PDA

Pogledaj cijelu verziju : neugodna iskustva sa informatičkim shopovima



Outmind
15-12-2007, 11:53
Ovdje pišite kako su vam sve digli živac (a možda i pare) u raznolikim informatičkim dućanima. Tko znna, možad ovo postane i sticky topick pošto je uvijek korisno saznati čega se trebamo kloniti u pojedinim prodavaonama.

Durin
15-12-2007, 12:34
Serviser mi je zaboravio staviti jumper na IDE hard-komp mi nije prepoznavao hard disk.Nisu mi vratili stare komponente nakon ugradnje :twisted: Htjeli su da čekam jedan dan kako bi mi mogli ugraditi hard-odmah sam im rekao da mi daju hard,da ću si ga sam ugraditi i formatirati.Frend mi nije znao sam ugraditi 7800GS i odnio u HGŠrot na servis i krivo su mu je ugradili-za to treba biti pametan.

NiX4
15-12-2007, 12:37
lol kak su mu mogli grafu krivo ugraditi ?

Ja imam dobra iskustva sa Ve-milom !


Najveći carevi u servisu , dono komp a bila naljepnica ona otkinuta , a ja prčkao po grafi i sjbao ju ,a oni rekli nema veze uzeli PC i stavili novu grafu :pray:


bilo negdje prije 1 .godinu

IGoR_2803
15-12-2007, 13:44
lol kak su mu mogli grafu krivo ugraditi ?

Ja imam dobra iskustva sa Ve-milom !


Najveći carevi u servisu , dono komp a bila naljepnica ona otkinuta , a ja prčkao po grafi i sjbao ju ,a oni rekli nema veze uzeli PC i stavili novu grafu :pray:


bilo negdje prije 1 .godinu

ja sam s ve-milom u zg imal loša iskustva, ali zato u ve-milu u čk su likovi zakon. u zg mi nisu htjeli zamijeniti mp3 player star 3 tjedna jer je bio "fizički" oštećen. reko wtf? normalno da je oštećen kad je nekvalitetno sklopljen ili kaj. potrgao se jack za slušalice nakon 3 tj. bez da mi je pao, da sam sjeo na njega ili sl. već kad smo kod toga, moram zahvaliti dečku iz Hgspota u VŽ koji mi je jučer poklonil konverter za napajanje za grafu i spasil me muke hodanja po raznim servisima i žicanja da pogledaju ak ima viška... :D

15-12-2007, 14:08
Pa niti ti ja nebi zamjenil mp3.Za fizička oštečenja nema garancije.Otkud da oni znaju jel to tebi ispalo samo od sebe ili si ti to namjerno tj svojom greškom napravio.

Lord Jambrek
15-12-2007, 14:46
Pa niti ti ja nebi zamjenil mp3.Za fizička oštečenja nema garancije.Otkud da oni znaju jel to tebi ispalo samo od sebe ili si ti to namjerno tj svojom greškom napravio.

Meni su u Sony servisu priznali garanciju kamere, a kamera zgrebana da ti pamet stane.

pimp
15-12-2007, 16:02
dođem u vemil , reko daj mmc za moju nokiu , veli lik to ne postoji , reko hvala doviđenja , ode u hamu lik mi normalno proda mmc karticu , nisam imao volje ovome tuviti u glavu da je glup , i to mi je neki vemil , njubove zapošljava


onda , supracomp - kupio cijeli komp kod njih a uz maticnu sam trebao dobiti org igru , neonku i par svijetlecih kablova , normalno nista nisam dobio ,

dodjem u hgspot , trazim famoznu mmc karticu , lik veli da mu dam mob da oni to moraju ugraditi , reko ok , valjda zna sta radi , da mi mob , ja ukucam pin mob se upali i ne prepoznaje karticu , nigdje je nema , pokazem liku veli on da ce za par min bit isve u redu , otvorim ja mob kad unutra kartica koja nije ni popunila prostor za memorijske kartice , mislim da su microSD stavili


pohvalio bih links jer su mi priznali garanciju na mp3 iako nisam imao ni poklopac ni slusalice od mp3-a

šerafciger
15-12-2007, 16:08
frendu su mi u servisu ukrali 128mb sdrama(prije 384 sad 256), i snizili radni takt proca za 400mhz.(sa 1,3ghz na 900 mhz). :twisted:
btw:po mom misljenju najneobrazovanije ljude ima hgspot

GrimReaper
15-12-2007, 16:09
ma zivcira me kad ti nude i nude a ti kažeš tocno kaj hoces...

morao sam 3 puta rec da necu 7950 sa dvije jezgre nego da ocem 8800gts

DrunkyDuck
15-12-2007, 16:30
Info-gama:

Neke komponente sam imao odprije, neke kupio na drugim mjetima, kod njih uzeo kuciste, maticnu i rame, cini mi se i dao im ostale komponente da mi sloze, kazu oni bit' ce gotovo za 4-5 dana.

Nakon par dana me nazovu i kazu da mi floppy ne radi (davno je to bilo) i nude mi neki koji imaju na skladistu, OK, uzimam da se ne zezam previse.

Komp dodje doma + stari floppy. Pogledam ga i vidim da je vecina pinova otraga savinuta. Popizdim, ispravim ih i spojim u drugi komp gdje floppy proradi. Ponovno popizdim.

Odnesem racunalo natrag s floppyem, kazem da mi vrate novac, uzmu svoj floppy nazad i ugrade stari.

Cekam par dana pa popizdim. Prodje jos dan-dva i kazu da je gotovo. Olaksanje.

Snimili su mi neke okljastene XP gdje se logiram kao gost! Iznerviram se. Krenem instalirati svoje windowse i nakon sto sam zavrsio primjetim da mi nikako ne prepoznaju TV karticu, ne mogu ni instalirati drivere jer "kartice nema u racunalu". Totalno poludim, uzmem sarafinciger i otvorim kuciste ne razmisljajuci o garanciji i gurnem karticu do kraja u utor.

Na kraju iznenadjenje, nalijepnice se nisu ostetile kad sam otvrao kuciste pa zatvorim i nalijepim ih kako su bile.

Nekoliko mjeseci kasnije popricam sa frendom koji je radio u Info-Gami, on se nasmije i kaze da imaju jednog kamiondziju koji slaze racunala kad ne vozi okolo...

Ivan_87
15-12-2007, 16:42
kupovo sam komp za sestru 2004 godine naručio nvidiu fx 5950 oni stavili fx5200 čak 64mb na računu je uredno bila fx5950 koju smo masno platili a unutra fx5200

to je u eurtotrade-a izdero sam se na njih i zamjenili je u roku od 2 sata

skoro sam ih išo tužit radi takvog bezobrazloga

FichoM
15-12-2007, 17:41
kupovo sam komp za sestru 2004 godine naručio nvidiu fx 5950 oni stavili fx5200 čak 64mb na računu je uredno bila fx5950 koju smo masno platili a unutra fx5200

to je u eurtotrade-a izdero sam se na njih i zamjenili je u roku od 2 sata

skoro sam ih išo tužit radi takvog bezobrazloga

Tko zna koliko su ih tako ugradili, ljudi neznaju, nemaju pojma, 99% onih što kupuje i ne zna provjeriti što imaju u računalu...

Lord Jambrek
15-12-2007, 17:45
E nikad neću zaboravit svoj prvi komp, dobro nije neugodno iskustvo nego je dobro.

Koštao 2000 DEM još davne 1998. Kupili mi Pentium 233mmx, 32mb ram, ATi 3D Rage II, 2GB hard disk... Trebali dobiti 15" monitor, a likovi mi za iste pare dali 17" :pray:

cropir
15-12-2007, 18:03
kad su mi likovi upiknuli rame i grafu, stara grafa i rami su nestali :o

(nisam ih dobio natrag)

jel to normalno? :?

DrunkyDuck
15-12-2007, 18:11
kad su mi likovi upiknuli rame i grafu, stara grafa i rami su nestali

(nisam ih dobio natrag)

jel to normalno?

Nije, osim ako nije bilo rijec o zamjeni + nadoplati (u sto sumnjam). Lopovi.

NiX4
15-12-2007, 19:48
a ako su ti uzeli RAM-e i GPU kako ti je komp radio onda ?

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

15-12-2007, 19:51
a ako su ti uzeli RAM-e i GPU kako ti je komp radio onda ?

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

stare komponente su zamjenili novima...a dotične mu nisu vratili.

NiX4
15-12-2007, 20:28
a ako su ti uzeli RAM-e i GPU kako ti je komp radio onda ?

:rotfl: :rotfl: :rotfl:

stare komponente su zamjenili novima...a dotične mu nisu vratili.


pa čekaj jel su mu pregorile ili kaj ?

ako ih je zamnjenio novima tj kupio ih , onda su ga pokrali lolol! :)

IGoR_2803
15-12-2007, 21:32
Pa niti ti ja nebi zamjenil mp3.Za fizička oštečenja nema garancije.Otkud da oni znaju jel to tebi ispalo samo od sebe ili si ti to namjerno tj svojom greškom napravio.

a cuj, nisam niti ja kriv kaj prodaju škart... vjerujem da im je još ljudi nosilo taj mp3 na reklamaciju, pa su se mogli zapitat...

15-12-2007, 23:54
[quote="amd freak":3ov6i0az]Pa niti ti ja nebi zamjenil mp3.Za fizička oštečenja nema garancije.Otkud da oni znaju jel to tebi ispalo samo od sebe ili si ti to namjerno tj svojom greškom napravio.

a cuj, nisam niti ja kriv kaj prodaju škart... vjerujem da im je još ljudi nosilo taj mp3 na reklamaciju, pa su se mogli zapitat...[/quote:3ov6i0az]

Oni prodaju da zarade.Da imaju samo najbolju opremu vjerovatno ne bi ništa tražio kod njih da vidiš cijene.
Ako misliš da si kupio škart zašto se nisi prije informirao o određenom proizvodu?

Lord Jambrek
16-12-2007, 01:37
[quote="IGoR_2803":174c5793][quote="amd freak":174c5793]Pa niti ti ja nebi zamjenil mp3.Za fizička oštečenja nema garancije.Otkud da oni znaju jel to tebi ispalo samo od sebe ili si ti to namjerno tj svojom greškom napravio.

a cuj, nisam niti ja kriv kaj prodaju škart... vjerujem da im je još ljudi nosilo taj mp3 na reklamaciju, pa su se mogli zapitat...[/quote:174c5793]

Oni prodaju da zarade.Da imaju samo najbolju opremu vjerovatno ne bi ništa tražio kod njih da vidiš cijene.
Ako misliš da si kupio škart zašto se nisi prije informirao o određenom proizvodu?[/quote:174c5793]

Ma ti mp3 playeri za male pare i žnj marki su potrošna roba, ja donesao svoj MS od 1GB na servis u links, bio sam ga raskapao i nekim čudom mi ispao kondenzator ili što već :D ja ga sklopio, lik me nije ni pitao neg mi je odma dao nalog za zamjenu. Doslovno potrošna roba

IGoR_2803
16-12-2007, 11:29
Oni prodaju da zarade.Da imaju samo najbolju opremu vjerovatno ne bi ništa tražio kod njih da vidiš cijene.
Ako misliš da si kupio škart zašto se nisi prije informirao o određenom proizvodu?

normalno da prodaju za profit, ali kak onda mogu dati jamstvo 2 godine na takav proizvod? istina, oni su prigodno "zaštićeni" tom klauzulom da jamstvo ne vrijedi za fizička oštećenja i sa time se općenito slažem, jer neko može namjerno razvaliti, pa tražiti jamstvo, ali ovo nije bil takav slučaj, tak da je to pokvareno od njih. i to nije slučaj samo sa ve-milom naravno, nego je to danas posao trend. uostalom, usporedi kvalitetu proizvoda od prije 10, 20 godina i danas. pr. gorenje tv, stariji od par godine od mene, znači cca. 25 godina radio mi je bez beda do prije godinu dana, ajde danas kupi nekaj sl. i pitanje ak će ti raditi za 5, 10 godina, a ne za 25.

Gwin
16-12-2007, 12:18
možda, ali gorenje daje 5 godina garanciju na svoje uređaje.. a ne znam kak možeš fizički oštetit frižider :D

meroveh
16-12-2007, 12:25
Jedino da ga baciš za 5 kata velebne vile :D

Ivan_87
16-12-2007, 13:00
ljuti me to kad mi frend s kojim se rijetko čujem malo stariji,recimo kupi sinu pc,a pojma nema što kupuje i plati 5000kn za sljedeću konfu amd athlon 3000+,1gb ram,250gb disk,7600gt

i još ga shebu sa grafičkom uvale mu 7600gs onda mi dignu živac,osobno bi im glave išo porazbijat u dućan svima

a na računu uredno piše 7600gt,hehe koliko su ljudi tako prevarili

zato najbolje kontaktirat nekog poznanika ko zna o hardveru ili pc play forum

NITROS
16-12-2007, 15:27
LOSA ISKUSTVA:

Formel

Ovo je za ne povjerovati. Jos prije dvije godine sam kupovao memorijsku karticu kod njih. U cijeloj Hrvatskoj je bilo tek par shopova koji su nudili SanDiskovu Ultra II karticu i cijene su bile astronomske. Formel je bio najjeftiniji i narucio ja preko web shopa placanjem na firmu. Ok javio se tip da su primili narudbu i da ju budu sad procesirali. Kartica od 1GB je u ono vrijeme kostala preko 960kn!!! Cekam ja tjedan dana. NISTA
Nakon 2 tjedna nazovem ja njih i oni meni kazu da kartice nemaju na skladistu i nek pricekam jos tjedan dana pa ce mi moci reci da li ce je jos dobivati!!! Ja lijepo rekao. Hvala lijepa, molim vas da posaljete novce natrag sa ziro-racuna. Od onda cim vidim formel odmah me nesto presjece.

LINKS

Potrosio kod njih oko 30k kuna i dodem nakon godinu dana sa kompom iz Varaždina!!!
I lijepo ja njima objasnim problem, pregorjela je OCZ mema vrijedna u to vrijeme 2200kn! i objasnim da je hladena bila sa ventovima, da je bila na 3.0V sto je dopusteno po warranty i da mogu pogledati u BIOSu, kuciste je bilo super prozraceno i bilo je pod vodenim hladenjem. Znaci sve ide u korist mene i jednostavno sam dobio los primjerak memorije. I sad se javi debeli tip odiza da on nece primiti komp jer je kuciste otvarano :)))) ja kazem pa naravno da je otvarano, a kak bi drugacije stavio vodeno. I dobro uzme on kuciste i izvadi memoriju i kaze : "pogledaj tu je odlemljen pin" ja kazem ok, ali zasto? Nato krene on mene uvjeravati da sam ja krivo okrenuo OCZ memoriju :)))) i ja ga fino odjebem i kazem uzmite komp i pregledajte za dva dana dolazim po njega.
Na kraju su odvrtili mem test sa jednim stickom, drugi je umro. Masni (ovom prilikom mu se zahvaljujem) je dodatno se zalozio za mene, ali nista od toga.
Tjedan dana nakon dolaska sa servisa umro je i drugi stick! Ali nisam iz principa zelio voziti tamo u Links i sada u sirokom luku zaobilazim taj ducan. Radi govnad unutra, imaju najvise cijene na skoro svim komponentama i ako nisi u zagrebu i ne poznas se daju ti lijep odjeb.

Ve-mil

Jednostavno debili rade unutra koji nemaju blage o kompovima, ja sam im morao objasnjavati prirodu i drustvo, a voditeljica prodaje im je zenska koja je prodavala traper hlace u jednome ducanu koji je propao :) tek tolko.
Bilo je i dobrih iskustava to cu navest kasnije.

DOBRA ISKUSTVA:

Melcomp

Odlican shop. Site im je u kurcu, ali sto se tice nabavljanja egzoticnih proizvoda nemam zamjerke. Nabavili mi 7900GT GS 512MB od gainwarda za tjedan dana po snizenoj cijeni. Imao i iskustva s njihovim servisom. Sve profesionalno odradili bez problema. Svojom greskom sam bio strgao vratasca na plextoru, zamjenili mi za bolji model jer se stari vise nije proizvodio. U linksu su mi dali graficku sa strganim kondenzatorom i to sam tek otkrio kada sam prvi puta otvorio komp, u melcompu u 5 minuta su zalemili kondenzator, niti naplatili nista.

SVAKA CAST I MOJA PREPORUKA

Ve-mil

Imam i super iskustva s njima. Decki su uljudni (ponekad) i zele pomoci.

Optimum računala

Stvarno nemam zamjerke na njihov rad. Kupio prije par mjeseci foto opreme u vrijednosti 18k kuna. Decki su solidno obavili posao. Par telefonskih razgovora i vec za 2 dana je objektiv bio kod mene. Doduse bilo je nekih malih problema oko zadnjeg objektiva odnosno fisheye, koji je kasnio iz skladista Olympusa, ali tu optimum nije bio direktno kriv. Sve garancije su mi potpisali, osim te zadnje za fisheye jer kao je iz skladista direktno u Varaždin islo. Ali sve u svemu ja sam prezadovoljan s njima i decki znaju svoj posao :)

Eto tolko od mene. Imao sam dosta iskustva i s drugim shopovima i losih i dobrih, ali mislim da nema smisla sve pisati.

scorpion667
17-12-2007, 01:25
U nas u Širokom Brijegu je manje/više ista situacija kao i svugdje ostalo.(samo sto su cijene barem 30-40% vise nego u hrvatskoj).
Ja sam jednom narucio Corsair Micro memoriju. Ostavio komp na servisu da ugrade. Nakon 2 dana donesem komp kuci i bacam se na overclocking. dizem procesor za 100Mhz kad ono nista, ni znaka. Samo se ugasio. Poceo sam psovati po Corsairu jer sam ZNAO da se njihove memorije odlicno klokaju. Otvorim ja kuciste kad tamo unutra u memorijskom utoru lezi, ni manje ni vise, nego TwinMos memorija. Nakon sto sam otisao u lokalni PC shop i opsovao sve po redu, uzeo sam memoriju koju sam narucio. Bacio se ponovo na clocking i sretno podigao brzinu proca za 500Mhz!

Tsumetai Ryujin
17-12-2007, 06:52
neznam zasto vi ostavljate kompjutere u servisima da oni ugrade neke stvari... (dobro ako morate jer ste kupili slozen komp kod njih)

johnny23
17-12-2007, 11:18
kupite grafu i niste zadovoljni s njom dodete je zamjenit, nemaju nis, narucite kod iste trgovine,jer ne žele vratit pare, kazu da ce vas nazvat cim kontaktiraju skladište i naravno da nisu zvali!! zaobiđite dipol u draškovićevoj!

p.s. mom cimeru su prodali kučište za eksterni disk koje ne valja, na karju kad je isao vratit jer lampica ne svijetli, rekli su mu da je sam sjebo stvar!pa gamad prokleta!

p.p.s. da sam znao za to nebi tamo kupovao!

FichoM
17-12-2007, 23:27
Ka dosad nisam imao nikakvih problema sa informatičkim shopovima,
al vjerojatno iz jednostavnog razloga što nisam nikad imao nikakvih problema... hmm, valjda imam sreće :D

meroveh
18-12-2007, 08:43
Nisam ni ja imao problema,iako me bilo strah jer san sve složia u HG-a,prošla je godina dana od toga.
valjda imam sreće kao FichoM :D