PDA

Pogledaj cijelu verziju : Alternativne metode učenja



cropir
06-12-2007, 10:34
Dakle, kad učite, jel jednostavno čitate iz knjige ili nalazite neku alternativu? umne mape, brzo čitanje...?

ZorgTheBorg
06-12-2007, 10:46
Čitaj s razumijevanjem i poveži gradivo. Svaki dan po malo. Za pola sata učenja ja tako naučim 20 strana.

I da, to nije "jednostavno čitanje iz knjige".

_ZlayA_
06-12-2007, 10:47
kad trebam fkt ucit uzmem prvo procitam sve onda izvlacim najvaznije pa to strebam i za kraj jos jednom sve procitam.... al to kad fkt trebam nesto naucit dobro...

Mjutant
06-12-2007, 10:49
Ucim svaki dan po malo. Kad dode ispit, sam to ponoviš i sve znaš 8)

cropir
06-12-2007, 10:56
eh... ja ucim sam pred ispite i to... to je u učiteljskom žargonu "kampanjac" ako se nevaram :?

*1500. post.

_ZlayA_
06-12-2007, 10:57
*1500. post.

cestitam

Mjutant
06-12-2007, 10:59
*1500. post.

cestitam

meni tek 238 :yuck:

Svaki dan po malo, that`s all

flander
06-12-2007, 11:12
eh... ja ucim sam pred ispite i to... to je u učiteljskom žargonu "kampanjac" ako se nevaram :?

THE NO
06-12-2007, 11:14
Učim dan prije ispita,jer budem li učio 3-4 dana prije,sve ću zaboravit. :D
Ovako sve zapamtim.

Mjutant
06-12-2007, 11:17
Učim dan prije ispita,jer budem li učio 3-4 dana prije,sve ću zaboravit. :D
Ovako sve zapamtim.

Ja sam tak jednom ucio i jedva navuko 2 :rotfl:

Ivan_87
06-12-2007, 11:18
do prošle godine sam u srednju išo bilo je neko vrijeme po 4 tjedna kad nisam niknjige promjenio u torbi,al sam nakraju sve prepisivo obično nedjeljom,radio šalabahtere i izvlačio se i tako završio el tehničku :rotfl: :D

Arbiter of Change
06-12-2007, 11:19
Tradicionalno učenje, metodom all-nightera.
Ne pali kod mene to svaki dan po malo, jer ako me nešto ne zanima onda to zaboravim jako brzo. :D

GrimReaper
06-12-2007, 11:20
pocnem ucit 2 dana prije ispita... naucim poglavlje dam nekom da me ispita, ponovim ga nakon toga 2 puta i znam.. i kad naučim sva samo ponavljam i obnavljam sjecanje...

Lord Jambrek
06-12-2007, 11:25
Učio sam jedino za popravni.

Paran0a
06-12-2007, 11:31
rijetko ucim..skoro pa nikad

Ivan_87
06-12-2007, 11:34
Učio sam jedino za popravni.

u 4 razredu došo sam na dva poprvana drugi rok naučio 3/8 cjelina komisija me pita 2 pitanja i znao sam,kažem da nisam baš učio i tip mi kaže A ŠTO ĆU STOBOM,NIKAD NISI BIO NA SATU,NIKAD NEUČIŠ,A AJDE ODI ĆA SAMO DA TE NEGLEDAM VIŠE heheheeh :D super mislio sam da ću past

Lord Jambrek
06-12-2007, 11:38
Učio sam jedino za popravni.

u 4 razredu došo sam na dva poprvana drugi rok naučio 3/8 cjelina komisija me pita 2 pitanja i znao sam,kažem da nisam baš učio i tip mi kaže A ŠTO ĆU STOBOM,NIKAD NISI BIO NA SATU,NIKAD NEUČIŠ,A AJDE ODI ĆA SAMO DA TE NEGLEDAM VIŠE heheheeh :D super mislio sam da ću past

Tak je najbolje, ma popravni je pljuga, svi ga se boje, meni je već bio prešao u naviku.

Ivan_87
06-12-2007, 11:39
[quote="Lord Jambrek":1yyfy4ws]Učio sam jedino za popravni.

u 4 razredu došo sam na dva poprvana drugi rok naučio 3/8 cjelina komisija me pita 2 pitanja i znao sam,kažem da nisam baš učio i tip mi kaže A ŠTO ĆU STOBOM,NIKAD NISI BIO NA SATU,NIKAD NEUČIŠ,A AJDE ODI ĆA SAMO DA TE NEGLEDAM VIŠE heheheeh :D super mislio sam da ću past

Tak je najbolje, ma popravni je pljuga, svi ga se boje, meni je već bio prešao u naviku.[/quote:1yyfy4ws]

svaku hebenu godinu sam imo popravni al samo u četvrtom razredu 2 komda za kraj,ma većinu puštaju na popravnom,ima nekih freakova od profesora,čast izuzecima :D

cropir
06-12-2007, 11:58
kak izgleda popravni (u osnovnoj) uopce? :?

Lord Jambrek
06-12-2007, 12:00
kak izgleda popravni (u osnovnoj) uopce? :?

To neam pojma, nikad nisam išao u osnovnoj, samo u srednjoj

Ivan_87
06-12-2007, 12:01
kak izgleda popravni (u osnovnoj) uopce? :?

To neam pojma, nikad nisam išao u osnovnoj, samo u srednjoj

nismo baš tako glupi da u osnovnoj idemo na popravni,od srednje sve počinje hehe

BLOODdemon
06-12-2007, 12:08
kak izgleda popravni (u osnovnoj) uopce? :?

To neam pojma, nikad nisam išao u osnovnoj, samo u srednjoj

nismo baš tako glupi da u osnovnoj idemo na popravni,od srednje sve počinje hehe

kod mene su još u šestom osnovne išli na popravne,većina ih je trebala past razred al im uvijek oni navuku neku jadnu dvojku :rotfl: :rotfl: :rotfl:

inače sam kampanjac,dakle prije testove i kad pita,a pita jako često,

Neven <R>
06-12-2007, 12:19
Ja si probam zacrtati plan kak da učim, ali na kraju uvijek polovično naučim u zadnji čas.

Da_killah
06-12-2007, 12:21
tako i ja :(

Ivan_87
06-12-2007, 12:21
Ja si probam zacrtati plan kak da učim, ali na kraju uvijek polovično naučim u zadnji čas.

znam kako ti je meni se uvijek pred knjigom našo telefon ili mob,pa si kažem aj jednu poruku pa poziv pa idem van pa navečer ću učit pa ujutro pa u školi pa nakraju nikad zato se bojim fax-a :D

cropir
06-12-2007, 12:25
ma lako vama, nas je hnos pwnao :(

jedino dobro sta je od toga doslo je grupni rad.

THE NO
06-12-2007, 12:26
Učim dan prije ispita,jer budem li učio 3-4 dana prije,sve ću zaboravit. :D
Ovako sve zapamtim.

Ja sam tak jednom ucio i jedva navuko 2 :rotfl:
Gle s obzirom na poziciju mograreda i moje škole općenito,2 je odlična ocjena. :D
Svake godine ima sve manje učenika koji su krenili za Računlce,maturanata sad ima 10-ak,a na početku ih je bilo 30 +. :D

Ivan_87
06-12-2007, 12:41
[quote="THE NO":37fpptg9]Učim dan prije ispita,jer budem li učio 3-4 dana prije,sve ću zaboravit. :D
Ovako sve zapamtim.

Ja sam tak jednom ucio i jedva navuko 2 :rotfl:
Gle s obzirom na poziciju mograreda i moje škole općenito,2 je odlična ocjena. :D
Svake godine ima sve manje učenika koji su krenili za Računlce,maturanata sad ima 10-ak,a na početku ih je bilo 30 +. :D[/quote:37fpptg9]

čekaj koja si ti škola,ja sam završio el theničku smijer računalstvo

Mafioz0r
06-12-2007, 12:44
Ja sam u VII Gimnaziji, proći ću na polugodištu s 4.0, puno lošije nego što sam očekivao.

Babitz
06-12-2007, 12:44
kampanja
sjećam se osnovne i štrebanja desetak pitanja i odgovora noć prije ispita
al ej, bar sam uglavnom pet dobivao
inače sam sve pamtio pod satom i nije bilo potrebe učit doma, osim ponovit pred ispite

u srednjoj mi se ni tako nije dalo učit, samo sam spavao, slušao muziku i igrao gemboj na nastavi. no, učio sam zadnji tjedan i za popravne

a sad... stil učenja... neam pojma, ja sebi nekak sve zacrtam u glavu tak da znam o čem se radi i brzo pamtim =\

THUNDER_DINIX
06-12-2007, 12:59
ucim iz biljeznice uvijek

KI KI
06-12-2007, 14:03
ucim iz biljeznice uvijek
i ja i onda si prije ispita samo pročitam iz knjige da znam za 5 i to je to

THUNDER_DINIX
06-12-2007, 14:23
ja knjigu ni neam. biljeznica FTW

Dreamer Deceiver
06-12-2007, 14:33
najbolje jue učiti kad serete, uzmite knigu/bilježnicu u wc i čitate. Ja sma više zapanmtio ondan rog kad sam za stolom čitao....

Nemesis
06-12-2007, 14:34
a ja mislio da se u wc-u smije čitat samo pc play. :D

NiX4
06-12-2007, 14:59
nikada ne učim. ali uvijek prođem :P

Jerry
06-12-2007, 15:04
ne učim previše
učim samo 1 dan prije ispita i to nešta preletim,dovoljno za 3-4 ja zadovoljan
u petomr azredu svega sam učio 5-6 puta i prošao s četvorkom i to jedva :D
edit:
eda učim iz knjige jer svoj rukopis nemrem pročitat
budem sliko zemljopis ili hrvatski =)

KI KI
06-12-2007, 15:17
vidiš vidiš ni ja prije svoje nisam mogo pročitati :) ali ja tada nisam učio :rotfl:

Prince-Artas
06-12-2007, 16:25
volim učit s razumjevanjem, onda mi je znatno lakše, nikad nisam volio dosadne predmete poput biologije i sl koje sam baš štrebao napamet.
šta se faksa tiče u startu sam počeo učit, da mi se ne skuplja (neki predmeti iapk jesu) i zasad ide bolje no što sam očekivao

Rocchiro
06-12-2007, 17:45
klasicno ucenje,neke alternativne metode ne funkcioniraju kod mene :roll:

McPingvin_v2.0
06-12-2007, 17:48
moja alternativna metoda je šalabahter.

Dreadlock
06-12-2007, 17:51
moja alternativna metoda je šalabahter.

totalni potpis...


ili kempanje nad knjigom par sati dok procitam jednu stranu jer mi se neda...

THUNDER_DINIX
06-12-2007, 17:54
ma ja bas nisam neki ljubitelj sverceva. ponovim prije ispita malo, procitam par puta i dobro

Sterpo
06-12-2007, 17:56
učim dan prije ispita :wink:
uvijek tako

THUNDER_DINIX
06-12-2007, 17:59
učim dan prije ispita :wink:
uvijek tako

pa da. najbolje ostane u bundevi... ionako kad ucim od prije sve zaboravim. mislim treba ponavljati, ali na frisko je ipak najbolje. kad ucim od pocetka onda mislim da to sve znam pa ne ponavljam vise. onda ucim samo novo, staro stoji sa strane. i onda odjednom skontam da sam staro pozaboravljao, isparilo

Sonic_Moronic
06-12-2007, 18:16
Učim u zadnji trenutak, ofkors. Nekad uopće ne učim ako mi se ne da..

Rocchiro
06-12-2007, 18:33
moja alternativna metoda je šalabahter.

ubiti,covjek dosta toga nauci pisuci salabather,osim ako se ono,totalno ne izgubi i prepisuje ko zombi dok su mu misli na koncertu Zlatka Pejakovica

Burek_fr0m_SPACE
06-12-2007, 18:51
ubiti,covjek dosta toga nauci pisuci salabather,osim ako se ono,totalno ne izgubi i prepisuje ko zombi dok su mu misli na koncertu Zlatka Pejakovica
Istina. Ja i kad pišem šalabahtere, pišem ih kao kratke podsjetnike, a ne kao potpuni izvor informacija. Inače, svaki put se začudim kada vidim neke katastrofalne neuspjehe u prepisivanju... pišu kao da je neki strani jezik prepisuju - jednostavno, kao da ne vide šta pišu, pogriješe, izmiješaju riječi ili nešto, pa onda dobiju neke bolne nebuloze, koje bi i 5-ogodišnje dijete ocijenilo kao čistu glupost. Nije škola za takve.

Što se učenja tiče - dosta vjerujem u slušanje predavanja. Od početka školovanja sam se naučio pozorno slušati predavanje, tako da uvijek dosta naučim još za vrijeme istog, što bitno smanjuje potrebne napore provedene kod kuće za knjigom. I, osim toga, nikako ne treba sebi dopustiti da toliko zapustiš neki predmet, da ne znaš ni o čemu se radi. Uvijek treba pratiti, bar malo, tek toliko da ostaneš u toku. Fascinantni su mi i oni slučajevi koji hoće "za sutra" naučiti matematiku ili nešto slično. Ne može se graditi bez temelja.

Plexihack
06-12-2007, 18:52
Moja alternativna metoda je pamtiti na satu...nikad nisam drukčije učio,a imam 5...

@Hanzaplast - a ko je taj zlatko pejaković?

hacker
06-12-2007, 19:02
Kampanjac, nikad nisam previse pazio na satu, predosadno, a i mogu dosta dobro naucit iz knjige, ako se bas koncentriram.

medusa
06-12-2007, 19:24
Čitaj s razumijevanjem i poveži gradivo. Svaki dan po malo. Za pola sata učenja ja tako naučim 20 strana.

I da, to nije "jednostavno čitanje iz knjige".
ovo je metoda koja je dobra ako ste lijeni, i ne da vam se puno odjedanput učiti. učiš malo pomalo i onda pred test ponoviš, evo ja to koristim, za razliku od dobrog dijela razreda nemam jedinicu, a učim puuuuno manje nego neki.

Prince-Artas
06-12-2007, 19:51
Što se učenja tiče - dosta vjerujem u slušanje predavanja. Od početka školovanja sam se naučio pozorno slušati predavanje, tako da uvijek dosta naučim još za vrijeme istog, što bitno smanjuje potrebne napore provedene kod kuće za knjigom.

da, s ovim se slažem i kad se god mogu skoncentrirat slušam pozorno predavnja i dosta je lakše učit

Windwalker
06-12-2007, 19:56
Skuliraš se, pročitaš gradivo jedanput i odeš opustit mozak (komp, stripovi, filmovi).
Isto ponoviš sljedeći dan, i znaš (barem u mojem slučaju).

Vorban
06-12-2007, 20:26
pročitam ono što trebam učiti 2-3 puta na dan i tako 2-3 dana i naučim

cropir
06-12-2007, 20:43
ne učim previše
učim samo 1 dan prije ispita i to nešta preletim,dovoljno za 3-4 ja zadovoljan
u petomr azredu svega sam učio 5-6 puta i prošao s četvorkom i to jedva :D
edit:
eda učim iz knjige jer svoj rukopis nemrem pročitat
budem sliko zemljopis ili hrvatski =)


potpis na sve osim na ovo da malo preletim... inace ako za 5 godina budem mogao procitat svoje biljeznice jebo me tigar :)

Munjeni jarac
06-12-2007, 21:29
ucim kad znam da bi mogao/la pitat i pred test...

Matilda Mother
06-12-2007, 23:25
slušanje na predavanjima, dosta se zapamti...

al ono, na kraju većina se toga i svede na kampanjštinu jer je jednostavno previše toga za pročitat, previše kolegija, premalo vremena da se sve stigne, a svaki profesor tretira svoj kolegij kao najvažniji...bar što se tiče književnosti i recimo, stranih jezika u nas na filozofskom; mrzak mi faks postao-.-'

sistem bologne saka uveliko:/

Armachus
06-12-2007, 23:27
eh... ja ucim sam pred ispite i to... to je u učiteljskom žargonu "kampanjac" ako se nevaram :?

*1500. post.

Same here... mada bryo naucim lekciju. Pogotovo zemljopsi... jedno 5 minuta za jednu lekciju.

Ali uvijek radim salabahter

McPingvin_v2.0
07-12-2007, 04:52
a svaki profesor tretira svoj kolegij kao najvažniji...
Samo jedna profesorica u našoj školi se nije tako odnosila prema predmetu... Predavala nam je etiku, a etiku bi imali redovito prije matematike. Vidi da radimo zadaću i pita nas "OK, kolko vam treba da budete gotovi?", dovrđimo zadaću i idemo normalno dalje sa satom. No, predavala nam je samo u 1. razredu :(.Sad je rip the reaperu razrednica, govno jedno sretno -.-'

THUNDER_DINIX
07-12-2007, 13:04
slušanje na predavanjima, dosta se zapamti...


problem je sto skoro nitko ni ne prati predavanja, jer su totalno nezanimljiva. rijetko koje bas bude "napeto"

Arbiter of Change
07-12-2007, 13:06
[quote="Matilda Mother":16mqfl9l]slušanje na predavanjima, dosta se zapamti...


problem je sto skoro nitko ni ne prati predavanja, jer su totalno nezanimljiva. rijetko koje bas bude "napeto"[/quote:16mqfl9l]
Ako ti možeš, primjera radi, ekonomiju učiniti zanimljivom i akcijom nabijenom be my guest. :D

THUNDER_DINIX
07-12-2007, 13:08
uglavnom je stvar u nacinu predavalja profesora. ovisi, kod nekog ti moze bit uber dosadno, a kod 2. opet zanimljivo, sve je do profesora...

Babitz
07-12-2007, 13:26
to je istina, nemaju svi onu karizmu :(

Prince-Artas
07-12-2007, 18:57
tako mi je to kad ja ponedjeljkom ne idem na predavnja već ostanem kući i produžim vikend, pa mi se danas skupilo za popizdit gradiva, mrzim učenje u zadnj tren

WEASEL
07-12-2007, 18:59
Učio sam jedino za popravni.

singed
da barem imam volje da učim redovito

Maxo
07-12-2007, 19:25
Ja pwnujem shkolu, ali ako mi vjerujete, ne znam objasnit kako... Mislim, zar moze neko ko je proveo mjesec dana na bnetu, uchiti non-stop... Fazon(shtos ili kvaka :D ) je vjerovatno u tome da izmasterujesh na pochetku, meni kasnije i kad ne znam daju pet il chetri. I tako sam uspio doci do drugog gimnazije, a da nisam dobio ocjenu manju od 3 (naravno trice sam dobijao samo iz pismenih radova). PWN, zar ne?
Mozda je vazna i ocjena iz matematike, poshto, zna se: ako imash dobru iz mm da znash dobro i ostale predmete.

WEASEL
07-12-2007, 19:31
Ja pwnujem shkolu, ali ako mi vjerujete, ne znam objasnit kako... Mislim, zar moze neko ko je proveo mjesec dana na bnetu, uchiti non-stop... Fazon(shtos ili kvaka :D ) je vjerovatno u tome da izmasterujesh na pochetku, meni kasnije i kad ne znam daju pet il chetri. I tako sam uspio doci do drugog gimnazije, a da nisam dobio ocjenu manju od 3 (naravno trice sam dobijao samo iz pismenih radova). PWN, zar ne?
Mozda je vazna i ocjena iz matematike, poshto, zna se: ako imash dobru iz mm da znash dobro i ostale predmete.

kakve veze ima matematika sa ičim

usput, ako si i u gimnaziji i imas sve 4 i 5, a ne učiš...kako to da te nema na TV-u

Maxo
07-12-2007, 19:38
Heh... Mislish od kad nisam dobio manje od 3?
Pa svakako sam trebao, al mislim da nisam dobio bar od petog osnovne(mislim da sam jednom trebo iz matematike dobit keca, pa nisam poshto sam bio malo 6. na republichkom iz iste), a ranije nisam ni znao shta je dnevnik i ocjena, tako da sam prilichno mozda jednom il dva puta dobio dvicu, however, kecheva nemam. :)

Maxo
07-12-2007, 19:48
LOLZ, moj bnet acc vec imate, zelite li da vam skeniram svjedochanstvo, i da dodjete sa mnom da popijete jedan petak da bih vam dokazao :) ...
Nisam na TV zato shto ne uchim vishe nego shto mi treba, i ovo je mozda loshe zato shto nisam uopshte opredijeljen za neki predmet ili neshto (izuzev mozda informatiku)!
Svakako ne lazem(oni koji me znaju mogu to potvrditi), a i nisam imao bash namjeru da se hvalim, nego sam htio da kazem da nije poenta u tome da li si pametan ili ne, nego da je bitno pobijediti sistem, i da chovjek bilo kakvog profila moze pwnovati shkolu, jer to skoro nema veze sa znanjem.

Maxo
07-12-2007, 19:52
U mojoj shkoli(a bogami i shire), to vazi, i onaj ko ima pet iz matematike, sigurno prolazi sa odlichnim uspjehom...Problem je u tome shto ima troje takvih... :roll:

Simon the Dreamer
07-12-2007, 19:53
Ma glupost, u gimnazije je teže upast nego ih proć, ja prolazim mijotz s >4.7 a učim u prosjeku 2 sata tjedno sve skupa.

Prince-Artas
07-12-2007, 20:00
Ma glupost, u gimnazije je teže upast nego ih proć,

mda, baš gimnazija svugdje ima najviše

Arbiter of Change
07-12-2007, 20:16
Ili kao što je moj stari prof iz Tehničkih Materijala govorio: "One pi*ke što završe gimnaziju, pi*ckin socijološki fakultet i misle da su na konju.... ti su najgori!"

Maxo
07-12-2007, 20:22
Kod nas nije teshko ni upast (nazalost?)...
Nije shto sam gimnazijalac al to je tachno :) , ja sa svojom diplomom mogu da se obrishem poslije velike, a ostali barem imaju neshto.
Naravno ja sam pro pa nece biti problema. 8)

Maloki
07-12-2007, 22:25
Ako je neki stručni predmet (recimo finomehanika, tehnička mehanika, mjerenja u elektrotehnici) onda dobro proučim skicu, uzmem komad papira, napravim ju ponovo i onda po njoj izvodim formule. Kad završim, usporedim sa onime u bilježnici kaj sam na satu zapiso, pa nadodam ako sam nešto zaboravio. To mi je super način učenja jer tako uvjek skužim o čemu se radi, pa i definicije lakše naučim.
A ako idem učit neki opći predmet (npr povjest) i vidim nakon pol sata do 45 minuta da nikako ne ide u glavu, odustanem od toga.
I dobro su veći rekli drugi, puno se toga zapamti na satu...

Fenrir
08-12-2007, 18:51
Imam i ja jednu metodu. Zove se ZKIOS.

Lord AngelRI
08-12-2007, 20:23
probo mentalne mape ali neda mi se jednostavnije mi je sjedneš i učiš...

THUNDER_DINIX
09-12-2007, 12:37
probo mentalne mape ali neda mi se jednostavnije mi je sjedneš i učiš...

dosta su dobra stvar te metalne mape, ako napravis pregledno i kvalitetno

McPingvin_v2.0
09-12-2007, 13:01
Imam i ja jednu metodu. Zove se ZKIOS.
oke...ajd vidim da svi ignoriraju ovo...za što je kratica ZKIOS? očekujem čudan odgovor...
zatvorim knjigu i odem spavat.

Fenrir
09-12-2007, 13:05
Zahvaljujem pingu na odgovoru. Korištenje dotične metode može uzrokovati pad u prosjeku ocjena, velki, al zato omogućuje uživanje u životu, i uvijek si naspavan :g)

cropir
09-12-2007, 13:07
Zahvaljujem pingu na odgovoru. Korištenje dotične metode može uzrokovati pad u prosjeku ocjena, velki, al zato omogućuje uživanje u životu, i uvijek si naspavan :g)

bolje ti je ovak pisat smajl -> :)

Max
09-12-2007, 15:20
Zahvaljujem pingu na odgovoru. Korištenje dotične metode može uzrokovati pad u prosjeku ocjena, velki, al zato omogućuje uživanje u životu, i uvijek si naspavan :g)

bolje ti je ovak pisat smajl -> :)

Koja je razlika (moja dioptrija je +5)

v4MP1r3
09-12-2007, 16:13
znam "brzo citat" i imam "mentalne mape", od toga mi pomazu samo mentalne mape i to AKO mi se da skoncetrirat. nema nacina na koji bi ja mogao nauciti sve kako treba.

Fenrir
09-12-2007, 21:04
znam "brzo citat" i imam "mentalne mape", od toga mi pomazu samo mentalne mape i to AKO mi se da skoncetrirat. nema nacina na koji bi ja mogao nauciti sve kako treba.
E doslovno isto kod mene, tolko sam lijen da ću rađe buljit u knjigu 2 sata nego brzim čitanjem dovršit u 10 minuta :/

cropir
09-12-2007, 21:53
znam brzo čitat, al to je za lektiru, ne vidim kako bi nes mogao ucit s tim :|

Babitz
10-12-2007, 19:37
Zahvaljujem pingu na odgovoru. Korištenje dotične metode može uzrokovati pad u prosjeku ocjena, velki, al zato omogućuje uživanje u životu, i uvijek si naspavan :g)ja sam samo zatvarao knjigu
spavao sam po nastavom i imao još gore ocjene :(

Maze
10-12-2007, 19:38
jebeš nastavu na kojoj ti predaje profesor od 1337 godina koji nije čuo ništa novo ono dosta dugo, niti ga zanima da išta ikoga nauči.

recimo, kod mene jedan zakon profesor predaje povijest, mlad je, ono igra komp, izlazi u birtije, prije je imao bend itd..

prije sam mrzio povijest, ali lik je totalno zanimljiv i ono stalo mu je da ljudi neš nauče, e to valja..

Lord AngelRI
10-12-2007, 19:47
[quote="Lord AngelRI":1b7h0clj]probo mentalne mape ali neda mi se jednostavnije mi je sjedneš i učiš...

dosta su dobra stvar te metalne mape, ako napravis pregledno i kvalitetno[/quote:1b7h0clj]

ma to mora biti tebi pregledno ako ti razumiješ super... također drugi ne mogu učit iz tvoje mape... dobre su ali treba vremena i živaca šta ja nemam baš (ono prvo mi najviše fali...)

cropir
10-12-2007, 19:48
ja bi igrao s nekim profesorom svojim cod2 :(

Lord AngelRI
10-12-2007, 19:51
ja bi igrao s nekim profesorom svojim cod2 :(

?????

THUNDER_DINIX
10-12-2007, 20:05
ja bi igrao s nekim profesorom svojim cod2 :(

na koji bi nacin trebali ovo shvatit? :D

cropir
10-12-2007, 20:07
neznam... na neki seksualni ne :?

Lord AngelRI
10-12-2007, 20:07
ja bi igrao s nekim profesorom svojim cod2 :(

na koji bi nacin trebali ovo shvatit? :D

to ni ja nisam skužio...

Sonic_Moronic
10-12-2007, 20:09
znam "brzo citat" i imam "mentalne mape", od toga mi pomazu samo mentalne mape i to AKO mi se da skoncetrirat. nema nacina na koji bi ja mogao nauciti sve kako treba.
E doslovno isto kod mene, tolko sam lijen da ću rađe buljit u knjigu 2 sata nego brzim čitanjem dovršit u 10 minuta :/

Agreed.

Nekad samo držim knjigu u ruci i spavam ili razmišljam 2 sata. Yay me...

travar
10-12-2007, 20:11
Išao sam na tečaj brzog čitanja i ubrza sam čitanje 2 puta. Rekli su mi da s vježbom mogu doći i do 10k riječi u minuti, ali ja sam lijen za vježbu,pa :|

cropir
10-12-2007, 20:12
i ja... mislim kak bi bilo lijepo skinny dippat u otopljenom maslacu sa carmen electrom i tak prođe pol sata koje je bilo za ucenje rezervirano :(

Lord AngelRI
10-12-2007, 20:14
ma da to stvarno funkcionira???

ja bi rađe išo na neki tečaj fotografskog pamčenja ako ima...

THUNDER_DINIX
10-12-2007, 20:15
ma nema tu tecaja, to je sposobnost. tako pamtim vecinu shema za ispit

Lord AngelRI
10-12-2007, 20:16
ma nema tu tecaja, to je sposobnost. tako pamtim vecinu shema za ispit

šteta...

cropir
10-12-2007, 20:16
tecaj fotografskog pamcenja :rotfl:

Lord AngelRI
10-12-2007, 20:22
tecaj fotografskog pamcenja :rotfl:

a hebiga, zahebo sam se... :D

MoNDi
10-12-2007, 21:21
fotografsko pamcenje,´nemoze se nauciti,ili imas tu vizualnu senisilnost ili nemas,s time si roden ili nisi. ;) Ja jesam i to je i meni vec puno pita spasilo ocjenu. ^^

Ima dobra metoda kako se naprimjer mogu uciti engleske rijeci ili tako nesto. Zamisis si sobu. Onda pocnes naprimjer na vratima.Na vratima je nacrtan vrag (ako je rijec devil).Onda ides dalje.Pokraj vrata je ormar.U njemu se skriva enterprise (firma). Itd.Povezuju se rijeci sa inventarom sobe i vazni je da se povezuju stvarno neobicne kombiacije jer se tako moze jos bolje zapamtiti rijeci.Kada je test samo imas tu sobu u mislima pred sobom(i s time naravno sve rijeci).Tako se mogu jako puno rijeci nauciti a da nije tesko.

Arbiter of Change
10-12-2007, 23:27
Ima dobra metoda kako se naprimjer mogu uciti engleske rijeci ili tako nesto. Zamisis si sobu. Onda pocnes naprimjer na vratima.Na vratima je nacrtan vrag (ako je rijec devil).Onda ides dalje.Pokraj vrata je ormar.U njemu se skriva enterprise (firma). Itd.Povezuju se rijeci sa inventarom sobe i vazni je da se povezuju stvarno neobicne kombiacije jer se tako moze jos bolje zapamtiti rijeci.Kada je test samo imas tu sobu u mislima pred sobom(i s time naravno sve rijeci).Tako se mogu jako puno rijeci nauciti a da nije tesko.
Mislim da bi se dobar broj normalnih ljudi srušio od mentalnog umora kad bi to stalno vizualizirao da si pomogne. :D

ZorgTheBorg
10-12-2007, 23:30
Mislim da bi se dobar broj normalnih ljudi srušio od mentalnog umora kad bi to stalno vizualizirao da si pomogne. :D
*coughs*

cropir
10-12-2007, 23:40
na brzom citanju smo tam meditirali, nimalo gay :D

vizualizacija je kul stvar, mos svasta fizickog i psihickog napravit s tim ;)

NoNCoNFoRMiST
11-12-2007, 00:09
fotografsko pamcenje,´nemoze se nauciti,ili imas tu vizualnu senisilnost ili nemas,s time si roden ili nisi. ;) Ja jesam i to je i meni vec puno pita spasilo ocjenu. ^^

Ima dobra metoda kako se naprimjer mogu uciti engleske rijeci ili tako nesto. Zamisis si sobu. Onda pocnes naprimjer na vratima.Na vratima je nacrtan vrag (ako je rijec devil).Onda ides dalje.Pokraj vrata je ormar.U njemu se skriva enterprise (firma). Itd.Povezuju se rijeci sa inventarom sobe i vazni je da se povezuju stvarno neobicne kombiacije jer se tako moze jos bolje zapamtiti rijeci.Kada je test samo imas tu sobu u mislima pred sobom(i s time naravno sve rijeci).Tako se mogu jako puno rijeci nauciti a da nije tesko.

to sam ja radio iz biologije...lagano na testovima takooo..hehe.. e.. zar je t fotografsko pamcenje??

Fenrir
11-12-2007, 15:49
Ne, fotografsko pamćenje, zapravo bilo koja vrsta eidetskog pamćenja(valjda se tak veli na hrvatskom), može to bit i slušno pamćenje, taktilno, je da si sposoban u potpunosti rekonstruirati sliku/zvuk/opip.
Inače, postoji puno tipova inteligencije vizualna, audio, bla-bla. Uglavnom, treba nać koja ti najviše paše da bi postigao najbolje rezultate. Tipa vizualnoj inteligenciji paše vizualizacija(logično), nekom pašu pjesmice itd.

MoNDi
11-12-2007, 15:54
Da,procitas naprimjer neke papire s informacijama i kada sjedis na ispitu mozes se tocno sjetiti,kako je izgledao svaki papir i di na stranici je tocno koja informacija pisala tako da vidis tu sliku pred sobom i "procitas" ponovno papir. ^^

Sonic_Moronic
11-12-2007, 16:50
Wow, to je kulno... No ja najviše problema imam sa shvaćanjem zadataka, štrebanje mi ide kako-tako...

Babitz
11-12-2007, 19:19
nisam tolko u fotografskim pamćenjima
znao sam se sjetit slike šalabahtera pred očima, al većinom bi bilo u fragmentima, tj. rijetko bih se sveg sjetio

al inače sam u stanju jako brzo naštrebat neki text. pogotovo ak zapravo kužim o čem se radi pa sebi nekak u glavi to prezentiram na način koji najlakše pamtim
jednom sam pod prvim satom naštrebo neku pjesmicu napamet i drugi sat prvi recitirao (prvi po abecedi ftw) i dobio četvorku. još sam bio hvaljen kad su drugi griješili

i ne znma kako, ni zašto, no brojke jako dobro pamtim. znam hrpu tel. brojeva napamet i datuma kojekakvih i rođendana i koječeg.

fenrire, di ja sad spadam? :(

medusa
11-12-2007, 19:28
Da,procitas naprimjer neke papire s informacijama i kada sjedis na ispitu mozes se tocno sjetiti,kako je izgledao svaki papir i di na stranici je tocno koja informacija pisala tako da vidis tu sliku pred sobom i "procitas" ponovno papir. ^^
tako je otprilike kod mene.
jedino je zajebano ak ne naučim kak spadam, jer neki dan pišem test iz kemije, i trebam odgovor na neko pitanje, sjećam se točno gdje se informacija nalazi, u kojem djelu stranice, otprilike kako i odlomci na toj stranici izlgedaju, ali sama informacija mi je mutna :rotfl: došlo mi je da glavom lupam o zid, to je strašan osjćaj.

Lord AngelRI
11-12-2007, 21:03
ma ja jedino pocrtavam po bilježnici i teki u razne boje to mi pomogne donekle...

MoNDi
11-12-2007, 23:24
jedino je zajebano ak ne naučim kak spadam, jer neki dan pišem test iz kemije, i trebam odgovor na neko pitanje, sjećam se točno gdje se informacija nalazi, u kojem djelu stranice, otprilike kako i odlomci na toj stranici izlgedaju, ali sama informacija mi je mutna :rotfl: došlo mi je da glavom lupam o zid, to je strašan osjćaj.
XD To se i meni vec dogodilo. :D

Lord Jambrek
11-12-2007, 23:37
Ja jedino pamtim gluposti i jako mnogo stvari koje me zanimaju ili koje su mi zanimljive

Maloki
11-12-2007, 23:57
al inače sam u stanju jako brzo naštrebat neki text. pogotovo ak zapravo kužim o čem se radi pa sebi nekak u glavi to prezentiram na način koji najlakše pamtim


tak i ja ^^

Fenrir
12-12-2007, 20:10
nisam tolko u fotografskim pamćenjima
znao sam se sjetit slike šalabahtera pred očima, al većinom bi bilo u fragmentima, tj. rijetko bih se sveg sjetio

al inače sam u stanju jako brzo naštrebat neki text. pogotovo ak zapravo kužim o čem se radi pa sebi nekak u glavi to prezentiram na način koji najlakše pamtim
jednom sam pod prvim satom naštrebo neku pjesmicu napamet i drugi sat prvi recitirao (prvi po abecedi ftw) i dobio četvorku. još sam bio hvaljen kad su drugi griješili

i ne znma kako, ni zašto, no brojke jako dobro pamtim. znam hrpu tel. brojeva napamet i datuma kojekakvih i rođendana i koječeg.

fenrire, di ja sad spadam? :(

Ti spadaš sa mnom i Nevenom, u vizualne matematičare, fakjea. Pamtiš dobro slike, brojeve i uzorke općenito, bar po ovom kaj si napisao. Al si emo i bivši si vlasnik herpesa, pa ti sve pada u vodu. Intelligence -75 , uživaj.

Lord AngelRI
12-12-2007, 20:21
ma ja pamtim ono šta treba... :D

Babitz
12-12-2007, 20:33
Ti spadaš sa mnom i Nevenom, u vizualne matematičare, fakjea. Pamtiš dobro slike, brojeve i uzorke općenito, bar po ovom kaj si napisao. Al si emo i bivši si vlasnik herpesa, pa ti sve pada u vodu. Intelligence -75 , uživaj.uopće te neću psihički zlostavljat kad pokupiš herpes jednom

Lord AngelRI
12-12-2007, 20:37
Ti spadaš sa mnom i Nevenom, u vizualne matematičare, fakjea. Pamtiš dobro slike, brojeve i uzorke općenito, bar po ovom kaj si napisao. Al si emo i bivši si vlasnik herpesa, pa ti sve pada u vodu. Intelligence -75 , uživaj.uopće te neću psihički zlostavljat kad pokupiš herpes jednom

herpes se može dobit na više načina tako da ne pametujte...

Babitz
12-12-2007, 20:38
kakve ovo veze ima s ičim sad?

yvohr
26-08-2008, 22:21
ja opce ne ucim:D

cropir
26-08-2008, 22:27
gaah, nekrofil. :(