PDA

Pogledaj cijelu verziju : novi i glupi



KI KI
06-12-2007, 15:13
pa ja bi se bacil u ove vode ali neznam nista o ovome :cry:
jucer sam skinul microsoft Visual C++ 2008 express edition
jel postoji koji lakši program za shvatiti i jel mi mozete dati link?

Shadowhell
06-12-2007, 15:37
Eventualno možeš početi s Pascalom, ali C++ uz dobru knjigu za početnike ne bi trebao biti problem..

Ako sam totalno fulao kaj misliš, probaj Dev C++

Burek_fr0m_SPACE
06-12-2007, 15:50
pa ja bi se bacil u ove vode ali neznam nista o ovome :cry:
jucer sam skinul microsoft Visual C++ 2008 express edition
jel postoji koji lakši program za shvatiti i jel mi mozete dati link?
Rađe uzmi C#. Jednostavniji je i vremenski efikasniji za pravljenje Windows aplikacija.

KI KI
06-12-2007, 17:13
hvala bum probal pa ak nebu išlo

THUNDER_DINIX
06-12-2007, 17:49
ja bi trebao Borland C kompajler posto smo u skoli radili na njemu. zelim se 1. uvjezbat na njemu pa onda preci na C++. zna neko link za DL?

Burek_fr0m_SPACE
06-12-2007, 18:06
ja bi trebao Borland C kompajler posto smo u skoli radili na njemu. zelim se 1. uvjezbat na njemu pa onda preci na C++. zna neko link za DL?
Treba ti compiler (http://en.wikipedia.org/wiki/Compiler)Sili IDE (http://en.wikipedia.org/wiki/Integrated_development_environment)? Borlandov C++ compiler je besplatan i možeš ga naći ovdje (http://cc.codegear.com/download.aspx?id=24778&prot=http). Ako trebaš cijeli IDE, ja bih ti preporučio Dev-C++ (sadrži miniGW compiler), koji se da downloadati odavde (http://prdownloads.sourceforge.net/dev-cpp/devcpp-4.9.9.2_setup.exe).

SkunK
06-12-2007, 20:59
@kiki javi mi se na msn pa cu ti dat neku literaturu.

KI KI
07-12-2007, 06:57
ok sada treba samo zapoceti sve sam skinul

KI KI
07-12-2007, 20:57
napravil sam pomocu videa web browser ali nema ikone ni niš, ali najvažnije je da radi 8)

Plexihack
07-12-2007, 21:51
napravil sam pomocu videa web browser ali nema ikone ni niš, ali najvažnije je da radi 8)

Već si napravio browser?
Daj taj video :D

Luka
08-12-2007, 10:49
napravil sam pomocu videa web browser ali nema ikone ni niš, ali najvažnije je da radi 8)

Već si napravio browser?
Daj taj video :D

ma koristio je webbrowser kontrolu :D :fof:

Max
08-12-2007, 20:01
Da mi je vidjeti taj browser

cro_games
10-12-2007, 14:49
Da ja pitam , Bureče kad će taj demo da ja to malo zaigram...onaj video mi se čino coool! Kaka treba konfiguracija za tu tvoju igru? (tj. na čem ju ti pokrećeš)
p.s.
Jebiga sto postam ovdije ali i burek je sam početnik , zar ne? ;)

Burek_fr0m_SPACE
10-12-2007, 17:41
Da ja pitam , Bureče kad će taj demo da ja to malo zaigram...onaj video mi se čino coool! Kaka treba konfiguracija za tu tvoju igru? (tj. na čem ju ti pokrećeš)
p.s.
Jebiga sto postam ovdije ali i burek je sam početnik , zar ne? ;)
Ajde kad mi je thread već otišao u 3pm uslijed roll-backa, ovdje ću odgovoriti... Demo ne želim izdavati dok ne budem imao nešto konkretno za pokazati ili dok mi ne budu trebale neke povratne informacije od publike - ne žuri mi se za sada. Kao što sam najavio kada sam zadnji put pričao o igri, kontrole su sada na mišu i tu je radar-globe koji pokazuje orijentaciju i relativni položaj protivnika. Ja radim na Venice 3000+, 1,5 GB RAM i GF6600GT, a možete računati na to da neću praviti igru koju ni sam neću moći pokrenuti kako treba, tako da vjerovatno to možete smatrati i preporučenom konfiguracijom. Najmanji će problem biti za RAM memoriju, a i znam za pouzdano da prihvatljivo radi i na Radeonu 9600SE. I to sve sa trenutnom, neoptimizovanom verzijom, bez ikakvog LOD sistema i sličnih stvari. Po svoj prilici, igra će se moći igrati sa svakom Shader Model 1.1 karticom, pa na dalje. Detaljnije informacije će uslijediti sa daljim razvojem igre.

cro_games
10-12-2007, 21:58
[quote="cro_games":8kuuho92]Da ja pitam , Bureče kad će taj demo da ja to malo zaigram...onaj video mi se čino coool! Kaka treba konfiguracija za tu tvoju igru? (tj. na čem ju ti pokrećeš)
p.s.
Jebiga sto postam ovdije ali i burek je sam početnik , zar ne? ;)
Ajde kad mi je thread već otišao u 3pm uslijed roll-backa, ovdje ću odgovoriti... Demo ne želim izdavati dok ne budem imao nešto konkretno za pokazati ili dok mi ne budu trebale neke povratne informacije od publike - ne žuri mi se za sada. Kao što sam najavio kada sam zadnji put pričao o igri, kontrole su sada na mišu i tu je radar-globe koji pokazuje orijentaciju i relativni položaj protivnika. Ja radim na Venice 3000+, 1,5 GB RAM i GF6600GT, a možete računati na to da neću praviti igru koju ni sam neću moći pokrenuti kako treba, tako da vjerovatno to možete smatrati i preporučenom konfiguracijom. Najmanji će problem biti za RAM memoriju, a i znam za pouzdano da prihvatljivo radi i na Radeonu 9600SE. I to sve sa trenutnom, neoptimizovanom verzijom, bez ikakvog LOD sistema i sličnih stvari. Po svoj prilici, igra će se moći igrati sa svakom Shader Model 1.1 karticom, pa na dalje. Detaljnije informacije će uslijediti sa daljim razvojem igre.[/quote:8kuuho92]

Ja imam takovu konfiguraciju i z abožić bi trebo dobit novi pc....stoga sam uvjren da će mi radit...a Shaderi mi u igri koristimo 2.0 stoga većina grafički bi to trebala vrtit kao tvoja (ima 3.0)...

RayDX
10-12-2007, 23:37
u kojoj igri su vam shaderi 2.0?

U igri se nazire hardware transformation & lighting.. Ali ok, vidit ćemo :)

cro_games
16-12-2007, 19:14
u kojoj igri su vam shaderi 2.0?

Pa u Mega dudeu....

cro_games
16-12-2007, 19:30
mega dude koristi SM2.0? za što?

Hmm...
Odi na wiki i pogledaj što je to PS!
I što oje sve moguće napraviti....tj. za što se koristi.

DrunkyDuck
16-12-2007, 19:34
Mislim da Hellboy pita za sto ste konkretno koristili PS u igri, a ne cemu sluze.


EDIT: Postano u isto vrijeme...

cro_games
16-12-2007, 19:51
Da skužio sam što me pita, al ako stvarno nevidite reći ću vam!
Obratiteli malkoc pozornost na samog lika uočit će te da je cartoony da bi se postigle ovo crne crte i sijena na tijelu potrebno je koristiti Pixel i Vertex Shader 2.0.
Al evo pa pogledajte:

http://img513.imageshack.us/img513/8945/megadudenm1.th.jpg (http://img513.imageshack.us/img513/8945/megadudenm1.jpg)

Burek_fr0m_SPACE
16-12-2007, 19:59
da bi se postigle ovo crne crte i sijena na tijelu potrebno je koristiti Pixel i Vertex Shader 2.0.
Nije, al' nvm =)

cro_games
16-12-2007, 20:05
[quote="cro_games":2n6kl8zt]da bi se postigle ovo crne crte i sijena na tijelu potrebno je koristiti Pixel i Vertex Shader 2.0.
Nije, al' nvm =)[/quote:2n6kl8zt]

Ne nužno 2.0, ali u 3DGS-u moraš jer u verzijama novijim od A/6.30 ne funkcijoniraju ovi ispod 2.0 tj. otkad su ga prebacili u DX9.
Zato nakon ovog projekta prelazimo na XNA!
Zar je to neki problem?, današnja tehnologija dopušta puno više i do 4.0...

RayDX
16-12-2007, 20:17
[quote="Burek_fr0m_SPACE":2swrowv9][quote="cro_games":2swrowv9]da bi se postigle ovo crne crte i sijena na tijelu potrebno je koristiti Pixel i Vertex Shader 2.0.
Nije, al' nvm =)[/quote:2swrowv9]

Ne nužno 2.0, ali u 3DGS-u moraš jer u verzijama novijim od A/6.30 ne funkcijoniraju ovi ispod 2.0 tj. otkad su ga prebacili u DX9.
Zato nakon ovog projekta prelazimo na XNA!
Zar je to neki problem?, današnja tehnologija dopušta puno više i do 4.0...[/quote:2swrowv9]

Ono što ti pokušavaš reći je cellshaded grafika koju je moguće postići vrlo jednostavno sa SM 1.1, a uz malo vježbanja i bez ikakvih shader modela.

cro_games
16-12-2007, 20:19
[quote="Burek_fr0m_SPACE":31z9azub][quote="cro_games":31z9azub]da bi se postigle ovo crne crte i sijena na tijelu potrebno je koristiti Pixel i Vertex Shader 2.0.
Nije, al' nvm =)

Ne nužno 2.0, ali u 3DGS-u moraš jer u verzijama novijim od A/6.30 ne funkcijoniraju ovi ispod 2.0 tj. otkad su ga prebacili u DX9.
Zato nakon ovog projekta prelazimo na XNA!
Zar je to neki problem?, današnja tehnologija dopušta puno više i do 4.0...[/quote:31z9azub]

Ono što ti pokušavaš reći je cellshaded grafika koju je moguće postići vrlo jednostavno sa SM 1.1, a uz malo vježbanja i bez ikakvih shader modela.[/quote:31z9azub]

Pa i ne baš al nvm...

cro_games
16-12-2007, 20:37
zapravo je ray upravu..cel-shading je moguće izvesti i bez shadera...Mabinogi naprimjer ne zahtjeva shadere, a cel-shaded je...

On je u pravu,dijelomično...ali ja to nisam pokušavo reći....

DrunkyDuck
16-12-2007, 20:43
Zasto onda ne obrazlozis na sto si mislio pa da svi nesto naucimo, na kraju krajeva, zato ovaj podforum i postoji. ;)

cro_games
17-12-2007, 12:27
Zasto onda ne obrazlozis na sto si mislio pa da svi nesto naucimo, na kraju krajeva, zato ovaj podforum i postoji. ;)

Napisao sam da je ovo njegovo dijelomično točno iz razloga tog što nije u potpunosti moguće dabiti istu stvar bez shadera, tj. moguće je napraviti ovu crnu crtu ali ne i cartoon sjenu.

Burek_fr0m_SPACE
17-12-2007, 12:37
nije u potpunosti moguće dabiti istu stvar bez shadera, tj. moguće je napraviti ovu crnu crtu ali ne i cartoon sjenu.
O da, moguće je. Baš se sjetih jednog tutoriala koji sam vidio - ako ste ikada pokušavali naučiti OpenGL, vjerovatno ste čuli za Jeffa Molofeea a.k.a. NeHe. Ovo (http://nehe.gamedev.net/data/lessons/lesson.asp?lesson=37)Sje jedan njegov tutorial o cel-shadingu u OpenGLu napisan svega par mjeseci nakon launcha GeForcea 3, tj. u vrijeme kada ni prva verzija shadera nije bila u širokoj primjeni, a kamoli da je bilo Shader Modela 2.0. Evo i screenshot iz tog tutoriala :

http://nehe.gamedev.net/data/lessons/lesson37.jpg

cro_games
17-12-2007, 13:08
...ljepo je to, ali nema potrebe....

Burek_fr0m_SPACE
17-12-2007, 13:13
...ljepo je to, ali nema potrebe....
Ja bih rekao da je stvar obrnuta - u ovom slučaju nema potrebe za shaderima, ali to trenutno nije važno. Ti si rekao da je nužno koristiti shadere za takav efekat, a ja sam znao da nije i samo sam to htio dokazati.

cro_games
17-12-2007, 14:17
[quote="cro_games":2e0t4tor]...ljepo je to, ali nema potrebe....
Ja bih rekao da je stvar obrnuta - u ovom slučaju nema potrebe za shaderima, ali to trenutno nije važno. Ti si rekao da je nužno koristiti shadere za takav efekat, a ja sam znao da nije i samo sam to htio dokazati.[/quote:2e0t4tor]

Dokazo jesi i cijenim to! :pray:

RayDX
17-12-2007, 23:25
Razmišljanje na takav i korištenje tj. zahtjevanje nepotrebnih resursa u različitim aspektima razvoja igre dovodi do neoptimiziranosti. Zašto bi npr. ako netko ima GeForce neki stari recimo dvojku koja nema nikakav shader model bi morao trpjeti "gubitak" kada nema potrebe te se isti efekt uz malo muke može se postići i bez SM 2.0.

To dovodi do bolje optimizacije igre, a to je jako bitan aspekt o kojem se treba pobrinuti a samim pobija ovu tvoju tvrdnju:
...ljepo je to, ali nema potrebe....