PDA

Pogledaj cijelu verziju : U glavi ubojica iz Colombine, dokumentarni film



CapsLock
11-12-2007, 15:50
citat:

" Bio je 20. travnja 1999. u gimnaziji u Coloradu. Dvojica naizgled obinih gimnazijalca, Eric Harris i Dylan Klebold, stigla su u kolu naoruana do zuba. Izmasakrirali su 15 te ranili desetke uenika prije nego to su si oduzeli ivot. Kolorado i cijeli svijet bili su u oku.
Zahvaljujui policijskim dokumentima, do sada neobjavljenim, i ekskluzivnom izvjeu (900 stranica dnevnika, kolske zadae, crtei, glazba, dokumenti izvaeni iz raunala mladia), ovaj e dokumentarac poput policijske istrage pratiti samoubilaku misiju dvojice ubojica adolescenata.
Dokumentarac e se vratiti na neke dogaaje koji su se dogodili u mjesecima koji su prethodili drami i na koje nitko nije obratio pozornost. Ekskluzivna svjedoanstva odvjetnika roditelja tinejdera ubojica, njihovih prijatelja, profesora i obitelji rtava podsjetit e nas na sluaj. Kako su doli do toga? Je li se moglo predvidjeti to e se dogoditi? ©to o tome misle psihijatri i policajci koji su vodili istragu i secirali Harrisov i Kleboldov osobni dnevnik? Sve to smo znali o tom sluaju je netono. Ali istina bi nas mogla jo vie slediti nego mit... U SAD danas postoje deseci internetskih stranica u spomen na tu dvojicu tinejdera ubojica i tisue mladih Amerikanaca iskreno im se dive.
U travnju 2007. u studentskom domu sveuilita Virginia Tech (istona Virginia) 23-godinji junokorejski student ubio je 23 osobe. "

Jeste gledali? Dal ime se divite ili ne?

CapsLock
11-12-2007, 15:57
kome se diviti? dvojici morona koji su pobili toliko ljudi jer su mislili da na to imaju pravo? koji god da su imali razlog to nije bilo rješenje i nadam se da se ugodno peku u paklu...

Jesi gledao dokumentarac ili prosuđuješ na temelju teksta?

Maze
11-12-2007, 15:57
2 emo kretena. Rot in hell.

Diviti im se? mda.. :|

Kenyi
11-12-2007, 16:01
saljem u multimediju.

Maze
11-12-2007, 16:02
kome se diviti? dvojici morona koji su pobili toliko ljudi jer su mislili da na to imaju pravo? koji god da su imali razlog to nije bilo rješenje i nadam se da se ugodno peku u paklu...

Jesi gledao dokumentarac ili prosuđuješ na temelju teksta?

Opravdano je ubiti 15 ljudi bez razloga? Samo zato jer su se osjećali izbačeno ili šta ti ja znam..?

I jer im se ti diviš?

CapsLock
11-12-2007, 16:12
ne kažem ništa,treba bit ludo hrabar ili ludo munjen-jer bili su recimo normalni prije nego što su se odlučili na ubojstva

Neznam onda šta su na kraju ludo munjeni ili ludo hrabri,još i sad prema dokumentarcu se pitaju zašto su to napravili,ali definitivno ne odobravam ubojstva

A nakon toga slijedio je i onaj kinez,a mislim da još nije ni objavljena ona snimka šta su snimili prije masakra-ono traje 3 sata je li?

CapsLock
11-12-2007, 16:13
čekaj da dođe mcpingvin,šta će on reći? on je munjen malo?!

CapsLock
11-12-2007, 16:38
šta je gunpowder? i kakva opomena?
zezam mcpingvina,i šta sad? vidio sam neke njegove postove, i šta sad odmah opomena

Grimm-Reaper
11-12-2007, 16:44
citat:
Jeste gledali? Dal ime se divite ili ne?

Kakvo je to pitanje!?!

Ubili su 15 ljudi, smatrali su da ih svijet ne shvaća, da su za to odgovorni drugi a ne oni sami, glupost. Biti izopačen je jedna stvar, izopačiti se sam jer nemaš hrabrosti da se suočiš sa životom je druga.

Divim li im se? Nipošto. Žalim ih. Od svih mogućih izlaza oni su izabrali povući za sobom ljude koji nemaju ništa sa njihovim problemima i životom.

CapsLock
11-12-2007, 16:46
ne radi toga...cijeli dan postaš random gluposti...i ingliš ti je jača strana...gunpowder (http://hr.wikipedia.org/wiki/Barut)S- jedan od izuma koji je omogućio pokolj u Columbineu i VirTechu...

sad sam vidio na wikipedii,to je neka vrsta exploziva

CapsLock
11-12-2007, 16:52
citat:
Jeste gledali? Dal ime se divite ili ne?

Kakvo je to pitanje!?!

Ubili su 15 ljudi, smatrali su da ih svijet ne shvaća, da su za to odgovorni drugi a ne oni sami, glupost. Biti izopačen je jedna stvar, izopačiti se sam jer nemaš hrabrosti da se suočiš sa životom je druga.

Divim li im se? Nipošto. Žalim ih. Od svih mogućih izlaza oni su izabrali povući za sobom ljude koji nemaju ništa sa njihovim problemima i životom.

Ali u onom tekstu piše da im se tisuće amerikanaca dive,ti su onda munjeni ko i oni,amera ima svakakvih,zato se u americi bojiš izaći na ulicu

Marcellius09
11-12-2007, 17:01
a boga ti jel moras svaki put po 2 posta za redom pisat , imas opciju EDIT
gleda sam danas taj dokumentarac i normalno da si likovi prolupali kad su ih gotovo svi ismijavalji, ali jbg poznato je da ameri imaju kratak fitilj

Arbiter of Change
11-12-2007, 17:05
Biti izopačen je jedna stvar, izopačiti se sam jer nemaš hrabrosti da se suočiš sa životom je druga.
Da, sve se manje više svodi na ovo i na mentalni sklop pojedinca.

Divim li se ovima? Ne, iz očitih razloga.

Grimm-Reaper
11-12-2007, 17:07
Ali to nije isprika za ubojstvo, niti će ikad biti...

Samael
11-12-2007, 17:09
Mene zanima koje su igre spomenuli mediji kao razlog postupka te dvojice idiota...

DrunkyDuck
11-12-2007, 17:14
ali jbg poznato je da ameri imaju kratak fitilj

Argh. Naravno, prosjecan Balkanac ce te obasipati ruzama ako se ne slozis s njim.




gunpowder (http://hr.wikipedia.org/wiki/Barut)
sad sam vidio na wikipedii,to je neka vrsta exploziva

... Barut, kako i link kaze.


Neznam onda šta su na kraju ludo munjeni ili ludo hrabri
Jebena hrabrost, ubiti nenaoruzane osobe.

CapsLock
11-12-2007, 17:16
onaj jedan je bio neki freak za filmove i glazbu,vjerojatno je igrao i neke luđačke igre
zato treba zabranit takav tip igara djeci

DrunkyDuck
11-12-2007, 17:17
Stvarno? A koliko si ti star?

CapsLock
11-12-2007, 17:21
18
a ti? i ti znači nisi za zabranu igara tipa postal

Marcellius09
11-12-2007, 17:22
onaj jedan je bio neki freak za filmove i glazbu,vjerojatno je igrao i neke luđačke igre
zato treba zabranit takav tip igara djeci
ima je 15 godina i ja mislim da je trebao biti dovoljno zreo da razlikuje mastu od stvarnosti

DrunkyDuck
11-12-2007, 17:23
Nisam za zabranu, ali, tko govori o Postal (FPSu), igra je ionako tesko smece.

Maze
11-12-2007, 17:31
Nije igra kriva, nego ljudski um. Igra je tu za ispuhavanje, imo, neman ništa bolje kada to učiniš u igri nego irl.

CapsLock
11-12-2007, 17:33
zašto braniti? shvati da nisu takve igre ono što potiče takve situacije...igre kao Postal treba shvatiti kao bezvezarije namjenjene ispuhivanju i točka...ako netko igrajući Postal naprimjer shvati da mora i on nekoga napucati ili mu glavu presaditi lopatom, taj već sam po sebi nije u redu i takva igra nije tome uzrok, ona je samo okidač, a taj okidač može biti bilo što...od serije na teveu do mrtvog vrabca u jarku...time bismo trebali braniti sve oblike zabave pa čak i neke druge stvari...

hmhm to ja shvaćam ali to je mislim u redu govorit za odraslog čovjeka ali za djecu neznam,bolje onda imat što manje tih okidača kako ih ti zoveš nego što više

Marcellius09
11-12-2007, 17:43
rofl
igra sam mortal kombat kad sam ima sta ja znam 7-8 godina pa sam sasvim normalan :)

ssalG
11-12-2007, 18:40
zašto braniti? shvati da nisu takve igre ono što potiče takve situacije...igre kao Postal treba shvatiti kao bezvezarije namjenjene ispuhivanju i točka...ako netko igrajući Postal naprimjer shvati da mora i on nekoga napucati ili mu glavu presaditi lopatom, taj već sam po sebi nije u redu i takva igra nije tome uzrok, ona je samo okidač, a taj okidač može biti bilo što...od serije na teveu do mrtvog vrabca u jarku...time bismo trebali braniti sve oblike zabave pa čak i neke druge stvari...

hmhm to ja shvaćam ali to je mislim u redu govorit za odraslog čovjeka ali za djecu neznam,bolje onda imat što manje tih okidača kako ih ti zoveš nego što više

Okidač NIJE uzrok, kao što je Hellboy rekao okidač može doslovce biti bilo što, od igre do bezazlenog pogleda pogleda na ulici koji psihički boslesna osoba npr. shvati kao prijetnji i znak da mora djelovati.
Igre same po sebi nemogu toliko djelovati na osobu da ona uzme pušku i krene u obižnju školu počiniti masakr, naravno igre mogu biti mali dio uzroka baš kao serije i filmovi, dok veći dio uzroka ipak pripada nečemu što većina ljudi odbija okrivi za takve događaje, a to je društvo.
Društvo koje slavi ubojice te im otvara internetske stranice koje slave njihova djela praktički obećavajući budućim ubojicama slavu ukoliko naprave masakr, društvo koje ignorira i sustavno zlostavlja sve koje su ljepotom i/ili novcem ispod njih, društvo koje svakodnevno uči da za "malog" čovjeka nema pravde osim one koju on skroji sam sebi, društvo koje uči da ok ići u rat ubijati nevine zbog vlastite pohlepe, društvo koje uči da je poželjno gazit sve koji su "ispod" tebe...itd., ono je krivac za događaje koji su se zbili u Colombine, a ne video igre.

medusa
11-12-2007, 19:52
nisam iznenađen da ljudi u zapadnom svijetu pucaju. svijet koji je naizgled liberalan, a u stvari je ultra konzervativan, koji se čini slobodan, a u biti je zatvor. ti ljudi su jednostavno vidjeli, na primjerima iz okoline, da postoji hrpetina ljudi koji rade šta žele i prolaze nekažnjeno, dapače, još bivaju nagrađeni. ako se klinac nafiksa, ide u zatvor, ako se nafiksa hollywoodska zvijezda, nikom ništa. ako političar ubije 10 000 ljudi radi svoga cilja, i to maskira kao ratu u službi domovine on je patriot, dok je njegov protivnik terorist.
je li zbilja čudno, da ljudi na zapadu gube nadu, i da odlaze na ubilačke pohode, samo da bi ubili, kad im društvo pokazuje da takav pristup, ako si dovoljno jak, može polučiti željene rezultate?

Grimm-Reaper
11-12-2007, 20:40
Glass i medusa imaju pravo, skidam kapu na postove. Nemaju igre ništa sa Columbinom. To su samo klinci koji nisu mogli ispuniti očekivanja koje im nameće društvo a koje je samo po sebi skrenulo sa pravog puta.

Sloboda govora, demokracija, viši standard, ali za koju cijenu? Kad nekolicina mladih ljudi ne može dosegnuti te standarde koje društvo nameće kao normu, što se drugo može očekivati u naciji gdje je čovjekov ponos velik kao kalibar oružja koje posjeduje. Može se očekivat ono što se dogodilo, nedužne žrtave.

I što sad? Ajmo okriviti igre. Zašto? Zato jer su nasilne. Jer se itko zapitao, zašto su igre nasilne? Odakle ljudima ideja da rade igre u kojima je nasilje u prvom planu? Tako je. Igre ne rađaju nasilje, nasilje rađa igre.

Toxic
11-12-2007, 21:08
I ja smatram kako igre nemaju nikakve veze sa Columbineom ili necim slicnim. Ako si nestabilan onda si nestabilan i sta god radio ti moze aktivirati tog Mike Myersa u tebi :P...
Pogledaj samo sve nas ovdje...Svi smo (bar mislim) igrali nasilne igre i ne idemo i ubijamo po kucama/skolama/shoping centrima...(bar se nadam)
Ako si ludjak onda te moze navesti i macije govno na ubistvo...

Arbiter of Change
11-12-2007, 21:11
A štaš' (vjerojatno sam već govorio) kad je lakše postavljati zabrane i izmišljati nove zakone nego li mjenjati problem iz same srži, a kad to kažem onda mislim na općeniti odnos društva prema pojedincu i slične "tehnikalije-koje-ne-postoje-ali-gaming-je-kriv-za-sve".

Inače, slažem se sa Medusom i ssalG-om koji su to odlično rekli. :wink:

Grimm-Reaper
11-12-2007, 21:27
Nisam očekivao da će me čitanje ovog članka donekle dirnuti. Zaista žalosno. Uzmite si vremena i prođite kroz ovaj članak.

http://en.wikipedia.org/wiki/Columbine_ ... l_massacre (http://en.wikipedia.org/wiki/Columbine_High_School_massacre)

Lord Jambrek
11-12-2007, 21:38
Znate po čemu im se ja divim, ne divim im se u smislu da su face i da ih treba štovati kao bogove. Divim se, zapravo, više sam fasciniran time kako su ostali tako hladnokrvni, ovaj jedan je bio ljut, to mu se vidi na licu i izrazu lica, ali ovaj drugi se smijao, kao da mu je to bio gušt, kao da mu je bilo veselje uletiti u školu i pobiti sve. Ne razumijem kako možeš uletjeti u školu, smijati se kao da gledaš smiješni film sa društvom i pobiti sve školske kolege.


Te dvije budale su zapravo bili pičkice, nisu imali muda kao što je netko ovdje napisao, da su imali muda ne bi se ubili na kraju. Ubili su se na kraju jer su shvatili što su napravili, da su u govnima, da neće moći ništa dalje pa su si dokrajčili život, ali su bili psihički slabi i nestabilni pa su morali prvo pobiti većinu ljudi koja im je smetala, a uz to i puno nevinih ljudi koji im vjerojatno nisu učinili ništa. Takva djeca su česta pojava neuklapanja u društvo, problema kod kuće, problemi iz okolice ili nešto slično.

SnowFlake
11-12-2007, 21:44
Znate po čemu im se ja divim, ne divim im se u smislu da su face i da ih treba štovati kao bogove. Divim se, zapravo, više sam fasciniran time kako su ostali tako hladnokrvni, ovaj jedan je bio ljut, to mu se vidi na licu i izrazu lica, ali ovaj drugi se smijao, kao da mu je to bio gušt, kao da mu je bilo veselje uletiti u školu i pobiti sve. Ne razumijem kako možeš uletjeti u školu, smijati se kao da gledaš smiješni film sa društvom i pobiti sve školske kolege.


Te dvije budale su zapravo bili pičkice, nisu imali muda kao što je netko ovdje napisao, da su imali muda ne bi se ubili na kraju. Ubili su se na kraju jer su shvatili što su napravili, da su u govnima, da neće moći ništa dalje pa su si dokrajčili život, ali su bili psihički slabi i nestabilni pa su morali prvo pobiti većinu ljudi koja im je smetala, a uz to i puno nevinih ljudi koji im vjerojatno nisu učinili ništa. Takva djeca su česta pojava neuklapanja u društvo, problema kod kuće, problemi iz okolice ili nešto slično.


sign,gledao sam danas tak dokić,zanimljivo i da su prije bili normalni komentiro bih sa da li je normalno uzeti sačmu i pucati po šumi,a imaš 15,16,17 godina?

Prince-Artas
11-12-2007, 22:15
jedan od razloga je i američka kultura oružija
jednostavno se prelako dolazi do njega

Da_killah
11-12-2007, 23:06
I ja smatram kako igre nemaju nikakve veze sa Columbineom ili necim slicnim. Ako si nestabilan onda si nestabilan i sta god radio ti moze aktivirati tog Mike Myersa u tebi :P...
Pogledaj samo sve nas ovdje...Svi smo (bar mislim) igrali nasilne igre i ne idemo i ubijamo po kucama/skolama/shoping centrima...(bar se nadam)
Ako si ludjak onda te moze navesti i macije govno na ubistvo...

michaela myersa :)

Lord Jambrek
11-12-2007, 23:08
jedan od razloga je i američka kultura oružija
jednostavno se prelako dolazi do njega

http://reporter.com.hr/zanimljivosti/sad_beba_dobila_dozvolu_za_oru_je.html

Začudio bi se kako se i u hrvatskoj dođe lagano do naoružanja.

Nabavim ti Kalašnjikov za cca 1100kn, Uzi za 300, Dvocjevnu sačmaricu s custom rezbarenim kundakom za cca 5000kn...

Prince-Artas
11-12-2007, 23:10
ali nama u hrvatskoj nije normalno da svaka kuća ima pištolj dva
to je ta kultura oružja o kojom govorim

MasaKrisT
11-12-2007, 23:17
kao i kod nas.

Lord Jambrek
11-12-2007, 23:34
ali nama u hrvatskoj nije normalno da svaka kuća ima pištolj dva
to je ta kultura oružja o kojom govorim

Začudio bi se koliko kuća ima oružja, samo se šuti ovdje o tome jer je zabranjeno imati automatsko oružje ovdje.

Evo ja do prije par dana nisam znao da mi frend ima dvocjevku i Walther PPK pištolj.

Grimm-Reaper
12-12-2007, 16:07
Noćas sam gledao i dokumentarac... Sve je jasno. Njih dvojica su živjeli u svom svijetu, onaj Brown tip je dobro rekao: Njihova nemoć da se ukope u bilo koje društvo u školi povezana sa njihovom mračnom naravi, društvom i odgojem je dovela do tragičnih događaja.

Htio bih zbilja vidjeti onaj 3-satni film/oporuku koju su snimili u podrumu ali po izjavi šerifa, film bi mogao nadahnuti druge pacijente na sličan čin. Dao Bog da se ne ponovi.

Samael
12-12-2007, 17:53
kaže lik petduori na YouTubeu na Columbine massacre film:

ONly in FUCKIN AMERICA!!! Thank God i dont live there, all you americans are sick bastards and you will end up killing youreslvs, i would rather live in fuckin Irak than in America...

A onda dobije odgovor:

petduori <-- Oh? America is a horrible place? And you`re from Croatia of all places? Yeah nothing horrible ever happened in that region.
Glad you don`t live here in the US? Good. Stay in fucking Croatia.

Možete zamisliti bezobrazluk

DrunkyDuck
12-12-2007, 17:56
Pa, kad razmislim, odgovor je na mjestu. Uostalom u odgovoru nista nije ni priblizno uvredljivo kao: "all you americans are sick bastards" u provokaciji.

Samael
12-12-2007, 17:58
Zašto je izdvojio Hrvatsku?

Zato što misli da smo zaostala zemlja...tako sam ja bar shvatio odgovor, jer petduori nije iz Hrvatske, i nitijedan Hrvat nije komentirao video

DrunkyDuck
12-12-2007, 17:59
Ah, to je onda druga stvar.

Grimm-Reaper
12-12-2007, 18:11
Oboje imaju pravo. Ameri su u kurcu u određenim segmentima života a ni mi nismo divni krasni.

Samael
12-12-2007, 18:13
Oboje imaju pravo. Ameri su u kurcu u određenim segmentima života a ni mi nismo divni krasni.

Ali opet, ima dosta gorih od nas. No vratimo se na Columbine...

Prince-Artas
12-12-2007, 18:45
[quote="Prince-Artas":13ddwsud]ali nama u hrvatskoj nije normalno da svaka kuća ima pištolj dva
to je ta kultura oružja o kojom govorim

Začudio bi se koliko kuća ima oružja, samo se šuti ovdje o tome jer je zabranjeno imati automatsko oružje ovdje.

Evo ja do prije par dana nisam znao da mi frend ima dvocjevku i Walther PPK pištolj.[/quote:13ddwsud]

kod na je sve to ilegalno, i toga ima samo zbog nedavnog rata, malo ljudi kod nas kupuje dozvole za oružje
dok ameri djetetu za 10 rođendan kupe pištolj

flander
12-12-2007, 18:46
rofl
igra sam mortal kombat kad sam ima sta ja znam 7-8 godina pa sam sasvim normalan :)

da da da da i da :D


što se tiče ovih debila, a kaj češ Amerikanci ko Amerikanci, samo čekm da se pobiju međusobno pa da Europa(Hrvatska) bude najveća svj. sila muahahaha :D

The Great Duck
12-12-2007, 19:11
Nisu samo Ameri puni budala koje pucaju po drugima...Sjetite se što se dogodilo u Finskoj...Tamo je najviše pucnjave po školama ili koje uzrokuju adolescenti,ali ovdje je češće obiteljsko nasilje...Sjetitese kad je onaj čovjek ubio ženu i sebe u blizini vrtića...Ili kad je nekidan Jedan čovjek učinio isto u Supljaku...A to je u primoštenskom zaleđu i taj je čovjek trebao jednom bojati neki zid ili raditi fasadu na mojoj kući,ali smo ipak uspjeli naći drugoga.
Ali sam čitajući onaj članak na Wikipediji vidio da su one budale i postavile bombe...Dakle,moglo je ispast i gore.
E,i ne divim im se,jer su jedan od razloga zbog kojih se igre stigmatiziraju,iako bi nasilne igre zdravom čovjeku trebale pomoći da ne bude nasilan,nego da se ispuše na njima.Ja imam 13 godina,i igrao sam,meću ostalima punishera,GTA VC i SA i demo Painkillera,pa sam isto normalan.

CapsLock
12-12-2007, 19:39
[quote="Lord Jambrek":2moqeb39][quote="Prince-Artas":2moqeb39]ali nama u hrvatskoj nije normalno da svaka kuća ima pištolj dva
to je ta kultura oružja o kojom govorim

Začudio bi se koliko kuća ima oružja, samo se šuti ovdje o tome jer je zabranjeno imati automatsko oružje ovdje.

Evo ja do prije par dana nisam znao da mi frend ima dvocjevku i Walther PPK pištolj.[/quote:2moqeb39]

kod na je sve to ilegalno, i toga ima samo zbog nedavnog rata, malo ljudi kod nas kupuje dozvole za oružje
dok ameri djetetu za 10 rođendan kupe pištolj[/quote:2moqeb39]


pa gledali ste milića,ameri,texas,divlji zapad-to im je u krvi,oni sebe nazivaju lovcima

postoje dobri lovci,i oni koji imaju oružje radi kurčenja kao što su američki nogometaši,klinci ko ovi dva, i ostali koji se zalete u ulicu i počnu pucat bezveze kao u westernu

U americi je sve moguće jer je to velika zemlja,ima ih svakavih a šta mislite da nas ima ko amera?

:rotfl:

CapsLock
12-12-2007, 20:24
nema veze s temom baš ali čuli ste 50 Centa šta je rekao za hrvatsku: "J.... Hrvatsku"

Još da se nadrogirao mogao je izvući pištolj pa počet pucat po ulicama zagreba,luđak :rotfl:

ssalG
12-12-2007, 22:33
Bog da se ne ponovi.

Ponovit će se iz jednostavnog razloga što ljudi nisu izvukli poruku iz onoga što se dogodilo i koliko god morbidno zvučalo u neku ruku to što se dogodilo bi se moglo nazvati pravdom.
Prema onome što sam ja vidio njih dvojica su konstantno bili maltretirani u školi jer se zbog svoje prirode nisu uklapali u tamošnje popularno društvo, prijateljicu jednog od njih su gurnuli u ormar zato jer je samo pričala s njima, jedan od njihovih prijatelja je sam rekao da su oni bili smatrani najvećim "loserima" u školi koje su stalno maltretirali, a što je najgore to je znala cijela škola koja se tome samo smijala.
Njihovi dnevnici su puni mržnje prema onima koji su ih maltretirali, njihovi filmovi ih prikazuju kao nekakve osvetnike koji ubijaju one koji maltretiraju slabije od sebe, ja vjerujem da su u početku njih dvojica mrzili samo one koji su ih maltretirali, da bi s vremenom vidjevši da im nitko ni od učenika ni od nastavnika nepomaže polako počeli mrziti i njih te na kraju općenito društvo koje dopušta da se takve stvari događaju.

Grimm-Reaper
12-12-2007, 23:40
Ja sam u Zg došao kao prognanik iz Vukovara, upisao sam školu i prolazio svakojake pizdarije jer nisam govorio tenisice već patike, ručnik već peškir itd. Zbog naglaska sam redovito imao problema, dobivao batine i to je trajalo dok nisam poodrastao dovoljno da se zauzmem sam za sebe.

Znam kako je biti izvan granice društva jer sam s tim odrastao. Razlika je ta što sam se ja trudio uklopiti i na koncu jesam (donekle). Oni to nisu ni pokušavali, već su živjeli u tom svom svijetu gdje su svi protiv njih. Razumijem da je razlika u školstvu kod njih i nas velika ali kad sve rezumiraš, to je odrastanje i sve dođe na isto. Nisu ni prvi ni zadnji koji imaju takve probleme.

Način na koji su oni izrazili svoj bijes jer su nesposobni uklopiti se je potpuno kriv i na trenutak ga nemoj zamijeniti sa pravdom. Pa vidio si da su obojica bili iznimno inteligentni, načitani klinci željni znanja ali njihova vizija svijeta u kojem su živjeli je bila potpuno iskrivljena a razlog tome je ta njihova nesposobnost da se uklope i činjenica da oni u svom stanju to nisu smogli prepoznati niti prihvatiti.

Cijenim tvoje mišljenje i u nekim djelovima se slažem, ali jednostavno ne mogu prihvatiti da je to "pravda" odnjeti 11 života i zauvijek obilježiti generaciju učenika.

Jopax
24-12-2007, 23:06
...
Ta dvojica koliki god kreteni bili su rjetki koji su nešto učinili da probude ameriku iz sna, koliko je druge djece koju maltretiraju pa ona samo trpe, postaju povučena i često završe mrtvi od svoje ruke.
Amerika jest bolesno društvo a to je zbog njihove industrije i standarda života, što mislite kad je amerika bogata, kad je u ratu, zašto je amerika bogata, zato jer ima najrazvijeniju industriju oružja na svijetu, i kada dođe do krize u ekonomiji oni prodaju nekome oružje i pođu u rat sa njim što rezultira instant zaradom, znaju da ih je puno pa ih nije ni briga ako ih nekoliko stotina tisuća pogine.
U americi je dozvoljeno držati oružje, zašto ?
To je zastarjeli zakon koji vjerovatno potiče iz vremena divljeg zapada kad je razbojništvo bilo rašireno pa se trebalo zaštiti, sad kad to nije potrebno oni ne žele da maknu taj zakon zbog puppet mastera koji drže industriju oružja i ameriku u šaci.
Način života im je poremećen jer su im uzori mršave, dugonoge, sisate tete sa plavom kosom i blještavim licem. Ali oni kad shvate da to nisu niti će ikada biti urade neki debilizam.
Sljedeći problem je školstvo, točnije zaglupljivanje, oni u školi uče samo svoju povijest, uče samo svoj zemljopis, kada dođu u srednju fokusiraju se na dva do tri predmeta koji su im potrebni za posao i ignoriraju ostalo, oni su nacija koja ne čita knjige jer imaju televiziju i kompjutere.Njihovi inžinjeri se razumiju u svoju struku možda više nego naši ali ti isti inžinjeri ne znaju raditi ništa drugo.Kao što je m777 imao u sigu ljudi su bića koja mogu raditi beskonačno mnogo stvari i grijeh je i zločin ako se teži specijalizaciji kao u americi.
Neda mi se pisati :P

TheJopa
25-12-2007, 11:35
Sljedeći problem je školstvo, točnije zaglupljivanje, oni u školi uče samo svoju povijest, uče samo svoj zemljopis, kada dođu u srednju fokusiraju se na dva do tri predmeta koji su im potrebni za posao i ignoriraju ostalo, oni su nacija koja ne čita knjige jer imaju televiziju i kompjutere.Njihovi inžinjeri se razumiju u svoju struku možda više nego naši ali ti isti inžinjeri ne znaju raditi ništa drugo.

Točno
I normalno da tako odrastaju ljudi zatvorenog uma, netolerantni na druge kulture.

Durin
25-12-2007, 13:11
Ok,opet uklanjanje "offtopic spike".

DrunkyDuck
25-12-2007, 13:15
Sljedeći problem je školstvo, točnije zaglupljivanje, oni u školi uče samo svoju povijest, uče samo svoj zemljopis, kada dođu u srednju fokusiraju se na dva do tri predmeta koji su im potrebni za posao i ignoriraju ostalo, oni su nacija koja ne čita knjige jer imaju televiziju i kompjutere.Njihovi inžinjeri se razumiju u svoju struku možda više nego naši ali ti isti inžinjeri ne znaju raditi ništa drugo.

Točno
I normalno da tako odrastaju ljudi zatvorenog uma, netolerantni na druge kulture.
Mislis, vjernici opcenito?

Ps1ho
25-12-2007, 13:29
Jedan jedini problm je u tome što roditelji nedrže korak sa tehnologijom pa nemaju pojma šta djeca igraju, nek malo više paze i dobro.
Kad sam igro Carmaggedon sa 10 godina, doso stari, i reko ak mi to napravis u stvarnosti noge cu ti polomit na vise mejsta. I gg.

Toxic
25-12-2007, 13:30
Jedan jedini problm je u tome što roditelji nedrže korak sa tehnologijom pa nemaju pojma šta djeca igraju, nek malo više paze i dobro.
Kad sam igro Carmaggedon sa 10 godina, doso stari, i reko ak mi to napravis u stvarnosti noge cu ti polomit na vise mejsta. I gg.
e tako treba :)
Zato ps1ho nece sutra otici do neke skole/trgovackog centra i ubijati ljude...ili hoce :| ...we'll see :)

Maloki
25-12-2007, 15:25
1. oni u školi uče samo svoju povijest, uče samo svoj zemljopis
2. kada dođu u srednju fokusiraju se na dva do tri predmeta koji su im potrebni za posao i ignoriraju ostalo
3. oni su nacija koja ne čita knjige jer imaju televiziju i kompjutere.
4. Njihovi inžinjeri se razumiju u svoju struku možda više nego naši ali ti isti inžinjeri ne znaju raditi ništa drugo

1. Dok mi u našim školama učimo povjest i geografiju recimo Bjelorusije, koje nam sigurno neće nikad trebat (osim da se možeš pravit pametan u društvu). Budimo realni, u našem školstvu je barem 75% onoga što učimo nepotrebno

2. Ne vjerujem da su baš samo 2 do 3, sigurno ih ima više. U našim stručnim školama je stručni predmeti + par općih predmeta (materinji jezik, strani jezik, matematika i sl.), a siguran sam da i kod njih isto tako

3. Lol, a ti želiš reći da su svi naši načitani? U mome razredu nas je svega 2 ili 3 koji volimo pročitati dobru knjigu, svi ostali to zaobilaze u širokom luku.

4. Ne vjerujem da ću se ja, kao budući (nadajmo se :)) inžinjer elektrotehnike ili strojarstva, posebno zanimati kako se izračunavaju neke gluposti koje radi ekonomist...

MasaKrisT
25-12-2007, 15:36
Eo da rjesimo o amerikancima....Kolega od starog je bio u Afganistanu(preko policije,tamo za amere radio) i dva americka vojnika se voze i crkne im auto,i sta ce,uzmu prirucnik,tamo pise da zovu nadredjenog.Oni se nisu htjeli sramotit i zovu drugog lika sa autom da ih poslepa,zakace ovaj crknuti, i svi sjednu u prvi auto( xD), dodju na raskrizje,zakoce ovaj auto iza se ofkors zabije u njih,izadju van citaju prirucnik nis im nije jasno,nazovu nadredjenog,on pita jel bio tko u drugom autu,oni kazu da to nije pisalo...

DrunkyDuck
25-12-2007, 16:22
Njihovi inžinjeri se razumiju u svoju struku možda više nego naši ali ti isti inžinjeri ne znaju raditi ništa drugo
Nasi inzinjeri zavrse skolovanje (strojarstvo, npr.) i nakon toga uzimaju instrukcije da bi znali raditi ono za sto su se skolovali. Ali zato znaju osnove ekonomije.


Masakrist, valjda do sada znas da su vecina Amerikanaca u Iraku preplaseni klinci. To govori samo o njihovoj vladi. A ako ces po vladi osudjivati stanovnike neke zemlje, kakvi smo onda mi ljudi?

Grimm-Reaper
25-12-2007, 18:17
Masakrist, valjda do sada znas da su vecina Amerikanaca u Iraku preplaseni klinci. To govori samo o njihovoj vladi. A ako ces po vladi osudjivati stanovnike neke zemlje, kakvi smo onda mi ljudi?

Istina. Lik iz sad bivšeg klana je sa 20 otišao tamo. U njegovoj rotaciji je srednja dob bila 22-23 godine, jedino viši časnici koji odrađuju duple/troduple rotacije imaju kakvog takvog iskustva a oni ni ne izlaze na teren.

Što se tiče njihovog sustava školovanja, bolje je od našeg (u određenim segmentima). Savjetovanje prije odabira struke je u sklopu škole dok kod nas klinci to radimo sami (ako uopće). Uz standardne predmete koje imaju u školi odabiru po 4-5 predmeta struke već u drugoj godini srednje te se njihovi semestri razlikuju od ostatka učenika koji su upisali školu kad i oni.

Što se mene tiče, bolje je učiti ono što će ti trebati (ako uzmemo u obzir da znaš što hoćeš) nego kao kod nas učiti gluposti koje ti u struci uopće neće trebati. Zato si kod nas golo govno bez faksa. Kod njih ideš na faks pa jednog dana kad počneš raditi govoriš onima koji nisu išli na faks što da rade i kako.

medusa
25-12-2007, 21:34
Ja sam u Zg došao kao prognanik iz Vukovara, upisao sam školu i prolazio svakojake pizdarije jer nisam govorio tenisice već patike, ručnik već peškir itd. Zbog naglaska sam redovito imao problema, dobivao batine i to je trajalo dok nisam poodrastao dovoljno da se zauzmem sam za sebe.

Znam kako je biti izvan granice društva jer sam s tim odrastao. Razlika je ta što sam se ja trudio uklopiti i na koncu jesam (donekle). Oni to nisu ni pokušavali, već su živjeli u tom svom svijetu gdje su svi protiv njih. Razumijem da je razlika u školstvu kod njih i nas velika ali kad sve rezumiraš, to je odrastanje i sve dođe na isto. Nisu ni prvi ni zadnji koji imaju takve probleme.

Način na koji su oni izrazili svoj bijes jer su nesposobni uklopiti se je potpuno kriv i na trenutak ga nemoj zamijeniti sa pravdom. Pa vidio si da su obojica bili iznimno inteligentni, načitani klinci željni znanja ali njihova vizija svijeta u kojem su živjeli je bila potpuno iskrivljena a razlog tome je ta njihova nesposobnost da se uklope i činjenica da oni u svom stanju to nisu smogli prepoznati niti prihvatiti.

Cijenim tvoje mišljenje i u nekim djelovima se slažem, ali jednostavno ne mogu prihvatiti da je to "pravda" odnjeti 11 života i zauvijek obilježiti generaciju učenika.
ti u osnovi kažeš da se svi trebaju uklopiti. možda se nekima ne da gutati tuđa govna.
makar je puno nevinih ubijeno u tom masakru, i premda je to grozna stvar, na neki ironični čudni način pravda jest zadovoljena (pravda je slijepa, remember?). bili su maltretirani. ponižavani. osobito na zapadu gdje je to rasprostranjeno, i normalno da se nekoga ponižava, oni su se osjećali ko govna, ko da su manje vrijedni, da nisu ljudi kao ostali, nego nešto niže, smeće. ako su ih već natjerali da misle da su niže od ostalih ljudi, je li čudno da su zamrzili ljudsku rasu općenito? i da se vratim na pitanje o pravdi, pretpostavljam da je puno ljudi u toj školi znalo za to, vjerojatno i profesori i svi su bili pasivni promatrači. slično kao da si negjde za šankom, piješ pivu, a neki lik siluje ženu preko biljarskog stola. zar si ti porpuno oslobođen krivnje ako ništ ne poduzmeš? znači, svi oko njih su bili krivi, i to im se vratilo u vidu tog nesretnog masakra.
jest da je to grozno, ali da su ljudi oko njih htjeli, mogli su im pomoći. možda, da su im pomogli, masakr bi se izbjegao, i oni mrtvi ljudi bi sad bili živi...

Grimm-Reaper
25-12-2007, 21:57
ti u osnovi kažeš da se svi trebaju uklopiti. možda se nekima ne da gutati tuđa govna.
makar je puno nevinih ubijeno u tom masakru, i premda je to grozna stvar, na neki ironični čudni način pravda jest zadovoljena (pravda je slijepa, remember?). bili su maltretirani. ponižavani. osobito na zapadu gdje je to rasprostranjeno, i normalno da se nekoga ponižava, oni su se osjećali ko govna, ko da su manje vrijedni, da nisu ljudi kao ostali, nego nešto niže, smeće. ako su ih već natjerali da misle da su niže od ostalih ljudi, je li čudno da su zamrzili ljudsku rasu općenito? i da se vratim na pitanje o pravdi, pretpostavljam da je puno ljudi u toj školi znalo za to, vjerojatno i profesori i svi su bili pasivni promatrači. slično kao da si negjde za šankom, piješ pivu, a neki lik siluje ženu preko biljarskog stola. zar si ti porpuno oslobođen krivnje ako ništ ne poduzmeš? znači, svi oko njih su bili krivi, i to im se vratilo u vidu tog nesretnog masakra.
jest da je to grozno, ali da su ljudi oko njih htjeli, mogli su im pomoći. možda, da su im pomogli, masakr bi se izbjegao, i oni mrtvi ljudi bi sad bili živi...

Jasno mi je da je uzrok maltretiranje ali ne mogu prihvatiti činjenicu da neki to nazivaju pravdom u bilo kakvom obliku. Ubiti ljude jer si izopačen iz društva nije način niti će ikada biti. Ili jesi sposoban za društveni život ili nisi, takvih ljudi ima na milijarde ali ne rješavaju svoj bijes u smijeru u kojem su ga ova dvojica usmjerili. Oni spadaju u onaj mali postotak ljudi koji se ne mogu nositi sa nečime s čime milijarde drugih živi u svijetu. Način na koji su to pokazali je neoprostiv, žalostan ali ni u kojem slučaju pravedan.

Jedno je kad čovjeku dođe žuta minuta pa u bijesu napravi nešto što poslije žali a sasvim drugo je planirati pola godine kako ćeš to nešto učiniti i niti u kojem trenutku stati i reći:"Pa jesmo mi normalni?". Hodati po školi i ubijati sve koji se nađu na putu i usput se smijati, jer to normalno? Naravno da nije.

Oni su krivi jer ih svijet nije shvatio, društvo je krivo jer forsira mlade da budu ono što u njihovoj dobi ne mogu biti, profesori koji nisu usmjerili taj perspektivan dvojac na pravi put, itd.

Donekle se slažem s tobom ali ne mogu prihvatiti čak niti u ironičnom smislu da su njihova djela izvršenje pravde.

vkgamer16
25-03-2008, 14:33
divim li im se?jesi normalan?pa treba ih zaklati obojicu