PDA

Pogledaj cijelu verziju : Treperenje na monitoru



mravojed20
14-12-2007, 22:28
Ovako, monitor je Samsung 2232BW 22" LCD, dobio ga jučer.

Sve je super,bla bla ali..

U desnom dijelu ekrana, se vidi lagano treperenje, ne vidi se prilikom normalnog rada kada sam odmaknut od monitora ali kad se približim na nekih 10cm od njega onda se vidi. ako pomaknem napr icq prozorčić u kojem su poruke, a lijevu starnu ili sredinu monitora onda je sve savršeno,čim stavim na desnu, onda se primjeti, pogotovo ako su slova crna, onda izgledaju malo deblja,kao da se font promjeni,sasvim malo ali primjeti se jer na lijevoj starni su slova tanja. I vide se ono kao kod paranja slike kad v sync nije uključen, u tom stilu,samo puno sitnije jedva primjetne.

I čini se kao da zahvaćaju samo crnu boju,tj. crni tekst. U igrama se niš ne primjeti.

WTF?

EDIT: evo ovaj dio di piše "10 cm od njega onda se vidi" i red teksta ispod toga su vidljivo zadebljani od ostatka.

EDIT opet:

Sad sam u opcijama pod IMAGE SETUP našao dvije skale

kad jednu od njih mičem lijevo ili desno onda se to treperenje i sitno zadebljanje pojavljuje na sredini ili na lijevoj strani, a na desnoj onda sve bude ok.

C
14-12-2007, 23:13
Probaj monitor spojiti negdje drugo, i ako nema tog problema, znači da je do grafičke. Grafička kartica sliku šalje po horizontali i verzikali, sa centrom gore-lijevo, tj. centar joj je prvi pixel (monitorski, ne grafički). Možda nije dobro upiknuta, ili je počela pucati kao kokica, drugim riječima, pokvarena.

mravojed20
14-12-2007, 23:14
Ali zašto se to mjenja kako pomičem slider u opcijama?

C
14-12-2007, 23:24
A čuj, sudeći da je monitor novi, mislim da je baš on i pokvaren, a kada je nešto tehnički neispravno, ne možeš pitati zašto radi onako, ovako, kako ono, kako ovo, jer onda radi svakako. Prištekaj ga negdje drugo kao što sam ti rekao, i ako je isti problem, reklamaciju valjda uvažavaju...

Edit: Inače, Samsung-ovi ekrani su jako dobri, ali se često kvare, sporije ili brže, ali se kvare, ako ništa, neonke ti počnu jače svjetliti, pa ti slika bude preblijeda, smanjiš sve moguće, ali neonke i dalje jako svijetle, pa se ništa ne vidi. A ponekad znaju raditi jako dugo godina perfektno, pa im padnu R, G i B boje, pa ih treba dizati.

mEtAXa
14-12-2007, 23:45
sta treperenje nema veze sa refresh rateom?? :?

mravojed20
14-12-2007, 23:49
Namjestio sam, povuko slider na pravu vrijednost i sad je sve ok.

BTW monitor je poremećeno dobar Max Payne 1 na max detaljima u 1680x1050 izgleda bolesno dobro :pray:

Može lock.

C
14-12-2007, 23:59
He, he, znači, nisi znao koja je rezolucija monitora? :boohoo:

mravojed20
15-12-2007, 10:17
Ma ne,znao sam, cijelo vrijeme je na toj rezi, nego sam prije neš prčkao po tim opcijama i to se pojavilo tada samo ja nisam odmah primjetio.

NiX4
15-12-2007, 10:25
a koju konfu imaš*

mravojed20
15-12-2007, 18:31
2600+
1gb
9550GT 256mb

Zaš pitaš?