PDA

Pogledaj cijelu verziju : Mišić...



Mobius
05-12-2007, 21:31
Sad u poslijednje vrijeme razmišljam o kupnji nekog miša xD i sad dolazi tipičan problem koji se javlja gotovo pri kupnji svega... Koi miš kupiti to jest koji se najviše isplati kupiti... dal je to G5, G9 ili možda Razer... Ako niko drugi vi bi ovdje trebali znati odgovor na ovakvo pitanje stoga pomagajte!xD

Mobius
05-12-2007, 21:33
Pa do 600-700kn najviše...

Mjutant
05-12-2007, 21:36
Pa do 600-700kn najviše...

Imaš dobre razer i logitech miševa. Odi na feniks kompjuteri i tam imaš i razer i logitech :wink:

Helena
05-12-2007, 21:43
G5




Ovisna o tom mišu, jebiga... :D

Karlo_from_Bjelovar
05-12-2007, 21:48
ako ides na g5 potrazi verziju 2.0...

ako si gamer, nemoj cordless uzimat... ako imas nesto manju saku, uzmi g9... i razmisli o "pravoj" podlozi za stakora...

ovak je neko napisao:

los mis + odlicna podloga>>>osrednje performanse
odlican mis + t-srot podloga>>>osrednje performanse
odlican mis + odlicna podloga>>>odlicne performanse...

Mobius
05-12-2007, 21:54
lol ... nerazumijem ove razer miševe, svi ih hvale a kad bolje pogledam ima ih sto vrsta i boja, a svi mi se cine isti na prvi pogled,,, jos nigdje nisam našo neki dobar opis nekog razera.

BLOODdemon
05-12-2007, 21:55
mx revolution,bežičan,dobar laser i posebno dizajniran da za dešnjake(užasno je udoban)

str33t6l0w
05-12-2007, 21:56
mogu ti preporucit g5, i razera cooperheada jer sam ih drzao u rukama... za g9 nemogu nist rec jer ga nikad nisam ni vidio :D....

ali g5 ili razer svakako ;)...

moja preporuka g5 :D (jos jedan ovisnik o tom misu :D)

Čux
05-12-2007, 22:15
bilo bi najbolje kad bi ih mogo isprobat negdje prije kupnje, pa vidjet kak leže

SkunK
05-12-2007, 23:38
Preporucam Logitech G3

Armachus
05-12-2007, 23:59
http://img168.imageshack.us/img168/9550/1701071706fs1.jpg

Uzmi taj... takav ja imam. :)

BTW Ako kome treba savjet za najlošiju tipkovnicu nek se javi!

Dyslexia
06-12-2007, 00:11
Uzmi Logitech G5 Laser. Neces pogrijesti. Savrsen mis

Lord Jambrek
06-12-2007, 00:38
Ok, ovako.


Kao prvo, ne kužim tu spiku "ako si gamer, uzmi žičani". Ok, svi tvrde da bežičnjaci imaju neki šinđu činđu odaziv, ja koristim MX Revolution od 3. mjeseca i nisam primjetio nikakvo kašnjenje, a ako ima kašnjenje onda je to možda jedna nano sekunda, a pro gam0ri su tako uvjereni da im o toj nanosekundi ovisi headshot, yeah right, da programi to nisu pokazali, ne bi ni skužili. Ja se na žicu ne bi vratio nikada, nemaš pojma kakav je to osjećaj dobar kad ti više žica ne zapinje, pa je onda pre kratka, pa ovo, pa ono, ovak si slobodan i briga te, osim toga, možeš miš uzet u krevet u puštaš muziku iz njega jer MX R ima skroz podesive tipke, pogotovo sa novim softverom(Logitech SetPoint 4). MX Revolution je meni mnogo dobar miš, veoma dobro leži u ruci (gotovo savršeno), jedina zamjerka je na 2. kotačić koji je malčice pre daleko. Preciznost mu je besprijekorna.

Što se tiče G9, ja sam osobno bio vrlo skeptičan kada sam ga vidio, ali kada sam ga uzeo u ruke jednostavno sam ostao bez daha, prokleto dobar miš, imao veliku ili malu ruku, uvijek paše u dlan, ima kontrole podešavanja brzine na samome mišu što je mnogo dobra stvar, jedina zamjerka mu je žica.

Koji god da uzmeš, nećeš fulat, ali moram te upozorit, ovo sam primjetio.


Optički miševi imaju mnogo problema s raznim površinama, tipa ja sam prelakirao stol i više nisam optičkog mogao koristit bez podloge. Laserski ide pak po svemu bez beda, po kosi, dlanu, tkanini...

Jedina zamjerka bežičnog miša su baterije, dakle ako uzmeš MX Revolution, imat ćeš periode punjenja, ali neka te to ne zabrinjava previše jer baterije drže dosta dugo.


RAZER


Po meni precijenjena tvrtka. Imao sam priliku isprobat Razer Tarantulu, za tih 700kn što košta, nudi vrlo malo, osobno mi ima lošije tipke od G15.

Od Razer miševa, jedino mi je Death Adder legao u ruku kak treba. Svi mi imaju nekak pre duboke tipke, pa pre duboka udubljenja za prste na tipkama, pa su nekak uske građe tak da ruku moraš stisnut oko njega...

Hrvoje
11-12-2007, 19:49
[quote="Karlo_from_Bjelovar"]ako ides na g5 potrazi verziju 2.0...

ako si gamer, nemoj cordless uzimat... ako imas nesto manju saku, uzmi g9... i razmisli o "pravoj" podlozi za stakora...

kaj to zanci - uzmi G9 ako imas manju saku ? Ja imam pedalj 24 cm - da li je to manja saka, odn. da li to znaci da je taj mis mali ?

takodjer bih te pitao o Logitech MX 610 misu za ljevoruke - da li znas koliku ima razlucivost.

sto mislis o G5 ? ( velicina, brzina, trajnost )

Naime jos se sluzim sa dual laser-om (Logitech Wheel mouse M-BJ58) i ta mi velicina i tezina odgovara, ali je vec zastario i ocu novoga - lasera - boljega - za FPS i za rad u npr. Photoshopu

Hvala na eventualnom savjetu !

Rrazygk
13-12-2007, 00:44
ako ides na g5 potrazi verziju 2.0...
definitivno, puno stvari su popravili.


ako si gamer, nemoj cordless uzimat..
slažem se, postoje pametni načini da se obuzda kabel ako smeta, a ako ti puno znači da možeš kao jambrek u krevet s mišem , zanemari veću pouzdanost žičanog miša.


Optički miševi imaju mnogo problema s raznim površinama, tipa ja sam prelakirao stol i više nisam optičkog mogao koristit bez podloge. Laserski ide pak po svemu bez beda, po kosi, dlanu, tkanini...
ako što igraš, radije nabavi podlogu. zbog trenja i preciznosti. imam nekoliko mjeseci Razer Mantis Speed i odlična mi je, iako možda prijeđem na Control izdanje...

biraj miša po tome kako ti leži u ruci, tu ne smiješ pogriješiti. što se tiče performansi, velikih razlika nema između novih razera i logitechovih serija MX i G. imam MX518 koji mi odlično leži i neću ga skoro mijenjat.

G9 sam probao, premali je za moju šaku, pa mi nije ni bitno koliko je dobar po specifikacijama i mogućnostima (koje su, naravno, vrhunske :))

Lord Jambrek
13-12-2007, 01:39
G9 sam probao, premali je za moju šaku, pa mi nije ni bitno koliko je dobar po specifikacijama i mogućnostima (koje su, naravno, vrhunske :))

Respect.

Vidim da znaš o čem pričaš, tak treba, to ja cijelo vrijeme govorim.

Bitno je da miš leži, ne sad da li je on precizan da ti pamet stane, zato je meni izbor G9 i MX R. Najbolje mi leže, nema mi dvojbe tu, MX R kod mene ima prednost jer je bežičan. To što ima gaming oznaku ne znači da ćeš igrati bolje njime.