PDA

Pogledaj cijelu verziju : Hitna pomoc! Problem s kablom...



MRKWA
08-12-2007, 00:05
\o Trebam hitnu pomoc molim vas! kupio sam komp u dijelovima i među ostalom, napajanje raptoxx 600w (neznam napamet model, no ima mali display ostraga gdje prikazuje potrosnju) i kuciste Antec (također neznam napamet model) koje ima malo "cudan" standard. Napajanje se nalazi, tj smješta na donju stranu kučišta...
Problem je sljedeći: Kabel koji ide od napajanja na mbo mi je prekratak za cca 5 cm! Ima li kakav produžetak!? Molim hitan odgovor! Zahvaljujem se! o/

MRKWA
08-12-2007, 01:23
ili ako bar znate kako se zove taj kabel?...

Cali
08-12-2007, 01:35
pa napajanje se instalira na donju stranu kućišta ako je kućište tako konstruirano. iskreno nije mi jasno kako se može desiti da neko napajanje atx standarda ima prekratak kabel.... koliko znam nema nikakvih produžetaka, jer za to nema potrebe... barem ih ja nisam vidio...

pogledaj da nisi nešto krivo instalirao, probaj malo poslikat kućište sa napajanjem unutra, pa da vidimo u čem je problem... :D

MRKWA
08-12-2007, 01:45
napajanje je RAPTOXX 650/750W ATX 12V v2.2 psu (tak pise na kutiji) :p

R@pt0r
08-12-2007, 01:48
Da ako je ikako moguće, slikaj to pa da vidimo. Jer ovako mislim da nema smisla. Smješno ali tko zna možda je baš tako kako Cali kaže, možda si nešto krivo instalirao/priključio.

MRKWA
08-12-2007, 01:49
lol, ne slazem 1. put komp. al cekaj da slikam, pa ces vidjet....

http://img525.imageshack.us/my.php?image=sl1np2.jpg

http://img475.imageshack.us/my.php?image=sl2ec7.jpg

-> kao sto se vidi, kabel je jednostavno prekratak da dosegne utor na mbo-u. možda sam uzeo napajanje krivog tipa?
(sve je bilo super kad sam isprobavao na starom kucistu jer se napajanje nalazi na standarnom mjestu, gore lijevo u kucistu.)

R@pt0r
08-12-2007, 02:10
Kao prvo dobra je to mašina koju slažeš :thumbs2:

I sad, aj mi reci dali ti stane nekako ispod grafičke?
Probaj tako ako već nisi, probaj nekako progurat pa javi dali si uspio.
Valjda ćemo nešto smislit ako tako neće :wink:

MRKWA
08-12-2007, 02:12
probao sam i bez grafulje, kada maknem graf. fali mi blijednih 0.5 cm da ga spojim! vec cu pocet uzimat tablete za smirenje :p

R@pt0r
08-12-2007, 02:42
probao sam i bez grafulje, kada maknem graf. fali mi blijednih 0.5 cm da ga spojim! vec cu pocet uzimat tablete za smirenje :p

Ufff nije lako. Izgleda da ćeš se morat malo raspitat po nekim servisima ili dučanima jer dali uopće postoji kakav produžetak jer ja sam malo kopao po netu i nigdje ništa.

Našao sam ovo ali to nije to. To je samo pretvarač sa 20 na 24 pina
http://www.optimum-online.hr/shop/view_ ... ct=1602019 (http://www.optimum-online.hr/shop/view_product.php?product=1602019)

Ma mora negdje nešto postojat, nekakav adapter kao produžetak.

MRKWA
08-12-2007, 02:48
sta onda nije kompatibilno, napajanje ili sta? u cem je greska?
-i da li taj 20->24 pin konektor mogu stavit na mbo-napajanje i da li ce to radit?

Gwin
08-12-2007, 03:06
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

fuj raptoxx.. ja sam se napatio s njim da boli glava.

no, neću sad o tome..

imam pitanje druge vrste..

daj poslikaj sa strane, ali tak da vidim gdje izlaze kablovi iz napajanja.
jer, sudeći po naljepnici na napajanju, okrenuo si ga tak da je vent prema dolje ?!

MRKWA
08-12-2007, 03:09
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

fuj raptoxx.. ja sam se napatio s njim da boli glava.

no, neću sad o tome..

imam pitanje druge vrste..

daj poslikaj sa strane, ali tak da vidim gdje izlaze kablovi iz napajanja.
jer, sudeći po naljepnici na napajanju, okrenuo si ga tak da je vent prema dolje ?!
-da vent je prema dolje... orijentirao sam se prema displayu sa zadnje strane napajanje... nema veze na koju je stranu okrenut, pogledao sam. "izlaz" kabla it napajanja je na sredini napajanja, a ne sa strane.

Gwin
08-12-2007, 03:11
krivo.. ako ti je vent prema dolje, ugušit ćeš napajanje.. a ima ogromni vent koji vuče puno zraka van.
okreni napajanje kontra, mislim da ti dva šerafa ne budu odgovarala, ali će napajanje normalno disat, pomagat hlađenju kompa, a mislim da budeš dobio par centimetara kabla

MRKWA
08-12-2007, 03:13
nece se ugusit napajanje, jel kuciste ima dodatan vent koji ispuhuje zrak od napajanja van. a i ima jednako mjesta s gornje i donje strane od napajanja

Gwin
08-12-2007, 11:32
riješili.. u pola 5 ujutro
:D

@cali.. ekčuli se može desit.. ako kupiš čudnu kombinaciju.. kabel od raptoxxa je kratak, ali dovoljno dugačak ako napajanje stoji na uobičajenom mjestu na vrhu kejsa..
MRKWA ima Antec P180, koji ima malo specifičan raspored unutra. napajanje je dolje.. oke.. ali ima dva problema. kablovi od napajanja moraju proć kroz točno određenu rupu na šasiji.. koja je na krivom mjestu i kabel ima 5 centi dužu putanju nego što bi trebao. drugi problem s kejsom je taj što ne možeš okrenut matičnu na kontra stranu.. da može prebacit matičnu na lijevu bočnu stranu, imao bi efekt kao da je okrenuo klasični kejs naopačke. i onda bi bilo koje napajanje imalo dovoljno duge kablove :D. super kejs inače, ali u ovom slučaju nedorečen.

anycase.. dvije solucije su moguće.
1. preporučljiva.. za tiih 800kn koje je dao za raptoxxa otić u magazinRS i zamijenit ga za corsair 520HX. corsair ima 21" kablove :D, cijeli kejs nije toliko visok :D
2. alternativa je kupit nastavak. ima za kupit 6" i 12" 24-24pin produžetke. ali ih nisam vidio kod nas. može se kupit zato neš drugo.. jedan 20-24 pinski adapter i jedan 24-20 pinski adapter. i spoje u seriju
pa se dobije.. napajanje-24:20:24-matična.. efektivno jedno 20 cm duži kabel. ružno do boli, ali funkcionira.

Cali
08-12-2007, 12:09
pa nije baš preporučljivo radit sa tim adapterima, jer se gubi na kvaliteti struje drastično. obično se u kućišta koja imaju napajanje na donjoj strani matična ugrađuje naopako, pa nema problema...

Gwin
08-12-2007, 12:11
pa zato velim.. malo mi je čudno da na jednom antecu p180 koji je nagrađivan kao super kejs, matična ne može ić na kontra stranu..

a što se tiče adaptera.. funkcionira, ali sam mu zato i preporučio da promjeni psu :D

100EURO
08-12-2007, 12:19
najbolje da promjenis to napajance , jer raptoxx , neznam bas nikad mi se nije svidao , rade chiefteca ....al kuciste je uber :pray: a u ovom slucaju nemate kaj kuciste krivit

PS:MRKWA jel se taj lan party odugovlaci samo zbog tebe i tvoje konfe ili :D(povlacim onu izjavu da cu ja imat najbolji komp :cry: )

MRKWA
08-12-2007, 21:19
najbolje da promjenis to napajance , jer raptoxx , neznam bas nikad mi se nije svidao , rade chiefteca ....al kuciste je uber :pray: a u ovom slucaju nemate kaj kuciste krivit

PS:MRKWA jel se taj lan party odugovlaci samo zbog tebe i tvoje konfe ili :D(povlacim onu izjavu da cu ja imat najbolji komp :cry: )
lol, nije do mene frende, sponzori i skola odugovlaci :-(

-a u vezi kabla, kupio sam adatper...no sad pak 2. problem! :
na gpu sapphire hd 2900xt imam 2 dodatna konektora za napajanje, jedan 3 pinski i jedan 4 pinski. ja imam na napajanju vec (+ dobio sam ga uz gpu) 3 pinski, ali sta s ovim dodatnim 4 pinskim?
-nece mi se pc bootat, dok s drugom starijom gpu oce!

-bas nemam srece :-(((

bezimeni
08-12-2007, 21:26
RAPTOXX i 2900 xt ,neznam koliko je to dobra konbinacija,grafa traži stvarno kvalitetno napajanje jer troši ko luda...

MRKWA
08-12-2007, 21:32
daj mi konkretan odgovor, a ne da napajanje nije dobro. kak nemre bit dobro za 750kn. imas i za 150kn napajanja koja ce sve to pokrenut, al oc ce bit u banani. zanima me to sta se nece bootat

bezimeni
08-12-2007, 21:39
daj mi konkretan odgovor, a ne da napajanje nije dobro. kak nemre bit dobro za 750kn. imas i za 150kn napajanja koja ce sve to pokrenut, al oc ce bit u banani. zanima me to sta se nece bootat

Pa je si li uključio oba konektora u grafičku karticu.Ako jesi i neče butati ili je grafa neispravna ili je napajanje.Probaj grafu u drugom kompu,probaj drugo napajanje na svom kompu...

MRKWA
08-12-2007, 21:40
rekao sam vec, na gpu imam 2 konektora: 1x 4 pin, 1x 3 pin. ja imam ustekan samo 3 pin, posto nemam ovaj 4 pinski...

bezimeni
08-12-2007, 21:44
rekao sam vec, na gpu imam 2 konektora: 1x 4 pin, 1x 3 pin. ja imam ustekan samo 3 pin, posto nemam ovaj 4 pinski...

pa zar to uber napajanje za 750 kuna nema 4 pinsku pci-ex granu.Ako nema, jebiga moraš nabaviti takav adapter za napajnje,pitaj u nekom servisu možda ti poklone.

edit: i nešto debelo krivo radiš i objašnjavaš

http://www.tweaktown.com/articles/1100/4

grafa traži dva pci-ex 6 pinsakeSgrane a ne nikakva tro i 4 pinska.4 pinska grana ti ide na matičnu ploču kao dodatna grana ,daj to nekome iskusnijem ,skuril buš nekaj!

edit 2: nije vrag da si kupio taj poluproizvod sada kada je izašla 3870 grfa koja ne troši ni u pola toliko struje i daje zericu bolje perfomanse uz debelo nižu cijenu.Stvarno se nadam da grafu imaš od ranije...

MRKWA
08-12-2007, 21:58
e vidiš, ova fotka kaj si mi dao link, ja nemam taj 8 pinski konektor ukopcan u gpu, jel ga uopce ni nisam dobio, ni uz gpu, ni napajanje. a ova ostala napajanja koja ste mi savjetovali također nemaju takav konektor, bar po uputstvima ne...a za raptoxx, dobio sam 2 pciex grane, 2x 6 pin konektora.

take 2: gpu sam bas tu htio, i kupit cu jos jednu takvu za par mjeseci...jer je jaca od ove 3850...

bezimeni
08-12-2007, 22:01
onda SLOBODNO uključi te dvije pci-ex 6 pinske grane,ova 8 pinska nije obavezna jedino ti u ati ccc neče raditi ati overdrive ( kontrolirani overklok).Ako ti ne buta ni tada onda probaj grafu u grugom kompu ili probaj sa drugim napajanjem.

edit: za dvije 2900 xt u kompu ti treba ZVIJER od napajnja ane taj šrotexx.I 3870 za 1400 kuna ti daje iste ili bolje perfomanse od tog tvog poluproizvoda 2900 xt.Ali uživaj ,ako si ti sretan i ja sam sretan ali drugi puta se malo bolje informiraj...

MRKWA
08-12-2007, 22:06
znaci ovako, da ne skurim nes... na gpu imam 2 slota. 1 6 pinski, i još jedan 8 pinski. zasad mi je spojen samo ovaj 6 pinski na napajanje, i od napajanja mi je 1 još slobodan (6pinski)...da taj 6pin. ustekam u ovaj na gpu 8 pin.?

bezimeni
08-12-2007, 22:07
znaci ovako, da ne skurim nes... na gpu imam 2 slota. 1 6 pinski, i još jedan 8 pinski. zasad mi je spojen samo ovaj 6 pinski na napajanje, i od napajanja mi je 1 još slobodan (6pinski)...da taj 6pin. ustekam u ovaj na gpu 8 pin.?

da,ili nemoj kako te volja...

klikni (http://www23.tomshardware.com/graphics_2007.html?modelx=33&model1=857&model2=1060&chart=318)

MRKWA
08-12-2007, 22:11
DELAA!!! HVALA!!

100EURO
08-12-2007, 22:16
super , nadam se da ce sad lan party :rotfl: heh

Gwin
08-12-2007, 22:24
daj mi konkretan odgovor, a ne da napajanje nije dobro. kak nemre bit dobro za 750kn. imas i za 150kn napajanja koja ce sve to pokrenut, al oc ce bit u banani. zanima me to sta se nece bootat
:D to je ono kaj sam ti rekao sinoć..
raptoxx je u kurcu..

to tvoje napajanje ima tri 12V raila. sa debilnim amperažama od
14A na 12V-1
23A na 12V-2
15A na 12V-3

high-end matična poput tvoje LANPARTY UT P35-T2RS(right?) zahtijevaju brdo struje.. a to raptoxx ne pruža.. naučio sam na teži način. ja sam dva raptoxxa kupio u magazinu i eliminirao sam oba.. DFI ploče su užasno zahtjevne na startupu jer gutaju brdo ampera.

ali još jednom.. urgiram.. makni raptoxxa iz te konfe.. meni je skurio samo HDD (doduše, quantum fireball), ali tebe može puno više koštat

Karlo_from_Bjelovar
09-12-2007, 13:42
ajme meni... to zlato od maticne (zlato po mogucnostima i bjutiful zelenoj) :D dode 2k kuna... a to nije mal novac, pogotovo ne za maticnu...

u to uguraj nekakav Corsair 520HX, ako imas kintu vise, mozes i 620hx... :wink:

MRKWA
11-12-2007, 12:55
evo, nazvao sam Magazin RS i odlucio promjeniz- zamjenit napajanje za taj Corsair 520HX. Samo me zanima da li to napajanje ima dodatni 8 pinski konektor za gpu? (2900xt je gladan struje zsaista)...

Hvala! :pray:

11-12-2007, 13:09
evo, nazvao sam Magazin RS i odlucio promjeniz- zamjenit napajanje za taj Corsair 520HX. Samo me zanima da li to napajanje ima dodatni 8 pinski konektor za gpu? (2900xt je gladan struje zsaista)...

Hvala! :pray:


Ima,dakle nemaš straha... :wink:

http://clubit.com/products/500x500/A6200026_11.jpg

MRKWA
11-12-2007, 13:12
WUEEE!! idem odmah danas po to napajanje! javim review kad ga "ukopcam". Hvala Amd! :pray: :pray:

Gwin
11-12-2007, 13:29
ajde da si konačno poslušao.. nakon 5 dana

NITROS
11-12-2007, 13:40
LOL kako sam se nasmijao kad sam procitao raptoxx. Znao sam da je u tome problem bez da sam citao cijeli topic.

Btw. postoji adapter koji produzuje jer kad sam bio na praksi jedan komp je imao slican problem pa smo s tim adapterom produzili, ali nisu bile onakve kombinacije koje ste vi govorili, vec je normalno samo produzetak bio i mislim da s tim nema gubitka na perfomansama napajanja.

Gwin
11-12-2007, 13:46
ma, ima 24-24 produžetak, ali ga ja nisam nigdje vidio za kupit.
zato sam mu predložio alternativu 24-20-24.
daj se sjeti di ima za kupit taj nastavak.. trebat će mi uskoro :D

MRKWA
11-12-2007, 13:55
ma, ima 24-24 produžetak, ali ga ja nisam nigdje vidio za kupit.
zato sam mu predložio alternativu 24-20-24.
daj se sjeti di ima za kupit taj nastavak.. trebat će mi uskoro :D

imam ja taj produzetak, dao mi ga je Mario iz MAGAZIN RSa...imas ih tamo za kupit. ali usto, fali mi taj 8 pinski konektor za gpu... mislim, radi mi gpu ok s 2x 6 pinskim, ali OC mogu zaboravit... jednostavno se guši gpu pri bilo kakvom OCu...

Gwin
11-12-2007, 13:58
nema to veze s pinovima, nego s činjenicom da raptoxx nema dovoljno struje :D

MRKWA
11-12-2007, 14:22
nema to veze s pinovima, nego s činjenicom da raptoxx nema dovoljno struje :D
lol, pa zasto je onda tako skup? jos je k tome "made in germanija..."

nwm, uvjerio sam se da ipak nije tako dobar, cim stede na kablu za mbo. (never forget)

Gwin
11-12-2007, 14:31
made in Germany MY ASS..
pogledaj si UL broj na napajanju

raptoxx napajanja radi Elwin sa Tajvana..
firma čiji najjači proizvod nosi oznaku 700, a prema njihovoj tablici pruža samo 400W na 12V

http://www.elwin.com.tw/pro_detail.php? ... ductsid=20 (http://www.elwin.com.tw/pro_detail.php?classmaster=2&productsid=20)

MRKWA
11-12-2007, 14:41
pa vjerujem ti prijatelju :p
-samo kazem...kao "made in germaniya".

-dokaz je bio u mom pcu kako "njemci" naprave dobre stvari...
jedva cekam da ubodem corsair u kantu. Uhh! :D