PDA

Pogledaj cijelu verziju : Komp pri bootanju luduje



DragonSoul
13-12-2007, 14:28
Imam sljedeći problem, a meni je stvarno hito jer sutra moram držati 3 referata, a nemam ih na USBu. Problem je sljedeći:
Pali se komp normalno, prođe ona slika od matične, ali kada treba bootati, bilo sa cda ili sa harda, on jednostavno stane i pojave se nekakve šarene točke(veličine slova u DOSu). Imam i nekoliko slika, islikao sam cijeli bios, i prosec crkavanja. Dogodilo mi se ujutro, navečer sam ga ugasio normalno(bio je još neki patch). Winzi su prije 2 dana nanovo instalirani, tako da stvarno ne znam što bi moglo biti. Slijedi slike i jedan video svega što je se dogodilo. Nadam se brzom odgovoru jer je hitno(podatci su mi jako važni, pa bi bilo nice da ostanu).
Evo link za slike i video(3gp, sve je sa mobitela slikano, u pola 7 ujutro):
http://rapidshare.com/files/76272661/Ve ... mp.7z.html (http://rapidshare.com/files/76272661/Veseli_komp.7z.html)
Hvala unaprijed!

Rex Regis.cro
13-12-2007, 16:17
Jako čudna pojava... meni se dogodilo nešto slično na mom prošlom PC-u, naime, kada se računalo pali vidš popis svega što imaš u njemu, proizvođaća matične itd.
Meni su umijesto toga pisala raznolika slova u raznolikim bojama, a nedugo nakon toga meni je matična vrisnula.

13-12-2007, 18:49
Vjerujujem da je problem u ploči.Nešto je krenulo krivim smjerom.Naime prvo sam pomislio da nešto nije u redu sam hardom pošto je za njega prikazivao error.Ali sam shvatio da o njemu nije riječ jer on nema veze s prikazivanjem tih crtica.

Jedino kaj ti mogo reć da probaš je da resetiraš bios.Ako to ne pomaže riješi se ploče.Ram nije jer se nebi ni bootalo iako nikkad neznaš.U biti ne preostaje ti ništa drugo nego isprobaVAT komponentu po komponentu.Možda je baš zbog grafe.Teško je reći.

C
13-12-2007, 20:58
Imao sam isti takav problem sa bivšim kompom (prije 3 godine).
Dao sam ga tipu da mi sve instalira, jer mi se nije dalo, i nakon što je on sve sredio, ja sam došao kod njega i vidio malo što-šta, i sve je bilo OK. Donio sam ga doma, prištekao, upalio, i isti takav problem, samo mi je na mjestima bilo i zvjezdica (nalik na Božićni screen), i isto mi se blesavio pri bootanju, tj, tek tada bi poblesavio. Nakon dužeg vremena sam ga uspio pokrenuti sa užasnom grafikom i Windows mi je odmah javio da je VRAM-a kritično malo i ugasio se, i opet sve isto. Kasnije se ustanovilo da je grafička riknula, pa smo promjeniti grafičku, i opet sve OK, dok opet nije počelo isto, pa se ustanovilo da je riknula matična, pa mi zamjenili i matičnu, pa mi predahnuo HDD, pa zamjenili HDD, pa i taj predahnuo, i ja ga dao na "recikliranje" za istu svotu, pa nakon cca mjesec dana se ta trgovina raspala. :thumbs2:
Pa sam kupio prije dvije godine hibridni matičnjak, grafu i printer, i sada je sve perfektno....samo što ne mogu naći drivere za printer i novi BIOS za matičnu....a i servisi ne popravljaju hibridce iz inozemstva....čak ni čišćenje printera. Trebao sam ih žicati da mi očiste printer, pa ga na kraju ne znaju sklopiti (ni ja ne znam). :boohoo:

Mogao bi pokušati sa nekom drugom grafičkom, samo da vidiš dali onda radi, i ako je isti problem, matična je garant!

A, možeš isčupati (ne doslovno) HDD, otići kod frenda koji ima PC i samo zamjeniti HDD-e, i eto ti referata.

13-12-2007, 21:02
Yap ewo imaš još jedan isti savjet...dakle way to go...

Hvala C-u na pomoći...nikad nisam doživio tako nešto...ali sam otprilike znao da nemreš točno znat ako ne provjeravaš komponente zasebno.. :wink:

C
13-12-2007, 21:08
E, to zasebno mi je isto tip radio. Sve komponente je povadio van i spojio ih na otvorenom, na stolu, i tako radio. Preko noći ih je ostavljao upaljene, itd.
Sve skupa za badava, jer taj PC kod mene nije radio ni mjesec dana sve ukupno. :boohoo: Trgovina je bila opako fušerska, i hvala Bogu da se raspala. :pray:

DragonSoul
16-12-2007, 13:45
Sorry što se prije nisam mogao javiti, ali nisam imao pristup netu(koje čudo :rotfl: ). Formatirao sam komp, a referate sam imao do 80% gotove u školi, tako da sam ih samo tamo dovršio. Sada sve radi, a zvao sam i Microsoft Cro(ali tek nakon što sam formairao) i rekli su mi da je to jedino što sam mogao napraviti. U biti sam skužio da je meni otišao NTLDR, NTDETECT.COM i boot.ini. A dobro, sada radi, i nedo mu Bog da opet rikne :twisted:
Thx na pomoći i može lock.

C
16-12-2007, 13:56
Ček malo, u Microsoftu su ti rekli da je jedini lijek formatiranje? :|
Pa, to sve što si nabrojao se moglo popraviti, uz to, boot.ini možeš i sam stvoriti kroz notepad...a i kada je uništen, win ga automatski pravi na novo...
Vidi se da je taj Microsoft koji si zvao, Cro... :kill:

Al', OK, bitno da je sada sve oki-doki. :D

DragonSoul
16-12-2007, 15:22
Nije rekao da je jedini lijek, nego jedini pametni lijek :rotfl: Mogao sam ukucati fixboot i fixmbr, copy X:\i386\NTLDR, NTDETECT.COM C: gdje j X: slovo drivea i gotovo. Ali nisam imao živaca se zezati za nekoliko savegameova.

C
16-12-2007, 16:40
Znači, ti imaš Windows samo zbog igara, tj. savegame-ova. :rotfl:
Šta ti je pravi gamer. :D