PDA

Pogledaj cijelu verziju : Živrcira li i vas predblagdanski hype?



Outmind
05-12-2007, 12:41
Ne znam kako je vama, ali meni se u zadnje vrijeme 11, a pogotovo 12 mjesec gade. Zašto? Zato što ne možeš ni paštetu otvorit a da te ne zapljusne nekakva reklama vezana uz "božić" ili novu godinu. Mislim da je neukusno i krajnje pretjerano već nakon svih svetih kitit gradove i počet božićne prodaje. Bez uvrede ostalim forumašima, ali i ove vaše kapice me živciraju. Da se razumijemo, iako nisam kršćanin / katolik nemam apsolutno ništa protiv vjerskog blagdana Božića. Ide mi na živce to što su takav jedan dan iskoristili za zadovoljavanje kapitalističke hiperprodukcije. Evo jedne zgodne ČINJENICE - u SAD-u je bilo ozbiljnih polemika da se na dan Božića počne slaviti nešto što su oni nazvali "zimska svečanost". Razumijem d a oni zbog svoje kulturološke situacije moraju zadovoljiti mnogo strana, ali WTF? pa nemreš Božić preimenovat. Veli moja stara da je u Jugi u tom segmentu ilo bolje, tj Božić su slavili oni koji su svoju vjeru živjeli. Što se mene osobno tiče, 60 dana slušam kojekakve reklame povezane sa "božićem". Onda taj famozni dan dođe i prođe kao i svaki drugi, te odjednom nastupa muk, jednako brzo kao što je nastupila i histerija...

Što vi mislite?

Jerry
05-12-2007, 12:43
da,i to jako
iako volim dobiti poklone za božić (i t3h pare)

ZorgTheBorg
05-12-2007, 12:45
Doprinosi ugođaju, ali ničem više.

Karlo_from_Bjelovar
05-12-2007, 12:47
Doprinosi ugođaju, ali ničem više.

ajme meni, koliko kod avatara sam na razlicitim forumima pogledao, ovaj tvoj alien s kapicom mi je jedan od najjacih... :rotfl: :rotfl: :rotfl:

btw., glasao sam za trece...
iako se slazem s jopaxom, hh... :D

prcko
05-12-2007, 12:49
Ugođaj i sreća naravno.

SnowFlake
05-12-2007, 12:50
jebe mi se za tp glavno da imam praznike i poklone te pare i snijega isto

FUXY
05-12-2007, 12:51
Zasto ti smeta kaj forumasi imaju kapice u avataru. Pa gle neko se veseli Bozicu

Outmind
05-12-2007, 12:54
Zasto ti smeta kaj forumasi imaju kapice u avataru. Pa gle neko se veseli Bozicu

Kapice nemaju veze sa Božićem, kapice imaju veze sa coca-colom

SnowFlake
05-12-2007, 12:57
tru,tru...

Arbiter of Change
05-12-2007, 13:02
Yup... pa tko je uopće i rekao da sam ja stavio kapu baš zbog Božića, primjera radi? Smeđa, kožna kapa kakvu je djed nosio prije se ne uklapa kao ova koju sam našao pa eto (zašto propustiti priliku?). ;)

Kad se već svi na Balkanu igramo zapadnjaka, zašto ne i Hrvatska? Meni nije to ni najmanje bitno - niti sam podložan tim utjecajima, niti će me oni ponukati na bilo što (ovo je upućeno maloumnicima koji misle da će reklame koje imaju Božić za temu imat veći uspjeh od onih običnih (i nemojte mi sada izvuči neku kvazi-tablicu koja tvrdi suprotno).

Ukratko:
Slažem se sa svime... osim sa kapice-hate. :D

Vorban
05-12-2007, 13:03
Zasto ti smeta kaj forumasi imaju kapice u avataru. Pa gle neko se veseli Bozicu

Kapice nemaju veze sa Božićem, kapice imaju veze sa coca-colom

ne one imaju veze s djeda mrazom, coca-cola je samo uzela djedicu kao jedan od načina prodaje...da želim imati veze s coca-colom dao bih Sadamu colu u ruke a ne kapu na glavu

Outmind
05-12-2007, 13:06
Ajde ohladite sa tim kapama više. Rekao sam da me živciraju i na tome stao, ne napadam ja vas ak ste si ih nacrtali. Vi ih nosite ne ja.

flander
05-12-2007, 13:10
smeta me samo jedino to što malo previše urane s tim sranjima, ono kraj 11.tog mjeseca već reklame i čestitke na tv-u ili već lagano kićeraj po trgovinama i gradovima

Sonic_Moronic
05-12-2007, 13:29
Ne. Volim Božić, ukrase, božićne pjesme... Obožavam taj ugođaj.

Nightyx
05-12-2007, 13:36
Ne, meni je to baš dobro i doprinosi ugođaju

još samo da su super ocijene u školi...

GrimReaper
05-12-2007, 13:43
outmind totalno te podržavam u svemu što si rekao,ja imam 99% isto mišljenje...

božić kao božić ne doživljavam vec jedno 5 godina..jednostavno to nije ono na sto sam navikao kao dijete, neznam dal to zbog toga sto kad odrasteš prestaneš vjerovatu u čaroliju božića kao što vjeruješ kad si dijete pa izgubi car ili sta ili jednostavno su se vremena promijenila,al komercijala koja je božić u današnje vrijeme me totalno smeta, meni ce ovaj mjesec proc ko i svaki drugi..jedina razlika je sto ce biti pun kufer klope i kolača i što cu biti živčan zbog toga hypea

Sonic_Moronic
05-12-2007, 13:51
U zadnje vrijeme, ugođaj je smanjen jer nema snijega. :(

Neven <R>
05-12-2007, 13:59
Meni je baš lijep taj božični ugođaj, makar nisam vjernik. A sad to što u reklamama koriste Božić mi je svejedno jer mi one uvijek idu na živce.

r0pe
05-12-2007, 15:03
Meni je baš lijep taj božični ugođaj, makar nisam vjernik. A sad to što u reklamama koriste Božić mi je svejedno jer mi one uvijek idu na živce.

same here

ali coca cola mi ima definitivno najbolje božićne reklame tak da mi neidu na živce 8)

THUNDER_DINIX
05-12-2007, 15:09
onako... ne smeta me bas. nije da doprinosi ugodjaju (jos je rano), al ajd. volim to jedino cca 5 dana pred Bozic, mislim da je jos rano za to

McPingvin_v2.0
05-12-2007, 15:31
Ignoriram reklame, uživam u ugođaju. I kapicama. Furam Božić Batinu kapicu po cjele dane.

Babitz
05-12-2007, 15:33
ne volim reklame, ni ugođaj

100EURO
05-12-2007, 16:42
ne bas mi je fora

Armachus
05-12-2007, 16:52
smeta me samo jedino to što malo previše urane s tim sranjima, ono kraj 11.tog mjeseca već reklame i čestitke na tv-u ili već lagano kićeraj po trgovinama i gradovima

Upravo tako... prerano kite grad. Inace mi blagdani nista ne predstavljaju... jedino sto sam opusteniji onda nista vise.

THUNDER_DINIX
05-12-2007, 16:54
meni su dobri jer nema nastave, uzivancija, a i nakupim ponesto para. i zna bit dobrih filmova

MTF*
05-12-2007, 16:57
ne, volim to...
bas mi je lijepo kad je sve tak u bozicu, makar je marktenig i nije zbog pravih razloga to, ali je lijepo vidit...

ChR0NoS
05-12-2007, 16:57
Božićno vrijeme mi je stvarno cool, najdraži mjesec u godini....
tada mi je rođendan, božić je ta da i sva ostala sranja i to me veseli :DDDDDDDDDDDD

Burek_fr0m_SPACE
05-12-2007, 17:45
Ajde ohladite sa tim kapama više. Rekao sam da me živciraju i na tome stao, ne napadam ja vas ak ste si ih nacrtali. Vi ih nosite ne ja.
Kao što neki već znaju, ja sam sve drugo, samo ne ljubitelj Božića i vjerskih praznika. Ni ja nisam oduševljen hypeom, ali šta ćeš, nije glup onaj ko prodaje "božićno ovo" i "božićno ono", već onaj ko to kupi i na to se računa. Kad možeš uvaliti narodu svašta na temu Božića i izmusti pare - uradi to. A što se kape tiče - just for teh lulz. Mom avataru nikako ne stoji kapa, pa sam je najviše zbog toga i stavio.

Nemesis
05-12-2007, 18:07
da,milim da ljudi dizu u nebesa blagdane.

MoNDi
05-12-2007, 18:13
Pa ljepo je sve to, ta atmosfera itd. Samo mi je glupo sto vise i vise ljudi neznaju pravi razlog slavljenja bozica,nego samo misle na poklone i santa clause izum coca cole. :(
Ali mi je i ljepo,drugima pokloniti nesto i pociniti ga sretnom s time i viditi taj poseban osmijeh na licu. :roll:
Nadam se samo,da ce biti puuuno bjelog,ljepog snjega.

ToNy :)
05-12-2007, 18:21
bjeli bozić rula ... to je ugođaj, gledaš dok pada snjeg ljepo, neš predivno
a ovak, ja ne pridonosim baš ugođaju, nije mi u krvi

Neven <R>
05-12-2007, 18:21
Nemoj se zavaravat smisao Božića je oduvijek bilo neumjereno jedenje, pijenje i feštanje (za Novu Godinu).

Babitz
05-12-2007, 19:19
Nemoj se zavaravat smisao Božića je oduvijek bilo neumjereno jedenje, pijenje i feštanje (za Novu Godinu).koja slučajnost da ja svaki put umrem od dosade

Sonic_Moronic
05-12-2007, 19:21
Najgluplje su mi petarde, prije i za vrijeme Božića... Prokleto iritantno. One raketice su fora jer baš lijepo odlete, ali petarde su idiotske...

Babitz
05-12-2007, 19:22
kaj fali tome kad ti sva dječurlija svijeta uvali petarde pod noge i proba još u kapuljaču?

Sonic_Moronic
05-12-2007, 19:25
Mda, baš krasna djeca... :) Šetam gradom, i odjednom mi srce stane od straha kad pokraj mene iznenadno opali neka petarda...

To sve treba tući... A ne samo ostavljati sa strane darovane šibe. :D

B4j4
05-12-2007, 19:27
ma sve je to ok... para nemam pa se ne zamaram reklamama :rotfl: ebe se meni ko baca miliune i miliune na te reklame... da sam ja direktor neke takve tvrtke isto to bi radio :wink:
neg volim bozic, jer praznici su, klopa kolaci, meso, a 3 dana poslje bozica mie rodendan pa dan kasnije mi je imendan i onda nova godina :D ljepo je meni...

McPingvin_v2.0
05-12-2007, 19:27
Najgluplje su mi petarde, prije i za vrijeme Božića... Prokleto iritantno. One raketice su fora jer baš lijepo odlete, ali petarde su idiotske...

Za božić ne treba biti pirotehnike uopće... Čak je i zakonom zabranjeno upotrebljavati pirotehnička sredstva prije 27.12. i nakon 2.1.

Aerial
05-12-2007, 19:27
Moja crna duša već godinama ne osjeća blagdansko raspoloženje... ne znam jel to do mene i nekakve mizantropije ili blagdani stvarno nisu više "onako kakvi su bili" (što god značilo)....

Sonic_Moronic
05-12-2007, 19:30
[quote="Sonic_Moronic":1piwjgc1]Najgluplje su mi petarde, prije i za vrijeme Božića... Prokleto iritantno. One raketice su fora jer baš lijepo odlete, ali petarde su idiotske...

Za božić ne treba biti pirotehnike uopće... Čak je i zakonom zabranjeno upotrebljavati pirotehnička sredstva prije 27.12. i nakon 2.1.[/quote:1piwjgc1]

Te raketice lansiram isključivo za novu godinu...

B4j4
05-12-2007, 19:31
[quote="Sonic_Moronic":1hnurf3x]Najgluplje su mi petarde, prije i za vrijeme Božića... Prokleto iritantno. One raketice su fora jer baš lijepo odlete, ali petarde su idiotske...

Za božić ne treba biti pirotehnike uopće... Čak je i zakonom zabranjeno upotrebljavati pirotehnička sredstva prije 27.12. i nakon 2.1.[/quote:1hnurf3x]
e to sam zaboravil... za bozic fakat nebi trebalo rokat... ipak bi to trebalo biti vrijeme spokoja. ali za novu godinu, udri dok ih ima... kad se sjetim onih dinamitki ebote kad rokne ostane krater promjera 30-40 cm dubine 10 ak cm :rotfl: BOOM i jos vatromet... jao, mislim da cu pocet skupljat za pirotehniku :D

Helena
05-12-2007, 19:44
Ajde ohladite sa tim kapama više. Rekao sam da me živciraju i na tome stao, ne napadam ja vas ak ste si ih nacrtali. Vi ih nosite ne ja.
Kao što neki već znaju, ja sam sve drugo, samo ne ljubitelj Božića i vjerskih praznika. Ni ja nisam oduševljen hypeom, ali šta ćeš, nije glup onaj ko prodaje "božićno ovo" i "božićno ono", već onaj ko to kupi i na to se računa. Kad možeš uvaliti narodu svašta na temu Božića i izmusti pare - uradi to. A što se kape tiče - just for teh lulz. Mom avataru nikako ne stoji kapa, pa sam je najviše zbog toga i stavio.


Hmmmm, ja sam ateist, ali slavim Božić. Recimo... Na neki način. :D Mislim, rođenje Krista i sve to, iskreno rečeno, za to me zaboli. Ali mi je fora, sve te lampice i ukrasi i petarde i kapice i sve to skupa. Pogotovo kad počnu po vani ukrašavat, lampice po drvima, borovi na trgovima... Fora je. :D

NiX4
05-12-2007, 19:48
onako imaš pravo , kapice te ne smiju živcirati jer one ne prenose NAŠE MIŠLJENJE ! ! !

Božić zamišljam ovako :

Sjedim uz kamin , okićen bor , pijem neko dobro pivo , ljuljam se na stolici , pogledam van ono pada snijeg , sve je tiho i mrino , lagana glazba iz linije !


bolje to nego usrane gužve u trgovinama , reklame koje ti izletavaju iz paštete (isprika JAdranki Kosor) itd.

a za ukrašavanje se 100 % slažem sa Helenom , baš je lijepo vidjeti ukrašen grad :pray: jer zagreb je dosadan i tmuran sa onim prastarim zgradama , pa je lijepo kada su u šarenom!

Helena
05-12-2007, 19:52
a za ukrašavanje se 100 % slažem sa Helenom , baš je lijepo vidjeti ukrašen grad :pray: jer zagreb je dosadan i tmuran sa onim prastarim zgradama , pa je lijepo kada su u šarenom!

Samobor su super uredili dosad. Samo svijetloplave lampice po uličnim lampama, stupovima, po mostu i balkonima na zgradama, po drveću... Predobro izgleda. Još bi bolje bilo kad bi prigušili uličnu rasvjetu.

NiX4
05-12-2007, 19:53
a za ukrašavanje se 100 % slažem sa Helenom , baš je lijepo vidjeti ukrašen grad :pray: jer zagreb je dosadan i tmuran sa onim prastarim zgradama , pa je lijepo kada su u šarenom!

Samobor su super uredili dosad. Samo svijetloplave lampice po uličnim lampama, stupovima, po mostu i balkonima na zgradama, po drveću... Predobro izgleda. Još bi bolje bilo kad bi prigušili uličnu rasvjetu.


slažem se , tada bi ukrasi došli do izražaja :wink:

hacker
05-12-2007, 20:14
Obožavam taj Božićni ugođaj :D

Paran0a
05-12-2007, 20:15
Ne zivcira me..Iako mislim da se preranije pocinje sa time..

shai_hulud
05-12-2007, 20:19
božić poštujem, kako i priliči čovjeku.
al hype zaobilazim, to je meni ko ez oz TeVe Shop Hungary točka kom.

The Great Duck
05-12-2007, 22:15
Iako nisam kršćanin (zasad),mislim da su sva ova ukrašavanja,komercijalizacija,Satan Clause i ostale gluposti koje su nam razne tvrtke i strane zemlje nametnule radi zarada odvlače od pravog,vjerskog i obiteljskog duha Božića,i iako zbog tih ukrasa gradovi ljepše izgledaju,mislim da su oni samo bacanje novca,vrmena i sirovina koje se mogu utrošiti u pametnije stvari.A ako baš moraju imati sve te ukrase,neka bar pričekaju do početka došašća.

Neven <R>
05-12-2007, 22:33
koja slučajnost da ja svaki put umrem od dosade
To si si sam kriv, grinču.

Ivan_87
05-12-2007, 22:58
ma te reklame,sva ta hebena komercijala,ide mi na kitu više,lijepo je nekom kupit poklon za božić al ne sad pretjerivat i ulazit u hebeni minus,ima i pametnijih stvari,na prvom mjestu da se ja i cura zabavimo da smo sretni i da je većina ljudi bar taj dan sretna,ništa više...

Lord Jambrek
05-12-2007, 23:26
a za ukrašavanje se 100 % slažem sa Helenom , baš je lijepo vidjeti ukrašen grad :pray: jer zagreb je dosadan i tmuran sa onim prastarim zgradama , pa je lijepo kada su u šarenom!

Samobor su super uredili dosad. Samo svijetloplave lampice po uličnim lampama, stupovima, po mostu i balkonima na zgradama, po drveću... Predobro izgleda. Još bi bolje bilo kad bi prigušili uličnu rasvjetu.

Samobor uvijek dobro izgleda, ali je labirint i pol kad dođeš prvi put u njega :D I ima odlične birtije.

Ivan_87
05-12-2007, 23:36
a za ukrašavanje se 100 % slažem sa Helenom , baš je lijepo vidjeti ukrašen grad :pray: jer zagreb je dosadan i tmuran sa onim prastarim zgradama , pa je lijepo kada su u šarenom!

Samobor su super uredili dosad. Samo svijetloplave lampice po uličnim lampama, stupovima, po mostu i balkonima na zgradama, po drveću... Predobro izgleda. Još bi bolje bilo kad bi prigušili uličnu rasvjetu.

Samobor uvijek dobro izgleda, ali je labirint i pol kad dođeš prvi put u njega :D I ima odlične birtije.

ajme a opatija na svakom drvu tri zvijezdice,na svakom hotelu tona lampica,malo pretjerano,misli turiste tako dovuć,a dovuć će šipak :rotfl:

SkunK
05-12-2007, 23:42
Ma ne zivcira me taj hype, nekako je nekad i sladak i ima svoje cari ali i dosadi kojiput.

Ivan_87
05-12-2007, 23:49
Ma ne zivcira me taj hype, nekako je nekad i sladak i ima svoje cari ali i dosadi kojiput.

da nije ovo na tvojoj slici michale mayers ? hehe :rotfl:

Babitz
05-12-2007, 23:52
koja slučajnost da ja svaki put umrem od dosade
To si si sam kriv, grinču.bome jesam
prije 2 i 3 godine sam se trebao ubit neg ić na neki partej za koji sam dao lovi i prešao doma već u 20.00 kolko je bilo gej
a lani sam bio u italiji

htio sam umrijeti

Helena
05-12-2007, 23:54
Samobor uvijek dobro izgleda, ali je labirint i pol kad dođeš prvi put u njega :D I ima odlične birtije.

E to da. Javi se kad dođeš sljedeći put u Smb, da odemo do Scouta na koju pivu. :D

Maloki
06-12-2007, 00:09
mah...samo neka kite...ionako božićno vrijeme prekratko traje, pazi ovo, okitiš drvce na Badnjak, prođe Božić, za koji dan nova godina i eto 6.1. i sve ide dolje...leeeeejm...

pa slavi onda i pravoslavni Božić.

Jedino kaj mi ide na živce je ono preuranjeno ukrašavanje. Evo, tek je sad 6. prosinac, a već su okitili veliki bor u Dugoj Resi, a i Karlovac je dosta okičen (bar kaj se korza tiče). I petarde me živciraju. Jako. :(

Lord Jambrek
06-12-2007, 00:18
Samobor uvijek dobro izgleda, ali je labirint i pol kad dođeš prvi put u njega :D I ima odlične birtije.

E to da. Javi se kad dođeš sljedeći put u Smb, da odemo do Scouta na koju pivu. :D

Može. Joj sad sam se sjetio kada sam prošle godine ili pretprošle godine bio s frendom u samoboru za fašnik i kak su bile one velike metalne krafne na glavnom trgu on pijan dođe do jedne i veli "e dac, ti ovo liči na krafnu?" i počne ju opipavat i gledat da li je prava. :rotfl:

Dyslexia
06-12-2007, 01:31
Meni je to pred bozic bas fora. Kao prvo zbog toga ugođaja a najvise zbog onih lampica po gradu i po kucama ono sve se kiti, uređuje, ludo kupovanje ili da bolje to nazovemo mahnitavo trosenje novaca.Fora mi je to vidjet. Onako znas da se nesto desava. Ipak je to jednom u godini Bozic pa treba to dostajanstveno docekat. Barem ja tako mislim.

SkunK
06-12-2007, 08:23
Ma ne zivcira me taj hype, nekako je nekad i sladak i ima svoje cari ali i dosadi kojiput.

da nije ovo na tvojoj slici michale mayers ? hehe :rotfl:

jest :)

Bishop_45_(2)
06-12-2007, 08:37
Ne obazirem se ni na reklame ni na vjerska sranja, sto su mi vishe tupili kao klincu o kršćanstvu to mi se vishe gadi; ali iskreno, vidi se razlika, kao dijete sam dobrovoljno odlazio u crkvu (jer reditelji nisu osijecali nikakvu potrebu da me tjeraju) i meni se svidjalo jer sam upoznao puno ljudi, popovi i zupnik su bili face, i oke morao si znat neke fore o toj vjeri, ali je druzenje bilo kewl;
kasnije se promijenio zupnik, i iskreno, covjek je budala, promijenio je svih, cak i vikara, i jednostavno su se poceli drugacije ponasati; odjednom nismo smjeli izostajati zbog treninga, morali smo stvari na onaj naidiotskiji nacin strebati napamet, i izbjegavali smo svakakvu mogucu raspravu, to se doslovno pretvorilo u tupljenje tako da mi se sve to skupa zgadilo te sam odustao od vjere.
Bozic slavim u razumnim razmjerima, tj. posjetim cijelu obitelj, dobijem nesto para ...i dodjem doma ... , koji drugi dan dobijes priliku prejesti se, nekoliko puta :D !!!

Hidraulicar Kreso
06-12-2007, 08:44
Semeta me, stalno neka svjetla, borovi, reklame. Ubija me to, a do božića još ima koliko oćeš. Kao da to ne mogu okititi dva dana prije božića, a reklame neka stavljaju di oće na to baš ne obraćam pažnju, ali ona svjetla i borovi.

McPingvin_v2.0
06-12-2007, 08:54
Meni je najbolja fora kod Božića što slavim dva.

Double your food, double your fun, rekao bi SSam :)

Burek_fr0m_SPACE
06-12-2007, 09:20
pa slavi onda i pravoslavni Božić.
A sedam dana kasnije možeš slaviti i pripadajuću novu godinu. Pojma nemam koji je genijalac to smislio, ali takav je običaj ovdje, a meni ne smeta još jedan povod da se nalijem i proslavim...

Ivan_87
06-12-2007, 09:38
Ma ne zivcira me taj hype, nekako je nekad i sladak i ima svoje cari ali i dosadi kojiput.

da nije ovo na tvojoj slici michale mayers ? hehe :rotfl:

jest :)

taj film obavezno još jednom moram pogledat sve nastavke,i ovaj novi zadnji,najbolji horor ikada :D

Neven <R>
06-12-2007, 12:22
Burek iskoristi to dok možeš jer vele da se katolička i pravoslavna crkva spajaju. :>

cham3leon
06-12-2007, 12:59
Meni je odgovaralo kad je bilo malo hypea, taman za onaj mirni božićni ugođaj. Ali kada mi cijeli dan lupaju po glavi sa ho-ho-ho maks te-ve, coca cola sa 1 galon gratis, akcija u Mercatoru ili nekom sranju, onda mi pokvari cijele blagdane. Ne sjećam se kad sam bio sretan za Božić zadnji put.
:boohoo:

archvivant
06-12-2007, 13:54
Blagdanska depresija postaje sve veći issue u postindustrijskom društvu.

Treba to malo suptilnije riješit.

Dreadlock
06-12-2007, 17:40
a jeste svi neki mracnjaci :P :D

meni je to bas super...stvarno grad malo "zivne" u to vrijeme...

Rocchiro
06-12-2007, 17:43
ma ono,ovisi.zaruljice i te pizdarije su mi fora,ali veliki hype u duhu pravog kapitalizma je neizbjezan u danasnje vrijeme.jbg,dobra reklama - tobro poslovanje

THUNDER_DINIX
06-12-2007, 17:55
a jeste svi neki mracnjaci :P :D

meni je to bas super...stvarno grad malo "zivne" u to vrijeme...

to je istina. stvarno predobro izgledaju one lampice svuda naokolo. lijepo je vidjeti kad je osvjetljeno. po mraku je najjace :pray:

Dyslexia
06-12-2007, 17:59
a jeste svi neki mracnjaci :P :D

meni je to bas super...stvarno grad malo "zivne" u to vrijeme...

to je istina. stvarno predobro izgledaju one lampice svuda naokolo. lijepo je vidjeti kad je osvjetljeno. po mraku je najjace :pray:

Jep obozavam to. Pogotvo kad se namazem za bozic to mi onda svijetli pa vidim put kuc :D

THUNDER_DINIX
06-12-2007, 18:00
hehe, spajanje ugodnoga s korisnim :roll:

Outmind
06-12-2007, 18:50
pa slavi onda i pravoslavni Božić.
A sedam dana kasnije možeš slaviti i pripadajuću novu godinu. Pojma nemam koji je genijalac to smislio, ali takav je običaj ovdje, a meni ne smeta još jedan povod da se nalijem i proslavim...

Zbilja, kak klinci kod vas onda imaju ferje?

Burek_fr0m_SPACE
06-12-2007, 18:55
Zbilja, kak klinci kod vas onda imaju ferje?
I ferje je, zajedno sa svim ostalim, pomjereno za 14 dana - kompenzacija za različite kalendare. Tako da se događalo da nam je zadnji dan nastave petak, 31., pa onda pravo iz škole na proslavu.

Booby
07-12-2007, 18:53
Onak,.... Ne smeta mi taj ugođaj, al jedino me smeta to što je 99% kršćanskih blagdana čista komercijala.

Vorban
07-12-2007, 19:12
Živcira me ona reklama s božićnim tuborgom...strašno :twisted:

reiki_
07-12-2007, 19:12
daj , uživajte u blagdanima , jebo vas antikapitalizam.

Maloki
07-12-2007, 22:32
Burek iskoristi to dok možeš jer vele da se katolička i pravoslavna crkva spajaju. :>

danas mi frend reko da će negdje oko 2100. razmak između katoličkog i pravoslavnog Božića biti svega 1 dan zbog promjena u kalendaru (ili nešt tako, ne sjećam se baš najbolje). Tako da, uživajte dok možete :)

Korpse
07-12-2007, 23:08
obožavam to, jer znam da zimski praznici dolaze.

Max
09-12-2007, 15:22
Božić je jedino doba kad u đepu nama para, ali ima u srcu

Kostolomac
09-12-2007, 15:43
doprinosi ugođaju :)

Korpse
09-12-2007, 20:45
joj dobar ti avatar. :D

Dyslexia
09-12-2007, 22:16
Božić je jedino doba kad u đepu nama para, ali ima u srcu

Bas suprotno bozic je doba kad se bas ima para. Ima se moze se.

THUNDER_DINIX
09-12-2007, 23:55
pa da, al nema zadugo :D

Kostolomac
09-12-2007, 23:59
joj dobar ti avatar. :D
aj da ga je bar neko pohvalio. thnx :D
glasat ću za tebe 8)

Korpse
11-12-2007, 22:42
kako za božić nema para, poslije božića nema para.

Lord AngelRI
15-12-2007, 21:38
da malo iritira...

medusa
16-12-2007, 13:46
me loves blagdanski hype :D
jedino mi ide na kurac prikaz djeda božićnjak, bolje da ga prikazuju kao odina umjesto nekog coca cola fat santa claus.

callista
16-12-2007, 13:59
zašto bi me živcirao? svaki dan raznoliki kolači, pokloni, raspust, žderanje, sarmaS, druženje itd

Outmind
16-12-2007, 14:10
E da, još jedna stvar koja me strašno iritira. Tih par dana se ljudi razbahate nenormalno, onda krajem prvog mjeseca jedva kraj sa krajem spajaju.. jadno.

THUNDER_DINIX
16-12-2007, 14:40
pa da. ko sto je Pervan prico, kaze Hrvati dignu kredit pred blagdane :rotfl:

Maze
16-12-2007, 14:41
Još jedna stvar koju smo pokupili od amera. Inače, danas se zaboravlja bit Božića. (ne znam ni ja točno šta je bit Božića, ali sigurno ne deda mraz..)

THUNDER_DINIX
16-12-2007, 14:43
Djed Mraz je samo maskota

Maze
16-12-2007, 14:44
Djed Mraz je samo maskota

Mdaj -.-

medusa
16-12-2007, 15:31
Još jedna stvar koju smo pokupili od amera. Inače, danas se zaboravlja bit Božića. (ne znam ni ja točno šta je bit Božića, ali sigurno ne deda mraz..)
bit božića je slavljenje zimskog solsticija odnosno najduže noći u godini jer su primitivni narodi mislili da se onda bogovi svjetla (sunca) bore protiv bogova tame, ili da se bog sunca ponovno rađa na taj dan. kršćani su uzeli taj datum za božić jer je to bio tradicionalni dan proslave u rimskom carstvu (mislim da im je onda bio popularan sol invictus). nažalost julijanski kalendar je mrvicu neprecizan pa je solsticij 22-og, ali hej važno je da se slavi :D

Arbiter of Change
16-12-2007, 15:36
bit božića je slavljenje zimskog solsticija odnosno najduže noći u godini jer su primitivni narodi mislili da se onda bogovi svjetla (sunca) bore protiv bogova tame, ili da se bog sunca ponovno rađa na taj dan.
Good old days... barem je bilo bolje od današnjih proslava aka. trpljenja nesnosne daljne obitelji i čekanja kad ćeš se navečer napiti da sve zaboraviš, vlastito ime i adresa stanovanja uključeni.

Dreadlock
16-12-2007, 15:58
Djed Mraz je samo maskota

cek,on ne postoji?

Kablam
16-12-2007, 16:18
No,Nein,Negative,Nicht,Nyet

Maze
16-12-2007, 16:20
Djed Mraz je samo maskota

cek,on ne postoji?

nemoguće, tko mi onda donese poklone..

Kablam
16-12-2007, 16:23
Djed Mraz je samo maskota

cek,on ne postoji?

nemoguće, tko mi onda donese poklone..

Yo Momma!

McPingvin_v2.0
16-12-2007, 16:24
Kablam, mogao bi malo prestat sa spamom, zar ne?

Kablam
16-12-2007, 16:27
Kablam, mogao bi malo prestat sa spamom, zar ne?

Ma zbilja! His mama! :(

Paran0a
16-12-2007, 16:28
hihi posto znam da necu vjerovatno dobit nist..ja cu starcima darovat
10GB makar imam paket od 1Gb..

Grimm-Reaper
16-12-2007, 17:27
Zaboli me za hype... Znam da će Božić i osjećam se super...

reiki_
16-12-2007, 17:28
hihi posto znam da necu vjerovatno dobit nist..ja cu starcima darovat 2
10GB makar imam paket od 1Gb..

that's the spirit

Lord AngelRI
16-12-2007, 20:30
E da, još jedna stvar koja me strašno iritira. Tih par dana se ljudi razbahate nenormalno, onda krajem prvog mjeseca jedva kraj sa krajem spajaju.. jadno.

upravo to jadno no većina to radi...

THUNDER_DINIX
16-12-2007, 22:16
Djed Mraz je samo maskota

cek,on ne postoji?

na filmu. iako je laznjak mamicu mu njegovu :D

Grimm-Reaper
16-12-2007, 23:46
Ma postoji on, samo se skriva... :D

RayDX
16-12-2007, 23:51
[quote="THUNDER_DINIX":dslvhgfq]Djed Mraz je samo maskota

cek,on ne postoji?

Lazes!!! Znam da postoji, tko bi mi onda nosio poklone ha?[/quote:dslvhgfq]

Ja sam čuo da to mora Paris Hilton raditi ove godine... 24 sata društvenog rada.

Dart_Wader
17-12-2007, 01:41
Moram ti ovo priznati. Znam da je glupo preko poruke, ali nemam hrabrosti ti reci to u lice.
Znam da ti se ovo nece svidjati nije ni meni lako, ali trebas saznati istinu kad tad i bolje da to cujes od mene nego od nekog drugog
DJED MRAZ NE POSTOJI!!!
lol kako mrzim ovakve poruke jucer mi dosla kao sta se vidi uvod je ozbiljan svi pomisle u pm sta je sad xD

Grimm-Reaper
17-12-2007, 03:48
Ma postoji on, i ok je lik. Voli rap glazbu, dobro vino i lake žene i tu i tamo radi na pimpanju svojih sanjki. Poručuje svima vama nevjernima da pazite što downloadate jer je krampus zadnje vrijeme aktivan na računalu... :D

Opustite se ljudi, Božić je iza ugla...

meroveh
17-12-2007, 09:15
Kad odbaciš hype sa strane onda je Božić super. A to i je bit Božića,da taj dan provodimo sa svojim najmilijima. Samo šta ni to ne može proći bez poklona. :)

THUNDER_DINIX
17-12-2007, 14:21
pa normalno da ne moze. mora bit para... i jela isto :D

Nodakim
17-12-2007, 14:43
starci odlučili da nećemo slaviti božić,wuhu,ako ne bude darova razbit ću tv iz zahvalnosti

THUNDER_DINIX
17-12-2007, 15:54
starci odlučili da nećemo slaviti božić,wuhu,ako ne bude darova razbit ću tv iz zahvalnosti

a starci su ti....?

callista
17-12-2007, 15:59
starci odlučili da nećemo slaviti božić,wuhu,ako ne bude darova razbit ću tv iz zahvalnosti

a starci su ti....?
loleci?

Korpse
17-12-2007, 16:28
nisu kršćani ili je bio smrtni slučaj u obitelji?

Sonic_Moronic
17-12-2007, 16:40
Ja ne dobivam poklone od 12. "Nisi više dijete."

THUNDER_DINIX
17-12-2007, 21:04
Ja ne dobivam poklone od 12. "Nisi više dijete."
zato sluze pare. BTW, jos 8 dana...

Arbiter of Change
17-12-2007, 23:21
Ja ne dobivam poklone od 12. "Nisi više dijete."
Nisam ni ja bio puno stariji kad su mi ukinuli taj fond. :(
Sada samo pare i to ako se šira rodbina sjeti da sam im i ja u rodoslovnom stablu... tamo negdje pri dnu.

Korpse
18-12-2007, 13:32
Ja ne dobivam poklone od 12. "Nisi više dijete."
hehe, kada su meni pokušali prodati zu foru... nije upalila, bio sam uporan

THUNDER_DINIX
18-12-2007, 14:19
bome ja dobivam... nema veze kolko imam godina :wink:

r0pe
18-12-2007, 14:39
bome ja dobivam... nema veze kolko imam godina :wink:

i ja isto :)

godine nisu važne

Fenrir
18-12-2007, 17:59
Pa ja uglavnom dobijem pare, ima nekih retaja koji mi furaju igračke još, gg retaji, al tak je najbolje. Kad dobijem pare, onda si mogu kupit kaj ja hoću, a ne ovak dobijem nešt kaj možda neću nikad koristit. Jedino ak od staraca dobijem odjeću, to je jedini poklon u tom smislu kojeg volim dobit.

THUNDER_DINIX
18-12-2007, 18:00
sta ti "retaji" teletabise kupuju? :D

Empe Tri
18-12-2007, 18:02
da zivcira, ubija me.... jer nema mjesta na parkiralistu ispred centra :( :D

Lord AngelRI
18-12-2007, 19:26
Ja ne dobivam poklone od 12. "Nisi više dijete."

ma kakav poklon lova naše životinje kune nema do njih...

Silver Imota
18-12-2007, 21:10
Ne znam kako je vama, ali meni se u zadnje vrijeme 11, a pogotovo 12 mjesec gade. Zašto? Zato što ne možeš ni paštetu otvorit a da te ne zapljusne nekakva reklama vezana uz "božić" ili novu godinu. Mislim da je neukusno i krajnje pretjerano već nakon svih svetih kitit gradove i počet božićne prodaje. Bez uvrede ostalim forumašima, ali i ove vaše kapice me živciraju. Da se razumijemo, iako nisam kršćanin / katolik nemam apsolutno ništa protiv vjerskog blagdana Božića. Ide mi na živce to što su takav jedan dan iskoristili za zadovoljavanje kapitalističke hiperprodukcije. Evo jedne zgodne ČINJENICE - u SAD-u je bilo ozbiljnih polemika da se na dan Božića počne slaviti nešto što su oni nazvali "zimska svečanost". Razumijem d a oni zbog svoje kulturološke situacije moraju zadovoljiti mnogo strana, ali WTF? pa nemreš Božić preimenovat. Veli moja stara da je u Jugi u tom segmentu ilo bolje, tj Božić su slavili oni koji su svoju vjeru živjeli. Što se mene osobno tiče, 60 dana slušam kojekakve reklame povezane sa "božićem". Onda taj famozni dan dođe i prođe kao i svaki drugi, te odjednom nastupa muk, jednako brzo kao što je nastupila i histerija...

Što vi mislite?

mislim to nije dan koji dode i prode to je rodenje isusovo hmhm nisam tolki vjernik ali ipak to je za nas katolike poseban ugodaj koji ti ne mozes skuzit samo me zanima jel ides ti na ponocku u crkvu...

Lord AngelRI
19-12-2007, 20:02
^^ ja osobno ne idem na polnoćku neda mi se... idem na Božić na misu u neko razumno vrijeme...

Korpse
19-12-2007, 20:39
draže mi je otići na ponoćku nego ujutro u 7 sati

Outmind
19-12-2007, 21:07
Ne znam kako je vama, ali meni se u zadnje vrijeme 11, a pogotovo 12 mjesec gade. Zašto? Zato što ne možeš ni paštetu otvorit a da te ne zapljusne nekakva reklama vezana uz "božić" ili novu godinu. Mislim da je neukusno i krajnje pretjerano već nakon svih svetih kitit gradove i počet božićne prodaje. Bez uvrede ostalim forumašima, ali i ove vaše kapice me živciraju. Da se razumijemo, iako nisam kršćanin / katolik nemam apsolutno ništa protiv vjerskog blagdana Božića. Ide mi na živce to što su takav jedan dan iskoristili za zadovoljavanje kapitalističke hiperprodukcije. Evo jedne zgodne ČINJENICE - u SAD-u je bilo ozbiljnih polemika da se na dan Božića počne slaviti nešto što su oni nazvali "zimska svečanost". Razumijem d a oni zbog svoje kulturološke situacije moraju zadovoljiti mnogo strana, ali WTF? pa nemreš Božić preimenovat. Veli moja stara da je u Jugi u tom segmentu ilo bolje, tj Božić su slavili oni koji su svoju vjeru živjeli. Što se mene osobno tiče, 60 dana slušam kojekakve reklame povezane sa "božićem". Onda taj famozni dan dođe i prođe kao i svaki drugi, te odjednom nastupa muk, jednako brzo kao što je nastupila i histerija...

Što vi mislite?

mislim to nije dan koji dode i prode to je rodenje isusovo hmhm nisam tolki vjernik ali ipak to je za nas katolike poseban ugodaj koji ti ne mozes skuzit samo me zanima jel ides ti na ponocku u crkvu...

Kao što bi mogao zaključit da si pažljivo pročitao text nisam katolik, i neidem na polnoćku - ne znam zašto bi ponavljanje jedno te istih formula stalno iznova sa hrpom drugih ljudi trebalo djelovati blagotvorno na moje vjerske osjećaje. Da si još malo paljivije pročitao post shvatio bi, kao što sam i napomenuo, da ja ne kritiziram blagdan Božić (sa velikim slovom) - ako ljude veseli ja nemam ništa protiv. Kritiziram božić - hrana, cuga, deda mraz vipme božićni paketi, hipoteke na stanovima a za otplatit božićni shopping (ne zezam se, pogledajte čehe) i slične nebuloze koje je netko prišio ttom kršćanskom blagdanu.

Lord Jambrek
19-12-2007, 21:13
Ja dobijem općenito ono kaj tražim, nikad mi stara ne kupi nešt bez da mene pita.

Neven <R>
19-12-2007, 21:29
Kritiziram božić - hrana, cuga
E to je bio bit Božića tj. slavljenja zimskog solsticija prije nego kaj su kršćani dodali priču o isusu da bi pogani lakše prešli na njihovu vjeru.

DrunkyDuck
19-12-2007, 21:32
E to je bio bit Božića tj. slavljenja zimskog solsticija prije nego kaj su kršćani dodali priču o isusu da bi pogani lakše prešli na njihovu vjeru....
...koja je organizirano poganstvo.

Dani postaju duzi, svjetlost pobjedjuje tamu, grije nas i hrani. Zivjelo Sunce.

Lord AngelRI
20-12-2007, 20:48
draže mi je otići na ponoćku nego ujutro u 7 sati


nit jedno nit drugo nego u 11 sati na Božić :)

Babitz
20-12-2007, 22:14
Kritiziram božić - hrana, cuga
E to je bio bit Božića tj. slavljenja zimskog solsticija prije nego kaj su kršćani dodali priču o isusu da bi pogani lakše prešli na njihovu vjeru.isus je umro da bi mi trošili pare. ane.

THUNDER_DINIX
21-12-2007, 11:47
nije umro, nego se rodio, trutino 8)

Korpse
21-12-2007, 12:18
haha, ej dinix zašto si dobio marked?

THUNDER_DINIX
21-12-2007, 14:46
da, bas predobro. vidio sam u ulci 1 bas dobro bljesti po mraku

Korpse
21-12-2007, 14:49
u nas ukrasili grad prije 2 tjedna :o

Korpse
21-12-2007, 17:05
najljepši dio godine mi je to vidjeti...

Grimm-Reaper
21-12-2007, 18:38
Zato volim blagdane. Okićeni grad, ljudi u dobrom raspoloženju, vani zebec da i pingvini žicaju za čaj, a ja na toplom čekam ponoć s obitelji. Nema boljeg razdoblja u godini.

Kablam
21-12-2007, 21:20
Oh nuffin just hellgate for this christmas.

Lord AngelRI
21-12-2007, 22:26
danas sam bio u tower centru rijeka i skoro sam popizdio ljudi kupuju tolko toga da je to za poludit bit će minusa...

The Great Duck
24-12-2007, 17:44
"Ernest spašava Božić,Čudo u 34. ulici...A da uvedemo predbožićnu šutnju?"-Đermano Ćićo Senjanović,u svojoj kolumni Ajme meni u Slobodnoj Dalmaciji. :rotfl:

Aerial
24-12-2007, 18:33
Ne živcira me taj "shopping" hype; dapače, bilo bi mi drago da imam love za sve to realizirati ....

Korpse
24-12-2007, 19:03
ej, ljudi sutra je BOŽIĆ!!!!!!!!! :D

Aerial
24-12-2007, 19:05
ej, ljudi sutra je BOŽIĆ!!!!!!!!! :D

MOLIM!? ŠTO, KAD, GDJE, ZAŠTO!?!?

ZAŠTO MI TO NITKO NIJE REKAOOOO !??!?!

Korpse
24-12-2007, 19:28
nisi znao? -.-
tko će sve na ponoćku?

Aerial
24-12-2007, 19:34
Not me...

Norther
24-12-2007, 19:36
Not me...lucky bastard.. :D

Aerial
24-12-2007, 19:38
Fora su mi one "polnoćke" u selima koje počinju negdje između 20 - 22 h, jer starci ne mogu izdržati budni do ponoći :)

TheJopa
24-12-2007, 20:37
Polnoćka? Ja sam ćuo da je to neki rođendanski party u ponoć, neki lik ima rođendan 25.12. i pop mu uvik daje prostor u crkvi. E, i doša je pop sa vinon i reka uzite i pijte ovoga svi, sigurno će bit dobar party.

THUNDER_DINIX
25-12-2007, 11:38
mi kao krenui na polnocku, dok smo dosli vec zavrsilo

Korpse
25-12-2007, 16:47
bio, 2 put pao, kada smo se vraćali...jebeno

Lord Jambrek
25-12-2007, 18:08
Inače pojam polnoćka kod mene i društva je: flaša viskija ili rakije da grije, par kutija pljugi i oblokavanje kod crkve :pray:

Ove godine nisam išao jer sam bio umoran još od LAN-a pa nisam mogao nikud

Lord AngelRI
25-12-2007, 19:04
Nisam bio na polnoćki nego na misi danas...

ali nazad na temu: hvala Bogu gotova je ludnica za darovima...

Korpse
25-12-2007, 23:00
aha, svi svoje otvorili, razočarali se, sada traže račune, i sutra mijenjati...

100EURO
25-12-2007, 23:07
malo mi idu na zivac filmovi na tv-u , stalno ista sranja kaj sam vec 100 puta gledao

Duh
25-12-2007, 23:24
malo mi idu na zivac filmovi na tv-u , stalno ista sranja kaj sam vec 100 puta gledao

mda.Svake godine isto

Arbiter of Change
25-12-2007, 23:28
malo mi idu na zivac filmovi na tv-u , stalno ista sranja kaj sam vec 100 puta gledao
Ja bih se odrekao svih ovih Božićnih filmova za reprize svih hitova ala LotR, Matrix, Star Wars, itd.

Duh
25-12-2007, 23:28
malo mi idu na zivac filmovi na tv-u , stalno ista sranja kaj sam vec 100 puta gledao
Ja bih se odrekao svih ovih Božićnih filmova za reprize svih hitova ala LotR, Matrix, Star Wars, itd.

ajmo se zalit Tv postajama

THUNDER_DINIX
26-12-2007, 12:02
malo mi idu na zivac filmovi na tv-u , stalno ista sranja kaj sam vec 100 puta gledao
Ja bih se odrekao svih ovih Božićnih filmova za reprize svih hitova ala LotR, Matrix, Star Wars, itd.
ja isto. iako to sve imam na dvd-u. al dobri su i ti bozicni isto. ove god jos ni 1 nisam gledo :(

Mafioz0r
26-12-2007, 12:26
Svaki dan idem u videoteku pogledat sve šta sam propustio od rujna (dosta toga), a ove božićne filmove ne mogu podnijet.

Korpse
26-12-2007, 13:07
ja sam u videoteci guest of honor

Lord Jambrek
26-12-2007, 13:44
Videoteka? For n00bs, flat owna.


Jeo, prelazim Undying, ubijam se od dosade.

100EURO
26-12-2007, 15:26
Videoteka? For n00bs, flat owna.


Jeo, prelazim Undying, ubijam se od dosade.zbog takvih kao ti FIFA propada :D

Nesa
26-12-2007, 18:26
Jest da je prosa.. al' ga i dalje volim :)

Lord AngelRI
26-12-2007, 21:29
aha, svi svoje otvorili, razočarali se, sada traže račune, i sutra mijenjati...

a kod mene nije tako svi zadovoljni... ja najviše... :)

Lord Jambrek
26-12-2007, 21:33
Videoteka? For n00bs, flat owna.


Jeo, prelazim Undying, ubijam se od dosade.zbog takvih kao ti FIFA propada :D

Hehehehehe, koji god film sam posudio ondande, imam ga doma :D

Čujem da su otvorili rasprodaju, morat ću navratit.

Gravestone_bluz
26-12-2007, 21:34
Mrzim kad sjedim pred kompom a dosadno mi je :(

Lord AngelRI
26-12-2007, 21:36
Mrzim kad sjedim pred kompom a dosadno mi je :(

znam kako ti je, igraj neć...

Gravestone_bluz
26-12-2007, 21:45
ma sve sta imam sam preso kojih 10 puta , aj probat cu malo bit kreativan, idem nes u Blenderu slozit...

Korpse
26-12-2007, 22:00
evo zadnji spam... :D ja sada imam american pie, pa ću večeras gledati..

a može lock, blagdani su prošli?