PDA

Pogledaj cijelu verziju : Silent Hill(movie)



Glass
22-03-2006, 23:50
Upravo sam pogledao thriler i meni se čini zakon film zna li tko kada mu je premijera i u nas i u svijetu?

W3DR4N
23-03-2006, 09:51
21. travnja je premijera

Glass
23-03-2006, 11:18
U nas ili u svijetu?

Wongraven
23-03-2006, 12:43
Nisam cuo nista o filmu ali mislim da ce biti bolestan isto kao i igra :?

Rocchiro
23-03-2006, 16:42
kao hardcore Silent hill fan,mogu reci da sam skeptican

1.u traileru je 2 much likova,previse,silent hill je pusto mjesto

2.frajerka telefonira s muzem,a one famozne smetnje?

3.nemogu one bolesne medicinske sestre biti izvan brookheavena

4.Ako muziku nije radil Akira Yamaoka,onda nije dosta bolesna :)

5.pise de se ostali stanovnici silent hill-a koji su prezivjeli bore protiv monstera...give me a break-monsteri jesu bivsi stanovnici ako to redatelj nije shvatil...ili nisu? :?

6.u jednom flashu se vidi pyramid head koji nema ceremonijalno odjelo a trebal bi

ali...budemo vidli...

Büre
23-03-2006, 17:01
Mislim da nebi trebali ocekivati previse, jer ipak je to film raden po igri.
Po meni, za sad jedina dobra realizacija igre bila je u filmu JACOBS LADDERSiz 1990, film koji je rezirao Adrian Lyne, a glavni glumac je legendarni Tim Robbins. Svakako pogledajte ako ste fanovi silent hill seriala! :wink:

Glass
23-03-2006, 18:21
Ja ću pogledat samo da saznam koji se k**** dogodio onome gradu jer koliko znam to se nesazna u nitijednoj igri.

Büre
23-03-2006, 18:23
Ja ću pogledat samo da saznam koji se k**** dogodio onome gradu jer koliko znam to se nesazna u nitijednoj igri.

Krivo si me shvatio, to nije film raden po igri, nego je cijela atmosfera Silent hillovska....no pogledaj anyway :D

Glass
23-03-2006, 18:30
[quote="Broken Mirror":rhfrlu0y]Ja ću pogledat samo da saznam koji se k**** dogodio onome gradu jer koliko znam to se nesazna u nitijednoj igri.

Krivo si me shvatio, to nije film raden po igri, nego je cijela atmosfera Silent hillovska....no pogledaj anyway :D[/quote:rhfrlu0y]

Koliko sam ja shvatio radnja se odvija u Silent Hillu(ili onaj veliki natpis u thrileru "Welcome to Silent Hill" znači nešto drugo :D ) osim toga koliko sam vidio radnja je čista kopija prvog djela igre.
No svjedno zna li itko što se zbilo onome gradu(to me stvarno kopka)?

Rocchiro
23-03-2006, 19:52
Ja ću pogledat samo da saznam koji se k**** dogodio onome gradu jer koliko znam to se nesazna u nitijednoj igri.

u onome ti se gradu dogodi sljedece:clan SH kulta (krščanstvo+demonizam+kabala+židovstvo) Dhalia Galespie ponudi svoju kčer Alessu bogu Samaelu da rodi Boga na zemlji(naime,bog je obečal da će se jednog dana vratiti i stvoriti "eternal paradise".Bog prihvati žrtvu,ali ima jedan prob-jedna od glavnih stvari u religiji je da se pročišćenje i raj dobi samo kroz bol i patnju.Zato Dhalia muči svoju kčer i čak ju jednom prilikom zaključa u kuću koju zapali.Ali Alessa ima Božji fetus u sebi i preživljava.Alessu Kaufman (muž od Dhalie) zatvara u podrum bolnice Alchemille (on je direktor bolnice,također član kulta).Alessa je več od rođenja imala spešl powers-"she could make things happen".Ali dogodi se sranje-Alessa od silnog zlostavljanja dobije traume i stvori sebi u glavi nekakav alternativni SH u kojem se događaju sranja(Valtael,Pyramid head,monsteri).Fora je u tome kaj ono kaj se događa u njezinom umu se događa i u stvarnosti.
U SH jedan Alessa umire ali predaje Harryu bebu koja je zapravo Alessina reinkarnacija-Heather(SH3).

To ti je ukratko to. 8)

pitaj ako nekaj ne kuzis,znam dosta o SH-u 8)

Glass
23-03-2006, 20:22
A kako se u sve to uklapa druga i četvrta igra.

T.N.T.
23-03-2006, 20:30
A kako se u sve to uklapa druga i četvrta igra.

pa ne mora se ukalapati..

ovako mi se čini super...

Rocchiro
23-03-2006, 20:58
A kako se u sve to uklapa druga i četvrta igra.

SH 1-Cheryl nije prava kčer od Harry-a(ako se sječate,u SH 1 ona pobjegne onda ju harry traži)
Cheryl je Alessina sestra,Dhalia je u nju stavila komadič Alessine duše za svaki slučaj ako Alessa umre da se Bog ima iz koga roditi.Lisa(SH 1-ona bolnicarka),nije mogla dopustiti da Dhalia i Kaufman maltretiraju jos jednu curicu pa je otela Cheryl i ostavila ju na autocesti.Pronasel ju je Harry i odgojil.Ali kad je Cheryl navršila 7 god. poželjela je u ići u SH(pogodite zašto) i onda počinje SH 1

SH 4-sjecas se kaj se dogodilo u jedinici u room 302?

T.N.T.
23-03-2006, 20:59
ja sam igrao jedino SH 2 i 4, usro sam se od četvorke...

LeftY
24-03-2006, 20:36
zakon izgleda trailer

T.N.T.
24-03-2006, 20:43
zakon izgleda trailerimaš link?

LeftY
24-03-2006, 21:06
da,
http://www.twitchfilm.net/shmovie_teaser.mpg

T.N.T.
24-03-2006, 21:07
thx :wink:

LeftY
24-03-2006, 21:08
np,javi komentare...

T.N.T.
24-03-2006, 21:18
čini mi se ok..

pun je misterije... :D

ForeverMyPain
26-03-2006, 14:31
Pročitala sam negde da u je u filmu Alessa demon s kojim se ova glavna mama nekaj dogovara,ko nekakv pakt.Ali mi nije baš jasno...jer Alessa sama po sebi nije zlo,bar po igri.Puno mi toga nema smisla,isto tak mi nije jasno kaj Cybil tu dela?!
Sve su zmotali,čula sam da su malo radili po igri,a malo po stripovima...

Rocchiro
26-03-2006, 15:42
Pročitala sam negde da u je u filmu Alessa demon s kojim se ova glavna mama nekaj dogovara,ko nekakv pakt.Ali mi nije baš jasno...jer Alessa sama po sebi nije zlo,bar po igri.Puno mi toga nema smisla,isto tak mi nije jasno kaj Cybil tu dela?!
Sve su zmotali,čula sam da su malo radili po igri,a malo po stripovima...

...Alessa nije demon...Cybil izgleda nema srece i stalno najebe...ili se film ne uklapau cijelu SH storiju 8)

Osiru$
26-03-2006, 16:39
http://m.2mdn.net/771075/SH_Sign_750x500.jpg

ForeverMyPain
26-03-2006, 19:10
Ali morate priznati da Pyramid Head izgleda mrak.To mi je omiljeni lik nad svim likovima.
http://img373.imageshack.us/img373/6366/pyamidhead9xq.th.jpg (http://img373.imageshack.us/my.php?image=pyamidhead9xq.jpg)S:pray:

Osiru$
26-03-2006, 19:48
Cek, staviti cu ja cijeli taj wallpaper, izgleda preorgazmično.

http://www.imagesforme.com/thumbs/4317silentfuckinghill.jpg (http://www.imagesforme.com/viewer.php?id=4317silentfuckinghill.jpg)

ForeverMyPain
26-03-2006, 19:51
Kak je lepiiiiiiiii... :D

D.E.M.O.
26-03-2006, 19:54
SH 4-sjecas se kaj se dogodilo u jedinici u room 302?
STO? STO? STO? mene zanima ja sam veliki fan i nisam presao prvi dio do kraja... :(

Rocchiro
28-03-2006, 14:04
[quote="Broken Mirror":38yt7x2r]

SH 4-sjecas se kaj se dogodilo u jedinici u room 302?
STO? STO? STO? mene zanima ja sam veliki fan i nisam presao prvi dio do kraja... :([/quote:38yt7x2r]

uglavnom...dogodilo se neko sranje(mislim da je Alessa rođena u toj sobi al nisam siguran)

pyramid head rula...ali i valtael rula

LeftY
28-03-2006, 19:19
vidi se da je covjek (pyramid) zavrsio srednju za mesara...

Nefarnius
01-05-2006, 23:04
E,a zašto ženska traži malu, zar nije muški,tak je bar u igri, ovaj vozi auto,vidi zombija, izleti i traži curicu???!!

Rocchiro
02-05-2006, 18:42
E,a zašto ženska traži malu, zar nije muški,tak je bar u igri, ovaj vozi auto,vidi zombija, izleti i traži curicu???!!

uglavnom...kolko sam skuzil film je nekolko godina nakon igra (valjda :roll: ),a prica s curicom se ponavlja.a moguce je da film nema veze s igrom(kaj mi se NIMALO ne svidja :twisted: )...

Samael
30-09-2006, 13:14
Gledao sam jučer film i svidio mi se, no nisam igrao igru. Isto tako, zbunio me kraj.
Mater i kćer dođu u kuću ( njihovu ) i mater sjedne u fotelju, a kćer odšeta negdje. Uglavnom, muž se kasnije probudi i obiđe kuću, te otvori vrata i gleda vanka. WTF??? :?
Molim vas objasnite mi kraj, jer želim shvatiti što se dogodilo.

Karzah
30-09-2006, 13:19
SPOILER

Oni nisu mrtvi , kad je mala pogledala ona zla je ušla u nju i sad toj staroj neda da se vrati iz tog svijeta i ova ostane zauvijek zatočena . Samo zlo može ući i izaći iz tog svijeta .

antrax5
01-10-2006, 16:28
ja sam gledao film u kinu i onak dobar je ali mogao je biti i bolji

Valtiel
01-10-2006, 17:39
E,a zašto ženska traži malu, zar nije muški,tak je bar u igri, ovaj vozi auto,vidi zombija, izleti i traži curicu???!!

uglavnom...kolko sam skuzil film je nekolko godina nakon igra (valjda :roll: ),a prica s curicom se ponavlja.a moguce je da film nema veze s igrom(kaj mi se NIMALO ne svidja :twisted: )...

Ne, film ima veze sa skoro sve i jednim dijelom Silent Hilla. Kada uzmes u obzir glavnog lika zenu, to aludira na Silent Hill 3 odnosno Heather Mason. Pyramid Head aludira na Silent Hill 2. Muzika je iz svakog dijela Silent Hilla. I UPRAVO TU, nailazimo na ono sto se zove cisti SHIT. Naime film moze nekom ko nema pojma o Silent Hillu izlgedati kao dobar, no kada ga pogleda pravi strucnjak kao ja, moze mu se samo povracati. Svaki pravi fan zna zasto nikada i nikako Pyramid Head ne bi mogao biti u filmu. Isto tako, cijela prica je tako debilozna da je za plakati, jer se puuuuno odvaja od cijele koncepcije Silent Hill filozofije. Zenska glavni lik? Ma daj molim te, dakle onda bi nastavak u kojem glumi Heather trebao biti musko???? :rotfl: Muzika je odvratna, jer je Yamaoka tacno znao gdje dode koji zvuk i kada je tisina najbolja, no reziser je to sve pretumbao u jedan veliki komercijalni SHIT. Gluma cisto neuvjerljiva, kao i izgled grada, koji sve osim pravog izgleda.

Moja preporuka je da, ako niste jos gledali ne gledate. U svakom slucaju poigrajte igru, ili bolje reci igre, te vidite sta je zapravo Silent Hill, i kako on izgleda. :D