PDA

Pogledaj cijelu verziju : Missing NTLRD



Necromonger
15-12-2007, 12:19
Danas kad san otiša upalit kompjuter, prije bootanja windowsa XP mi napise:
Missing NTLRD
Press CTRL+ALT+DEL

Nemogu više pokrenit kompjuter. Zna li ko šta je ovo?

Necromonger
15-12-2007, 12:43
hm...najbolje bi ti bilo da digneš winse ponovno...koliko vidim na guglu taj problem je popraćen sa još problema

I meni se cini: Primary master failed. Glupi hard. moracu pokrenit hirens...

NoNCoNFoRMiST
15-12-2007, 14:14
hm...najbolje bi ti bilo da digneš winse ponovno...koliko vidim na guglu taj problem je popraćen sa još problema

I meni se cini: Primary master failed. Glupi hard. moracu pokrenit hirens...

a stas sa hirensom napravit?

Lord Jambrek
15-12-2007, 14:16
Hmm, Primary Master Failed.


Da, bit će da ti je disk otišao ili se nekaj sjebalo sa sectorima na njemu.

flander
15-12-2007, 15:29
taj NTDLR sam ja jednom igrom slučaja zbrisao kad sam instalirao Most Wanted na C particiju i naravno umjesto da gledam kaj da brišem ja lijepo muški to sve zagrabio sa NTDLR-om naravno i morao reinstall winze :)

C
16-12-2007, 17:11
Ne trebaš instaliravati Win na novo, možeš ga samo reinstalirati. :D
NTDLR zna otići i kada se OC-a. :twisted:
No, da, ako imaš Maxtor-ov HDD, nemoj se čuditi. Kod mene davno, dva Maxtor-ova riknula u mjesec dana, a frendu mi se zapalio u redu...

Necromonger
16-12-2007, 21:26
Crka HDD. Mehanički...
Ionako sanplanira novi kompjuter kupit, btw tema je gori:http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=510566#510566

C
16-12-2007, 21:32
Ajde mi samo još reci, jeli HDD bio Maxtor-ov? :roll:

flander
16-12-2007, 21:33
Ajde mi samo još reci, jeli HDD bio Maxtor-ov? :roll:


kod mene je :D ali je durao još kasnije, ali kratko :D

C
16-12-2007, 21:48
Crka HDD. Mehanički...
Mehanički = Hardware-ski...
...čudno, znači, HDD može crknutiSi Software-ski... :rotfl:
Baš dobra fora. Idem sada frenda podsjetiti kada mu se zapalio HDD i reći ću mu da je to bilo software-ski. :D

@flender - Ja nisam imao takvu priliku da još dura i da mi daje nade, da neće više crknuti. :P

flander
16-12-2007, 23:05
@flender - Ja nisam imao takvu priliku da još dura i da mi daje nade, da neće više crknuti. :P


e care da me znaš ovak, da si mi susjed, vidio bi koje ja avanture imam sa svojim PC-om, to nemože nitko kakav ja problem mogu napravit :D

Burek_fr0m_SPACE
16-12-2007, 23:26
...čudno, znači, HDD može crknutiSi Software-ski... :rotfl:
U tom slučaju se vjerovatno misli na file system(e) koji(e) nosi. Inače, izgleda da ti je boot sector stradao. I da nije slučajno NTLDR, a ne NTLRD? NTLDR je (Windows) NT LoaDeR, što će reći da ti je stradao boot loader. Ja bih tu digao neki live Linux s CDa i kopirao svjež NTLDR s nekog drugog kompjutera koji ima iste Windowse.

C
16-12-2007, 23:40
Očito me nisi dobro razumio. Kvar se može dogoditi preko programa za tuniranje ili općenitko preko nekih programa, ali ako se npr. zapali, onda se ne može reći da je pregorio zbog programa, uzevši u obzir da je tehnički ispravan. Jasno je da grafička, CPU ili RAM može riknuti preko programa, ali jasno je da još nema programa koji može povećati brzinu čitanja i okretaja na HDD-u. Na HDD-u podaci mogu trčati uokolo što se mene tiče, ali neće riknuti, ako je tehnički ispravan, već ako je tehnički ne ispravan, ili možda iz bilo kojih fizičkih razloga.

Burek_fr0m_SPACE
16-12-2007, 23:45
Očito me nisi dobro razumio. Kvar se može dogoditi preko programa za tuniranje ili općenitko preko nekih programa, ali ako se npr. zapali, onda se ne može reći da je pregorio zbog programa, uzevši u obzir da je tehnički ispravan. Jasno je da grafička, CPU ili RAM može riknuti preko programa, ali jasno je da još nema programa koji može povećati brzinu čitanja i okretaja na HDD-u. Na HDD-u podaci mogu trčati uokolo što se mene tiče, ali neće riknuti, ako je tehnički ispravan, već ako je tehnički ne ispravan, ili možda iz bilo kojih fizičkih razloga.
Čudno, ali čini mi se da ni ti nisi mene =) Kako god, nećemo se ovdje raspravljati.

C
16-12-2007, 23:53
Forum i jest za raspravljanje. :P
Čekaj, ja sam mislio, da na HDD-u, samo hardwareski može crknuti i pokvariti se, a softwareski se može samo pokvariti, ali ne i crknuti.
Pod crknuti se valjda podrazumjeva da mu fizički nešto ne radi...