PDA

Pogledaj cijelu verziju : Crysis



dasoDD
12-12-2007, 21:33
Igra je cisti copy paste sistem Far Craya, da nisu prodali prava na ime Ubisoftu to bi i bio Far Cray 2. Misli da je ova igra malo precjenjena, graficki izgled joj je odlican ali kao i Far Cray pati od nedostatka igrivosti, bar po meni!! IgGy kao da je potkupljen pa svim igrama oko kojih se digne hype par mjeseci prije izlaska daje previsoke ocjene!!

DrunkyDuck
12-12-2007, 21:35
Da li je ovo pljuvanje po Crysisu ili po Iggyevoj recenziji Crysisa?

Reci kad odlucis pa da raspravimo.

dasoDD
12-12-2007, 21:36
Da li je ovo pljuvanje po Crysisu ili po Iggyevoj recenziji Crysisa?

Reci kad odlucis pa da raspravimo.

Ma oboje ovo je 2 in 1

BLOODdemon
12-12-2007, 21:39
IgGy kao da je potkupljen pa svim igrama oko kojih se digne hype par mjeseci prije izlaska daje previsoke ocjene!!nije istina,da si i pročito neku rezenciju a ne samo pogledo ocjene,skužio bi da je mnoge takve igre popljuvo

DrunkyDuck
12-12-2007, 21:55
Krenimo od ocitog: 1/3 igre za cijenu jedne.

Gameplay:

Veliki prostori = veca sloboda kretanja? Ne. Igrac je ogranicen na kretanje od tocke A preko B do C. Bilo kakvo istrazivanje terena ga vodi u samoubojstvo, ili zbog nanosuita, ili zbog brodova koji patroliraju u daljini.

Borbe => hodanje>mala grupa vojnika>hodanje>veca grupa vojnika>voznja>jos veca grupa vojnika>jos voznje>alieni>brod>kraj. Zijev.
Detaljniji pregled borbi: sakrij se> upali cloak> ubij jednog-dvojcu> sakrij se i cekaj da se napuni armor i energija odjela>cloak>ponovi.

Voice acting:
Vojnici koji u naletu panike (kad vas spaze) postanu macho muskarci koji zaborave materinjski jezik ("I'm gonna kill you for fun" i slicne pizdarije)


Mozda igri fali zatvorenih prostora, zauzimanje objekata i napredovanja, mislim, priroda stvarno lijepo izgleda, ali, vidis jedan kamen, vidio si ih sve.
Nekako svaki ugodjaj Crysisa jednostavno zgazi onaj trenutak iz CoD4 kad lezim u kuci, to jest, trazim zaklon dok ne prestanu frcati meci kroz zidove.


Zasto ce se Crysis isplatiti? Pogledajte modove u izradi na moddb-u (http://www.moddb.com/games/183/crysis/mods).

Toxic
12-12-2007, 22:01
Igra je cisti copy paste sistem Far Craya, da nisu prodali prava na ime Ubisoftu to bi i bio Far Cray 2. Misli da je ova igra malo precjenjena, graficki izgled joj je odlican ali kao i Far Cray pati od nedostatka igrivosti, bar po meni!! IgGy kao da je potkupljen pa svim igrama oko kojih se digne hype par mjeseci prije izlaska daje previsoke ocjene!!
Mislim da se igra zove Far CryS(bez onog a)
Za crysis...igra mi i nije ispunila sva ocekivanja...mislim jest dobra ali ne toliko koliki hype je bio...
eidt:Far Cry mi je bio nekako bolji, drzao me konstantno u nekoj napetosti i tjerao me da ga predjem.

Prince-Artas
13-12-2007, 01:01
Igra je cisti copy paste sistem Far Craya, da nisu prodali prava na ime Ubisoftu to bi i bio Far Cray 2. Misli da je ova igra malo precjenjena, graficki izgled joj je odlican ali kao i Far Cray pati od nedostatka igrivosti, bar po meni!! IgGy kao da je potkupljen pa svim igrama oko kojih se digne hype par mjeseci prije izlaska daje previsoke ocjene!!
Mislim da se igra zove Far CryS(bez onog a)


@toxic da vidim, sorry :)

Toxic
13-12-2007, 20:22
Artas nisam mislio na ovo Far Craya
Nego na Far Cray
;)
Ako sam ja pogrijesio...pardon
Edit: No frkenzi ;)

Sterpo
13-12-2007, 21:56
ne, meni je igrivost baš u banani

Prince-Artas
13-12-2007, 23:45
priča saka, nema me što gurat da igru igram dalje

Rocchiro
14-12-2007, 07:38
Krenimo od ocitog: 1/3 igre za cijenu jedne.

Gameplay:

Veliki prostori = veca sloboda kretanja? Ne. Igrac je ogranicen na kretanje od tocke A preko B do C. Bilo kakvo istrazivanje terena ga vodi u samoubojstvo, ili zbog nanosuita, ili zbog brodova koji patroliraju u daljini.

Borbe => hodanje>mala grupa vojnika>hodanje>veca grupa vojnika>voznja>jos veca grupa vojnika>jos voznje>alieni>brod>kraj. Zijev.
Detaljniji pregled borbi: sakrij se> upali cloak> ubij jednog-dvojcu> sakrij se i cekaj da se napuni armor i energija odjela>cloak>ponovi.

Voice acting:
Vojnici koji u naletu panike (kad vas spaze) postanu macho muskarci koji zaborave materinjski jezik ("I'm gonna kill you for fun" i slicne pizdarije)


Mozda igri fali zatvorenih prostora, zauzimanje objekata i napredovanja, mislim, priroda stvarno lijepo izgleda, ali, vidis jedan kamen, vidio si ih sve.
Nekako svaki ugodjaj Crysisa jednostavno zgazi onaj trenutak iz CoD4 kad lezim u kuci, to jest, trazim zaklon dok ne prestanu frcati meci kroz zidove.


Zasto ce se Crysis isplatiti? Pogledajte modove u izradi na moddb-u (http://www.moddb.com/games/183/crysis/mods).

nisam probal igru,ali niti ne namjeravam u skorije vrijeme.vec sam u crysis topicu govoril da mi igra nebude garant valjala jer bude na istu shemu ko,meni ultra-mega-extra debilan i naporan,far cry.i sad se tu zapravo namece pitanje:da li je ta crysis ekipa odabrala đunglu,đunglu i đunglu da bi demonstrirali nešto novo (uz FC) i svoj leveldesign skill...ili možda ljudi nemaju pojma kak napraviti jedan dobar gradić?kazalište?votevr?

DrunkyDuck
15-12-2007, 16:14
nisam probal igru,ali niti ne namjeravam u skorije vrijeme.vec sam u crysis topicu govoril da mi igra nebude garant valjala jer bude na istu shemu ko,meni ultra-mega-extra debilan i naporan,far cry.i sad se tu zapravo namece pitanje:da li je ta crysis ekipa odabrala đunglu,đunglu i đunglu da bi demonstrirali nešto novo (uz FC) i svoj leveldesign skill...ili možda ljudi nemaju pojma kak napraviti jedan dobar gradić?kazalište?votevr?

Crysis engine se jako oslanja na LOD (level-of-detail), sto znaci da modeli s udaljenoscu od igraca gube na detaljnosti, a to drasticno smanjuje broj poligona koje je potrebno renderirati. Elementi poput kvalitete tekstura ili sjena (koje u daljini potpuno nestaju) su takodjer utjecane LOD-om.

Zato je pogodan za otvorene prostore. Druga stvar je izrada mapa. Da ekstremno pojednostavnim, recimo da se mapa sastoji od:
-terena
-tekstura (pijesak, trava, zemlja, itd.)
-modela (drvece, trava, grmlje, jednostavne gradjevine, kante, smece, itd.)

Nakon sto su svi modeli spremni, izrada otvorenih i ogromnih mapa postaje jednostavna. Napravi se teren, po njemu se polijepe teksture i modeli, i eto razlicitih mapa koje su napravljene reciklazom (jednake palme, jednake kucice koje su izgradjene od ploca koje je moguce rastaviti, nesto cvrsce kucice u kojima su uvijek isti predmeti - onaj stednjak, frizider i koja plasticna flasa...). Stvar je u tome da se samo cine razlicite jer je sa terenom relativno lako postici raznolikost.

S druge strane, pogledaj igre koje se uglavnom odvijaju na urbanim podrucjima. Mozes li tamo zamisliti da izlazis iz jedne identicne zgrade u drugu bez da postane dosadno?

Zato je i sistem nesto drugaciji. Igre poput Medal of Honor-a (svih), CoD-a (svih), Quake-a (svih), Half-Life-a (svih), Dooma 3 i Unreala (opet svih) koriste BSP (binary space partitioning) engineove.

Tko god da je radio mape za jednu od tih igri zna koliko je drugacije od sandbox editiranja. Bit nije ubacivanje modela nego izrada zidova od brusheva (zamislite gradjenje lego kockama), a modeli se ubacuju tek kao detalji na mapi. Na kraju se mapa "renderira" cime se svi prostori podjele. Nakon toga se igra ne oslanja samo na LOD nego i na te podijele, to jest, engine "zna" gdje se igrac nalazi i s time takodjer "zna" koje prostore s tog mjesta ne vidi pa niti ne bivaju crtani. Buduci da LOD koji djeluje s udaljenoscu modela od igraca takodjer postoji, moguci su i veci otvoreni prostori. No optimiziranost koju BSP-a pruza omogucuje zgrade koje je moguce pretraziti od podruma do krova.

Mjutant
17-12-2007, 11:49
Crysis je najbolja igra koju sam ikad igrao, sliciSfar cry-u, ali nije identična. Igra je fenomenalna, kak mozes uopce stavit crysis u pljuvacnicu :?

Babitz
17-12-2007, 12:58
zbog ukusa?

Nodakim
17-12-2007, 14:02
ma igra saka,a ono kada se koreja dude zaleti i dere sa na engleskom to je zato što neigraš na najtežem(pogledaj si opis kod težina igre)

Rocchiro
17-12-2007, 21:47
zbog ukusa?

/ouch

Rang€r
17-12-2007, 21:55
Krenimo od ocitog: 1/3 igre za cijenu jedne.

Gameplay:

Veliki prostori = veca sloboda kretanja? Ne. Igrac je ogranicen na kretanje od tocke A preko B do C. Bilo kakvo istrazivanje terena ga vodi u samoubojstvo, ili zbog nanosuita, ili zbog brodova koji patroliraju u daljini.

Borbe => hodanje>mala grupa vojnika>hodanje>veca grupa vojnika>voznja>jos veca grupa vojnika>jos voznje>alieni>brod>kraj. Zijev.
Detaljniji pregled borbi: sakrij se> upali cloak> ubij jednog-dvojcu> sakrij se i cekaj da se napuni armor i energija odjela>cloak>ponovi.

Voice acting:
Vojnici koji u naletu panike (kad vas spaze) postanu macho muskarci koji zaborave materinjski jezik ("I'm gonna kill you for fun" i slicne pizdarije)


Mozda igri fali zatvorenih prostora, zauzimanje objekata i napredovanja, mislim, priroda stvarno lijepo izgleda, ali, vidis jedan kamen, vidio si ih sve.
Nekako svaki ugodjaj Crysisa jednostavno zgazi onaj trenutak iz CoD4 kad lezim u kuci, to jest, trazim zaklon dok ne prestanu frcati meci kroz zidove.


Zasto ce se Crysis isplatiti? Pogledajte modove u izradi na moddb-u (http://www.moddb.com/games/183/crysis/mods).

kako mi je sad drago da ga nisam igro :)

Iron Storm
17-12-2007, 23:07
O ukusima se ne raspravlja :D .
Sve zavisi voliš li takve FPSe ili ne. Malo sam odigrao demo, pa ću bit slobodan i prokomentirati.

Istina da je Crysis većinom grafički demonstrator, no ima i pozitivnih elemenata. Igrao sam demo, pa priču neću komentirati. Borbe, da, većinom se sve svode na isti kalup, no gdje u takvim FPSovima nisi vidio "bitku po kalupu"? Ista stvar: hvataj zaklon>izviri>pucaj>sakrij se>izviri>pucaj itd. , tek neke sitne varijacije (cloack npr.). U Crysisu, bar koliko sam vidio, situacije nisu (pretjerano) skriptirane (aludiram na CoD2), tako da neće stalno dolaziti ako ne prođete neki trigger da se dogodi slijedeća radnja. Voice acting varira o težini igre (pogledajte opise težinâ). CoD4 i Crysis nema smisla uspoređivati zato jer se radi o različitim tipovima FPSa.

Babitz
18-12-2007, 00:39
kako može voice acting bit vezan za težinu? :o :o
pojasni

Arbiter of Change
18-12-2007, 07:59
Zato jer, bar teoretski dok ne shvatiš što koja riječ znači, ne znaš što kosooki govore dok napadaju (ono: napad, povlačenje, itd). :)

dasoDD
18-12-2007, 10:20
Crysis je najbolja igra koju sam ikad igrao, sliciSfar cry-u, ali nije identična. Igra je fenomenalna, kak mozes uopce stavit crysis u pljuvacnicu :?Pa nebi bas reko da je najbolja, kako ne bi mogo staviti kad svi koji su je igrali govore da je graficki fenomenalna, ali da su dsli do pola i da im se vise ne igra, i onda sacuvaju seveove od igre i obrisu je misleci da ce je zaigati ponovo:

dasoDD
19-12-2007, 01:28
Crysis je najbolja igra koju sam ikad igrao, sliciSfar cry-u, ali nije identična. Igra je fenomenalna, kak mozes uopce stavit crysis u pljuvacnicu :?Kako ti mozeš hvaliti igru koja se nalazi u pljuvačnici , umjesto da je pljuješ. Ako je zelis hvaliti nemoj tu komentirati!

RayDX
19-12-2007, 12:08
Meni je osobno Crysis odličan po svim aspektima. Samo je prekratak. A iz većine vas vrišti ljubomora jer ju ne možete igrati na max detaljima pa ju pljujete zbog "neoptimiziranosti"... Igru moj brat piči na low detaljima na 7 godina staroj konfiguraciju u finom FPSu i jako lijepo izgleda za te godine

Mjutant
19-12-2007, 16:55
Meni je osobno Crysis odličan po svim aspektima. Samo je prekratak. A iz većine vas vrišti ljubomora jer ju ne možete igrati na max detaljima pa ju pljujete zbog "neoptimiziranosti"... Igru moj brat piči na low detaljima na 7 godina staroj konfiguraciju u finom FPSu i jako lijepo izgleda za te godine


Signed 8)

W3DR4N
19-12-2007, 17:07
Igru moj brat piči na low detaljima na 7 godina staroj konfiguraciju u finom FPSu i jako lijepo izgleda za te godine

NTB da računalo kompletno složeno u 2000. pokrene Crysis u bilo kojem obliku. Čak ni screensaver na temu Crysisa, i u tome bi se ugušio.

bezimeni
19-12-2007, 17:08
Dobra je igra,nije ono što su najvljivali ali sigurno nije razočarala.Imam trenutno na kompu desetak igri ali vidi vraga sve stoji jer prelazim Crysis po drugi puta.

Snake
19-12-2007, 18:37
Krenimo od ocitog: 1/3 igre za cijenu jedne.

Gameplay:

Veliki prostori = veca sloboda kretanja? Ne. Igrac je ogranicen na kretanje od tocke A preko B do C. Bilo kakvo istrazivanje terena ga vodi u samoubojstvo, ili zbog nanosuita, ili zbog brodova koji patroliraju u daljini.

Borbe => hodanje>mala grupa vojnika>hodanje>veca grupa vojnika>voznja>jos veca grupa vojnika>jos voznje>alieni>brod>kraj. Zijev.
Detaljniji pregled borbi: sakrij se> upali cloak> ubij jednog-dvojcu> sakrij se i cekaj da se napuni armor i energija odjela>cloak>ponovi.

Voice acting:
Vojnici koji u naletu panike (kad vas spaze) postanu macho muskarci koji zaborave materinjski jezik ("I'm gonna kill you for fun" i slicne pizdarije)


Mozda igri fali zatvorenih prostora, zauzimanje objekata i napredovanja, mislim, priroda stvarno lijepo izgleda, ali, vidis jedan kamen, vidio si ih sve.
Nekako svaki ugodjaj Crysisa jednostavno zgazi onaj trenutak iz CoD4 kad lezim u kuci, to jest, trazim zaklon dok ne prestanu frcati meci kroz zidove.

wow pazi ovo... veliki prostori... ajd nabroji mi barem 3 ostale pucačine koje NE nude takav sistem... stalker... odi tamo ubi onog vrati se po nagradu... jel to nije takav sistem... call of duty 4... UVIJEK, ali UVIJEK neprijatelji na istom mjestu u istoj misiji, imaš eventualno 3 puta za mogući prelazak ali opet dolaziš do te točke gdje trebaš stići... CRYSIS barem postavlja mogućnost da od točke a do točke b odeš drugačijim putem, možeš se odvest autom, možeš stealth pristupom, pristup junačine... kažem, ajd nabroji još 3 pucačine koje nisu linearne i ne slijede taj pristup hodanje od točke a do b...

borbe... u Crysisu neprijatelji ne dolaze pred nišan već imaju svoje rute patroliranja i moguće ih je izbjeći upotrebom cloaka, borba je na razini i zanimljiva je.

voice acting... pa imaš postavke na very hard govore korejski na easy engleski

svengerencir
23-12-2007, 18:36
ma igra je super dizajnirana,
program je nenadmašiv,
grafika iz budućnosti,
ali po meni uopće mi nije nešta igriva
i prelagana je,groooozno :? :? :?

ovaj post sam već negdje naškrabo :D

marijanovic
24-12-2007, 00:37
Kod Crysisa je jedino grafika dobra i to samo ako imaš komp u vrijednosti desnog bubrega.
Ostalo su sve pouzimali iz drugih igara i spakirali u dual-layer paket.

Nevjerujete mi?
Pogledajte:
cloak - najbolji efekt crysisa - nema li predator u avp1 i avp2 to isto?
Vožnja vozila i tenkova u igri - zar to nismo vidjeli u Halou i CoDu1 te u jako puno drugih igara?
Modanje oružja - Stalker i nekoliko starijih igara
Otok i koncept - Far Cry
Ima čak malo i iz našeg domačeg ozbiljnog Sama...
Trebam li nabrajati dalje?

W3DR4N
24-12-2007, 01:42
Ne možeš to tako gledati. Uvijek će netko pronaći stariju igru s istim mogućnostima. Većina tih ideja je iskorištena prije deset ili sad već skoro petnaest godina.

Tako možeš reći da su stare dos pucačine imale nevidljivost, koju bi pokupio u secretima i koja je obično trajala tridesetak sekundi. Imale su i low gravity, dual weapons, rage i ostale gluposti koje i danas nalazimo, samo šta danas to proizvođači stavljaju kao abilitije. Vozila su još u battlezoneu bila vrhunski ubačena u pucačine, i nisu nam trebali halo i battlefield da bi do toga došlo. Moddanje? Koliko se sjećam, onaj pištolj s kojim počinješ deusex je većina igrača koristila kao glavno i osnovno oružje kroz cijelu igru, s masom modifikacija. Grafika? Samo bih pitao ako se netko sjeća Trespassera i njegove grafike za ondašnji standard.

Nema potrebe pljuvati takve stvari, ni crysis u ovom slučaju, jer u biti, svi proizvođači danas samo zbrajaju bolje ili lošije ideje njihovih prethodnika. S druge strane, govoriti da je crysis igra ispred vremena je bezveze. Grafički, to je igra ovog vremena. Idejno, prošlog. Igra ispred svog vremena je bio prvi System Shock, koji je bio takav pomak u tehnologiji kakav bi danas bio nezamisliv. I onda se čudite jednoj ideji kakvu je donio Portal. Zamislite takvih revolucionarnih dvadesetak ideja, u punokrvnom proizvodu. E to je igra ispred svog vremena.

Freestyler
26-12-2007, 12:54
nije mi bas nekaj igra
kolko su je hvalili mislio sam da ce biti bolje
igrao sam sve high detaljima i temelji se na tome
sakrij se , ukljuci nevidljivost i upucaj 2-3
grafika je fenomenalna ali nista vise :? :?

Snake
26-12-2007, 20:17
igrao sam sve high detaljima i temelji se na tome
sakrij se , ukljuci nevidljivost i upucaj 2-3

ne mora bit tako, tko kaže da ne možeš uključit speed i pretrčat sve, tko kaže da ne možeš otići negdje po auto i provesti se s njim uništiti sve zgrade, tko kaže da ne možeš uspavati neke vojnike, ne moraš ih ubiti, probaj igrati na najtežem settingu pa ćeš vidjeti na što se svodi igra, sigurno nije uključi nevidljivost i upucaj 2-3. u crysisu ti je dana sloboda, ne neograničena sloboda već sloboda izbora.

Freestyler
26-12-2007, 21:28
istina ali nista posebno sto se mene tice osim grafike

McPingvin_v2.0
26-12-2007, 22:27
evo, počeh s igranjem krajsisa... xfire kaže da ga igram koja 3 sata.

sviđa mi se ona uvjetovana sloboda koja je bila i kod far crya, a to je da možeš uletiti kao rambo i pucati po svemu što se miče i/ili diše ili pak možeš igrati u splinter cell stilu.

sad sam završio s čišćenjem dvorišta od tenka i potamanio sam tucet kosookih u šumi, idem ka nekoj pećini ili štaveć.

suma sumarum, igra mi se vrlo sviđa. a i podsjetila me da instaliram hl2. najbolje potrošenih 50$ u mom životu.

nomad-delta
03-01-2008, 22:09
crysis rulz.. osobito fizika kretanje vozila ..destrukcija..ima onaj ludi feeling.. crysis je igretina.. taktika i ai zakon osobito na delta tezini.. love it..and cod4 crapppppppppppppy..................

Lord Jambrek
04-01-2008, 02:40
Nevjerujete mi?
Pogledajte:
cloak - najbolji efekt crysisa - nema li predator u avp1 i avp2 to isto?
Vožnja vozila i tenkova u igri - zar to nismo vidjeli u Halou i CoDu1 te u jako puno drugih igara?
Modanje oružja - Stalker i nekoliko starijih igara
Otok i koncept - Far Cry
Ima čak malo i iz našeg domačeg ozbiljnog Sama...
Trebam li nabrajati dalje?


Onda isto tako možeš reć za ostale FPS-e jer su pogled iz prvog lica uzeli od Doom-a, tako isto možeš reć za Halo da je uzeo vozila od CoD1 koji je to uzeo od BF koji je to uzeo od MOH:AA i koji je to uzeo od MOH:U i pitaj boga gdje ide ta fraza s vozilima.

I šta onda ako su uzeli sistem modanja oružja, meni osvježenje da mogu koristit razne pizdarije, štoviše, odličan element koji su super obradili. Onda je isto tako Stalker uzeo od SoF2 te stvari jer si i tamo mogao dodavati neke stvarčice.

Otok je i meni osobno bio malo mutav.

I naš "ozbiljni" sam je pokupio koncept originalnog DOOM-a


Crysis je konačno mješavina svačega što mi je jako dobro, samo da ima gameplay sistem kao Soldier Of Fortune 2 koji bi najviše pasao sistemu Crysis-a i da se u Crysisu mogu mesarit ljudi na komade bilo bi zakon, trebali su ratnu simulaciju napravit i igra bi bila nešto pre brutalno.

WEASEL
04-01-2008, 02:42
istina ali nista posebno sto se mene tice osim grafike
ne zelim offtopikat, al kul ti je avatar xD

Lord Jambrek
04-01-2008, 02:44
Znam.

Crysis ima puno više osim grafike, samo treba to sve otkrit. Igra je pre zahtjevna, to fkt je, kad kupim novi komp za 2-3 godine onda ću s guštom odigrat Crysis ponovo i ponovo.

U Crysis sam se lijepo uživio, baš imaš osjećaj kao da si živina zbog tog nano suit-a.

nomad-delta
04-01-2008, 22:43
nekuzim zasto ljudi misle da je crysis neoptimiziran?pa gra je masivna i nudi jako mnogo.. implementiraj samo fiziku u cod4 i svima ce se telit ko crysis.. pazi ono lomljenje drveca simuliranje vjetra.. zor od granata i eksplozija.. da epricam o levelima sa snjegom koji izgleda prefaking stvarno!!!!!!!!!!!!!!!!!!ono mos uzet kokos i sa njom ubit koreanca.. mos glumit da si steven seagal.. a teksture na very hy izgledaju prejebeno trava tlo kamencici koji strse racici pilici ribice leptirici i sva ostala mambo jumbo sranja tjeraju te da svrsavas dok igras..aaaaaaaa :D :D :D

NowA
04-01-2008, 23:07
nekuzim zasto ljudi misle da je crysis neoptimiziran?pa gra je masivna i nudi jako mnogo.. implementiraj samo fiziku u cod4 i svima ce se telit ko crysis.. pazi ono lomljenje drveca simuliranje vjetra.. zor od granata i eksplozija.. da epricam o levelima sa snjegom koji izgleda prefaking stvarno!!!!!!!!!!!!!!!!!!ono mos uzet kokos i sa njom ubit koreanca.. mos glumit da si steven seagal.. a teksture na very hy izgledaju prejebeno trava tlo kamencici koji strse racici pilici ribice leptirici i sva ostala mambo jumbo sranja tjeraju te da svrsavas dok igras..aaaaaaaa :D :D :D

covjece ja sam mislio da je ovo pljuvacnica, gdje se pljuje po stvarima, a ne neki podforum hvale

Gwin
05-01-2008, 13:07
obožavam fpsove.. i odradio sam ih dobru većinu u zadnjih 20-ak godina..ali samo me deusex2 uspio razočarat više od crysisa..
ne znam.. ne mogu to opisat.. igra izgleda super, ima hrpu mogućnosti, ali nema dušu.. nema ONO NEŠTA..

Prince-Artas
05-01-2008, 14:25
nema napetu radnju, nema te šta gurat dalje
barem je tako kod mene

bezimeni
05-01-2008, 14:28
Kada sam prvi puta prošao igru reko tak,tak gora nego Far Cry.Nakon drugog prolaza mi se neko svidjela daleko više i imam neki filig da ću ju odigrati još jednom kada se zaželim.Malo me igra natjera na toliki broj ponovnih prelazaka.Imam samo dvije zamjerke ovoj igri.
1. bug u fizici igre kada oboriš helikopter a on se i dalje trza na zemlji.
2.prekratka je.

Ali u odnosu na Stalker po meni,ovoje je igra za klasu gora.Stalker mi je najugodnije iznenađenje ikada.

U svakom slučaju veselim se epizodi 2 od Crysisa samo da ponovno ne podignu hardverske zahtjeve u odnosu na sadašnju verziju.

Svinjoguz
05-01-2008, 18:39
jedino sto mene smeta u igri su retardirane poze mrtvih neprijatelja
jednom mi se dogodilo da mrtvi mob kleci i ima ruke u zraku

debeli1975
05-01-2008, 19:03
jedino sto mene smeta u igri su retardirane poze mrtvih neprijatelja
jednom mi se dogodilo da mrtvi mob kleci i ima ruke u zrakumislis na ovo? (http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/bdac9fff097b572d47097d391c506c5de6cc763b.png)
inace kad sam popizdil stavil sam sve na low jer mi je u masovnim bitkama malo brejkalo... al na pocetku sam sve na medium imal

Svinjoguz
05-01-2008, 19:34
jedino sto mene smeta u igri su retardirane poze mrtvih neprijatelja
jednom mi se dogodilo da mrtvi mob kleci i ima ruke u zrakumislis na ovo? (http://screenshot.xfire.com/screenshot/natural/bdac9fff097b572d47097d391c506c5de6cc763b.png)
inace kad sam popizdil stavil sam sve na low jer mi je u masovnim bitkama malo brejkalo... al na pocetku sam sve na medium imal

lol...treba neki patch :D

Snake
05-01-2008, 23:27
lol...treba neki patch :D

čeka se patch, čeka se, samo stalno odgađaju.

Korpse
05-01-2008, 23:58
nisam igrao... neću suditi.

THUNDER_DINIX
06-01-2008, 13:53
nisam igrao... neću suditi.
ni ja. prezahtjevno za moj komp :(

Korpse
06-01-2008, 16:32
za moj nije, al mi se neda igrati.

Jason
09-01-2008, 18:55
kvarim si oći s tom lošom grafikom

prcko
09-01-2008, 19:00
kvarim si oći s tom lošom grafikom
Kupi jaci komp pa ceš si kvarit oci s tom dobrom grafikom.

Fencing_LORD
09-01-2008, 19:24
Igram na Very High...

Sasvim solidna igra, ali kao što Artas kaže, nema napetu radnju. Dosadna je nakon nekog vremena.

Korpse
09-01-2008, 19:38
nagledaš se dobre grafike i dosadi ti.
ja instaliram tek kada patch dođe.

Prince-Artas
09-01-2008, 19:40
nagledaš se dobre grafike i dosadi ti.
ja instaliram tek kada patch dođe.

peč je došao
bruji se samo o njemu u crysis topiku

Korpse
10-01-2008, 13:56
valj da će biti na PcPlay DVD-u?

Duh
10-01-2008, 13:57
nagledaš se dobre grafike i dosadi ti.
ja instaliram tek kada patch dođe.

peč je došao
bruji se samo o njemu u crysis topiku

Morat ce otvorit novu temu.Crysis patch

Korpse
10-01-2008, 14:52
šta je više sa tobom i spam-om??? uvijek neke bezze komentare daješ koje nemaju veze sa temom?

Duh
10-01-2008, 15:02
ali jedno prorocanstvo je govorilo o izabranima,onima koji ce zaustaviti spam.I ubrzo se stigli.ADMINI predvodeni Wikingom.Svijet se sasvim promijenio

McPingvin_v2.0
10-01-2008, 15:04
Idući spam dobiva marked.

nomad-delta
14-01-2008, 12:36
patch = 10fpsa vise... provjereno.. :) :killyou:

Prince-Artas
14-01-2008, 13:41
patch = 10fpsa vise... provjereno.. :) :killyou:

zavisi sve o grafičkoj
neće netko sa 6600gt dobit 10fpsa
taj tvoj info ne znači nikome ništa osim onima koji imaju indentičan komp il barem istu grafičku

nomad-delta
14-01-2008, 14:44
cuj ako igra na onim postavkama za njega igrivim sigurno hoce.. 8)

Plexihack
14-01-2008, 21:30
Imate crysis topic,tamo raspravljajte o tome dali patch daje 0.001 FPS-a više na tom,kao što netko reče,benčmarku.

Evo,frend koji je 3D dizajner kupio Crysis(originale),instalirao ga,kaže dobra grafika i deinstalirao xD

Prince-Artas
14-01-2008, 23:40
lik kaka dezinformacije i moram se ne složit da je neznam koji topik
samo nek mi da link koji potvrđuje da svaka grafiča dobije boost od 10 fpsa i staviću u rank pwned by taj-i-taj
i da čestitaj frendu na glupu potezu

vex
16-01-2008, 20:17
da li bi 8600gt dobila kakav boost? :D

nomad-delta
20-01-2008, 20:41
probaj :pray:

ZC_Someone
03-02-2008, 00:20
O ukusima se ne raspravlja :D .
Sve zavisi voliš li takve FPSe ili ne. Malo sam odigrao demo, pa ću bit slobodan i prokomentirati.

Istina da je Crysis većinom grafički demonstrator, no ima i pozitivnih elemenata. Igrao sam demo, pa priču neću komentirati. Borbe, da, većinom se sve svode na isti kalup, no gdje u takvim FPSovima nisi vidio "bitku po kalupu"? Ista stvar: hvataj zaklon>izviri>pucaj>sakrij se>izviri>pucaj itd. , tek neke sitne varijacije (cloack npr.). U Crysisu, bar koliko sam vidio, situacije nisu (pretjerano) skriptirane (aludiram na CoD2), tako da neće stalno dolaziti ako ne prođete neki trigger da se dogodi slijedeća radnja. Voice acting varira o težini igre (pogledajte opise težinâ). CoD4 i Crysis nema smisla uspoređivati zato jer se radi o različitim tipovima FPSa.

ali drugi dobri FPSovi imaju dobru priču, igrivost, optimiziranost, atmosferu


Meni je osobno Crysis odličan po svim aspektima. Samo je prekratak. A iz većine vas vrišti ljubomora jer ju ne možete igrati na max detaljima pa ju pljujete zbog "neoptimiziranosti"... Igru moj brat piči na low detaljima na 7 godina staroj konfiguraciju u finom FPSu i jako lijepo izgleda za te godine

meni isto radi ko i frendu koji nema tri gige rama i koji ima grafičku slabiju od moje


patch = 10fpsa vise... provjereno.. :) :killyou:

i ne uopče nije bila neoptimizirana ako patch može napravitit toliku razliku

netko je napisao da je crysis pobrao finte iz drugih igara, zaboravio je spomenuti Carmackovu metodu sigurne igrivosti odi od jedne točke do druge, pa se vrati pa odi na treću i sve to smjestili u ogromne sobe koje nemaju zidove već umjesto njih sigurnu smrt, ma daj molim te tako repetativnu igru nisam vidio od kvake4
i kolko vidim u zadnje vrijeme svi imaju svoju verzuju stridera iz hl2

i priznajem joj grafičku realnost i fiziku ali zabijanje u zgrade i dizanje u zrak je bilo zanimljivo prvih pola sata poslje je dosadno

i kako se ju usuđujete usporediti s fisherom, u splinter cellu se šuljanje ne temelji na cloak, trk do grma, recharge, cloak, trk do grma, ubij čuvara i tako to ide ko kad u C++ uđete u takvu gadnu beskonačnu petlju da vam komp počne smajliče crtati po ekranu, a vjerujte to je teško napraviti

priča - lol, prije crysisa sam igrao Portal i on mi je igriviji, ima bolju priču, atmosferu, zabavniji je, a ima 750mb

imam još samo ovo reći o crysisu, nabije mu Byron Long k.... u guzicu marketinšku

Peyo
03-02-2008, 17:54
Crysis ima puno više osim grafike, samo treba to sve otkrit. Igra je pre zahtjevna, to fkt je, kad kupim novi komp za 2-3 godine onda ću s guštom odigrat Crysis ponovo i ponovo.

U Crysis sam se lijepo uživio, baš imaš osjećaj kao da si živina zbog tog nano suit-a.

Vedro
28-02-2008, 18:24
igra mi je super ali joj fali zatvorenih prostora tako da mi je far cry još uvijek puno bolji 8)

vkgamer16
10-03-2008, 15:14
igra je jedno od najvecih sranja koje sam odigrao u puno vremena,far cry clone,razocaranje vece od hellgate londona.i onda tamo neki iggy kaze kako je crysis vjerojatno najbolja igra iz 2k7

vkgamer16
10-03-2008, 15:14
crysis bolji od hl2,de ne seri,a i sto se tice igre godine 2k7 to je definitivno bioshock

Ryder
16-03-2008, 17:03
igra je jedno od najvecih sranja koje sam odigrao u puno vremena,far cry clone,razocaranje vece od hellgate londona.i onda tamo neki iggy kaze kako je crysis vjerojatno najbolja igra iz 2k7


svaka čast ja ne razumjem oko čega je se digla tolika prašina jest da je grafika dobra ali nema šanse da bi kupio igricu za koju treba ogromna konfiguracija a prijeđeš je za pola sata

nosferatu25
16-03-2008, 20:54
slažem se da je crysis dobra igra, al se ne slažem (nikako!) da je bolja od bioshocka.

Electromaster
16-03-2008, 21:35
Bioshock ima puuno bolju atmosferu, dovoljno je demo zaigrat. Crysis sam igro samo demo doma i multiplayer u igraonici, ali isto imam neke zaključke...
Kao prvo više su isfurali tropski otok i džunglu, dovoljno je bilo u far cry. kao drugo priča je SF trash i zamara i treće totalno me iritiraju patrolirajući ratni brodovi- makneš se 10m od otoka i instantno te dignu u zrak... :-x
U multiplayeru je gameplay prespor, barem prema mojim dojmovima... uz sve one mogućnosti nanosuita očekivao sam da će biti ludo ko u quakeu 3 areni ili UT-u...

Peyo
17-03-2008, 21:00
treba ogromna konfiguracija a prijeđeš je za pola sata

Post godine !!! :rotfl:

vkgamer16
25-03-2008, 14:06
znaš..onaj tamo neki IgGy iliti za tebe gospodin Igor Gajić je osoba koju sam imao čast upoznati i za koju vjerujem da ima kredibilitet da neku igru pravilno ocijeni...a tebe upozoravam da se smiriš...i onako usput, igra godine 2k bi bio DeusEx, NOLF ili Homeworld...ako već ne znaš pisati kratice godina, izbjegavaj ih...

da li bi crysisu dao 96%?
da li bi ga nazvao najboljom igrom 2k7?
da li bi rekao da je bolja od bioshocka?
ako ti je barem jedan od odgovora potvrdan,nisi normalan.
e btw,ko ti je dopustio da na mene gledaš svisoka???

Peyo
25-03-2008, 18:24
@vkgamer16 Hellboy je upravu. Recenzeti određenih igara ocjenjuju igre na najrealniji način, ako idemo uspoređivat Crysis i BioShock meni su tu negdje slične po ukupnom dojmu. Tebi ne trebaju ocjene ništa govorit ako to ne želiš i bezveze se opterečuješ zbog toga. Ako ti je BioShock bolji neka ti bude i nema beda. Meni je BioShock bolji od Crysisa po tome što sam dobio više od očekivanja, a Crysis ima ono nešto da ne nabrajam sada, uglavnom pokrenuo je novu revoluciju gaminga i tako to. :wink: Toliko o tome, to je moje mišljenje i netreba se nitko složit samnom ako neće.

cevap
25-03-2008, 19:08
ako ti se nesvida recenzija nemoj citat casopis
EDIT: svatko ima svoje misljenje

St. D.
05-05-2008, 18:22
Idem malo oživit ovu temu. Čini se interesantna...


Dakle, Bioshock nisam igrao, pa niti Hellgate London. U zadnje vrijeme slabo pratim novosti iz gamerskog svijeta. Ali igrao sam Crysis i prvo šta mi je palo na pamet čim sam vidio uvodnu scenu je: "Alieni... Prokleti bili..." Dobro, to sam brzo oprostio, jer se danas sve vrti oko naših nepoznatih svemirskih "susjeda".

Uvijek se sve vrti oko aliena nekakvih koji su na neki nepoznati način došli do našeg planeta. To je užasno nemaštovito! Uvijek su alieni daleko napredniji od nas, imaju cool oruđe i oružje a mi (ljudi) tamo sa nekim jadnim puškicama krenemo protiv njih!
Zašto se ne napravi igra koja će imati obrnutu radnju?!

Ja sam to ovak zamislio... Poslana je ekipa ljudi (svih mogućih zvanja i struka) na neki tamo planet (ne, ne Mars, jbt Mars...) i zapeli mi tamo, ono, ponestalo nuklearnog goriva za put nazad do Zemlje! Kad ono, na tom planetu ima života! Kad ono, taj život je fizički razvijen ali tehnološki nisu razvijeni! E pa da vidimo onda! Ljudi stigli na planet, imaju oružje (nuklearno i biokemijsko xD) i krenu osvajat planet!

Ja želim takvu igru! Da se mogu malo iživljavat na nečemu!

Vedro
09-05-2008, 15:12
Ja ne kužim zašto u Crysisu nema zatvorenih prostora ali Cevat je rekao da je Crysis trilogija,zato jedva čekam nastavak i nadam se da će to biti ispravljeno. :rambo:

bornathepicek
06-06-2008, 22:12
Osim grafike crysis je(da se krivo ne izrazim)smece. Istina da ga je korisno kupit zbog modova al crysis sam po sebi je nevalja(barem meni). I ako mi neko kaze po cemu se crysis razlikuje od ostalih pucacina(osim u grafici) ja ga odma idem instalirat i ponovo halat...

EDIT: St.D ako os nes tako igrat nabavi postal i izivljavaj se ko ostali bezumni ameri...

bornathepicek
07-06-2008, 09:34
Ma cek di se ti mos snekat pored tenka kad on ocito na tebe ide i puca po tebi...Il kad te helic recimo hvata stavis invisibility a helic jos uvijek leti iznad tebe pomaknes se on ide za tobom(samo kaj ne puca kad si nevidljiv).Crysis nemres prec sneak-anjem, niti ima onda imalo smisla prec tako crysis, a ovo kaj velis mos bit snajperista, snajper nades svake prijestupne i jos ktome kad ga nades ima 3 metka...

ZorgTheBorg
07-06-2008, 17:28
sandox style gplay...

Prokleto istinito! Sandbox in game, sandbox out of game... SDK je jedan od najboljih user-friendly koje sam vidio... i veoma moćan... pruža sate zabave nakon pređene igre... mogućnosti su iznimne, još samo da skužim AI paths pa ću imat RTS experience :P

###DK###
03-07-2008, 21:54
Odlična je igra ali evo šta ne valja:

Igra je prelagana čak i na Delta.
Priča mi je nekako glupa.

Ostalo je sve super.

Arbiter of Change
03-07-2008, 22:44
Igra je prelagana čak i na Delta.
Priča mi je nekako glupa.
Dvije riječi koje sve objašnjavaju: mainstream i FPS.

bornathepicek
04-07-2008, 10:42
Odlična je igra ali evo šta ne valja:

Igra je prelagana čak i na Delta.
Priča mi je nekako glupa.

Ostalo je sve super.
A sto je to ostalo(osim grafike naravno)?

###DK###
04-07-2008, 10:57
Odlična je igra ali evo šta ne valja:

Igra je prelagana čak i na Delta.
Priča mi je nekako glupa.

Ostalo je sve super.
A sto je to ostalo(osim grafike naravno)?

Nanosuit, igrivost. Šta bi više?

Svinjoguz
06-07-2008, 17:19
a nanosuit je stvarno super-inovativno... nesto nevidjeno.. o takvom necem sam ja razmisljo dok sam imo 6 godina i dok sam igro stari doom...
evo ovak..Crysis je dobar za malo se ispucat i divit se grafici..a i grafika ce ionak bit za par godina zastarjela...a za ispucavanje je to novi call of duty :D

good day :thumbs2:

ScorpiuS
06-07-2008, 21:30
Ne diviš se ti grafici u Crysisu nego kompjuteru koji tu grafiku može na full podnijet sa oko 30fps.

flashpointer
04-08-2008, 21:31
Imam Quad Core 2.4 GHz,8800 GT 512MB,4 GB RAM i igra zapinje.Ljudi dali ja imam smeće od kompjutera ili je Crysis smećarski optimiziran. :?

ODO IGRAT ARMA-U (moram nešto igrat dok ne izađe OP:2) :gitara:

Electromaster
04-08-2008, 21:35
igra je usrano optimizirana, pisao je i amd freak o tome u jednom pcplayu... to si mogao i drugdje pitat, ova tema je već istrošena...

Cthulhu
11-08-2008, 18:40
navodno 1.2 patch odlicno optimizira krajzis,ja ga nisam probao.

W3DR4N
11-08-2008, 20:36
Ne trebaš ni probati. Dezinformacija.

narf
11-08-2008, 21:15
Igra je cisti copy paste sistem Far Craya, da nisu prodali prava na ime Ubisoftu to bi i bio Far Cray 2. Misli da je ova igra malo precjenjena, graficki izgled joj je odlican ali kao i Far Cray pati od nedostatka igrivosti, bar po meni!! IgGy kao da je potkupljen pa svim igrama oko kojih se digne hype par mjeseci prije izlaska daje previsoke ocjene!!

prešao sam igru na med settingu s 1024x786 rezoluciji uz jedva 15-25 fps-ova.. igra je loša upravo zbog neoptimiziranosti, ali igrivost je itekako repetativna.
Također mislim da je malo prekratka, budući da se ne bazira na MP-u ( kao u slučaju CoD 4 kod kojeg je SP u neku ruku "zagrijavanje za MP ).. ali je u ideji kod Crysis-a riječ o trilogiji + razni dodatci tipa Warhead, što znači da možda kad se engine još ispolira i optimizira, možda se i sama igra produži..
Što se tiče načina same borbe, jako mi se dopada jer odijelo nije niti prejako, niti preslabo - ne možeš previše ostati u cloaku, a ni primiti 20 metaka, dok ti opet te "moći" daju itekako prednost nad neprijateljem. Isto mi se nije dopala linearnost koja nastupa kasnije u igri, u misijama tipa vožnje VTOL-a i sličnih. Ja bi čak uveo i više oružja ^^
Kaj se tiče nadogradnje oružja - svaka pohvala + realističan mod ciljana ( pravi je izazov skinut lika u čamcu koji se kreće na udaljenosti od 200 metara )...
Sve u svemu, igra nudi ono što je i garantirala - razne načine prelaženja i stil igranja ( odijelo i customiziranje oružja je to omogućilo ), AI je dovoljno razvijen, možda nekad presporo reagira, grafika je eye candy i prokleto neoptimizirani engine će izmrcvariti i najjače grafičke kartice u SLI-u ili crossfire-u pri višim rezolucijama.

Igra zaslužuje sve pohvale koje je dobila, ali njih će moći shvatiti tek rijetki koji igru zavrte na very high postavkama s glatkim fps-om :P

Nodakim
12-08-2008, 21:41
Ne diviš se ti grafici u Crysisu nego kompjuteru koji tu grafiku može na full podnijet sa oko 30fps.



da je tako onda bi fallout jedan imao grafiku jednaku crysisu..a nema...znachi zasluzni su proizvođaći
:(

marijanovic
28-08-2008, 00:00
Imaš na drvetu 10 ptica. Puškom pogodiš jednu. Koliko ptica je ostalo na drvetu??? Crysis kaže 9.
Provjerite sami, nađite galebove na obali i ubijte jednog glasnim oružjem. hehe; a oni se hvale na fiziku, grafiku i gameplay. uff lol

RayDX
28-08-2008, 00:01
Imaš na drvetu 10 ptica. Puškom pogodiš jednu. Koliko ptica je ostalo na drvetu??? Crysis kaže 9.
Provjerite sami, nađite galebove na obali i ubijte jednog glasnim oružjem. hehe; a oni se hvale na fiziku, grafiku i gameplay. uff lol

Da ti ne kažem... Ne seri.

Deadwalker
28-08-2008, 06:23
Igra je cisti copy paste sistem Far Craya, da nisu prodali prava na ime Ubisoftu to bi i bio Far Cray 2. Misli da je ova igra malo precjenjena, graficki izgled joj je odlican ali kao i Far Cray pati od nedostatka igrivosti, bar po meni!! IgGy kao da je potkupljen pa svim igrama oko kojih se digne hype par mjeseci prije izlaska daje previsoke ocjene!!

prešao sam igru na med settingu s 1024x786 rezoluciji uz jedva 15-25 fps-ova.. igra je loša upravo zbog neoptimiziranosti, ali igrivost je itekako repetativna.
Također mislim da je malo prekratka, budući da se ne bazira na MP-u ( kao u slučaju CoD 4 kod kojeg je SP u neku ruku "zagrijavanje za MP ).. ali je u ideji kod Crysis-a riječ o trilogiji + razni dodatci tipa Warhead, što znači da možda kad se engine još ispolira i optimizira, možda se i sama igra produži..
Što se tiče načina same borbe, jako mi se dopada jer odijelo nije niti prejako, niti preslabo - ne možeš previše ostati u cloaku, a ni primiti 20 metaka, dok ti opet te "moći" daju itekako prednost nad neprijateljem. Isto mi se nije dopala linearnost koja nastupa kasnije u igri, u misijama tipa vožnje VTOL-a i sličnih. Ja bi čak uveo i više oružja ^^
Kaj se tiče nadogradnje oružja - svaka pohvala + realističan mod ciljana ( pravi je izazov skinut lika u čamcu koji se kreće na udaljenosti od 200 metara )...
Sve u svemu, igra nudi ono što je i garantirala - razne načine prelaženja i stil igranja ( odijelo i customiziranje oružja je to omogućilo ), AI je dovoljno razvijen, možda nekad presporo reagira, grafika je eye candy i prokleto neoptimizirani engine će izmrcvariti i najjače grafičke kartice u SLI-u ili crossfire-u pri višim rezolucijama.

Igra zaslužuje sve pohvale koje je dobila, ali njih će moći shvatiti tek rijetki koji igru zavrte na very high postavkama s glatkim fps-om :P


veliki potpis na rečeno. Mogu reć da sam se dobro zabavil uz igru. A glede optimiiziranosti tvrdim da je igra s ovom grafikom i ovim engine-om debelo ispred konkurencije i to je njezin glavni problem. Taj engine je malo jos prejak za danasnje standarno računalo, al su se mogli malo potrudit da barem igra normalno radi na jakim strojevima...Ajda, obećavaju puno bolju optimiziranost na warheadu pa ak bude tak mislim da ćemo imat vrlo dobru pucačinu...

Izgubljeni
28-08-2008, 09:34
oke ja neznam zasto svi toliko mrze crysis a vole far cry... mislim meni je bolji crysis puno od far cry-a.. i to debelo...

Crysis
-napokon normalna prica
-filmska atmosfera
-voice acting je dobar
-nanosuit je odlican i daje odlicne mogucnosti

Far Cry
-odlična fizika i grafika
-sandbox gameplay
-retardna prica da se dođe povracat
-voice acting mi se gadi da opet povracam...
-toliko mi je bio dosadan da ga nisam ni do kraja odigrao

bezimeni
28-08-2008, 09:46
Jedna od boljih igari .Prešao ju četri puta a to jako rijetko radim sa nekom igrom.Što se optimalizacije tiče ...stavite 1.2 patch i natural mod.Taj mod napravi nekoliko tvikova unutar igre i osim što sve izgleda kao na very high imate i realističnu izmjenu dana i noći.Cijeli proces svitanja traje duže.Također i igra ide glađe.Eto ja sam sa kompom u potpisu ( koji je prosječan za današnje standarde) uživao u igri sa tim modom na 1680x1050 rezi bez AA.Kad kažem uživao znači da su trzanja nije bilo tek poneko usporavanje kada igra padne na 20 fpsa ali rijetko.Evo i slikice iz jedne druge teme kako mi to radi i izgleda....
http://max-save.org/pix/9rc62i_thumb.jpg (http://max-save.org/img.php?file=9rc62i.jpg)
http://max-save.org/pix/pnaf2l6_thumb.jpg (http://max-save.org/img.php?file=pnaf2l6.jpg)
http://max-save.org/pix/jbeojxh_thumb.jpg (http://max-save.org/img.php?file=jbeojxh.jpg)
http://max-save.org/pix/hwgwpy7_thumb.jpg (http://max-save.org/img.php?file=hwgwpy7.jpg)

Deadwalker
28-08-2008, 11:04
Jedna od boljih igari .Prešao ju četri puta a to jako rijetko radim sa nekom igrom.Što se optimalizacije tiče ...stavite 1.2 patch i natural mod.Taj mod napravi nekoliko tvikova unutar igre i osim što sve izgleda kao na very high imate i realističnu izmjenu dana i noći.Cijeli proces svitanja traje duže.Također i igra ide glađe.Eto ja sam sa kompom u potpisu ( koji je prosječan za današnje standarde) uživao u igri sa tim modom na 1680x1050 rezi bez AA.Kad kažem uživao znači da su trzanja nije bilo tek poneko usporavanje kada igra padne na 20 fpsa ali rijetko.Evo i slikice iz jedne druge teme kako mi to radi i izgleda....
http://max-save.org/pix/9rc62i_thumb.jpg (http://max-save.org/img.php?file=9rc62i.jpg)
http://max-save.org/pix/pnaf2l6_thumb.jpg (http://max-save.org/img.php?file=pnaf2l6.jpg)
http://max-save.org/pix/jbeojxh_thumb.jpg (http://max-save.org/img.php?file=jbeojxh.jpg)
http://max-save.org/pix/hwgwpy7_thumb.jpg (http://max-save.org/img.php?file=hwgwpy7.jpg)

e di se može taj natural mod skinut? I da li on funkcionira dx9?

bezimeni
28-08-2008, 11:20
Da funkcionira na dx 9.Link (http://www.crymod.com/thread.php?threadid=14195).Ali ne očekuj čuda ako nemaš pristojan komp.

Deadwalker
28-08-2008, 11:34
pa crysis-a sam igral na rezi 1280*1024 na medium/high postavkama na solidnih 30-ak fps-a bez gotovo ikakvog trzanja...

RayDX
28-08-2008, 12:10
Igra je sasvim pristojna u svim aspektima, ne znam čemu toliko pljujete po njoj. Ne možeš očekivati da ćeš na 8 godina starom kompu igrati na max detaljima -.-

bezimeni
28-08-2008, 12:17
Igra je i više nego pristojna.Igara je super zabavna a to je najbitnije.

Deadwalker
28-08-2008, 12:28
Igra je sasvim pristojna u svim aspektima, ne znam čemu toliko pljujete po njoj. Ne možeš očekivati da ćeš na 8 godina starom kompu igrati na max detaljima -.-

to i ja cijelo vrijeme govorim...meni je igra bila bas dobra, a to kaj je zahtjevna, jebi ga, igra ima jak engine koji može prikazat najrealističniju grafiku do sad, al sve ima svoju cijenu...i onda većina se pjeni posto nemaju jak stroj da vrte igru normalno i vide je u punom sjaju, pa za to krive igru. Istina, mogli su malo poradit na optimiziranosti, al treba znati barat i sa svojim kompom i znat iskoristiit njegov potencijal, a mnogi to ne znaju...

Constantine
28-08-2008, 13:28
Meni je crysis dobar,nije me nesto previse odusevio,ali me nije ni razočarao.

TeraBajt
28-08-2008, 16:44
singleplayer je malo dosadan sa cloakingom, ali multiplayer zato kicka ass :)

Flippy
28-08-2008, 18:13
Crysis
-napokon normalna prica

Prica? Crysis ima pricu? :o

WTF? :o

Si ti bio napušen kad si igrao igru? :o

###DK###
28-08-2008, 18:17
Ima ali priča ne valja. Bar meni.

narf
28-08-2008, 19:10
Crysis je više tehnološki demo nego igra. Kao igra je čist ok, ak shvatimo da je tendencija većine današnjih fps-ova pojednostavljenje priče i svega, jer danas grafika prodaje igre, a ne gameplay.

nosferatu25
28-08-2008, 21:16
Crysis je više tehnološki demo nego igra. Kao igra je čist ok, ak shvatimo da je tendencija većine današnjih fps-ova pojednostavljenje priče i svega, jer danas grafika prodaje igre, a ne gameplay.
to uopšte nije tačno. kad je igra izašla mislio sam kao i ti, sranje igra, ovo ono, ali sada kada sam je odigrao mogu reći da me je oduševila, možda i više od bioshocka.
1. razlog zato što pljuju po crysisu je hardverska zahtevnost. s druge strane, mainstream mašina (kao moja - e2180, 2gb rama i 7950gt) vare igru odlično na 1280*1024 i medium detaljima. fora je u tome što igrači vole da igraju na maximumu, a kad vide da ne mogu, pljuju. ja sam je odigrao na mediumu, a grafika je još bila bolja od mnogih drugih novijih igara, gameplay je bio na nivou - i bilo mi je super.
2. tehnološki demo? jeste da priča nije baš najsjajnija, ali meni je u pucačini važno da znam gde je početak a gde kraj, i da mogu da povežem konce gde treba da idem i šta da radim, da poznajem likove, a sve to crysis nudi. ne razumem šta su svi napali na tu priču, ljudi šta će vam RPG priča u pucačini? da li biste se osećali bolje da, dok ubijate korejance, razmišljate o kompleksnosti priče? oduvek se fps i priča nisu slagali, i tako će i biti.
3. dok crysis nije izašao, ljudi su ga hvalili i balavili nad screenshotovima, a sad kad je izašao, ne valja što mu je grafika dobra. čim neka igra ima dobru grafiku, "pametnjakovići" misle: čim ima dobru grafiku, nešto joj fali, ajd da joj to pronađemo. u crysisu su pronašli lošu priču i hardversku zahtevnost. kome je falilo što farcry nema spektakularnu priču? nikom, igra je tada dobila +90 od svih gamerskih sajtova i časopisa, a danas se pljuje se po crysisu koji nudi bolju priču, likove, unapređeni gameplay, samo zbog toga što... u stvari ne znam zbog čega se pljuje po njemu. možda pljuvači nemaju dobre mašine, pa su postali zlobni. a možda su stvarno picajzle kojima smeta što priču nije smišljao Stiven Spilberg.

Nodakim
28-08-2008, 21:19
nosferatu ne trudi se....ovdje to ne može pomoći...samo im daj vremena i shvatiti će za 5 godina...ali onda ce doci nova generacija...ne trudi se

Cthulhu
28-08-2008, 22:51
meni je krajzis bio čisto ok i poprilično monotono iskustvo,definitivno nije bolji od bioshocka(uozbiljite se)ali nije ni teško smeće.čisto igra za posudit od frenda preko vikenda.

nosferatu25
29-08-2008, 02:26
samo da pitam za taj natural mod:
je li on usporava frejmrejt? mislim, ako unapređuje vizuelni izgled, sumnjam da će i unaprediti frejmrejt...
hoće li mi delovati u dosadašnjim save gamesovima ili moram da počnem ispočetka?

bezimeni
29-08-2008, 06:09
Na solidnom kompu ubrza kompletnu stvar.Prilikom instalacije odabireš što instaliraš,između ostalog nudi ti i svoje sejvove koje ne moraš instalirati.Uglavnom meni je bio dovoljno zanimljiv da me "natjera" na još jedan prelazak igre.
P.S. sviđa mi se tvoj avatar...Michael Madsen je odglumio legendarno u Kill Bill: Vol. 2.Najzanimljiviji lik u ta dva filma.

IGoR_2803
29-08-2008, 07:14
Na solidnom kompu ubrza kompletnu stvar.

kaj znaci na solidnom? ima negdje minimum requirements? imam brisbanea 3600 x2 na 2.4 GHz, 2 GB DDR2, hd3850...?! isprobavao sam vec neke kopije dx10 za taj crysis na xpu ali mi je dosta smanjen fps...

bezimeni
29-08-2008, 07:16
E sad vi mene ispitujete kao da sam ja isprogramirao taj mod pa znam sve detalje.Ljudi pa to je igra i jedan obićni mod...isprobajte kako vam radi,besplatan je.Još jednom link (http://www.crymod.com/thread.php?threadid=14195)Sza stranicu gdje vam je puno toga objašnjeno.

The Natural Mod is provided with a custom "System.cfg" that removes HDR glitches and enables all necessary effects to fully enjoy the Natural Mod. However, low-end systems may encounter performance drop with these settings, because it activates certain (very) high effects, like sunrays or HDR

IGoR_2803
29-08-2008, 07:19
E sad vi mene ispitujete kao da sam ja isprogramirao taj mod pa znam sve detalje.Ljudi pa to je igra i jedan obićni mod...isprobajte kako vam radi,besplatan je.

ma isprobat cu definitivno, kad nadjem vremena i volje da ponovo crysis instaliram.

nosferatu25
29-08-2008, 12:06
Na solidnom kompu ubrza kompletnu stvar.Prilikom instalacije odabireš što instaliraš,između ostalog nudi ti i svoje sejvove koje ne moraš instalirati.Uglavnom meni je bio dovoljno zanimljiv da me "natjera" na još jedan prelazak igre.
P.S. sviđa mi se tvoj avatar...Michael Madsen je odglumio legendarno u Kill Bill: Vol. 2.Najzanimljiviji lik u ta dva filma.
hvala ti... a da li da pre njega instaliram 1.2 patch ili može bez njega?

Mirko L
30-08-2008, 14:14
možda priča u crysisu nije najbolja ali je solidna...
zašto nisu pljuvali po cod-u4 zbog priče...priče je bezveze ka i svaka druga a igri je stavljeno''najbolja pucačina ikad''
i još k tome ima lošiju grafiku od crysisa...i nemoš puno toga šta moš u crysisu ka šta je podizanje objekata,uništavanje okoliša itd.
sve takve igre su ista stara generacija samo sa poboljšanon grafikon...crysis je unaprijeđenje

###DK###
30-08-2008, 14:36
možda priča u crysisu nije najbolja ali je solidna...
zašto nisu pljuvali po cod-u4 zbog priče...priče je bezveze ka i svaka druga a igri je stavljeno''najbolja pucačina ikad''
i još k tome ima lošiju grafiku od crysisa...i nemoš puno toga šta moš u crysisu ka šta je podizanje objekata,uništavanje okoliša itd.
sve takve igre su ista stara generacija samo sa poboljšanon grafikon...crysis je unaprijeđenje

Meni je priča u COD 4 odlična.
100 puta bolja od one u Crysisu.

Arbiter of Change
30-08-2008, 14:39
Kako ne shvaćate da izvrsna priča nije izvediva u nijednom vojno strukturiranom FPS-u iz jednostavnog razloga jer si ti samo još jedan prašinar koji izvršava zapovjedi? Što vi mislite da vojnici u Iraku (primjera radi) počiste sobu od neprijatelja, otkriju tajne spise i "kreću na quest za uloviti Saddama, dead or alive LOLOlol!!!11!"? Vojni FPS-ovi emuliraju stvarnost - odred, u kojem je i igrač, je poslan negdje sa zadaćom koju mora obaviti i to je to.

mravojed20
30-08-2008, 15:30
Crysis ima solidnu priču, ne toliko samu radnju koliko prezentaciju, razgovore među likovima, animacije, macho spike i uglavnom je zabavno.

narf
30-08-2008, 17:53
[quote="mirko l":8dz8ikve]možda priča u crysisu nije najbolja ali je solidna...
zašto nisu pljuvali po cod-u4 zbog priče...priče je bezveze ka i svaka druga a igri je stavljeno''najbolja pucačina ikad''
i još k tome ima lošiju grafiku od crysisa...i nemoš puno toga šta moš u crysisu ka šta je podizanje objekata,uništavanje okoliša itd.
sve takve igre su ista stara generacija samo sa poboljšanon grafikon...crysis je unaprijeđenje

Meni je priča u COD 4 odlična.
100 puta bolja od one u Crysisu.[/quote:8dz8ikve]

aj molim te, priča je takav kliše da nemre gore.. ne kažem da je Crysis imao dorađeniju priču, al jebote, pa toliko je igara izašlo da je gotovo pa nemoguće stvoriti fps radnjom u sadašnjosti ili bliskoj budućnosti, a da tematika nije prožvakana već 100 puta.. al zato tu uskače Far Cry 2, s Afrikom :bravo:

nosferatu25
30-08-2008, 20:41
ne mogu da verujem da pored svih fenomenalnih stvari u crysisu neki su se setili da pljuju po priči. haha :pray:
ljudi, zar vam je to toliko važno?

###DK###
30-08-2008, 21:21
ne mogu da verujem da pored svih fenomenalnih stvari u crysisu neki su se setili da pljuju po priči. haha :pray:
ljudi, zar vam je to toliko važno?

Ma boli me briga za priču. Nije mi uopće bitna ali volim da je malo bolja.
Ta prešao sam ja igru 5 puta.
Nego pošto je tema u pljuvačnici moram reći nešto što mi se ne sviđa u igri.
Ali iako mi priča nije nešto ne znači da igra ne valja nego baš naprotiv.
Crysis mi spada među 3 najbolje igre.

Sgt. Bull
30-08-2008, 22:37
ne mogu da verujem da pored svih fenomenalnih stvari u crysisu neki su se setili da pljuju po priči. haha :pray:
ljudi, zar vam je to toliko važno?
Nikada nisam mislio da ću vidjeti ovakav post, zar je priča važna? Kakvo pitanje, zar je? Zar nije važnije bezciljno hodat po dva sata u pet "epizoda" ili vam ga chaptera koliko neka igra ima, k.o.s i to je to? Ne, u pravu si, priča nije važna osim što je priča stvorila bezvremenske legende. Osim što je priča upravo ono što te tjera da igraš (barem 90% starijih gamera, ove novije ne brojim. jerrya također) i što ti daje podstreka da ideš dalje. Priča u Crysisu je upravo nekako očekivana, ono standarno, pošalju te na misiju, udare alieni i ti spašavaš svijet... I da molio bih ako ti nije problem da mi nabrojiš par tih fenomenalnih stvari... plx, zaista, odigrao sam crysis i jedina fenomenalna stvar tamo jeste to što radi alt-f4 kombinacija...

Arbiter of Change
30-08-2008, 22:42
Khm, ne napadam te nosferatu (već samo generaliziram), ali zbog takvih ljudi i njima sličnih je FPS žanr i sveden na ovo što je danas - natjecanje u grafici i gdje kamo ubačenom fičru, umjesto da shvate kako bi ocijenu igri, i mišljenje opće ne-FPS populacije gamera, podigla baš jedna odlična priča zbog koje bi iskreno želio nastaviti igru (da, nešto što nije klasični USA d00d vs. ostatak zemalja 3. svijeta).

###DK###
30-08-2008, 23:01
Khm, ne napadam te nosferatu (već samo generaliziram), ali zbog takvih ljudi i njima sličnih je FPS žanr i sveden na ovo što je danas - natjecanje u grafici i gdje kamo ubačenom fičru, umjesto da shvate kako bi ocijenu igri, i mišljenje opće ne-FPS populacije gamera, podigla baš jedna odlična priča zbog koje bi iskreno želio nastaviti igru (da, nešto što nije klasični USA d00d vs. ostatak zemalja 3. svijeta).

Mislim da nosferatu nije na to ciljao. (premda otkud ja znam :D )
Crysis za razliku od ostalih FPS-ova ima noviteta tako da oni mogu pokriti neke nedostatke u priči.
Nijedan FPS nema nekakvu vrhunsku priču ali Crysis vrijedi zaigrati i zbog grafike, nanosuita, i zbog fizikalnih elemenata skoro svih predmeta u igri tako da priča i nema veliku ulogu u takvom FPS-u. (bar meni) :D
Nemojte me krivo shvatiti, ona je bitna jer glupo mi je bezveze se napucavati ali dovoljno je da bude solidna.

bezimeni
30-08-2008, 23:08
A hebeš priču ako je atmosfera u banani.Dobro pogođena atmosfera je broj jedan.Upravo te ona uvlači u igru ili odbija od igre.O njoj ovisi koliko ćeš se uživiti.Nakon atmsfere dolazi grafika i dobra fizika jer je usko povezana sa samim gameplayom .Upravo grafika i fizika omogućava nove mogućnosti koje imaš na raspolaganju u nekoj igri.Tek tada dolazi pitanje priče.U fps-u je ona tek "nužno zlo" ili je niti nema.Neznam niti jedan jedini fps koji sam igrao zbog priče a odigrao sam gotovo sve što vrijedi.Samo mi nemojte spominjati HL (pola života ) kao primjer dobre priče jer mi taj argument ide na živce.Odigrao sam ih sve do sada i priča je u rangu ne b filma nego ž filma.Dođe doktor nauka i tamo neki eksperiment krene po zlu i otvore se vrata za vanzemaljce.I tada taj doktor postane komandos i piči sve u 16 po svemu što gmiže i hoda.Ako će mo tako gledati ni jednu igru nemožemo shvatiti ozbiljno.

Cthulhu
30-08-2008, 23:28
ako hoćeš igru sa odličnom grafikom,odličnom atmosferom i filmskom pričom,popraćena odličnom optimizacijom i hrpom fps inovacija igraj bioshock.ako hoćeš tech demo,igraj crysis.

bezimeni
30-08-2008, 23:35
Ma bioshock je igretina.Jedan od najboljih fpsova ikada.A Crysis je tech demo ali samo između ostalog.Crysis je igretina u kojoj i nako tri -četri prelaska možeš otkriti nešto novo dok Bioshock nakon dva prelaska ne nudi više ništa zanimljivo.

IGoR_2803
30-08-2008, 23:53
Ma bioshock je igretina.Jedan od najboljih fpsova ikada.A Crysis je tech demo ali samo između ostalog.Crysis je igretina u kojoj i nako tri -četri prelaska možeš otkriti nešto novo dok Bioshock nakon dva prelaska ne nudi više ništa zanimljivo.

a stalkera niko nece spomenuti? ima nenadjebivu atmosferu, grafika je cisto solidna za vrijeme kad je izasao, a ni prica nije bas izasla iz Dolph Lundgren filma...

nosferatu25
31-08-2008, 00:39
Sgt. Bull - Priča mi je obično najvažniji deo igre. Ali u RPG-ima, u avanturama, gde moraš da razumeš priču da bi znao da nastaviš dalje, gde je priča osnovni podstrek da se nastavi dalje sa igrom, gde te vuče da igraš dalje i dalje. U pucačinama, u ovom slučaju to je Crysis, da li je stvarno važno da imaju dobru priču? Mislim, važno je da je IMAJU, kako bih mogao da se osnovno orijentišem i da znam gde sam i na čemu sam, ali mi ne treba mi uber uvod, zaplet, peripetija i kulminacija i rasplet kada ću 100% igre pucati na fakin Korejance i vanzemaljce i kada će mi jedina briga biti da li imam dovoljno municije i da li da zadržim pumparicu ili hekler. Sgt. Bull, ako si dobru priču tražio u igri tipa kao što je Crysis, pogrešio si. Ako ti je odmah radila alt-f4 kombinacija, vidi se da ne znaš da prepoznaš kvalitet igre koja je u svim aspekima bolja od HL2. Ti si izgleda jedan od onih "prastarih igrača koji pljuju po novijim igrama samo zato što misle da su stare nenadmašive". Onda nastavi da igraš stare igre, i ne pljuj nove. Kako si ti zamišljao Crysis uopšte? Šta si očekivao kad si ga instalirao pa te je toliko razočarao? Daću ti jedinu fenomenalnu (a meni važnu) stvar u Crysisu: igrivost. Zabole me za grafiku i spektakularnu priču. A ako vam igrivost nije na nivou, prestanite da igrate FPS-ove. Odmah.

ali zbog takvih ljudi i njima sličnih je FPS žanr i sveden na ovo što je danas.
A kakav je bio pre? Hoćeš da kažeš da su prvi Doom i Wolfenstain imali fantastični priču? Ne, naravno. Imali su isti princip kao i ovi današnji FPS-ovi: ideš, pucaš. Tek novije igre (a ti kažeš da su one starije bile kompleksnije, koliko mogu da razumem) počinju da ubacuju elemente dobre priče (System Shock 2, Fear, Prey, Bioshock, Stalker, CoD4 u pokušaju). Hajde mi nabroj još pet shootera koji imaju dobru priču. Half-Life? Ne zna se gde mu je početak a gde kraj. Kažeš da je FPS žanr "sveden" na ovo što je danas. Kažeš da je upropašćen? Zbog čega? Grafike? Prirodno je da svi razvojni timovi teže da naprave što bolji endžin i da žele da njihova igra izgleda što bolje može. Sve vreme pokušavate da kažete da su stare igre bolje nego današnje, a nećete da shvatite da je situacija bila ista kao i danas. Ništa nije svedeno. Da jeste, ne bi u poslednje dve godine dobili duplo više kvalitetnih FPS-ova nego u "ono dobro, staro vreme".

Arbiter, hajde mi objasni razliku između novijih i starijih FPS-ova.

E da, ljudi prestanite uspoređivati Bioshock i Crysis.

Sgt. Bull
31-08-2008, 03:00
Sgt. Bull - Priča mi je obično najvažniji deo igre. Ali u RPG-ima, u avanturama, gde moraš da razumeš priču da bi znao da nastaviš dalje, gde je priča osnovni podstrek da se nastavi dalje sa igrom, gde te vuče da igraš dalje i dalje. U pucačinama, u ovom slučaju to je Crysis, da li je stvarno važno da imaju dobru priču? Mislim, važno je da je IMAJU, kako bih mogao da se osnovno orijentišem i da znam gde sam i na čemu sam, ali mi ne treba mi uber uvod, zaplet, peripetija i kulminacija i rasplet kada ću 100% igre pucati na fakin Korejance i vanzemaljce i kada će mi jedina briga biti da li imam dovoljno municije i da li da zadržim pumparicu ili hekler. Sgt. Bull, ako si dobru priču tražio u igri tipa kao što je Crysis, pogrešio si. Ako ti je odmah radila alt-f4 kombinacija, vidi se da ne znaš da prepoznaš kvalitet igre koja je u svim aspekima bolja od HL2.STi si izgleda jedan od onih "prastarih igrača koji pljuju po novijim igrama samo zato što misle da su stare nenadmašive". Onda nastavi da igraš stare igre, i ne pljuj nove. Kako si ti zamišljao Crysis uopšte? Šta si očekivao kad si ga instalirao pa te je toliko razočarao? Daću ti jedinu fenomenalnu (a meni važnu) stvar u Crysisu: igrivost. Zabole me za grafiku i spektakularnu priču. A ako vam igrivost nije na nivou, prestanite da igrate FPS-ove. Odmah.

ali zbog takvih ljudi i njima sličnih je FPS žanr i sveden na ovo što je danas.
A kakav je bio pre? Hoćeš da kažeš da su prvi Doom i Wolfenstain imali fantastični priču? Ne, naravno. Imali su isti princip kao i ovi današnji FPS-ovi: ideš, pucaš. Tek novije igre (a ti kažeš da su one starije bile kompleksnije, koliko mogu da razumem) počinju da ubacuju elemente dobre priče (System Shock 2, Fear, Prey, Bioshock, Stalker, CoD4 u pokušaju). Hajde mi nabroj još pet shootera koji imaju dobru priču. Half-Life? Ne zna se gde mu je početak a gde kraj. Kažeš da je FPS žanr "sveden" na ovo što je danas. Kažeš da je upropašćen? Zbog čega? Grafike? Prirodno je da svi razvojni timovi teže da naprave što bolji endžin i da žele da njihova igra izgleda što bolje može. Sve vreme pokušavate da kažete da su stare igre bolje nego današnje, a nećete da shvatite da je situacija bila ista kao i danas. Ništa nije svedeno. Da jeste, ne bi u poslednje dve godine dobili duplo više kvalitetnih FPS-ova nego u "ono dobro, staro vreme".

Arbiter, hajde mi objasni razliku između novijih i starijih FPS-ova.

E da, ljudi prestanite uspoređivati Bioshock i Crysis.

Prema tvome onda pucačine ni ne trebaju priču? Zašto se onda ljuti uopšte trude napraviti je, da snime par vriskova, puknu najbolju moguću grafiku i bace tonu neprijatelja, zar na to treba da se svede cijeli žanr? Zar se na to i nije već sveo? Pogledaj Crysis, reciklažu FC-a, priča je tako jadna i izlizana da je ni ne vrijedi pratiti jer se već zna što će biti. Zar ne bi bilo ljepše igrati igru koja ima SVOJU priču? SVOJ redoslijed događanja? Zar nije zanimljivije probati nešto što nisi do sada, nego prelaziti sve iznova, samo u drugačijem licu. Pogledaj neke druge igre, igru tipa Hitman za koji znamo da je suhoparna pucačina, suhoparno trčkaranje i ubijanje, što ju je učinilo drugačijom, tako posebnom, tako dobrom? Tako primamljivom, što? Priča, eto što. Priča čini bit igre, pogledaj RPG žanr i vidjeti ćeš nagli pad zanimanja kako u developera tako i u gamera za tim žanrom, znaš zašto? Zato što polako dobijamo reciklirane produkte, slično kao i kod shootera. I, da, tražio sam dobru priču u igri "poput Crysisa", da, nadao sam se da neću po stoti put trćkarati istim otokom, gledati isti redoslijed neprijatelja, slušati istu priču, da nadao sam se - igri.
Sam spominješ kako "igrivost nije na nivou", pa dozvoli da te pitam, zašto onda igraš igru? Ako te neće zabaviti, ubiti komad vremena i oduzeti ti kojih sat vremena da promisliš? Zar se isplati gubiti vrijeme na te nusprodukte? Ne kažem da po tisućiti put trebaš prelaziti Diablo, Morrowind ili neku drugu ti dragu igru, no nije li pametnije to vrijeme protraćiti na nekoj boljoj, igrivoj i uistinu zabavnoj igri? U svome postu nisam spomenuo Half Life 2 nikada, da igrao sam Half Life 2 i da HL2 mi je u početku samom pružio više uživanja nego Crysis tokom cijelog igranja (a igrao samo poprilično dugo, par sati naime), Half Life 2 ima osnove priče, ima onu neku mušicu koja te tjera dalje, za razliku od Crysisa kod kojeg se već sve zna. Želiš reći da RTCW nije dobar, kako je priča klon? Pa ne bih se baš složio sa time... Evo molio bih te da mi nabrojiš te neke nove, kvalitetne naslove, recimo kao što si rekao, u posljednje dvije godine...



"Pogurali smo granice visokih hardverskih zahtjeva, te vjerujem kako je prodaja ludog novog hardvera usporila.SMoramo biti oprezni kako ne bi kreirali igre koje zahtijevaju četiri gige RAM memorije i slično. To jednostavno nije odgovorno. Moramo se usredotočiti na razvijanje likova, priče, korisničkog sučelja, dizajn itd".
Pogledaj "izdvojene" dijelove, možeš li naći Crysis tu? Možeš, igra koja zahtjeva veoma jak komad računara dok ne posjeduje ovaj drugi dio...

narf
31-08-2008, 07:52
Crysis je hebeni fps, i kao što je rečeno - uber kompleksna priča mu ne treba... s druge strane, nije da ima tako lošu priču, voice acting je na razini, kraj nas ostavlja u neznanju, a sami leveli su poredani nekim logičkim nizom.. jest da je sve to po principu "nađi slabu pušku- ubij 2,3 neprijatelja- nađi rpg- raznesi tenk", tj. neprijatelji se pojavljuju u sve većem broju, no Crysisu NE TREBA neka megalomanska priča, kad je to u suštini igra u kojoj ubijaš korejce, zle aliene i u slobodno vrijeme pecaš morske pse. Igra je uvela neka unaprijeđenja, ne samo u vidu grafike, nego i u fizici igre, nanosuit je odlično optimiziran. Doduše, na AI-u se mora proraditi, presporo reagira, ali ako vam je toliko do neke uber-originalne-nikad-ispričane-priče, idite u knjižnicu, jer za mene je igra upravo to - igra, a ne nekakvo dijelo nakon kojeg ću na forumima raspravljati kako je peripetija odlično napravljena, ili kako nikad nisam očekivao da će se nešto dogoditi.. ako mi je do priče, zaigrat ću neku avanturu, gdje se budžet ne troši toliko na grafički izgled igre.

Arbiter of Change
31-08-2008, 09:58
ali zbog takvih ljudi i njima sličnih je FPS žanr i sveden na ovo što je danas.
A kakav je bio pre? Hoćeš da kažeš da su prvi Doom i Wolfenstain imali fantastični priču? Ne, naravno. Imali su isti princip kao i ovi današnji FPS-ovi: ideš, pucaš. Tek novije igre (a ti kažeš da su one starije bile kompleksnije, koliko mogu da razumem) počinju da ubacuju elemente dobre priče (System Shock 2, Fear, Prey, Bioshock, Stalker, CoD4 u pokušaju). Hajde mi nabroj još pet shootera koji imaju dobru priču. Half-Life? Ne zna se gde mu je početak a gde kraj. Kažeš da je FPS žanr "sveden" na ovo što je danas. Kažeš da je upropašćen? Zbog čega? Grafike? Prirodno je da svi razvojni timovi teže da naprave što bolji endžin i da žele da njihova igra izgleda što bolje može. Sve vreme pokušavate da kažete da su stare igre bolje nego današnje, a nećete da shvatite da je situacija bila ista kao i danas. Ništa nije svedeno. Da jeste, ne bi u poslednje dve godine dobili duplo više kvalitetnih FPS-ova nego u "ono dobro, staro vreme".

Arbiter, hajde mi objasni razliku između novijih i starijih FPS-ova.

E da, ljudi prestanite uspoređivati Bioshock i Crysis.
Ne, ciljam na to da "takvi ljudi" spriječavaju žanr da se razvije, van okvira tehnološkog napretka koji danas jedini izgleda pogoni igre (oduzmi Crysisu, primjera radi, uber fiziku, uber grafiku i što ti ostaje?). Half-Life? Gledaj, kako kome. Po meni su stare igre bolje jer je ekipa postizala odlične rezultate bez da im je tehnologija zamjenski obavljaja funkciju zabave (da, znam da je to zapravo i cilj, ali umanjuje umjetnički rad developera u nekim područjima jer se nadaju kako će sama tehnologija "progurati" igru). Danas ima "duplo više kvalitetnih FPS-ova" baš iz tog razloga jer se sam žanr doveo u takav oblik da su samo grafika i fizika važni, a sve ostali je iz nekog razloga zapostavljeno. Zašto uporno ciljaš na to da FPS igre nešto morajuSimati, a nešto jednostavno nije važno? Impliciraš da su FPS igrači glupi i da ne bi shvatili kompliciranu priču?

bezimeni
31-08-2008, 12:02
Oduzmi Crysisu vrhunsku grafiku pa ti i dalje ostaje jednako zanimljiv gameplay.Svakim novim prelaskom otkriješ nešto novo ili pređeš nivo na drugačiji način.Oduzmi igri koja se najviše bazira na dobroj priči baš tu priču i što ti ostaje ? A baš se to dogodi kada takvu igru pređeš...možeš ju komotno spremiti u ladicu i zaigrati ponovno eventualno kada jednom poseniliš.I koje su to spike da priča u Crysisu ne valja ? Priča je odlično napravljena i drži te u napertosti do samoga kraja .Likovi "glume" odlično.E sad ako netko očekuje karaterizaciju i neku dubinu u svemu tome onda mu preporučam da igra stare igre (moš si mislit).Tamo barem nemora donositi nikakve odluke ( čast Deus Ex-u) nego igru prelazi pravocrtno poput sjedanja u bob i spuštanja niz stazu.

W3DR4N
31-08-2008, 12:13
ako hoćeš igru sa odličnom grafikom,odličnom atmosferom i filmskom pričom,popraćena odličnom optimizacijom i hrpom fps inovacija igraj bioshock.ako hoćeš tech demo,igraj crysis.

Osobno mi je Bioshock katastrofa. Priča je izuzetno loše prezentirana i trula, bez ikakve interakcije i živosti. Inovacija nema nikakvih, tj. baš niti jedan element u toj igri nije nov. Atmosfera je u redu, glazba odlična, no sama igra ti već nakon tri-četiri razine dosadi i postane jednolična. Jedva sam ga odgurao do kraja i nema šanse da bih išao opet. Bljak.

DrunkyDuck
31-08-2008, 12:51
Potpisujem, no cudi me da ovo bas od tebe citam.

Svejedno, Bioshock mi je bolji od Crysisa ali to je kao da kazem da su mi muhare draze od zelenih pupavki.

nosferatu25
31-08-2008, 15:31
[quote="Chris Taylor: "PC Gaming se mijenja"":1go096t1]"Pogurali smo granice visokih hardverskih zahtjeva, te vjerujem kako je prodaja ludog novog hardvera usporila.SMoramo biti oprezni kako ne bi kreirali igre koje zahtijevaju četiri gige RAM memorije i slično. To jednostavno nije odgovorno. Moramo se usredotočiti na razvijanje likova, priče, korisničkog sučelja, dizajn itd".
Pogledaj "izdvojene" dijelove, možeš li naći Crysis tu? Možeš, igra koja zahtjeva veoma jak komad računara dok ne posjeduje ovaj drugi dio...[/quote:1go096t1]
Kako ne shvataš, pa koji je FPS ikada posedovao taj drugi deo? Kažeš da se Crysis ne nalazi tu. Pa koji se FPS nalazi? Ti kao da želiš da se struktura i težište pucačina prebace na pričanje priče i razvijanje likova. Pa koja je suština FPS-a uopšte, ako ne napucavanje?

Nisam rekao da meni igrivost u Crysisu nije na nivou, naravno da jeste, pogrešno si me protumačio, nego ne mogu da verujem da te je, ako si ljubitelj shootera, Crysis toliko razočarao...


Ne, ciljam na to da "takvi ljudi" spriječavaju žanr da se razvije, van okvira tehnološkog napretka koji danas jedini izgleda pogoni igre (oduzmi Crysisu, primjera radi, uber fiziku, uber grafiku i što ti ostaje?). Half-Life? Gledaj, kako kome. Po meni su stare igre bolje jer je ekipa postizala odlične rezultate bez da im je tehnologija zamjenski obavljaja funkciju zabave (da, znam da je to zapravo i cilj, ali umanjuje umjetnički rad developera u nekim područjima jer se nadaju kako će sama tehnologija "progurati" igru). Danas ima "duplo više kvalitetnih FPS-ova" baš iz tog razloga jer se sam žanr doveo u takav oblik da su samo grafika i fizika važni, a sve ostali je iz nekog razloga zapostavljeno. Zašto uporno ciljaš na to da FPS igre nešto morajuSimati, a nešto jednostavno nije važno? Impliciraš da su FPS igrači glupi i da ne bi shvatili kompliciranu priču?

Da oduzmem Crysisu uber fiziku i uber grafiku? Ostaje mi uber gameplay. Tebi su stare igre bolje jer si nostalgičar, i zbog toga što pričaš o RPG-ovima, koji su uistinu bili bolji. Nisi mi odgovorio koje su to razlike između starih i novih pucačina. Možete li, ljudi, da koristite kao argument protiv Crysisa nšto drugo do grafiku i fiziku? U ovoj temi nekoliko forumaša je reklo zbog čega im je Crysis dobar, a nisu ni pomenuli ta dva elementa; dok vi koji pljujete po njemu samo pričate: "grafika ovo, fizika ono".
Nisam ja protiv dobre priče u pucačinama, nisam lud, naravno da svaka igra treba da ima dobru priču, ali u FPS žanru mi nikada neće biti toliko važno je li ona dostojna holivudskog blockbustera ili drugorazrednog trilera. Tako da se čudim da se vi koji kukate uz igru niste opustili i zanemarili njenu klasični priču, umesto da se kao babe žalite na priču. U shooterima mi je najvažnija igrivost, a sve dolazi posle toga. Zar nije tako?

###DK###
31-08-2008, 15:56
[quote="Chris Taylor: "PC Gaming se mijenja"":2o7rs80v]"Pogurali smo granice visokih hardverskih zahtjeva, te vjerujem kako je prodaja ludog novog hardvera usporila.SMoramo biti oprezni kako ne bi kreirali igre koje zahtijevaju četiri gige RAM memorije i slično. To jednostavno nije odgovorno. Moramo se usredotočiti na razvijanje likova, priče, korisničkog sučelja, dizajn itd".
Pogledaj "izdvojene" dijelove, možeš li naći Crysis tu? Možeš, igra koja zahtjeva veoma jak komad računara dok ne posjeduje ovaj drugi dio...
Kako ne shvataš, pa koji je FPS ikada posedovao taj drugi deo? Kažeš da se Crysis ne nalazi tu. Pa koji se FPS nalazi? Ti kao da želiš da se struktura i težište pucačina prebace na pričanje priče i razvijanje likova. Pa koja je suština FPS-a uopšte, ako ne napucavanje?

Nisam rekao da meni igrivost u Crysisu nije na nivou, naravno da jeste, pogrešno si me protumačio, nego ne mogu da verujem da te je, ako si ljubitelj shootera, Crysis toliko razočarao...


Ne, ciljam na to da "takvi ljudi" spriječavaju žanr da se razvije, van okvira tehnološkog napretka koji danas jedini izgleda pogoni igre (oduzmi Crysisu, primjera radi, uber fiziku, uber grafiku i što ti ostaje?). Half-Life? Gledaj, kako kome. Po meni su stare igre bolje jer je ekipa postizala odlične rezultate bez da im je tehnologija zamjenski obavljaja funkciju zabave (da, znam da je to zapravo i cilj, ali umanjuje umjetnički rad developera u nekim područjima jer se nadaju kako će sama tehnologija "progurati" igru). Danas ima "duplo više kvalitetnih FPS-ova" baš iz tog razloga jer se sam žanr doveo u takav oblik da su samo grafika i fizika važni, a sve ostali je iz nekog razloga zapostavljeno. Zašto uporno ciljaš na to da FPS igre nešto morajuSimati, a nešto jednostavno nije važno? Impliciraš da su FPS igrači glupi i da ne bi shvatili kompliciranu priču?

Da oduzmem Crysisu uber fiziku i uber grafiku? Ostaje mi uber gameplay. Tebi su stare igre bolje jer si nostalgičar, i zbog toga što pričaš o RPG-ovima, koji su uistinu bili bolji. Nisi mi odgovorio koje su to razlike između starih i novih pucačina. Možete li, ljudi, da koristite kao argument protiv Crysisa nšto drugo do grafiku i fiziku? U ovoj temi nekoliko forumaša je reklo zbog čega im je Crysis dobar, a nisu ni pomenuli ta dva elementa; dok vi koji pljujete po njemu samo pričate: "grafika ovo, fizika ono".
Nisam ja protiv dobre priče u pucačinama, nisam lud, naravno da svaka igra treba da ima dobru priču, ali u FPS žanru mi nikada neće biti toliko važno je li ona dostojna holivudskog blockbustera ili drugorazrednog trilera. Tako da se čudim da se vi koji kukate uz igru niste opustili i zanemarili njenu klasični priču, umesto da se kao babe žalite na priču. U shooterima mi je najvažnija igrivost, a sve dolazi posle toga. Zar nije tako?[/quote:2o7rs80v]

Tako je (to što se tiče igrivosti u FPS-ovima). A pravi primjer je Unreal Tournament. :D
Ta shooterima je svakako glavni adut multiplayer.

bezimeni
31-08-2008, 16:28
Kada bi gledao multiplayer tada nikada nebi zaigrao ni jedan jedini fps jer igram isključivo singl. Čistokrvne multiplayer pucačine su kategorija za sebe i meni totalno nezanimljive.

Arbiter of Change
31-08-2008, 17:02
Ne, ciljam na to da "takvi ljudi" spriječavaju žanr da se razvije, van okvira tehnološkog napretka koji danas jedini izgleda pogoni igre (oduzmi Crysisu, primjera radi, uber fiziku, uber grafiku i što ti ostaje?). Half-Life? Gledaj, kako kome. Po meni su stare igre bolje jer je ekipa postizala odlične rezultate bez da im je tehnologija zamjenski obavljaja funkciju zabave (da, znam da je to zapravo i cilj, ali umanjuje umjetnički rad developera u nekim područjima jer se nadaju kako će sama tehnologija "progurati" igru). Danas ima "duplo više kvalitetnih FPS-ova" baš iz tog razloga jer se sam žanr doveo u takav oblik da su samo grafika i fizika važni, a sve ostali je iz nekog razloga zapostavljeno. Zašto uporno ciljaš na to da FPS igre nešto morajuSimati, a nešto jednostavno nije važno? Impliciraš da su FPS igrači glupi i da ne bi shvatili kompliciranu priču?
Da oduzmem Crysisu uber fiziku i uber grafiku? Ostaje mi uber gameplay. Tebi su stare igre bolje jer si nostalgičar, i zbog toga što pričaš o RPG-ovima, koji su uistinu bili bolji. Nisi mi odgovorio koje su to razlike između starih i novih pucačina. Možete li, ljudi, da koristite kao argument protiv Crysisa nšto drugo do grafiku i fiziku? U ovoj temi nekoliko forumaša je reklo zbog čega im je Crysis dobar, a nisu ni pomenuli ta dva elementa; dok vi koji pljujete po njemu samo pričate: "grafika ovo, fizika ono".

Nisam ja protiv dobre priče u pucačinama, nisam lud, naravno da svaka igra treba da ima dobru priču, ali u FPS žanru mi nikada neće biti toliko važno je li ona dostojna holivudskog blockbustera ili drugorazrednog trilera. Tako da se čudim da se vi koji kukate uz igru niste opustili i zanemarili njenu klasični priču, umesto da se kao babe žalite na priču. U shooterima mi je najvažnija igrivost, a sve dolazi posle toga. Zar nije tako?
Nostalgičar? Kad su RPG-ovi u pitanju definitivno, čast iznimkama, ali ovdje ipak pričamo u FPS naslovima koje sam prije igrao, prestao na nekoliko godina i sada se ponovno reaktivirao sa ovim novim naslovima tako da jasnije mogu vidjeti razlike do koji je došlo između godina jer nisam vidio postepene promjene, tako da ih možda ne primjetim, već vjerojatno bolje vidim razliku zbog same naglosti promjene u mom slučaju.

Odgovorio sam na tvoje pitanje, iako možda ne dovoljno direktno/jasno da se odmah primjeti i tu sam u biti rekao zašto toliko kod Crysisa (koji je samo uzet za primjer jer je... pa, jer je ovo tema o Crysisu u pljuvačnici) kritiziram, dakle JA osobno, grafiku i fiziku:

Po meni su stare igre bolje jer je ekipa postizala odlične rezultate bez da im je tehnologija zamjenski obavljaja funkciju zabave (da, znam da je to zapravo i cilj, ali umanjuje umjetnički rad developera u nekim područjima jer se nadaju kako će sama tehnologija "progurati" igru).
Ne mogu ignorirati lošu ili nepostojeću priču jer sam, kao što bi i trebali developeri možda, naučio iz drugih žanrova da priča utječe na igrivost, uvjetno rečeno, igre isto kao i ostali elementi, jedina je razlika u tome što svatko ne cijeni priču isto, iz kojeg već razloga (kompleksnost ili jednostavnost). Mislim da je smiješno misliti kako je priča manje važna samo na osnovi jer je tako do sada bilo.



@###DK###:
Očigledno je da pričao o SP pucaljkama. :)

DrunkyDuck
31-08-2008, 17:41
Prica je u FPSovima skoro potpuno nebitna. S pricom mislim na karakterizaciju likova, pozadinsku radnju, motivaciju glavnog lika, itd., a ne paljenje generatora da bi se vrata otvorila.

Sto je onda bitno? Gameplay. Gameplay koji kod je u slucaju Crysis slabiji od price.

Nabrojimo nacine na koji je podbacio:

1) Nanosuit.
Zgodna ideja ali je jedan od glavnih krivaca brutalnog ubojstva gameplaya. Tjera igraca da konstantno koristi istu metodu eliminiranja protivnika.

Cloakaj>ubij>sakrij se>cloakaj>ubij>sakrij se>brzo pretrci dio terena ako nemas vozilo>cloakaj>ubij>sakrij se>itd.

2) Vozila.
Estetika, nemaju pravu ulogu, osim tenka u pojedinim segmentima. Preleti put od tocke a do b gdje ces se cloakati>ubiti neprijatelja>sakriti se>cloakati>...

3) Dizajn levela.
Kad levele rade profesionalci, a ne programeri, dobiju neki stih koji je tesko zaboraviti. Svatko tko je igrao prve Doomove, Đuku, nastavke Half-Life-a, CoD nastavke, Bioshock, Stalkera,... znaju da postoji segmenti levela koje nikad nece izbaciti iz glave. Crysis to nema. Osim sto ste dali ~400kn za epizodnu igru, poprcali su vas i sa necim sto je u startu reciklirano. Vozila, protivnici, kamenje, drvece, trava, vegetacija, teksture, improvizirane kolibe... sve se moze vidjeti u prvih 10 minuta igre, odnosno demu.

Slobode kretanja nema, samo je put jako sirok. Cak i ako mape otvorite u editoru i otok pogledate iz pticje perpektive vidjet cete da je jasan put oblozen vegetacijom, sumom i "detaljima" dok je sve ostalo golo. Zasto bi se i trudili kad igrac ionako nece vidjeti sto se nalazi iza brda. Far Cry je starija igra pa je nudio vise od toga.

"Linearan" (pod navodnicima jer je i Crysis takav) dizajn levela kao u FPSovima zatvorenog tipa funkcionira mnogo bolje jer igrac ima bolji osjecaj napredovanja kroz nivoe dok ga iza svakog ugla ceka nesto novo. Tada cak ni ne smeta dva/tri tipa protivnika (Kingpin) jer je igrac uvucen u atmosferu koju stvara level design. Kad pogledam modernije sandbox igre koje se vecinom odvijaju u divljini se zapitam da li uopce moze li njihov dizajn biti dovoljno raznolik da bi se proglasio kvalitetnim. Naravno, sjetim se Morrowinda pa ipak vidim da moze.

Igri takodjer fali ljudskih tvorevina/zatvorenih prostora. Koristenje kamenja i visoke trave za zaklon brzo postane monotono.

4) Grafika.
Danas najkvalitetnija grafika, a koristi se za jednu scenu repliciranu n puta. Dobro, to je opet pitanje level designa i cinjenice da graficki dizajneri to i nisu.


Ne znam... Jednostavno ne mogu nakon igranja CoD-a 4, Stalkera ili HL-a reci da je Crysis ono sto se ocekuje od next-gen igara, cak pada jako daleko od gore navedenih naslova.

bezimeni
31-08-2008, 17:54
1) Nanosuit.
Vrlo dobro izvedeneo,čak mi fali što nije bilo više scena gdje se moralo koristiti radi nekih skokova i sl.Nevidljivost gotvo pa i nisam koristio.Preferiram skidanje neprijatelja iz daljine ako je moguće.
2) Vozila.
Odlično izvedena i jako korisna sa svojim fixnim mitraljezima koji pomažu pogotovo kod skidanja letjelica.Ne mora ih se koristiti i može...stavljeno na volju igraču.
3)Dizajn levela.
Ono najbolje u ovoj igri.Potpuna sloboda ne postoji u ni jednoj igri ali ova igra pruža mogućnost prolaska neke misije na barem 3-4 različita načina.Zatvorenih levela ima ali pre malo.Tek je kraj igre (borbe unutar broda) pokazao što bi mogli očekivati od zatvorenih nivoa u nastavcuma...barem se nadam.
4) Grafika.
Najbolja do sada i dugo će ostati.

Uostalom da ja tu ne bazgeljam bez veze kliknite ovdje (http://www.gamerankings.com/htmlpages2/931665.asp?q=Crysis)S :thumbs2: .

narf
31-08-2008, 17:59
@ DunkyDuck - samo se nadam da će sve te greške ispraviti Far Cry 2.. a vjerujem da hoće :bravo:

###DK###
31-08-2008, 18:08
1) Nanosuit.
Vrlo dobro izvedeneo,čak mi fali što nije bilo više scena gdje se moralo koristiti radi nekih skokova i sl.Nevidljivost gotvo pa i nisam koristio.Preferiram skidanje neprijatelja iz daljine ako je moguće.
2) Vozila.
Odlično izvedena i jako korisna sa svojim fixnim mitraljezima koji pomažu pogotovo kod skidanja letjelica.Ne mora ih se koristiti i može...stavljeno na volju igraču.
3)Dizajn levela.
Ono najbolje u ovoj igri.Potpuna sloboda ne postoji u ni jednoj igri ali ova igra pruža mogućnost prolaska neke misije na barem 3-4 različita načina.Zatvorenih levela ima ali pre malo.Tek je kraj igre (borbe unutar broda) pokazao što bi mogli očekivati od zatvorenih nivoa u nastavcuma...barem se nadam.
4) Grafika.
Najbolja do sada i dugo će ostati.

Uostalom da ja tu ne bazgeljam bez veze kliknite ovdje (http://www.gamerankings.com/htmlpages2/931665.asp?q=Crysis)S :thumbs2: .

Slažem se sa svime osim s tim pod 3.
Da, možeš prijeći neku misiju na 3-4 načina ali ti načini se ne razlikuju jedan od drugog nešto puno.
Tu se moram složit s DrunkyDuckom. Donekle su te misije različite ali kad usporedim sa Stalkerom ili CoD stvarno je velika razlika.

DrunkyDuck
31-08-2008, 18:09
Ne, vidis, Deus Ex i Kotor pruzaju stvarnu mogucnost prolaska misije na razlicite nacine. Kod Crysisa se to svodi na "hocu li proci s jedne ili druge strane kamena" ili "hocu li nesto raznijeti bacvom ili granatom".

Stvarno, sloboda ne postoji niti u jednoj igri ali u Crysisu uopce ne postoji. Postoje mjesta sa opremom kroz koja ne moras proci ali opet su identicna onima kroz koja moras, i koliko ih je ukupno? 2-3?

Za nanosuit kazes da je vrlo dobro izveden, kazes da ne koristis cloak, a i da ti je zao sto strenght nisi imao priliku cesce koristiti. Kad si ga onda uopce micao sa "armor" moda?

Sto se tice vozila, nisu izvedena kvalitetno nego standardno. Otkad borbena vozila postoje u igrama, izvedena su kao u Crysisu. Sada su tu samo jer moraju biti da bi igra dobila dodatne bodove, uloga im je kao i velikim eksplozijama.


Najbolja do sada i dugo će ostati.
Djabe je to kad vidim Crysis modove u kojoj se bolje koristi.


Uostalom da ja tu ne bazgeljam bez veze kliknite ovdje.
Volis Simse?

nosferatu25
31-08-2008, 18:12
1) Nanosuit.
Vrlo dobro izvedeneo,čak mi fali što nije bilo više scena gdje se moralo koristiti radi nekih skokova i sl.Nevidljivost gotvo pa i nisam koristio.Preferiram skidanje neprijatelja iz daljine ako je moguće.
2) Vozila.
Odlično izvedena i jako korisna sa svojim fixnim mitraljezima koji pomažu pogotovo kod skidanja letjelica.Ne mora ih se koristiti i može...stavljeno na volju igraču.
3)Dizajn levela.
Ono najbolje u ovoj igri.Potpuna sloboda ne postoji u ni jednoj igri ali ova igra pruža mogućnost prolaska neke misije na barem 3-4 različita načina.Zatvorenih levela ima ali pre malo.Tek je kraj igre (borbe unutar broda) pokazao što bi mogli očekivati od zatvorenih nivoa u nastavcuma...barem se nadam.
4) Grafika.
Najbolja do sada i dugo će ostati.

Uostalom da ja tu ne bazgeljam bez veze kliknite ovdje (http://www.gamerankings.com/htmlpages2/931665.asp?q=Crysis)S :thumbs2: .

slažem se u svemu sa tobom, takođe i ja osećam manjak zatvorenog prostora... samo ne znam kako si mogao bez nevidljivosti? :o

Nodakim
31-08-2008, 18:15
ja ne kuzim ovo dobra fizika....ja pregazim lika humvijem i on odleti 100metara u zrak onako WTF?!

nosferatu25
31-08-2008, 18:18
ma ne, to pljuvači koriste u paru: grafiku i fiziku. :D
ono, ima dobru grafiku - sranje igra.

Nodakim, to ti je bug.

bezimeni
31-08-2008, 18:21
CoD ne dopušta nikakvu varijaciju prelaska nivoa.To je strogo linearna igra.Meni odlična ali po mnogim aspektima daleko zaostalija od Crysisa.Od ai neprijatelja do grafičkog pokretača koji vuće korjene još iz Quake 3 enginea.Stalker je biser u zadnjih nekoliko godina i meni najugodnije iznenađenje i vjerovatno najbolja igra ikada.Deus Ex i Kotor odigrao odavno.Deus Ex nekoliko puta i nemam ništa za prigovoriti.
Nanosuit mi je ful zabavan.Skočim na krov barake i igram se mačka i miša sa koreancima.Lovim ih za vrat i bacam metrima u zrak, koristim ih kao štit i sl.Sati zabave.
Sloboda..sloboda je u odabiru..kojom ću rutom krenti..ima ih barem dvije ili tri u svakoj misiji.Da li ću krenuti rambo stilom ili ću koristiti optiku.Da li ću ih tamaniti jednog po jednog koriteći samo uspavljujuće strelice ili ću kresnti bombu između njih i loviti ih na paniku....Pa nije ovo fps sa naglašenim rpg elementima ..ovoj fps sa filmskim gameplayom.

nosferatu25
31-08-2008, 18:26
da... koliko fenomenalnih stvari u igri... ali hajdemo još malo pljuvati po njoj jer ima lošu priču i dobru grafiku...

DrunkyDuck
31-08-2008, 18:37
CoD sam naveo kao primjer kako bi igra danas trebala izgledati, a ne kao primjer nelinearnosti. Takodjer, kakve veze ima engine kad je nadogradjen za sve danasnje zahtjeve?

Ova sloboda koju si spomenuo nema veze s rutom nego sa daljinom s koje ces skidati protivnike. Dobro, mozes ne ici glavnom cestom nego uz obalu i cak i izbjegavati protivnike ako zelis ali ces opet morati doci do iduceg choke-pointa na kojem slijedi sukobljavanje ili sto vec. Pa moguce je i u vecini pucacina izbjeci sporije NPCove ali ih to ne cini nelinearnim. Takodjer je u vecini igara moguce odabrati pristup eliminiranju protivnika.

Igranje s Koreancima je vec vidjeno u demu i nimalo ne napreduje od njega. Ako te ponavljanje identicne radnje moze na duze vrijeme zabaviti, Crysis je igra za tebe.

Osobno, demo me je strasno privukao igri, prosao sam ga par puta svjestan ponavljanja ali sam ocekivao da ce igra pruziti puno vise.

bezimeni
31-08-2008, 18:47
Daleko je COD engin od današnjih standarada.Nadoknadili su to brzim gameplayom i hrpom neprijatelja koji samo niknu ali da danas imam toliko grafičkih kulisa koji samo simuliraju tamo neku planinu do koje ne mogu ni blizu...Drugo, COD konstantno krade sve što može i sve štio vrijedi iz imalo poznatijeg filma ili igre.Originalnost im je na nuli.Samo onaj nivo iz Černobila je totalno pokraden iz Stalkera kao i motivi iz filma Shooter.Ponavljam igra je odlična ali bez bilo kakvih inovacija i na mužnji prastarog enginea.
Sa Craysisom sam završio nakon četri prolaska a ne pamtim kada sam to napravio zadnji puta sa nekom igrom a igram se, uz povremene prekide, još tamo od osamdesetih godina prošlog st.
edit:jedina originalnost u COD je onaj nivo iz zraka koji je i najbolji nivo u igri.

nosferatu25
31-08-2008, 20:38
Igranje s Koreancima je vec vidjeno u demu i nimalo ne napreduje od njega. Ako te ponavljanje identicne radnje moze na duze vrijeme zabaviti, Crysis je igra za tebe.
A u CoD-u? Tu se celu igru napucavaš sa teroristima, pa se tu ne žališ.

narf
31-08-2008, 20:45
Igranje s Koreancima je vec vidjeno u demu i nimalo ne napreduje od njega. Ako te ponavljanje identicne radnje moze na duze vrijeme zabaviti, Crysis je igra za tebe.
A u CoD-u? Tu se celu igru napucavaš sa teroristima, pa se tu ne žališ.

barem je AI bolji.

nosferatu25
31-08-2008, 20:52
lol, gde?

bezimeni
31-08-2008, 21:13
U COD-u npcievi gotovo da i nemaju ai.Koliko sam upoznat sve je to limitirano zastarjelim engineom.Samo znaju stajati na mjestu i pucati ili se pravocrtno,točno definirano,kretati.Zato se igra i oslanja na hrpu neprijatelja kako bi dobila na dinamici.Ali COD ima fenomenalnu filmsku atmosferu koja te može držati prikovanim uz komp za neka dva prolaska.Nakon toga postane neupotrebljiv jer nema nikakve razlike između prvog i desetog prelaska igre,baš nikakve...sve je 100% jednako.

narf
31-08-2008, 21:47
lol, gde?

u CoD-u.

I ne pokušavaj opovrgnuti moju tvrdnju, jer je AI toliko sjeban u Crysisu da bi se moja baka bolje branila u napadu nego korejci.. u CoD-u se lik barem sakrije iza nečega, ovdje samo stoji i bleji.. pogodiš mu frenda s kojim priča strelicom za uspavljivanje, on priča dalje sam sa sobom.. ugasiš cloak i daš mu da te vidi na sekundu, ne reagira, ili se lagano scima.. pukneš u bačvu, lik ide vidjet kae to i rokne s njom. Skočiš na gliser, a on i dalje vozi..

and the list goes on.

DrunkyDuck
31-08-2008, 22:24
Hajde, to su ipak bugovi, a ne nacin na koji je AI skriptiran.

AI je ocekivajuce dobar, nista vise. Dok te vide pokusavaju dobiti najbolji moguci pogodak koristeci zaklon. Kad se cloakas ili sakrijes prvo lagano krecu do pozicije na kojoj su te zadnjoj vidjeli, a nakon toga procesljavaju teren.

Malo je bezveze sto se nimalo ne cude kad ugasis cloak ispred njih.


Izjava da je CoD4 AI los je smjesna, a ona da je blokiran mogucnostima enginea jos smjesnija.

Mozda je nekima nepoznato, ali kupnjom enginea developeri dobiju kompletan source koji mogu mijenjati kako zele. Sto se njih tice, mogli bi kupiti Wolf3D engine i modificirati dodajuci DX10.1 podrsku. Nece se dogoditi jer, naravno, ne bi bilo produktivno.

Ako postoji razlog sto Crysis nema toliko neprijatelja, to su otvoreni prostori, koliko god cudno zvucalo. Stvar je u ovome, kad bi mapa u Crysisu imala slicnu kolicinu NPCova, kada bi zapucao, vidjelo bi te jedno 50ak njih odjednom. Ovako moraju biti grupirani tako da igra ima nesto smisla. No ne kazem da je i u CoD-u AI bolji od ocekivanog. Da je, NPCovi bi barem znali da meci prolaze kroz zidove. S obzirom kakve su igre, rekao bih da je AI pogodjen u obje.

Inace, razumijem zasto su odabrali Q3, to je jedan od najorganiziranijih enginea, a ima i ono sto je takvoj igri potrebno - BSP, nesto sto Crysisov engine nema pa je stvaranje zatvorenih prostora visestruko teze. Zbog nacina na koji je sam engine radjen, dodavanje podrske za nove verzije shadera, unaprijedjivanje AI-a i dodavanje fizike postaje lakse programerima, sto je i cilj.

Istina, CoD ima odlicnu filmsku atmosferu i ne, sigurno ga necu ponovno prelaziti u skorije vrijeme, ali sam ga sa gustom odigrao dok sam Crysis shvacao skoro kao posao.

bezimeni
31-08-2008, 22:32
Da.... cod ima loš AI zasnovan na waypointsima dok moderne igre imaju AI zasnovan na interakciji lika sa okolišem ..tak da je ai zastario kao i njegov engine.A sad ako je to nekome smiješno neka se smije.

DrunkyDuck
31-08-2008, 23:00
Crysis AI takodjer koristi waypointove (U sandboxu se zovu tagpointovi) sto ne znaci nedostatak nego veca kontrola nad njim.

Waypointovi danas tako i tako nisu sto su i waypointovi nekad, oni su samo tu da NPC-u daju bolje instrukcije kamo ici i kamo ne, pronalazenje zaklona je njegov odabir. Takodjer, Crysisu fali vertikalnog gameplaya, dok u CoDu AI mora savladavati stepenice, vrata i "labirinte" od mapa. Dobro, ne labirinte za ljudski um ali neke dodatne instrukcije (waypointovi) puno pomazu, zapravo, zasad su cak nezamjenjivi (sto ovisi i o kretanju protivnika, ako samo cuva prostoriju mu nisu toliko potrebni).

Eh da, u Crysisu su waypointovi izuzetno bitni za vozila upravljana NPCima, kao i u svakoj drugoj igri u kojoj im je to omoguceno.

Sgt. Bull
01-09-2008, 01:03
Prvenstveno, govorenje da je AI igre glup, bez da ste prošli igru i na easyu i na hardu je jednostavno glupo i nedokazno. Kako možete znati da je AI glup ako ste igrali na easy? Logično da je AI glup na easy kada je glup onaj za koga je napravljen, a to svi znamo da je napravljen da klinje od 10 godina da mogu napucavati koreance i slične izrode majke prirode. Druga stvar, pljuvanje po Crysisu se ne sastoji samo iz priče o priči, već je to detalj koji si upravo ti Nosferatu naveo i izdvoji, a ja sam samo prokomentarisao. Treće, shvaćate li da vi svojim podupiranjem Crysisa i svojim pisanjem određenih stvari, sami sebi skačete u usta? Degradirate sebe? Smanjujete svoj IQ za znatnu količinu? Očito ne...

bezimeni
01-09-2008, 05:07
Znao sam...pljuje se po igri radi nekog ,umišljenog, statusa na forumu :rotfl: .To je jednostavno "popularno" na ovome forumu .Povlačim se iz daljnje rasprave jer definitivno nema smisla.

Cthulhu
06-09-2008, 14:31
crysis je...ma ko ga jebe svi znaju moje mišljenje o igri.uglavnom,cod4 je neusporedivo bolji od crysisa,pa i far cry je bolji od crysisa,na kraju krajeva...

nosferatu25
06-09-2008, 19:33
na kraju krajeva, ti Crysis nisi ni odigrao, čim tvrdiš da je FarCry bolji.

Stewo
06-09-2008, 21:11
crysis je...ma ko ga draga svi znaju moje mišljenje o igri.uglavnom,cod4 je neusporedivo bolji od crysisa,pa i far cry je bolji od crysisa,na kraju krajeva...

Ne slažem se..... Cod 4 je ravnopravan sa Crysis-em....... I gdje si izvuko far cry?????
Igrivost call of duty-ja 4 je bolja zato što ima kvalitetnog prethodnika.....................
Call of duty 2 igra mnogo više ljudi nego call of duty 4............ zašto bi bio bolji cod 4????
Usporedi ih plz..... & Budi ravnopravan molim............................................. ...............

###DK###
06-09-2008, 21:18
crysis je...ma ko ga draga svi znaju moje mišljenje o igri.uglavnom,cod4 je neusporedivo bolji od crysisa,pa i far cry je bolji od crysisa,na kraju krajeva...

Ne slažem se..... Cod 4 je ravnopravan sa Crysis-em....... I gdje si izvuko far cry?????
Igrivost call of duty-ja 4 je bolja zato što ima kvalitetnog prethodnika.....................
Call of duty 2 igra mnogo više ljudi nego call of duty 4............ zašto bi bio bolji cod 4????
Usporedi ih plz..... & Budi ravnopravan molim............................................. ...............

Što se tiče singleplayera bolja mi je četvorka.
Sad za multiplayer ne znam. Igrao sam samo CoD 2 multiplayer a 4 nisam. :D

Cthulhu
06-09-2008, 22:11
na kraju krajeva, ti Crysis nisi ni odigrao, čim tvrdiš da je FarCry bolji.
far cry je imao par zanimljivih fora,puno ljepši i atmosferičniji otok(tj.otoke)imao je onaj bolestan damage effect sa bušenjem rupa u neprijateljima i imao je osjećaj.crysis nema ništa od toga.samo puno krvoločnih korejaca i aliena i lijepu grafiku.

nosferatu25
07-09-2008, 15:34
ajde reci iskreno, jesi li ti odigrao Crysis ili samo pričaš na osnovu tuđih komentara? :wink:

kikl0p
07-09-2008, 15:48
kakve su ovo glupe usporedbe Cod4 i Crysis
Crysis je raden s naglaskom na sp i ima bolji i razradeniji sp
a Cod4 obrnuto

croat1gamer
07-09-2008, 18:06
kakve su ovo glupe usporedbe Cod4 i Crysis
Crysis je raden s naglaskom na sp i ima bolji i razradeniji sp
a Cod4 obrnuto
cod4 ima isto naglasen sp
a da je far cry bolji od crysisa je smijesno, to su skoro pa iste igre, samo sto je crysis novija, i da nisu mutanti nego korejci i ejlijeni

nosferatu25
07-09-2008, 19:42
nekima stvarno ne vredi govoriti...
:(
odoh da spavam.

Cthulhu
07-09-2008, 19:48
ajde reci iskreno, jesi li ti odigrao Crysis ili samo pričaš na osnovu tuđih komentara? :wink:
odigrao sam crysis,ako hoćeš dokaz...
zadnji level je na onom brodu kad se prophet vrati natrag na otok iako ga nukiraju i kad alieni naprave invaziju na taj brod.ispričavam se na spoileru ali ne podnosim kad netko sumnja u mene...
EDIT:i da,far cry mi je bolja igra.

bezimeni
07-09-2008, 19:57
Pa i meni je Far Cry nešto malo bolja igra i to samo zato jer je bilo više zatvorenih prostora a igra je time dobivala dodatno na dinamici.Ali razlike u kvaliteti su u nijansama. Obje su igre odlične .

nosferatu25
07-09-2008, 19:59
ajde reci iskreno, jesi li ti odigrao Crysis ili samo pričaš na osnovu tuđih komentara? :wink:
odigrao sam crysis,ako hoćeš dokaz...
zadnji level je na onom brodu kad se prophet vrati natrag na otok iako ga nukiraju i kad alieni naprave invaziju na taj brod.ispričavam se na spoileru ali ne podnosim kad netko sumnja u mene...
EDIT:i da,far cry mi je bolja igra.
lažovu :yuck:







edit: zezam se, nemoj da se ljutiš, stvar ukusa :D

Cthulhu
07-09-2008, 20:01
non taken...crysisu moram priznati da ima par zanimljivih caka,uglavnom nanosuit i onaj level totalno prekriven snijegom.to mi je definitivno najzabavniji dio igre.

Bartuc
07-09-2008, 22:01
One rupe od metaka su u FarCRY-u bile fenomenalne. Uživao sam bušiti neprijatelje i gledati ulazne i izlazne rane :pray: Ima i Crysis takve rupe, ali ne pojave se uvijek, ne znam zašto. Ali kada likove zgodim u glavu ili vrat sa pištoljom, zna im ostati rupica na faci. Ali niti blizu efektno kao u FarCRY-u.

Što se otoka tiče. Crysis mi ima puno bolji otok zato što je nabrijan raznim puteljcima do objektiva. Nudi puno više kutova upada u akciju nego FarCRY, ali zato mi je FarCRY privlačniji pošto mi nekako više vuče na rajski otok. Također, FarCRY ima manji shimering oko trave i lišća pa djeluje prirodnije i oku ugodnije.

kripton32000
13-10-2008, 22:59
Far Cry me nikad nije pretjerano privuko, mozda zato sto sam u to vrijeme Imao Athlon Barton 2600XP, gigu rama, 80g hard i naravno neizostavnu FX5200 graficku pa je grafika vise bila medium-low pa je malo kocilo dojam. Nisam jednostavno zagrizo taj FarCry, dok me multy jako dojmio ;)

S druge strane Crysis sam presao nebrojeno puno puta i jednostavno je to igra koju moram svaki put imat na kompu. Kad mi dodje prašenje, hvatanje korejanaca u šake, bacanje na druge sa maxom, igranje Predatora trta itd... Meni je igra savršena, jest da je neopotimizirana ali to je druga prica. Meni Crysis predobar a FarCry takodjer...samo to nije to.

Ugl, kako se kaze o okusima se ne raspravlja? Jelda?

Crysis mi je predobar, i btw, koja se igra ne svodi na ides>pucas>ides>pucas>obavis misiju>pucas>gotovo ? Sve imaju pricu isto,i FEAR,HL, i to je sve na istu foru u biti.

Bez tog NanoSuita igra nebi niš valjala, mozda malo. Ali bas ta stvar cini igru predobrom...male stvare nas cine veselima, zar ne?

Vedro
13-10-2008, 23:07
Meni je Far Cry puuuuno bolji od Crysis zbog trajanja i zatvorenih prostora i rupa u glavi plaćenika i mutanata,one zgodne ženske,k9 visiona...ne mogu stat...I am gona open ken woop ass on you! :rambo:

Lord Jambrek
14-10-2008, 19:48
Fjest da je neopotimizirana ali to je druga prica

Ne, nije neoptimizirana nego ti je hardver pre slab. Crysis je ispred svog vremena i ne može ekipa jednostavno prihvatit da njihov 20000kn+ hardver pre slab za igru pa je lakše reć da je unoptimized.

kripton32000
14-10-2008, 22:23
I nisam bas siguran, kazu da je Warhead sa Crysisom potpuno graficki identican - isti samo puno optimiziraniji. Pogledaj samo konfu koja je napravljena za Warhead...88000GT recomended, to jest 9800GT ;)

Čux
15-10-2008, 08:48
farcry mi je ipak nekak draži, čisto iz razloga što je veći izazov, crysis je jednostavno prelagan, možda kad quicksejva nebi bilo...

Deadwalker
15-10-2008, 12:59
Igram ja jucer Crysis(vec treci put sponova), dođem do onog brda na pocetku kada je svitanje, upalim dalekozor da promotrim okolinu i kad odjednom opazim koreanca kako stoji na doku i olaksava mokracni mjehur. Genijalno :pray: :) :)
Steta sta nisam ulovio screen :(

###DK###
15-10-2008, 13:05
Igram ja jucer Crysis(vec treci put sponova), dođem do onog brda na pocetku kada je svitanje, upalim dalekozor da promotrim okolinu i kad odjednom opazim koreanca kako stoji na doku i olaksava mokracni mjehur. Genijalno :pray: :) :)
Steta sta nisam ulovio screen :(

To je i mene iznenadilo.
Mislim da sam to vidio čak više puta u igri. :D

Abadon
15-10-2008, 14:53
Igram ja jucer Crysis(vec treci put sponova), dođem do onog brda na pocetku kada je svitanje, upalim dalekozor da promotrim okolinu i kad odjednom opazim koreanca kako stoji na doku i olaksava mokracni mjehur. Genijalno :pray: :) :)
Steta sta nisam ulovio screen :(

To je i mene iznenadilo.
Mislim da sam to vidio čak više puta u igri. :D

Ljudi ovdje trebamo blatit igre a ne govoriti kako je gotivno uradjeno
to sto korejanac pisa.

amirix
15-10-2008, 16:37
al je genijalno što taj koreanac piša :)

MasaKrisT
15-10-2008, 16:41
da ,oni inace ne pisaju.

Cthulhu
15-10-2008, 19:43
al je genijalno što taj koreanac piša :)
pa baš i nije,u manhuntu se isto to moglo vidjeti,u vampire the masquerade:bloodlines si u mračnim uličicama svako malo viđao prostitutke kako svojim mušterijama daju blowjob,tako da je ovo u krajzisu čisto uobičajeno i nimalo zanimljivo...

amirix
15-10-2008, 22:00
al je genijalno što taj koreanac piša :)
pa baš i nije,u manhuntu se isto to moglo vidjeti,u vampire the masquerade:bloodlines si u mračnim uličicama svako malo viđao prostitutke kako svojim mušterijama daju blowjob,tako da je ovo u krajzisu čisto uobičajeno i nimalo zanimljivo...

trebo bi poigrat taj Vampire The Masquerade

nosferatu25
15-10-2008, 22:35
trebo bi poigrat taj Vampire The Masquerade
ne... treba ga proživeti...

amirix
16-10-2008, 11:09
da_i to :)

Cthulhu
16-10-2008, 12:53
trebo bi poigrat taj Vampire The Masquerade
ne... treba ga proživeti...
ah,to je IGRETINA.usudio bih se reći,jedna od najboljih igara ikad napravljenih,nijedna druga igra nema takvu atmosferu.

kikl0p
18-10-2008, 23:22
na prvom lvl iza one plaze s kamenjem su 3 lika, jedan od njih pusi cigaru
to je cool

nomad00d
03-12-2008, 15:18
meni je u crysisu najgora kaj stalno štelaš korejance po čmaru