer se dvoumim(tj. cetveoumim) ..... thx

Lord Coldwolf
17-12-2007, 19:30
eh ko i uvjek,. jako malo ljudi koji zbilja vole dobre rpgove.

1. Planescape Torment
2. Arcanum
3. Baldur's Gate
4. Gothic
5. Vampire the masquerade:redemption
6. Fallout
7. Morrowind
..
nisam odigrao witchera ni bloodlines od rpgova koje zelim odigrati.

Rang€r
17-12-2007, 19:30
Oblivion :pray:

a ako volis hack'n slash onda Diablo

Rang€r
17-12-2007, 19:32
Gothic mi je poslje Diabla, BG sam igro samo na PS (ali puuuuno) u co-op i stvarno je ludo moram jednom odigrat na PC-u

Vorban
17-12-2007, 20:47
Zapravo mislim da je po meni najbolji RPG KOTOR 1,2 i Fable, tu stvarno svaka tvoja odluka utječe na smjer igre

Rang€r
17-12-2007, 20:49
U gothic 3 se baš vidi tvoj utjecaj, npr. ako si za rebele, pa s njima osvojiš grad, oni će ga nakon nekog vremena naselit i bit će ko i prije...

ako si pak mercaner onda će biti sasma drukčije :D

Necto
17-12-2007, 21:40
1. Morrowind
2. The Witcher
3. Fallout 1,2

Dropper
17-12-2007, 22:05
Oblivion :pray:

a ako volis hack'n slash onda Diablo


molim da netko definira koja je razlika izmedju hack 'n slask igre i RPG igre........

:shock:

Rang€r
17-12-2007, 22:14
hack'n slash igra kao Diablo, ti je malo više orjentirana na akciju(što ne znaći da ostali elementi fale), najčešče ima pogled iz "ptičje persperktive"(mada ne mora biti ali meni je tako najbolje), a i samo ime ti kaže o čem se radi...

dok s druge strane akcijski RPG tipa Oblivion ima pogled iz trečeg ili prvog lica(nerjetko oboje), ne možeš poklat tolko neprijatelja odjednom kolko ih možeš u Diablu, imaju više questove, i dalje se osonjavaju na akciju, ali zavisi od igre ima puno drugih RPG elemenata... ma nemrem ja ovo nek ti neko drugi podrobnije objasni... meni važno da kužim xD

Dropper
17-12-2007, 22:19
hack'n slash igra kao Diablo, ti je malo više orjentirana na akciju(što ne znaći da ostali elementi fale), najčešče ima pogled iz "ptičje persperktive"(mada ne mora biti ali meni je tako najbolje), a i samo ime ti kaže o čem se radi...

dok s druge strane akcijski RPG tipa Oblivion ima pogled iz trečeg ili prvog lica(nerjetko oboje), ne možeš poklat tolko neprijatelja odjednom kolko ih možeš u Diablu, imaju više questove, i dalje se osonjavaju na akciju, ali zavisi od igre ima puno drugih RPG elemenata... ma nemrem ja ovo nek ti neko drugi podrobnije objasni... meni važno da kužim xD

pa jeli on da to iskljucuje diabla 2 iz RPG zanra?
jeli u diablu 2 ti utjeces na daljnji tok igre ili ne?

Svinjoguz
17-12-2007, 22:20
Oblivion :pray:

a ako volis hack'n slash onda Diablo


molim da netko definira koja je razlika izmedju hack 'n slask igre i RPG igre........

:shock:

hack n slash je arkada
a rpg je pravi roleplaying gdje ti mozes djelovati u skladu s okolinom i gdje odluke utjecu na tijek radnje
pravi hack n slash su ti diablo, blade & sword..
pravi rpg ti je baldurs gate i planescape torment

Gwin
17-12-2007, 22:27
sad ćemo opet potegnut flejm.

hack n slash je igra u kojoj je poanta "odi tamo, pobij sve i vrati se sam"
rpg je igra u kojoj je poanta "odi tamo, pobij sve i vrati se sam, ali kako hoćeš, ne moraš, možeš pobit i krive i prave, ali ne moraš nikog."
ko reklama za uloške
šalim se al nije daleko.

hack n slash obično nema nikakav izbor, osim "da ga šutnem ili lupim sjekirom? ili možda mačem? a da bacim bombu?" tijek igre i kraj igre je predefiniran, jer šta god ti napravio, kraj je uvijek isti. on je mrtav, ti nisi, princeza je spašena. ko klasični FPS.. blam, blam, blam, next level
cijela poanta rpga s druge strane je da ti imaš izbor u određenim situacijama. jer svojim odabirom mijenjaš strukturu igre. npr. deus ex: počistio si teroriste, ali si pobio i taoce. nekoliko bitnih ljudi s tobom više ne razgovara jer si krvoločan. NWN2: bahat se prema nekim henchmanima. ne dobiješ pola informacija i questove rješavaš na teži način umjesto uz njihovu pomoć

pravi rpg je toliko opsežan da ti dopušta da se pridružiš negativcu na samom početku i totalno zajebeš priču (naravno, ovo bitno skraćuje trajanje PC igre, pa je često onemogućena ova opcija :D)
ali u u rpgu, tvoji postupci mogu imat reakciju bilo kada kasnije u igri. npr, u witcheru sam ubio krivog tipa, pa se njegova ekipa urotila protiv mene nakon dva chaptera

u hack n slashu toga nema, poanta je ionako da ih sve pobiješ

Toxic
18-12-2007, 00:28
U gothic 3 se baš vidi tvoj utjecaj, npr. ako si za rebele, pa s njima osvojiš grad, oni će ga nakon nekog vremena naselit i bit će ko i prije...

ako si pak mercaner onda će biti sasma drukčije :D
Da gothic nije pun onih silnih bugova...a posebno onog kada te stvorenja uhvate udarati i udarati dok te ne ubiju a ti nista ne mozes...igra bi mi bila super, definitivno najbolja...ali posto ih ima onda nista od toga :(

The-Borg
18-12-2007, 06:13
FALLOUT 1,2 tata svih rpgova

Teon
18-12-2007, 09:21
sad ćemo opet potegnut flejm.

hack n slash je igra u kojoj je poanta "odi tamo, pobij sve i vrati se sam"
rpg je igra u kojoj je poanta "odi tamo, pobij sve i vrati se sam, ali kako hoćeš, ne moraš, možeš pobit i krive i prave, ali ne moraš nikog."
ko reklama za uloške
šalim se al nije daleko.

hack n slash obično nema nikakav izbor, osim "da ga šutnem ili lupim sjekirom? ili možda mačem? a da bacim bombu?" tijek igre i kraj igre je predefiniran, jer šta god ti napravio, kraj je uvijek isti. on je mrtav, ti nisi, princeza je spašena. ko klasični FPS.. blam, blam, blam, next level
cijela poanta rpga s druge strane je da ti imaš izbor u određenim situacijama. jer svojim odabirom mijenjaš strukturu igre. npr. deus ex: počistio si teroriste, ali si pobio i taoce. nekoliko bitnih ljudi s tobom više ne razgovara jer si krvoločan. NWN2: bahat se prema nekim henchmanima. ne dobiješ pola informacija i questove rješavaš na teži način umjesto uz njihovu pomoć

pravi rpg je toliko opsežan da ti dopušta da se pridružiš negativcu na samom početku i totalno zajebeš priču (naravno, ovo bitno skraćuje trajanje PC igre, pa je često onemogućena ova opcija :D)
ali u u rpgu, tvoji postupci mogu imat reakciju bilo kada kasnije u igri. npr, u witcheru sam ubio krivog tipa, pa se njegova ekipa urotila protiv mene nakon dva chaptera

u hack n slashu toga nema, poanta je ionako da ih sve pobiješ

I zato su po meni RPG igre najsavrsenije i najbolje, kakav Half Life (iako on je najbolji FPS ne i najbolja igra), sloboda izbora je ono sto je bit ...

Najbolji su mi RPGi koje mozes preci a da nikoga ne ubijes, samo razgovaranjem (bluff, pursuade...)

Nodakim
18-12-2007, 11:51
fallout fanboy...
*shy*

Sybelius
18-12-2007, 11:53
Fallout(obadva) odličan gameplay i onaj apokaliptični feeling...
Vampire The Masquarade Bloodlines,priča,interesantne klase,npc,mogučnost raznolikih završetaka...
Eve Online,neograničenost izbora u razvoju lika,ogroman univerzum,jednostavna i napredna interakcija sa drugim igračima...

The-Borg
18-12-2007, 13:44
fallout fanboy...
*shy*

u got a problem with that ?

Simon the Dreamer
18-12-2007, 17:10
fallout fanboy...
*shy*

u got a problem with that ?
Ko ne voli folaut je emo.

Rang€r
18-12-2007, 17:50
U gothic 3 se baš vidi tvoj utjecaj, npr. ako si za rebele, pa s njima osvojiš grad, oni će ga nakon nekog vremena naselit i bit će ko i prije...

ako si pak mercaner onda će biti sasma drukčije :D
Da gothic nije pun onih silnih bugova...a posebno onog kada te stvorenja uhvate udarati i udarati dok te ne ubiju a ti nista ne mozes...igra bi mi bila super, definitivno najbolja...ali posto ih ima onda nista od toga :(

neznam baš, ali sigurno bi podiglo ocjenu iznad 90 i to zasluženo, da im nije combat system sheban i da nema bugova... ali i dalje nevjerujem da bi bio bolji od OB-a :P

Dropper
18-12-2007, 17:51
jel' diablo onda RPG ili smething else?
i jeli se isplati kupovat?

Rang€r
18-12-2007, 17:58
definitivno se isplati kupiti, on je RPG, ali ne kao Oblivion ili Planscape Torment, Fallout il nes, ovo je hack'n slash RPG... dakle podvrsta RPG-a isto ko što je Oblivion action-oriented RPG, Fallout classic RPG...

P.S. Gwin jesi ti reko da kad ubijes lika, slucajno niisi ni znao, da se onda njegova ekipa uroti protiv tebe??
ako je tako to moram odigrat.

Nodakim
18-12-2007, 18:04
[quote=Geralt]fallout fanboy...
*shy*

u got a problem with that ?
Ko ne voli folaut je emo.[/quote:dxiwsw6n]


onda: i eat emo¨s for breakfast
...

IGoR_2803
18-12-2007, 18:33
jel' diablo onda RPG ili smething else?
i jeli se isplati kupovat?

kaj god diablo bio isplati se, isplati... Diablo 2 + lod vgg :pray:

EDIT: ako imas neku kvalitetu od misa, rađe ga tokom igranja diabla zamjeni s nekom jeftinjarom od 50ak kn... :D

Lord Coldwolf
18-12-2007, 20:31
[quote="Rang€r":1ugpxeja]U gothic 3 se baš vidi tvoj utjecaj, npr. ako si za rebele, pa s njima osvojiš grad, oni će ga nakon nekog vremena naselit i bit će ko i prije...

ako si pak mercaner onda će biti sasma drukčije :D
Da gothic nije pun onih silnih bugova...a posebno onog kada te stvorenja uhvate udarati i udarati dok te ne ubiju a ti nista ne mozes...igra bi mi bila super, definitivno najbolja...ali posto ih ima onda nista od toga :(

neznam baš, ali sigurno bi podiglo ocjenu iznad 90 i to zasluženo, da im nije combat system sheban i da nema bugova... ali i dalje nevjerujem da bi bio bolji od OB-a :P[/quote:1ugpxeja]

mozda nebi,. (meni bi)

al gothic 1,2 su sigurno bolji od obliviona

naigro sam se obliviona fakat puno,. imao podosta likova,.
i nakon svega,. nemogu reci da mi je dobar rpg..jer nije, los je kao rpg,.. i nekako vec mi je zlo dok cujem za oblivion,. i dok ga netko spominje uz legende poput planescapea, po*izdim:D

Teon
18-12-2007, 21:37
S/cut

^^ I approve of this

Gwin
18-12-2007, 21:53
P.S. Gwin jesi ti reko da kad ubijes lika, slucajno niisi ni znao, da se onda njegova ekipa uroti protiv tebe??
ako je tako to moram odigrat.yup.. da ga nisam umlatio produžio bih si tu granu questanja za jedno 30-60 minuta igranja..
ja sam ga odlučio maknut da bi me cca 45 minuta kasnije, jedno 24h ingame njegova ekipa presrela u krčmi.. "naš frend, blablabla, ubojica, blablabla, platit ćeš.. blabla.." i opća makljaža

Prince-Artas
18-12-2007, 21:54
nemogu se pohvalit da sam previše rpga prešao
zato se spremam navalit na baldurs gate sagu
pripreme u tjeku...

Megger
18-12-2007, 22:10
Diablo 2... TES....

emerald
19-12-2007, 14:46
Gdje se oriđiđi Witcher može kupiti?

callista
19-12-2007, 15:04
nemogu se pohvalit da sam previše rpga prešao
zato se spremam navalit na baldurs gate sagu
pripreme u tjeku...
to sam i ja planiro.. i ostvario... ali vjeruj mi nakon što sam odigro toliko dobrih rpg-eva poput morrowinda sa dobrom grafikom navaljivanje na baldur's gate nije bio dobar potez... grafika je jednostavno prejadna, bar u prvom djelu.

IGoR_2803
19-12-2007, 15:21
Gdje se oriđiđi Witcher može kupiti?

mislim da sam ga videl u algoritmu...

Sonic_Moronic
19-12-2007, 15:26
nemogu se pohvalit da sam previše rpga prešao
zato se spremam navalit na baldurs gate sagu
pripreme u tjeku...
to sam i ja planiro.. i ostvario... ali vjeruj mi nakon što sam odigro toliko dobrih rpg-eva poput morrowinda sa dobrom grafikom navaljivanje na baldur's gate nije bio dobar potez... grafika je jednostavno prejadna, bar u prvom djelu.

Vidiš, nekima grafika nije bitna... Uopće. Štoviše, ja obožavam izometriju...

callista
19-12-2007, 17:52
[quote="Prince-Artas":3koy11k8]nemogu se pohvalit da sam previše rpga prešao
zato se spremam navalit na baldurs gate sagu
pripreme u tjeku...
to sam i ja planiro.. i ostvario... ali vjeruj mi nakon što sam odigro toliko dobrih rpg-eva poput morrowinda sa dobrom grafikom navaljivanje na baldur's gate nije bio dobar potez... grafika je jednostavno prejadna, bar u prvom djelu.

Vidiš, nekima grafika nije bitna... Uopće. Štoviše, ja obožavam izometriju...[/quote:3koy11k8]
mogu ja igrat igre bez dobre grafike, ali ovo jednostavno nisam mogo

Simon the Dreamer
19-12-2007, 18:07
[quote=Geralt]fallout fanboy...
*shy*

u got a problem with that ?
Ko ne voli folaut je emo.


onda: i eat emo¨s for breakfast
...[/quote:2vy7t0zv]
Folaut Forever!

W3DR4N
19-12-2007, 18:09
Sva sreća pa BG2 nema najmaštovitiju i najbolju RPG grafiku. Grafički bi ga stavio ispred eye candy proizvoda poput Obliviona, Gothica III, Witchera, NWN2...
Šta se tiče Morrowinda, svaka čast na artu, ali igra mi je grafički pretmurna i isprana.

Lord Myrkul
19-12-2007, 19:55
pocea sam planescape torment, igra me odusevila originalnoscu, grafika mi ne smeta samo mi rezulucija ne odgovara

Bishop_45_(2)
19-12-2007, 21:13
nemogu se pohvalit da sam previše rpga prešao
zato se spremam navalit na baldurs gate sagu
pripreme u tjeku...
to sam i ja planiro.. i ostvario... ali vjeruj mi nakon što sam odigro toliko dobrih rpg-eva poput morrowinda sa dobrom grafikom navaljivanje na baldur's gate nije bio dobar potez... grafika je jednostavno prejadna, bar u prvom djelu.

wtf, vec 2 tjedna igram baldurs 1, igra je predobra, ne kuzim kako ti moze smetati grafka u igri, to nema smisla, pogotovo za jedan rpg ...


fakjea, leet, sad ne postam 2 dana . :D ....

DrunkyDuck
19-12-2007, 21:15
"Postovi: 1337"

Cestitam, vasa 1337nosti.

DrunkyDuck
19-12-2007, 21:17
Samo je jedan 1337.

Vorban
19-12-2007, 22:58
amater...
"Postovi: 9915" :D

jebote skoro pa 10k postova, najviše na forumu ne?

OT: sunce mu ga žarko, sada je u izradi jedan RPG, a ubijte me odma, nemre se sjetit tko ga radi ni kako se zove...ali kažu da će biti najbolji rpg ikada - živi bili pa vidjeli

Prince-Artas
19-12-2007, 23:17
nemogu se pohvalit da sam previše rpga prešao
zato se spremam navalit na baldurs gate sagu
pripreme u tjeku...
to sam i ja planiro.. i ostvario... ali vjeruj mi nakon što sam odigro toliko dobrih rpg-eva poput morrowinda sa dobrom grafikom navaljivanje na baldur's gate nije bio dobar potez... grafika je jednostavno prejadna, bar u prvom djelu.

diablo 1 prošao u 2 dana, bez beda, navukao sam se i nisam mogao prestat
diablo 2 uninstal pol sata nakon instala
tako da mi grafika ne igra nikakvu ulogu
bg2 ima prejebenu grafikum prvi dio sasvim solidnu

Neven <R>
20-12-2007, 00:16
Sva sreća pa BG2 nema najmaštovitiju i najbolju RPG grafiku. Grafički bi ga stavio ispred eye candy proizvoda poput Obliviona, Gothica III, Witchera, NWN2...

A postoji i onaj BGtutu da se jedinica prebaci na grafički engine od dvojke.

Gregor847
22-12-2007, 17:13
Meni najbolji RPGevi svih vremeni su svi s koji imaju neke veze sa BLACK ISLE STUDIOS:
Baldurs gate serijal, Icewind dale serijal, Planescape torment, fallout. Od svih tih Baldurs Gate2 bih postavio kao naj RPG ikad. Valja spomenuti i arcanum, nox, definitivno MorrowindSŠto se tiče onih rpgeva bez 3d grafike, jeli itko igrao ADOM? ascii grafika :)

Demon Hunter
23-12-2007, 00:40
Ima dosta tih RPG-ova koji su dobri ali svi su slicni!

Gothic II je bio RPG kojeg sam igrao dan i noc.

Dungeon Siege II.
Titan Quest!
Oblivion!

Ima ih dobrih!

RayDX
23-12-2007, 00:54
Meni je osobno Fallout. Igra je predobra, sada me sve strah što će Bethesda napraviti od nje.

Teon
23-12-2007, 10:06
Meni je osobno Fallout. Igra je predobra, sada me sve strah što će Bethesda napraviti od nje.

FallOut owna (i jos je k tome pravi istinski RPG) :pray:

Eh Bethesda ... :(

ToNy :)
23-12-2007, 10:33
Diablo je definitivno naj naj rpg :pray:

Nemesis
23-12-2007, 12:25
a šta ja znam.meni je oblivon nekako najbolji.valjda zato što nisam igrao puno rpg-ova.

Prince-Artas
24-12-2007, 12:47
Sva sreća pa BG2 nema najmaštovitiju i najbolju RPG grafiku. Grafički bi ga stavio ispred eye candy proizvoda poput Obliviona, Gothica III, Witchera, NWN2...

A postoji i onaj BGtutu da se jedinica prebaci na grafički engine od dvojke.

nemam bg2 al nema veze, ne smeta mi grafika

emerald
04-01-2008, 12:41
Ma Guild wars je najbolji

Peyo
04-01-2008, 23:52
Dali ste kad igrali The Legend of Dragoon. :pray: Ako niste, neznate što ste propustili. Jedino je problem što je samo osvanula na PS 1. :(
Pogledajte http://psx.ign.com/objects/013/013238.html

Demon Hunter
05-01-2008, 01:01
Jel Black & White spada u RPG to je super.....

Spell Force II.....

Prince-Artas
05-01-2008, 14:22
Jel Black & White spada u RPG to je super.....


ne baš, to je rts

amso47
05-01-2008, 21:49
hmmm Icewind Dale 2

skuki
06-01-2008, 10:56
A morrowind, kak god okrenem.

Megger
06-01-2008, 13:32
Diablo serijal, Oblivion...

Bishop_45_(2)
06-01-2008, 16:50
Jedva cekam da izadje novi TES, i molim se da ima dobro ime, Oblivion je tako ruzna rijec, ali ju srecem na svakom drugom koraku jer je vecini vikend igraca ona definicija RPG-a ..... :(



EDIT: dosadni ste s anketama...uostalom bila bi predugacka.....

Korpse
06-01-2008, 17:11
Morrowind. glupo je kaj nema neke ankete?

Lord Myrkul
06-01-2008, 19:31
planescape torment-najbolji
mogu vam rec da nigdi necete nac tako dobru pricu u kompletu sa zanimljivim likovima i lokacijama

Prince-Artas
06-01-2008, 21:17
glupo je kaj nema neke ankete?

toliko kvalitetnih rpga ima da je nemoguće napravit anketu

emerald
07-01-2008, 09:23
glupo je kaj nema neke ankete?

toliko kvalitetnig rpga ima da je nemoguće napravit anketu

Amen,brate

Da_killah
07-01-2008, 18:54
a i kad je u onoj temi bila anketa svi su se bunili na nju :D

Korpse
07-01-2008, 22:07
uzmeš vremena i napraviš tako nešto.

Demon Hunter
08-01-2008, 01:58
Gothic II u svoje vrjeme je bio car!

Bar za mene!

A sad muka mi jekad vidim one kockice u igri!

Lord Coldwolf
08-01-2008, 10:02
Gothic II u svoje vrjeme je bio car!

Bar za mene!

A sad muka mi jekad vidim one kockice u igri!

ma daj,.. i dan danas je to prihvatljiva grafika,. jos ako imas nights of raven expanziju mislim da ljepse izgleda.

I da, jako dobar rpg,.
sto se tice githica 3, rade se community patchevi a doci ce i veliki official patchevi, pa to cekam da opet zaigram na novoj konfiguraciji jer prije sam imao sve na low, slaba rezolucija.

Bishop_45_(2)
08-01-2008, 10:07
Gothic mi ima loshe sredjen sustav resursa u igri; mislim na ono da se merchantima ressa kolicina novca i pojave novi itemi nakon ulaska u novi chapter, ... nije da ne funkcionira, ali su u TES-u uspjeli bez toga, ... ; i takodjer je Gothic malo frustrirajuć u tom pogledu sto ne mozes istrazivati onako kao te pukne, vec ces od npr- orca bjezati ko lud dok ne dodjes do tog i tog lvl-a; dobra stvar jest sto je tezak, tezi od Morrowinda.


Diego sent me.


BTW Gothic ima prejebenu grafiku kada stavis u visoku rezoluciju, mislim sto ces vishe...

W3DR4N
08-01-2008, 10:12
Ja u gothicu jednostavno ne mogu smisliti mehaniku borbe. Aaaaaaa!

Bishop_45_(2)
08-01-2008, 10:18
barem ne moras lupati po mishu; zapravo mehanika mi se svidja, no kamera je sjebana, i to tesko, jer zahtijeva ono da naciljas NPCa da bis ga ozljedio, tako da ne mozes izvoditi nikakav hit&run jer nemas kamo bjezati, kamera je stalno okrenuta prema NPCu i nece se maknuti.... to me izjebalo u mozak....

Windwalker
08-01-2008, 11:10
ma nema tog patcha, trebali bi mijenjati kompletan sustav borbe,
a do sada nisu cak uspjeli maknuti onaj bug sa uzastopnim spoticanjem kada te neka bestija napadne, a da ne spominjem borbu sa 2 maca koji je smijesan i konje koju su na kraju izbacili zato sto je... eto,igra takva kakva je

A meni se, recimo, taj sustav borbe baš svidio.
Ali ipak mi je igra upropaštena zbog previše bugova i lošeg završetka.

Bishop_45_(2)
08-01-2008, 11:32
Gothic mi ima loshe sredjen sustav resursa u igri; mislim na ono da se merchantima ressa kolicina novca i pojave novi itemi nakon ulaska u novi chapter, ... nije da ne funkcionira, ali su u TES-u uspjeli bez toga, ... ; i takodjer je Gothic malo frustrirajuć u tom pogledu sto ne mozes istrazivati onako kao te pukne, vec ces od npr- orca bjezati ko lud dok ne dodjes do tog i tog lvl-a; dobra stvar jest sto je tezak, tezi od Morrowinda.

a sto fali tome?
zar nije logicno da se dok si njub moras dobro upregnui kako bi jednog vuka ubio, a ne odmah na zmajeve?

uhhh, jesli li procitao sto sam napisao ?
Naime nelogican jest tvoj odgovor, igra mora igracu pruziti slobodu, nije logicno da ces igraca zatvoriti u dva kampa i ocekivati od njega da samo rijesava questove, to je jedna velika prednost Morrowinda, naime u Morrowindu se mozes baviti istrazivanjem, ali ces razmisliti prije sto na nekog/nesto dignes mac, ili koliko ces duboko otici u dungeon; za razliku od Gothica koji ti nece otkrivati nista dok ne budes dovoljan lvl, orke trce za tobom cim se pojavis, i nema onog istrazivanja, nema razmisljanja i pamćenja kewl mjesta na kojima si sreo to i to, kada su svi monsteri u tom dungeonu na slicnom lvl-u, u tom je pogledu Gothic ogranicen, no to je cisto zbog nedostatka iskustva developera koji nije naucio mamiti igraca poput Bethsaede... doduse one stare Bethsede.

Arbiter of Change
08-01-2008, 11:54
a reci mi, sto je izazovno u tome da ti komp izjednacava lvl protivnika sa vlastitim?
U teoriji bi to trebalo funkcionirati tako da se ti osjećaš zadovoljnim zato jer si porazio neprijatelja koji je na istoj razini kao i ti, tj. da je pošteni omjer snaga.

Prince-Artas
09-01-2008, 16:14
sto se tice githica 3, rade se community patchevi a doci ce i veliki official patchevi, pa to cekam da opet zaigram na novoj konfiguraciji jer prije sam imao sve na low, slaba rezolucija.

teško da će izać još kakav official patch
gothic 4 je već u izradi
meni i sa zadnjim CP igra nenormalno trza i i to mi je zadnji pokušaj da odigram g3

Rang€r
09-01-2008, 16:18
cudno da vama trza, a ja nemogu pokrenut vecinu igara a gothic 3 sam vrtio savrseno jedino bi zatrzalo malo vise kad bi bio malo veci fajt :D
ali ono sto ubija gothic 3 je borba, tako debilna... ko da igram hack'n slash pa samo stiscem dugmad na misu ...

Hugh Bliss
09-01-2008, 19:26
Diablo 2 :pray:

prcko
09-01-2008, 19:27
Diablo 2 :pray:
Slazem se.

Fencing_LORD
09-01-2008, 19:38
Morrowind. Sumnjam da treba objašnjavat, svi već znaju zašto.

THUNDER_DINIX
09-01-2008, 21:50
po meni Gothic

Lord Coldwolf
10-01-2008, 10:23
[quote="Lord Coldwolf":3jvqaq6q]
sto se tice githica 3, rade se community patchevi a doci ce i veliki official patchevi, pa to cekam da opet zaigram na novoj konfiguraciji jer prije sam imao sve na low, slaba rezolucija.

teško da će izać još kakav official patch
gothic 4 je već u izradi
meni i sa zadnjim CP igra nenormalno trza i i to mi je zadnji pokušaj da odigram g3[/quote:3jvqaq6q]

mislim da su obecali taj patch ;)

yep,. se Gothicu 4 Genesis is the name,. i jedva cekam da vidim neke prve screenshotove :)

Al Bundy
10-01-2008, 11:25
diablo 2 je najbolji

Raynor
11-01-2008, 13:05
Na prvom mjestu Fallout serijal osim Tacticsa, a zatim Morrowind.

Prince-Artas
11-01-2008, 14:34
mislim da su obecali taj patch ;)


imaš kakav link
sjećam se da su i obećali neku expanziju koja će donijet i neki veliki patch, ako je to to, zaboravi :)

Lord Coldwolf
11-01-2008, 14:41
[quote="Lord Coldwolf":1o01kc4a]
mislim da su obecali taj patch ;)


imaš kakav link
sjećam se da su i obećali neku expanziju koja će donijet i neki veliki patch, ako je to to, zaboravi :)[/quote:1o01kc4a]

nemam bas link,. na jowood-ovom gothic forumu sam nesto oko toga citao..
Mislim da ovaj novi developer pokusava osim gothica 4 i napravit neki gothic III patch.
Ako ti se da, pogledaj pa vidi o cem se konkretno radi.

SinCr0
11-01-2008, 15:41
[quote="Prince-Artas":jht6rwsy][quote="Lord Coldwolf":jht6rwsy]
mislim da su obecali taj patch ;)


imaš kakav link
sjećam se da su i obećali neku expanziju koja će donijet i neki veliki patch, ako je to to, zaboravi :)[/quote:jht6rwsy]

nemam bas link,. na jowood-ovom gothic forumu sam nesto oko toga citao..
Mislim da ovaj novi developer pokusava osim gothica 4 i napravit neki gothic III patch.
Ako ti se da, pogledaj pa vidi o cem se konkretno radi.[/quote:jht6rwsy]

ni ja nisam cuo za taj patch...al cito sam da ce community patch 1.6 biti orijentiran vise na optimizaciju igre nego na ispravljanje bugova u kvestovima,ko zna,mozda i to jednom naprave pa i zavrsim gothic 3!trenutno je nepodnosljiv za igranje! a ja sam ga probo igrat na laptopu znam da je bio dvojezgreni intel,2gb ddr2 ,sata hard i 7300gt i nije trzalo nista na medium/high, a na amd 3200+,1,5gb ddr400,x1950pro,pata hard trza ko ludo na svim mogucim postavkama...a probo sam i na svom jednom je bio p4,1gb ddr400,6600gt i sata hard i radilo je super,skoro bez trzanja na medium/high,a drugi put sve isto samo pata hard 8mb i trza nenormalno...pa mi se po tome cini da veliku ulogu igra dobar hard! hm...ne znam... :|

Demon Hunter
11-01-2008, 17:14
Neznam meni su fora ovi kao Dungeon Siege II.....Titan Quest.....Oblivion

Hugh Bliss
12-01-2008, 00:18
I Wtcher također. Po meni Diablo 2 i Witcher.

nosferatu25
27-01-2008, 23:19
B L O O D L I N E S! ! ! :yuck:

njub
28-01-2008, 00:54
DIABLO II