PDA

Pogledaj cijelu verziju : Par pitanja u vezi nove konfe



Pippin
12-12-2007, 09:49
Pozdrav,

Evo prvi puta da postam na forumu (mada sam prije koji puta znao navratiti i procitati sta ima novoga), pa budite blagi ;)


Nakon dosta vremena odlucio sam malo osvjeziti komp, kao jedan od glavnih razloga je bio trenutak kad sam skuzio da stara maticna ne podrzava vishe od 1 gb rama :rotfl: , da ne kazem da se noviji naslovi nisu mogli ni u low modu vrtiti.

Anyway, odlucio sam se za ovo:

Power Supply FORTRON BlueStorm 500W, HQ, PFC, 2x12V, 12cm fan
Gigabyte big tower 3D AURORA, bez PS, srebrno, aluminijsko, USB, Fire wire, 3×120mm fan, prozor
MB Gigabyte P35-DS3P, s775, iP35, DDR II, SATA II, RAID, FW, GLAN
4x DDR2 1GB PC6400 (800MHz), GoodRAM
*Intel Core 2 Duo E6850 BOX, 2×3.0GHz, 1333MHz, 775-pin, 4MB
Powercolor Radeon HD3850 PCIE, 512MB, TVout, dual DVI (u varijanti po kojoj kupujem me dodje oko 400 kn jeftinije od 3870, koju bi morao cekati poslije Bozica)

ostale komponente su vishe-manje nevazne, ali eto zbog pitanja napajanja evo i njih:

*Monitor LG LCD L1900J-BF, 3000:1, 2ms, DVI, 19"
DVD+RW/-RW Pioneer DVR-115DBK, Dual Layer, 20x, black, bulk
*HDD Seagate ST3250620AS/ST3250410AS, 250 GB 16MB, S-ATA300, NCQ3, 7200
random tipkovnica i ostale sitnice

E sad, imam par stvari za pitati.

1. problem 4 gb rama u xp-u. Ne namjeravam tako brzo preci na 64-bitni OS, pa me zanima jel cu osjetiti ikakvu razliku izmedju 4 gb ili 2 gb ?(svjedno sam uzeo 4, kad je cijena tako niska trenutno )
Naime konkretno me zanima jel ce se osjetiti sta u naslovima tipa Football manager (koji zdere ram), ali i necem tipa oracle toolsima?

2. negdje krajem prvog mjeseca bi vjerojatno stavio i crossfire. Ako imam LG 19'' , s rezolucijom 1280x1024 jel ce to donijeti kakvo vidljivo poboljsanje? isto tako, jel dostatno uzeti josh jednu 3850-ticu, ili dvije 3870-tice - mislim s obzirom na razliku u cijeni, jel ce se osjetiti razlika u preformansama?

3. Isao bih vjerojatno i overcloackat procesor. E sad, jel moguce natjerati E6850 na 4.0 ghz na zracno hladjenje (naravno, ne na tvornicko) ? i ako je, koje imate za preporuciti, a da je recimo dostupno u vemilu?

4. jel ce biti dostatno to fortron 500 w napajanje ako se ide overcloakat procesor i slozi se crossfire? ako ne, koje bi trebalo uzeti u tom slucaju?


tnx svima unaprijed na pomoci i pozdrav Gwinu iz Čakofca

8)

Nightyx
12-12-2007, 09:52
1. problem 4 gb rama u xp-u. Ne namjeravam tako brzo preci na 64-bitni OS, pa me zanima jel cu osjetiti ikakvu razliku izmedju 4 gb ili 2 gb ?(svjedno sam uzeo 4, kad je cijena tako niska trenutno )
Naime konkretno me zanima jel ce se osjetiti sta u naslovima tipa Football manager (koji zdere ram), ali i necem tipa oracle toolsima?

ako planiraš još biti na xp, 32 bitnom, ne uzimaj 4 GB, nećeš to nikada napuniti, 2 GB su sasvim dovoljna...

što god pokrenio u 32bitnom xp-u neće napuniti 2 GB...anti vir, neki playeri, ostala sranja + bilo koja igra, pa tako i manager neće ići dalje od 2 GB...

NiX4
12-12-2007, 09:56
Uzmi rađe 22 " monitor ako hoćeš crossfire , uzmi procesor E6750 i neki cooler , jer su isti tukac a ti ćeš OC-at

Pippin
12-12-2007, 10:03
Uzmi rađe 22 " monitor ako hoćeš crossfire , uzmi procesor E6750 i neki cooler , jer su isti tukac a ti ćeš OC-at

hm, monitor je u planu paralelno s crossfireom.

sta se tice procesora, na par siteova sam naisao na to da e6850 ima najveci potencijal od ovih pristupacnijih duo coreova sta se tice overcloakanja tak da bi to bio konacan izbor. Zanima me samo taj info oko hladjenja i jel moguce dogurat do 4 ghz samo na zracno hladjenje a da temp bude "prihvatljiva"

NiX4
12-12-2007, 10:09
http://www.ocklub.net/index.php?subacti ... m=&ucat=1& (http://www.ocklub.net/index.php?subaction=showfull&id=1180181307&archive=&start_from=&ucat=1&)

ako te zanima samo u google pišeš ovo


Intel Core2duo e685 overclock

GrimReaper
12-12-2007, 10:35
i blue storma mijenjaj, uzmi corsaira ili chiefteca u istom cjenovnom rangu

12-12-2007, 12:15
1.Kaj se tiče xp operativnog sustava 2gb če ti biti sasvim dovoljna za bilo koji igrači naslov.
Ukoliko novac nije prepreka nije na odmet uzet 4 gb ram memorije.Tako ste odmah osigurani za budučnost i vistu koja zna trošiti dosta resursa.

2.Kaj se tiče sli i kada se sve pozitivne i negativne stavke stave na stranu on nije isplativ.
Najviše zbog toga jer 2 grafičke kartice neznače i duplo ubrzanje.U pojedinim igrama tipa fear veće performase su za nekih par postotaka što baš i nije neki rezultat.
Dok u nekim drugim igrama taj postotak naraste do 40 i više posto.Sli ili crossfire preporučam jedino kad se traži maksimum od sistema i kad novac nije problem.
No da se mene pita isti je vrag jel ima igrivih 30fps-a koji naravno ne padaju ili 60fps-a.
Bilo kako bilo osobno mislim da sli i crossfire nisu još isplativi ako uzmememo u obzir snagu današnjih single kartica.

3.Kaj se tiče procesora najboljej etrenutno uzeti E6750.On je provjeren kod nas i u svijeti i nisam čuo još za nijedan model a da se nije dobro klokao.
Tako da je on cjenovno najbolji u tome rangu.Pošto su noviji procesori napravljeni na principu manje potrošnje a viših performansi intelovi inženjeri trude se da i temperature padju prema dolje.
Napredak se vidi a dovoljan dokaz je da kažemo da se takav intel procesor bez brige može diće za oprilike 800-1000mhz i sa box hladnjakom,što je moramo priznati veoma zapanjujuće a performanse sa ionako brzog procesora prerastu na monstruma.

4.Najbolji izbor napajanja trnutno za ovakvu vrstu računala bilo bi Chieftec 550w s kojim smo si odmah i osigurali budučnost ukoliko namjeravamo staviti 4 jezgreni procesor,više diskova i sli ili crossfire sustav pri čemo se dodatno traži veća potražnja za wattima u sustavu.


Dakle za kraj u grubo E6750 procesor,neka p35 ploča..najbolje bi bilo DS4,4gb rama kingmax 800,chieftec 550w,i barem 3850 (3870) ili eventualno 8800gt.Ostalo je više manje ok.

Gwin
12-12-2007, 12:32
thumbs up amd

pozdrav čakovcu :pray:

NiX4
12-12-2007, 12:40
thumbs up amd

pozdrav čakovcu :pray:


:rotfl: :rotfl: :pray: :pray:

misliš Zaboku ?

Gwin
12-12-2007, 12:45
e tikvo.. pippin (a.k.a autor topica) je iz čakovca..

speakin of čakovec.. kad će neki lan party gore.. da dovezem ekipu sa LMI opet

NiX4
12-12-2007, 12:54
e tikvo.. pippin (a.k.a autor topica) je iz čakovca..

speakin of čakovec.. kad će neki lan party gore.. da dovezem ekipu sa LMI opet

mogao si reći tako , ali nvm nasmijao sam se , hvala :pray:

Pippin
12-12-2007, 13:26
e tikvo.. pippin (a.k.a autor topica) je iz čakovca..

speakin of čakovec.. kad će neki lan party gore.. da dovezem ekipu sa LMI opet

heh, sad su bogme malo rjedji eventovi (a i manji ;) ), jerbo je swoop "ozbiljan student" :rotfl: , a i igra samo wow - ostale igre ga doslovce zivciraju.

zadnja 2 su bila kod mene u kuci, tak da cim se starci maknu u sredjivanje vikendice na moru (par puta godisnje), a godisnji se poklopi here we go. Budem zvao, sam moras razgovarat s swoopom i najebat ga da se ostavi tog wow-a na barem 2 dana :?


tnx svima na odgovorima (posebno freaku), zasad ostaje kak je naruceno a onda ide veci monitor, crossfire i napajanje + hladnjak pocetkom nove godine.

Karlo_from_Bjelovar
12-12-2007, 13:34
/cut

mmm... ovako, ako ces ici kasnije na vece monitore od 19', DEFINITIVNO uzmi hd3870, jerbo ima vise memorije od hd3850 (256 vs 512 mb)... grijeh je ne uzeti u cijenovnom rangu oko 2k-2.5k ovo:

PHILIPS 220WS8FB

:wink:

ako ides na 3k, uzmes samsung 226bw...

sretno... :wink:

Pippin
12-12-2007, 13:40
mmm... ovako, ako ces ici kasnije na vece monitore od 19', DEFINITIVNO uzmi hd3870, jerbo ima vise memorije od hd3850 (256 vs 512 mb)


hm, pa uzimam model od 512 hd3850, ne ovaj od 256. nisam tak napisao gore?

Karlo_from_Bjelovar
12-12-2007, 14:10
mmm... ovako, ako ces ici kasnije na vece monitore od 19', DEFINITIVNO uzmi hd3870, jerbo ima vise memorije od hd3850 (256 vs 512 mb)


hm, pa uzimam model od 512 hd3850, ne ovaj od 256. nisam tak napisao gore?

aa, sry,... :wink:

moja greska... ali ja bi rade ustedio tih nekoliko stotina kuna i uzeo hd3870... :wink:

Pippin
14-12-2007, 11:38
evo kupljene komponente u vemilu preko tvrtke, nego jedna sitnica me zaprepastila :?

Naime, prilikom placanja su mi uredno zaracunali 180 kn (minus pdv jeli) za 1 h posla ugradnje komponenti u racunalo. Da sam to odbio platiti (sto sam i naravno htio), izgubio bih jamstvo na sve komponente - tj. imao bi jamstvo samo na godinu dana. Ilitiga neto tipa monitora koji sam po sebi ima jamstvo 36 mjeseci, onda bi imao samo 12 mjeseci kod njih.
To mi nikako nije jasno, jel se to svima dogodilo ? Ili je to samo posebnost u Čakofcu :|

14-12-2007, 12:08
To je normalno..dobro si postupio... :wink:

Makra si mogo sačuvat i novac i full garanciju na pojedini komponentu da si uezo samo komponente i dao nekome da ti to složi...bio prijatelj kolega il tko vEĆ....to je barem max nekih 30min posla...

Pippin
14-12-2007, 12:50
To je normalno..dobro si postupio... :wink:

Makra si mogo sačuvat i novac i full garanciju na pojedini komponentu da si uezo samo komponente i dao nekome da ti to složi...bio prijatelj kolega il tko vEĆ....to je barem max nekih 30min posla...

hm, pa upravo toSmi je cudno. Jer ipak nisam bash SVE dijelove za komp uzeo (mis, tipkovnicu, sve kvalitetno sta sam od prije imao tipa disketna cu sam dodat), vec sam rekao da kupujem dijelove za komp.
Pa znam sam to sve ustekat, nije da nisam slagao kompove vec.
Nego, meni je ispalo kao neka ucjena : "ili daj da ti mi to sve ugradimo u kuciste (jer kao radis novi komp) za 180 kn, ili nema full garancije jer ces ti nest sjebat nestrucnim rukovanjem"

svasta, nije tih 180 kn nist. ali bemu brige 180 kn za 1 h "teskog posla", a ja za tolko sljakam cijeli dan

Gwin
14-12-2007, 12:50
to je suludu.. sad imaš garanciju na godinu dana.. a da si slučajno kupio corsair napajanje koje ima tvorničku garanciju 5 godina ??
kaj bi i onda imao garanciju samo godinu dana?

ne kužim ih

Pippin
14-12-2007, 13:27
to je suludu.. sad imaš garanciju na godinu dana.. a da si slučajno kupio corsair napajanje koje ima tvorničku garanciju 5 godina ??
kaj bi i onda imao garanciju samo godinu dana?

ne kužim ih

mimoisli se s postovima.

Nakraju imam normalne garancije, dakle tvornicke jer sam dao tih uzicanih 180 (150) kn. Svasta, dok cu ici kupovat komp cu josh sve dobro preispitat u detalje pa javim.

Jer onda bi po nekoj logici morao svaki dio opreme kupovat na poseban racun, pa da ne ispadne da kupujes komp cijeli vec dijelove? Mislim, ako je tak kak su mi rekli, jer u drugacijem slucaju ode ti garancija. Ako je takav slucaj, vemil isto lihvari ko i svi drugi :o

14-12-2007, 13:32
Kak ne kužiš....

1.Ako želiš da ti oni sastave komp bez da to platiš oni to naprave ali ti daju na cijeli komp garamciju od 1godine.Dakle na sve komponente.I s time da je opet caka da nesmiješ otvarat kučište bez njih.Znači svaki kvar i svaka zamjena komponente ili nadogradnja mora biti kod njih.Tak da oni opet imaju profit od toga.
2.Ako želiš da ti oni slože komp a da imaš full garanciju na komponente onda im platiš za ugradnju 180kn i smiješ otvarati kučište jer ti ne stave naljepnicu već ti samo ugrade sve komponente.

Pippin
14-12-2007, 13:47
Kak ne kužiš....

1.Ako želiš da ti oni sastave komp bez da to platiš oni to naprave ali ti daju na cijeli komp garamciju od 1godine.Dakle na sve komponente.I s time da je opet caka da nesmiješ otvarat kučište bez njih.Znači svaki kvar i svaka zamjena komponente ili nadogradnja mora biti kod njih.Tak da oni opet imaju profit od toga.
2.Ako želiš da ti oni slože komp a da imaš full garanciju na komponente onda im platiš za ugradnju 180kn i smiješ otvarati kučište jer ti ne stave naljepnicu već ti samo ugrade sve komponente.

znaci, mogo sam samo uzeti komponente i sam sastavit i dalje imat full garanciju? da, kuzim sta pricas, ali meni je drugacije objasnjeno.

Lijepo su mi rekli da dam 180 kn i oni sastave i imam garanciju full, u suprotnom samo godinu dana. Kad sam pitao jel mogu to sam slozit, a da imam normalno full garanciju, rekli su da ne. E sad, moguce da je bila greska u komunikaciji, ali sam poprilicno siguran da je sve tak kak sam rekao.

Provjerim kad cu dobiti konfu, pa cu znat dal je takav slucaj i onda cemo znati jel to samo u čk zicaju za ekstra pare

14-12-2007, 13:51
Gle to tak nemre bit..ili si se ti krivo izrazio kod njih.Nesmiješ reć želim konfu...več želim ove komponente da si složim konfu od njih.

Oni su te vjerovatno razumjeli tako kako su ti i rekli.

Jer kad ti uzmeš komponente koje su zapakarine i oni nište ne rade s njima,oni tebi daju račun za svaku komponetu na koju ti imaš full garanciju.A druga stvar je to kaj ste se vi dogovorili ili se niste sporazumjeli.

Drugi puta polako i pamet u glavu.

kulamasta
14-12-2007, 13:57
to je suludu.. sad imaš garanciju na godinu dana.. a da si slučajno kupio corsair napajanje koje ima tvorničku garanciju 5 godina ??
kaj bi i onda imao garanciju samo godinu dana?

ne kužim ih

da, unatoc tome sto Corsair ima 5 godina garanciju ti ces dobiti samo jednu godinu, jer po njihovome ti ustvari nisi kupio orsair napajanje vec konfu a to napajanje je sastavni dio konfe.

Kao kada kupiš novi auto, dobijes garanciju koju dobijes, neovisno koliku bi garanciju imali dijelovi kada bi ih odvojeno kupovao poput motora, getrie, pumpe, akumulatora itd...

Tako da onaj koji se imalo kuzi u kompove kupovina gotove slozene konfe u Ve-Milu nije bas najpametnije rjesenje.

Pippin
14-12-2007, 14:16
ne treba "pamet u glavu", vec neko objasnjenje oko placanja i garancija koje bi oni trebali imati i jednostavno objasniti, a ne funkcionirat na sistemu:

"jel mogu ja to doma sloziti sam sve komponente, a da imam full garanciju"
- "ne, onda sam jednu godinu imate, jedino ako nedate 180 kn da mi slozimo sve"

tak da je definitvno sranje s njihove strane, ali oke kad je guzva u ovo blagdansko vrijeme etc.
A za 180 kn si barem necu zaprljat ruke i moci cu glumiti bogatunka ;)

Karlo_from_Bjelovar
14-12-2007, 14:48
ne treba "pamet u glavu", vec neko objasnjenje oko placanja i garancija koje bi oni trebali imati i jednostavno objasniti, a ne funkcionirat na sistemu:

"jel mogu ja to doma sloziti sam sve komponente, a da imam full garanciju"
- "ne, onda sam jednu godinu imate, jedino ako nedate 180 kn da mi slozimo sve"

tak da je definitvno sranje s njihove strane, ali oke kad je guzva u ovo blagdansko vrijeme etc.
A za 180 kn si barem necu zaprljat ruke i moci cu glumiti bogatunka ;)

ja vise brijem da te on htio zajeb** a ne da je "blagdansko vrijeme"... :roll: :twisted:

callista
14-12-2007, 17:13
hm.. shvatili su oni tebe, ali su isto tako htjeli strpati tih 180 kn u džep :) uđi s bokserom kod njih sljedeći put i neće bit problema