PDA

Pogledaj cijelu verziju : Oblivijona



Back IN Black
24-03-2006, 15:40
Tek sam mu zagrizao rebra pa već... Na mjestima u kojima tulumari veći broj likova i tamo gdje se geometrija kurči, framerate opasno pada. Ne da postaje neigrivo, ali nije ugodno. S obzirom da se to dešava na 3,1 GHz, uz 6800 PRO i gigaramu, smijem pljunut ko u staru kantu. A prijatelj koji igra Obliviona na Xbox 360 moli da napomenem kako su učitavanja katastrofalno predugačka (na PC-u to nisam primijetio doduše). No igra uopće nije loša sama po sebi. Čveknem ja mamu onome tko kaže još jednu riječ protiv The Elder Scrolls IV: Oblivion :twisted:

goGAMERo
24-03-2006, 15:46
Nisam je još probao igrati, ali po svemu što sam sada pričao, momci su vrlo bezobrazni koji su je pravili, trebali su programirati za manje hardverske zahtjeve, heboga ti, nije čitav svjet bogat da može imati amd x2, 2 gige ram-a i 7800 gtx da bi to čudo igrao na high detaljima!

Ja je nažalost nemogu ni igrati! :cry: upravo zbog hardverskih zahtjeva!

mravojed
24-03-2006, 15:51
ni ja. nego,ja vidim na službenom forumu ljudi govore da opet kad nešto ukradeš ili ubiješ nekog stražari opet to znaju....a meni se tako sere od toga to je užasno nerealno i iritantno.trgovci čak neće kupovati nešto što ukradeš na drugom kraju mape.kako oni znaju da je ukradeno? to je totalna debilana ako je istina.

Black otkud tebi oblivion?šta se već prodaje ili je to pc play dobio kopiju za recenziju?ili imaš frenda pirata? :D

Prince-Artas
24-03-2006, 17:39
meni igra radi u 30ak FPSa na 800x600 sve low. istina je pomalo je debilno da u zatvorenoj sobi nešto ukadeš i odmah doleti stražar i uhiti te

Glass
24-03-2006, 17:41
thx god 4 mods.

str33t6l0w
24-03-2006, 18:26
Black otkud tebi oblivion?šta se već prodaje ili je to pc play dobio kopiju za recenziju?ili imaš frenda pirata? :D

pa mogo si ga nabavit na netu jos u srijedu... samo da malo pazis sigurno bi vidio ;)

i jos sam bez rijeci u vezi igre...... ocarava me..... :pray: :pray:

Glass
24-03-2006, 18:30
Black otkud tebi oblivion?šta se već prodaje ili je to pc play dobio kopiju za recenziju?ili imaš frenda pirata? :D

pa mogo si ga nabavit na netu jos u srijedu... samo da malo pazis sigurno bi vidio ;)

i jos sam bez rijeci u vezi igre...... ocarava me..... :pray: :pray:

Ja ga neću nabavljati na taj način.

Ementaler
24-03-2006, 20:10
Tek sam mu zagrizao rebra pa već... Na mjestima u kojima tulumari veći broj likova i tamo gdje se geometrija kurči, framerate opasno pada. Ne da postaje neigrivo, ali nije ugodno. S obzirom da se to dešava na 3,1 GHz, uz 6800 PROSi gigaramu, smijem pljunut ko u staru kantu. A prijatelj koji igra Obliviona na Xbox 360 moli da napomenem kako su učitavanja katastrofalno predugačka (na PC-u to nisam primijetio doduše). No igra uopće nije loša sama po sebi. Čveknem ja mamu onome tko kaže još jednu riječ protiv The Elder Scrolls IV: Oblivion :twisted:

Ownam istu grafičku karticu i baš mi je nekak super ona...

E al Olbivijona još nemam, pa se nadam da će se gurat na sličnoj konfi ( imam jači proc, kul ne? ) kako spada...

T.N.T.
24-03-2006, 20:14
[R][quote="Back IN Black":3b44yasn]Tek sam mu zagrizao rebra pa već... Na mjestima u kojima tulumari veći broj likova i tamo gdje se geometrija kurči, framerate opasno pada. Ne da postaje neigrivo, ali nije ugodno. S obzirom da se to dešava na 3,1 GHz, uz 6800 PROSi gigaramu, smijem pljunut ko u staru kantu. A prijatelj koji igra Obliviona na Xbox 360 moli da napomenem kako su učitavanja katastrofalno predugačka (na PC-u to nisam primijetio doduše). No igra uopće nije loša sama po sebi. Čveknem ja mamu onome tko kaže još jednu riječ protiv The Elder Scrolls IV: Oblivion :twisted:

Ownam istu grafičku karticu i baš mi je nekak super ona...

E al Olbivijona još nemam, pa se nadam da će se gurat na sličnoj konfi ( imam jači proc, kul ne? ) kako spada...[/quote:3b44yasn]
6800 pro?

misliš Ultra ili je to neka verzija 6800le(isto kao i XT)?

Ementaler
24-03-2006, 20:25
6800pro ti je najbolja u seriji grafičkih kartica koje su izašle.. ikad...

To ti je ko kad spojiš tranzistor u spoj zajedničkog uvoda ...



PS..
On je bio Bela pravi i nije dao da ga turčin gnjavi :rotfl:

jeretik
24-03-2006, 23:13
Oblivion je fenomenalan i kolko sam ja vidio bolji od Morrowinda, nemojte da vam zahtjevi ruse misljenje o igri

Sjetite se kako je Morrowind bio zahtjevan svojevremeno, ovo nije nista. Ja sam bio promijenio dvije konfiguracije dok nisam mogo Morrowind bez trzanja igrat :pray:

VVombat
25-03-2006, 00:26
ja oblivion igram na mrvicu visim detaljima od low...


po mome je bolje to nego da je ne mogu uopce igrati...

mravojed
25-03-2006, 13:31
Budući da ne želim gubit živce s beskonačnim trzanjem i glupostima neću igrat igru dok ne kupim novi komp,a dotle će valjda izaći patch za ovaj debilni crime system,samo kad čitam o tome kako ukradeš nešto na jednom kraju mape odeš na drugi,uđeš u neku prostoriju,zatvoriš vrata,baciš ukradeni predmet na pod i čim ga želiš ponovno podignuti stražar se magično stvori u prostoriji.....riga mi se od ovoga,cjeli službeni forum bruji o tome,ja ne kužim kako su napravili tako debilan koncept i da nikome ko je testirao igru nije išlo na živce a sad smeta svima koji su igru kupili.

VVombat
25-03-2006, 15:03
to smeta samo onima koji su izabrali thief-a...

priznajem mene je to jednom isto nanerviralo kada sam u 1 polici nasao knjigu,a morao sam je uzeti jer sam je htio procitati i procitam je te je vratim u policu izadjem iz zgrade,i uhitili me :-x

Prince-Artas
25-03-2006, 21:28
Budući da ne želim gubit živce s beskonačnim trzanjem i glupostima neću igrat igru dok ne kupim novi komp,a dotle će valjda izaći patch za ovaj debilni crime system,samo kad čitam o tome kako ukradeš nešto na jednom kraju mape odeš na drugi,uđeš u neku prostoriju,zatvoriš vrata,baciš ukradeni predmet na pod i čim ga želiš ponovno podignuti stražar se magično stvori u prostoriji.....riga mi se od ovoga,cjeli službeni forum bruji o tome,ja ne kužim kako su napravili tako debilan koncept i da nikome ko je testirao igru nije išlo na živce a sad smeta svima koji su igru kupili.

da i debilno je šta ukradenu robu nitko neće kupit bez obzira da li ti bio uhvaćen tijekom krađe ili ne

kulamasta
26-03-2006, 01:33
debilana... i to u 21 stoljecu... nema do fallouta i baldurs gatea..

tomifish2002
26-03-2006, 15:47
Budući da ne želim gubit živce s beskonačnim trzanjem i glupostima neću igrat igru dok ne kupim novi komp,a dotle će valjda izaći patch za ovaj debilni crime system,samo kad čitam o tome kako ukradeš nešto na jednom kraju mape odeš na drugi,uđeš u neku prostoriju,zatvoriš vrata,baciš ukradeni predmet na pod i čim ga želiš ponovno podignuti stražar se magično stvori u prostoriji.....riga mi se od ovoga,cjeli službeni forum bruji o tome,ja ne kužim kako su napravili tako debilan koncept i da nikome ko je testirao igru nije išlo na živce a sad smeta svima koji su igru kupili.

stvarno debilana! ne kužim kako mogu imati takve propuste? takve su mi stvari dovoljan razlog da odmah obrišem igru. tak je u falloutu 2 bilo kad ubiješ nekoga u gradu odmah su ti svi bili neprijatelji. ništa, čekamo patch...

Glass
26-03-2006, 19:41
Ma jebo patch dok oni to poprave već ćemo mi igrti TES 5, vjerovatno je netko već napravio mod kojim je to popravio.

whiskey
27-03-2006, 23:32
Malo o minusima Obliviona. Uspoređujuci gradove iz MW i O u MW su bili puno maštovitiji , primjerice vivec , ald-ruhn ,itd.. Oblivion gradovi su super zamišljeni i napravljeni ali im nekako fali maštovitosti. Ipak je Tamriel maštoviti svit. I gle , ideš seoskim putem i naiđeš na ruševine , 10 metara dalje nove ruševine sa duhovima i skeletonima , još 20 metara pa te napadne puma i ubije ti konja , pa naiđeš na neku špilju.. Mogli su barem po planinama razbacati takve stvari a ne po seoskim putevima. Seoski put mora biti siguran za obicne magove vulgaris koji vole šetati prirodom na svom konju!:) Previše su toga ubacili na malo prostora. No to nije nužno loša stvar.
Ako te zanima glavna prica potpuno zanemariš ono po cemu je oblivion poseban , svu slobodu i izbore oko side questova i guildova. Evo primjerice ja sam sada na predzadnjem glavnom questu i srica zaustavija sam se , trenutno skupljam recomendations za mage guild i to su jedini side questovi koje sam obavija dosad a vec sam skoro priša igru.
Jaufree je mrtav , ne to nije spoiler vec sam ja kriv radi njegove smrti, moga sam ga spasiti al ko ga jebe nesposobnoga kad se nezna braniti , obicni scamp ga je dokrajcija. Sada je mrtav radi ai nesposobnosti. Kad sam vec kod ai-a , nevjerovatno je lako pobjediti nekog monstera ako postoji neki poveci kamencic na kojeg se možeš popeti pa cipati sa magijama. Prejednostavno , ljudi bi od nove generacije rpg-a ocekivali više , bar da beštije mogu skociti!!! Biti vampir je pain in the ass , moraš se hraniti , paziti na dan , ne možeš pricati sa ljudima ako imaš vampirizam na 100, ali vampirizam ima i svojih prednosti. Uspija sam naci cure za vampirizam , puno garlica ,nightshadea, gušterove krvi sa posebnim bodežom , prah nekog pre zlog vampira , krvave trave. Sve to pomišamo skupa kod tete vještice i voala više niste vampir. Vezano za vampire quest ... kad pomognete grofu da izljeci svoju ženu imate se priliku upoznati sa velikim bugom , naime grof vam isplati 5000 golda za uloženi trud i svaki put kad klikate na određenu rijec (reward) opet dobijete 5000 zlata!!!! Ja sam pokupija 30000. Bilo mi je dosta..:)
Ako si mage možeš iskoristiti ovaj glupavi level up sistem ali s time si i upropastiti gušt igranja. Primjerice conjuration magiju možeš nabildati na 100 bez problema samo waitajuci i sumonirajuci monstere , isto to možeš raditi i sa drugim magijama. Tako da na kraju zbog tog level up sistema možeš postati super jaki mag bez da te taka zarđani mac i otrovni ocnjak dušmanina tvoga. Trenutno sam level 21 battlemage , willpower 90 , inteligence 100 , strength 90.. Igra je doslovno gotova. Sam sam kriv za to!8)

A da i ne govorim o hardwerskim zahtjevima...

Glass
28-03-2006, 20:07
Malo o minusima Obliviona. Uspoređujuci gradove iz MW i O u MW su bili puno maštovitiji , primjerice vivec , ald-ruhn ,itd.. Oblivion gradovi su super zamišljeni i napravljeni ali im nekako fali maštovitosti. Ipak je Tamriel maštoviti svit. I gle , ideš seoskim putem i naiđeš na ruševine , 10 metara dalje nove ruševine sa duhovima i skeletonima , još 20 metara pa te napadne puma i ubije ti konja , pa naiđeš na neku špilju.. Mogli su barem po planinama razbacati takve stvari a ne po seoskim putevima. Seoski put mora biti siguran za obicne magove vulgaris koji vole šetati prirodom na svom konju!:) Previše su toga ubacili na malo prostora. No to nije nužno loša stvar.
Ako te zanima glavna prica potpuno zanemariš ono po cemu je oblivion poseban , svu slobodu i izbore oko side questova i guildova. Evo primjerice ja sam sada na predzadnjem glavnom questu i srica zaustavija sam se , trenutno skupljam recomendations za mage guild i to su jedini side questovi koje sam obavija dosad a vec sam skoro priša igru.
Jaufree je mrtav , ne to nije spoiler vec sam ja kriv radi njegove smrti, moga sam ga spasiti al ko ga jebe nesposobnoga kad se nezna braniti , obicni scamp ga je dokrajcija. Sada je mrtav radi ai nesposobnosti. Kad sam vec kod ai-a , nevjerovatno je lako pobjediti nekog monstera ako postoji neki poveci kamencic na kojeg se možeš popeti pa cipati sa magijama. Prejednostavno , ljudi bi od nove generacije rpg-a ocekivali više , bar da beštije mogu skociti!!! Biti vampir je pain in the ass , moraš se hraniti , paziti na dan , ne možeš pricati sa ljudima ako imaš vampirizam na 100, ali vampirizam ima i svojih prednosti. Uspija sam naci cure za vampirizam , puno garlica ,nightshadea, gušterove krvi sa posebnim bodežom , prah nekog pre zlog vampira , krvave trave. Sve to pomišamo skupa kod tete vještice i voala više niste vampir. Vezano za vampire quest ... kad pomognete grofu da izljeci svoju ženu imate se priliku upoznati sa velikim bugom , naime grof vam isplati 5000 golda za uloženi trud i svaki put kad klikate na određenu rijec (reward) opet dobijete 5000 zlata!!!! Ja sam pokupija 30000. Bilo mi je dosta..:)
Ako si mage možeš iskoristiti ovaj glupavi level up sistem ali s time si i upropastiti gušt igranja. Primjerice conjuration magiju možeš nabildati na 100 bez problema samo waitajuci i sumonirajuci monstere , isto to možeš raditi i sa drugim magijama. Tako da na kraju zbog tog level up sistema možeš postati super jaki mag bez da te taka zarđani mac i otrovni ocnjak dušmanina tvoga. Trenutno sam level 21 battlemage , willpower 90 , inteligence 100 , strength 90.. Igra je doslovno gotova. Sam sam kriv za to!8)

A da i ne govorim o hardwerskim zahtjevima...

Pa ti si sam sebi uništio igru to ti je kao da koristiš cheatove i onda veliš da je igra prelagana lol.
A što se tiče "sigurnih" seoskih puteva:
1.U ono doba(srednjovjekovni seting) seoski putevi su bili DALEKO od sigurnog
2.Pa zaboga nalaziš se u svijetu u kojem su se otvorila vrata pakla, što si očekivao tratinćice i maslačke

whiskey
28-03-2006, 23:47
Na dobrom si tragu tu broken mirror. Baš je nevjerovatno za svit u kojem su se otvorila vrata obliviona da postoji toliko tratincica i maslacaka... :rotfl: :rotfl:

Tyrant
29-03-2006, 23:15
Igra je do jaja, jedino sto me nervira je sto samo fenceri kupuju hot robu, odnosno trgovci (obicni nece :mad: ).Igram na 800*600 HDR ukljucen AA i AF iskljuceni, sve ostalo na max oko 15-30 frameova, sasvim prihvatljivo za ovaj tip igre, bar meni!Inace uocio sam par bagova sa nkeim questovim pa ih je jako tesko zavrsiti!

domi
09-04-2006, 20:33
jebote totalno usrana igra! Nije normalno kolko ta igra ima bugova i gresaka u kodu. Pogotovo u stvarima vezanim za stabilnost. Porsvrljajte malo na njihovim forumima,pffffff. Obozavam TES i zasad, Morrovind je bolji, al da mi OB ne steka....

Ima 2500+ xP, 768Mb, GeCube 9600PRO Xtreme i na low, mi igra steka ko na Large!!!!! Zajebali su sve

Glass
09-04-2006, 22:02
jebote totalno usrana igra! Nije normalno kolko ta igra ima bugova i gresaka u kodu. Pogotovo u stvarima vezanim za stabilnost. Porsvrljajte malo na njihovim forumima,pffffff. Obozavam TES i zasad, Morrovind je bolji, al da mi OB ne steka....

Ima 2500+ xP, 768Mb, GeCube 9600PRO Xtreme i na low, mi igra steka ko na Large!!!!! Zajebali su sve

Zajebali su sve jer tebi igra šteka.... :wink: ....

CTDP_Marko
09-04-2006, 22:11
Sigurno pola ovih što se buni na stabilnost igre nema original.

Babitz
10-04-2006, 08:14
stvarno je prezahtjevno
meni trza, na nekim mjestima i neigrivo ludo. ajde imam slabu konfu, ali na Low??!!1
konfa je atholon2600+, 512Ram i GF5200
grafa je sranje, al opet, na low bi trebao ići bez problema kad mi već HL2 ide na high bez trzanja :?
i doom i FC sam pokrenuo na medium bez trzanja, kod FC mi je i nešto bilo na high
inače, igra je zakon

tomifish2002
10-04-2006, 09:26
Sigurno pola ovih što se buni na stabilnost igre nema original.

jel to tvoj problem?
jel itko od njih govorio o piratstvu?
a i kako očekuješ da ova djeca (većinom) na forumu koja očito nemaju bogate roditelje imaju originale koji koštaju jednako kao i hrana za četveročlanu obitelj za 7 dana...
prema tome pusti ljude na miru dok oni poštuju pravila foruma, tebe se ne tiče ostalo.

CTDP_Marko
10-04-2006, 09:55
Sigurno pola ovih što se buni na stabilnost igre nema original.

jel to tvoj problem?
jel itko od njih govorio o piratstvu?
a i kako očekuješ da ova djeca (većinom) na forumu koja očito nemaju bogate roditelje imaju originale koji koštaju jednako kao i hrana za četveročlanu obitelj za 7 dana...
prema tome pusti ljude na miru dok oni poštuju pravila foruma, tebe se ne tiče ostalo.

Zato se i ne kupuje 50 igara mjesečno. Nemam ni ja para za kupit svaku igru i zato kupim samo onu koja će trajat dugo. Iskreno meni ne smeta s kojim verzijma igraju ali onda neka se barem ne bune na igru ako nemaju original.

domi
10-04-2006, 10:20
Ljudi pa igra nema uopce zastitu!!!! Backup ili original nema veze!
Znam da bi mi igra bila milija da mi ne steka,ali meni grafa nije bitna vec igrivost! Igra jest dobra ali sa rusenjem i tako losim optimiziranjem.....po mom misljenju i po misljenju dosta ljudi na TES forumu, igra nije trebala izaci jos nekih 2 mjeseca jer je totalno usrana, no ipak svakom radi drugacije. Citao sam na forumu da na 3200++ 64 , 1gb i 7800Gt steka na med a ne na low!! I stvar je u tome sto to nije samo jedan post nego ih ima mali milijun. Mislio sam kupit original,ali hvala bogu da sam odusto.
Dok ne poprave stabilnost i fps odustajem od ove igre jer ne vrijedi mi igrat ak ce mi se svako malo srusit ili neki ***** dogodit! Ne kazem da igra nije dobra, ali zasad je morrovind bolji,puno,jer je Oblivion totalno pojednostavljen za Gates-ovo govno i da se sto bolje proda dok su hardcore fanovi ostali razocarani.

Prince-Artas
10-04-2006, 14:27
bugovi nemaju veze s tim je li igra piratska ili ne jer igra uopće nema zaštitu

Glass
10-04-2006, 18:35
Ljudi pa igra nema uopce zastitu!!!! Backup ili original nema veze!
Znam da bi mi igra bila milija da mi ne steka,ali meni grafa nije bitna vec igrivost! Igra jest dobra ali sa rusenjem i tako losim optimiziranjem.....po mom misljenju i po misljenju dosta ljudi na TES forumu, igra nije trebala izaci jos nekih 2 mjeseca jer je totalno usrana, no ipak svakom radi drugacije. Citao sam na forumu da na 3200++ 64 , 1gb i 7800Gt steka na med a ne na low!! I stvar je u tome sto to nije samo jedan post nego ih ima mali milijun. Mislio sam kupit original,ali hvala bogu da sam odusto.
Dok ne poprave stabilnost i fps odustajem od ove igre jer ne vrijedi mi igrat ak ce mi se svako malo srusit ili neki ***** dogodit! Ne kazem da igra nije dobra, ali zasad je morrovind bolji,puno,jer je Oblivion totalno pojednostavljen za Gates-ovo govno i da se sto bolje proda dok su hardcore fanovi ostali razocarani.

3200+,1gb,7800GT.....medium.....šteka...... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ja imam 3700+, 1GB, X850XT pa mi igra na high leti, s 3200,1gb i 7800 leti skoro na ultra high osim ako nisi skupio dvjesto spywera i sedamsto virusa.
Stabilnost mu istina nije jača strana, ali Morrowind nije bolji jer je svijet Obliviona puno fluidniji.
A što se hardcore fanova tiče(me included) oni nisu razočarani jer je igra i više nego dostojan dio TES serijala.

Prince-Artas
10-04-2006, 18:36
Ljudi pa igra nema uopce zastitu!!!! Backup ili original nema veze!
Znam da bi mi igra bila milija da mi ne steka,ali meni grafa nije bitna vec igrivost! Igra jest dobra ali sa rusenjem i tako losim optimiziranjem.....po mom misljenju i po misljenju dosta ljudi na TES forumu, igra nije trebala izaci jos nekih 2 mjeseca jer je totalno usrana, no ipak svakom radi drugacije. Citao sam na forumu da na 3200++ 64 , 1gb i 7800Gt steka na med a ne na low!! I stvar je u tome sto to nije samo jedan post nego ih ima mali milijun. Mislio sam kupit original,ali hvala bogu da sam odusto.
Dok ne poprave stabilnost i fps odustajem od ove igre jer ne vrijedi mi igrat ak ce mi se svako malo srusit ili neki ***** dogodit! Ne kazem da igra nije dobra, ali zasad je morrovind bolji,puno,jer je Oblivion totalno pojednostavljen za Gates-ovo govno i da se sto bolje proda dok su hardcore fanovi ostali razocarani.

3200+,1gb,7800GT.....medium.....šteka...... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ja imam 3700+, 1GB, X850XT pa mi igra na high leti, s 3200,1gb i 7800 leti skoro na ultra high osim ako nisi skupio dvjesto spywera i sedamsto virusa.
Stabilnost mu istina nije jača strana, ali Morrowind nije bolji jer je svijet Obliviona puno fluidniji.
A što se hardcore fanova tiče(me included) oni nisu razočarani jer je igra i više nego dostojan dio TES serijala.

dostojan nasljednik morrowinda, ali morrowind je ipak kralj, barem za mene

tomifish2002
11-04-2006, 13:16
[quote="CTDP_Marko":38yk36ls]Sigurno pola ovih što se buni na stabilnost igre nema original.

jel to tvoj problem?
jel itko od njih govorio o piratstvu?
a i kako očekuješ da ova djeca (većinom) na forumu koja očito nemaju bogate roditelje imaju originale koji koštaju jednako kao i hrana za četveročlanu obitelj za 7 dana...
prema tome pusti ljude na miru dok oni poštuju pravila foruma, tebe se ne tiče ostalo.

Zato se i ne kupuje 50 igara mjesečno. Nemam ni ja para za kupit svaku igru i zato kupim samo onu koja će trajat dugo. Iskreno meni ne smeta s kojim verzijma igraju ali onda neka se barem ne bune na igru ako nemaju original.[/quote:38yk36ls]

ma daj molim te! koja igra danas traje dugo? kaj oblivion traje dugo? ili sw:eaw??? 90% ljudi ih obriše nakon 2-3 sata kad skuže plagijat.
dugo traju diablo 2, wow i civ4. sve drugo traje jaaaako kratko.

mravojed
11-04-2006, 16:54
stabilnost ove igre nema veze s ilegalnim kopijama,amerikanci imaju para pa kupuju originale pa im se igra ruši isto ko i nama(a hrvatska i općenito balkan kupuju piratske igre na tone). u prosjeku svaka 3-4 sata izleti na desktop,a da ne govorim o brdu bagova i memory leakova.

zato ja igru malo igro kod frenda a kupit ću je kad izađe patch za sva moguća s*anja koja su ostala u finalnoj verziji

Fear Factory
11-04-2006, 21:42
Meni je igra prehebena,istina da joj optimiziranost nije jača strana ali sam uspio to nekako progutati.
BTW,mi može neko staviti link na neku stranicu gdje je poppis side questova po gradovima?

domi
11-04-2006, 23:48
Istina malo igara ostane dugo, ali sve vrijeme ce pokazati jeli oblivion takav.

Valnjes 666
02-05-2006, 11:40
Oblivion je nice game. Jedva čekam modove i expanzije.
+Duga i dugotrajna
-Ne radi na 9200pro pa sam kupil 6600gt sa zalmanom i sad to fino 1024*768 na high.
Šteta što nema podršku za te malo "starije" kartice jer bi se i na njima dalo igrat.

W3DR4N
02-05-2006, 18:06
+Duga i dugotrajna

Zar nije to jedna te ista stvar?

Sonic_Moronic
04-05-2006, 15:04
+Duga i dugotrajna

Zar nije to jedna te ista stvar?

:D

hacker
04-05-2006, 16:27
Nemogu je igrat zbog slabog kompa.No nije mi zao :D Jos uvijek imam Morowind :pray:

mravojed
04-05-2006, 16:45
+Duga i dugotrajna

Zar nije to jedna te ista stvar?

valjda je mislio duga i da ima dobar replayability(dugotrajna)

Sonic_Moronic
04-05-2006, 21:10
Nisam probao ni jedan dio TES-a ali valjda oću uvijek sam htjeo Morrowind igrat.

05-05-2006, 11:04
Meni je morrowind mal bolji.Točka :)

dice
09-05-2006, 18:57
Jedina joj je mana što je predobra,
P.S. I hardverski zahtjevi

ewok
09-05-2006, 19:17
jedina zamjerka su hardwerski zahtjewi... inace igra je do jaja, definitivno dostojan nasljednik Morrowinda :pray: :pray: :pray: :D

Prince-Artas
09-05-2006, 19:49
jedina zamjerka su hardwerski zahtjewi... inace igra je do jaja, definitivno dostojan nasljednik Morrowinda :pray: :pray: :pray: :D

meni bugovi

ewok
09-05-2006, 20:17
jedina zamjerka su hardwerski zahtjewi... inace igra je do jaja, definitivno dostojan nasljednik Morrowinda :pray: :pray: :pray: :D

meni bugovi

moja konfa mi ne dopusta da trazim dlake u jajetu (iako je to dosta dlakavo jaje) , mogu bit sretan sto ga igram s tih 20-40 fps- ova

Larn81
14-05-2006, 18:15
Ja cu oblivion nazvat Obgovnion bolje mu stoji....tolko od mene :twisted:

ewok
14-05-2006, 18:39
Ja cu oblivion nazvat Obgovnion bolje mu stoji....tolko od mene :twisted:

a sta ti toliko smeta na Oblivionu da mi je znat??? :-x :-x :-x

JedimiNjoke
14-05-2006, 18:43
Igra je bezveze... ne da mi se više pisat zašto zato što sam ssve napisao ovdje viewtopic.php?t=2660&postdays=0&postorder=asc&start=0 (http://www.pcplay.hr/forum/viewtopic.php?t=2660&postdays=0&postorder=asc&start=0)

Pa sve koje zanimaju razlozi neka slobodno pogledaju.

v4MP1r3
14-05-2006, 19:21
jedina losa stvar obliviona je zahtjevnost grafike, i to je to

ewok
14-05-2006, 19:27
jedina losa stvar obliviona je zahtjevnost grafike, i to je to

evo pametnog covjeka... :pray: :D :D :D

deathpheonix
15-05-2006, 19:09
ja imam Intel Pentium D : 3.2 G, 1 giga rama x 2, ati Radeon x 1900 XTX, tak da mi sve funkcionira u OBlivionu i igra je jednostavno predobra ma igra je genijalna da genijalnija ne može bit :pray: :pray: :pray: :pray:

Reaper
04-06-2006, 19:37
Ja cu oblivion nazvat Obgovnion bolje mu stoji....tolko od mene :twisted:
To sto ti imas ocajan kompjuter pa ga nemozes pokrenuti to je tvij problem,Oblivion je jedna od najboljih igara. :fof: :fof: :fof: :fof: :fof: :fof:

mravojed
04-06-2006, 22:34
Oblivion mi ne valja jer: svi NPCovi zvuče isto,jer kad ja dignem level sve oko mene digne level što je idiotski za igru koja ima otvoren cijeli svijet za istraživanje od samog početka,ovo nije diablo,onda sva oružja i itemi također postupno postaju jača kako ja dižem level tako da NIKAD neću naći nigdje u cjeloj jebenoj igri daedric warhammer.samo željezni ili steel...dok ne dignem level na otprilike 25 kada svaki prokleti bandit na cesti nosi daedric armor i oružje što je skroz bolesno.ako se sjećate u morrowindu je na samo jednom mjestu bilo moguće naći daedric greaves(dobro na 2)....onda...
šuma je lijepa ali prazna,nema ptica,čujem ih ali ih nema,tu i tamo koji jelen i vuk...svakih 5 minuta trčanja pa onda naletim na nešto.......

nakon jedno pogotka sa 300 metara strijelom vuk toćno zna gdje sam i trči ravno na mene.....nekidan me ganjalo 4 vuka,jedan medvjed,jedan mountain lion,jedan mud crab i dva impa....nebi se oni međusobno poklali samo mene oće a to je skroz nerealno,pogotovo da me love od chorrolla do anvila.


questovi su bzvze jer nemam izbora apsolutno nikakvog,mogu samo napravit ili ne napravit quest nema nikakvih drugih načina da ga se riješi.

main quest je prekratak i onu tlaku neću još duuuugo vremena zaboraviti kada svaki jebeni grad treba moju pomoć da im ja zatvorim oblivion gate baš onda kad sam ih došao pitati da pošalju pomoć u brumu...i onda pošalju svaki grad po 2!? vojnika...jadno...

trgovac na drugom kraju svijeta zna da ja u inventaru imam ukradeni mač i neće ga kupiti...

voda izgleda loše,animacije su loše,pogledajte drveće i grmlje tako da polako hodate oko njih i gledate u lišće.....jako loooooše

dark elfovi zvuče jadno,na onom filmiću s E3ja su imali super glasove ko u morrowindu. NPCevi vode skroz jadne i retardirane razgovore,poslušaqjte onaj u dotičnom filmiću i ove u igri.


e majke mi neda mi se više pisati a mogao bi još toliko majke mi. uglavnom oblivion je za mene najveće razočaranje ikad.

amen

Sonic_Moronic
06-06-2006, 22:09
Po tvojem postu čini se totalny katastrofa :)
A boli me neći više ni čitat o oblivionu jer ga neću pokrenut i točka.
Možda probam morrowind.

JedimiNjoke
07-06-2006, 00:17
Ja cu oblivion nazvat Obgovnion bolje mu stoji....tolko od mene :twisted:
To sto ti imas ocajan kompjuter pa ga nemozes pokrenuti to je tvij problem,Oblivion je jedna od najboljih igara. :fof: :fof: :fof: :fof: :fof: :fof:

Sad su igre postale privilegija samo za bogate???!!! Odkad to?! Obožavam kad mi ovako mamini sinovi na forumu pišu ovakve gluparije za kakve bi najradije provodio Staljinističku politiku...
Ma "micek" reci ti mamici i tatici da ti kupe još bolju konfu, nek troše još love na tvoje uzvišeno dupe tako da svi skupa možete postati i ostati "robovi" zabavne industrije. :fof: :twisted:

BTW. Oblivion mi radi bez problema na high (1024x768) sa AA i svime (al ne baš svime nemam space shuttle u sobi) i ipak mi je sranje :)

Pozdrav 8)

mravojed
07-06-2006, 14:53
Ja cu oblivion nazvat Obgovnion bolje mu stoji....tolko od mene :twisted:
To sto ti imas ocajan kompjuter pa ga nemozes pokrenuti to je tvij problem,Oblivion je jedna od najboljih igara. :fof: :fof: :fof: :fof: :fof: :fof:

Sad su igre postale privilegija samo za bogate???!!! Odkad to?! Obožavam kad mi ovako mamini sinovi na forumu pišu ovakve gluparije za kakve bi najradije provodio Staljinističku politiku...
Ma "micek" reci ti mamici i tatici da ti kupe još bolju konfu, nek troše još love na tvoje uzvišeno dupe tako da svi skupa možete postati i ostati "robovi" zabavne industrije. :fof: :twisted:

BTW. Oblivion mi radi bez problema na high (1024x768) sa AA i svime (al ne baš svime nemam space shuttle u sobi) i ipak mi je sranje :)

Pozdrav 8)
mene isto zanima kakve veze ima brz komp sa time da li je igra dobra. :?

Lord of Darkness
07-06-2006, 15:07
Oblivion mi ne valja jer: svi NPCovi zvuče isto,jer kad ja dignem level sve oko mene digne level što je idiotski za igru koja ima otvoren cijeli svijet za istraživanje od samog početka,ovo nije diablo,onda sva oružja i itemi također postupno postaju jača kako ja dižem level tako da NIKAD neću naći nigdje u cjeloj jebenoj igri daedric warhammer.samo željezni ili steel...dok ne dignem level na otprilike 25 kada svaki prokleti bandit na cesti nosi daedric armor i oružje što je skroz bolesno.ako se sjećate u morrowindu je na samo jednom mjestu bilo moguće naći daedric greaves(dobro na 2)....onda...

nakon jedno pogotka sa 300 metara strijelom vuk toćno zna gdje sam i trči ravno na mene.....nekidan me ganjalo 4 vuka,jedan medvjed,jedan mountain lion,jedan mud crab i dva impa....nebi se oni međusobno poklali samo mene oće a to je skroz nerealno,pogotovo da me love od chorrolla do anvila.

main quest je prekratak i onu tlaku neću još duuuugo vremena zaboraviti kada svaki jebeni grad treba moju pomoć da im ja zatvorim oblivion gate baš onda kad sam ih došao pitati da pošalju pomoć u brumu...i onda pošalju svaki grad po 2!? vojnika...jadno...

trgovac na drugom kraju svijeta zna da ja u inventaru imam ukradeni mač i neće ga kupiti...

voda izgleda loše,animacije su loše,pogledajte drveće i grmlje tako da polako hodate oko njih i gledate u lišće.....jako loooooše

dark elfovi zvuče jadno,na onom filmiću s E3ja su imali super glasove ko u morrowindu. NPCevi vode skroz jadne i retardirane razgovore,poslušaqjte onaj u dotičnom filmiću i ove u igri.

amen

Prvi odlomak:Oćeš ti glumiti oko 1000 glasova? Čuješ, Daedric je skup. Šta ti misliš da ćeš i u stvarnom životu na početku svoje karijere imati nešto skupo osim da ti netko da nešto skupo ili da si rođeni milijunaš(kad bi bilo to u igri slobodno to možeš nazvati cheat)

Drugi odlomak: Postavi se u ovu situaciju: dobiješ strijelu ulijevo rame pa se pitaš odakle me gađa. Nisu životinje toliko glupe. A ovo za ganjanje, šta ti misliš da ti je netko npr. srušio kuću, ubio mamu, brata ili nekog bližnjeg, ne bi ga proganjo do smrti?

Treći odlomak:s tim se slažem, ali su barem questovi zanimljivi.

Četvrti odlomak:ljudi imaju bežični internet i ugravirano svoje ime na maču pa niti jedan trgovac neće kupiti taj mač zato što je vidio ime od onoga kojem si ukro, a ako si ukro od čovijeka-on prijavi guardu, guard na internet i pošalje svim trgovcima e-mail da ne kupuju to oružje.(šala)

Peti odlomak:digni grafiku ako možeš.

Šesti odlomak: zamijeni glas iz morrowinda s oblivionovim glasovima dark elfova

mravojed
07-06-2006, 18:36
Oblivion mi ne valja jer: svi NPCovi zvuče isto,jer kad ja dignem level sve oko mene digne level što je idiotski za igru koja ima otvoren cijeli svijet za istraživanje od samog početka,ovo nije diablo,onda sva oružja i itemi također postupno postaju jača kako ja dižem level tako da NIKAD neću naći nigdje u cjeloj jebenoj igri daedric warhammer.samo željezni ili steel...dok ne dignem level na otprilike 25 kada svaki prokleti bandit na cesti nosi daedric armor i oružje što je skroz bolesno.ako se sjećate u morrowindu je na samo jednom mjestu bilo moguće naći daedric greaves(dobro na 2)....onda...

nakon jedno pogotka sa 300 metara strijelom vuk toćno zna gdje sam i trči ravno na mene.....nekidan me ganjalo 4 vuka,jedan medvjed,jedan mountain lion,jedan mud crab i dva impa....nebi se oni međusobno poklali samo mene oće a to je skroz nerealno,pogotovo da me love od chorrolla do anvila.

main quest je prekratak i onu tlaku neću još duuuugo vremena zaboraviti kada svaki jebeni grad treba moju pomoć da im ja zatvorim oblivion gate baš onda kad sam ih došao pitati da pošalju pomoć u brumu...i onda pošalju svaki grad po 2!? vojnika...jadno...

trgovac na drugom kraju svijeta zna da ja u inventaru imam ukradeni mač i neće ga kupiti...

voda izgleda loše,animacije su loše,pogledajte drveće i grmlje tako da polako hodate oko njih i gledate u lišće.....jako loooooše

dark elfovi zvuče jadno,na onom filmiću s E3ja su imali super glasove ko u morrowindu. NPCevi vode skroz jadne i retardirane razgovore,poslušaqjte onaj u dotičnom filmiću i ove u igri.

amen

Prvi odlomak:Oćeš ti glumiti oko 1000 glasova? Čuješ, Daedric je skup. Šta ti misliš da ćeš i u stvarnom životu na početku svoje karijere imati nešto skupo osim da ti netko da nešto skupo ili da si rođeni milijunaš(kad bi bilo to u igri slobodno to možeš nazvati cheat)

Drugi odlomak: Postavi se u ovu situaciju: dobiješ strijelu ulijevo rame pa se pitaš odakle me gađa. Nisu životinje toliko glupe. A ovo za ganjanje, šta ti misliš da ti je netko npr. srušio kuću, ubio mamu, brata ili nekog bližnjeg, ne bi ga proganjo do smrti?

Treći odlomak:s tim se slažem, ali su barem questovi zanimljivi.

Četvrti odlomak:ljudi imaju bežični internet i ugravirano svoje ime na maču pa niti jedan trgovac neće kupiti taj mač zato što je vidio ime od onoga kojem si ukro, a ako si ukro od čovijeka-on prijavi guardu, guard na internet i pošalje svim trgovcima e-mail da ne kupuju to oružje.(šala)

Peti odlomak:digni grafiku ako možeš.

Šesti odlomak: zamijeni glas iz morrowinda s oblivionovim glasovima dark elfova


Ne treba 1000 voice actora ali da nisu potrošili tone para na Seana Beana i Patricka Stewarta (i njegovih 3 minute pričanja) mogli su platiti još 5 -6 obični profesinalnih voice actora. ali eto reklama čini svoje.
Ako je daedric skup....zašto kad sam level 30 svi "banditi" na cesti nose daedric oružje ili armor? zašto su još "banditi" ako si mogu priuštiti tako nešto? ili oni šta te traže 100 golda? jebote ima full ebony armor a traži me 100 golda...

to je sve zbog level scalinga,da nema toga svaki item bi bio ručno stavljen na određene lokacije a ne da ja otvorim malu škrinjicu a u njoj elven warhammer i elven shield.....kako su stali unutra? ponavljam ovo nije diablo 2!!!!!

štos je u tome da se jaki itemi traže,da se namučiš da ih dobiješ,da ubiješ mac čudovišta i na izmaku healtha uletiš u neku grobnicu i nađeš eto npr. daedric claymore....i onda onaj osjećaj zadovoljstva kad skužiš da si neš postigao u igri i da će tvoj lik bit jači odsada. toga nema u oblivionu.

šta se tiče vuka i strijele dao sam primjer. i to je totalno nerealno.da tebe zdere netko u lijevo rame sa strijelom pa čovječe zamantalo bi ti se,to je ko metak e,i sad bi ti još išao šprintati tih 200 metara da ubiješ toga ko te pogodio i to ne da ga bar tražiš nego imaš radar i točno znaš gdje je. pa valjda bi prijhe vuk počeo bježati a ne napadati da gfa neko probode strijelom e....il da se bar sakrije,pritaji,bilo šta.

onda ovo za ganjanje: ja njima nisam niš napravio,ja trčim,vidi me vuk,on trči za mnom,ja ne stajem da ga ubijem nego trčim dalje...i tako bilokoja živbotinja koja me vidi se samo priključi u potjeri....sad ti reci jeli to normalno,napisao sam gore koje su me sve životinje lovile i koliko dugo.

onda ovo šta si rekao da dignem grafiku: nije važno koliki su detalji jer su stabla tako napravljena,šugavo izgleda kad skužiš kako to ustvari funkcionira!hodaš oko stabla koje ima na sebi 2Dlistove koji se okreću za tobom kako ti hodaš oko stabla.
voda na high izgleda loše,pogotovo kiša kad pada,u MW puno bolje.

komentar za dark elfove nisam skužio....u MW dark elfovi su zvučali stvarno cool,opasno,i to kao i u traleru za Oblivion,no kad je igra došla,glasovi su skroz drukčiji..i po mom mišljenju lošiji.

Prince-Artas
07-06-2006, 18:38
mravojed :pray: :pray:

Lord of Darkness
07-06-2006, 19:41
S
Ne treba 1000 voice actora ali da nisu potrošili tone para na Seana Beana i Patricka Stewarta (i njegovih 3 minute pričanja) mogli su platiti još 5 -6 obični profesinalnih voice actora. ali eto reklama čini svoje.
Ako je daedric skup....zašto kad sam level 30 svi "banditi" na cesti nose daedric oružje ili armor? zašto su još "banditi" ako si mogu priuštiti tako nešto? ili oni šta te traže 100 golda? jebote ima full ebony armor a traži me 100 golda...

to je sve zbog level scalinga,da nema toga svaki item bi bio ručno stavljen na određene lokacije a ne da ja otvorim malu škrinjicu a u njoj elven warhammer i elven shield.....kako su stali unutra? ponavljam ovo nije diablo 2!!!!!

štos je u tome da se jaki itemi traže,da se namučiš da ih dobiješ,da ubiješ mac čudovišta i na izmaku healtha uletiš u neku grobnicu i nađeš eto npr. daedric claymore....i onda onaj osjećaj zadovoljstva kad skužiš da si neš postigao u igri i da će tvoj lik bit jači odsada. toga nema u oblivionu.

šta se tiče vuka i strijele dao sam primjer. i to je totalno nerealno.da tebe zdere netko u lijevo rame sa strijelom pa čovječe zamantalo bi ti se,to je ko metak e,i sad bi ti još išao šprintati tih 200 metara da ubiješ toga ko te pogodio i to ne da ga bar tražiš nego imaš radar i točno znaš gdje je. pa valjda bi prijhe vuk počeo bježati a ne napadati da gfa neko probode strijelom e....il da se bar sakrije,pritaji,bilo šta.

onda ovo za ganjanje: ja njima nisam niš napravio,ja trčim,vidi me vuk,on trči za mnom,ja ne stajem da ga ubijem nego trčim dalje...i tako bilokoja živbotinja koja me vidi se samo priključi u potjeri....sad ti reci jeli to normalno,napisao sam gore koje su me sve životinje lovile i koliko dugo.

onda ovo šta si rekao da dignem grafiku: nije važno koliki su detalji jer su stabla tako napravljena,šugavo izgleda kad skužiš kako to ustvari funkcionira!hodaš oko stabla koje ima na sebi 2Dlistove koji se okreću za tobom kako ti hodaš oko stabla.
voda na high izgleda loše,pogotovo kiša kad pada,u MW puno bolje.

komentar za dark elfove nisam skužio....u MW dark elfovi su zvučali stvarno cool,opasno,i to kao i u traleru za Oblivion,no kad je igra došla,glasovi su skroz drukčiji..i po mom mišljenju lošiji.

Prvi odlomak:Filozofija Plati i biti ćeš plaćen. Za bandite postoji construction set pa to sjebi.

Drugi odlomak:construction set

Treći odlomak:opet construction set

Četvrti odlomak:Šta bi ti. De zamisli da igraš oblivion i da po toj filozofiji da ti se zamanta u glavi, teško se krećeš i lik izvadi neko drugo oružje, napadne te i ubije. Malo je to glupo. A usput ako baš želiš taj efekt probaj ga namjestiti u construction setu, neznam je li to moguće ali probaj možeš li namjestiti da ti se recoil damage događa kad te netko strefi strijelom. A za vuka možeš namjestiti AI u construction setu(opet)

Peti odlomak:construction set slično kao i kod vuka

Šesti odlomak:ako misliš na plosnata drveća(tekstura naljepljena na nekakvu "kocku") digni tree view distance, ako koristiš oldblivion idi na forum. Taj je problem riješen. Ako je Oblivionov b_u_g skini patch. Ako ne popravi taj b_u_g vjerojatno ima nekakav ini tweak pa pitaj na official elderscrolls forumu. Za vodu su imali primjedbe i neki drugi ljudi, a to možeš popraviti ubacivanjem morrowindove texture u oblivion makar mi to nije jasno kako znaju ime i put do texture pa pitaj na forumu (official forum) kako to rade ili ako ti se neda zajebavati s time skini neke pluginove za vodu(upišeš u googleu Better Water Oblivion mod).

Sedmi odlomak:ista svar ko i za texture. I ako napraviš to zapakiraj ga i uplodaj na neku stranicu s pluginovima zato što sam vidio da puno ljudi želi takve promjene.

Ako želiš saznati kako se radi u cs-u idi na ovaj link: cs.elderscrolls.com

W3DR4N
07-06-2006, 21:07
Drugi odlomak:construction set

Treći odlomak:opet construction set

Peti odlomak:construction set slično kao i kod vuka

Ako želiš saznati kako se radi u cs-u idi na ovaj link: cs.elderscrolls.com

Platio sam igru. Neću ja raditi njihov posao. Ako je tebi to u redu, samo naprijed.

Lord of Darkness
08-06-2006, 13:27
Platio sam igru. Neću ja raditi njihov posao. Ako je tebi to u redu, samo naprijed.
Sjeti se Morrowinda. Bilo je puno nedostataka (ista stvar kao i s Oblivionom samo što tad nismo bili sitničavi kao sad) pa su se ljudi uhvatili construction seta i ispravili nedostake. Mi smo se danas malo puno uljenili i sve tražimo "servirano na tanjuru". I zapitaj se zbog čega su onda izdali construction set.

mravojed
08-06-2006, 13:58
Stvar je upravo u ovome što je wedran rekao.zašto da ja kupim igru i onda sam popravljam tonu njihovih propusta.

imam nekoliko modova koji donekle popravljaju stvari ali ni to nije to.

šta se tiče drveća opet me nisi shvatio.tree draw distance je na max,dođi pokraj stabla,i polako hodaj oko njega i gledaj u krošnju.lišće se okreće kako ti hodaš.

šta se tiče vode,ima modova koji popravljaju samo prozirnost vode,ona ne izgleda bolje.p meni efekti kiše u MW su za pol koplja bolji od ovog u Oblivionu.

nismo se mi uljenili nego su se proizvođači igara malo uljenili,a i okretanje tržišta prema "casual gamerima" čini svoje.

Lord of Darkness
08-06-2006, 14:09
Bethesda je razvijala grafiku i radiant AI pa je ostalo puno b_u_gova i nedostataka pa nemogu ljudi sve napraviti. Da su još udovoljavali svim ljudima i ispravili te b_u_gove i nedostatke radili bi oni Oblivion još dobrih godinu dana, a onda bi mi pizdili zašto nisu već izdali igru. A mislim da je to i Bethesda planirala i uspjeli bi da nisu izdali screenshotove prije vremena objave bilo kakvih tadašnjih next-gen igara.

Glass
08-06-2006, 14:10
Nemorate vi radit njihov posao(nemorate čak ni kupit igru) ali nemojte tvrdit da je Morrowind bio bolji kada se zna da je Morrowind kada je izašao imao 500 puta više bugova nego Oblivion.

W3DR4N
08-06-2006, 14:57
I zapitaj se zbog čega su onda izdali construction set.

Kao i svaki drugi editor. Služi za izradu dodataka, ne za ispravljanje grešaka.

mravojed
08-06-2006, 15:16
Nemorate vi radit njihov posao(nemorate čak ni kupit igru) ali nemojte tvrdit da je Morrowind bio bolji kada se zna da je Morrowind kada je izašao imao 500 puta više bugova nego Oblivion.

ja sam igrao mw dobre 3 godine i nisam naletio nikad na nijedan b.u.g. samo bi mi tu i tamo izletio na desktop. ali nisam naletio na bagove ni u oblivionu,nijednom. isto bi mi samo ponekad izletio na desktop.

uostalom ja i ne spominjem bagove koliko mi smeta sam dizajn igre koji je očito namjenjen casual gamerima.

I DA,Morrowind je MENI BIO MNOGO BOLJA IGRA, a objektivno gledajući MW je mnogo bolji RPG od Obliviona.

ewok
08-06-2006, 19:10
Mravojed je u pravu.... morrowind je bio puno bolji jer nije bio toliko pojednostavljen. u oblivionu ti je oznaka na karti tamo gdje trebas ici, a govorili su da "teže realnosti" u svakom nastavku TES-a, a retardirani gušter ima radar u glavi, journal je sav sheban, u morrowindu je bio bas kao pravi, a ovdje je više "popis questova"... i jos jedna stvar, koju moram reci je: jedan od prvih questova u morrowindu, znate li koliko sam ja trazio onu puzzle box kad sam ga poceo igrati...nekoliko sati sam trazio tu rusevinu. e to je bit igre odnosno jednog fantasy RPG-a....

POSA
08-06-2006, 19:25
nema se šta govorit
morrowind je bog i batina, stup i spomenik, svetinja

Prince-Artas
08-06-2006, 19:36
nema se šta govorit
morrowind je bog i batina, stup i spomenik, svetinja

TOČNO. MORROWIND JE BOLJI OD OBLVIONA

Sonic_Moronic
09-06-2006, 11:04
Stvar je upravo u ovome što je wedran rekao.zašto da ja kupim igru i onda sam popravljam tonu njihovih propusta.

imam nekoliko modova koji donekle popravljaju stvari ali ni to nije to.

šta se tiče drveća opet me nisi shvatio.tree draw distance je na max,dođi pokraj stabla,i polako hodaj oko njega i gledaj u krošnju.lišće se okreće kako ti hodaš.

šta se tiče vode,ima modova koji popravljaju samo prozirnost vode,ona ne izgleda bolje.p meni efekti kiše u MW su za pol koplja bolji od ovog u Oblivionu.

nismo se mi uljenili nego su se proizvođači igara malo uljenili,a i okretanje tržišta prema "casual gamerima" čini svoje.


Ovo s listovima nije valjda istina, pa sjećam se da je tako bilo u Doomu 1 :rotfl:

Glass
09-06-2006, 18:11
Pa ako je Morrowind toliko bolji od Obliviona onda igrajte Morrowind.

Prince-Artas
09-06-2006, 18:32
Pa ako je Morrowind toliko bolji od Obliviona onda igrajte Morrowind.

nema se šta više prijeć. ja sam utukao preko 1000 sati na morrowind

Shadow
23-06-2006, 21:17
Kad si Stealth lik u Oblivionu možeš šta hoćeš, pokradeš cijeli Imperial city u jednoj noći :pray: pođeš u "švercera", prodaš i pitaš pošto je grad

POSA
24-06-2006, 07:39
je oblivion zakon. ali što mi je jadno - ne možeš igrati kao loš lik, kao recimo u kotoru, čim nešto ukradeš ili opsuješ mater stražaru gotov si

Shadow
24-06-2006, 09:49
Pa Dark Brothehood ti je nešto kao "loše"

v4MP1r3
24-06-2006, 09:57
ma jedino lose u igrici je zahtjevnost, pa svi smo se uvjerili da su questovi mrak, isto ko i ta prica... i onda je opet nasuprot...samo zahtjevnost

24-06-2006, 11:26
ma jedino lose u igrici je zahtjevnost, pa svi smo se uvjerili da su questovi mrak, isto ko i ta prica... i onda je opet nasuprot...samo zahtjevnost

igri... :wink:

POSA
24-06-2006, 11:29
Pa Dark Brothehood ti je nešto kao "loše"

pa da je. ali mislim da je šteta što igru ne možeš prelaziti kao sasvim loši lik, tj. šteta je što nema alignementa koji utječe na sve kao u fableu i kotoru

Rektum_ajkula
24-06-2006, 16:08
Svi bi se rpg-ovi trebali ugledati na svog oca; fallout:pray:.

Nefarnius
25-06-2006, 00:10
nema, al ti određuješ stav svoga liak!!

v4MP1r3
25-06-2006, 09:36
pa istina, mozes ga bas oblikovati kako hoces, to mi se svidja, kako ce drugi biti prema tebi i to...to se isto javlja u Fable-u, a toga sve vise ima u IGRAMA (^^); npr GuildWars:Factions

Prince-Artas
25-06-2006, 14:12
e jebiga nemam sad morrowind instaliran na kompu no siguran sam da imam više od 1000. btw imaš ovdje pun qurac walksa za MW
http://www.gamefaqs.com/
pa pogledaj jel ti fali koja stvarčica

Domy
25-06-2006, 16:50
Upiši u konzolu filljournal pa ćeš vidjet maximum stranica... Meni to ide na k..ac jer moraš klikat mišem do bola da bi došao do zadnjih strana...

| | \| i X 4 |
25-06-2006, 18:08
me to

Domy
25-06-2006, 18:38
ah pa da lako je tako, popuni ga sam pa da vidiš kakav je to užitak
Dječače dragi,igrao sam morrowind 2-3 godine i prešao sve fakcije kojih ima plus hrpu side questova u originalu i ekspanzijama,da ne spominjem prehodao cijelu mapu uzduž i poprijeko i bio u gotovo svakoj pećini i ruševini koje ima. Dosta mi je tog "užitka".
Hvalio si se količinom,ja ti velim kako vidjet koliki je maksimum. Ja nit imam namjeru napunit do maxa journal samo radi hvaljenja nit da jesam to napravio ne bih ovdje to pisao.

| | \| i X 4 |
25-06-2006, 19:13
[R]6800pro ti je najbolja u seriji grafičkih kartica koje su izašle.. ikad...

To ti je ko kad spojiš tranzistor u spoj zajedničkog uvoda ...



PS..
On je bio Bela pravi i nije dao da ga turčin gnjavi :rotfl:
:bravo:

TyranusXXX
30-06-2006, 18:01
Meni nije vazna grafika u igricama kao sto je Oblivion i Morrowind vazan je ugodjaj i ja sam igrao morrowind nekoliko Godina a u journalu imao sezdesetak stranica.

01-07-2006, 23:42
Meni je ta igra prebrzo dopizdila.
Morrowind je bolji.
Fak grafika.
Igrivost matters.

tballack
15-07-2006, 13:51
Mene oblivion izluđuje u nekim segmentima.
1.ono spominjano sranje o tom da svaki sroljac ima dedric ili ebony armor(valjda im se nije dalo sve ručno postavljati pa su stavili random)
2.kako je moguce da je dok sam na 2.lv. odem u kvach i vidim par impova ali odlucim to rjesit kasnije i dođem na 16.lv. i tamo stoje svakakvi paukovi i elementi i jos kakva stvorenja.
3.Svako s klikerom u glavi može reisat level -np.
Kreiras klasu s glavnim skillovima light i heavy armor odes u neki cage i pustis da te sugavi stakor ili goblin kefa tebi raste armor bez problema.
isto tako atletik stisnes Q i plivas tako da se uklješti između dve stijene . Mos otic van ili jest a leveli ti rastu.
4.ARKADNA igra- sjecate se morowinda kako se moglo imati kosulja i na to armor, toga tu nema.Ovdje svaki armor ima za sebe zaljepljenu neku sugavu majicu. Ovdje ima veoma mali broj predmeta i to vecinom beskorisnih: tong........ Macevi i oruzja su jednako efeksivni kako god da zamahnes(za razliku odo morowinda) Jos da spomenem da su strjelci zapostavljeni jel sam presao igru i sa nordom i wood elfom s nordom bez problema blade do 100 a s elfom se treba namuit da se pređe 80.
U morowindu sam skupljo svaki tanjur i nož jel se jako teže dolazilo do golda a ovdje izaberes theaf i do 20lv. imas preko 50 000gold
Mislim da bi proizvođače ove igrwe trebalo :kill: natrag u ured da se jos pozabave ovom igrom koja je zbog neviđene ljenosti spala na prosjecnost.(Fast travel je stupid, ono s gradovima je ok ali na tom je i trebalo ostat)
I za kraj ona oznaka na mapi. Kako ti tocno znas kad uđeš u neku spilju gdje je traženi predmet?
Još jedan bug me naživciro ja dobio konja shadowere i ubili ga ali pise da je onesvješten.
Ja fast travel u grad i ono njega više nema. Vratim se na ono mjesto nema ga. Tad sam :twisted: i odusto od igre.

D.E.M.O.
15-07-2006, 13:57
Meni nije vazna grafika u igricama kao sto je Oblivion i Morrowind vazan je ugodjaj i ja sam igrao morrowind nekoliko Godina a u journalu imao sezdesetak stranica.
mali OT
vidim da nemas vise od 10 postova pa si vjerovatno novi ovdje... kaze se igra :D

Big Al
19-07-2006, 21:57
Hm igrica, Far cry i Oblivion su prave igrice. Kaj ne. Nemoj gledat kolko postova ima to je diskriminacija, i ti si imo 10 postova,

D.E.M.O.
19-07-2006, 23:01
Hm igrica, Far cry i Oblivion su prave igrice. Kaj ne. Nemoj gledat kolko postova ima to je diskriminacija, i ti si imo 10 postova,
prema postovima sam zakljucio da je noviji sto tu nevalja? :?

mravojed
20-07-2006, 08:32
Mene oblivion izluđuje u nekim segmentima.
1.ono spominjano sranje o tom da svaki sroljac ima dedric ili ebony armor(valjda im se nije dalo sve ručno postavljati pa su stavili random)
2.kako je moguce da je dok sam na 2.lv. odem u kvach i vidim par impova ali odlucim to rjesit kasnije i dođem na 16.lv. i tamo stoje svakakvi paukovi i elementi i jos kakva stvorenja.
3.Svako s klikerom u glavi može reisat level -np.
Kreiras klasu s glavnim skillovima light i heavy armor odes u neki cage i pustis da te sugavi stakor ili goblin kefa tebi raste armor bez problema.
isto tako atletik stisnes Q i plivas tako da se uklješti između dve stijene . Mos otic van ili jest a leveli ti rastu.
4.ARKADNA igra- sjecate se morowinda kako se moglo imati kosulja i na to armor, toga tu nema.Ovdje svaki armor ima za sebe zaljepljenu neku sugavu majicu. Ovdje ima veoma mali broj predmeta i to vecinom beskorisnih: tong........ Macevi i oruzja su jednako efeksivni kako god da zamahnes(za razliku odo morowinda) Jos da spomenem da su strjelci zapostavljeni jel sam presao igru i sa nordom i wood elfom s nordom bez problema blade do 100 a s elfom se treba namuit da se pređe 80.
U morowindu sam skupljo svaki tanjur i nož jel se jako teže dolazilo do golda a ovdje izaberes theaf i do 20lv. imas preko 50 000gold
Mislim da bi proizvođače ove igrwe trebalo :kill: natrag u ured da se jos pozabave ovom igrom koja je zbog neviđene ljenosti spala na prosjecnost.(Fast travel je stupid, ono s gradovima je ok ali na tom je i trebalo ostat)
I za kraj ona oznaka na mapi. Kako ti tocno znas kad uđeš u neku spilju gdje je traženi predmet?
Još jedan Modru Lastu me naživciro ja dobio konja shadowere i ubili ga ali pise da je onesvješten.
Ja fast travel u grad i ono njega više nema. Vratim se na ono mjesto nema ga. Tad sam :twisted: i odusto od igre.


shadowmere se sama vraca do one rusevine di je dobijes na pocetku. :P

WEASEL
20-07-2006, 17:13
[quote="Big Al":2crzt2qb]Hm igrica, Far cry i Oblivion su prave igrice. Kaj ne. Nemoj gledat kolko postova ima to je diskriminacija, i ti si imo 10 postova,
prema postovima sam zakljucio da je noviji sto tu nevalja? :?[/quote:2crzt2qb]
možda ne piše puno ,samo voli gledati :)

Big Al
20-07-2006, 18:28
lol

Namjerno piše igrice da nas isprovocira :) , mislimo da nema pojma.

Lord Jambrek
17-10-2006, 10:36
Oblivion imam od prvog dana prodaje, imao sam pre-order, ali kad mi ga je poštar donjeo skako sam ko klokan od sreće, pokrenem ga i tuf, sve bijelo, razlog? bila je R9000pro unutra sa DX8.1. Žalostan spremim igru u kutiju i pustim ju da se praši. Nakon 3-4 mjeseca kupih novu mrcinu i dignem windowse, drivere od grafičke i instaliram oblivion, igro sam ga 3 dana bez prestanka, nisam ni zvučnu instaliro tak da sam igro bez zvuka. Igra me je očarala, ali s vremenom sam skužio da je UI u banani, skinuo sam si neki morrowind like UI i sad mi je bolje. Najviše me živcira što je sve u oblivionu leveld, tu sam odlučio, dok ne nabijem sve skillove na 100 neću uopće riješavat glavni quest. I šteta kaj su maknuli minimap i stara karta je bila bolja. Ja kažem XBOX je kriv za propast. MORROWIND RULES

Deno
17-10-2006, 12:00
Samo ću reć da sam očekivao malo više od Obliviona.. :(

Shadowhell
17-10-2006, 12:02
Pa dobro zašto ste svi tako opterećeni u dizanju glavnih skillova? To nije jedini jebeni element igre a samo govorite da vam je to najvažnije.

tballack kažeš da te oblivion izluđuje zbog: .... i onda pod 3 navedeš da svatko može raisati level? kakve to veze ima s bilo čime?

U vezi armora na likovima... pa dobro da tebe vidim kako sam postavljaš svaki dio armora na ne znam koliko 1000 NPC-a

Igra radi tako da se težina , tj level i količina protivnika povećava s levelom. Ne sviđa ti se? Skini mod.

Igra je takva kakva jest i iako kažete da vam je morrowind bolji ( a u nekim elementima i jest ) nabrajati neke stvari u igri koje bi po vama ( i samo vama ) trebalo promjeniti je glupo.

Igrali ste Oblivion, uživali u njemu i nakon nekog vremena je dosadio , kao i svaka druga igra...

Dyslexia
17-10-2006, 12:11
Previse je bugovit smece od igre,Morowind rulz.

mravojed19
17-10-2006, 12:22
Pa dobro zašto ste svi tako opterećeni u dizanju glavnih skillova? To nije jedini jebeni element igre a samo govorite da vam je to najvažnije.

tballack kažeš da te oblivion izluđuje zbog: .... i onda pod 3 navedeš da svatko može raisati level? kakve to veze ima s bilo čime?

U vezi armora na likovima... pa dobro da tebe vidim kako sam postavljaš svaki dio armora na ne znam koliko 1000 NPC-a

Igra radi tako da se težina , tj level i količina protivnika povećava s levelom. Ne sviđa ti se? Skini mod.

Igra je takva kakva jest i iako kažete da vam je morrowind bolji ( a u nekim elementima i jest ) nabrajati neke stvari u igri koje bi po vama ( i samo vama ) trebalo promjeniti je glupo.

Igrali ste Oblivion, uživali u njemu i nakon nekog vremena je dosadio , kao i svaka druga igra...

u Morrowindu su mogli staviti armore posebno na svakog od preko 3000 NPCova,a u Oblivionu ih ima duplo manje.

Sonic_Moronic
17-10-2006, 12:54
*sssspiit!!!*

Evo hračnuo sam na oblivion.



:yuck: Oblivion je sranje.

Prince-Artas
17-10-2006, 18:24
Previse je bugovit smece od igre,Morowind rulz.

zanimljivo je da ni pcplay ni bug u recenziji obliviona u nedostatke nisu stavili bugove

Sonic_Moronic
17-10-2006, 19:01
bug bug

Koliko ja znam cenzura je otišla

Već odavno

POSA
17-10-2006, 19:43
uopće ga više i neigram
prešao sam glavno quest radi reda, jer nisam želio da ispadne da sam bacio pare nizašto
prešao sam dark brotherhood jer su mi oni jedino zanimljivi
i to je to dosadan mi posto

Prince-Artas
17-10-2006, 19:46
uopće ga više i neigram
prešao sam glavno quest radi reda, jer nisam želio da ispadne da sam bacio pare nizašto
prešao sam dark brotherhood jer su mi oni jedino zanimljivi
i to je to dosadan mi posto

također, ali ja sada čekam da mi dođe oriđiđi Morrowind GOTY poštom pa ga idem prijeći po n-ti put

*Fila*
17-10-2006, 20:48
meni je igra odlična!jest da ima nedostataka ali ne pljujem po njoj

Lord Jambrek
19-10-2006, 11:38
također, ali ja sada čekam da mi dođe oriđiđi Morrowind GOTY poštom pa ga idem prijeći po n-ti put

ja sam svoj GOTY kupio jučer u algoritmu za 119.99kn, a frend ga je idiot platio 300 prije nekoliko tjedana.

Sonic_Moronic
19-10-2006, 12:15
Koliko bi koštao oriđiđi Morrowind sada?

W3DR4N
19-10-2006, 15:28
Ja sam svoj Morrowind s obje expanzije platio 9,98€ iliti 70kn.

W3DR4N
19-10-2006, 16:14
Vani.. al sad toliko i kod nas košta. Računaj da ćete s poštarinom koštati manje od 100kn, bez obzira u kojem dijelu hrvatske stanovao.
http://www.crovortex.com/webshop/igra-2569-Morrowind_Game_Of_The_Year_Edition.html

Sonic_Moronic
19-10-2006, 17:21
Vau pa to nije ništa!!

Prince-Artas
19-10-2006, 18:17
Vani.. al sad toliko i kod nas košta. Računaj da ćete s poštarinom koštati manje od 100kn, bez obzira u kojem dijelu hrvatske stanovao.
http://www.crovortex.com/webshop/igra-2569-Morrowind_Game_Of_The_Year_Edition.html

meni danas došla i cijena 94kn sa poštarinom

Sonic_Moronic
19-10-2006, 18:18
Sve dok je ispod 100 kuna to mi nije ništa.
Definito kupujem, ne sad ali uskoro.

Shadowhell
19-10-2006, 18:53
Sve dok je ispod 100 kuna to mi nije ništa.
Definito kupujem, ne sad ali uskoro.

platio 70 kuna prije godinu dana za goty edition u King Cross-u ..

zlatko
26-01-2007, 23:47
Nisam je još probao igrati, ali po svemu što sam sada pričao, momci su vrlo bezobrazni koji su je pravili, trebali su programirati za manje hardverske zahtjeve, heboga ti, nije čitav svjet bogat da može imati amd x2, 2 gige ram-a i 7800 gtx da bi to čudo igrao na high detaljima!

Ja je nažalost nemogu ni igrati! :cry: upravo zbog hardverskih zahtjeva!Soblivion trza i na 7950gx2 ako te netko pita.. lol :pray: :D

zlatko
26-01-2007, 23:50
Previse je bugovit smece od igre,Morowind rulz.
a morowind nije bio bugovit..lol onda ga ocito nisi ni igrao? 8)

JedimiNjoke
27-01-2007, 19:20
Ne pls više o Oblivionu opet ću se razvezat... 2 il 3 teme u Pljuvačnici o Oblivionu, ja bih se zapitao. ::END::

kulamasta
27-01-2007, 19:47
JedimiNjoke, kaži ti meni, sto ti mislis o Oblivionu? :D

dugi
27-01-2007, 23:23
Kad se o nekome(Oblivionu) pise onda se za njime i prasina dize.Da nevalja prosla bi nezamjeceno ak cemo vec filozofije bacati.

JedimiNjoke
28-01-2007, 17:47
JedimiNjoke, kaži ti meni, sto ti mislis o Oblivionu? :D

Ne pitaj brate mili...


Kad se o nekome(Oblivionu) pise onda se za njime i prasina dize.Da nevalja prosla bi nezamjeceno ak cemo vec filozofije bacati.

Više bih volio da se toliko piše u dobrom svjetlu.

dugi
28-01-2007, 18:17
JedimiNjoke, kaži ti meni, sto ti mislis o Oblivionu? :D

Ne pitaj brate mili...


Kad se o nekome(Oblivionu) pise onda se za njime i prasina dize.Da nevalja prosla bi nezamjeceno ak cemo vec filozofije bacati.

Više bih volio da se toliko piše u dobrom svjetlu.


Imam ti ja linkove ak tebas :) .

JedimiNjoke
28-01-2007, 22:51
JedimiNjoke, kaži ti meni, sto ti mislis o Oblivionu? :D

Ne pitaj brate mili...


Kad se o nekome(Oblivionu) pise onda se za njime i prasina dize.Da nevalja prosla bi nezamjeceno ak cemo vec filozofije bacati.

Više bih volio da se toliko piše u dobrom svjetlu.


Imam ti ja linkove ak tebas :) .

Odnosi se na ovaj forum, ne trebaju mi drugi da mi kažu "što da mislim" :wink:
Sorry OT. :twisted:

dugi
29-01-2007, 07:12
JedimiNjoke, kaži ti meni, sto ti mislis o Oblivionu? :D

Ne pitaj brate mili...


Kad se o nekome(Oblivionu) pise onda se za njime i prasina dize.Da nevalja prosla bi nezamjeceno ak cemo vec filozofije bacati.

Više bih volio da se toliko piše u dobrom svjetlu.


Imam ti ja linkove ak tebas :) .

Odnosi se na ovaj forum, ne trebaju mi drugi da mi kažu "što da mislim" :wink:
Sorry OT. :twisted:

Hm,a ovaj forum je kao respektabilan i svjetski poznat pa bi misljenje nekolicine njegovih clanova trebalo nesta znaciti,svasta.A sto se tice toga da ti nitko nece diktirati sto da mislis pa naravno da nece,nisi skuzio poantu.Raspravljati se moze u nedogled ali na kraju se misljenja valjda mogu usporediti sa nekim misljenjima(recenzijama) koje znace puno vise od ovoga sto mi pisemo ovdje.To je bila moja namjera a ne da netko mora misliti(ni meni nisu nikakav odlucujuci faktor,vise info)onako kako ostali pisu. :wink: .

29-01-2007, 08:43
Konkertno Morrowind je meni bolji. Oblivion po meni ima samo dobru grafiku, i elven oklope i oružja. Ništa drugo me nije držalo za stolicom kao Morrowind.
Recimo, kada sam od plemena morao žicati da postanem Hortator, pa onda Nerevarine, ma milina. Oprostite što nisam napisao kako treba, nisam dugo igrao Morrowind. I, da, zanimljivo je istraživati grobnice, nova područja, a grafika je meni čisto o.k. Pogledajte shadere vode, možda danas nije lijepo, ali kada je Morrowind izašao sigurno je bilo lijepo vidjeti normalnu, tekuću vodu. Također fenomenalni nastavci tj. dodaci Tribunal i Bloodmoon, čine igru još boljom i igrivom.
A Oblivion, skoro pa nema to ništa.
1. Glavni quest je totalno nezanimljiv, dosadan i jednoličan.
2. Radnja se odvija prebrzo ( Kada kažeš Martinu da je sin od cara )
3. ..bugovi, nestabilnost.. I još toga.

mravojed20
29-01-2007, 11:33
morrowind pwna oblivion u prikazu vode,pogotovo kad kiša pada.

JedimiNjoke
29-01-2007, 12:08
@dugi: za te "respektabilnije", za njih ne znam kako razmišljaju pa im baš ne mogu vjerovati na riječ (uzevši u obzir kako industrija igara utječe na recenzente/časopise, pa samim time i na njihove recenzije). Koliko sam skužio i raspravio sa prijateljima koji tkđ. posjećuju ovaj forum, neki ljudi ovdje razmišljaju jako zrelo i ne padaju na baš svakakvu "krasoticu" koju gaming svijet izbaci. Čak neki puno mlađi članovi imaju neku nit koja ih ne vuče prema najblještavijem primjerku, već ka onim koji se više obaziru na unutrašnjost, a vanjština dolazi tek kasnije. Ovakvi se članovi cijene.
Mišljenja se mogu usporediti sa recenzijama, ali ne mora značiti da je nešto odmah "out of this world" dobro samo zato što je neki Joseph Wurstbrot tako napisao. Mislim da imam već poduži staž pred računalom da mogu sam procijeniti što je kvaliteta, a što kvantiteta :roll: , ne samo ja, već i jedan dobar dio ljudi sa ovoga foruma.

Ps1ho
29-01-2007, 14:50
Oblivion vam je ko Pamela sa hepatitisom C, lepo al nezdravo...

mravojed20
29-01-2007, 18:47
ovo ide u sig.svaka čast :thumbs2:

bounce
29-01-2007, 19:03
Oblivion vam je ko Pamela sa hepatitisom C, lepo al nezdravo...

legendooooo !! :pray: :pray:

Ps1ho
29-01-2007, 19:05
Oblivion vam je ko Pamela sa hepatitisom C, lepo al nezdravo...

...ALI, Oblivion sa OOO vam je ko zdrava Pamela...

29-01-2007, 19:32
morrowind pwna oblivion u prikazu vode,pogotovo kad kiša pada.


Tako je. Mada nekima se ovo neće svidjeti, objektivno je Morrowind bolji od obliviona po rpg faktorima.

Ps1ho
29-01-2007, 19:38
morrowind pwna oblivion u prikazu vode,pogotovo kad kiša pada.


Tako je. Mada nekima se ovo neće svidjeti, objektivno je Morrowind bolji od obliviona po rpg faktorima.

Pa dobro jutro, Oblivion je RPG isto koliko je football lopta okrugla...

Burek_fr0m_SPACE
29-01-2007, 19:43
Tako je. Mada nekima se ovo neće svidjeti, objektivno je Morrowind bolji od obliviona po rpg faktorima.
Mislim da je Oblivion unaprijedio RPG sistem i skillove s nekim manjim propustima (beskorisnost security skilla, npr.) i jednim velikim propustom - sklairanje levela svih NPCova u odnosu na igrača. Da toga nije, Oblivion bih smatrao znatno boljom igrom.

29-01-2007, 19:48
Ali eto, možda je izdavače smetalo da je Morrowind prelagan?

Burek_fr0m_SPACE
29-01-2007, 19:53
Mah, Morrowind je taman. A Oblivion je u početku prelagan, a kasnije je naporan. Ono, s level 1 likom možeš silu stvari uraditi koje ne bi očekivao ni da lvl 20 lik može, samo zato što će svi ostali biti "smekšani" jer je igrač lvl 1. Dok kasnije postaje stvarno zamorno kada te pođe 5 minotaura ganjat čim izviriš iz grada - skroz nepotrebno.

bounce
29-01-2007, 20:14
znači, savjet ljudi... igrajte, uživajte i nemojte otić spavati... da ne dignete level :) sad će biti faca onaj ko je prešao sve questove a bio je najmanji level :D

KingTomy
29-01-2007, 20:19
Sada se priprema TES IV:Oblivion-Shivering Isles...a kakav je Knights of the Nine? Nisam vidio baš kritike na to...?

Prince-Artas
29-01-2007, 22:03
Sada se priprema TES IV:Oblivion-Shivering Isles...a kakav je Knights of the Nine? Nisam vidio baš kritike na to...?

dobiješ samo neki quest, 5-6h igre. nemoj kupiti već se snađi

29-01-2007, 22:30
Ja imam Knight Of The Nine. Dobiješ nove questove, nova oružja.

P.S Ja nisam znao za onaj dodatni quest u Kvatch-u, kada moraš ici u onu palaču..

Prince-Artas
29-01-2007, 22:44
Ja imam Knight Of The Nine. Dobiješ nove questove, nova oružja.

P.S Ja nisam znao za onaj dodatni quest u Kvatch-u, kada moraš ici u onu palaču..

može malo više info-a

30-01-2007, 08:50
A sada, slušaj to nisam znao, počeo sam ponovo igrat Oblivion. I tako ja dođem do Martina u Kvatch i odjednom moram na druga vrata izači, i stvarno je čudno, morao sam ići u neku palaču tamo tražiti prsten. Ali ja mislim da je to default s Oblivionom.
A što se tiče expanzije.
Glavni, i dosta dobar dodatak je Knights Of The Nine. Moraš obnoviti red vitezova, tražiti svete artifacte (oklop, oružje) po mapi. Kada ih nađeš, imaš upotpunjeni Crusader oklop. Dosta dobar oklop. Zatim, moraš ići ubiti tog Umaril-a.. I to je to. Inače, Umaril ima super mač.
A od ostalih modova:

Imaš onaj Wizard Tower, kojeg moraš obnoviti ima super bibiloteku, savršeno za wizard-e.
Onda onaj gusarski brod, zaposliš posadu gusara i oni love plijen za tebe.
Ona imaš dodatni quest da tražiš neke dwarwen artifacte u Arcane..
Imaš i onaj oklop za konja, ništa posebno.
Ima još nekih, meni se ne da sada sjetit..

Bartuc
31-01-2007, 13:13
Ej ljudje!!!

Kaj je onaj OOO kaj se spominje???? ( i ja bi zdravu pamelu :D )

Ps1ho
31-01-2007, 14:30
Oscuro's Oblivion Overhaul mod, od igre napravi novu, potpuno igrivu i zanimljivu igru sa puuuuuuno dodataka. 10x je bolji od Knights of The Nine, mod imas na predzadnjem broju PcPlay-a...

Bartuc
31-01-2007, 17:51
Jebo te pa nisam nit pogledo DVD :-)

I kaj sve dobiš u tome?? Jel radi stabilno (ne usporava igru ili radi kakva sranja i nepodopštine)????????

Ps1ho
31-01-2007, 17:59
Jebo te pa nisam nit pogledo DVD :-)

I kaj sve dobiš u tome?? Jel radi stabilno (ne usporava igru ili radi kakva sranja i nepodopštine)????????

Stabilan je mod, imaš trailer zajedno sa instalacijom, on će ti najbolje opisat šta sve dobiješ s njim...

Bartuc
31-01-2007, 18:12
A kvragu, nije predzadnji broj neg je predpredzadnji broj a taj nemam!!!

Fuck!!

Koja verzija je na tom PCPlayu, našao sam na netu za skinuti verziju v1.23, jel to to il ima koja novija verzija????????

Bartuc
31-01-2007, 18:42
Pogledao sam trailer s neta i zgleda full dobro, sam kaj sam ja tolki skeptik za popizdit. Bojim se da ne naruši stabilnost igre, neznam dali je kompatibilan sa Knight's of the Nine, neznam dali ubija kvalitetu Obliviona ili je bolji od original obliviona!!!

Ima li kakav forum o tome kak su ljudi zadovoljni tim modom???

mravojed20
31-01-2007, 18:52
odi na sluzbeni forum od TES serijala pa pitaj kad ne vjeruješ nama.

ja sam na tom forumu jako dugo,svi vole taj mod,jako je stabilan,unapređuje igru i to značajno,uostalom imaš temu o njemu na oblivion podforumu.

31-01-2007, 19:24
Ako je mod besplatan, može li odmah netko dati link?

Prince-Artas
31-01-2007, 19:38
@ Maze

A sada, slušaj to nisam znao, počeo sam ponovo igrat Oblivion. I tako ja dođem do Martina u Kvatch i odjednom moram na druga vrata izači, i stvarno je čudno, morao sam ići u neku palaču tamo tražiti prsten. Ali ja mislim da je to default s Oblivionom.
jest to je dio default obliviona

A što se tiče expanzije.
Glavni, i dosta dobar dodatak je Knights Of The Nine. Moraš obnoviti red vitezova, tražiti svete artifacte (oklop, oružje) po mapi. Kada ih nađeš, imaš upotpunjeni Crusader oklop. Dosta dobar oklop. Zatim, moraš ići ubiti tog Umaril-a.. I to je to. Inače, Umaril ima super mač.
A od ostalih modova:

Imaš onaj Wizard Tower, kojeg moraš obnoviti ima super bibiloteku, savršeno za wizard-e.
Onda onaj gusarski brod, zaposliš posadu gusara i oni love plijen za tebe.
Ona imaš dodatni quest da tražiš neke dwarwen artifacte u Arcane..
Imaš i onaj oklop za konja, ništa posebno.
Ima još nekih, meni se ne da sada sjetit..
što se tiče ekspanzije lud je onaj tko je kupi kao bilo ijedan mod, koje btw ja imam sve
@Bartuc-najnovija verzija ooo moda je 1.31d

Bartuc
31-01-2007, 19:45
Hvala ljepa!!!

Ps1ho
31-01-2007, 19:51
S tim modom igram Oblivion zadnji par tjedana i preheben je, igraj stabilna a mod je prakticko ko ekspanzija, pisa sve one sluzbene modove...definitivno isprobaj, mod je predobar :pray:

Felix
31-01-2007, 20:20
Slazem se,kad sam igrao oblivion taj mod je definitivno bio razlog.
Preporucujem ga svima koji ga jos nemaju,jer mice onaj odvratni lvl scaling i jos dosta stvari.

Bartuc
31-01-2007, 20:59
A dali je kompatibilan sa Knights... ?? Buju se klali ak ih oboje imam aktivirane???

Ps1ho
31-01-2007, 21:05
A dali je kompatibilan sa Knights... ?? Buju se klali ak ih oboje imam aktivirane???

Nebi trebali...

01-02-2007, 09:44
Ajde.. Dajte mi link :)

Bartuc
01-02-2007, 09:53
Na ti jedan link al neznam koju brzinu downloada dobiš (nisam probao):

http://www.ausgamers.com/files/details/html/24166S -scroll dolje do downloada

Ak je loša brzina onda upiši u google -> Obscuro's oblivion i to ti je to!!!

Apostrof se stavlja tak da stisneš upitnik bez shifta ( mnogi to neznaju :rotfl: )

ChR0NoS
05-10-2007, 14:59
Oscuro's Oblivion Overhaul mod, od igre napravi novu, potpuno igrivu i zanimljivu igru sa puuuuuuno dodataka. 10x je bolji od Knights of The Nine, mod imas na predzadnjem broju PcPlay-a...
Budimo realni, OOO je zanimljiv mod, a na vama je to dali će vam se svidjeti.
A što se tiče Knights of the Nine, to i nije neka ekspanzija, mogli su je napraviti mnogo bolje.

Jopax
05-10-2007, 21:33
zašto, ova igrazaslužuje da se pljuje po njoj baš kao što dobra igra zaslužuje da se odigra :D
pustite tipa na miru vidite da je newb(ne noob nego newb) i da nema previše pojma, ostalom nestat će mu tema za rezurekciju jako brzo
i zovi te ga Kel' thuzad :D