PDA

Pogledaj cijelu verziju : Igrati ili ne igrati, pitanje je sad... xD



TvRc
11-12-2007, 20:57
evo ljudi, razmišljam dal da počnem igrat guild wars, dilemaaa, pogledajte ovu temu pa ćete vidit kaj me muči, evo link: viewtopic.php?p=504221#504221 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?p=504221#504221)
I?

Mafioz0r
11-12-2007, 21:33
Khm. Ova tema je nepotrebna ovdje i ona druga tema ti je dovoljna, ali ok, pošto si novi, neću je odmah lockat. Uglavnom GW se isplati igrati - nema pretplate, balansiranost klasa savršena, PvE je zabavan, a PvP zarazan. 10 klasa, 3 stand-alone kampanje i 1 expanzija za max-level likove. U GW-u je važan odabir skillova i atributa lika tj. imaš mjesta za 8 skillova pa ih ti iskoristi što bolje možeš. Ako želiš igru u kojoj pobjeđuje onaj sa više mane/healtha/jačim napadom, onda se odmakni od GW-a i igraj WoW. U GW-u nema naj klase ili naj builda, šta god napraviš, uvijek te NEŠTO može pobijedit. I titlovi koje zaradiš ti se NE MIČU ako ne igraš neko vrijeme. I u GW-u nema tier 1, tier 3 opreme, itd. nego najbolju opremu/najveći level dobiješ vrlo rano u kampanji tj. pravi dio PvE-a tek počinje kad si max level.

TvRc
11-12-2007, 21:45
hvala
sad sam na guild warsovoj stranici, i ako sam dobro shvatio (a nadam se da nisam =S) ima samo 20 lvla? a ti si spomenuo neku ekspanziju, i vidio sam da ima puno dijelova (eye of the north, fiction, nightfall i brijem da je to sve, xD) i nekužim povezanost tu, to su te stand-alone? a i koj je najnoviji? i jel se to može sve "spojiti"?
sry na puno pitanja, xD

Mafioz0r
11-12-2007, 22:01
PropheciesSa.k.a. običan Guild Wars - prvi dio, 6 klasa (malo guglaj za info o klasama), kontinent Tyria (od planina do pustinje, ima tu svega). U Propheciesu dobiješ dosta Prophecies-only skillova bez kojih iskusni GW igrači ne mogu živjeti.
FactionsS- 6 osnovnih + 2 nove klase (Assassin i Ritualist), kontinent Cantha (kineski ugođaj), dobivaš Alliance Battles (vrsta PvP borbi). Bez Factions-only skillova se može preživjeti, ali bez Assassina i Ritualista ne može. :)
NightfallS- 6 osnovnih + 2 nove klase (Dervish i Paragon), kontinent Elona (kombinacija džungli srednje i pustinja sjeverne Afrike). Nightfall-only skillovi su dosta korisni i isplati ih se imati, a Dervish i Paragon su uber klase ako znaš s njima igrati.
PROPHECIES, NIGHTFALL I FACTIONS U STAND-ALONE IGRE, ALI AKO IH IMAŠ 2 ILI VIŠE, SPAJAJU SE.
Eye of the NorthS- ekspanzija za lvl 20 likove sa apsolutnopresavršenom kampanjom, a titlovi i neki itemi koje staviš u Hall of Monuments (dobiješ ga u EotN-u) se mogu prenijeti u Guild Wars 2 (još se ne zna kakvo značenje/važnost će imati u dvojci kad izađe).

Aerial
11-12-2007, 22:17
ekspanzija za lvl 20 likove sa apsolutnopresavršenom kampanjom

Od trena kad panično počneš bježati od navale destroyera kroz monumentalne podzemne hodnike uz orkestralnu muziku pa sve do trena kad Primordius napokon otvori svoje dražesne okice... yep, PvE je 3 put bolji nego u prijašnjim kampanjama :wink:

Inače, TvRc, GW je napravljen tako da doslovno što je više moguće bude user-friendly i zabavan, a što manje nekakav show-off za bogate amere :) Što će reći da je većina stvari koje u drugim mmorpgovima dovode do ludila ovdje svedena na minumum. .. trosatno trčanje od jedne lokacije do druge, gubljenje exp i levela prilikom smrti, zavrzlame oko likova na serveru i accounta - toga nema u GW :wink:

Mafioz0r
11-12-2007, 22:29
Joj da, zaboravijo sam spomenut : u GW-u nema šestomjesečnih putovanja od jednog mjesta do drugog, kad god hoćeš, imaš instant-travel funkciju za sve gradove.

SnowFlake
11-12-2007, 22:43
i zaboravi bootove,meni smeta šta nema craftanja i mountova...
:)

TvRc
12-12-2007, 13:52
hvala svima, odlučio sam da ću nabavit GW na kraju polugodišta (tek sam 7. raz, xD) i pokušat cu nabavit sto vise tih "dijelova", jel 600kn dovoljno za sve =S?

p.s. vidio sam na stranici holiday promotion, pa me zanima jel ima toga i ovdje u svima nam dragoj "Horvaškoj" xD

Mafioz0r
12-12-2007, 13:57
Kupi ili Nightfall ili Eye of the North Platinum Edition. U ovom drugom dobivaš EotN + Prophecies.

SnowFlake
12-12-2007, 14:00
pa preporučio bih ti da si kupiš platinum edition Prophecies i eye of the north zajedno u jednom packu,to ti je 350 kn,i kupi si nightfall on ti je 300 kn,factions je ajmo reći nedorastao ovima i btw pošalji mi na pm ign

Mafioz0r
12-12-2007, 14:05
btw pošalji mi na pm ignI postaj ga na ovu (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=3224&postdays=0&postorder=asc&start=0)Stemu.

TvRc
12-12-2007, 14:07
ok, hvala, kupit cu si ta dva paketa onda, a factions kasnije valjda, xD
javim vam nick kad krenem igrat, vi mi preporučite server i volio bih da me neko uvede malo u igru kad krenem igrat, xD

Mafioz0r
12-12-2007, 14:17
Server - europski naravno.
A šta se tiče pomoći kad počneš, samo pitaj.

s1lj0
12-12-2007, 14:20
tak svejedno sad...moš i na hr i na usa server
i usa debili mogu tebi sad doćhaha
jel
:twisted:

TvRc
12-12-2007, 14:20
ty
e, čuo sam od frenda da u WoW-u mogu pričat viceve, plesat, i kad napišeš "lol" da ti se lik trga od smijeha, xD, jel ima toga u GW-u?

i jel na svakom serveru nekoliko likova ili se može igrat s jednim likom na svim serverima?

s1lj0
12-12-2007, 14:21
/rank
ftw
jedini emote
ktnxbai

Mafioz0r
12-12-2007, 14:26
ty
e, čuo sam od frenda da u WoW-u mogu pričat viceve, plesat, i kad napišeš "lol" da ti se lik trga od smijeha, xD, jel ima toga u GW-u?

i jel na svakom serveru nekoliko likova ili se može igrat s jednim likom na svim serverima?Pa naravno da toga ima, ne znam u kojem MMORPG-u toga nema.

TvRc
12-12-2007, 14:30
hehe, i još nešto, kaj sve tu ima?
vidio sam nekaj da se može "bojat" odjeća s dye tak da bude posebna, i jel ima nekih životinja na kojima se vozi, xD
jel se može bojat kosa?
i kolko otprilike treba za 20. lvl?
i ak se možeš sjetit još nekih super detalja plz reci
e, fakat sorry kaj vas tolko gnjavim al bi zbilja volio saznat sto vise o igri, gledam i na youtubeu, na GW stranici, itd...xD

Mafioz0r
12-12-2007, 14:38
Da, oklop se može bojat.
NEMA mountova (a.k.a. životinja na kojima se vozi, kako ih ti zoveeš) jer nisu potrebni - možeš se u bilo kojem trenutku prebacit u bilo koji grad koji si otključao.
Ne možeš bojat kosu, jedino možeš odabrat boju kose kad stvaraš lika.
Do 20. levela dođeš dosta brzo jer, kao što sam reko, pravi dio igre tek počinje kad si lvl 20. Nakon 20. levela još uvijek skupljaš Experience, ali ti se on više ne troši na levele, nego na Skill Pointove tj. ako nakon 20. levela nemaš skill pointove, ne možeš kupovat nove skillove.
I možeš napravit PvP-only likove koji su lvl 20 čim ih napraviš.

TvRc
12-12-2007, 14:42
a vidio sam neš da se može imat samo 8 skillova, =(, jel to istina? a i kolko ima sveukupno u igri?
i jel se upravlja sa w,s,d,a? ili mišem?
i jer se magije castaju mišem, f brojevima (f2,f2...) ili samo s brojevima?

Mafioz0r
12-12-2007, 14:53
Upravlja se WASD ili mišem, kako želiš.
Skillovi se mogu koristit mišem ili brojevima 1-8.
Evo ti popis GW skillova, pogledaj sve profesije, pa se uvjeri da ima hrpa skillova. (http://guildwars.gameamp.com/guildwars/skill)
EDIT : Odjednom možeš nosit 8 skillova.

TvRc
12-12-2007, 14:59
ok, thx, idem ja sad to provjerit
to je to , neam više pitanja, xD, zasad :D

Berax0r
12-12-2007, 15:35
bas kada vidim ovu temu nema vise pitanja :D

tmarosi
12-12-2007, 15:35
jesi razmisljao da od nekoga kupish polovno sva 4 dijela...moze se naci za nekih 500tinjak kuna a likove mozes pobrisati pa pcnes ponovo

noda
12-12-2007, 17:24
/rank
ftw
jedini emote
ktnxbai

slash rank bambi

TvRc
12-12-2007, 17:55
jesi razmisljao da od nekoga kupish polovno sva 4 dijela...moze se naci za nekih 500tinjak kuna a likove mozes pobrisati pa pcnes ponovo
nekužim te, kaj da od nekog kupim igricu? ili?

Edit: kolko ima servera? imena?

Edit2: ak sam dobro shvatio, igra je Guild Wars (xD), postoje 3 stand-alonea: Prophecies, Fiction i Nightfall i ekspazija Eye of The North?
kad dolazi GW 2 i koje su konfiguracije?

Mafioz0r
12-12-2007, 18:13
O GW2 se skoro ništa ne zna, tj. barem ja ništa ne znam jer mi se nije dalo provjeriti. Btw imaš GW2 topic ovdje, pa pogledaj.
A šta se tiče kupnje svih GW-a odjednom, Maloki (http://www.pcplay.hr/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=870)Sprodaje Prophecies, Factions i Nightfall za 350kn + 50kn poštarine. Ako te zanima, pošalji mu pp.

s1lj0
12-12-2007, 18:20
i jel ima nekih životinja na kojima se vozi, xD


nisam znao da se životnje mogu vozit... :pray:

Empe Tri
12-12-2007, 18:52
haha... ta ti je dobra :rotfl: :D

nego pitas do lvl-a 20 da dojdes ti 1. put treba par dana tj. ovisi koliko igras
a kad stignes sa tim 1. likom do 20, sa ostalim likovima ti treba max 8 sati da dojdes do 20 lvl-a
ja sam zadnja 2 lika lvl-o do 20 u nesto manje od 4 sata, i da ti kazem nije ti ovdje sve u lvl-anju kad pocnes igrat vidjet ces kad ujdes dublje u pricu igru jednostavno neces moc nevolit :wink: :D

evo ja sam je sad inst. ponovo nakon 1 god. i planiram uskoro kupit EoN expanziju 8) :D


vjeruj mi neces se zeznut ako kupis GW, ja sam igrao sve moguce mmorpg-ove od wow-a, lineage I i II City of Hiroes/Villans ili kako se vec pise, EverQvest... da nenabrajam jos koliko njih vjeruj mi po mom ukusu i po mom iskustvu GW je najbolji od svih i po klasama i njihovom balansu u PvPvE, po lakoci igranja itd,itd... ako planiras uzet neku igru uzmi GW ;)

TvRc
12-12-2007, 18:53
jel imaju svi ti nascavci neki "story line" koj se mora radit? jel se nadovezuju?

ljudi, ako vas gnjavim s pitanjima recite mi, xD

SnowFlake
12-12-2007, 19:01
imaju story i to prilično dobar,ali ne nadovezuju se(osim ekspanziaj tu se nadovezuje),nešto malo se nadovezuje ali ništa značajno

TvRc
12-12-2007, 19:03
Evo, zadnje pitanje: jel postoji baaš Guild Wars, kao neki početni, prvi?

SnowFlake
12-12-2007, 19:06
pa nema baš ima onaj koji je prvi izašao...(prophecies)

TvRc
12-12-2007, 19:12
ok, hvala svima, tema može na lock
javim vam kad nabavim igricu...

Empe Tri
12-12-2007, 19:20
e da zaboravio sam imas solidnu free mmo igru Perfect World dobra grafika itd..... al ni priblizno kao GW :D imas svega moguceg u toj igri i imas u mom sigu nasu malu stranicu o toj igri pa to mozes igrat dok ne kupis GW ;)

pozz... i ako sta treba slobodno mi posalji pm ;) :D

SnowFlake
12-12-2007, 19:26
i sada će ti za manje od mjesec dana bitut u 105 broju pcplaya,nisam ju igrao ali je dobra...

TvRc
12-12-2007, 20:56
netreba, planiram nabavit GW na kraju polugodišta, a to je za tjedan dana, a i imam i ToP... xD

TvRc
13-12-2007, 13:50
gledao sam sad na stranici algoritma guild wars i cijene. Dobro, Eye of the North+Prophecies za 349,99 kn (zaokružimo 350, xD), Nightfall, u algoritmu ima samo collectors edicija za 400kn :o , al cu valjda nac (ko zna kad su oni to uopce obnavljali :) ), Factions 299 kn (al to necu sad) i vidio sam Guild Wars... to je najobicniji, njega netrebam?
I gledao sam na forumu na dijelu "os kupit ciglu" (xD) ko prodaje GW i vidio sam da kad ljudi prodaju da spominju i accountove, jel mogu ja instalirat igru i napravit drugi account? ako da, onda cu si najvjerojatnije kupit ovdje... :eyebrows:

Mafioz0r
13-12-2007, 14:41
Kupi EotN Platinum Edition (Prophecies+EotN) ili prva 3 dijela ovdje na forumu.

Pro n00b
13-12-2007, 15:31
Već sam par puta napisao al vidim da nisi vidio : U crovortexu imaš prophecies + factions za 350 kn. dosta isplativo.

TvRc
13-12-2007, 17:48
ma gledo sam ja na cro vortexu, al nije mi fiction tako važan, njega mogu i kasnije, rađe ću si kupit P+EotN

FaTaL_mRkvA
13-12-2007, 17:52
ma gledo sam ja na cro vortexu, al nije mi fiction tako važan, njega mogu i kasnije, rađe ću si kupit P+EotN
toplo ti to preporučam, i da, nije fiction, nego je faction
ali u EotN mozes samo kad si lvl 20, ali sad je neki bonus weekend pa mozda mozes, neznam tocno, ali imaj to u obziru :wink:

noda
13-12-2007, 19:06
prodam ti ja akaunt za 500kn Prop, Factions, NF, EotN
ima 4 Pve likova ostalo ti je za pvp likove, nema baš para, al imaš na warrioru brijem svu najbolju opremu i dakako ono najvažnije sve za pvp ti je otključano

s1lj0
13-12-2007, 19:47
prodam ti ja akaunt za 500kn Prop, Factions, NF, EotN
ima 4 Pve likova ostalo ti je za pvp likove, nema baš para, al imaš na warrioru brijem svu najbolju opremu i dakako ono najvažnije sve za pvp ti je otključano

ima i r7!!!!....kuiš ono...to je 100kn više odma.... :kill:

^B4$t4rD^
13-12-2007, 19:48
prodam ti ja akaunt za 500kn Prop, Factions, NF, EotN
ima 4 Pve likova ostalo ti je za pvp likove, nema baš para, al imaš na warrioru brijem svu najbolju opremu i dakako ono najvažnije sve za pvp ti je otključano

ima i r7!!!!....kuiš ono...to je 100kn više odma.... :kill:

:rotfl: :rotfl:

EDIT by mod : Nevjerojatno konstruktivan post.

SnowFlake
13-12-2007, 20:11
gledao sam sad na stranici algoritma guild wars i cijene. Dobro, Eye of the North+Prophecies za 349,99 kn (zaokružimo 350, xD), Nightfall, u algoritmu ima samo collectors edicija za 400kn :o , al cu valjda nac (ko zna kad su oni to uopce obnavljali :) ), Factions 299 kn (al to necu sad) i vidio sam Guild Wars... to je najobicniji, njega netrebam?
I gledao sam na forumu na dijelu "os kupit ciglu" (xD) ko prodaje GW i vidio sam da kad ljudi prodaju da spominju i accountove, jel mogu ja instalirat igru i napravit drugi account? ako da, onda cu si najvjerojatnije kupit ovdje... :eyebrows:


imaš mislim u vrbanima samo obični nightfall koji ti je 300 kn(algoritmu,centar vrbani)

Mafioz0r
13-12-2007, 23:00
Jednostavno kupi EotN Platinum Edition i počni igrat ispočetka ko svaki normalan čovjek.

Dart_Wader
13-12-2007, 23:36
Jednostavno kupi EotN Platinum Edition i počni igrat ispočetka ko svaki normalan čovjek.
potpis
btw malo razmisljajuci odlucio sam i ja igrat GW sutra si idem kupit Platinum edition sa Prophecies+EOtN

TvRc
14-12-2007, 11:33
Jednostavno kupi EotN Platinum Edition i počni igrat ispočetka ko svaki normalan čovjek.
da, ili to ili cu vidit ak neko prodaje ovdje na forumu


prodam ti ja akaunt za 500kn Prop, Factions, NF, EotN
ima 4 Pve likova ostalo ti je za pvp likove, nema baš para, al imaš na warrioru brijem svu najbolju opremu i dakako ono najvažnije sve za pvp ti je otključano
nekuzim sad to, jel mogu ja instalirat igre i sebi novi acc napravit?

SnowFlake
14-12-2007, 12:26
instaliraš igru on ti da svoj akaunt a ti su moš promejnit pass i adresu te likove

TvRc
14-12-2007, 12:40
da, al jel moram igrat s tim accom ili mogu napravit novi?

SnowFlake
14-12-2007, 12:49
moras...

FaTaL_mRkvA
14-12-2007, 14:50
a kak se mijenja e-mail adresa?
ja sam stekao dojam da se ne može promijeniti..... :?

Mafioz0r
14-12-2007, 17:22
Edit Account -> Change E-Mail.

Empe Tri
15-12-2007, 15:43
Jednostavno kupi EotN Platinum Edition i počni igrat ispočetka ko svaki normalan čovjek.
potpis
btw malo razmisljajuci odlucio sam i ja igrat GW sutra si idem kupit Platinum edition sa Prophecies+EOtN

i si kupio ?
cekam te ingame, napravit cu update s likovima izbriso sam 2 ili 3 :P :D

Aerial
15-12-2007, 16:28
Empe Tri, koji ti je nick u igri?

Empe Tri
16-12-2007, 02:32
Stipe Mesic, Lepa Seka, Empe Tri, Shadow Girl Cro, Anok Uro, Na Ky Tu, Al Karam

evo za sad igram najcesce sa Lepom Sekom i Anok Urom pa ako me trebas sta samo javi ;)