PDA

Pogledaj cijelu verziju : Epizodalne igre



W3DR4N
12-12-2007, 17:21
Mislim da su uzele previše maha, i da ih treba malo pljucnuti.

Na stranu Sam & Max, koji je odličan primjer kako epizodalna igra mora izgledati. Kratka igra, kao poglavlje pune igre, cijena od devet dolara i redovit izlazak svakih mjesec-dva.

Ono što ne valja su epizode pucačina.

Nedavno, kad je fabia iznio Crysis kao razočarenje godine, dobio je odgovor kako se radi tek o prvoj epizodi Crysisa.


[quote="Fabia vRS":3as6vytd]Iskreno Crysis. Svi cete me ubit, ali mislim da je bio prevelik hype oko njega i da je dobio bezobrazno visu ocjenu u odnosu na far cry koji je onda bio sto je sada crysis.

To je crysis episode 1[/quote:3as6vytd]

Znači, u redu je kad proizvođač izda pretjerano kratku igru ako se radi o hitu, i ako na kraju napiše da će se nastaviti. I to naplati punom cijenom ili ti 350 kuna.
Ipak, koliko mi je poznato, Half Lifeov Episode One je koštao 150 kuna.

Oni s tim epizodama kupuje uvjete da neće uvoditi ništa novo u igru. Nikakve promjene settinga i unaprijeđenja samog enginea. Ipak se radi samo o epizodi, ne i o novom nastavku. Ako želimo igrati igru normalne dužine, i dobiti cijelu radnju, moramo kupiti sve kratke epizode pune igre.

Jel došlo vrijeme kad igru moramo plaćati 1200 kuna, a dobivati je na rate svakih 6-12 mjeseci?

12-12-2007, 17:30
Zato postoji piratija :fof: :šala:


Od fear-ovih ekspanzija mi je zlo.

Arbiter of Change
12-12-2007, 17:32
A baš.

Ja osobno nemam ništa protiv epizodnog sadržaja igara, bar ukoliko taj sadržaj i naplaćuju kao epizodni materijal, a ne kao potpuno novu igru. Na kraju krajeva, lakše je skupiti 150-170kn za epizodu nego li dati 350+kn za igru koja je po dužini u rangu epizode i samo reciklira stari sadržaj.

btw. jesam li to samo ja, ili imam nekakav nevjerojatan deja vu u vezi ove teme?

The Boz
12-12-2007, 17:33
Zato postoji piratija :fof:

Pravit ću se kao da to nisi napisao...


Nego, da, epizoidalni sadržaj zna bit dosta dobar, kako dokazuje HL2E1, 2 i S&M(ne, ne mislim na sado/mazo), ali neki devovi izrabljuju. Tipa EA. Izdaje epizoidalne igre već sedam godina :p

Samael
12-12-2007, 17:37
Najgori epizodalni pristup prikazuje Half-Life. Sad, nemojte me shvatiti kao da mi je igra sranje, nego epizodni pristup koji su najavili na početku, znači jedna epizoda svakih nekoliko mjeseci. A to se sada pretvorilo u godine.

Dobili smo Half-Life Episode 1, pa smo na Episode 2 čekali bogzna koliko
:yuck:

flander
12-12-2007, 17:45
meni je ok ako igra ima dobru priču pa je rastegnu na par nastavaka, recimo Hitman kojeg sam danas završio hebeno dobro završava, hebena priča koja je povezana kroz 4 nastavka, nije ono sad uber jako povezana, ali da se povezzati neki djelovi, isto tako Splinter Cell i MGS kojeg neću imati šanse završiti, ali nikada ne reci nikada :D Dok sa druge strane malo me nervira onaj FF serijali, ima ih pun klinac, je da je igra dobra, ali ljudi dosta sa time :P

Samael
12-12-2007, 17:54
@ flander

Svaki FF je zasebna igra, nitijedan direktni nastavak ne nasljeđuje priču iz prethodnog dijela.

imaš par FF igara koje imaju nastavke, npr. FFX i FFx-2...

DrunkyDuck
12-12-2007, 18:05
Da bi epizodni sarzaj funkcionirao potrebne su dvije stvari:

1) Niska cijena
2) Epizode izdane u jednakim i kratkim vremenskim intervalima (2-3 mjeseca)

Za sad je jedina igra koja funkcionira na taj nacin Sam & Max.


[quote="amd freak":2dy1876f]Zato postoji piratija
Pravit ću se kao da to nisi napisao...[/quote:2dy1876f]
Ja takodjer, zato evo jos jedan quote.

Svinjoguz
12-12-2007, 19:13
e malo pitanje nevezano za temu, jel se moze negdje kupiti paket koji obuhvaca sve epizode sezone 1 sam & max

Samael
12-12-2007, 19:14
e malo pitanje nevezano za temu, jel se moze negdje kupiti paket koji obuhvaca sve epizode sezone 1

čega?

Sama i Maxa? ja mislim da može...no nisam siguran :|

Prince-Artas
12-12-2007, 19:19
e malo pitanje nevezano za temu, jel se moze negdje kupiti paket koji obuhvaca sve epizode sezone 1 sam & max

možeš

Rocchiro
12-12-2007, 19:22
slazem se s vekijem,nikad mi se nije sviđal taj episode koncept.bedasta isprika za nedostatak ideja i zgrtanje love

Čux
12-12-2007, 22:42
možda sama ideja i nije tolko loša, ali prvenstveno postoji upravo zbog zgrtanja love, mislim da se simsi bili uzorna preteča ovako nečem sa svoje 753 expanzije

ChR0NoS
12-12-2007, 23:13
slažem se uglavnom sa vedranom...

a half life 2 mi je isto dobar epizodalni pristup, za razliku od nekih igara, da nisu epizodno pristupili ovoj igri, radili bi je 4 godine, zato mi se ovako više sviđa....
što se cijene tiče, ja mislim da valveu nitko nemože ni jednu jedinu riječ prigovoriti

najviše me simsi živciraju sa svojim, ajmo reći, "epizodama" koje ludi fanovi slijepo kupuju, zapravo ništa ne dobiju, a EA profitira...
podlo.

:twisted:

Gimnazoš Mesinđer
13-12-2007, 09:03
e malo pitanje nevezano za temu, jel se moze negdje kupiti paket koji obuhvaca sve epizode sezone 1 sam & max

možeš
mozes li reci gdje, ja sam prošao kroz dva algoritma i niasm ju našao. koji ju ducan ima?

Sonic_Moronic
13-12-2007, 09:14
Baš mi je dobra ideja s tim epizodama, kao da svako mali skineš map pack s neta... Ali su preskupe. S obzirom na njihovu duljinu, trebale bi koštati 100- kuna.

Svinjoguz
14-12-2007, 18:53
evo naso sam nasu srecu
http://www.crovortex.com/webshop/igra-3 ... son_1.html (http://www.crovortex.com/webshop/igra-3610-Sam_And_Max_Season_1.html)

nosferatu25
16-02-2008, 13:03
ja sam protiv epizodnog sadržaja. zar nije bolje da Valve, npr 2009 izbaci potpuno novi Half-Life 3 sa novim endžinom koji bi mogao da se meri sa prethodnicima, nego da na svakih dva-tri meseca dobijamo zastarele fixeve bez ikakve priče i sa sličnim nivoima, koji koštaju skoro koliko i cela igra i usput, po Newellovim rečima "čine Half-Life 3" radnju?

DrunkyDuck
16-02-2008, 13:22
ja sam protiv epizodnog sadržaja. zar nije bolje da Valve, npr 2009 izbaci potpuno novi Half-Life 3 sa novim endžinom koji bi mogao da se meri sa prethodnicima
Mislis engine koji je u koraku s tehnologijom (Source, recimo)

nego da na svakih dva-tri meseca dobijamo zastarele fixeve
Mislis kompletne epizode koji se po trajanju mogu usporediti sa igrama pune cijene kao sto su CoD4, Crysis ili Jericho?

bez ikakve priče i sa sličnim nivoima
Mislis sa "pricom" (zapravo nizanjem dogadjaja u igri) koja je proslavila igre poput HL i HL2?

koji koštaju skoro koliko i cela igra
Mislis na Orange Box u kojem 5 igri kosta 350kn, sto znaci malo vise od 100kn po epizodi HL-a cak i ako zanemarimo dodatne 2 igre i cinjenicu da HL2 kao cijela igra vise vrijedi.

Inace epizoda HL2 kosta 150kn, a za malo usporedbe cu dodati da je CoD4 370kn, Jericho isto toliko, a 1. epizoda Crysisa mizernih 450kn!

Jos jedna stvar, HL ima najjacu (brojcano) modding zajednicu i nudi pregrst modova koji kvalitetom mogu konkurirati vecini danasnjih komercijalnih naslova.

Peyo
16-02-2008, 14:00
Mene najviše iznevjere epizode u HL2, ne zato što mi igra nevalja, naprotiv igra je prehebena, nego je stvar u tome što se taman zaigram i kad ono kraj epizode umjesto da su to stavili sve u HL3 i gotovo, a ovako svaku epizodu čekam sa nestrpljenjem, a isto se odnosi na Prison Break :)

nosferatu25
16-02-2008, 14:08
source po meni definitivno zaostaje za novijim endžinima kao što su unreal 3 i cry-engine 2. Šta nam je Epizoda 1 i Epizoda 2 ponudila što već
nismo videli u Half-Life? Ništa spektakularno

DrunkyDuck
16-02-2008, 14:21
Source engine moze skoro sve sto i ostali, osim mozda DX10 tehnologije (ne bi se cudio i to ubace u iducoj HL2 epizodi) koju ionako koriste 4 igre (napamet bubam, nije bitno 4 ili 6) i to bez nekih znacajnijih prednosti. Dakle, tu su bump mapping, post processing, HDR, itd.

Stvar je u tome da u Source HL igrama, sto se grafike tice, naglasak nije na efektima nego u optimiziranoj i oku ugodnoj grafici.

Brkas pojmove, dizajn igre i mogucnosti enginea nisu ista stvar.


Šta nam je Epizoda 1 i Epizoda 2 ponudila što već
nismo videli u Half-Life? Ništa spektakularno
Po tom argumentu 99% FPSova ne valja.

nosferatu25
16-02-2008, 16:02
Mislis sa "pricom" (zapravo nizanjem dogadjaja u igri) koja je proslavila igre poput HL i HL2?


Pričanje priče zasigurno nije jedan od jačih elemenata Half-Lifea, sve se svodi na početak i kraj između kojih je načičkana gomila uzbudljivih akcijskih trenutaka u kojima nema ni "p" od priče.

DrunkyDuck
16-02-2008, 16:42
Pa da. zasto mislis da to u epizodi 1 i 2 odjednom lose funkcionira?

nosferatu25
16-02-2008, 23:46
zato što kada se ta "priča" u Half-Lifeu skrati još na pola dobijemo igru u kojoj ništa ne razumemo, ni zašto se probijamo kroz nivoe niti šta nam je cilj.

Snake
17-02-2008, 14:07
još se uvijek nisam pomirio s informacijom da će nastavak Dreamfall The longest journey-a biti u epizodnom formatu. uništit će priču.

kulamasta
17-02-2008, 15:22
Inace HL2 Episode 1 i 2 sa epizodnim izdavastvom imaju veze samo utoliko sto u nazivu stoji Episode.

Da bi igra bila epizodna po meni glavni je uvjet da nastavak izadje u roku 2-3 mjeseca, a ne epizoda godisnje. Jer iskreno, po cemu se Episode 1 i 2 nisu mogle nazvat obicnom ekspanzijom za HL2?

mravojed20
17-02-2008, 15:42
Apsolutno sam protiv epizodalnog izdavanja igara jer ga smatram posve nepotrebnim, iritantnim i besmislenim.

Peyo
17-02-2008, 15:51
Apsolutno sam protiv epizodalnog izdavanja igara jer ga smatram posve nepotrebnim, iritantnim i besmislenim.

Potpisujem :thumbs2:

nosferatu25
17-02-2008, 18:59
Apsolutno sam protiv epizodalnog izdavanja igara jer ga smatram posve nepotrebnim, iritantnim i besmislenim.

osim Sam&Max-a fkors

vkgamer16
10-03-2008, 15:45
najbolji pristup sam vidio kod sam max,najgori kod penumbre i half life 2